Opinie o Allianz Polska w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Allianz Polska. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Allianz Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Allianz Polska w Warszawa

Nutella

Czy na stanowisku menagera sprzedaży jest jakaś stałka? Od czego jest uzależniona?

Grupowe

Nie polecam pracy w CC w dziale ubezpieczeń grupowych ze względu na panującą panią "kierownik", jest to osoba ch***ka i pretensjonalna. Mobbing i faworyzowanie niektórych pracowników na porządku dziennym. Atmosfera bardzo nieprzyjemna. Po połączeniu z Avivą jest tylko gorzej, chore pomysły i rozwiązania. Praca jest ok, ale pracownicy są nierówno wynagradzania, choć robią to samo.

Zostałam zaproszona na rozmowę na stanowisko Manager Obszaru... Pan prowadzący rozmowę, z niższymi niż moje kompetencje nie przeczytał z pewnością nawet mojego CV. W pierwszym zdaniu stwierdził, że na pewno sobie nie poradzę i może zaproponować mi stanowisko agenta. Dodał także, że nie wie kto zamieścił ogłoszenie na stanowisko Manager Obszaru ponieważ nie ma wakatu na takie stanowisko. Oferta pracy widmo, nadal jest zamieszczona na jednym ze znanych portali. Strata czasu.

Zaniepokojony

Po połączeniu spółek, niepokojące jest to co komunikuje zarząd, w rozmowach o podwyżkach, straszą pracowników bezrobociem.

Btb
@Zaniepokojony

Podwyżek nie będzie. Czekają aż się ludzie zwolnią! Ciekawa strategia.

DOK
@Btb

Dokładnie tak, zachowanie koordynatorów wola o pomstę. Brak szacunku do pracownika, mnóstwo zadań i faworyzacja pupilków. Wszystko robią żeby po prostu odejść bo ile można przyjmować krytykę? Najlepiej robić wszystko i się nie odzywać...

Lok
@DOK

Witam chodzi o prace na infolinni w dok praca zdalna warszawa takie marne warunki?

Rekrutująca osoba bardzo niekompetentna, nie przeczytała mojego cv. Otrzymałam informację, że nie ma wakatu na stanowisko na które aplikuję i może zaproponować mi niższe stanowisko. Bez żadnego wywiadu człowiek stwierdził, że sobie nie poradzę. Dodam, że posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w branży na stanowisku trochę wyższym niż pan rekrutujący oraz zdane stosowne egzaminy przed KNF. Bardzo źle wypowiadał się na temat mojego byłego pracodawcy. Nie spotkałam się z czymś podobnym nigdzie.

Czy stanowisko Manager Obszaru Nowy Sącz to stanowisko widmo ?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Bylypracownik88

Szczerze nie polecam firmy Allianz Etat tworzony sztucznie, by zapchciac dziurę do powrotu starych pracowników. Pracodawca zatrudnia na okres wakacji po czym zwalnia podając bzdurne powody, szkolenie średnie. Stanowisko pracy niezgodne z praca w rzeczywistości. Odradzam pracę

Julia
@Bylypracownik88

Bzdurne powody, to jakie na przykład?

Byłypracownik88
@Julia

Rzekomy brak samodzielności, zbyt częste konsultacje z ludźmi z działu (byłem nowym pracownikiem i uważałem że to normalne że nowa osoba się pyta),niewłaściwą rozmowa z klientem ( odlsuchalem rozmowę gdzie nic nie było zlego), brak realizacji rzekomych celów sprzedażowych Szkoda gadac

Agent były

Allianz za co się weźmie to spie....Allianz Bank miał być trampoliną sukcesu. Działał rok?, dwa? Okazał się porażką totalną. Kolejne odsłony new4mat. Artykuły w prasie branżowej ochy i achy. I gdzie teraz są twórcy owych rewelacji? W ubezpieczeniowym niebycie. A teraz fuzja. Ogłoszenia o pracę o treści takiej, że kilka razy czytać trzeba było czy aby to na pewno ta firma. Same wspaniałości. Nie dajcie się nabrać. To jedynie reklama. Oferta pracy to produkt, który trzeba sprzedać.

Hanna
@Agent były

A co jest takiego w tych ofertach pracy?

Ala

Dział rekrutacji w tej firmie to jakiś nieśmieszny żart. Najpierw rozmowa przez telefon z jakąś Panią, mówi ze da znać. Okej, czekasz i za 2 dni dzwoni do Ciebie jakiś typ, że zaprasza Cie na rozmowe wideo - Mówisz spoko. Rozmowa odbyła się. Gość się spóznia prawie 10 min, no ok wybaczasz. Większość rozmowy wyglądał na naburmuszonego i strasznie negatywna energia biła od niego, że aż sie nieprzyjemnie rozmawiało. Rozmowa minęła, mają odezwać sie do środy. Środa minęła, cisza. Czwartek godzina 15:00 dzwoni telefon - Znowu ta Pani która dzwoniła wcześniej, że zaprasza Cie na kolejny etap i będzie to ZNOWU rozmowa. Rozmowa miała się odbyć na następny dzień, zgadzasz sie. I wiecie co? Czekałam 20 minut aż ktokolwiek się pojawi na tym za###nym meecie i nikt się nie pojawił. Po co komukolwiek marnować tak czas? Nie rozumiem tego, naprawdę. Odradzam bardzo, ale to bardzo..

