Opinie o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Sodexo Polska to lider w obszarze usług żywieniowych oraz utrzymania nieruchomości.

Branże: Restauracje i catering - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sodexo Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Jestem pracownikiem sklepu i od klientki przyjęłam przeterminowany bon sodexo czy ktoś wie co w tej sprawie zrobić?

ABC

Firma jest ciekawa, zwłaszcza bardzo szeroki zakres usług jakie ma Sodexo. Jeśli ktoś chce, jest ambitny to znajdzie pewnie coś w strukturach firmy dla siebie i zapewni sobie ścieżkę do rozwoju zawodowego. To na plus. Ale pod płaszczykiem postępowych wartości (wolność, odpowiedzialność…) w Sodexo kryje się poniżanie i wykorzystywanie pracowników, mobbing oraz zwyczajnie prostackie zachowania. To nie powinno być spotykane w firmie z międzynarodowym rodowodem. Nie mówię o tym co dzieje się na jednostkach tylko w biurze. Niechlubnie przodował w tym poprzedni dyrektor zarządzający firmą, „Francuz z pochodzenia, Polak z wyboru”… Długo noszę się z zamiarem opisania tego co mnie i innych pracowników centrali regularnie spotykało… Poniżanie pracowników na publicznym forum, podczas spotkań kilku lub nawet kilkunastu osób. Wyśmiewanie efektów pracy jeśli nie są one spójne z wizją kilku osób w firmie. Nie, nawet nie krytyka (nie mówiąc już o jakiejkolwiek konstruktywnej krytyce). Po prostu poniżanie i mobbing. Przelewanie swoich negatywnych emocji i frustracji na pracowników. Zatrudnianie pracowników po znajomości. Z rodziny, ze grona znajomych. Wywieranie nacisku na wybór konkretnych dostawców, również po znajomości na przykład z poprzednich firm dyrektora. Wymieniać można długo. Szkoda, że w Sodexo nie ma niezależnych procedur audytu w poszczególnych krajach. Może wtedy w firmie wiodłyby się lepiej. Ogólnie nie polecam. Są ciekawsze firmy.

@ABC

Dzień dobry, zachowania nieetyczne są zdecydowanie niezgodne z wartościami obowiązującymi w Sodexo. Opisana sytuacja odnosi się do osoby, która już od 2 lat nie pracuje w naszej firmie. Jeśli obserwuje Pani/Pan niepokojące zachowania obecnie, bardzo prosimy o przekazanie szczegółów, abyśmy mogli przyjrzeć się bliżej tej sprawie i odpowiednio zareagować. Będziemy wdzięczni za kontakt za pośrednictwem platformy Speak Up prowadzonej przez niezależną trzecią stronę - www.speakup.sodexo.com Zapewniamy, że wszelkie zgłoszenia są anonimowe. Dziękujemy za zaufanie.

Magda
@Sodexo Polska

Bzdura, reka rękę myje absolutnie nic z tym nie robicie. Jakie piękne słowa, szkoda ze nijak mają się do rzeczywistości.Zareagować, raczej uprzejmie donieść menagerowi, ze sa na niego skargi, ma coś z tym zrobić. Zamknąć "ludziom buzie" anonimowosc jawna kpina.

ABC
@Sodexo Polska

Rozumiem, że Sodexo potwierdziło tym samym zachowania tego pracownika. Jak wobec tego wytłumaczą Państwo, że przez kilkanaście (chyba) lat jego pracy nie było na to żadnej reakcji mimo ze był szefem całej firmy. Wrecz wielokrotnie zamykano oczy i przyzwalano na takie zachowania albo im wtórowano? Ze strony działu personalnego, HR? Jak zadbano aby wyeliminować takie ryzyko na przyszłość? Prosimy o konkrety.

@Sodexo Polska

Bzdura, piszecie w kółko to samo, skandal. Po trupach do celu.

