Opinie o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Sodexo Polska to lider w obszarze usług żywieniowych oraz utrzymania nieruchomości.

Branże: Restauracje i catering - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Beti

Ej Sodexo nikt Wam nie ubliża ani nie zmyśla cudów żeby psuć opinię. Tylko my piszemy prawdę. Jesteście najgorszą firmą w jakiej kiedykolwiek przyszło mi pracować. Ciągła propaganda, wyuczone na pamięć regułki i szczerzenie ząbków że jest tak cudownie. Pensja śmiech, grosze, już mniej się nie da, bo ustawa blokuje i całe szczęście bo i z tego byście jeszcze ukroili. Pracując tu czuje się jak.... najgorszy sort spośród najniższego szczebla, a w Colgate Świdnica to już jak typowe mięso armatnie. Teraz kiedy trzeba obowiązkowo w maseczkach pracować cały dzień to dla Colgate po 3 maseczki Pro (chirurgiczne) na zmianę a nam ludziom najbardziej narażonym ( ze względu na nieustanie przemieszczanie się po całej fabryce) daliście maseczkę z obrusa ("to se wypierzesz") i już cyferki w komputerku inaczej wyglądają. Wynagrodzenia w dół ale obowiązków wciąż przybywa. Chcecie by robić nadgodziny bo nie ma ludzi ale za nadgodziny już nie płacicie tylko w wolnym. Można by jeszcze dużo tutaj ale szkoda gadać.

fajfus
@Beti

Mam nadzieje że będą jeszcze prosić o ludzi jak zostana na lodzie.

Abby

SODEXO / COLGATE ŚWIDNICA "W odniesieniu do decyzji dot. bonusów świątecznych, pojmujemy takie rozwiązanie jako optymalne w odniesieniu do obecnej sytuacji." Fajne te wasze regułki. Tylko nie mają pokrycia w rzeczywistości. Firma Colgate produkuje ciągle i to na dużych obrotach. My świadczymy usługi na wysokim poziomie. I Colgate za to płaci duże kwoty. A więc w tej sytuacji Sodexo nie może być w jakikolwiek sposób stratne. A więc dlaczego zabiera się nam premie i bony świąteczne? Dlaczego nie przyznano nam podwyżek wynagrodzenia które były zapewnione przez poprzedniego managera obiektu? Zasady to cięcia, mniej pracowników, zabranie premii i bonów itp. Ale nikt nie zwraca uwagi na to co się dzieje tak naprawdę w firmie. Kiedy skończy się ta cała sytuacja z Covid-19, i inne zakłady zaczną normalnie funkcjonować to w Sodexo zostanie tylko garstka emerytów.

Abby

SODEXO / COLGATE ŚWIDNICA Jak to jest że Colgate Świdnica funkcjonuje normalnie według planu, przyznaje swoim pracownikom po 450zl Extra za pracę w czasie gdy mamy tzw epidemie, a Sodexo zabiera swoim pracownikom bony świąteczne bo tłumaczy się tym że mamy kryzys? Sodexo nie przyznaje Extra gotówki za pracę a mało tego zabiera bony świąteczne które należą się pracownikom z funduszu socjalnego! Brak bonów, imprez, innych przywilei dla pracownikow! - Jedno pytanie.. Gdzie te pieniądze z funduszu socjalnego się podziewają od początku kontraktu? Colgate płaci za wiele usług ale niestety pieniążki docierają tylko do Warszawy a nie na konta pracowników którzy te usługi wykonują przez 24h na dobę aby klient był zadowolony. Drugie pytanie.. Dlaczego pracownicy mają co raz to nowe obowiązki, które nie są ujęte w umowie o na dodatek wykonują je za darmo na pierwszej linii frontu w związku z Covid-19.

Sodexo Polska

Jeżeli jakakolwiek kwestia związana z zatrudnieniem w Sodexo budzi wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy na adres: hr.fms.pl@sodexo.com. Szanujemy prawo do formułowania własnych opinii, dziękujemy za zaangażowanie, natomiast stanowczo wzywamy do zaprzestania publikowania informacji, wyczerpujących znamiona zniesławienia. Kończąc, zachęcamy wszystkich Państwa, zainteresowanych pracą w Sodexo, do kontaktu.

