Opinie o Voltra Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Voltra Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Voltra Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Voltra Sp. z o.o. w Warszawa

XXX

Czytając poniższe opinie o firmie Voltra Sp. z o.o. obecnie Voltra S.A. mam wrażenie, że czytam o zupełnie innej firmie. Bardzo dobre warunki zatrudnienia, dobra podstawa plus realny i bardzo przejrzysty system premiowy. Do tego wypłaty na czas nie pod stołem jak to było wcześniej przedstawione plus bardzo dobra atmosfera pracy. Brak korporacyjnego wyścigu szczurów. Raczej rodzinna atmosfera pracy. Poprzednie wpisy zostawiali chyba bardzo zdesperowani ludzie o mega roszczeniowym podejściu do pracy i życia. Oczywiście nic za darmo, liczy się naprawdę odpowiednie i uczciwe podejście do obowiązków i pracy w zespole. Myślę, że decydujący wpływ na zmianę sytuacji w firmie miało wymienienie całej poprzedniej ekipy handlowej w listopadzie 2022 r. a zwłaszcza zatrudnienie na stanowisku Kierownika Działu Handlowego Michała. Skromny, uczciwy człowiek, z ogromnym doświadczeniem handlowym, życiowym oraz w pracy z zespołem handlowym. W niebywały sposób potrafi zmobilizować zespół handlowy w pozytywnym tego słowa znaczeniu do osiągania założonych celów. Dzięki niemu zespół handlowy bije kolejne rekordy sprzedaży. Podsumowując polecam pracę w firmie Voltra S.A.

Zygfryd de Löwe
@Stary Pracownik

Jeśli nie brak efektów co co było takim tajemniczym powodem usunięcia 99% poprzedniej ekipy? Może brak owocowych czwartków :-) albo pana kanapki dowożącego jedzenie każdego dnia :-) :-) Żałosne naprawdę :-)

XXX

ww
@XXX

Zgadzam się z tą opinią. W firmie są bardzo dobre warunki i rzeczywiście przyjacielska atmosfera. Podejście przełożonych jak najbardziej jest w porządku. Z wypłatami również nie ma problemu. Ludzie tu rzeczywiście są serdeczni. Ekipa handlowa w 11/2022 raczej nie bez powodu została wymieniona.

Zygfryd de Löwe Nowy wpis
@XXX

Wszystko to zasługa naszego kierownika i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Kierownik dba o nas jak ojciec najlepszy!

Stary Pracownik Nowy wpis
@XXX

Ekipa sama się wymieniła :) jak juz piszesz bzdury Panie "Kierowniku" to chociaż nie mijaj się z prawdą. Pozdrawiam

ONA Nowy wpis
@Stary Pracownik

Nie no teraz Stary Pracowniku to odkryłeś Amerykę :-) No oczywiście że stara ekipa nie wymieniła się sama :-) Nikt nie utrzymuje w firmie darmozjadów, których miesięczne przychody do firmy stanowiły połowę tego co obecnie wypracowuje zespół :-) Gratulacje mistrzu ciętej riposty. Kierownika to tu chyba nie spotkasz ale nowych pracowników zawsze.

Zygfryd de Löwe Nowy wpis
@Stary Pracownik

Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Voltra Sp. z o.o.?

Przetargi to ich żywioł, czy zatem bywają nabory specjalistów ds. ofertowania? Ile lat doświadczenia trzeba przedstawić? Jakie wykształcenie? Doświadczenie w branży energii czy w innych również może ująć rekruterów?

Jak aktualnie wygląda praca w tej firmie (atmosfera ,podejście do pracownika, terminowość wypłat) ? Dodatkowo jak wygląda kwestia premii ? Czy jest ona realna ?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Voltra Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Maja

Hej, niedawno zamieścili ofertę na stanowisko przedstawiciela sprzedaży w ogłoszeniu jest info o przygotowywaniu ofert dla klientów, ile klientów w skali miesiąca trzeba ofertować, bo zakładam że mają jakieś targety. Podstawa 6 tysięcy netto, a jak z premią? Ile do podstawy można wyciągnąć tej premii?

Kamil
@Maja

Ilu umów by się nie podpisało to i tak będzie za mało. Firma co chwila zmienia system premiowy tak żeby za dużo nie zarobić i opłacało się to tylko właścicielowi. Szkoda czasu i zainteresowania tym stanowiskiem, radzę poszukać pracy w poważnym miejscu. Nikt ambitny już tam nie pracuje, zostały tylko osoby, które nie odnalazłyby się w profesjonalnym środowisku.

