Opinie o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Sodexo Polska to lider w obszarze usług żywieniowych oraz utrzymania nieruchomości.

Branże: Restauracje i catering - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Sodexo czy nie jest wam wstyd przed pracownikami?Jeszcze trochę a potraficie pracowników a co za tym idzie potraficie kontrakty.Ludzoee na najniższej krajowej a wy zabieracie bony świąteczne a żeby tego było mało to jeszcze wypłaty z opóźnieniem już drugi miesiąc (z jakiego powodu?).Wymagacie od ludzi żeby dawali z siebie sto procent a nawet więcej a wy co w zamian robicie nic tylko jeszcze zabieracie.pPowinniście się wstydzić jak tak możecie traktować ludzi?

100% chcą od zwykłych ludzi bo mają z nas kasę ! Przecież dyrektor jak zaoszczędzi na Tobie to dostanie podwyżkę i to nie mała...

Zgadza się , ludzie się nie liczą . Tylko uciekać.

Pracownik HELP DESKU

Konsultant ds. zgłoszeń technicznych. Ładnie brzmi a w praktyce nie jest kolorowo. Masa aplikacji i urządzeń do pilnowania, systemy p.poż przez co nawet nie można skorzystać z przysługującej przerwy. Praca jedno osobowa więc nie można za bardzo wyjść bo przecież p.poż może się włączyć. Finanse ujdą, ale fakt bycia przykutym praktycznie do stanowiska przez 12 godz.nie zachęca do współpracy. Ciężko nawet zjeść bo Gillette pilnuje bardzo przestrzegania reżimu sanitarnego, maseczki nie wolno zdjąć zatem trzeba się chować żeby zjeść. Trochę słabo to wygląda niestety. O dłuższym pobycie w wc nie ma co myśleć nawet. Najlepiej nie jesć i nie pić przez 12godz.żeby nie trzeba było musieć korzystać z wc. Byłam, widziałam, chwilę pracowałam i podziękowałam.

@Pracownik HELP DESKU

Dzień dobry, Dziękujemy za podzielenie się opinią. Wszelkie zgłoszenia o nieprawidłowościach traktujemy bardzo poważnie. Sprawdzimy opisaną sytuację. Będziemy wdzięczni za przesłanie wszelkich dodatkowych uwag na adres: hr.fms.pl@sodexo.com Gwarantujemy anonimowość.

donau

śmieszne...

Pieniądze miałem na karcie sODEXO FLEXI PASS która była ważna do 31/12/2020 r.W tym dniu chciałem kupić vouchery EMPIKU jednak system pokazywał cały czas bład po ich stronie przy końcowej transakcji.Wysłałem maila z załączonym błędem(tak jak prosili).Mieli się odezwać pilnie .Żadnego telefonu .Kasa przepadła.Nie polecam.

Karol

Jakie są mocne strony firmy ?

Bardzo szybkie i miłe spotkanie. W ustalonym terminie nie dostałam obiecanej informacji zwrotnej. Po licznych moich mailach, smsach, nagranych wiadomościach, dopiero po 3 tygodniach dostałam negatywna odpowiedz. To absolutnie nie powinno tak wyglądać, tym bardziej ze osoba będąca obecnie na tym stanowisku, zrezygnowała, bo firma okazała się nie taka jak obiecywano na rekrutacji.

Standardowe

Piotr B

Zapraszamy wszystkich do naszego Związku Zawodowego, działamy w Sodexo Polska i Netia S.A. http://zzpk.org.pl/

Nieznajomy 23

Dziwne to nieco. Czytam te opinie i widać dużo korpo-frustracji pracowników, a z drugiej strony gdzie ci pracownicy, kiedy chce się złożyć zamówienie! Skorzystałem z usług Sodexo w zeszłym roku, było ok, choć żenujące było przy kasie jak były problemy z wbijaniem kodów kreskowych i trzeba było ręcznie przepisywać je na kasę. Ale idea się sprawdziła, teraz chcę kupić za 10tys., stwierdziłem sobie, że pewnie bonusem dla telemarketera będzie jak zdobędzie takie zamówienie, a nie jak ja zamówię przez stronę. Wobec niemożności rozmowy telefonicznej już dwa razy umówiłem się na inny, ale konkretny dzień na telefon i co?...i nic, cisza...dlatego jednak zamówię jednak przez stronę i tyle. To albo chcą sensownie pracować, albo tylko chcą i chcą... Co oczywiście nie przekreśla klarownych korpo-przewin szefostwa. Pozdrawiam wszystkich.