Monia

Znam ten klimat

Jacek
@Monia

Skąd z Sodexo, czy innej firmy? Napisano przecież, że osoba o której pisano, że tak się zachowywała nie pracuje już od 2 lat. Więc co masz właściwie na myśli?

Uteq
@ABC

W srodku slabosc menadżerów (usunięte przez administratora) brak profesjonalizmu

Laura
@Uteq

Słabość managerów? Jak to mam rozumieć? :) W jakich sytuacjach wychodzi ten brak profesjonalizmu, mocno utrudnia to pracę? Tak na marginesie, często firma szuka ludzi do pracy? Są wolne etaty? Niżej ktoś pisał, ze jest więcej wymagań niz rąk do pracy. Ludzie nie chcą sie przyjmować, czy po prostu firma nie szuka pracowników?

Jak wygląda praca na stanowisku Pomoc Kuchenna? Czy ktoś mógłby opowiedzieć o pracy w firmie Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Nie ma chyba takiego pojęcia jak pomoc kuchenna raczej człowiek od wszystkiego i od niczego.... Mam złe doświadczenia z tą firmą.... Wiadomo pewnie to zależy od ekipy i miejsca..... A firma mieszcząca się w Grodzisku to kompletne nieporozumienie.... Nie polecam

Emilia

A ja właśnie zamierzam aplikować :( Mógłbyś napisać coś więcej? Co takiego konkretnie się działo, że praca w firmie to nieporozumienie? Nie ukrywam, że głównie ciekawią mnie zarobki. Zaliczyłbyś je do plusów pracy tutaj czy do minusów?

Xxj

Plusy: Dobre posiłki wegetariańskie, organizacja pracy. Minusy: (usunięte przez administratora) traktowanie względem nowych osób od strony kadry rekrutującej, odpowiedzialnej za dobro pracownika. Bez znajomości żadnych, ciężko o utrzymanie się w tej firmie. Odradzam, szkoda pieniędzy i chęci do pracy w takich warunkach!

Bardzo szybkie i miłe spotkanie. W ustalonym terminie nie dostałam obiecanej informacji zwrotnej. Po licznych moich mailach, smsach, nagranych wiadomościach, dopiero po 3 tygodniach dostałam negatywna odpowiedz. To absolutnie nie powinno tak wyglądać, tym bardziej ze osoba będąca obecnie na tym stanowisku, zrezygnowała, bo firma okazała się nie taka jak obiecywano na rekrutacji.

Standardowe

Ktos

Chcesz wpaść po uszy to tylko praca Sodexo polska nie polecam takiej pracy co rusz brak ludzi a wyzysk to się nie mówi

Lolek

Po rozmowie o pracę przy zarobkach 2800 na jednom zmianę od 14 do 22 to śmieszna kasa starczy na suszi a gdzie opłaty Sodexo Grodzisku na serwisie spszontajocym .Omijać takim firmę nie polecam