Czy w Voltra Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Tak.

@Jan

Czy w biurze również pracują? Jak tu wszyscy dogadują się między sobą?

Krzyś
@Agata

Na migi

@Krzyś

Ok, czyli poczucie humoru w firmie może być zagwarantowane. ;) Chodziło o "dogadują" a nie "porozumiewają" ale i tak punkt za żart. Czyli raczej panuje pełna tolerancja i atmosfera jest jak najbardziej ok?

Krzyś
@Agata

Poczucie humoru jest, atmosfera z pozoru też jest dobra. Niestety tylko z pozoru, ponieważ często bardzo trudno jest dojść do porozumienia z kierownictwem, które (usunięte przez administratora) pracowników i traktuje jak ćwierćinteligentów mimo, że sami są niekompetentni. Przez to w firmie jest praktycznie cały czas ogromna rotacja bo po pewnym czasie nikt nie chce współpracować z taką bandą oszołomów.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Voltra Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Tak.

Damian
@Jan

Dzięki za info. Powiesz coś więcej? Interesuje mnie jaką na początek dają umowę. Chce wysłać CV ale zależy mi na stabilnym kontrakcie a nie zleceniu. Podpowiesz mi jak jest?

@Damian

@Damian Nie ma sprawy. Dają umowę o pracę, chyba że akurat zlecenie czy umowa b2b jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Generalnie można się dogadać i nie ma proszenia się o umówione wynagrodzenie. CV zawsze warto wysłać.

@Jan

Nie polecam, firma jest archaiczna, zatrzymała się w latach 90 i w większości pracują tam ludzie niekompetentni, którzy nie znaleźliby pracy w poważnych firmach. Niestety nie dbają o rozwój pracowników bo są z góry nastawieni na dużą rotację. Brak szkoleń i profesjonalnego wdrożenia do zajmowanego stanowiska. Oferowane zarobki znacznie odbiegają na "-" od warunków rynkowych, do tego znaczna część jest na umowę o dzieło bo pracodawca ledwo wiąże koniec z końcem.

@Piotr

Jeśli to prawda to ciekawa jestem jak sytuacja do teraz wygląda? Faktycznie tyle osób na UoD jest? I dalej są te problemy z rozwojem?

Czy urlop w Voltra Sp. z o.o. jest płatny 100%?

KSIĘGOWA

TAK

Dorota
@KSIĘGOWA

A czy nie ma problemu z ustalaniem terminów urlopu? Ile wcześniej trzeba zgłaszać?

@Dorota

Nie ma problemu. Ustalanie terminów urlopów odbywa się zgodnie z regulacjami kodeksowymi. Można te terminy dopasować do swoich oczekiwań.

Damian

To znaczy że jest stworzony wcześniej grafik na który można się wpisywać żeby każdy miał dogodny termin? Bo zwykle każdy chce wolne w wakacje .Przynajmniej ja bym tak chciał :)

nigdy

Umowa zlecenie na stanowisku biurowym określonym w takim charakterze jak w tej firmie jest niezgodna z prawem, do tego stawka głodowa. Śmieszna firma, w zasadzie powinno się ją zgłosić do PIPU.

M. (aktualny pracownik)
@nigdy

Oj, widzę, że ktoś tu się zawziął i napisał dwie opinie pod różnymi nickami, heh :-) Brawo, kolego, brawo... Zarzucasz firmie, że robi coś takiego, podczas kiedy sam w taki właśnie sposób oczerniasz byłego pracodawcę. Extra. Masz "jaja". To może się też przedstawisz z imienia i nazwiska? Będzie rzetelniej... Firma poradzi sobie i bez Ciebie, tak się składa, że po reorganizacji i pozbyciu się takich właśnie osób, jak Ty, Voltra radzi sobie coraz lepiej. Daj sobie spokój i żyj własnym życiem :-) Pozdrawiam!

Ksiegowa
@nigdy

Skad takie wnioski? Nie ma w Voltrze osoby zatrudnionej na stanowisku biurowym, ktora pracowalaby za stawke glodowa i na umowie zlecenie...

Młoda

Voltra była moją pierwszą pracą, w prawdzie nie do końca w wyuczonym zawodzie, aczkolwiek sporo się tam nauczyłam z zakresu zamówień publicznych. Ekipa była dość zgrana, fajne wyjazdy integracyjne i firmowe wyjścia. Z szefostwem zawsze szło się dogadać, przynajmniej ja nie miałam z tym problemu. Pozdrawiam !

