POLBAU

Opinie o POLBAU

JOHNY 2016-12-24 15:17
WESOLYCH ZDROWYCH SWIAT BOZEGO NARODZENIA ZYCZY WSZYSTKIM POLBAOWCOM JOHNY
Kupek 2016-12-24 20:58
Zaraz, zaraz.. To w slumsach nie można pracować? Niby czemu? Po to się pracuje w slumsach, aby je przebudowac i zrobić piękne domki nieprawdaż? Wiec.. Co tu zglaszac?
Macho 2016-12-24 21:01
Nie możecie się "wstawić" :D :D. Oj, Ty chyba już "wstawiony" jesteś :D. A mowilem tyle razy! Nie pic przy Wigilii!

Wesolych Swiat Polbauki! Niech Wam Prezes Andrzej sypnie Euronkami w Nowym Roku, obyście się kochali i w pocie czola zarabiali szekle na imc Pana Prezesa! Hey!

Dziękujemy Johny! Przywracasz wiare w Polbau!

Rafalku, skoro tak jak mówisz Polbau jest "zgłoszony" do prokuratury, to może weź podaj numer sprawy albo cos? O ile to wszystko to Ci się nie wymyslilo podczas "wstawiania" :D
Rafalop 2016-12-25 11:15
No tak.
A jednak to co robią z pracownikami jest nieludzkie i właśnie dlatego. Oni was okradają od samego początku. W kp jest wyraźnie napisane o przerwach płatnych. Itp
czarny1313 2016-12-29 08:43
Nie znam nikogo, kogo by było stać na wynajęcie mieszkania w Niemczech, więc nie opowiadaj bzdur.
Rafalop 2016-12-29 10:36
Jak będę miał nr sprawy to Podam Ci
polbauowiec 2016-12-29 19:57
A jaki problem wynająć mieszkanie za 500 euro na dwóch, wyjdzie taniej niż w polbaule
Buahaaha 2017-01-02 13:23
LOL!
Nikogo NIE STAC na wynajecie mieszkania?!?!
To ile wy tam bidoki zarabiacie? 800 Euro czy co?
Nawet mi was nie zal.
czarny1313 2017-01-03 11:45
Już widzę jak wynajmujesz ! Podaj mi gdzie to zrobiłeś a już tam idziemy i też wynajmiemy. Tylko powiedz : dzisiaj pracujemy w Monachium a za miesiąc jedziemy do pracy do Berlina. I co zrobić z mieszkaniem ? Można je wypowiedzieć z dnia na dzień ale wtedy przepada kaucja , a ta jest 3-miesięczna. Stać Cię na wyrzucenia 1500 € ? Bo mnie nie. Więc nie pisz takich głupot o wynajmowaniu , bo nie masz o tym pojęcia.
Rafalop 2017-01-03 14:50
Nie korzystanie z pakietu nie zmienia warunków umowy !!! Andrzej Duda
Możesz nie mieszkać w slamsach a i tak mówisz płacić tak stanowi regulamin.
Do czarnego 2017-01-04 06:09
Proszę bardzo: Offenbach, Flurstrasse. Kaucja zaplacona za jeden miesiąc, płacimy 750E na dwóch, dwa pokoje z kuchnia+czesc piwnicy do naszego użytku (tak, tak, toaleta tez jest jakby się ktoś pytal). Również jednomiesieczne wypowiedzenie, wlasciciel bardzo w porzadku człowiek. Wiec nie pitol mi tu, ze "nie mam pojęcia".