Arnold

Jestem po rozmowie w firmie Sodexo. Obiekt Delpharm GSK, Poznań Grunwaldzka 189. Praca na stanowisku Pracownik Sprzątający w zakładzie produkcyjnym na 3 zmiany od poniedziałku do piątku. Wynagrodzenie 3650 zł brutto za cały etat, co daje około 2800 netto na rękę. Pierwsze 3 miesiące zatrudnienie na umowę zlecenie, potem 3 miesiące na umowę o pracę, czyli są dwa okresy próbne. Przy czym osoba rekrutująca stwierdziła, że te pierwsze 3 miesiące na umowie zlecenie mogą być skrócone do miesiąca, jeśli zobaczą, że dobrze pracujesz. W moim odczuciu są to śmieszne pieniądze, Żeby nie zarobić 4000 tysięce netto w dzisiejszych czasach za pracę fizyczną na 3 zmiany, to jest nieporozumienie. Gdzie za te 4000 i tak żyje się od pierwszego do pierwszego jak ktoś mieszka sam w dużym mieście i musi wszystko sam opłacać. A tu nawet 3000 nie zarobisz. Jeszcze kilka lat temu śmiałem się z ogłoszeń firm ochroniarskich gdzie płacili 4-5 zł netto za godzinę, w czasach jak nie było ustalonej stawki minimalnej, a teraz widzę, że lepiej iść do ochrony gdzie przy minimalnej stawce 16.41 zł netto za godzinę przy etacie 170h na umowie zlecenie też zarobisz 2800 zł. Uważam, że za takie pieniądze lepiej pracować w ochronie niż fizycznie. Sodexo daje umowę o pracę, ale co z tego jak zarobisz guziki i nie będziesz miał siły do pracy, bo przy tym wynagrodzeniu po opłaceniu rachunków zostanie na zupki chińskie. Jakby w mieście była jedna firma i płaciła 2800 zł, to bym pracował w takiej firmie, ale mam wybór na szczęście. Ale to już każdy musi sobie sam ocenić jaka praca mu bardziej pasuje. Aha, z dodatkowych info, to dają tylko wodę. Herbata, kawa, cukier we własnym zakresie. I w ciągu zmiany przez 8 godzin można zapalić papierosa 2 razy. O pracy nie będę opowiadał, bo to sprzątanie na produkcji, firma produkuje lekarstwa. Sprzątanie jak sprzątanie, nie jest to nic skomplikowanego.

Meqi

Pracowałam w Sodexo na Śląsku 9 lat. Wspominam to bardzo dobrze - cudowni ludzie, super kultura organizacji. Wynagrodzenie na czas, regularnie mozna brać urlop, wypłacane nadgodziny, dodatkowy socjal, wysokie standardy BHP, mozliwosc darmowych szkoleń z roznych zakresów. Teraz pracuje ponad pół roku w innej firmie i mam porównanie jak w Sodexo podchodzono do pracownika a jak podchodzi się gdzie indziej.... Polecam pracę i liczę nawet, że może kiedyś będę miała okazję jeszcze wrócić do tej firmy

Ja pracuję w Sodexo i jakoś nie mogę złego słowa powiedzieć. Na takich forach można znaleźć głównie negatywne opinie i to dotyczy każdej firmy. Jak jest dobrze to nikt nie pisze ( tak jak w życiu, za dobre się nie nagradza, ale za złe karze ). Więc tutaj można poczytać wylewanie żali ludzi, którym się robić nie chciało albo mieli nieadekwatne oczekiwania w stosunku do swojego zaangażowania. Jakoś dziwne, że niby jest tak źle, a pracuje w Sodexo Polska prawie 2000 osób, gdzie jest rynek pracownika i nie ma problemu by zmienić pracę...

cdy

Jak się pracuje na stanowisku manager serwisu? na jakie zarobki można liczyć? czy faktycznie praca 8h (8-16)? z góry dziękuję za odpowiedź.

Mati

Firma na poziomie owszem. Jakość usług mega. Ale cięcie kosztów i wywalenie pracownika słabe mega. Ludzie dwoją się,starają ze wszystkich sił a i tak out bo w danej placówce spadek zainteresowania. Oszczędności szukajcie gdzie indziej,nie w ludziach . I zajmijcie się menagerami regionalnymi bo tylko kawka i pogaduchy i w razie czego wykop pracownika co od roku tyra za trzech

