Opinie o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Sodexo Polska to lider w obszarze usług żywieniowych oraz utrzymania nieruchomości.

Branże: Restauracje i catering - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Izabela

Ale w jaki sposób ? Co takiego mówi? Możesz podać jakieś przykłady sytuacji?

Sodexo Polska

Dzień dobry, Jesteśmy zaniepokojeni opisaną sytuacją. Będziemy wdzięczni za przesłanie większej liczby szczegółów na adres hr.fms.pl@sodexo.com (gwarantujemy anonimowość!) lub za pośrednictwem platformy Speak Up prowadzonej przez niezależną trzecią stronę - www.speakup.sodexo.com Dziękujemy za zaufanie.

Marzena

O jakich walkach mowa? Na czym one polegaja?

Abcde

Byłem w firmie sodexo na dniu próbnym jako pracownik obsługi sklepu pracowniczego, generalnie firma robi sobie jaja z człowieka w biały dzień, 2800 netto w 2022 roku i do tego masa obowiązków, praca z kasą fiskalna, zamawianie towaru, odbieranie, uzupełnienie w jednym zdaniu można to porównać do tego jakby się było ajentem żabki + sprzedawca w żabce i to wszystko za 2800 netto.. żart w biały dzień... Nie polecam

Emil

W lutym zostałem zatrudniony jako ogrodnik (usunięte przez administratora).Na początku wszystko było w porządku,do czasu.Rozpoczął się sezon na koszenie. Na wyposażeniu są dwie kosiarki ,trzy podkaszarki oraz traktorek koszący stiga. Sprzęt przed sezonem trafił do rzekomego serwisu w celu ewentualnych napraw i regulacji.Po dwóch tygodniach sprzęt wrócił z serwisu.Nikt tego sprzętu nie sprawdził a tego dnia akurat byłem na urlopie.Okazało się ,że wspomniany traktorek nie został nawet wyczyszczony ze złogów starej trawy. Założenie kosiska i wyregulowanie go graniczy z cudem.Luzy na cięgnach ,których nie sposób podstawowymi narzędziami nie sposób usunąć powodują ,że kosisko za kaźdym razem rozreguluję.się. Oczywiście niemal za każdym razem podczas koszenia dochodzi do uszkodzenia (złamania) ramienia podtrzymującego kosisko.Oczywiście za to wszystko zostałem obwiniony ja.W poniedziałek kończy mi się okres próbny a dopiero dzisiaj dowiedziałem się ,że umowa nie zostanie przedłużona.Podczas rozmowy z przełożonymi dowiedziałem się ,że firma Sodexo potrzebuje ogrodnika mechanika. Ciekawe czy znajdą takiego pracownika za 2600 złotych miesięcznie. Starałem się ,wypruwałem sobie flaki ,w deszczu i w upale.Nie bumelowałem. (usunięte przez administratora)

@Emil

Szanowny Panie, w Sodexo Polska jesteśmy zawsze otwarci na dialog i komunikację. Jeśli ma Pan wątpliwości i poczucie, że opisana sytuacja nie została w pełni wyjaśniona przez bezpośredniego przełożonego, zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół HR jest dostępny pod adresem mailowym: hr.fms.pl@sodexo.com Tutaj może Pan przesłać nam więcej informacji na temat całej sprawy i na pewno odniesiemy się do Pana wiadomości. Dziękujemy.

Emil
@Sodexo Polska

Dzwoniłem do działu hr.Pani mnie wysłuchała i stwierdziła,że w tej sytuacji nic nie może ,bo umowa wygasła. To kto może do jasnej ciasnej?! Jesteście żenujący. Miałem o firmie Sodexo naprawdę dobre zdanie. Niestety miałem.

Sodexo, jak sodexo. Korporacja. Płatności na czas, opieka medyczna. Ale jeżeli kiedykolwiek przyjdzie wam trafić na współpracę z Panią(usunięte przez administratora)to uciekać gdzie pieprz rośnie! Zajmuje ona różne stanowiska w korporacji. (usunięte przez administratora)Generalnie, jak żyję to nie spotkałam jeszcze tak fałszywej i podstępnej osoby, która każde, nawet najprzyjemniejsze zadanie, jest w stanie przemienić w koszmar. (usunięte przez administratora) Zarząd wielokrotnie był informowany o praktykach Pani (usunięte przez administratora)jednak nic z tym nie robi. Widocznie, jest przyzwolenie na takie zachowanie.

