Opinie o Bilax Sp. z o.o. w Białystok

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Bilax Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Bilax Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy kolejowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bilax Sp. z o.o. w Białystok

aktualne

Nie wiem skąd te komentarze negatywne... Nigdy nie pisałem komentarzy ale zrobię wyjątek. Pracuję jakis czas w firmie, dużo kolegów i koleżanek pracują po 5-10 lat... chyba coś to mówi. Solidny pakiet benefitów co prawda nie wszystko dofinansowane w całości. Umowa o pracę, formalności bez zarzutu. Wypłaty niektórzy to mają naprawdę powalające, szczególnie handlowcy i spedytorzy. Liczy się wynik jest ciśnienie jak w każdej firmie w branży. Dużo nowych ludzi się pojawiło ostatnio bo jest dużo pracy. Atmosfera w porządku wiadomo są rózni ludzi ale ogólnie jest pozytywnie

:D
@aktualne

Moze stad, ze kazdy czlowiek ma swoja opinie i nie musi byc taka sama????? Moze dlatego, ze jednemu podobaja sie rozmowy w tej firmie drugiemu nie???? Moze dlatego, ze komus sie pracuje dobrze drugiemu nie???? Moze dlatego, ze skoro taka duza firma, to w innym dziale pracujesz i nie widzisz co sie dzieje w innych, bo z nimi na co dzien nie wspolpracujesz??? Ze moze nie masz pojecia jak Pani rekruter dzwoni i co i do kogo mowi przez telefon z kandydatow??? Nie pomyslalas, ze moze stad???? Rotacja nie swiadczy dobrze o firmie nigdy. I nie jest to tak, ze codziennie sie rozwija. Gdyby tak bylo to by byla jedna z najwiekszych firm w Bialymstoku i co druga osoba by tam pracowala. Niestety tak nie jest. Ludzie nawet nie wiedza co to jest za firma Bilax, o czym my tu mowimy? I czemu chciecie te bajki tak mocno wcisnac, ze sie rozwija caly czas? Pomina watek, ze jak taka duza firma to nie jest mozliwe aby byl kazdy zachwycony praca i atmosfera. Po prostu tak jest juz w duzych firmach, ze nie ma tak ,,przytulnie i rodzinnie”.

Ale żeby być u was sekretarką już nie muszę znać rosyjskiego lub ukraińskiego? Widziałam te wypowiedz, w której pisaliście, że tak byłoby niby łatwiej. Szybko się uczę, więc czy nie można byłoby kogoś nauczyć w trakcie? W ofercie dla sekretarki piszą o rozwoju i awansie

Firma Bilax Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko Administrator Systemów. Czy ktoś wie, jakie warunki oferują? Zależy mi na sprawdzonych informacjach.

Pracownik Nowy wpis

Zachęcam do udziału w rekrutacji, inaczej się nie dowiesz ;) To bardzo dobra firma, nie obawiaj się.

Czy tutaj księgowa musi do teraz znać język rosyjski? Kiedyś w opiniach pojawił się taki właśnie wymóg. W zasadzie z rok temu, z tego okresu właśnie udało mi się odszukać ofertę pracy i ten tytuł mnie zaciekawił. Co z innymi stanowiskami? Na nich również są podobne wymagania? Czy można przy tym liczyć na kurs od podstaw jeśli ktoś w ogóle języka jeszcze nie zna?

Pracownik Nowy wpis

Praca w tej firmie raczej wymaga znajomości języka rosyjskiego, niezależnie od stanowiska. Część pracowników to obcokrajowcy, spora część systemu funkcjonuje po rosyjsku. Łatwiej bez polskiego :)

aktualne

:D
@aktualne

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Spedytor (k/m) w firmie Bilax Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
O.o

Otrzymuje żałosne telefony w sprawie prowadzonej rekrutacji. Kochana przestań się kompromitować. Popracuj lepiej nad swoimi kwalifikacjami na swoim stanowsku rekrutera, zamiast wydzwaniać do kandydatów i żalić się, że ktoś złożył cv, a tobie ciężko odczytywać aplikacje (od tego jesteś). Bardzo mi przykro, że musisz się tak "męczyć " w pracy, a w pracy pracować i dostawać za to wynagrodzenie. Śmiechu warte

Sylwia
@O.o

w sensie, że przepytywała Cię z info z cv czy o co tu chodzi? To jak a rozmowa wyglądała i co, zrezygnowałeś po czymś takim z pracy?

