Opinie o Higma Service Sp. z o.o. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Higma Service Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Higma Service Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Higma Service Sp. z o.o. w Opole

Potencjalny

Wiem, że zgodnie z przepisami podatkowymi są potrącenia za prywatne wykorzystanie samochodu służbowego w wysokości ok. 150zł. Rozumiem, że mogę uniknąć tego odliczenia, jeżeli zadeklaruję, że nie będę korzystać? A co jeżeli zechcę użyć auto np tylko w niedziele na cotygodniowe większe zakupy, czy wtedy zaplace za dni kiedy korzystam, tj. cztery niedziele w miesiącu x 5zl. Właściwie rozumuję?

P
@Potencjalny

Po pierwsze nie 150 zł tylko 200 zł. Liczba wizyt 15 dziennie. Nie zdarzy Ci się nocować poza domem bo nie jest to mile widziane w firmie, a jeśli tak to nie dostaniesz delegacji tylko zwrot za hotel. A co do premii to dowiesz się na rozmowie. Wszystko jest podawane w % i są to dziesiąte procenta. 0,1 0,2 0,3 .... itd. itp. Oczywiście możesz powiedzieć, że nie będziesz jeździł prywatnie samochodem i nikt Ci tego nie zabroni, ale jeśli ktoś zauważy że mimo wszystko korzystasz no to chyba sam wiesz co. Tyle w temacie. Szkoda mi już czasu na pisanie o tej "firmie".

@Potencjalny

Deklaracja o wykorzystaniu samochodu służbowego do celów prywatnych jest dobrowolna. W trakcie okresu zatrudnienia można zmieniać swoją decyzję o wykorzystaniu pojazdu. Nie zdarzył nam się przypadek opisany powyżej dotyczący wykorzystywania w wybranych dniach. W przypadku zmiany dokonywanej przez pracownika w trakcie trwającego miesiąca dotychczas dokonywaliśmy naliczenia proporcjonalnego.

MB
@P

To fajnie, już nie można było czytać Twoich postów :)

@Higma Service

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze wskazać jaka to naprawdę kwota, czy 150 czy 200? Oraz ile wynosi dobrowolna składka na prywatne ubezpieczenie. Jeden z wpisów wskazuje na kwotę 1400 na rękę. Jeżeli podstawa wynosi 1800zł to ile otrzymuje się po potrąceniu za samochód i prywatne ubezpieczenie? Czy za te dwie "rzeczy" aż minus 400zł?

@Potencjalny

Zgodnie z obowiązującymi przepisami opłata za używanie samochodu służbowego do celów prywatnych wynosi: 171,07 zł na co składa się (153,75 opłata na podstawie faktury i 17,32 podatek dochodowy od różnicy w opłacie narzuconej ustawowo). Opłata za wykorzystanie telefonu i komputera do celów prywatnych wynosi: 6,15 zł. Ponadto istnieje możliwość dobrowolnego skorzystania z: - ubezpieczenia na życie - opłata 60,00 zł - pakietu medycznego - opłata 35,25 zł Korzystając ze wszystkich 4 elementów pracownik ponosi koszt miesięczny w wysokości 272,47 zł.

Misio

Jesteście przekonani, że nie można napisać nic pozytywnego o Higma Service Sp. z o.o.? Jak ktoś bardzo chce oskarżać firmę to zawsze znajdzie jakiś powód. A tak naprawdę wiele błędów firmy jest wynikiem złej pracy ludzi, prawda?

@Misio

To jak jesteś taki ogarnięty i wszystko wiesz o firmie to powiedz mi kto jest obecnie regionalnym na Pomorzu? Jak wiesz to podyskutujemy dalej na temat opinii o firmie HS. Gorszego syfu nigdy nie spotkałem i za to jak traktują "przyszłych" pracowników powinni grubo się tłumaczyć. POŚMIEWISKO!

@Misio

Ciągle piszesz to samo, oczekujesz, że inni powiedzą coś pozytywnego. A ty? Co pozytywnego napiszesz? Masz rację, że wiele błędów jest wynikiem pracy ludzi. Rzecz w tym, że niektórzy zapomnieli, że są takimi samymi ludźmi jak ich podwładni i to jest problem. Zła praca ludzi? Owszem, ale Miso źle szukasz, nie na tym szczeblu :(

Ocena pracodawcy 5/6
@Misio

Ależ można coś pozytywnego - proszę bardzo: według licznika znajdującego się na górze ocena tej firmy to 5 według 268 ocen. Gratuluję. A malkontenci, spamerzy, hejterzy, ludzie jak w piosence "znowu w życiu mi nie wyszło" są wszędzie i proszę się tym nie przejmować, bo trudno i nie warto dyskutować z anonimowymi opiniami. Jest takie powiedzenie: normą jest ogół a nie margines. Hejterów jest mniej, niż porządnych normalnych ludzi. Więc róbcie swoje, ale też słuchajcie konstruktywnych krytyków. Wartością każdej firmy są ludzie, wszyscy to wiedzą, ale czasami o tym się zapomina. Bez oddanych, dobrze wynagradzanych pracowników, żadna firma nie przetrwa.