@Sodexo Polska

Jest prywatna opieka w Lux med ale pakiet dla pracownika nowo zatrudnionego to istne (usunięte przez administratora)

realnie
@Sodexo Polska

Typowe. Ktoś napisał parę słów prawdy to albo zrzucacie winę na niego albo kasujecie wpis. Nie wierzę w karmę ale wreszcie dostajecie po (usunięte przez administratora) przez wirusa :)

Bardzo szybkie i miłe spotkanie. W ustalonym terminie nie dostałam obiecanej informacji zwrotnej. Po licznych moich mailach, smsach, nagranych wiadomościach, dopiero po 3 tygodniach dostałam negatywna odpowiedz. To absolutnie nie powinno tak wyglądać, tym bardziej ze osoba będąca obecnie na tym stanowisku, zrezygnowała, bo firma okazała się nie taka jak obiecywano na rekrutacji.

Standardowe

Marlena

Kpina z odebraniem bonów świątecznych. Globalna firma, ogromny kapitał, miliony zysku, a odbierają ludziom, którzy zarabiają 2,5 tys 300-400-500 zł na zrobienie świąt. Jestem zniesmaczona. Jestem na nie. Na szczęście wkrótce się przekwalifikuję i pożegnam się z tą firmą. Proszę mi tu nie pisać tylko pod spodem o jakiś darmowych obiadach (porcja ile? 4,5 zł?), bo ja ich w swojej jednostce nie mam. Może jakiś raport można zobacxyć, przychody, zyski, straty przez sytuację, to ocenimy czy to żenujące postępowanie jest uzasadnione.

Marlena

U mnie też dostali te same pięniądze. Liczby, przychód, dochód, straty, rezerwy - to chętnie zobaczę, formułkę "trudna sytuacja dla nas wszystkich", to sobie mogą wsadzić Państwo serdecznie gdzieś

Nickson
@Marlena

Dla mnie nie jest to trudna sytuacja,na raka umiera więcej osób tylko nie można zarazić się nim kropelkowo. Wykorzystują sytuację,aby ciąć tych najnizej uposażonych. Sprawa nadaje się na nagłośnienie. Przede wszystkim klient tj. Colgate powinien się dowiedzieć jak ucinają ludziom pieniądze,które i tak są bardzo niskie. Darmowe obiady? A czy to przypadkiem Colgate nam ich nie sponsoruje? Szanowni Państwo,jeżeli Nasze pieniądze nie zostaną Nam wrocone ,My jako pracownicy jednostki Sodexo w Colgate Palmolive zaprzestaniemy wykonywania swoich obowiązków a co za tym idzie Klient wywali Was na zbity pysk! Wybór jest prosty. A te darmowe jedzenie to mogą Wam wysłać do Warszawy,bo niestety ale jest okropne

@Nickson

Trzymam za Was kciuki. Mam nadzieję, że colgate się dowie. Nigdy nie byłam na l4, a mogłam być (wcale nie na lewym, na zupełnie uzasadnionym). Ale koniec z tym. Ta decyzja, drogie Sodexo, odbije się Wam czkawką. Biorąc pod uwagę skalę dochodów zaoszczędzicie na tym ruchu bardzo niewiele, a o wiele więcej stracicie. Bardzo zła decyzja. Strzeliliście sobie w kolano.

johnny
@Marlena

W obecnej sytuacji proponuję zachować spokój i zaczekać na pozytywne zakończenie tej przykrej zarazy, ktora spowodowała nasze szkody finansowe.