Asystent ds. obsługi zamówień (umowa zlecenie). Napiszę bardzo zwięźle: PLUSY: + wynagrodzenie na czas (a czasami nawet wcześniej), + bezproblemowe opłaty na ZUS, + płatne szkolenie wstępne (2 tygodnie w firmie), + możliwość dość długiej przerwy, + praca zdalna, + komunikacja z klientami tylko przez e-mail, + jasno postawione warunki, + normy ilościowe wprowadzonych zamówień (liczy się poprawność a nie ilość), + stopniowe zwiększanie ilości zamówień do wprowadzenia, + przyzwoita kontrola opiekuna nad przydzieleniem zamówień, + dobrowolne nadgodziny(...) MINUSY: - ... z tą samą stawką - wysoki próg wdrążenia do pracy (trzeba sporo pamiętać), - brak automatyzacji w programie, - dużo wyjątków i drobiazgów na które trzeba mocno uważać - archaiczne oprogramowanie na którym trzeba pracować, - sprzęt który nie jest wstanie płynnie działać, (zawiesza się, zamulania), - tragiczna komunikacja między działami jak i ze swoim działem (częstym zjawiskiem jest brak odpowiedzi) - komunikacja w tej firmie jest bardzo ważna a jej poziom jest taki zły że czasami jest absurdalny... - FIRMA MUSI NAD NIĄ POPRACOWAĆ!, (jeżeli pracownicy nie mają czasu na odpisanie, oddzwoninie to firma powinna pomyśleć nad zatrudnieniem nowych pracowników aby inni mieli więcej czasu). - poczucie sztucznie wykreowanego "miłego" zespołu. Sodexo rekrutuje na te stanowisko raz/dwa razy na rok przed świętami - jeżeli nie masz nic lepszego, to na te 3 miesiące mogę polecić. Początki są ciężkie aby się wdrążyć, ale daje radę aby się przyzwyczaić.

Bigben

Firma tragedia. Księgowość to masakra!!! Tak to jest, jak zatrudnia się (usunięte przez administratora). Normalny człowiek tam nie wytrzyma. Kogo ta firma zatrudnia? Osoby, które rażą patoloigią!Zero wykształcenia tylko, aby robić… serio? Żenua. Kiedyś to była firma!

Emilia
@Bigben

Możesz napisać coś więcej dlaczego normalny człowiek nie wytrzyma? A co z tą księgowością? Są jakieś problemy z rozliczeniami, czy o co chodzi?

KNR

Pracuje w Sodexo razem ok 8 lat z małą przerwą, jestem bardzo zadowolony. Firma przystosowuje się do warunków panujących na świecie/europie. Najbardziej w Sodexo podoba mi się to że pracownik nie jest tylko kosztem, i że jest szanowany, w porównaniu do innych zakładów w których też byłem. PS. nikt mi nie zapłacił za opinie, nie jestem lizusem kierowników, to jest po prostu moja prywatna opinia.

z daleka od tego bagna
@KNR

Szacunek do pracownika w sodexo? To jakiś żart? Tak "szanują" że potrafią doprowadzić do problemów ze zdrowiem. Teraz pewnie pod pretekstem wirusa poobniżali wszystkim pensje albo wyrzucili, jak dobrze znam tą żałosną firmę.

Ta. Jasne.

to ja
@KNR

czyli jesteś lizusem/zostałeś opłacony/ jesteś pupilkiem, inaczej nie zrobiłbyś tego dopisku, tylko użyłbyś konkretnych argumentów, na potwierdzenie swoich słów :) Pozdrawiam

Basia

Pracowałam w tej firmie od 2002 do 2005 Zaszłam w ciążę i już nie wróciłam do firmy wtedy pracowaliśmy na ulicy Górczewskiej w obiekcie Auchan bardzo miło wspominam tą pracę wspaniali współpracownicy i szef był super na imię miał Robert

Agnes

Czechowice- Dziedzice (usunięte przez administratora)co tam się wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie. Pani menager wypisuje na grupie na mesengerze swoje zlosci, frustracje, gnebi pracowników. Zarobki śmieszne, atmosfera fatalna, rotacja ogromna, ludzie wysiadają psychicznie, sami odchodzą. Obgadywanie pracowników przez menagerke sa na początku dziennym. Ściąganie pracowników na chorobowym bo brakuje ludzi. Mialy miejsce tez kradzieże i alkohol. Zdecydowanie omijać to miejsce szerokim łukiem. Jeśli nie wierzycie wejdzie na ofertę pracy caly czas szukają nowych nieświadomych jeszcze niczego pracowników.