Sodexo Polska

Dzień dobry, Wszelkie zgłoszenia o nieprawidłowościach traktujemy bardzo poważnie. Ponawiamy prośbę o przesłanie większej ilości konkretnych informacji na adres: hr.fms.pl@sodexo.com Gwarantujemy anonimowość.

Pani

Dane było mi spotkać Panią JK . Potwierdzam wpis w 100 % . Pani realizuje swoją wizję biznesową często mieszając z prywatnymi "interesami i korzyściami". Do perfekcji opanowana manipulacja i zastrasznie poległego personelu.

Emek

O jakiej Pani mowa i jaka lokalizacja?

Bardzo szybkie i miłe spotkanie. W ustalonym terminie nie dostałam obiecanej informacji zwrotnej. Po licznych moich mailach, smsach, nagranych wiadomościach, dopiero po 3 tygodniach dostałam negatywna odpowiedz. To absolutnie nie powinno tak wyglądać, tym bardziej ze osoba będąca obecnie na tym stanowisku, zrezygnowała, bo firma okazała się nie taka jak obiecywano na rekrutacji.

Standardowe

Rozgoryczona

Mój mąż pracuje jako zastępca szefa z pensją 3200 brutto za styczeń otrzymał pensję na rękę 2068zł a najniższa krajowa na rękę to 2367 zarobki w tej firmie to śmich

Gosia
@Rozgoryczona

Każdy zarabia tyle na ile się zgodził.

John
@Gosia

Nikt na pensje poniżej najniższej krajowej się nie godzi madame Gosia

Izabela
@Rozgoryczona

Tragedia..., ale taka była umowa na początek? 2100 to bardzo kiepsko tym bardziej obejmując takie stanowisko.

Elżbieta
@John

No właśnie, jak takie coś jest możliwe? Poza tym ja się cały czas zastanawiam, czy pracownicy firmy od bonów sami dostają bony np. na święta? Czy szewc bez butów itd.

Zainteresowana

Witam, proszę o kilka informacji na temat pracy w firmie. Jakie są godziny, dodatki i zarobki. Dziękuję

Pracował ktoś w Sodexo Zabraniecka Warszawa bo chciałbym poznać opinię przed przyjęciem do pracy

Tez Marcin
@Marcin

Poczytaj sobie opinie o firmie Seito. To właściwie jeden i ten sam (usunięte przez administratora)

Pan Technik

To co się dzieje z tą firmą to jakaś pomyłka. Odeszli Ci, dzięki którym ten cyrk się kręcił. Teraz sukcesem szeroko głoszonym jest pozyskanie kontraktu na obsługę automatu do kawy. Porażki typu utracone kontrakty na obsługę dużych klientów komentowane są publicznie jako pozbycie się nierentownych kontraktów, ale najważniejszy dla Pani Prezes jest poziom naszego szczęścia. Swoją drogą, jego poziom nie chce rosnąć tak jak zarobki, które stoją w miejscu od 2 lat. Flustracja towarzysząca pracy w tej firmie jest coraz większa.

BP
@Pan Technik

Odeszli? A może zostali zwolnieni?

Pan Technik
@BP

Odeszli czy zostali zwolnieni- na jedno wychodzi. Nie ma ich. (usunięte przez administratora)ta struktura się sypie. Jest to oczywiście moja opinia.

były

Czy jeszcze pracuje niejaki Świerczyński? Jeśli tak to wszystko jasne!

Pm

Nie polecam pracy w Sodexo Gądki, nie z powodu dużej ilości pracy jaka tam jest, ale z powodu managera który tym oddziałem zarządza - przez niego zwolniło się już 5 osób ( ze mną 6) . Jak lubisz mobbing i ciągłe poniżanie to zapraszam to jest miejsce dla ciebie. I żeby nie bylo - tzw. góra o tym wie ale udają że nic się nie dzieje tak więc można powiedzieć że SODEXO = (usunięte przez administratora). Pozdrawiam G.

@Pm

PM
@Sodexo Polska

Dzień dobry, jeżeli do tej pory nie zauważyliście że coś jest nie tak, to podejrzewam że i tak nic z tym nie zrobicie, ja już ten "problem" mam już za sobą. Z tego co wiem niebawem zwolnią się kolejne osoby bo już mają dość "współpracy" z tą osobą. Jeszcze raz przestrzegam przed zatrudnianiem się w tej lokalizacji (Gądki) z powodu nieodpowiedniego człowieka na stanowisku managera obiektu.

