Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Jakie zarobki na A2/SA w tym roku? Widełki się coś zmieniły? Pytam o rekrutacje wewnętrzna i zewnętrzna.

Nicknick

Praca w dziale Risk Analyst jak wygląda?

wadowiczanin
@Nicknick

Jest całkiem przyjemnie, analizuje się głównie raporty, które otrzymujesz od Hindusów. Trzeba trochę rzeczy w systemie nie raz zmieniać, ale ogólnie do przeżycia

Powracająca

Osoba, która chce wrócić do State (wcześniej ponad 2 lata w State) musi przechodzić całą długą rekrutację? Pozycja SA. Dostałam propozycje na linkedin od rekrutera aby wrócić

@Powracająca

No na piękne oczy cię nie zatrudnią ???? trzeba przejść proces rekrutacji. Swoją drogą podziwiam, ja chyba nie zdecydowałabym się wrócić...

Jak nastroje u was po ogłoszeniu premii i podwyzek?

Krzysiek
@Marcin

Do kiedy maja byc ogłoszenie? Jeszcze nie dostalam zadnego info

@Krzysiek

od tamtego tygodnia jest info, managerowie mówią o tcp od 15 lutego, swoją drogą niezła kpina, według forum starym A1 wyrównano po prostu do poziomu nowoprzyjętych A1, świetna motywacja do zostania w firmie

@wuja

Tak, ale co ciekawe. Stare A1 dostaną pensję 5k brutto od 1 kwietnia, a nowe A1 mają już od stycznia taką pensję. Sytuacja wygląda tak, że ktoś, kto jest miesiąc w firmie ma wiecej w tej chwili niż osoba, która jest na A1 rok lub więcej.

j
@Marcin

Żadna nowość, starych pracowników się nie docenia, tak samo jak to, że SA czy Oficerowie z rekrutacji zewnętrznej mają dużo wyższe stawki niż ludzie z awansu wewnętrznego to też jest kpina.

Xxxxx
@Marcin

Nie jest to prawda. Wprawdzie sam nie jestem a1, ale z tego co się orientowałem w zespole, to stare a1 również dostają juz pensje w wysokości 5k brutto, a przy okazji premii rocznych dostały również podwyżkę, wiec od kwietnia będą zarabiać więcej. Nie wiem, może zależy to od działu.

@Xxxxx

Kiedy stare A1 dostaly wyrownanie do 5k?

Miki
@Xxxxx

xD to się słabo orientowałeś, żadnego wyrównania nie było i wszystkie działy będą mieć wyrównane w tym samym czasie zgodnie z TCP, rozmawiałem z masą a1 i żadna stara a1 nie dostała na konto podwyższonej pensji

@Miki

Tez o tym nie slyszalem. U mnie w departamencie tez podwyzki dla A1 nowych i starych do 5 tys brutto od 1 kwietnia. Niestety pojawia sie mnostwo pytan od starszych A1, dlaczego oni dostana te sama pensje jak nowe A1. Ja mowie wprost, ze taka jest decyzja senior managementu, a ja ja tylko oglaszam.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Nowa

Jak jest dress code w firmie? Trzeba ubierać się elegancko? Czy mozna na luzie? Np.na sportowo ????

Business casual

Oo
@Kasia

Normalnie chodzi sie w jeansach i bluzach, nie wiem skad ta odpowiedz o business casual.

Walentyna
@Nowa

Poluzowali po covidzie, kiedyś za trampki od razu na dywanik! Ale poluzowali też benefity tzn. zmniejszyli bo Polska to low-cost (usunięte przez administratora)

Arko

Hejj wszystkim, czy możecie proszę dać znać jak wygląda obecnie praca w ss? Czy jest tam model hybrydowy (ile dni z biura w tyg) czy można totalnie zdalnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Walentyna
@Arko

W moim zespole jest 4-5 dni w miesiącu w biurze. Jest to monitorowane. Osoby które mają ważny powód i akceptacje kierownika przychodzą do biura 1 dzień lub 2 dni w miesiącu.