Wanda
@Ala

Dziwne, a działania tej Pani i tego Pana były jakoś skoordynowane i oni nawzajem o sobie widzieli czy nie? Czy w ramach tej samej firmy działali osobno?

potencjalnie zainteresowany

W jakich godzinach pracuje infolinia (dział obsługi telefonicznej) majątkowa?

@potencjalnie zainteresowany

A to na jakiejś stronie jest? Właśnie o tym słyszałam i nic nie mogę znaleźć

8-18

Danuta
@odpowiedz

Czy aby na pewno? ;) I zawsze da radę się dodzwonić? ;p

Małgorzata

A pracujesz może na stanowisku inforlinii?:) Jesli tak, polecasz prace na tym stanowisku? :D

Dzień dobry, mam rozmowe niedługo rozmowe na stanowisko PRACOWNIK BIUROWY DS. UBEZPIECZEŃ. Możecie powiedzieć coś więcej na czym to polega? Pani przez telefon mimo że bardzo miła to i tajemnicza.

NiedocenionyDeveloper

Praca w dziale/departamencie oprogramowania. Stare technologie, bałagan po poprzedniku, który się zawinął + mieszanka starego i nowego, bo od kilku lat przenoszą się w "chmurę". Kilka minusów: - wszyscy są zarobieni po łokcie, mam na myśli, cały dzień, po godzinach + reagowanie na email z managementu w weekendy to norma, a nie wyjątek. - dopychanie wdrożeń kolanem, wszystkie pilne, wszystkie ważne, muszą wejść na prod, bo "kod nie może leżeć na serwerach". - długie nasiadówy nad problemem z wydzwanianiem się wzajemnie, żeby coś tam ustalić, bo "Ty to robiłeś". - HR ma problemy z rozliczeniem pracy, kilka razy musiałem się kwestionować wysokość wyliczeń, trochę stanowisko: "takie pieniądze poszły i co nam pan zrobisz". Plusy: - złoci administratorzy, którzy potrafią nie tylko wgrać na PROD, ale od razu zareagować na niezauważone błędy i wycofać wdrożenie, nie wiem, ile oni pracują, ale wydaje się, że 24/7, bo praktycznie zawsze byli dostępni, rano, wieczorem, o 18, o 2 w nocy, w weekend, robili wdrożenia, pomagali w naprawach i patchowali serwery. - rozsądny onboarding

Miro

Jakie są średnie zarobki likwidatora merytorycznego?

Halina

Bardzo niskie zarobki na tle konkurencji. Brak kawy w biurze

szkoda nr 100-1337770

Okazuje się, że z Firmą Allianz można się porozumieć odnośnie wysokości szkody i to uważam za dobrą stronę tej Firmy i jej pracowników

Szkoda nr: 116-1730802 BMW X5

pół roku temu skradziono mi auto ubezpieczone na 230 tys ,śledztwo umorzone nie znaleziono złodzieja , na monity i wezwania email allianz odpisuje olewając mnie ,zadaje pytanie po 120 dniach UWAGA ! ,, kiedy przed kradzieżą ostatni raz sie poruszałem pojazdem , z jaką prędkościa jezdziłem i gdzie mogłem parkować .... kto takie rzeczy pamięta po 3,5 miesiacach ??? nie należy się z nimi (usunięte przez administratora) brać adwokata i do sądu ,ja tak zrobiłem ,koszty tym k u r w o m wzrosną !!

Firma allianz nie chce mi naprawić samochodu PORSCHE MACAN . Jest to nowe z 2020r auto które ucierpiało po gradobiciu. Mam wykupioną pełną polisę AC na wartość fakturową 315 000zł a po mimo tego odmawiają naprawy w ASO Porsche Centrum Kraków. Nie polecam tej firmy bo (usunięte przez administratora) swoich klientów. Nie wykupujcie polis w Allianz no chyba, że chcecie mieć takie przeboje jak ja.

O Boże… jakże mi przykro że nowobogackiemu Porchaka nie naprawili. Jakież to nieszczęście Cię spotkało, że aż na forum z informacjami o pracy dla potencjalnych kandydatów musiałeś wleźć. Zamiast tego PORSCHE MACAN zainwestuj w książki.. zacznij od tych najprostszych w Twoim przypadku a mianowicie - czytanie ze zrozumieniem

Wkurzona

To forum dotyczące pracy w firmie, a nie kolejne miejsca dla niezadowolonego kliencika. To nie twoje forum!

