Opinie o Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. w Radomierz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. w Radomierz

Roco

Parę osób przydało by się zwolnić bo z zegarkiem w ręku co godzine wychodzą na papierosa a kierownicza razem z nią

Skrzat

Panie prezesie czas na zmiany w kadrze majster skoczek

Robus

To prawda coraz gorzej się dzieje skoczkowie to już porażka nic tylko siedzę i kawka i plotki dajcie niech popracuja trochę na lince albo niech robią swoje a nie tylko papieros co godzinę a my musimy jakoś wytrzymać bez palenia fajna mają pracę

Zoja

Powinno być w pracy po równo a nie są lepsi i gorsi

Magazynier

Bardzo przyjemna i konkretna rozmowa. Kierownik Magazynów bardzo szczegółowo opisał wymagania i zadania. Pozdrawiam Pana.

Same konkrety i świetna prezentacja magazynu.

Zoja

Cuda się dzieją skoczkowie to jak prezesi w zakładzie snują się tylko a kierownik nic porażka

Viki
@Zoja

Rozwiń swoją wypowiedź, co takiego się dzieje?

Czy w Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Drs

Nie, dostaje się umowę o pracę.

Jakub
@Drs

Mógłbyś napisać, czy są przyjmowane osoby bez doświadczenia i mogą liczyć na szkolenia wdrażające do pracy na nowym stanowisku?

Sylwia
@Jakub

Oczywiście są przyjmowane wszystkie osoby, bez szkoły, bez doświadczenia, jak ktoś niżej napisał, tacy później zostają kierownikami zmiany lub innymi "specjalistami", oczywiście mile widziani wazeliniarze i tzw kable. Więc kariera w tym zakładzie zależy od Ciebie

Wikariusz
@Sylwia

Prawda jest taka że przyjmują każdego kto jest głupszy od swojego przyszłego przełożonego dla którego będą wykonywać powierzone obowiązki. A że poziom kadry kierowniczej i dyrektorskiej jest ustanowiony na bardzo niskim poziomie to rekrutują Ukraińców i polskich degeneratów którzy muszą być zdolni do wykonania pracy w takim samym czasie co ludzi w wieku ponad 60 lat i dopiero jak nie są w stanie podołać takiemu wyzwaniu jak praca ludzi ponad sześćdziesioletnich to dopiero ich się zwalnia.

Wolontariat
@Wikariusz

Święta prawda i dodał bym że faworyzowane są osoby z głębokim upośledzeniem umysłowym które będą zależne od dyrektorstwa które jest patologicznie upośledzone umysłowo.

@Wolontariat

Stwierdzenie, że dyrektorstwo jest upośledzone umysłowo to chyba przesada. Możesz napisać skąd tak negatywne nastawienie?Dzięki.

Ile można zarobić na stanowisku. programista technolog cnc tak około brutto?

Pracownica

To ja może napisze coś po 7 latach pracy:) Jak dla mnie jest ok. Dojazdy są za darmo, Multisport, kantyna, dopłaty do przedszkola, wypłata na czas . Jeśli chodzi o samą pracę- niżej ktoś marudzi że normę po tygodniu miała wyrabiać. No normę trzeba wyrabiać po dwóch tygodniach i niestety ale to trzeba chcieć. Tu się nie leży i nie pachnie jeśli chodzi o montaż. Ale DA SIE. Trochę ruszać rękami i głową wystraczy. Wiele nowych się przewinęło przez moją "kadencję" na różnych projektach i widać, że nie każdy się nadaje. To wygląda na łatwą robotę ale serio byli tacy co kompletnie sobie nie radzili. Dziewczyny na lince zalezy- ja trafiłam na super ekipę za każdym razem a trochę projektów zmieniałam. Wystarczy pokazać że się chce to i dziewczyny pomogą. Leniom i lewakom mówimy nie. Trzeba się starać :)

Witam mam pytanie, kiedyś pracowałam w Schneider, niestety tak mi życie się potoczyło, że zachorowałam. Nie mogłam chodzić do pracy, więc zostałam zwolniona dyscyplinarnie, czy jest możliwość powrotu czy nie ma na co liczyć?