@Sylwia

Podbijam pytanie Pani Sylwii. Co było nie tak? Pytam bo w następnym tyg. czeka mnie tam rozmowa kwalifikacyjna a Pani która dzwoniła wydawała się bardzo miła i kompetentna..

O.o
@Agnieszka

Było nie tak to co napisałam i tak właśnie wyglądała rozmowa i praca tej niekompetentnej leniwej osoby przez telefon. Masz adekwatny komentarz kandydata do rozmowy z rekruterem tej firmy.

@O.o

No tak, to wiele wyjaśnia...

Czyli nic?

@O.o

Takie info: Jestem właśnie po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Bilax i muszę powiedzieć, że jestem miło zaskoczona.. Swoje lata już mam, w kilku miejscach pracowałam, nie jedną rozmowę kwalifikacyjną mam za sobą i z pełnym przekonaniem stwierdzam, że rozmowa była na najwyższym poziomie. Było miło, sympatycznie ale też konkretnie. Zero testów psychologicznych w stylu „jakim zwierzęciem chciałbyś być” itp. Naprawdę wielki szacun. Rzadko piszę jakiekolwiek komentarze na necie ale tym razem zmotywował mnie do tego ktoś o nicku „O.o”. Nie wiem czy to Pan czy Pani bo chyba nie ma na tyle odwagi żeby się przedstawić. Przyjmijmy, że Pani sądząc po histerii..Ale do sedna. O.o – proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, nie straszyć bez powodu. Nie wiem na jakie stanowisko Pani aplikowała bo z komentarza niewiele można się dowiedzieć. Być może poczuła się Pani urażona tym, że nie dostała wymarzonej pracy?? Być może jest Pani sfrustrowana bo nie posiada Pani wymaganych kompetencji?? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że takie komentarze są niepotrzebne bo ja osobiście trochę „spękałam” po przeczytaniu tego..a stres jak wiadomo jest nie potrzebny. Tu może prośba do administratora, żeby trochę weryfikował komentarze o ile to możliwe. Pozdrawiam wszystkich, miłego dnia.

Firemka

Specjalista finansowych z j.rosyjskim co jest z tym stanowiskiem nie tak? Co pol roku jest ogloszenie zamieszczane na te same stanowisko. Juz widac ze przeogromna rotacja pracownicza zapewne dochodzi marna atmosfera i zarobki. Pewnie strzelilam w samo sedno, ponieważ dobre firmy nie zmieniaja pracownikow co pol roku ani pracownicy nie zmieniaja dobrych firm :). Logiczne

@Firemka

No ale pewności nie masz skoro nie pracujesz. To że jest ogłoszenie może też oznaczać ze firma się rozwija i szuka nowych pracowników. Jak tam będę aplikował i sam się przekonam. Ty nie chcesz spróbować?

@Marcin

Jakby sie rozwijala to by poszukiwala pracownikow na inne stanowiska niz te, a niestety nie bylo i nie ma takich ogloszen. Po drugie jakos watpie zeby sie rozwijala i co okolo pol roku wystawiala te same ogloszenie az od 5 lat :) jak nie wiecej. Przeciez cos jest ewidentnie nie tak. Dlatego ze nie pracuje, czekam na odpowiedz bylego pracownika zeby sie wypowiedzial na ten nurtujący temat, co jest z tym stanowiskiem nie tak? Mi sie nie spieszy z aplikowaniem na te stanowisko, poniewaz bede miala sznse zeby zaplikowac na te same stanowisko ze pare miesiecy :D pieciez tak sie rozwija firma, ze na te stanowisko kazdemu starczy miejsca ;)

vins
@Marcin

Raczej ciągle kogoś szukają.

Mpk
@vins

Ponieważ jest ciagla rotacja

!
@vins

Caly czas non stop szukaja, co miesiac na te stanowisko, mnie tez zastanawia o co w tym chodzi. Moze zaden pracownik nie jest godzien pracy w tej firmie, hahahah. Wysokie mniemanie o sobie ma firma albo ciezko przeszkolic solidnego kandydata. Znikad się nie biora w kolo ogloszenia i rotacja.

Danuta
@Mpk

A z czego wynika ta rotacja? Dlaczego ludzie tak szybko odchodzą?

Mpk
@Danuta

Rotacja jest bo ciagle jest zamieszczane ogloszenie co dwa miesiace albo co pol roku i tak w kolo. Wiec tego nie da sie ukryc :). A dlaczego nie wiem, tez wlasnie chcialabym sie dowiedziec?Z checia posluchamy skad taka rotacja sie bierze na tym stanowisku w Bilax? Slyszalam, ze sie kreuja na porzadna firme z oh ah, a wcale tak nie jest jak widac po czestych ogloszeniach zamieszczanych na te same stanowisko. Moze pracodawca sie wypowie?