ejanecki

Praca w tej "korporacji" jako technik obiektu wymaga samodyscypliny, jeśli chce się zarabiać to trzeba to się wykazać samodzielnością , wiedzą i umiejętnościami. Kierownicy i menagerowie jak w każdej firmie zmieniają się jak pracownicy ( też zdarzają się różni !!!) Po przeszło roku pracy moja ocena o firmie jest pozytywna.Zlecenia jakie otrzymuje "z centrali nie widząc szefów" dla mnie to doskonała forma zarządzania przez kontakty telefoniczne, emailem. Samodzielne podejmowanie decyzji, terminowe wykonanie zleceń czasem szwankuje z powodu wyceny za pracę , nie wynika to z opieszałości kierownictwa firmy tylko zatwierdzenia kosztów przez zleceniodawcę co często przeciąga sprawę ! A kontakty u zleceniodawców wymagają kultury osobistej , empatii oraz wiedzy technicznej i doświadczenia. Dla mnie dodatkowym atutem jest możliwość negocjowania wynagrodzenia za pracę. Warunkiem takich możliwości jest wykazanie swoich zdolności do samodzielnego działania. Wypłaty zawsze otrzymuję w terminie w wysokości którą ustalam ustnie !

To prawda... Jest nieodpowiednia osoba na nieodpowiednimi stanowisku .. myślałem że tylko u nas dało się odczuć mobbing ze strony Leszka Z. ... Całe szczęście zdążyłem uciec z tej pracy z dobrym stanem psychicznym .. inni niech się męczą z tym typem

Sodexo Polska

Dzień dobry, Jesteśmy zaniepokojeni opisaną sytuacją. Będziemy wdzięczni za przesłanie większej ilości szczegółów na adres: hr.fms.pl@sodexo.com Gwarantujemy anonimowość.

Co jaki okres czasu w Sodexo Polska Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Teraz .... To nie ma szans na podwyżkę ....

O co ?? O podwyżkę?? Hahahah proszę Cię w tej firmie od kad jest Leszek Z to na żadną podwyżkę nie możesz liczyć a wręcz przeciwnie jeszcze Ci zabierze żeby on miał więcej ...

Ona_88

Pracowałam przez 5 dni jako specjalista ds. Wprowadzenia zamówień do systemu. Praca zapowiadała się ok. Po 2 dniach szkolenia dostałam sprzęt i zaczęłam. Praca nie jest jakoś bardzo skomplikowana, trzeba zwracać uwagę na szczegóły. Wszystko było robione zgodnie z wytycznymi, gdy były jakieś błędy od razu je korygowalam. Po czym następnego dnia przyszła do mnie przełożona i oznajmiła, że rozwiązują ze mną umowę. Gdy zapytałam o powód powiedziała, że nie ogarnę tej pracy i sobie nie poradzę. Odpowiedziałam, że nie wiem na jakiej podstawie doszła do takiego wniosku skoro pracowałam raptem 2 dni i na bieżąco robiłam co trzeba. Skwitowała to tylko tekstem "taką podjęliśmy decyzję". Dla mnie to jest czyste chamstwo i tak się ludzi nie traktuje. Najgorsza firma w jakiej pracowałam. Mam tylko nadzieję, że jak ktoś będzie się tam wybierał to przeczyta tę opinię i przemyśli decyzję o zatrudnieniu.

Egon

Wypłata znowu po czasie. I znowu nikt na to nie reaguje. I nikogo to nie obchodzi. Druga sprawa jest taka że w dalszym ciągu pracownicy wykonują dodatkową pracę której nie mają zapisanej w umowie a nie otrzymują za nią złamanego grosza. Np. Panie sprzątające które wydają maski na holu dla pracowników CP. Stoją na pierwszej linii ognia. I nikt im za to nie płaci. A już o magazynierach Sodexo to chyba nikt tam w Warszawie nie słyszał. Mimo swoich obowiązków które mają na swojej zmianie, pakują jeszcze maski po 600 kompletów! Zapytacie ile otrzymują za taką dodatkową pracę? - 0zł! Ale Sodexo fakturę za każdego pracownika wystawia do CP i pieniądze pobierają. Wstyd dla tak globalnej firmy!

pasterz
@Egon

(usunięte przez administratora)proszę przeczytać umowy, do kiedy pracodawca zobowiązany jest wypłacić pensje. Jak nie wiecie co podpisujecie to nie dziwcie się, że traktowani jesteście tak, a nie inaczej.