Wojtek

Czy firma prowadzi obecnie rekrutację do działu zajmującego się Corporate actions? Pytam bo coś mało ofert na stronie nawet do fund accountingu gdzie zawsze rekrutowali są oferty tylko z niemieckim. Ile można dostać brutto przychodząc z zewnątrz na stanowisku A2 a ile na SA?

@Wojtek

Obecnie jest freeze do maja i firma nie rekrutuje. Zapraszamy w maju.

Wojtek
@Marcin

Czym ten freeze jest spowodowany? Wiem, że na początku pandemii taki freeze był normą w większości firm ale teraz? To jakaś stała praktyka czy raczej jest to spowodowane oczekiwanym spowolnieniem gospodarki?

@Wojtek

Freeze ułatwia planowanie budżetów.

Ciekawski

Czy posaida ktos moze jakies informacje na temat wysokosci podwyzek i premii w tym roku? Czego mozemy sie mniej wiecej spodziewac? Bedzie tak "szczordze" jak rok temu czy lepiej/gorzej?

Ciotka Stanislawa

Budżet jest wyższy niż rok temu.

Jest więcej niż rok temu dla a1-sa. Nie jesteś menago to siedź cicho i wracaj do kopiowania i wklejania ;)

Olo

Jestem od 1,5 roku officerem. Prosze sprawdz moje wczesniejsze wpisy, gdzie o tym pisalem.

Stejtstriter

Szacun dla firmy, ze się rozwija. Za moich czasów, pół roku temu, Off a nawet AVP robili w głównej mierze dokładnie to samo czyli kopiuj wklej :) plus jakieś meetingi na których gadało się o totalnych (usunięte przez administratora), żeby stworzyć pozory tym ludziom ze zarządzają :)

Mark
@Olo

Olo, czy moglbys napisac czy w przypadku awansu wew na SA dostaje sie z automatu najnizsze widelki? Czy jest podwyzka o okreslony % obecnych zarobkow?

@Mark

Z automatu najnizsze widelki, ale VP moze zarequestowac do MD o wyzsza stawke.

Dorota
@Olo

Hej, ktoś coś na temat podwyżek? Jest trochę rozstrzał u nas, jedni powyżej 10% a inni 4%. Bonusy niestety kiepskie i w kinie do poprzedniego roku. Pomimo inflacji ????

Mateusz
@Dorota

To jakie bonusy? Jak to wyglądało jeśli chodzi o pozycje? I przy jakiej ocenie rocznej 4% a przy jakiej 10, bo rozstrzał duży....

Emi

Hej, wiecie może czy można dostać 2 raz słuchawki, jesli wybralem nie ten rodzaj który chcialem (pojedynczą słuchawkę)?

Dominika
@Emi

Nie

pytanie

Jakie wideki na start na juniora?

Pracownica Stejcika
@pytanie

Nie ma widełek. 4388 brutto i albo akceptujesz, albo nie.

2023
@Pracownica Stejcika

Od 2023 - 5000 zl brutto entry level

Xyz
@2023

Czyli osoby zatrudnione wcześniej mające 4400 też dostają podwyżkę na 5k?

Wujek Stasiek
@Xyz

Tak

Bart
@2023

Od kiedy ma to obowiazywać? Te podwyżki jakoś dziwnie tutaj działaja. Zamiast jesiennych po kilka procent awansowali u nas wszystkich od A2 w górę, teraz też nie widać szumnych zmian na 2023. Nie mamy w zespole obecnie żadnych A2, a niektórzy siedza na A1 prawie dwa lata i usłyszeli, że... nie ma miejsc dla A2 xD

@Bart

w kwietniu będzie wyrównanie

@2023

Czy widełki A2 i SA w 2023 również ulegają zmianie?

@wuja

Hej, a mogę zapytać skąd takie info, też zatrudniałam się z 4400, a znajomy który sie zatrudnił teraz ma 5k :D troche smiesznie patrzac na starych pracowników. W kwietniu bedzie wyrownanie czy dopiero w kwietniu podniosą nam do 5k?