Renata
@Mpk

pracownicy sami się po jakimś krótkim czasie zwalniają czy są zwalniani przez firmę i stąd rotacja?

Zielono
@Renata

Tez mnie to zastanawia, aczkolwiek jest rotacja to prawda ciagle te same ogloszenie wstawiaja po krótkim czasie

AjaAja
@Firemka

Pracuję tam, choć w innym dziale, i potwierdzam, firma przezywa rozkwit, więc zatrudnia pracownikow. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Z uwagi na młodą kadrę, dziewczyny zachodzą też w ciążę i potrzebne jest zastępstwo (z perspektywą pozostania na dlużej). Było też jedno zwolnienie związane raczej z wypaleniem zawodowym i innymi, niepracowniczymi przyczynami. Szukacie drugiego dna bez sensu

@AjaAja

Nie szukamy drugiego dna, chcemy wiedzieć z czego wynika tak gigantyczna dlugoletnia rotacja na stanowisku specjalista do spraw finansowych z j.rosyjskim. Sugerujesz, ze przezywa rozkwit wiec w ciagu tych lat i wszystkich ogloszen, a byl ich ogrom co miesiąc rok w rok, analogicznie do twojego komentarza powinno pracowac na tym stanowisku 400 osob jak nie wiecej, i byc jedna z najwiekszych firm w Białymstoku, a wcale tak nie jest. Bardzo slabe argumety, ludzie umieja myslec logicznie. Oczekiwalam szczerej odpowiedzi nie naciaganej :), ktora próbuje uratowac reputacje firmy.

@Firemka

może po prostu potrzebują więcej osób na tym stanowisku? A poza tym językiem czegoś tam wymagają?

Alicja
@Firemka

A czemu uważasz, że akurat to stanowisko świadczy o tym, że firma się nie rozwija? Nie bardzo rozumiem Twój punkt widzenia. Przecież praca jak praca.

@Alicja

Logiki nie używasz na co dzień stąd twoje pytanie :). Także zachęcam do czytania ze zrozumieniem wtedy zrozumiesz. Ogromna rotacja na te stanowisko, ogłoszenia cały czas wiszą do tej pory. Przez lata na te same codziennie. Ewidentnie rotacja nie rozwój stanowiska i firmy, jeśli mówimy o rozwoju firmy to także o zatrudnianiu pracowników na inne stanowiska niż wyżej wymienione, a takie nie widnieją i nie widniały na ogłoszeniach :). Może temu tak uważam ;).

Bilax
@Firemka

Chciałabym odnieść się w kilku słowach do niektórych wypowiedzi. Aktualne ogłoszenie w sprawie zatrudnienia na stanowisko księgowej dotyczy nowego stanowiska, z nowym zakresem obowiązków, a poszukiwanie tego rodzaju pracownika jest podyktowane zmianami organizacyjnymi w firmie. Nie jest prawdą, iż poszukujemy kandydata na to stanowisko od 5 lat. Nie jest również prawdą, iż posiadamy dużą rotację pracowników. W ostatnim roku rozstaliśmy się z czterema osobami – w przypadku trojga z nich powodem była przeprowadzka do innego miasta. W dziale finansowym mamy pracowników zarówno z mniejszym stażem pracy jak również takich, u których staż pracy wynosi powyżej 10 lat. W całej firmie dużą część pracowników stanowią osoby ze stażem pracy przewyższającym 10 lat. Nie ukrywamy, iż profil firmy oraz rynek na jakim działamy generuje wyzwania i wymagania nie dla każdego pracownika, co widzimy i doskonale rozumiemy. Zupełnie nie rozumiemy natomiast sugestii, iż firma jest nieporządna lub ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, gdyż zamieszcza często ogłoszenie na jakieś stanowisko. Jako firma istniejąca na białostockim rynku od wielu lat, wiemy, iż rynek pracy jest zmienny, a budowanie dobrego i profesjonalnego zespołu to duże wyzwanie i długotrwały proces. Rotacja pracowników nie jest czymś złym, jeśli służy zarówno firmie jak i jej byłym pracownikom. Niezmiennie dziwi nas jednak niechęć do aplikowania na jakieś stanowisko wśród osób poszukujących pracy, przy jednoczesnym zniechęcaniu do tego innych:) Osoby zainteresowane pracą i spełniające wymagania określone w ogłoszeniu zapraszamy na rozmowę.