Pracownica
@Gość

Myśle że przyjmą. Nie ma ludzi, wezmą każdego :D

Ktoś

Dzień dobry, czy jest tutaj ktoś, kto może napisać szczerą opinie odnośnie pracy w zakładzie? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Interesują mnie warunki umowy na początek i później... jaka stawka? ... Jaka panuje atmosfera między pracownikami itd... Dzięki.

Ano
@Ktoś

Ciężko coś napisac bo dużo zależy od tego, gdzie byś trafiła. Ogólnie to jest ciężko, zwłaszcza, jak na początku trafisz na pracowników, którzy ci nie pomogą, tylko udają, że nie widzą jak się męczysz, bo nie chce im się do ciebie podchodzić. A jak już poprosisz o pomoc to robią to z ogromnym ciężarem, że muszą na chwilę przerwać pracę. Możesz też trafić na takie pracownice, które będą oburzone tym, że robisz wszystko wolniej niż one (mimo że to twoje pierwsze dni pracy!!!). I na wielu stanowiskach panuje takie przekonanie że przecież powinnaś się czegoś domyślić, a jak się nie domyślisz to głupie uśmieszki pod nosem albo głośne "bo ona to zrobiła a tego nie, ha ha ha!!!" Trafiłam na kilka takich projektów więc to nie jest jednorazowy przypadek

Ktoś
@Ano

Dziękuję za odpowiedź. Szukam pracy i chciałam zasięgnąć opinii a po Twojej szczerej wypowiedzi wnioskuję, że jest kiepsko. Pozdrawiam

Tajemnica
@Ktoś

Ogolnie brak wyrozumiałości... Smutne ale NAJCZĘŚCIEJ te które pracują po kilka lat są przepełnione chamskoscia dlatego sobie tam radzą, wyżyją się na młodszych i z mniejszym stazem i od razu dzień lepszy...... Warto jeszcze dodać coś o lepszym traktowaniu Ukraińców niż Polakow:)))) dla waszego zdrowia psychicznego jeśli macie wybór wybierzcie inną pracę .

Dżesika
@Ktoś

Zwolniła się z tego zakładu jakiś czas temu po dwóch latach pracy. Początki były okropne, trafiłam na okropną książkową, która akurat zastępowała nie obecnego majstra, a na linii była Pani, która twierdziła, że po tygodniu mam wyrabiać normę. Jak sobie nie radziłam to Pani skoczek twierdziła, że robię jej na złość. Dzięki wszechmogącemu przeniosła mnie na inny projekt do fajnych dziewczyn i później było z górki. Także zależy gdzie trafisz, a jak z czasem pokażesz, że potrafisz będziesz rzucana po projektach.

Aplikantka.

Szczerze to wszędzie jest tak samo. Nawet zakład na przeciwko. W tam jest tak samo. (usunięte przez administratora)I tak między Bogiem a prawdą wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Pracownik Sznajder

I co?pracownik go work by wiedział,że najbardziej marudna w kantynie jest Kaśka z rosyjskim akcentem,mamy kota z budą??niektórzy wylewają pomyje,inni chwalą,a inni odpowiadają.

