Opinie o Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc w Katowice

Krycha

Czy będzie spotkanie opłatkowe w firmie?

@Krycha

W tej firmie nie wiedzą co to jest opłatek na co ty liczysz jak nie ktorzy nie mają w ogóle kultury powiedzieć dzień dobry.

Trusia

Zgłosić sprawę do pracodawcy a jak nic nie pomoże zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy Jak można zatrudniać takie osoby które zastraszają i to nie pierwszy raz pracowników ?!

@Trusia

Art. 943 . § 1. Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi. § 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. § 3. Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę. 4. Pracownik, który doznał mobbingu lub wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów.

@Trusia

to jest zapytanie do "góry" dlaczego to w ogóle tolerują i nic od długiego czasu z tym nie robią, odpowiedź może się nasuwać tylko jedna .....

Ziuta

Dzieje się w tej firmie bardzo źle, nawet kierownik jednego z działów wykłada swój serwis w czasie pracy ,następny przechodzi przez kasy z reklamówką nie zapłaconego towaru a z biednych pracowników ktorzy pracują za jałmurzną robią złodzieji

Soni
@Ziuta

(usunięte przez administratora) i nierób mile widziani" Tak powinno brzmieć ogłoszenie o pracę w tej firmie..bo tacy pracują tu od lat .

Amelka
@Ziuta

teraz już prawie każdy robi serwisy w godzinach pracy,nawet panie kasjerki no i co czy ktoś coś im powie, nieeeee, ty robolu zapier....i sie nie odzywaj bo i tak dostaniesz opieprz, pani z chemii w sobotę sobie przyszła do pracy o 6 i do której była? do 10 godziny rano, takie mają soboty pracujące i dzień wolny za to,, a reszta co inni są??? większośc działów (usunięte przez administratora) od dzwona do dzwona.co do wynoszenia to nie nasz interes , kiedyś to wyjdzie , niech się nachapią, stanie im w gardle! góra pozwala to niech sie dzieje,wyjście od strony magazynu też nie nasza bajka. Każdy ma swoje sumienie.

Krycha

Bardzo złe czasy nastały w tej firmie, ludzie na siebie warczą, jedno wielke siedlisko plotek,, obgadywania, zazdrości, brak uśmiechu , zgody i pomocy ,wszyscy dla siebie są wrogami, większośc z was chodzi do kościoła i tego nauczają? bądźmy dla siebie dobrzy i szanujmy się nawzajem a będzie miło i przyjaźnie i z chęcią będziemy przychodzić do pracy!

Nina
@Krycha

W tej firmie wiele osób nie rozumie co to szacunek do drugiej osoby . i dopóki nie zrozumie nic się nie zmieni... Wykładanie serwisów w czasie pracy ,ranne zmiany.. nierówne wypłaty ..to nie łączy tylko dzieli..Każdy ma dość...

Irena
@Nina

Czy opisane przez Was sytuacje zostały gdzieś zgłoszone? Wszelkie niedogodności warto spokojną rozmową zgłaszać swojemu przełożonemu. Pamiętajcie również, że podczas dodawania wpisu, możecie zaznaczyć jakiego działu on dotyczy.

Józef
@Nina

Jak się ma dość to albo trzeba zacząć od siebie albo szukać innej przyjaznej pracy a nie wiecznie narzekać na wszystko, co do serwisów w pełni zgoda, (usunięte przez administratora) totalne ale góra daje na to przyzwolenie, widze co się dzieje w magazynie.... aż strach się bać ale tam się nikogo nie pilnuje bo pupilki pracują,

Nina
@Józef

A ja ci dobrze radzę odpierwiastkuj się odemnie..i nie pisz mi co mam robić czy pisać.. Do żądzenia wszyscy do roboty nikogo...

Popi
@Irena

Komu masz to zgłosić ?! Pracodawca i kierownicy dobrze o wszystkimi wiedzą...to oni robią taką atmosferę między pracownikami.. Uważasz że jest to normalne że serwis jest wykładany w czasie pracy albo tak jak zostało tu napisane wykłada go kasjerka.. Za to na koniec ktoś dostaje nie małe pieniądze.. W firmie pracownicy trzech największych działów pracują tylko na ranne zmiany z większymi wypłatami.....Czym się w tej firmie różni pracownik od pracownika ? A potem taki "buc " napisze że się narzeka ..Po to się pisze żeby ludzi traktować jednakowo . ..