Milena

Jeśli jest tak jak ktoś pisze wyżej że nowi mają 5k od stycznia, a zatrudnionym w zeszłym roku podniosą dopiero w kwietniu bez wyrównania. To to jest strzał w kolano, taki znak ostrzegawczy, wtedy nawet a1 będą wiedzieć że firma nie dba o pracowników z jakimś tam stazem. Zaraz się zacznie wysyłanie CV po konkurencji. I wyszkolą te A1 a Oni uciekną do innych firm i znowu trzeba będzie szkolić nowych i tak w kółko.

@Milena

Ta firma się nie przejmuje A1 - to jest mięso armatnie.

wuja

W kwietniu podniosą do 5k, raczej małe szanse na większe siano będąc na a1, zresztą tak jak Milena pisze - firma ma gdzieś A1 i liczą na to, że zaciśniesz zęby, udasz że jest git i uwierzysz, że w przyszłości dostaniesz ten mityczny awans i podwyżkę, a w międzyczasie będziesz przodownikiem pracy. Nie ma co tu siedzieć, state płaci poniżej stawki rynkowej, a im dłużej w firmie tym ciężej się przemóc aby się stąd wyrwać

Konrad
@wuja

To potwierdzone info? Nie ukrywam ze te 6 stówek to dużo kasy przy tych widełkach.. xD

Mark
@Konrad

A a2 tez podniosą?

Abcd
@Mark

Podbijam pytanie. Plus jakie są teraz widełki na A2? Na ile można licząc przechodząc do innego zespołu z A1 na a2?

State
@Abcd

Widełki się od dawna nie zmieniły. A co do pensji, to przecież pytają was ile chcecie zarabiać. 5K to nie jest maximum na A1. A ci co narzekają, że firma się z nimi nie liczy... Pokażcie raczej że jesteście warci tego, by was awansować, to na następnym TCP będziecie mogli oczekiwać 7-8K.

@State

To świezak będzie zarabiać prawie tyle co ja z ponad 3letnim doświadczeniem na A2 ???? chyba pora rozejrzec się za innymi ofertami

SO
@A2

Ale to norma, że najgorzej finansowo wychodzisz, gdy się zasiedzisz. Bo osoby przyjmowane z zewnątrz zawsze dostaną więcej niż ludzie z awansów wewnętrznych.

Tak. Bedzie roznica 800 zl brutto pomiedzy nowa A1 a swiezo awansowana A2

Asia
@Marcin

A czy obecne A1 zarabiające 4400 brutto dostaną podwyżkę do 5000?

Tak, pewne. Od 1 kwietnia kazda A1 minimum 5 tys. brutto.

Dominika

Nie ma takiego przymusu. Mozesz byc w trampkach, bluzie i jeansach.

Rupert

Czesc tu Rupert. Czy ktos moze orientuje sie jak wyglada praca w dziale Treasury? Widze na stronie ze jest na A2 wakat i mysle czy nie aplikowac. W porownaniu z innymi dzialami jak wypada w SS? Dziekuje za odpowiedzi. Rupert

@Rupert

Teraz jest freeze na zatrudnienia do maja. Zaaplikuj w maju, bo teraz nawet do Ciebie nie zadzwonią.

Misu

Wiadomo już coś, kiedy będą ogłoszone bonusy i podwyżki? :)

Co robić?

Hej - może będziecie w stanie mi pomóc. Muszę skontaktować się z działem HR. Jestem byłym pracownikiem i nie mogę założyć ticketa przez wewnętrzny portal. Czy jest jakiś adres mailowy na które mogę napisać? Zakładka "contact us" na stronie głównej niewiele daje. Dzięki!

Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda praca w rekrutacji w Stejcie? Zadowoleni? Na jaką kasę liczyć przy A2/SA?