@johnny

Nie widzę związku między "przykrą sytuacją, która dotknęła nas wszystkich", a cięciami kosztem najsłabiej opłacanych pracowników Sodexo. Proponuję obciąć zyski udziałowcom - inwestycja to i ryzyko. Traci inwestor/udziałowiec, a nie ci najbiedniejsi z dołu, bo tu właściwie nie ma czego już zabrać. A przede wszystim liczby, a nie formułki. Jestem spokojna, ale po to jest ten portal, żeby wyrażać swoje zdanie i poszło ono w świat. I nie jest to zemsta, bo nie przeszłam rekrutacji, bo nie lubię jakiejś pani z HR, bo mi się nie chce wstawać o 7.00 do pracy. Nie. To jest moja reakcja na żenujące moim zdaniem zachowania giganta. Tyle.

@johnny

"szkody finansowe" - formułka. Liczby, przychód, dochód, straty, rezerwy. Dopóki tego nie zobaczę dla mnie to jest wstrętne wykorzystywanie przez Sodexo sytuacji, aby zaoszczędzić na najsłabiej opłacanych pracownikach.

Johnny
@Marlena

Sodexo ponoć straciło dużo na zamknięciu restauracjach które również prowadzi. Dlatego tnie wszystkim co tylko może. Karty multisport, podwyżki, premie czy też bony.

@Johnny

Świetnie, powtarzam chciałabym zobaczyć liczby oraz to czy tracą tylko pracownicy czy również właściele/udziałowcy/inwestorzy. Do tego pomyślmy też o tym, że jest spora różnica pomiędzy tym jak ktoś kto zarabia 10 tys i nie dostanie 1,5 tys premii, a tym jak ktoś zarabia 2100 i nie dostanie 500 zł na święta. Ale doceniam Twój spokój i "solidarność". Żywię nadzieję, że nie jesteś z HR :D

Johnny
@Marlena

Jestem pracownikiem niższego szczebla i mi również nie podoba się to cięcie bonów itp ale patrząc ile ludzi traci pracę oraz ile przedsiębiorstw upada godzę się na takie zachowanie firmy mając nadzieję że wkrótce wszytko powróci do normy.

Henzi
@Johnny

Oczywiście wielu ludzi straciło pracę , z tego co się orientuje ok 250osob w Sodexo? Ale ta sprawa bardzo dotknęła Nas jako pracownikow Sodexo w oddziale Colgate. Na kontrakcie zarabiają bardzo duże pieniądze,dodatkowe zlecenia itp. Teraz w związku z pandemią dodatkowa dezynfekcja itp. my to wszystko robimy za darmo,a pracy mamy 3razy więcej. Wiesz za co? Za obiad... Wielu z Nas nie stołuje się tutaj. Ja wykonując swoją pracę,chcę mieć za to zapłacone. Dodatkowej pracy nie mam zapisanej w umowie jako wolontariat. Talony idą z Funduszu Świadczeń Socjalnych,czy jak Nasza firma nie przestanie produkować tj. będziemy pracować przez cały okres pandemii, talony zostaną Nam zwrócone? Gdzie są pieniądze za imprezy,które powinny być ale nie było bo ciągle zmienia się szefostwo? Do czyjej kieszeni to idzie? Sprawę nagłośnię jedynie z tego względu,że czujemy się (usunięte przez administratora)

@Henzi

Szanowni Państwo, jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa zapytania dot. omawianej tu sprawy. Odniesiemy się merytorycznie, powołując się na stan faktyczny, do każdej wiadomości wysłanej przez naszych pracowników na adres: hr.fms.pl@sodexo.com Zapraszamy do kontaktu!

johnny
@Henzi

Wydaję mi się że talony nie będą zwrócone raczej.... nawet po zakończeniu pandemii

Showdawn
@Marlena

U nas podobna sytuacja, świadczymy usługę bez przerwy, Sodexo otrzymuje te same pieniądze co przed epidemia ale i tak zabrali bony. Paranoja. Na zatrudnienie bezużytecznego pracownika, jego auto i paliwo pieniądze są, pewno nie małe bo "menagery" za czapkę gruszek nie robią, a tu wydać raptem może 1/4 z tego co on zarabia(usunięte przez administratora)

realnie
@Sodexo Polska

wiecie gdzie możecie sobie wsadzić tego maila. myślicie że w ten sposób zamieciecie sprawę pod dywan bo ludzie nie napiszą komentarza, a wyślą maila, na który odpowiadacie kłamliwą formułką. Czekam aż upadniecie i te wszystkie nieudacznice tuszujące mobbing popłyną :)

@

My pracujemy i narazamy nasze rodziny w zakladach stosujemy sprzet ochronny przed wirusem mniej ludzi a obowiazki wieksze a nasz pracodawca ma nas gdzies..Premie dodatkowe powinny byc .co do funduszu to wychodzi ze jest tylko dla balowiczow imprezowych anie dla ogolu.