Wanda

Może czas przestać sie wzajemnie oskarżać a zabrać się do pracy uczciwej,podjudzać i obwiniać to każdy potrafi ale może w końcu czas na szacunek!

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Pracownik działu Drogeria/Perfumeria w firmie Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Operations & Delivery Support Analyst / DataOps
Equinix Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK DOŁOWY NIEWYKWALIFIKOWANY
Ornontowice
Universal Energy Sp. z o.o.

Ola

Każdy dobrze wie że zadowolony pracownik jest filarem sukcesu firmy. W tej firmie tak to nie działa...niestety.. Jaką możesz mieć satysfakcję z pracy jak bagatelizuje się w niej problemy ,jak pracownik który pracuje 5 lat zarabia tyle co nowo przyjęty, a obowiązków zamiast ubywać jest coraz więcej.. W tej firmie nie ma zespołu ,każdy patrzy tylko by drugiego wykorzystać a z takim podejściem w tych czasach daleko się nie zajdzie.. W tej firmie nic się nie zmieniło nie zmienia i nie zmieni...dlatego trzeba szukać pracy ..

Marzena

Jak po nowym roku przedstawia się sytuacja w Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc? Czy pracodawca planuje zmiany warunków zatrudnienia? Proszę Was o zamieszczanie na forum aktualnych informacji o tym miejscu pracy ze względu na osoby zainteresowane pracą w nim. A może ktoś chciałby napisać swoje odczucia względem tego miejsca pracy - to też jest mile widziane, o ile stanowi merytoryczną wypowiedź.

Olka23
@Marzena

praca dobra dla studentów

Ola
@Marzena

Pracowników jest mało praca jest ciężka i jest jej dużo... a to co jest podstawą zatrudnienia.... wynagrodzenie... małe... pensja dobra do dorobienia sobie np. do emerytury czy renty. W tej firmie czy pracujesz miesiąc czy 10lat to pensja jest taka sama. ..można pisać mówić i tak nic się nie zmienia...i nie zmieni...

@Ola

Szkoda, że w firmie staż pracy nie wpływa na wysokość wynagrodzenia. Twój wpis był jednak dodany dość dawno, może od tego czasu coś się zmieniło na lepsze? Jak obecnie się tu pracuje? Szefostwo zdecydowało się na podwyżki? Chciałbym uzyskać wiedzę na ten temat, proszę o odpowiedź.

Lola
@Szymon

W tej firmie nic się nie zmieniło na lepsze ale wiele na gorsze..Pracuje się coraz gorzej i bez żadnej motywacji.. .Pracy coraz wiecej bo pracowników coraz mniej... a do wynagrodzenia wstyd się przyznać.głodowa pensja... i zero premii..

Nono123
@Ola

Niestety prawda

@Lola

Mam przez to rozumieć, że w przypadku, gdy kadra pracownicza się uszczupla to obowiązki osób, które się zwolniły spadają na osoby w dalszym ciągu pracujące w Silesiadis? Przedstaw, proszę, czy właśnie tak to wygląda.

Lola
@Szymon

Tak to własnie wygląda.. przeważnie braki pracownicze zastępują panie z kas..:(

Ona
@Lola

Panie z kas niestety robią prawie wszystko, obskakują wszystkie działy, odpowiedzialność ogromna za kasę, zderzenie z różnymi klientami, dobrymi i nieprzyjemnymi, bardzo duży stres, przerwa 15 minut (inne działy mają dużo dłuższe a nawet po kilka godzin) na szybkie zjedzenie, zapomnij o gorącej herbacie czy kawie, toaleta w tym czasie kto pali to szybki papierosek, wytrzec nos i dalej do roboty, a co najważniejsze nikt nie płaci za dodatkowe wykonywanie czyjejś pracy,czyli kasjerki to tania siła robocza, ale za to mamy dobrą kierowniczkę.

Balia
@Ona

Praca na kasie jest odpowiedzialna, ciężka i stresująca...nikt jej nie docenia. A najgorsze jest to że jeśli ktoś podpadnie na dziale jest nie w nagrodę tylko za karę przeniesiony na kasę.. To daje do myślenia..