Egon
@pasterz

Wynagrodzenie od zawsze było 1 dnia miesiąca. Po tym jak nastąpił nowy szef, nagle jest 7 dnia miesiąca. Widzisz różnicę(usunięte przez administratora)

Zdziwiona
@Egon

A co ma Wasz nowy szef do wypłat? Przecież nie on je robi.

pasterz
@Egon

Przeczytałeś umowę czy nie? ...zresztą, to nie ma sensu i tak nawet jeśli czytasz to bez zrozumienia.

Justa
@Egon

Wypłaty w Sodexo zawsze są do 10 dnia miesiąca, to że czasem jest pierwszego to jest na plus. Pracuje w tej firmie kilka lat i nigdy nie dostałam wypłaty po czasie zawartym w umowie. Ktos tu na silę próbuje oczerniać. W dobie kryzysu firma sobie świetnie radzi i ciesze się że w niej nadal pracuje otrzymując odpowiednie wynagrodzenie.

JOla
@Egon

Wypłaty według umowy są do 10, proponuje przeczytać umowę :)

Szymon
@pasterz

Z tego co wiem zawsze była na początku miesiąca , a nie w granicach 10. Jeżeli ktoś spłaca być może kredyt i mało zarabia to zależy mu otrzymać wypracowaną wypłatę jak najszybciej. A ty Pasterz jesteś z dyrekcji, że tak piszesz ?? Chyba tak...

@Justa

A Ty weź się wkoncu za robotę bo udajesz ,że masz tyle pracy . Jak się do Ciebie przyjdzie to nie potrafisz załatwić nic. Ciągle zabiegana. Siedzisz u pielęgniarki albo po biurach

mija
@Szymon

Spłatę kredytu każdy normalny człowiek ustala na termin po wypłacie. Nie rzucaj się bo masz w umowie do 10 wynagrodzenie i i oni robia nam przysługę że mamy ją wczesniej...najwidoczniej powinni trzymać sie terminu 10!!!....tk to z wami ludziska jest , czytać trzeba uważnie...

Daro
@Justa

A Ty Justa weź się za robotę,bo na forum taka święta jesteś że sodexo wspaniałe A na Colgate chodzisz i mówisz co innego. Myślisz że Cię dyrektor polubi bo przeczyta że na forum chwalisz firme? Szkoda że w rzeczywistości wieszasz psy jak większość pracowników. Wielce zapracowa z kawą w ręku A jak przyjdziesz w potrzebie to nie ma czasu na nic.... szok i niedowierzanie

Dorota
@Egon

Pracowałam kiedyś w Sodexho i wypłata była przed czasem często.To banki przetrzymuja pieniądze i nimi obracają.Tak już jest obecnie w pracy że jedna osoba wykonuje inne prace. Kierownik w potrzebie staje na stanowisku pomocnika kuchni.praca w godzinach pracy na innym stanowisku nie podlega dodatkowej zapłacie.chyba że to praca po godzinach pracy. Jak Stronie ci się nie podoba to szukaj pracy i szczęścia gdzie indziej. Atmosfera zarządzających podbudowują na ciele i duszy

Szczerze do bólu

Firma Sodexo w Łodzi to (usunięte przez administratora) dna. Niejedna osoba pracująca na niższym stanowisku ma lepsze wykształcenie niż pożal się boże menagerka czy asystentka. Warunkiem dobrego stanowiska nie jest wyższe wykształcenie, znajomość języka czy doświadczenie. Awans tylko pod warunkiem znajomości i głębokiego wejścia w (usunięte przez administratora)

@
@Szczerze do bólu

Tak już jest wybierają tę osoby by gnebic i innych nie kompetencje a lizostwo.

Ktoś z cateringu
@Szczerze do bólu

Oj tak zgadzam się w pełni. Lubią obsadzać na wyższych stanowiskach takich pustaków bo nad takimi łatwiej mieć kontrolę.