@@

Szanowna/y Pani/e, dziękujemy za informację i rozumiemy Pani/Pana odczucia. Sytuacja w obliczu pandemii jest ciężka dla nas wszystkich. Robimy wszystko, aby zapewnić naszym zespołom jak najbardziej bezpieczne warunki pracyi zapewnić utrzymanie zatrudnienia na obecnym poziomie. Bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów i konsumentów to nasz najwyższy priorytet. Decyzję o refundacji posiłków dla pracowników postrzegamy jako wyjątkowo przychylny gest w kierunku pracowników obiektu, zasługujący na wyjątkowe uznanie. W odniesieniu do decyzji dot. bonusów świątecznych, pojmujemy takie rozwiązanie jako optymalne w odniesieniu do obecnej sytuacji. Głęboko liczymy, że kryzys minie szybko i powrócimy do pracy w takim kształcie i wymiarze, jak odbywało się to dotychczas. Liczymy na wyrozumiałość i pozostajemy do dyspozycji w przypadku chęci bezpośredniego kontaktu: hr.fms.pl@sodexo.com

Lubel

Blady
@Lubel

Bony na swieta za free. Multisport partycypacja, luxmed za 1zl. Żadnych innych nie ma. Nawet uprawnienia energetyczne ciężko odnowić. To już nie to Sodexo co kilka lat temu, potężny gracz na rynku FM w Polsce. Teraz to już powoli robi się nie istotny gracz. Może czas na jakiś reset..... .

Henzi
@Blady

Bony? Pfff Oni tak Nas doceniają i szanują ,że teraz na Wielkanoc zabrali Nam te bony.

Czy można liczyć w Sodexo Polska Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

on

Mozna

Aloha

Nie polecam pracy w księgowości Sodexo. Bałagan, brak ludzi do pracy, praca po godzinach...osoby zatrudnione na stanowiskach Księgowej nie maja wykształcenia. Bardzo ograniczone słownie i mentalnie. Kto takich ludzi trzyma? I jak firma ma funkcjonować, jak zatrudnia(usunięte przez administratora), zero pomocy, każdy sobie i odwrocisz się to wbija ci nóż w plecy. Zazdrość o wszystko, byleby ci dobrze nie bylo.. Masakra. Nie polecam i dlatego szybko zakonczyla się moja praca w tak żenującej firmie i atmosferze. W obecnej firmie, w której pracuje jest zupełnie inaczej i ludzie na poziomie. Można? Można!

cootass
@Aloha

W obecnej firmie, czyli w GoownoWorku, kmiotku?

Aloha
@cootass

W doopie nieuku????

zadowolony

Pracowałem pewien czas w Sodexo Rossmann panuje tam raczej miła atmosfera, ogarnięte osoby nie mają problemów w odnalezieniu się na swoim stanowisku pracy. Szef kuchni jest osobą bardzo pracowitą i zaradną, potrafi robić kilka prac w tym samym czasie; smacznie gotuje, dobrze organizuje pracę zespołu, gdyby nie fakt, że jest to ciężka praca fizyczna, gotować dla tak dużej ilości osób pracowałbym tam nadal.