Potencjalny

I jeszcze jedno pytanko: czy przedstawicielom, podczas wizyt handlowych, zdarza się nocować poza domem?

@Potencjalny

Tak, Przedstawicielom Handlowym zdarza się nocować poza domem dotyczy to zarówno codziennej pracy jaki udziału w szkoleniach i spotkaniach. Koszty noclegu pokrywa firma.

@Higma Service

Ponownie bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

Potencjalny

Czy jest odgórnie narzucona jakaś minimalna liczba wizyt?

@Potencjalny

Firma nie narzuca minimalnej liczby wizyt. Przedstawiciel Handlowy samodzielnie buduje swój plan pracy.

@Higma Service

Hahahaha to mam pytanie ten człowiek z Pomorza dalej pracuje na swoim stanowisku? Bo chyba się nie zgrywacie, każdy mówi co innego.

@Higma Service

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

@Higma Service

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Specjalista ds. Marketingu

Dwa etapy: 1. pierwsza rozmowa 1/2 godziny Standardowe pytania o umiejętności i doświadczenie oraz... ile chciałbyś zarabiać najmniej?!!! 2. druga rozmowa 1 godzina Prezentacja rezultatów zadań testowych na przygotowanie których był tydzień. Po prezentacji test psychologiczny. 3. Po paru dniach telefon. Pan uprzejmie mnie poinformował mnie że niestety odpadam. Dopytałem co zaważyło na decyzji? Dzonk! Aspekty finansowe!!!

pfff!

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Malina

Rozumiem ze toczy się tu dyskusja dotycząca Przedstawicieli handlowych. Jestem ciekawa jak wyglądają sytuacja na innych stanowiskach pracy ? Jakie wynagrodzenie zasadnicze się proponuję- również takie niskie? I czy jest dużo rotacja zatrudnienie ?

Misio

Higma Service to świetny pracodawca i jak widzę wpisy oczerniające to sądzę, że konkurencja ostro inspiruje tych którzy tu nie nadają się do pracy!!!!!!!

@Misio

Masz rację nie wszyscy nadają się tu do pracy. Żeby pracować w HS trzeba spełniać określone wymogi: 1. Mieć kogoś kto będzie cię utrzymywał ( za tę kasę trudno utrzymać rodzinę) 2. Wykonywać bezrefleksyjnie zadania dla samego faktu ich wykonania. I tak za miesiąc będzie nowy pomysł jak osiągnąć sukces i jak go elegancko wpisać w tabelę 3. Przyjezdzać na szkolenia, podpisywać umowy lojalnosciowe, tracić tym samym dni pracy i jeszcze dać sobie wmówić że to jedyna słuszna droga do sukcesu. Misiu - wyjdź wreszcie że swoje gawry bo chyba straciles kontakt z rzeczywistością. PS. Konkurencja nie musi nikogo inspirować. Wbrew obiegowej opinii pracownicy HS potrafią myśleć samodzielnie.

@Rozczarowany

jedna z lepiej ujętych opinie o Hs :) aż boli ze to wszystko prawda dodam że firma organizując szkolenia wcale nie zmienia planów w danym miesiącu to ze często wycięty tydzień pracy to ich nie interesuje

Parsa

Ja także odpowiadam na pytania tylko bardziej precyzuje realny stan i jak to się przekłada na dzień dzisiejszy. Nie jestem hejterem tylko staram się ostrzec innych żeby mieli świadomość w co się pakują lub mają zamiar

Halina

Nie bardzo rozumiem niektórych pracowników narzekających na firmę. Ja chciałabym powiedzieć, że to jest super pracodawca. Narzekający niech zmienią firmę.

Zaciekawiony
@Halina

Na jakim stanowisku pracujesz? Jesteś PH? Jeśli tak to na jakim regionie? Dlaczego uważasz, że firma jest super?Twoja wypowiedź jest bardzo lakoniczna. Rozszerz ją, proszę. Faktycznie brakuje tu pozytywnych opinii, ale takich konkretnych.