Ktoś z cateringu

Prawda

X

Dokąd ta firma zmierza ?osobom które po kilkanaście lat pracują w firmie proponują ....obniżanie pensji, ta firma za nic ma ludzi i ich poświęcenie .jeśli kiedykolwiek ktoś złozy CV do sodexo niech 2 razy pomyśli...nie warto!!!

Expert
@X

Jak to obniżanie ? Rozwiniesz nieco temat ?

Zzzz

Nie polecam pracy w Łodzi na SW Teresy większość osób zamiast zajmować się pracą to zajmuję się życiem innych co chyba najlepiej wychodzi im.. Już niewspominając że dobrze trzeba szefowi kuchni wchodzić w (usunięte przez administratora) żeby tam pracować!!!!

Nikt
@Zzzz

Żeby tam pracować trzeba coś umieć A nie snuć się po kątach i udawać że się pracuje,może dlatego już tam nie pracujesz!!!

Majka
@Zzzz

To samo jest w Sodexo Colgate,ta firma chyba już tak ma. Trampolina dla niekompetentnych i niewykształconych, zasada jest jedna: im mniej robisz tym wyżej głowe nosisz. (usunięte przez administratora) Dobrze, że już tam nie pracuję. Nie pozdrawiam!

Kamil
@Majka

Zauważyłem, że najwięcej złego o firmie piszą osoby które już tam nie pracują.. Czy aby na pewno takie opinie sa obiektywne, a nie powodowane chęcią odegrania się na pracodawcy :)?

Majka
@Kamil

Jak osobista opinia może być "obiektywna" ? samo przez siebie zaprzecza, opinia osoby zawsze jest SUBIEKTYWNA. Przepraszam, w sumie do pracodawcy nie mam nic, tylko do ludzi tam pracujących, chociaż nie wszystkich poznałam.

Zzzz
@Majka

Dokładnie tak jest..

jupi
@Zzzz

Nie trzeba nikomu wchodzic w (usunięte przez administratora) jak w kazdej firmie trzeba dac cos od siebie a nie tylko od -do( oczywiscie w granicach normy) i nic poza tym ....Jezeli sam mowisz o zyciu swoim glosno to dajesz powody do rozmow....wszedzie cos jest nie tak,,nie ma idealnych firm..Przy takiej ilosci ludzi razem ze soba pracujacych zawsze beda jakies kwasy...a poza tym do pracy chodzi sie pracowac a nie przyjacioł szukac...

X

Widze ze moj post zostal skasowany nie wiem co bylo obraźliwego w napisaniu opinii o tym,ze firma likwidujac stanowisko pracy oferuje pracę na recepcji osobie ktora ma ukonczone dwa kierunki studiów. W centrali sa i tacy co wyksztalcenia wcale nie maja ale maja znajomosci.ciesze sie ze po 9 latach pracy skonczyłam z firma sodexo.nie polecam ..bezrobocie lepsze.

Henzi

Ta firma to istna kpina!!! W dobie kryzysu przychodzi nowy Pan Dyrektor Leszek Z. Oddzial w Swidnicy Colgate.Zabiera premie,ktore mieliśmy od zawsze.Nie dają bonów na święta bo kryzys i jak fabryka stanie to nie będą mieli z czego nam płacić. Nawet Biedronka potrafiła dać swoim pracownikom extra bonusy w zamian za pracę w czasach epidemii . My narażamy się przychodząc do pracy,pracuje tutaj ok 1000osob. Darmowy obiad możecie sobie Drodzy Państwo wsadzić w (usunięte przez administratora). Jak się zarażę,to mojej rodzinie nic nie da,że jadłem za darmo a teraz walczę o życie!!! Ludzie zastanówcie Się za Nim do tej firmy się zatrudnicie. A my domagamy się zwrotu naszych premii oraz bonów świątecznych. Dzięki tym bonom wiele osób mogło zrobić święta a Wy ich tego pozbawicie.