Emilia

W firmie pracuję od roku. Początki były trudne...wiadomo--nowa branża, nowe obowiązki i nowe środowisko, jednak dzięki przyjaznej atmosferze oraz wsparciu od innych pracowników każdego dnia rozwijam swoje umiejętności i poszerzam swoją wiedzę, co owocuje w lepsze wyniki. Pracodawca jest wyrozumiały oraz zawsze stara się zrozumieć pracownika. Jeśli szukasz ciekawej pracy z perspektywami zapraszamy do naszego zespołu.

Znam tę firmę od samego jej początku. Ma potencjał i perspektywy, ma też wady i zalety, co oczywiste. Z pewnością warto spróbować się tam zatrudnić, jeśli chce się podjąć wyzwanie pracy w firmie, która już nie jest małą jednoosobową firemką, a jeszcze nie jest Microsoftem, albo innym korpo ;-) Owocowych wtorków (jeszcze?) nie ma. Ale są fajni ludzie i dobra atmosfera pracy. Serdecznie polecam! :-)

Ad 100

Polecam. Ludzkie podejście. Dobra atmosfera. Wypłata na czas. Plus premie. Można się dużo nauczyć.

JACEK

Jeśli o mnie chodzi, to mogę tylko powiedzieć, że mam dobre wspomnienia z pracy w Voltrze. To nie jest praca dla każdego, ale jeśli ktoś szuka wyzwań, to nie ma co się zastanawiać. Firma dba o pracowników, to nie jest bezduszne korpo. Polecam!

M. (aktualny pracownik)

Zabawne, czego to ludzie nie napiszą o byłej firmie. Jasne, często jest w takim narzekaniu ziarnko prawny, ale tutaj mój poprzednik wylewając jakieś swoje prywatne żale dodatkowo po prostu minął się z prawdą. Umowa zlecenie na 500 zł plus coś tam pod stołem? Serio? Bzdury i tyle. Na stanowisku doradcy ds. klienta instytucjonalnego, czyli tak naprawdę osoby pozyskującej i utrzymującej klienta można zarobić naprawdę przyzwoite pieniądze. Owszem, w oparciu o system prowizyjny, ale to zdaje się nic zaskakującego. Chyba, że dla Pana "Byłego pracownika". Co istotne, prowizje są w tej firmie święte - i jeśli się je zarobi, to trafiają na konto. Bez pozyskiwania klienta i utrzymywania tego klienta nie byłoby tej firmy, i właściciele o tym dobrze wiedzą. Jeśli jednak ktoś przychodzi do firmy, żeby knuć i stroić sobie żarty z szefostwa, to nic dziwnego, że praca tam ani mu się nie podoba, ani nie jest dla takiej osoby satysfakcjonująca finansowo. Pozdrawiam i polecam tę firmę osobom, które szukają pracy pełnej wyzwań, ale jednocześnie satysfakcjonującej i umożliwiającej rozwój.

Kontra
@M. (aktualny pracownik)

Ah tam, czcze gadanie, na prowizję czekało się 3 miesiące tak samo jak i na koniec okresu próbnego który miał się zakończyć po miesiącu z racji uzyskanego wyniku (tak, sprzedawałem a nie próbowałem!), ale zapominalski pan dyrektor nie pamiętał żadnej rozmowy na ten temat. Prowizji nigdy nie zobaczyłem na oczy, umowa zlecenie za 500zł jest rzeczywistością, proponują uzupełnianie wypłat umową o dzieło której też nie widziałem na oczy, 500zł na konto, reszta w gotówce i tak jest tam od lat. W pracy zdobyłem doświadczenie w rozmowie z ludźmi pracującymi w budżetówkach. Nie wróciłbym tam za żadne skarby, no chyba że pogadać z ludźmi z pokoju. Praca jest na tyle pełna wyzwań że cała konstrukcja sprzedaży jest na Twojej głowie, tylko że wynagrodzenie jest zależne od przegadanych minut (jeśli mniej to X, jeśli więcej to Y). Problem w tym, że nikogo nie obchodzi że poświęciłeś czas przygotowaniu tej sprzedaż kosztem przegadanych minut :). Jest powód? Ciach z wypłaty. W zadzie mają prośby pracowników gdy trzeba coś załatwić dla ich dobra tak naprawdę i te dwie opinie napisane w ciągu jednego dnia z różnicą 20 minut z działu Handlowego(który nie jest tylko od sprzedaży, ale też od tego żeby pójść po zakupy gdy czegoś brakuje, wszak handlowy) i Marketingowego (nie ma tam takiego) niech was nie mylą, trzymajcie się tam na Targówku jeśli ktoś jest jeszcze ze starej ekipy i niech wam kawa smaczną będzie.