Antek
@Balia

czylii praca na kasie w tym sklepie, to kara??? to jest obraza kasjerek , poszanowanie pracowników w tym sklepie jest wielkie,pozdrawiam kasjerki z Leclercka, zapraszamy do innych marketów

jontek

Sporo pracowników dobrych ucieka stamtąd, ja również odszedłem, praca którą się wykonuje a jest czasami ciężko jest niedoceniana finansowo, nie usłyszysz dobrego słowa od przełożonego , masz być wołem roboczym gdy inni robią podczas godzin pracy swoje serwisy i to króluje w Leclercu katowickim.Serwisy podczas godzin pracy psują wszystko, ty zwykły robolku nie mając serwisu robisz za głodową pensję a inni robią dodatkowe pieniądze twoimi rękami,zapomnij o premii co to jest wogóle?najgorsza jest chemia, 2 gwiazdy kierowniczka i jej poddana jadą z wózkiem na sklep z opakowaniem papieru toaletowego i udają że ciężko robią, są niesympatyczne, bezczelne i wszyscy stamtąd uciekają, nikt nie chce z nimi pracować a z tego co mówią wypłaty maja bardzo wysokie za co?????spożywka cała oserwisowana , to po co im pensja jak drugą dorobią w godzinach pracy, dużo by pisać ale jak ktoś napisał to nic nie daje, jest wyzysk i układy. Nie polecam absolutnie tam pracy za żadne pieniądze.

Gabi
@jontek

Prawda.. W firmie jest wiecej kierowników niż pracowników..

@Gabi

Widocznie polityka firmy wymaga takiego podziału kadry. Czy pracodawca oferuje zatrudnionym osobom zniżkę na asortyment sklepu lub inne udogodnienia?

Gabi
@Szymon

Poliyka firmy... Naprawdę czy to jakiś żart...? Młode osoby studiują na dwóch.,trzech kierunkach.. Zarządzają potem firmami czy pracują w korporacjach.. A w tej firmie jeden kierownik nie potrafi zarządzać dwoma czy trzema działami? Zredukować kierownictwo a pieniądze dać na podwyżki. W tej firmie trudno o udogodnienia...

Ziuta

Pisz konkretnie o jakie kierowniczki chodzi

Adela

Dla niektórych pań kierowniczek Helloween trwa cały rok, nie muszą się przebierać ani masek zakładać ale godne polecenia są do kupienia w naszym sklepie stroje dla wiedźm z fajną miotłą którą spokojnie można pokulać roleczkę papieru toaletowego, napewno przy zakupie dla pracownika będzie rabacik. złota reguła etyczna brzmi:" traktuj innych tak , jak ty byś chciał być traktowany"

Marzena

@Bolek, mógłbyś bardziej wyjaśnić swój wpis pozostawiony na forum? Będzie on ważny dla osób poszukujących informacji o specyfice pracy w Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc.

Joanna
@Marzena

Witam, wyjaśniam - na wykonywanie serwisów pracownik podpisuje umowę bezpośrednio z dostawcą, dostaje za to dodatkowe wynagrodzenie, w związku z tym jest to oczywiste, że serwis powinno się wykonywać poza godzinami pracy. W czasie godzin pracy pracownik powinien wykonywać obowiązki za które płaci mu pracodawca.

Zeluńka
@Joanna

Ale farmazony, czyli jeśli pułki świecą pustkami nie można dokładać ponieważ jest serwisant? który przyjdzie za np. parę dni. Pewnie! Większość towaru w Eleclerc posiada "serwis" Prezes powinien zabrać całą kasę z tak zwanych serwisów i przekazać ja na większe wypłaty dla pracowników. By nikt nie czuł się pokrzywdzony. Serwisy powodują złą atmosferę w pracy, ktoś ma więcej ktoś ma mniej.... Sama nie pamiętam bym posiadała wytyczne by nie wykładać jakiegoś towaru ponieważ z tego jest serwis.