@Henzi

Zapomniałem dopisać,że jeżeli te warunki nie zostaną spełnione my jako Wasi pracownicy wszyscy, bez wyjątków nagle dostaniemy katar i kaszel a razem z tym będzie związane L4,bo epidemia trzeba dbac o własne dobro!!! Ciekawe gdzie pójdą te pieniądze? Czy jak minie kryzys oddacie Nam bony? A gdzie są pieniądze z których organizowane są imprezy pracownicze? Bo my z funduszu socjalnego nie korzystamy... Wstyd!! Firma globalna ,a Oni tylko cięcia chcą robić. Na czym? Może zacznijcie najpierw od siebie!!!

@Henzi

Szanowny Panie, Dziękujemy za informację i rozumiemy Pana odczucia. Sytuacja w obliczu pandemii jest ciężka dla nas wszystkich. Robimy wszystko, aby zapewnić naszym zespołom jak najbardziej bezpieczne warunki pracy i zapewnić utrzymanie zatrudnienia na obecnym poziomie. Bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i konsumentów to nasz najwyższy priorytet. Decyzję o refundacji posiłków dla pracowników postrzegamy jako wyjątkowo przychylny gest w kierunku pracowników obiektu, zasługujący na wyjątkowe uznanie. W odniesieniu do decyzji dot. bonusów świątecznych, pojmujemy takie rozwiązanie jako optymalne w odniesieniu do obecnej sytuacji. Głęboko liczymy, że kryzys minie szybko i powrócimy do pracy w takim kształcie i wymiarze, jak odbywało się to dotychczas. Liczymy na wyrozumiałość i pozostajemy do dyspozycji w przypadku chęci bezpośredniego kontaktu: hr.fms.pl@sodexo.com

@Sodexo Polska

Rozumiem,że jak Colgate nie zamkną a pandemia minie to talony dostaniemy po czasie? Ponieważ fundusz socjalny jest odrębnym źródłem ,który Nam się należy. Czy pieniążki pójdą do kieszeni dyrektorów wtedy? Poprostu czysta hipokryzja! W obliczu pandemii powinniście Nas wesprzec ,chociazby dając po 200zl. Już nikt nie wymaga aby były pełne kwoty,ale cokolwiek. Jestem wieloletnim pracownikiem. Gdy przejęło Nasz Sodexo to tylko słychać oszczędności, oszczędności i oszczędności! Nikt nie liczy się z Nami ,a Wasze wybite na pamięć regułki na Nas nie działają. Prosimy o zwrot Naszych bonów świątecznych!!

srpski horror
@Henzi

Ta firma jest straszna i odradzam każdemu znajomemu by nawet nie wysyłał CV. Lepiej być bezrobotnym niż zasuwać tam za grosze i za mobbing. Cieszę się że stamtąd uciekłam.

Technik
@Henzi

Zmień pracę jak najszybciej. Najlepiej do firmy właścicielskiej. Ja tak pracuję i jest ok.

@Sodexo Polska

A co się dzieje na innych jednostkach - pensje obniżone o połowę i wypowiedzenia dla osób które są nie wygodne brawo. Przecież firma stoi bardzo dobrze

Sasza

Gdzie tak obniżyli pensje o połowę???

@srpski horror

Zgadzam się w 100%

X

Żaluje spedzonych lat w tej żenującej firmie.zero możliwosci rozwoju,po likwidacji stanowiska proponuja nizsze albo na recepcje...porazka ja mam dwa kierunki studiów a tu taka propozycja.firma (usunięte przez administratora)

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Anatol

Zależy na jakie stanowisko

emil

No i gdzie ta wypłata za kwiecień?

Antonov
@emil

Była po 17 . Teraz mają home office i wypłata jeszcze później niż była.

Witam w jednej z przedstawionych tu regułek piszecie że dbacie o nasze bezpieczeństwo - tymi maseczkami śmiech na sali bo nic innego nam nie zapewni liście. To dzięki uprzejmości Zarządu firmy Colgate mamy pełny darmowy obiad to dzięki firmie Colgate dostalismy nawet płyn do dozynfekcji rąk do domu. Dlaczego niemam jak napisać że coś jest od mojej firmy przykro mi z tego powodu. Tylko nie piszcie ze panie i panowie sprzątający czy technicy dbają o dezynfekcje każdego miejsca i rąk, gdyż to też Colgate wymogło na nas. Pozdrawiam wszystkich nas trzymajmy się zdrowo.

Zostaw merytoryczną opinię o Sodexo Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sodexo Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 11 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sodexo Polska Sp. z o.o.