Parsa

plusy - atmosfera pomiędzy handlowcami minusy - obiecują kokosy i cóż jeśli ktoś ma jakieś 2-3 lata i chce przez ten czas zarabiać prawie najniższą to jest idealnym kandydatem (łosiem) - firma zmienia się powiedziałbym że w kierunku korpo ale udają że wszystko jest ok - szkolenia (odejdziesz to płacisz za szkoelnia) - kompletny chaos informacyjny

Socjalu nie ma żadnego. Firma od siebie nie daje ludziom nic, za wszystko trzeba płacić.

NIE POLECAM

Zgadzam się w 100% Nie dają od siebie nic, samochód kasa, ubezpieczenie kasa itd. itp.

Popek

Hahahahah, pierdy piszesz. Nie jesteś pracownikiem firmy

@Popek

To napisz co firma oferuje dodatkowo swoim pracownikom. Jeśli jest w firmie socjal to dlaczego nie mówi się o tym na rozmowach kwalifikacyjnych? A forma twojej wypowiedzi to raczej mierna jest i chyba nie przystoi reprezentantowi firmy.

Popek

Reprezentantowi? Może pracowałem w tej firmie a może pracuję. W przeciwieństwie do Ciebie bo Ty chyba jesteś hejterem :) Zacznijmy od prostych rzeczy: kawa, herbata, cukier za free i ile chcesz. Karty bonusowe ma chyba każdy pracownik. Kilka razy w roku są spotkania firmowe, spotkania w grupach na których można jeść i pić do woli. Wiadomo też, że nie raz się zdarzyło w ciężkich, życiowych sprawach, że szef pomagał. Upominki z okazji rocznic i innych mniejszych czy większych okazji. Nie wspomnę, że papier i mydło w kibelku to standard a w wielu firmach to raczej problem. A dodatkowo to znajdź sobie takie warunki ubezpieczeń na życie i opieki medycznej na rynku. A że trzeba dopłacać? Przymusu nie ma. Z tego co wiem to za samochody płaci sie jak się używa prywatnie, zgodnie z przepisami, jak nie chcesz to przymusu nie ma. Za jakieś 200 zł na miesiąc masz auto, nowe, serwisowane, dobrze wyposażone. Tylko tankować. Biorąc pod uwagę to co piszesz to nie znasz firmy albo robisz celowy hejt. Firma jest ok.

@Popek

Widac że pracujesz w biurze. Kartę ma każdy hehe dobre karty rozdawane są 1 w roku i to na początku o ile chodzi tu o kartę multi jeśli jesteś przyjęty w innym terminie to nie masz szans aaa i bardzo ważne to czy coś na niej będzie zależne od wyników ogolu. Nowy samochód lub w miarę nowy ok jak najbardziej się zgodzę tylko kwota ok 200 zł odliczana od podstawy czyli zarabiasz 1600 zł bez prowizji aaa i musisz za własne tankować. Co do spotkań fakt odbywają się i to za czesto. I też nie jest aż tak kolorowo. Ps jeśli wyznacznikiem dobrej firmy jest fakt czy w biurze masz kawę za darmo i mydełko w toalecie to chyba trafiłeś/las na szczyt swoich marzen.

@Popek

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym hejtem. Nikogo nie obrażam, odpowiadam na pytania zainteresowanych osób. Twoja odpowiedź niczym nie różni się od mojej - w firmie nie ma nic za darmo. Za wszystko trzeba płacić. Tyle tylko, że ty to uzasadniasz. Za samochód, za ubezpieczenie, a czy to jest korzystne dla pracowników to osobny temat. W 100% zgadzam się z opinią @parsy. P.s. znam takich co pamiętają czasy, kiedy papier toaletowy był dobrem luksusowym. rozumiem że Ph dostają swój przydział na wynos???? już wyżej ktoś napisał, że w Higmie czas się zatrzymał ????

Sylwia
@Parsa

Weszłam tu bo pojawiła się oferta na PH na śląskie . Dziękuję ci Popek za pomoc w podjęciu decyzji. Nie aplikuje. Jeżeli benefity które oferuje firma to kawa,herbata i mydełko w toalecie to ja pasuje

@Parsa

A to prywatnie to firma ma tankować? :) Co do kart to nie multi. Było sodexo. Kawa, herbata? 20 dni x 2 kawy to 40 kaw. Nie liczę herbaty i wody. Policz ile zostaje w kieszeni? A jak nawet to za mało to przecież nikt na siłę nie trzyma? Piszesz, że ostrzegasz? Ale tak tylko czy pracujesz w firmie? Jak pracujesz to to skoro jest tak , że trzeba ostrzegać to może zmień pracę? Czy kolejna z Ciebie hejterka?