Marzena

@Bolek, no to już takie sytuacje powinny być rozwiązywane wspólnie z pracodawcą, jeżeli pracownicy czują się w jakiś sposób nimi pokrzywdzeni. Jak poza tym oceniasz swoje zatrudnienie w Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc? Jak długo już współpracujesz z tym pracodawcą?

gejTomek

Jeśli ktoś szuka pracy na teraz... to można się zatrudnić a znaleźć coś innego w międzyczasie to nie problem ;) Najniższa krajowa plus dodatki w postaci kuponów miesięcznie na święta. Ogólnie praca jak praca jest zapierdziel, wkurzające sytuacje etc... Płaca oczywiście mała, jedyny sposób na większe zarobki(jako pracownik działu) to złapanie serwisu (wykładanie towaru w czasie pracy jako merchendiser) poszczególnej firmy np jakieś markowe kosmetyki... Parę takich serwisów i można powiedzieć że ma się już normalne warunki pozwalające na przeżycie w Polsce... ale oczywiście kosztem jest większy zapierdziel, robienie raportów... itd W dodatku jeśli się nie przypodobasz kierownikowi/kierowniczce będziesz musiał przychodzić i wykładać ten towar po pracy w czasie dodatkowym. A Kierownicy to najgorsze grono jakie może być :D łapówy od przedstawicieli(panie zamów mi 3 palety "tego towaru" bym miał premię) nie jest dziwnym że ten sklep wydaje się upadać powoli... Duże minusy co do pracodawcy.. żadnych imprez pracowniczych w każdej firmie np leroy merlin są imprezy wyjazdy tutaj... zupełnie inne realia. Radzę wszystkich naprawdę znalezienie innej lepiej płatnej pracy jeśli pracują tutaj długo... naprawdę są lepsze warunki na rynku pracy w tych czasach, ludzie nie bójcie się zmiany na lepsze. Gorzej być nie może! Oczywiście jeśli szukasz pracy i masz tylko ta ofertę to śmiało, pracownicy to zgrana paczka i panuje przeważnie super atmosfera!(nie wiem jak teraz) Była to jedna z moich pierwszych prac i nie żałuje... no może tylko że zbyt późno się zwolniłem^^

Bolek
@gejTomek

Tomek serwis wykłada się po pracy...szkoda że wiele osób tego nie ogarnia i wykorzystuje innych....

Zniesmaczona
@gejTomek

Serwisy w godzinach pracy ? Powaznie ? I ktos na to wogole pozwala ? To nie wiem co gorsze czy te rzekome lapowki czy tacy pracownicy jak Ty

Bolek
@Zniesmaczona

To nie jeden Tomek wykladał serwis w czasie pracy...dalej wielu wykłada nie licząc się z tym że inny pracuje w tym czasie za niego....

Marzena

@gejTomek, wspomniałeś, że bywa czasami tak, że musisz przychodzić po skończonej pracy wykonywać swoje obowiązki w Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc. Czy możesz napisać, czy dostajesz za to dodatkowe wynagrodzenie? Ta kwestia zainteresuje innych użytkowników forum, którzy rozważają ubieganie się o zatrudnienie w tym miejscu.

Marzena

@Olimpia, czujesz się nieszanowana przez pracodawcę czy innych współpracowników Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc? Czy mogłabyś tę istotną kwestię uściślić, podając jakiś konkretny przykład takiego zachowania? Co Twoim zdaniem powinno ulec zmianie w tej firmie w pierwszej kolejności, żebyś była skłonna do zmiany jej postrzegania? Bardzo Cię proszę o wypowiedź.

Marzena

@Kamila Maria Dziękuję za twój aktywny udział w dyskusji, ale jednak uważam, że wysnuwasz zbyt pochopne wnioski. Sytuacja pracy w Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc wcale nie musi wyglądać w sposób, który opisujesz. Jeśli ktoś z Was pracował albo pracuje w wyżej wymienionej firmie, to zapraszam do podzielenia się z nami aktualnymi informacjami na jej temat.

@Marzena

Bardzo proszę. Dlaczego uważasz że wysnuwam zbyt pochopne wnioski? Opisałam to co zaobserwowałam. Jest takie powiedzenie: Jak Cię widzą, tak Cię piszą" .Twierdzisz, że coś źle widziałam? Czasami krytykę trzeba wziąść na klatę i zastanowić się trochę.

Olimpia
@Kamila Maria

Ma Pani całkowitą rację jak się szanuje klientów tak pracowników...pracodawca daję pracę to fakt ale to ludzie ciężko na niego pracują....