Sodexo Polska

Jeżeli jakakolwiek kwestia związana z zatrudnieniem w Sodexo budzi wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy na adres: hr.fms.pl@sodexo.com. Szanujemy prawo do formułowania własnych opinii, dziękujemy za zaangażowanie, natomiast stanowczo wzywamy do zaprzestania publikowania informacji, wyczerpujących znamiona zniesławienia. Wszelkie tego typu dalsze próby dyskredytacji naszej załogi w oczach opinii publicznej, w tym potencjalnych pracowników, będą przez nas rozwiązywane na drodze postępowania cywilnego. Tego wymaga od nas szacunek do prawa, zasad, ale i do całej załogi, pracującej na wizerunek naszej firmy każdego dnia. Kończąc, zachęcamy wszystkich Państwa, zainteresowanych pracą w Sodexo, do kontaktu.

Neutralny

łysy z brazzers skoro ten Adrianek jest taki nieudacznik to czemu ty nie jesteś szefem? Może byłoby lepiej gdybyś miał odwagę cywilną i powiedział prosto w oczy co cię boli, a nie anonimowo oczerniał w internecie. Ale rozumem, że jak się ma dwie lewe ręce to najłatwiej narzekać i krytykować innych.

Rozczarowany

Pracowałem w firmie w Łodzi na SW. Teresy uważam że szef kuchni jest niekompetentny nie umie kierować zespołem uważa się za lepszych od innych brak szacunku do innych ludzi a osoby z grupą uważa za kompletnych (usunięte przez administratora) faworyzuje tylko dwie osoby. Uważam że władze sodexo powinny się tym bardziej zainteresować i pomyśleć nad zmianą szefa może by było mniej plotek wtedy i zamętu który stwarza.

@Rozczarowany

Informujemy, że w firmie Sodexo Polska stwarzanie bezpiecznego i komfortowego miejsca pracy stanowi priorytet. Wszelkie objawy zjawisk wyczerpujących znamiona mobbingu nie są przez nas akceptowane, a każde zgłoszenie na ten temat traktujemy z należytą powagą. Każdorazowo zwracamy się do naszych Koleżanek i Kolegów o opisywanie niepokojących sytuacji/zjawisk telefonicznie do Działu HR lub drogą e-mailową, wysyłając wiadomość na adres: hr.fms.pl@sodexo.com. To najszybsza i najpewniejsza forma zgłaszania tematów pracowniczych, które bezwzględnie muszą spotkać się z naszą reakcją. Gwarantujemy, że zgłoszenia pozostają anonimowe, są możliwie jak najszybciej procedowane, a pracownik otrzymuje od nas kompleksowe wsparcie w trudnej sytuacji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt na powyższy adres do zespołu HR. Pozdrawiamy!

Xxx
@Rozczarowany

Szczera prawda to co napisałeś. Każda pracująca tam osoba nie potrafi głośno o tym powiedzieć.

Lysy1908

Ciezka padaka nikomu nie zycze tam pracować

wybiórczo kędzierzawy
@Lysy1908

Pracuj w GoWorku zatem.

Recepcjonistka

@Żeżuncja skąd w Tobie tyle jadu i nienawiści? Domyślam się, że znalazłaś nową pracę i zaczęłaś nowy rozdział życia, tak? To skup się na niej by robić ją jak najlepiej a nie oczerniać innych. Mam nadzieję, że zarobki też masz satysfakcjonujące. Jak byłaś taka idealna i zmęczana w poprzedniej pracy (w swoim wyobrażeniu) to ważne, że masz to za sobą. Czas pójść dalej i czekać, by wróciło do Ciebie wszystko – co wysyłasz w świat. Pamiętaj to co siejesz- zbierasz, to co dajesz -dostajesz, to co dostrzegasz w innych- jest w Tobie.

Żeżuncja
@Recepcjonistka

Opisywanie sytuacji i posiadanie na to dowodów to oczernianie? Tyle potraficie - oszukiwać na płaceniu składek, wypłacaniu ekwiwalentu za urlop, ukrywac mobbing i zwalac go na pracowników, a potem udawac wielkie zdziwienienie i wysyłać nieudolne pisemka z niby przeprosinami, które brzmią jak kpiny.

lubel

co dokladnie chiales przekazac pisząc multisport Partypacja?

@lubel

za karte multisport trzeba dopłacać?

Blady
@lubel

Tak. Jest opcja pelnoplatna i niepelnoplatna. Zależy od przelożonego.