Maciek, pracownik.

Polecam pracę w Voltrze. Letko nie ma, ale kasa jest do zarobienia. I o to chodzi. Firma ciągle się rozwija i to jest dla mnie wyznacznikiem.

Jako były pracownik tej firmy chciałbym przestrzec przyszłych pracowników aplikujących na stanowisko Specjalisty ds. Klienta Instytucjonalnego, że posada ta jest przez pracodawców traktowana jako możliwość wysłużenia się pracownikiem pod przykrywką umowy na zlecenie oscylującej na wysokość 500zł. Nie ma mowy o wypłacaniu należytych prowizji wynikających z pozyskania "Klienta Instytucjonalnego" gdyż nie jest to uregulowane w żaden sposób żadnym podpunktem na ww. umowie. Panuje tam szeroko znane wzajemne klepanie się po ramieniu, proponowanie kompletnie nieracjonalnych produktów, które według prezesa, który dawno już nie ma nic wspólnego ze sprzedażą, są wizjami przyszłości, pomimo, że konkurencja dorzuca je jako gratisy do ich usług już od paru lat. Dochodziło do umawiania spotkań handlowych mających na celu sprzedaż idei, a nie rzeczywistego produktu (które to dyrektor mający sprzedawać bezpośrednio z chęcią odwoływał dzień przed). Ww. specjalista rozliczany jest za sprzedaż danego produktu, nikt nie bierze pod uwagę, że oczekuję się od niego, żebyś ten produkt wymyślił, zbadał potrzeby rynku, przygotował odpowiednie mailingi (które dział informatyczny wysyła parę razy w to samo miejsce, wrzucając wszystkich dyrektorów, wójtów, burmistrzów i prezydentów do jednego "DW:"). Jeśli będziesz zapewniać prezesów, których w jednym biurze jest czterech, że jest jakaś inicjatywa, to nie będą zadawać żadnych pytań. W ten sposób tematy ciągną się przez lata i nie dochodzą do skutku. Pracując tam odniosłem wrażenie, że właściciele posiadają najbardziej ignoranckie podejście do pracownika z jakim kiedykolwiek się spotkałem, chociaż sprzedawałem produktu o wiele mniej wiarygodne niż te, które w swojej ofercie ma Voltra (lub też Voltra Energy, bez różnicy). Wypłata reszty wynagrodzenia odbywa się na lewo, przez co nie można prawnie upominać się o to co należy się pracownikowi. Finanse oparte są na pracy osób które dzwonią, gdyż to one umawiają spotkania i sprzedają produkty z których firma ma całe pieniądze. Jednak firma będzie szukała każdego pretekstu, żeby tylko nie wypłacić całości wynagrodzenia, jak już wspomniałem, o prowizjach za pozyskanego klienta można zapomnieć, są wypłacane dopiero gdy klient dostanie fakturę i środki zostaną wpłacone na konto, jednak nawet po wystawieniu faktury proces ten jest na siłę wydłużany (oczywiście wypłacane są pod stołem). Środki dzielone są na paru prezesów którzy są świetnymi znajomymi i nikt nikomu nie będzie robić brudu, opieprz zbiorą tylko osoby które wykonują całą robotę, oni otrzymują pieniądze na końcu, jak już je sobie wywalczą. Podsumowując jest to współpraca z osobami nastawionymi na kombinację, tak żeby skarbówka nie wiedziała za dużo. Niestety wiąże się to z brakiem możliwości ubiegania się o pieniądze które się należą. Dodając do tego pamięć złotej rybki dyrektora (usunięte przez administratora)i wizjonerstwo prezesa (usunięte przez administratora)mamy piękny galimatias określony nazwą "Voltra". Osoba szkoląca ww. Specjalistów, będąc świadoma sytuacji która ma miejsce w firmie, sama namawia żeby nabijać sobie minuty rozmów na infoliniach banków, przecież i tak nikt tego nie kontroluje :) Praca przyjemna, ale tylko dlatego że atmosfera wśród osób najniżej postawionych była fajna, każdy sobie żartował z nonsensów jakie ta firma dostarcza każdego dnia :)

Zostaw merytoryczną opinię o Voltra Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Voltra Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Voltra Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Voltra Sp. z o.o.?

Voltra Sp. z o.o.
3.5/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Władysława Reymonta 12E lok. 47
    05-250 Warszawa