Marzena

@Kamila Maria Napisałam, że być może wysnuwasz pochopne wnioski, bo nie byłaś pracownikiem w firmie Silesiadis, więc nie do końca możesz trafnie ocenić sytuację tam panującą. Ale dziękuję Ci za udział w dyskusji. Może znajdzie się tu ktoś, kto pracuje bądź pracował w Silesiadis i chce napisać coś na temat warunków, jakie oferuje ten pracodawca? Co z atmosferą pośród współpracowników? Bardzo zachęcam Was do wyrażania swoich opinii na bieżąco.

Olimpia
@Marzena

Pani Marzeno czasy bezrobocia i niewolnictwa dawno minęły o czym pracodawca powinien wiedzieć.. Coraz więcej ciężkiej pracy (redukcja etatów), praca bez perspektyw i jakiejkolwiek motywacji. nie mówiąc o mozliwosci rozwijania się lub jakiegoś awansu.bez premii z najniższą krajową....Najgorsze jest w tej firmie nie szanowanie pracowników hali.... co powoduje zniechęcenie tą pracą....i odejsciem....

Marzena

Ostatni komentarz traktuje o usługach świadczonych przez firmę Silesiadis. Wątek dotyczy jednak wyrażania opinii o pracodawcy, jakim jest wyżej wspomniana firma. Czy w związku z tym któryś z użytkowników chciałby podzielić się aktualnymi informacjami dotyczącymi pracy w tej firmie? Potrzebują nowych pracowników?

@Marzena

Uważam że opinię można na podstawie tego sobie już chyba wyrobić jako o pracodawcy. Odnosząc się do tego że właściciele nie traktują swoich klientów z powagą i szacunkiem ( czytaj brak towaru reklamowanego w ofercie na sklepie) to idzie sobie wyrobić pogląd jak pracowników traktuje. Jedni wolne, drudzy niewinni sytuacji całej ( czytaj te Panie z Informacji) latające po całym sklepie zastępując pracowników wszystkich działów których w ogóle nie ma po południu w sklepie. Totalny bałagan personalny i istny chaos.

Kamila Maria

Drodzy własciciele Leclerc Katowice!!!! Mam pytanie. Czy Wy juz tak totalnie ignorujecie klientow swoich i macie ich w głębokim poszanowaniu ? Chcialam kupić w zeszłym tygodniu huśtawkę dla swojego dziecka lecz niestety nie było mi dane. Żadnego pracownika na popołudnie, sklep świecił pustkami a pracowników brak. Otrzymałam odpowiedź że pracownicy pracują tylko na rano bo jest za mała obsada pracownicza. No... z takim podejściem to odechciewa się robić zakupy. Chciałam zrobić zakupy inne też ale odniosłam wrażenie że nie zależy Wam na klientach, no chyba że rano przyjdą to będzie ktoś kto ma trochę siły i zniesie towar z magazynu bo Panie w informacji chociaż miłe bardzo co cenię nie były w stanie mi tego nawet znaleźć tam a co dopiero wytargać. Skąd na to mają mieć siły jak już tam ledwo zipią pracując na informacji i latając na innych działach. Żal!!!!! A huśtawkę kupiłam w innym sklepie u konkurencji z pomocą pracownika co o dziwo pracował na popołudnie i równie miły był co biedne Panie z informacji u Was!

Marzena

@bla bla Bardzo dziękuję za to, że podzieliłeś się z nami swoją opinią na tematy pracy w Silesiadis Supermarket E. Leclerc. Twoje zdanie na pewno w jakiś sposób pomoże osobom, które planowały złożyć tam aplikację. Nadmieniasz o wynagrodzeniu, jednak uważam, że to raczej indywidualna kwestia. Może napisałbyś coś jeszcze o specyfice pracy w tym miejscu?

bla bla

Pracowałem tam 7 lat (w Sosnowcu) i nie było źle, dobrze wspominam z małymi wyjątkami, jedyne na co można narzekać to pensje, nigdzie nie płacą tak mało, czyt najniższa krajowa i nic więcej. Praca jak praca i spoko ludzie

Zostaw merytoryczną opinię o Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc - Katowice

• Jak się pracuje w Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc?

Zobacz opinie na temat firmy Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc?

Silesiadis Sp. z o.o. Supermarket E. Leclerc