@Bilax

Lelum polelum. Tradycyjna wypowiedz firmy zeby wyprostawac sytuacje na forum. Wieszanie makaronow na uszy. Potwierdze iz jest prawdą, ze szukacie od 5 lat, a nawet wiecej pracownika jedynie na stanowisko specjalista finansowy z j.rosyjskim co miesiąc, i nie na ,,jakies tam" tylko na te.( Byc moze nie jest prawda, ze 5 lat bo 20 lat szukacie :) Wiec rotacja przeogromna. Rotacja jest zla, bo nie sluzy ani pracownikom ani firmie takie zjawisko. Reszty mi sie nie chce komentować poniewaz nie ma sensu. Ponieważ ogloszenia wieloletnie co miesiac waszej firmy mowia same za siebie :). Tylko odniose sie jeszcze do ,,Niezmiennie dziwi nas jednak niechęć do aplikowania na jakieś stanowisko wśród osób poszukujących pracy, przy jednoczesnym zniechęcaniu do tego innych:)" kochana te wypowiedzi, ktore czytasz sa nie raz sarkastyczne dlatego ze firma wystawia przez wiele lat jedne i te same ogloszenie co miesiąc. Dwa czytanie, ze zrozumieniem jesli ktos ci proponuje w wypowiedzi aby aplikowac to wcale tego nie musisz i oczywiście mozesz powiedziec zeby sami aplikowali na te stanowisko jesli tak bardzo chca. Trzy bylo pytanie czemu taka jest rotacja ? Czyli ktos chcial prawdę usłyszeć, a nie wypowiedz, ze jej nie ma :). Cztery nie kazdy chce aplikowac na stanowisko, ktore wisi tyle lat i co kto nie wejdzie z ciekawości to ono tam jest. Pięć nikt nie wysyla z zakrytymi oczami cv wiec widzi, czyta i mysli nie ma przymusu wysylania cv na wszystkie stanowiska. I nie powinna dziwić Panstwa niechec do aplikowania na proponowane przez Państwo stanowisko, ponieważ jest w kolo wystawiana systematycznie prze wiele lat jedna z ewenementów w Białymstoku w śród ogłoszeń, ktore nigdy nie znika. Jest to bardzo zastanawiające i odpychające do aplikowania. Jest wiele ogloszen, na ktore mozna aplikowac bez obaw, bo nie wisza przez tyle lat na jedno i te same stanowisko niezmiennie. Niezmiennie dziwi mnie ten fakt, ze takie rzeczy trzeba tłumaczyć dla firmy bądź pracodawcy i ze sam nikt na to nie wpadł :).

Mariolix97
@Firemka

Też to zauważyłam. Może ktoś coś podpowiedzieć?

@Mariolix97

Podpowiedziałbym, gdybym sam wiedział. Więcej tu pytań i dzielenia włosa na czworo niż odpowiedzi ale co tam, może mimo wszystko dowiem się tego, o co mogą pytać podczas rekrutacji na stanowisko spedytora i ile mógłbym zarobić? Wiesz coś na ten temat?

@Marek

Stanowisko spedytora temat wiekowy tej firmy. Na pewno jeszcze zdążysz pójść na rozmowę i dowiedzieć się wszystkiego o co pytasz. Miejsca na te stanowko nikomu w Białymstoku nie zabranie xD powiadam wam.

Ewelina
@Firemka

Ale to znaczy, że jest kilka wakatów? Czy jak to w końcu jest, czemu ma nie zabraknąć?

xD
@Ewelina

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania :)

Sylwia
@xD

ja tam mimo wszystko chętnie dowiedziałabym się jakie mają zapotrzebowanie, skoro jakaś sugestia względem braków tu otwarcie pada. ciekawe czy wobec tego jakieś spore podwyżki zarzucą na kolejny rok, żeby kogoś wyłapać?

Oleśka

Pensja bardzo się poprawiły ostatnio i dobre premie były. Atmosfera ok, jak wszędzie są osoby konfliktowe i sympatyczne. Pracy jest dużo, muszą szukać nowych osób z doświadczeniem i odpornością na humory handlowców. Da się dogadać z kierownictwem.