Agata

Praca w Czechach dla par i nie tylko! Grupa Work Service działa od 1999 roku i jest największą agencją zatrudnienia w Polsce. Oferujemy pracę tymczasową, stałą i za granicą. Każdego roku dzięki nam zatrudnienie znajduje blisko 300 tysięcy osób. Już ponad 3000 pracodawców wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie, dlatego jesteśmy w stanie znaleźć dla Ciebie najbardziej odpowiednie miejsce pracy u sprawdzonych pracodawców. Nr wpisu do Rejestru Agencji Zatrudnienia: 2010 Dla naszego klienta, firmy zajmującej się produkcją klimatyzacji samochodowych poszukujemy kandydatów na stanowisko: Operator produkcji. Miejsce pracy: Liberec, Czechy Opis stanowiska: - obsługa prostych tokarek, pras krawędziowych; - składanie plastikowych i aluminiowych części klimatyzacji; - montaż silników do klimatyzacji; - praca z elektrycznymi wkrętarkami i śrubokrętami podwieszanymi na linkach; - pakowanie elementów; Oczekujemy: - motywacji do pracy na dłuższy okres czasu; - dokładności w wykonywaniu powierzonych obowiązków; - zręczności manualnej; Oferujemy: - czeską umowę o pracę na 1 rok; - wynagrodzenie ok. 3000zł - 3400zł netto/miesiąc; - dofinansowanie do zakwaterowania lub paliwa przy codziennych dojazdach do pracy; - możliwość zaliczki po pierwszym tygodniu pracy 1000 CZK; - 20 dni urlopu; - tanie posiłki w stołówce pracowniczej 4-5zł; - dodatkowe benefity dla zdrowia, kultury, edukacji, sportu, rekreacji; - pomoc w załatwieniu wszystkich formalności (badania lekarskie, założenie konta bankowego etc.); - opiekę polskojęzycznego koordynatora; Zapraszam do kontaktu: Agata + 48 504 170 820 Administratorem Twoich danych osobowych pozyskanych w procesie rekrutacyjnym jest Work Service S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413. Z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych można skontaktować używając adresu: IOD[a]workservice.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji procesu rekrutacji (podstawa prawna: art. 22¹ § 1 kodeksu pracy w zw. z art. 6 ust. 1 lit. c. Rozporządzenia z dnia 27 kwietnia 2016 r. Rozporządzenia RODO w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych). Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Czas przechowywania danych: powierzone dane osobowe będą przechowywane do czasu prowadzonej rekrutacji. Przewidywane kategorie odbiorców danych: osoby zajmujące się rekrutacją i kadra decydująca o zatrudnieniu. Przysługujące prawa: prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Wdzięczna

Dzięki,za uświadamnie. A gdzie tu człowiek-pracownik????!!!!

@Wdzięczna

Powyższa opinia najprawdopodobniej nie była zgodna z regulaminem GoWork i została usunięta przez administratora. Możesz pokrótce opisać o co chodziło w tej wymianie zdań? Pytam o to, ponieważ ciekawią mnie warunki pracy w Dr. Schneider.

Ile dają za magika

Automatyk/ Młodszy Automatyk w dziale UR Dr. Schneider to rodzinna niemiecka firma o międzynarodowym zasięgu działania – wiodący producent elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Daje pracę ponad 4000 osobom w 10 krajach na 4 kontynentach. Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Radomierzu k. Jeleniej Góry to jeden z zakładów produkcyjnych grupy, zatrudniający ponad 1450 pracowników. NASZYM PRACOWNIKOM OFERUJEMY: • stabilną pracę w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie; • bogaty pakiet socjalny (prywatna opiekę medyczną, kartę Multisport, dofinansowanie do wypoczynku, dofinansowanie zimowe oraz comiesięczne dofinansowanie do żłobków / przedszkoli dzieci pracowników, atrakcyjne ubezpieczenie grupowe); • nowoczesne narzędzie do komunikacji wewnętrznej (aplikacja na smartfona). GŁÓWNE ZADANIA NA STANOWISKU: • utrzymywanie w stałej sprawności technicznej urządzeń produkcyjnych: naprawa, konserwacja układów elektrycznych i pneumatycznych, wtryskarek i robotów, urządzeń peryferyjnych (suszarek, podajników materiału, stabilizatorów temperatury), instalacji elektrycznej na terenie zakładu; • przeprowadzanie okresowych przeglądów, napraw i konserwacji urządzeń produkcyjnych oraz ich dokumentowanie; • diagnozowanie awarii urządzeń produkcyjnych; • prace przy stacji transformatorowej 20 kV. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: • wykształcenia technicznego w kierunku automatyki, elektroniki lub mechaniki; • znajomości zagadnień dotyczących układów elektrycznych, pneumatycznych oraz hydraulicznych; • doświadczenia zawodowego w obszarze utrzymana ruchu w firmie produkcyjnej; • uprawnień SEP do 1 kV; • dyspozycyjności i gotowości do pracy w trybie 3-zmianowym; • umiejętności pracy w zespole.

Karol
@Ile dają za magika

Opublikowałeś jedną z aktualnych ofert pracy w Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o., a co mógłbyś napisać na temat tej firmy z własnego punktu widzenia? Czy rzeczywiście firma oferuje dofinansowania? Byłbym wdzięczny gdybyś opowiedział o pracy w tym zakładzie, najlepiej z perspektywy swojego stanowiska.