Popek

A firma ma za darmo? Zgadzasz się z opinią Parsy? A jaka to opinia? Co wnosi? Bo to kolejne pierdy dla pierdów. I po co się udzielasz w temacie, skoro nie pracujesz w firmie? Piszesz pierdy. A jak pisałem wcześniej, jak jesteś pracownikiem firmy, to ktoś Cię przywiązał do stołka? Mało innych firm? Ciekawe czy jakby był IP piszących posty to każdy by się tak udzielał :) podobno Gowork już niedługo obok postów je udostępni to wtedy się zacznie :)

POTENCJALNY
@Popek

Ale o czym Ty w ogóle pieprzysz człowieku. Papier? Herbata? Kawa? Temat tutaj był poruszony na temat PH w terenie a Ty zaczynasz opisywać, że masz czym (usunięte przez administratora) podetrzeć w firmie. Gdzie Ty wcześniej pracowałeś człowieku? Na budowie?! Tam też już jest papier toaletowy do podtarcia. Widać, że próbujesz bronić "pseudo" firmy HS ale to już nic nie da. Na pewnym terenie są spaleni i nic tego nie zmieni! Oczywiście, że nikt nie musi brać samochodu do użytku prywatnego, nikt nie musi dodatkowo się ubezpieczyć, ale tu chodzi o PODSTAWĘ 1800 zł od której jeśli cokolwiek z tych rzeczy sobie odliczysz to zostaje 1400 zł?! Chyba nic więcej w temacie nie trzeba pisać.

Aneta

@DyZio czy miałeś zamiar aplikować do firmy Higma Service Sp. z o.o.? @Misio czy myślisz o podjęciu pracy w tej firmie? Aplikowałeś może na któreś ze stanowisk? Jeśli tak to czy opowiesz o procesie rekrutacji?

@Aneta

Chciałem. Pogadałem z ludźmi z branży i już nie chciałem. Na zewnątrz wszystko super (piękne auta, o których już ktoś wspominał ;) i kreowanie wizerunku firmy proekologicznej, proludzkiej i każdej innej "pro" które jest właśnie modne) , a w środku - smutno - brak poszanowania pracownika. Pieniądze żadne, a wymagania wobec PH ogromne. Jeśli chcesz pracować w firmie, w której liczą się z twoim zdaniem do szukaj szczęścia gdzie indziej.

Misio

Jesteście przekonani, że nie można napisać o Higma Service coś pozytywnego? Wszyscy wiemy, że nie ma idealnych firm, zawsze może się coś wyłożyć. Widocznie obecnie firma na gorszy czas i może warto zawalczyć o firmę a jednocześnie o stanowiska pracy dla ludzi?

@Misio

Zabrzmiało bardzo dramatycznie. Czy opinie o firmie na gowork mogą zaważyć na jej być albo nie być.? Aż tak nie pewnie się czujecie? To kiepsko. takie wpisy nikogo nie zachęcają do aplikacji. "Zawalczmy wspólnie o dobre imię i miejsca pracy" . Chyba nie tędy droga.

Jajca na mientko :-)

Problemem firmy nie jest brak handlowca w rejonie. Nawet jak się chętny znajdzie niczego to nie zmieni. Problemem jest polityka firmy rodem z wczesnych lat 90tych albo i jeszcze wcześniej ;-) Cóż... Niech tam sobie robią ten ich ''byznes'' ;-) NIe mój cyrk, nie moje małpy ;-)

Maks

Ale ja prawie nie widziałem nowych ofert pracy w Higma Service! Może ktoś ma więcej informacji i mógłby podzielić się z innymi na forum? Trochę smutne te wpisy.

To są jakieś jaja ;-)

Po odtrąceniu tych "benefitów" zostaje 1400 na rękę ;-) Zanim zaczniesz zbierać zamówienia minie do roku czasu ;-) Przez ten czas chyba pozostaje wcinać tynk ze ścian albo przytułek dla bezdomnych bo 1400 to nawet na opłacenie mieszkania nie wystaczy :-D Sory! Możesz mieszkać w samochodzie :-D Taki ładny przecież :-D Praca dla bogatych z domu gogusiów nie mających co robić z kasą starych(życie w trasie kosztuje więcej!) lub totalnych naiwniaków ;-)

@To są jakieś jaja ;-)

Widzę, że jesteś po rozmowie i sam doświadczyłeś tego co pisałem wcześniej ;) Także sami widzicie nikt tutaj nie owija w bawełnę, nawet sama firma HS zamilkła bo wiedzą że pojawiła się tutaj sama prawda :) Tak jak napisałeś... szukają naiwniaków.