@Wkurzona

Po co te nerwy? :D Takie wpisy też coś mówią o firmie przecież... :)

Marco
@Sławomir

Pracownicy i kandydaci za wiele z tego nie wyciągną

Czy Allianz Polska ma ściśle ustalone godziny pracy?

Koleżanka z Allianz

Nie

Maniek

Tak, sa scisle, pomimo, ze jestem firma i jestem wynajety, mam obowiazek byc w konkretnych godzinach.

Zależy od departamentu, w życiówce jest tak chora sytuacja wręcz (usunięte przez administratora) że musisz być na zawołanie szefowej a za 30zl podwyżki praca codziennie po 12h nawet weekendy - oczywiście nadgodziny nie są płatne. W dniach pracy HO każdą minutę trzeba zgłaszać co się robiło. Na 8h według manager przysługuje 15min pracy

Gwiazda
@Ania

W każdej spółce tak jest - do pracy pi 12 h dodać trzeba (usunięte przez administratora) To chyba mówi o firmie dużo

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Allianz Polska?

Bb

Żenujacych .... nie musisz się przygotowywać. Przygotuj się na żenadę

@Bb

Nie za bardzo rozumiem co miałeś/aś na myśli.. Przybliżyłbyś jak przebiega cały proces rekrutacyjny w Allianz? Ile liczy etapów? Czy trzeba się na nich jakoś wykazać, wykonać jakieś zadania?

miły pan

czy pracując w centrali w backoffice są przyznawane premie kwartalne?

@miły pan

To dobre pytanie, takie premie na pewno motywują pracowników do lepszej pracy. :) Czy ktoś z Allianz Polska mógłby też powiedzieć coś więcej na temat samych zarobków w firmie, ile wynosi podstawa? Jak oceniacie konkurencyjność zarobków?

Wiktoria

Byłam na rozmowie rekrutacyjnej i odrazu liczyłam że odpowiedź będzie negatywna natomiast na koniec spotkania uslyszalam "skontaktujemy się z Panią do końca tygodnia, niezależnie od tego jaka będzie decyzja" mija kolejny tydzień a telefonu jak nie było tak nie ma. Mimo tego iż daliście mi do zrozumienie że nie mam na co liczyć powinniście Państwo dać odpowiedź zwrotną, tym bardziej jeśli tak się zadeklarowaliscie ;). Zero szacunku dla człowieka jak i jego czasu, który został wam poświęcony. Nie polecam składania aplikacji. Bez pozdrowień.

@Wiktoria

Zauważyłam, że brak informacji zwrotnej po rekrutacji, to częsty problem. Jeśli możesz, powiedz coś o tym, jak wyglądała rozmowa o pracę w T.U Allianz. Jakie pytania zadawali?

@Wiktoria

Szukali osoby tylko na pół roku i otwarcie mi o tym powiedzieli także plus dla nich (chyba jedyny). Na spotkaniu pytali o moje doświadczenie, studia, czym zajmowalam się w poprzedniej pracy i czy jestem osobą kreatywną pod.względem wprowadzenia zmian w procedurach itd. Wydaje mi się że osoba której szukają powinna nie dość że spełniać wszystkie postawione przez nich warunki to poza zakresem zadań być także osoba przebojową która usprawni działania firmy. Ja nie polecam ale może znajdzie się ktoś wszechstronnie uzdolniony.

anonymus
@Wiktoria

U mnie podobna była sytuacja w rekrutacji do tzw. chyba zespołu prawnego. Inne wymagania niż zadeklarowane w ofercie pracy. Kompletny brak szacunku, kultury w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Beznadziejne zapewnienia, że niezwłocznie otrzymam informację o wyniku rekrutacji. Szkoda mi całego dnia zmarnowanego na udział w rekrutacji- renoma to nie jest.

iks
@Wiktoria

U mnie było podobnie. Generalnie rozmowa miła, rzeczowa, dość luźna. Moje przygotowanie było poza tym praktycznie kompletne, ale widocznie nie aż tak mocne :) :) :) . Oczywiście zapewnienia typu - przekażemy odpowiedź zwrotną bez względu na wynik można schować między bajki. Również nie pozdrawiam.

@iks

Jakie pytania padły podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Mam nadzieję że powiesz mi coś na ten temat, jestem ciekaw czego można się spodziewać i na co się przygotować.

@Wiktoria

Sytuacja podobna, czyli "niezależnie od wyniku dostanę odpowiedź " no cóż... nie powinni tego mówić skoro tego tego nie stosują

Mmmm
@Wiktoria

Akurat, dla Cb to dobrze że się nie odezwali, nie musisz pracować w tym (usunięte przez administratora) jakim jest ta firma

Bartek

No to jakie macie godziny, ruchomy system?

TOMEK
@Bartek

Jakie wywalczysz takie masz, ale raportować trzeba wszystko co do od wejścia do wyjścia

Zostaw merytoryczną opinię o Allianz Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Allianz Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Allianz Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Allianz Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 1 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Allianz Polska?

Kandydaci do pracy w Allianz Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Allianz Polska