Wincej
@Karol

Dofinansowania jakie pamiętam:żłobek/przedszkole,paczki dla dzieci,uropówki/dofinansowanie do kolonii,świąteczne,tańsza kantyna,bilet MZK/bezpłatny dojazd,dopłata do ubezpieczenia, dopłata do kart sportowych,festyn rodzinny

Astra

Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Umiejętności i uprawnienia: zdolności manualne I z takich ludzi robi się kierowników, dyrektorów i cały biurowiec więc nic dziwnego że "Narkomani" są dyrektorami działów.

@Astra

Nie mo kogoś takiego jak Dyrektorzy Działów. Jest Dyrektor zakładu ale czy coś wciąga tego nie wiem.

Olga
@Astra

Brak ukończenia szkoły wyższej nie jest powodem dla którego człowiek nie może zostać nagrodzony awansem za swoją ciężką pracę jak również zaangażowanie w strukturę działania firmy. Czy według Ciebie kadra zarządzająca podjęła złą decyzję o awansie pracownika? Może warto odnieść się do tego na spotkaniu. Daj znać czy udało Ci się otrzymać jakieś informacje.

Setup
@Olga

"Brak ukończenia szkoły wyższej nie jest powodem dla którego człowiek nie może zostać nagrodzony awansem za swoją ciężką pracę jak również zaangażowanie w strukturę działania firmy." Szczególnie gdy ktoś ma ukończone niepełne podstawowe lub brak wykształcenia. Przez takich właśnie ludzi uprawia się w tym zakładzie igrzyska pt. Kto narobi więcej sztuk by zaspokoić moce przerobowe nie jednej, nie dwóch lecz kilku fabryk montujących te same samochody na różnych kontynentach dając wzmianki 6 - 7% podwyżki która i tak nie pokrywa wzrostu ceny życia w Polsce bo wystarczy spojrzeć co się dzieje w sklepach i opłatach za użytkowanie mieszkania i mediów.

Fuga

Ciekawość

(usunięte przez administratora) Referentow robią z każdego, biorą nawet ludzi z produkcji, którzy nie mają żadnego pojęcia ani doświadczenia. Liczy się tylko stan osobowy .pracownicy kontroli to ludzie bez doświadczenia. Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa?

@Ciekawość

Produkujemy tyle że QS jest tylko formalnie bo takie są standardy w zakładach produkcyjnych. Gdyby ludzie wiedzieli jakie nadwyżki produkują a które są wliczone do norm to by był taki bunt że głowa mała. Cały przemysł samochodowy na świecie coraz mniej produkuje ale nie my, produkujemy cały czas tyle samo.

Nentena
@Ciekawość

Nie do konca. Po prostu daje się "młodym" szansę.

@Nentena

Szansę to można dawać w mniejszych zakładach gdzie produkuje się doniczki, kubeczki jednorazowe lub papier toaletowy a nie w molochach gdzie każda pomyłka jest liczona w tysiącach sztuk i milionach € jeżeli trzeba by było płacić kary za opóźnienia względem kontraktu, już nie mówiąc o procesach sądowych jeżeli przeoczy się krytyczne wady. Jeżeli zakład stać na takie wyrzucanie pieniędzy kosztem ludzi krótszych się wręcz zmusza do pracy ponad siły to może lepiej jest te pieniądze spożytkować na bardziej kompetentnych ludzi?

Zuzia
@Lidlak

Albo po prostu robi się towarzystwo wzajemnej adoracji usuwając kompetentnych pracowników, którzy nie są lizusami. To częsta praktyka.

@Zuzia

Zapomniałaś dodać że z syndromem Sztokholmskim. Oni nie potrzebują normalnych ludzi a najchętniej takich dla których zakład będzie całym ich życiem. Takim jak w zachodnim "rodzinnym" domu publicznym lub jak u szanowanowanego księdza z wiejskiej plebanii który zna wszystko o swoich wiernych bo "dogłębnie" ich poznał gdy rodzice oddawali ich mu by przyjmowali święty sakrament za młodu. Niektórym takie życie się podoba i mi też by się podobało ale nie za tak śmieszne pieniądze bo nawet kobieta pracująca w najstarszym zawodzie świata zna swoją cenę.