"Dzisiaj robota tu, a za miesiąc tam" - no to chyba nie wynajmuje z nastawieniem, ze za chwile będę się musial zmywac, pawda? Tylko raczej mam długoterminowe plany. A skoro mam gwarantowana robote w tym miejscu na dwa lata, to nie mam zamiaru mieszkac w jakiejś norze. Za stary na to jestem, a te +-400E za odrobine komfortu absolutnie mnie nie bola.
czarny1313 2017-01-10 11:28
Oj, jak Ty głupio gadasz. Pokaz mi budowę w Niemczech gdzie robota trwa 2 lata ? Którego z inwestorów na to stać ?
Arecki333 2017-01-12 21:12
Nigdy nie przepracowales 10h na siedzaco i z glowa w dol ,docenil bys ten zawod jak bys musial sie uzerac tylko przez jeden dzien z takim cwaniaczkiem jak ty bez kompletnej wiedzy ktory mysli ze to sie obsuguje tak jak sieczkarnie i wszystko na juz, po jednej godzinie bys byl na dole bo nerwy by Ci puscily
Rafalop 2017-01-13 20:15
hej jak jesteś operatorem i pracowałeś dla polbau proszę cię o kontakt na rafaj14@gmail.com oraz wszystkich innych pracowników oraz byłych pracowników o kontakt jeśli uważacie że coś było nie tak.
werty12 2017-01-24 17:49
no i jak roobota ??
Aniol2017 2017-02-02 17:05
Mam pytanie czy to da sie przekroczyc 2300e na renke .za miesiac .
Aniol2017 2017-02-02 18:50
A jakzarobki neto wowyzej 2000e na remke czy jak
Kwejk 2017-02-03 10:12
NETO? RENKA? REMKA? Człowieku, pisać nie potrafisz, a chcesz 2k Euro zarabiać? No proszę Cię. Wracaj do pługa i pole babą orać, a nie o euro myśleć.
Aniol2017 2017-02-03 19:47
A kim ty jeste kwejk.ze tak obrazasz ludzi. Cos ci sie nie podoba . To naucz sie czytaci i do przedszkola.
kwejk 2017-02-05 18:05
Tak, dużo rzeczy mi się nie podoba, przede wszystkim twój bzdury. Dwa: od kiedy w przedszkolu trzeba umiec czytac? Ja już umiem, Ty widze, ze czytac umiesz, z pisaniem gorzej, bo nie wiem czy TY pytania zadajesz czy oznajmiasz cos. Kim jestem? Jestem Twoim przekleństwem i koszmarem.
Odpowiedz brzmi: NIE. W Polbale fizyczni nie maja szans na przekroczenie 2000 e/mies. Ledwo wyciskają 1600 i to z nadgodzinami. Zadowolony?
polbauowiec 2017-02-05 19:59
Czysta prawda
mały 2017-02-06 18:02
jako operator zapomnijcie że zarobicie 2000e robota zależy do kogo trafisz wypłacają maksymalnie za 208 h miesięcznie potem jest drugi próg podatkowy .hotel dramat po 6 osób w pokoju za 230e dramat i musisz sprzątać rejony na hotelu godzimy ponad 208h masz na zjazd do polski jako urlop urlop wypłaca ci sokobau .a na umowie macie napisane operator żurawia-pracownik budowlany czyli niekoniecznie wykonujesz prace operatora i dodatek konserwacyjny za moich czasów to 5e za dniówkę
polbauowiec 2017-02-07 18:24
Cześć mały, chyba w tym samym czasie pracowaliśmy. Teraz dodatek to 12 euro, a co do reszty czysta prawda. Jak mnie wysłali na Bonn to po dwóch tygodniach rzuciłem wypowiedzenie, social pod psem,chociaż to był mój trzeci kontrakt
PEPE 2017-02-08 14:41
SIEMA MAM PYTANKO MUGBY MI KTOS POWIEDZIEC CO TO ZA FIRMA BO DOSTALEM OFERTE PRACY DO HOLANDI I SIE WACHAM ZEBY W H,,A NIEZROBILI MNIE
Rafalop 2017-02-08 16:02
Nie idź do Polbau
Banani 2017-02-09 17:57
Witam serdecznie . Dostałem ofertę z POLBAU do pracy na terenie Niemiec jako zbrojarz i Pani mówiła przez telefon że zarobki po odbiciu mieszkania około 2000 euro na rękę. Czy pracował tam ktoś jako zbrojarz ? Jak to faktycznie wygląda? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
exPOLBAU 2017-02-10 10:13
WItam,