S

Chyba ostatnio sporo pracowników wyższego szczebla odchodzi z Sodexo, ciekawe o co chodzi …

mixx

Pracował ktoś jako Pracownik magazynu przy Marywilskiej i mógłby się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

johnny

super

Natalia

Asystent ds. obsługi zamówień (wprowadzanie danych do sytemu) - zlecenie Warto czy nie? Zlecenie od teraz do połowy grudnia, potem out czy przechodzi się na umowę o pracę ?

werson
@Natalia

zostają tylko najlepsi, a że zostają głównie osoby po „rodzinie” to aut:)

Bolo

Nie placa I zabieraja kase ludziom,brak szacunku

Anonymous

Firma beznadziejna i smieszna robia wszystko by oszczedzac na ludziach wyzysk totalny zero szacunku dla pracownika nie polecam tu pracowac mam nadzieje ze w koncu wylecicie ;)

Ktoś
@Anonymous

Za dyrekcję już się biorą i tych pseudo specjalistów . Skończą się ciepłe posadki w eleganckich biurach.

Anonimowy

U nas na jednostce atmosfera ok. Dla zwykłego szarego pracownika zero jakichkolwiek dodatków do pensji,brak jakiejkolwiek premii, brak wczasów pod grusza,w czasie pandemii zabrane bony świąteczne za to wszyscy na wyższych stanowiskach premie roczne otrzymali,o kartach multisport do tej pory cisza,brak posiłków regeneracyjnych dla pracowników zew,brak wody do picia a o innych rzeczach to lepiej nie wspominac

@
@Anonimowy

To rzeczywiście "ok" przy tych brakach dodatków.... Współczuję

Technik
@@

To rzeczywiście "ok". Jeżeli stawka dla technika obiektu 4000-4100,- brutto to ok , to wspóczuję. Na szczęście inne firmy lepiej płacą. Grunt ,że dyrekcja w W-wie się obłowi ...

Pracownicy Sodexo Augustów

My pracownicy Sodexo BAT CAT w Augustowie nie zgadzamy sie z tym co napisała anonimowa zosia. Część z nas pracuje w tej firmie od początku czyli od około 6 lat i pani Ania jest jednym z najlepszych menadżerów jacy tu kiedykolwiek pracowali. To co wypisuje zosia to zagranie pozbawione zasad fair play .Bardzo łatwo jest anonimowo kogoś zrównać z błotem . Pani Ania to miła ,ciepła ,cierpliwa i skuteczna menadżer ,do której można przyjść z jakimkolwiek problemem . Na pewno nie jest ani pyskata ani ordynarna . Co więcej jest pomocna ,kiedy brakuje pracowników pani Ania zakasuje rękawy i pracuje z nami w bufecie ,przy produkcji czy na tak zwanym obieraku . Jeśli chodzi o zmiany ,to z powodu braku ludzi do pracy ,gdzie ten problem jest w całej Polsce ,zatrudniamy ludzi również na 1 zmianę(dokładnie 2 osoby) aby w jakikolwiek sposób wspomóc resztę .Ktoś kto ma chodż trochę zdrowego rozsądku zrozumie że lepiec mieć 1dodatkowa osobę na 1 zmianę niż nie mieć nikogo. Zosia napisała ,że praca tu to koszmar jak w więzieniu o zaostrzonym rygorze ,nie wiemy gdzie zosia pracowała wcześniej i czego się spodziewała po pracy w naszym zakładzie ,ale my się z tym nie zgadzamy - nam praca tu odpowiada . Jeżeli kto jest konfliktowy i szuka sensacji to w żadnej pracy nie będzie zadowolony i będzie szukał dziury w całym. Jeśli chodzi o grafik ,to dla większości pracowników nie przeszkadza termin jego wywieszenia. Nie jest łatwo taki grafik ułożyć biorąc pod uwagę ilość czynników ,które na to wpływają. Podsumowując ,jesteśmy zadowoleni zarówno z pracy jak i z pani Manager za którą stoimy w tym momencie murem , co w przeciwieństwie do anonimowej zosi, potwierdzamy swoimi podpisami . Dziękujemy za uwagę . Jolanta Łukawska Katarzyna Olszewska Urszula Karp Krzysztof Karczewski Katerina Kulish Krystyna Krysiuk Krystyna Mierzejewska Karolina Toczyłowska Dorota Grajewska Małgorzata Domanska Dorota Klepacka