X
@Oleśka

Hahhahah uśmialiśmy się, ktoś ma dobre poczucie humoru. Ciekawe kto w to uwierzy. Tak szukają cały czas osób od lat na te same stanowisko Specjalista finansowych z j.rosyjskim. Rzeczywiście szukają nowych osób ponieważ jest rotacja. Firma w zaden sposób nie oferujesz szkoleń nie szuka osób z umiejętnościami, które chcą sie rozwijać. Prymitywne myślenie,,z doświadczeniem ". Jest dużo młodych osób, które potrafią j.rosyjski bo ukończyły w tym kierunku studia. Nie lepiej kogoś takiego zatrudnić i nie brnąć dalej w rotacje i zmian pracownika bo ci z doświadczeniem tak jak widac co miesiąc odchodzą z firmy. Ale cóż podlasie ma do siebie to że jest zacofany i nie wykorzystuje potencjału młodych osób, które się kształciły w tym kierunku, wolą ,, doświadczonych ". Powodzenia każdemu życzę w Białymstoku.

Oleśka
@X

Piszesz nieprawdę, co oznacza że teraz nie pracujesz w Bilax. Czyżby były sfrustrowany pracownik ? Czy kandydat którego wiedzy nie doceniono ?

"
@Oleśka

Straszne aż tragiczne, że w polsce ludzie nie potrafią czytać, że zrozumieniem. Polecam wziąć książkę do ręki i poćwiczyć zamiast wypisywać te bzdurne komentarze.

krzesło do wanny

Pracowalem tam, pensja to grosze, niewarte zachodu, atmosfera - lata 90, szalu nie ma. Chca wycisnac max, niewiele dajac w zamian,

Cezary

Czy jest jakiś powód tej ciszy?

Daniel

Słyszałem sporo dobrego o firmie. Czy potrzebujecie pracowników?

@Daniel

Tak, prowadzimy rekrutację do biura w Białymstoku. Ogłoszenie Państwo znajdą w zakładce Rekrutacja. Zapraszamy)

Teresa

Jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie Bilax Sp. z o.o.? Jakie warunki oferowane są pracownikom? Czy praca odbywa się również w soboty i niedziele, czy tylko w tygodniu? Czy wsparcie innych osób jest realne, czy raczej nowy pracownik jest zdany sam na siebie? Na stronie internetowej nie znalazłam aktualnych ofert pracy, ale może ktoś wie coś na temat toczących się właśnie rekrutacji lub zapotrzebowania firmy na nowych pracowników?

VOLVO KRONE BURA XUJ

Pani Dorota! Wszystko juz zwracam w kasu.

ALEH VOLVO

Nie prawda. Pan Andrzej Bura jest najuczciwszym z najuczciwych. Wszystko wie, najlepiej pomahae i doradza. Spasiba emu.

Obserwator

Każda firma jest na tyle dobra na ile dobrzy są jej pracownicy. Pochlebne opinie o tej firmie i zadowolenie klientów są dowodem profesjonalizmu i zaangażowania kadry pracowniczej. Oczywiście jak w każdej społeczności zdarzają się także „czarne owce”, które pozostawiają „rysy na szkle” – mam na myśli pana Andrzeja D. Nie wiem jaką funkcję pełni w Bilaxie – z jego opowiadań wynika, że jest „drugim po Bogu”. Reszta pracowników, to hołota - z wyłączeniem części dyrekcji - którą trzeba pilnować za pomocą kamer, bo w przeciwnym przypadku wszystko by rozkradli i to dzięki niemu firma osiąga tak wysokie wyniki. Z doświadczenia wiem, że ci którzy tak mówią, sami mają coś za uszami. Szanowna Dyrekcjo – zwracam się do tej części krytykowanej przez pana D – sprawdzajcie faktury i zakupy, bo to co przywozi do domu ten pan służbową skodą świadczy o sporych niedoborach w firmie. Pozdrawiam

Jastębirze Zdrój

A mnie osobiście oszukali na kilkaset złotych. Z daleka!!!

Pies Reks

Co nowego słychać w BILAX? Mam przyjemność z nimi pracować, dobra firma.

onuce baćki

dobrze to tam ma chyba tylko bialoruskie kierownictwo, reszta pracuje za jedzenie, slabo nawet jak na ten region. NIE POLECAM!!!

Ro

Jakiś czas temu tam pracowała. Nic dobrego, najlepsze minęło.

Super firma! Świetna atmosfera, mili ludzie, dobre zarobki! Polecam!

Odpowiedź

Wprowadza Pan ludzi w błąd. Co znaczy delegacje krajowe jak zagraniczne? Większej głupoty nie można wymyślić chyba albo trzeba bardzo dużo złej woli.

Zostaw merytoryczną opinię o Bilax Sp. z o.o. - Białystok

• Jak się pracuje w Bilax Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bilax Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bilax Sp. z o.o.?

Bilax Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 23 ocen.

Bilax Sp. z o.o.