Pani przez telefon, delikatnie mowiac, mijala sie z prawda. Pracowalem w Polbau ponad 4 lata (Finlandia, potem Niemcy) i o ile w Finlandii bylo prawie 1900 na reke i mieszkanie za darmo (baraki, bo baraki, ale bylo ok+jedzenie - stolowka, Polscy kucharze, wypas), to Niemcy to jest jakis dramat! 230E za syfiasty hotel + brak zarcia! Przy ponad 180h ledwo 1400 na koncie! Zenada!
Ja bylem jako ciesla, ale zbrojarze-no normalka: cegi w dlon (nigdy nie dawali szybkowiazadel, to jakas porazka) i jedziemy 10-12h jak wieksza bodena przyszla. Deczko harowka. O ile w Fin to sie oplacalo, to Szkoplandii z Polbauem zwyczajnie NIE POLECAM.
DUDA_4_EVER! 2017-02-10 13:52
A co się dziwisz, jak pewnie jego największym osiągnięciem jest wygranie lokalnego konkursu żłopania jabola na czas pod sklepem "U Edka". Przy okazji pozdrawiam Edka z ekipy Janosza, mam nadzieję, że mu jeszcze wątroba nie wysiadła. A i Zbyszka SZ..CZ..A, kierownika hotelu w Eurajoki. Dobry był z niego herbatnik.
ELEGANCKO!! :D 2017-02-12 00:44
Polbauki nie chlejcie dzisiaj za dużo, bo w pon ma być alkotest na bramie!
kwejk 2017-02-14 10:43
Ale Ty się brzydko wyrażasz. Tak robię za taką kasę, bo kadra, jak powszechnie wiadomo, ma stawki "nieco" wyższe od szeregowych. I nie, nie jestem żadnym pociotkiem. Pociotki siedzą w Opolu i robią kawkę panu Mirkowi (w sumie nawet małą literą bym imię napisał ze względu na brak szacunku do tego typa). Da się? Da się. Tylko trzeba było nie rzucać w szkołę kamieniami, tylko jednak się nieco przyłożyć żeby potem nie trzeba było zapierniczać do końca swoich ciężkich dni. KaPeWu?
czarny1313 2017-02-20 08:28
Jak mogłeś dostać od Polbau ofertę pracy w Holandii, skoro Polbau już tam od stycznia 2016 nie pracuje ? Oj, coś nawijasz...
czarny1313 2017-02-20 08:40
A co to znaczy : dobry był z niego herbatnik ?
czarny1313 2017-02-20 08:46
Wszyscy jesteście cwaniaczki. Tylko pseudo a imię na wszelki wypadek ukrywamy. Grunt to namieszać ludziom w głowie za pośrednictwem netu. A czy to prawda czy nie to już zupełnie inna sprawa. A co złego zrobił Tobie Pan Mirek ? To, że Cie na eksport wysłał to coś złego ? Nie musiałeś jechać. A, propos to ja mam na imię Jurek.
czarny1313 2017-02-20 08:54
Jeżeli jest naprawdę tak źle w Polbau to dlaczego pracuje w Niemczech ponad 600 pracowników ? Oni nie wiedzą, że jest źle ? Jurek.
Czarny1313 2017-02-20 09:06
Dlaczego piszesz brak żarcia ? Napisz brak żarcia za darmo ! Bo na wszystkich hotelach są kucharze i obiad kosztuje 4 €. No , ale skoro wolisz wydać te 4 € na gorzałę niż na obiad to bardzo proszę, tylko nie pisz nieprawdy. Jurek.
Rafalop 2017-02-20 09:36
Kolega ma racje. jest brak jedzenia. nikt z szeregowych pracowników nie dostaje posiłku w czasie pracy zimą nawet nie ma gorącej herbaty wody ani nic. Pan Jurek dostaje obiad jak nie jest szeregowym pracownikiem.
DUDA_4_EVER! 2017-02-20 12:26
Ze wporzo ziomal z niego byl!
kwejk 2017-02-20 12:29
Pan Jurek-obmiarowiec? :]
czarny1313 2017-02-20 15:21
Niestety nie. Jestem zwykłym cieślą.
Alan02 2017-02-21 18:26
Dostałem ofertę pracy w tej firmie. Jak jest naprawde? Jakie pieniądze można zarobić? Jak wygląda sprawa zakwaterowania? I jak jest ze zjazdami do Polski, co ile i na ile? No i jaka sytuacja na budowach generalnie chodzi o ludzi czy są w porządku czy napinka i jeden na drogiego patrzeć nie może.
Bo jeśli brygada jest ok to reszte można przeżyć.
exPOLBAU 2017-02-22 11:19
Człowieku, > 700 postów, tematy wałkowane 1500 razy, a Ty dalej pytasz?
Ileż można!