Aneta

@NIE POLECAM na jaką umowę pracujesz? Wychodzi na to, że z samochodu można korzystać tylko w celach służbowych? Jest to trochę sprzeczne z ich ofertą pracy. @Po co? czy próbowałeś aplikować do firmy Higma Service Sp. z o.o.? A może zamierzasz? Jeśli tak to właśnie rekrutują na stanowisko Przedstawiciela Handlowego. Z oferty wynika, że oferują pracę w stabilnej i rzetelnej organizacji, narzędzia pracy tj. samochód służbowy, komputer osobisty, telefon służbowy, możliwość korzystania z samochodu służbowego do celów prywatnych, możliwość korzystania z benefitów pozapłacowych oferowanych przez firmę.

@Aneta

Poczytaj wcześniejsze komentarze to dowiesz się wszystkiego. Z samochodu możesz korzystać prywatnie ale z podstawy będziesz musiała za to zapłacić ok.130 zł. Ja tam miałem pracować i miałem już nawet zaplanowany wyjazd do Opola na szkolenie. Co do benefitów to o czym mówisz? Ubezpieczenie itp? Tak możesz skorzystać tylko pamiętaj...nic za darmo..kolejna opłata będzie pobrana z Twojej podstawy. Jak skorzystasz ze wszystkich "benefitów" to zostaje Ci ponad 1400 zł więc naprawdę poważne pieniądze jak na XXI wiek. Pozdrawiam

Nie polecam
@Aneta

Odnośnie rekrutacji na PH to właśnie z tego powodu ostatnio takie poruszenie na forum. Chyba nie do końca czytasz to co inni piszą. Chyba kolejna osoba z HS próbuje zrobić coś żeby firma odzyskała dobre imię. Niestety nie na Pomorzu.

Krzych
@Nie polecam

a ma "złe imię"?

Po co?

Cześć Krótko zwięzłe i na temat jaka jest podstawa . Bajki ze jest premia do wyrobienia mnie nie interesują , dzisiaj jest jutro jej nie ma. Trochę to słabe zeby ludzie z biur starali sie robić dobry pr bo efekt jak dl mnie jest odwrotny . Czasy już dawno sie skończyły zeby dobry handlowiec zarabiał mniej niz 3000 zł .

NIE POLECAM
@Po co?

Przeczytaj to co napisałem wyżej i dowiesz się jaka jest podstawa. Jeśli idziesz na rozmowę to pamiętaj żeby zapytać o dodatkowe sprawy typu korzystanie z samochodu w czasie wolnym od pracy, dodatkowe ubezpieczenie itp. Za to wszystko jeśli chcesz skorzystać masz potrącane z podstawy. Jeśli natomiast śledzisz ogłoszenia HS to wiesz że ostatnio pisali kwotę którą się zarabia...

Mądrala

Może nie powinniśmy tak oceniać firmy? Nie ma ideałów i każdemu może zdarzyć się błąd. Z pewnością taki dział HR powinien bardzo dbać o dokładność w informacjach.

Potencjalny pracownik

Seba właśnie dostałeś odpowiedź od samej firmy... Dla mnie jest to jakaś masakra w tych czasach. Rozumiem HS, że regionalnym dalej jest Pan M? Wracając do Seby... zmieniło się wszystko, a jeśli mówisz o premii hmmm na nią nie licz bo według kierownika regionalnego gdybym się zatrudnił to w tym roku raczej szans na premię bym nie miał. Także pozostaje podstawa o której już pisałem wcześniej. Jak masz jakieś jeszcze pytania bardzo proszę chętnie odpowiem.

Seba
@Potencjalny pracownik

Dzięki, już nie mam pytań. Nadinterpretacja że strony kolegi? Dla mnie żadne wytłumaczenie. Mam tylko nadzieję że coś znalazłeś i nie zostałeś na lodzie. Firmę będę omijać szerokim łukiem. Nie dziwie się że szukają stałe nowych ludzi. Myślalem, że tak prężnie się rozwijają coz jak się okazało to duza nadinterpretacja z mojej strony????. Powodzenia chłopie

Seba
@Potencjalny pracownik

Szukając pracy robiłem mały wywiad i dowiedziałem się, że Higma Service to super pracodawca i dlatego aplikowałem. Może jednak ktoś podpowie kilka informacji?

Zostaw merytoryczną opinię o Higma Service Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Higma Service Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Higma Service Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Higma Service Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Higma Service Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Higma Service Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Higma Service Sp. z o.o.
3.9/5 Na podstawie 759 ocen.

Higma Service Sp. z o.o.