Recepcjonistka

@żezuncja na tym samym stanowisku mogą byc zatrudniowe osoby z większym doświadczeniem i mniejszym. Z lepszymi predyspozycjami i słabszymi, stąd różnice w wynagrodzeniu. Jezeli ja np. Mam 4 lata stażu na recepcji a ty zaczynasz to naprawdę oczekujesz tego samego wynagrodzenia? Co wiecej jeżeli ja ciężko pracuje, przychodzę o czasie a nawet przed i dotrzymuje terminów a ty siedzisz głównie w necie i telefonie, ciągle jedząc na recepcji, spóźniasz się, nie wykonujesz swoich zadań, jestes nieuprzejma dla wszystkich bez wyjątku- to pytanie czy na wspomniane wynagrodzenie zasługujesz?Trochę zastanów się nad sobą. Płaca jest za pracę a nie za wysiedzenie na fochu "8h".

żeżuncja
@Recepcjonistka

Ale tam były zatrudniane dziewczyny nawet z zerowym doswiadczeniem i taką samą stawką jak osoby z kilkuletnim. Może Pani siedzi w swojej pracy na telefonie ale w tym (usunięte przez administratora) nie było czasu nawet wyjść do kuchni na obiad czy do toalety, jadło się w biegu przy biurku. Nie wiem tez kto był nieuprzejmy - jesli już to office manager, która swoją miłą stronę pokazywała tylko osobom stojącym wyżej w hierarchii. Dziewczyny były przerażone i zdołowane, a nie z fochem. I skoro faktycznie tak beznadziejne to czemu nikt ich nie zwolnił tylko odchodziły gdy mialy już dość? Proszę się dalej nie wypierać nieudolnie, pani P. Choc mój komentarz i tak pewnie zniknie, tak samo jak ten w którym opisałam proby obwiniania pracownic i udawanie że nie ma zadnego mobbingu.

Mała Mi

Nie polecam pracy w Sodexo ????w firmie są robione grupy walą na kasę równo mowa o pracownikach którzy okradają firmę a ty jesteś tylko pionkiem od czarnej roboty (usunięte przez administratora)

Pracuje w firmie Sodexo już kilkanaście lat i uważam że firma jest wobedz pracowników w pożądku wypłata na czas, bony na święta, karty Luxmed itp. Byłam na kilku jednostkach i mogę szczerze powiedzieć że Atmosfera jest wszędzie super firma potrafi stwożyć miłą atmosferę wszystkie jednostki wspominam z sentymentem . Koledzy i koleżanki są w pożądku wszędzie..Pracuje obecnie na Rosmanie i też jest super .Jeżeli ktoś chce pracować to będzie ,jest czasem ciężko ale nie zamieniła bym pracy w Sodexo bo nigdzie nie ma takiej Atmosfery jak u nas .Polecam każdemu kto chce pracować i jest zainteresowany

f

-napisał socjolog z sodexo

Michaś

pożądku =porządku

zebcio
@anonymous

tak karta Lux Med była fajna doputy dopuki były w niej udostepnione usługi stomatologiczne , bo z tego sie najczesciej korzystało. Od kiedy ich nie ma to te karty są chyba tylko po to, ze niby to jakiś bonus, bo rzadko się z nich korzysta

@anonymous

Chyba piłaś przed napisaniem tej opini o sodexo w rossmanie....Fajna atmosfera mili ludzie...??? Bredzisz tak to nikt nie chce przyjść ...Jak z innych jednostek potrzebne są osoby bo na rossie jest mało to wszyscy w gacie robią....Jest dramat , mobbing, krzyki, ...tam to norma,,albo wejdziesz w taz (usunięte przez administratora) komu trzeba albo Cie zniszczą...

pie*dolbąkaAonbrzdąka
@ja

Bzdury pleciecie, towarzyszu! Do roboty się zabierzcie zamiast używać słów, których nie rozumiecie.

Zenon

Zostaw merytoryczną opinię o Sodexo Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sodexo Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 11 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sodexo Polska Sp. z o.o.