Przyjemnie Zaskoczona
@Pracownicy Sodexo Augustów

Wow, weszłam na stronę żeby dowiedzieć się czegoś więcej o firmie. Po wielu przeczytanych opiniach na GoWork nie spodziewałam się nigdy zobaczyć takiego komentarza.Jeśli więc pracują w niej tak odpowiedzialni, otwarci i lojalni pracownicy to serdecznie gratuluje. Znaczyć to może jedynie, że polityka personalna w firmie działa na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że firma docenia postawę zespołu oraz kierownika, który posiada tak ogromne poparcie:)

Dominika
@Przyjemnie Zaskoczona

Rzeczywiście bardzo często jest tak, że osobom pod anoniomowym kontem łatwiej jest o krytykę, która bardzo często nie jest ani rzetelna, ani do końca zgodna z prawdą. Fakt, że pracownicy firmy Sodexo Polska wystosowali tak pozytywną opinię o tym pracodawcy podpisując się pod każdym słowem z imienia i nazwiska wiele mówi. Interesuje mnie w takim razie w jaki sposób firma docenia swoich pracowników. Czy możecie liczyć na wszelkiego rodzaju benefity, czy też dodatki do płac? Napiszcie coś o tym.

@Pracownicy Sodexo Augustów

Czy ktoś pamięta koordynatora Bogdana W.? Jak go wspominacie?

dark
@Pracownicy Sodexo Augustów

To się nazywa fair podejście. Przeglądałem opinie bo chcę zmienić pracę i czasami zerkam na opinie. Przyznam szczerze, że jak zacząłem czytać to postanowiłem odpuścić dopóki nie zobaczyłem niniejszego komentarza z podpisami pracowników. Uważam, że osoby które anonimowo krytykują i obrzucają błotem sami nie robiąc nic ze swoimi problemami (tak bo każdy ma takie lub inne problemy w pracy i nie ma firmy idealnej), starciły w oczach czytelników i ich komenty poszły na marne :) a ten z gościem który nie potrafi przeczytać umowy do kiedy wynagrodzenie to i tak się dziwię że firma nie zwalnia takich asów. Udanego ludziom z pogodą ducha ;)

Proman

Chciałem ustosunkować się do tego co piszą moi koledzy/koleżanki. Ta firma to (usunięte przez administratora) kompletne! Jeden manager przyszedł obiecuję każdemu podwyżkę,na wszystko się zgadza a po miesiącu już go nie ma. Teraz nowy Pan Dyrektor wszystko zabiera... Może nasze Szanowne Sodexo powie Nam gdzie są nasze bony świąteczne? Zapłacicie ludziom z innej fabryki bonami? I to naszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi? Za Nasz kontrakt w Colgate Palmolive macie płacone,duuuuze pieniądze. A dodatkowe usługi? Kto pobiera pieniążki? Bo my pracownicy nie mamy z tego "złamanego grosza". Okradanie Nas z każdej złotówki. A później przyjeżdża Pani Dyrektor,Pan dyrektor oraz inni członkowie Waszej mafii i szerzycie wykute regułki na pamięć,dodatkowo dając po kawalku ciasta ,aby durni ludzie zamknęli gęby . Na pytania kiedy będzie podwyżka? Jaka była odpowiedz Pani Dyrektor?- nie wie ile,ale będzie była podwyżka najniższej krajowej .Kolejne- kiedy będziemy mieć obiad za złotówkę? Rok temu spytalismy- dostaliśmy zupę z WKLADKA !! HAHA wkładką był kawałek skóry z mięsa haha. A teraz hit- zaklad sponsoruje Nam maseczki! Wielokrotnego użytku,weź sobie do domu wypierz i zdezynfekuj. Gdzie Colgate potrafił zapewnić swoim pracownikom po 3 maseczki na 1zmiane. Kto tu dba o dobro pracownika? Bo chyba nie Wy Sodexo !!