@Agnes

Dzień dobry, jesteśmy zaniepokojeni opisaną sytuacją. Zachowania nieetyczne są zdecydowanie niezgodne z wartościami obowiązującymi w Sodexo. Będziemy wdzięczni za przesłanie większej liczby szczegółów na adres hr.fms.pl@sodexo.com (gwarantujemy anonimowość!) lub za pośrednictwem platformy Speak Up prowadzonej przez niezależną trzecią stronę - www.speakup.sodexo.com Dziękujemy za zaufanie.

Dyskryminacja

Firma umieszcza ogłoszenia z ofertami pracy dyskryminującymi ze względu na płeć. Przykład? Asystentka w dziale finansowym. Wszystkie obowiązki wymienione w ogłoszeniu mogą być wykonane również przez mężczyznę. Ale oferta jest skierowana wyłącznie do kobiet. A może po prostu główny księgowy, który potrzebuje tej asystentki, to facet w średnim wieku szukający młodej, atrakcyjnej laleczki, na której będzie mógł codzienne zawieszać oko? Żałosne.

Helena
@Dyskryminacja

Ja widziałam w internecie ogłoszenie na stanowisko Kucharz / Kucharka gdzie są zaznaczona obie płcie. Mnie interesuje za to jaka jest kasa. Ile płaca na start dla doświadczonej osoby, wiesz coś o tym?

@Dyskryminacja

Dzień dobry, dziękujemy za komentarz. Budowanie włączającego środowiska pracy i otwartość na różnorodność są dla nas bardzo istotne. Przykładamy wagę do budowania tych wartości również poprzez prowadzenie rekrutacji wolnej od dyskryminującego charakteru. Przyznajemy, że ostatnio w przypadku jednego z naszych ogłoszeń można było odnieść wrażenie, że ma ono taki wydźwięk. Zapewniamy, że absolutnie nie było to naszą intencją, a w ofercie zdarzyła się pomyłka. Raz jeszcze dziękujemy za zwrócenie uwagi i deklarujemy, że zadbamy o proces przygotowania ofert pracy z jeszcze większą starannością.

Czikita

Dlaczego nie wszyscy dostali dodatek inflacyjny czemu dzielicie ludzi na gorszych i lepszych,?????

Daro

Jak chcesz pracować na pierwszej zmianie to tylko upośledzonych pszyjmujom inny nie wytrza w tej załodze prędzej będzie pracował za dwoje

bolo

Firma dość solidna ,place zawsze do 08 każdego miesiąca,ku mojemu zdziwieniu był zajączek i gwiazdor nawet spory .Więc kto chce ten pracuje ,a komu się nie chce ten ściemnia ,bo nie jest nauczony pracy ,ja pracuję i nie. narzekam dlatego że szanuje swoją pracę . Dlatego polecam tego pracodawce

Beata
@bolo

O proszę zajączek nawet? A można z ciekawości dopytać ile wyniósł? Gwiazdor tak samo skoro taki spory? Prócz tego typu dodatków dostajecie coś jeszcze czy już na podstawę trzeba liczyć? I z jakiego stanowiska to opinia tak właściwie?

bolo
@Beata

nie pisze ile bo to jest tajemnica sluzbowa ,ale na swieta i prezenty wystarczy ,mysle ze jak to sa dodatkowe finanse to nie jest zle .Stanowisko pracownik fizyczny

Beata
@bolo

ok jasne dziękuję. ;) a jeszcze tylko spytam czy są jakieś konkretne plany firmowe na kolejny rok? podwyżki to pewnie tak, skoro najniższa skacze to będą na innych stanowiskach dorównywać pensję ale czy na wyższych też? i ogólnie będą planowane większe nabory?

Zostaw merytoryczną opinię o Sodexo Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sodexo Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 11 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sodexo Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sodexo Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sodexo Polska Sp. z o.o.