@Lidlak

Kierownik osobiście mi powiedział że nie podoba mi się że ciągle podpieram się kodeksem pracy ,również moje podejście, u mnie było wy i my A u niego my.Odeszlam i nie żałuję. Poza moimi plecami zrobili ze mnie osobę konfliktową.No cóż typowe zagrywki,takich miejsc.Jezeli jeszcze ktoś ma resztki rozumu, niech ucieka jak najdalej z tego miejsca.Jedyne co poczujesz po odejściu, to spokuj ducha i świeże powietrze.

SPOKÓJ.

Powinno być spokój.

Przeprasza za błąd. SPOKÓJ

Nentena
@Xxx

Tak, oni ze wszystkich robią konfliktowych. Może i mają sporą wiedzą dotyczącą jakości wytwarzanych produktów, ale kompletnie nie potrafią postępować z pracownikami. Rzucają frazesami, że jesteś taki a taki. Wszystko, żebyś sam się zwolnił.

Wiki
@Lidlak

"Lidlak" jeżeli nie odpowiada Ci praca ani płacą to nic prostszego zmienić ją, a nie krytykować.

Agi
@Lidlak

Dział jakości w takim stanie osobowym jest właśnie od gaszenia pożarów z klientem. Kontrolerzy są od wykrycia wad, czy to w doniczkach, czy nawiewach, a za jakość wyrobu odpowiadają pracownicy produkcji i dopóki tego nie zrozumiemy, to jej po prostu nie będzie.

MaczetaZabija
@Ciekawość

Pracownik produkcji Czechy Pracownik produkcji – Czechy LOKALIZACJA: Tachova, Mlada Boleslav, Hodkovice i Liberec. Opis stanowiska: • Praca na produkcji części samochodowych • Praca w systemie III-zmianowym Wymagania: • Dobra kondycja fizyczna (praca stojąca) • Chęci do pracy Oferujemy: • czeską umowa o pracę na 1 rok czasu z możliwością przedłużenia • wynagrodzenie od 3.000 zł do 3.900 zł netto miesięcznie • możliwość pracy w nadgodzinach • dodatki za pracę w godzinach popołudniowych i nocnych • zakwaterowanie w hotelu pracowniczym (darmowe) • darmowe szkolenia wdrażające do pracy • opiekę koordynatora na miejscu • darmowe posiłki. Możliwość pracy dla PAR. Kontakt w godzinach 8:00 - 15:30. Więcej szczegółów pod nr tel. 571 255 502

Gif
@MaczetaZabija

Przy takich stawkach jakie obecnie dostajemy w Dr. Schneider to jesteśmy traktowani jak biali murzyni i wcale bym nie był zdziwiony gdyby Chińczycy zarabiali więcej od Polaka na produkcji.

@Agi

"Gaszenia pożarów z klientem"? (usunięte przez administratora) QS ma pełną specyfikację detalu i narzędzia pomiarowe a rotacyjni pracownicy wykonujący fizyczne prace związane z procesami produkcyjnymi nie wiedzą nic o detalach jakie przetwarzają a nikt przecież nie ma w oku czy palcach suwmiarki, mikromierza oraz soczewki dającej powiększenie 10x przy tak wysokich normach. Jeżeli "Gaszenie pożarów z klientem" ma funkcjonować na zasadzie, że przyszła reklamacja na kilka palet produktu to trzeba pogonić pracowników by zrobili 2x więcej by pokryć bieżącą produkcję i ilość sztuk z reklamacji to jesteście(usunięte przez administratora) na maksa.

Jakzawsze

Podwyżki dla pracowników administracji to jakaś porażka. Pracownicy administracji zarabiają mniej niż na produkcji. A wymagania dotyczące pracy ogromne.

XXX
@Jakzawsze

Może tak konkrety bo na produkcji kokosów nie ma

Wiki
@Jakzawsze

Jak administracja zarabia za mało to proponuję zamianę na produkcję.

Referent ds. Ksiegowosci

Z całym przekonaniem odradzam pracę w tej firmie. Jej reklamy to jedynie fikcja nie majaca nic wspólnego z prawdą. Okropna portiernia niezależnie od stanowiska i osoby każdego te gbury traktują równo czyli jak śmiecia.

Zostaw merytoryczną opinię o Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. - Radomierz

• Jak się pracuje w Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 72.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 9 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.