@Proman

W mojej ocenie sytuacja wygląda następująco. W sodexo pracuje jakiś czas. To co zaczęło się dziać w 2020 roku wewnętrz firmy chyba nigdy wcześniej nie miało miejsca... Myślę że gdyby nie Covid Sodexo nie znalazłoby pretekstu by powiedzieć że jest źle... Koniec 2019 roku zamyka się z dużymi zyskami że hohoho przynajmniej taka informacja jest publikowana wewnątrz a nagle okazuje się ze w 2020 jest inaczej . Nie wiem czy komuś bilans nie wyszedł czy komuś kilka zer zniknęło , nie wnikam. Zastanawiam się czy w 2020 roku również będzie balanga dla "umysłowych ^" czy nie . Może jakaś kaska się znajdzie np. z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pracownicy w terenie cóż zmuszeni są do wykazywania jak najwyższej skrupulatności i dbałości o dobro klienta . Nie ważne zatem kto jest klientem czy to firma X czy Y zarówno pierwsza jak i druga płaci za to by warunki umowy były wykonywane należycie . Także Sodexo dostaje kasę za każdego pracownika wykonującego swoją pracę u klienta, niestety dodatkowe profity w postaci kasy za ponadprogramowe rzeczy zostały obcięte bo kiepsko jest ... nonsens. Rozumiem że obecna sytuacja stwarza konieczność ograniczenia wydatków itd. część pracownikow nie może pracować , lokale zamknięte itd ale pamiętajmy że w Sodexo są również osoby które nie mogą iść za pracę zdalną :P tylko od gwizdka do gwizdka są w obiektach i niestety muszą pracować . A osoby które są np. na postojowym mogą być wsparciem w innych jednostkach na czas np. odbioru przez pracowników urlopów. Koszty utrzymania się z roku na rok rosną , domyślam się że nie wielka liczba pracowników sprawdza domyśla się że poziom inflacji to ponad 4%. Czy nasze pensje również rosną w takim samym trybie ? Nie ... Bo po co dać pracownikowi więcej jeśli się nie wychyla , jeśli jest w stanie pracować za mniej. Domyślam się że pewnym składnikiem tej przyczyny jest zasiedzenie dużej liczby pracowników , przyzwyczajenie do siebie oraz brak chęci zmian, na szczęście nie wszyscy są tacy. Coraz mniejsza empatia ze strony przełożonych powoduje mniejsze zainteresowanie wykonywaniem obowiązków przez pracowników. Czy ktoś z waszych przełożonych , wielokrotnie przełożonych pyta się was czy masz jakieś potrzeby oczekiwania ( nie myślę tu jedynie o jakimś etanolu do dezynfekcji , czy maseczkach które są na wagę złota , rękawiczkach które też są traktowane jakby zaprojektował je conajmniej versace) ale chociażby sprawach finansowych . Nawiąże teraz do bonów świątecznych hmmm będzie bardzo krótko... Pamiętajcie najtrudniej jest coś zabrać pierwszy raz . Miłego dnia

np paulina
@Antonov

A czy przełożeni z sodexo kiedykolwiek byli empatyczni? Banda zakłamanych panienek bez kompetencji! Nigdy nic dobrego mnie nie spotkało w tej pato firmie!

Zaraz a czemu nie wyślecie tej niby metrycznej odpowiedzi przez naszą aplikację a tym co nie mają dostępu do internetu nie dacie tego na piśmie.

Oczywiście chodzi oto by każdy z pracowników mógł się z tym zapoznać.

Antonov

Tylko dlatego,że tu każdy jest anonimowy a wysylajac to przez aplikację na drugi dzień będzie pozbawiony pracy !

Elektryk
@Proman

W cale mnie to nie dziwi te oszczędności . W końcu tracą kontrakty więc muszą na czymś zaoszczędzić ! W Colgacie chyba często zmienia się kierownik Sodexo.

@Elektryk

Chyba za często. Widocznie nie wytrzymują z tymi na górze marionetkami .

Anonimowy
@Elektryk

Szkoda że na swoich premiach miesięcznych i rocznych nie oszczedzili

Piotr Bronikowski
@Proman

W Sodexo istnieje Zwiazek Zawodowy, jeśli masz jakiś problem zawsze możesz do nas się przyłączyć, zapisy trwają. Więcej informacji na naszej stronie internetowej. www.zzpk.org.pl Serdecznie zapraszamy!

@Piotr Bronikowski

Związki zawodowe w prywatnej firmie , trzymajcie mnie.... ????????. Napisz może jakie osiągnięcia wypracował ten związek zawodowy w 2020 roku?

Dawid

To firma z perspektywami?

@
@Dawid

Przeciez co rok najnizsza w gore od pespektywy.

Zostaw merytoryczną opinię o Sodexo Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sodexo Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 11 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sodexo Polska Sp. z o.o.