No dobra, to jeszcze raz :D.
"Dostałem ofertę pracy w tej firmie. Jak jest naprawde? "
1)No jest tak jak piszesz - naprawdę dostałeś ofertę. Gratulujemy! Jesteś jak Neo w Matrixie - Wybrany, Jedyny w Swoim Rodzaju, wygrałeś na loterii, Bóg się nad Tobą pochylił, jesteś Królem Życia! Oby tak dalej!
2)Jakie pieniądze? Papierowe. Takie kolorowe, z królami i ze znaczkiem PLN jeśli pracujesz w Polsce albo z budowlami i takim znaczkiem E z dwoma kreseczkami jeśli pracujesz za granicą w pewnych krajach.
3)Zakwaterowanie wygląda tak, że jest dach, 4 ściany łóżko, kilka innych osób i... No jakaś łazienka i kuchnia. Czasem kapie, czasem karaluszek przebiegnie. C'est la vie :/.
4)Zjazdy do Polski - nieregularnie, po prostu ustalasz urlop z przełożonym i sruuu! Pakujesz manele do Passata w TeDeIku i bujasz się te 1500 km zuruck.
5)Pytasz o ludzi na budowach? Człowieku... To jest przekrój polskiego społeczeństwa: od ostrej patologii połączonej z alkoholizmem i koprofilią począwszy, poprzez zwyczajnych szaraków-wyrobasów i "januszów-cebulaków", którzy potrafią Cię zadeptać w Lidlu za bułki tańsze o 5 centów, a na ludziach z doktoratami, którym się nie powiodło, ale jednak zarabiają ciężką, fizyczną pracą kończąc. Jak wszędzie są animozje i przyjaźnie. Brygada to nie wszystko, ale znacznie pomaga jak zgrana ekipa.

I jak?

Przy okazji - napisz co Ci zaoferowano.
Alan02 2017-02-22 16:31
No i żadnych konkretów to ty nie podałeś
Jeśli tam pracowałeś to powinieneś napisać coś konkretnego.
Oferowali mi na sam początek 11€ na godzinę po 2 miesiącach stawka w górę. Zjazd do Polski niby co miesiąc
Jak jest naprawdę na dzień dzisiejszy.
interesują mnie konkretne odpowiedzi.
czarny1313 2017-02-23 08:04
Nikt Tobie nie odpowie. Musisz sam się przekonać. A stawki 11 € już dawno nie ma. Najniższa to 12,50 €/godz. Zjazdy do kraju to sprawa między kierownikiem a Tobą i tutaj też nie ma żadnych terminów. Przeciętnie pracuje się 200 - 220 godzin ale wykazuje się normatyw by nie wpaść w wyższą grupę podatkową. Czemu niemiecki fiskus ma nam zabierać nadwyżki ? Godziny się gromadzi w banku i rozlicza w okresach 4 miesięcznych. Pamiętaj , że nie da się wszystkim dogodzić. Zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony i będzie opowiadał głupoty na forach. A z reguły to takie życiowe rozbitki, które chciałyby nic nie robić a pieniążki niechby z nieba leciały. Takie życie...
Mormon 2017-02-23 09:12
Pieniazki, to qrwa sa w eurobiznesie!
Rafalop 2017-02-23 10:33
Hej. Ładne napisałeś. Zapomniałeś napisać prawdy. A prawda jest taka że pracuje się ponad 50 h tygodniowo nie wypłacają za nadgodziny nie ma przerwy płatnej nie ma obowiązkowego posiłku w zimowego nie ma ciepłych napoi nie mam żadnych napoi operator 1z nie ma nawet przerwy śniadaniowej, przymus sprzątania kamp, kampy zagrzybiale zaplesniale, mógł tak więcej lecz więcej jest na Prokuraturze.
exPOLBAU 2017-02-23 11:15
Lol.
No przecież napisał 200-220 godzin co dzielone na 4 = 50h/tydz. No nie?
Nadgodziny idą do banku - napisał.
Przerwa płatna - dawno niestosoana praktyka.
"Obowiązkowo posiłek zimowy"? O stary, ale odjechałeś-skąd taki wymóg niby?
No pewnie, że kampy zapleśniałe, jak się uchylacie od sprzątania :D.
W Finlandii dbaliśmy o swoje rewiry i każdy na mopie raz na 3 dni latał i dało się żyć.
Co to znaczy, że coś jest "na Prokuraturze"? :D.
Rafalop 2017-02-23 14:33
Przeciętny miesiąc ma 4,5 tyg
Z poważaniem
exPOLBAU 2017-02-23 15:15
I te pół tygodnia aż taką różnicę robi?
No to masz ~47-49 godzin. Więc czarny miał rację.
Dotarło?
potain 2017-02-24 17:10
ktos pracował tam jako operator w szwecji ? jakie warunki ? wypłacalni ?
Rafalop 2017-02-24 19:31
Zapraszam do wyszukania sobie "posiłek regeneracyjny"
Zostaw swoją opinię o POLBAU - Opole
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie POLBAU