@Zainteresowany

A2 5800 brutto

No chyba nie

5800 brutto na A2? Jako człowiek zzewnątrz? Chyba sobie żartujesz

@A2

Lol no to fajnie się dajecie wykorzystać. W takim razie zostaję tu gdzie jestem, mam prawie 2500 więcej w porównaniu do tego co piszesz

dablju
@Zainteresowany

z rekrutacji zewnętrznej na a2 bez problemu jesteś w stanie wynegocjować 7k+, przy sa liczyłbym 3k więcej

kurła

Jakieś przecieki jak firma odniesie się do uregulowania w ustawie pracy zdalnej? Ja się obawiam, że z maksymalną szkodą dla pracownika zainteresowanego pracą z domu, byle tylko do kosztów pracy grosza nie dołożyć. Po ostatnich aferach, gdzie ludzie wręcz przemocą słowną wyszarpali bony do kauflanda na święta mam jak najgorsze oczekiwania i jedyne co mnie trzyma w tej firmie to praca z domu.

@kurła

I juz wylaczone te bony. A Scott informowal, ze beda tylko w styczniu i tylko raz :) Za rok juz nie bedzie.

Zaciekawiony

Ludzie , co sie dzieje z ta firma ??? Biuro pod Bonarka opuscili w 2021 i przeniesli sie na Podgorska. Biuro pod Bonarka do tej pory stoi puste...nastepna lokalizacja przy ul. Zielińskiego (rog Bonarki i Monte Cassino) tez wyglada mi na pusta a przeciez tam jakies teamy byly...czyzby wyprowadzili sie stamtad ? Z tego co rozumiem sa jedynie na Podgorskiej i na Kolowej w Edisonie. No i jak oni wszyscy sie mieszcza przy Podgorskiej ? Czy to nie jest tak ze oni wysyłaja czesc procesu do Indii i dlatego pozbywaja sie kolejnych lokalizacji ?Dajcie znac

SO
@Zaciekawiony

Edison zamkneli z Bonarką. Zostali w BIGu i CBKu.

wacek
@Zaciekawiony

Oj zdziwiłbyś się, jakbyś zobaczył, ile nasz GRS i wódz naczelny potrafią biurek na open space upchnąć

@Zaciekawiony

Jak napisali poprzednicy - jest tylko biuro CBK (Kazimierz) i BIG (Zielińskiego). Najlepsze jest to, że pomimo tak zmniejszonej ilości biurek zawsze jest mnóstwo wolnych miejsc. Nie zawsze usiądziesz gdzie chcesz, ale usiądziesz. Parking to co innego...

Doma

Czy po okresie wdrożeniowym jest możliwa praca zdalna?

@Doma

Obecnie dla nowozatrudnionych juz nie

Doma

Ale zupełnie nie? Czy jak mnie przeszkolą będę mogła częściowo zdalnie pracować?

@Doma

Jest kilka ofert z możliwością pracy zdalnej na wyższych stanowiskach, dla początkujących już nie ma takiej opcji

@Doma

W 100% zdalnie - mało prawdopodobne. Normą jest praca hybrydowa. Musisz być gotowy/a na min. 1 dzień pracy z biura w tyg.

Nowa

Czy ktoś byłby tak miły i napisał o co mogą zapytać przez telefon?

@Nowa

I czy rozmowa z managerem jest stacjonarna czy wideokonferencja?

@Nowa

Manager sobie wybiera jak mu pasuje

Pomocny człowieq
@Nowa

Zdalnie jest rozmowa z menedżerem, przez telefon rozmowa z Indiami - pytają o twoje motywacje, ile chcesz zarabiać, czy się interesujesz finansami etc. oczywiście mowa tutaj o to co pytają aplikując na A1, na wyższe stanowiska pytania trochę inne

State
@Nowa

Poczytaj coś o firmie, czym są fundusze inwestycyjne, coś o instrumentach finansowych. Jeśli kogoś interesuje praca w finansach to z pewnością wie już tyle, że do rozmowy z Indiami nie musi się przygotowywać, co najwyżej doczytać o State.

Abc

Czy ktoś wie czy w firmie są okresy zamrożenia jeśli chodzi o awans i od kiedy do kiedy one trwają? Czy zależało od działu czy tyczy się to całej firmy?

@Abc

Między marcem, a majem bo jest zamknięty workday.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska