Opinie o Beryl w Bełchatów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Beryl. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Beryl o rekrutacji.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Beryl w Bełchatów

Dzidzi

Nie wiem skąd większość negatywnych opinii na temat pracodawcy, niech ktoś powie szczerze, który pracodawca jest uczciwy w 100%? Pracuje w tej firmie prawie rok, jeżeli wypełnia się SWOJE obowiązki: robi utarg, dokłada i stoisko jest czyste, nie maja żadnego problemu do nikogo. Co do wypłaty to nie tylko ich wina, ale każdy bank ma różne sekcje, niektóre banki przetrzymują pieniądze. Wiec jeżeli ktoś jest mega zły, ze nie dostał premii bo nie wyrobił progów premiowych które i tak da śmieszne, to proszę nie obrzucać w internecie kłamstwami. Dziwna sprawa, ze pracuje już tam troszkę czasu i zawsze mam premie, żadnego problemu w firmie z szefostwem nie mam, ani żadnych telefon z pretensjami tez. Wykonujecie swoją prace zamiast siedzieć w telefonie cały czas, to będzie dobrze :)

Trebakowska Anita
@Dzidzi

Szef kazał napisać Ci tą opinię? W 21 wieku pracodawca wie kiedy powinien dać pensje. Banki przetrzymują pieniądze? Większej bzdury nie słyszałam . Gdzie pracujesz rok ? Na pewno nie stoisku . Nie pozdrawiam

@Trebakowska Anita

A wyobraź sobie ze pracuje właśnie ponad rok na stoisku, proszę poczytaj sobie opinie o niektórych bankach to zobaczysz ze przetrzymują czasem pieniądze :) a ty co byłaś byłym pracownikiem ze taka i oburzona jesteś?

@Dzidzi

I gdybys serio przynajmniej więcej czasu spędziła w tej firmie wiedziałabys ze nie mamy tak naprawdę szefa tylko szefowa

@Dzidzi

Najśmieszniejsze jest że premie były wypłacane nie wiadomo skąd, nie wiadomo na jakiej podstawie. Żadnego pisma na ten temat ja osobiście nigdy nie dostałam. Była premia parę groszy ale za co konkretnie co było wyliczanie to chyba nigdy się nie dowiem. (usunięte przez administratora)

@Mi

To może ty dostajesz grosze, a jeżeli tak to mogę wiedzieć jakie to grosze? Bo moja premia to jakoś nie grosze. Są dwie premie, od utargu i od palnu jakbyś nie wiedziała, gdy robisz zakończenie miesiąca to powinnaś wiedzieć za co dostajesz premie

@Dzidzi

W „tytule przelewu, bądź w uwadze przelewu” powinnaś mieć wszystko rozpisane, przynajmniej na naszym punkcie tak jest ;)

Kamila

Czy możesz powiedzieć więcej ? (usunięte przez administratora)

Angelika

Jestem zainteresowana praca w Beryl , możecie mi powiedzieć jak wygląda sytuacja z zarobkami ? Są jakieś progi wymagane do uzyskania premii ? Jak wygląda sytuacja z umowami ? Dostaje odrazu umowę o pracę na cały etat ? Jak to wygląda z godzinami pracy?

Lulu
@Angelika

Mi, ja osobiście nie polecam tego pracodawcy. Pracowałam tam jakiś czas temu i trochę się działo na początku jest wszystko piękne są mili jest "szkolenie" dopóki nie zrobisz niczego co jest nie po ich myśli bo wtedy to dopiero się zaczyna bajka masz umowę zlecenie na 6mcy której nie możesz zerwać ponieważ zostaniesz obciążona karą dość wysoką. U mnie się nie obyło bez radcy prawnego. Na szczęście dostałam PIT.

Tola

Czy miał ktos sytuację, że pomimo podpisania umowy Beryl nie zgłosił Was do US???

Tola

Praca sama w sobie nie jest zła, niestety komunikacja w firmie jest fatalna. (usunięte przez administratora)

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Beryl, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
K.M.

Beryl w Zgorzelcu to mega nieporozumienie. Pracownicy są mega nieprzyjemni i super niekompetentni. Zakupiłem w prezencie kolczyki, w których jak się później okazało było uszkodzone zapięcie. Poszedłem do punktu w Carrefour w Zgorzelcu w celu usunięcia wady, a młoda pracownica nawet nie podniosła tyłka z krzesła, obejrzała kolczyki i oznajmiła, że są brudne i noszone i że nie uzna reklamacji. Jeżeli opinia "super sprzedawcy" jest właściwa, to oznacza że jej koleżanka (pani kierownik) sprzedała mi używany towar, bo kolczyki nie były ani razu założone. Pani "super sprzedawca" na koniec zagroziła mi, że więcej mnie nie obsłuży. Unikajcie tego stoiska z biżuterią, chyba że chcecie kupić używany towar i zepsuty w cenie nowego.

Zuzanna
@K.M.

A dlaczego Pan nie napisał prawdy że chciał Pan reklamować towar bez paragonu Nie znając ceny Ani dnia zakupu??Może powinien też Pan dodać że zbliżał pani sprzedawczyni i krzyczal na cały sklep.Bylam tego świadkiem,ponieważ stałam obok pana.Wiecej kultury osobistej A załatwi Pan wszystko.

Haha
@Zuzanna

Nie ma to jak sprzedawca chce naprawić swój wizerunek :D Żenada

Zuzanna
@K.M.

Podobne doswiadczenie mam z Torunia w Galerii Handlowej Copernicus. Jedna z obsługujacych (blondynka) jest bardzo nieprzyjemna w stosunku do klienta. Zachowuje się jakby tam była za karę, urządza sobie pogaduszki z koleżankami nie zwwracając uwagi na to, że klient czeka i chce być obsłużony, po zwróceniu uwagi odpowiada, że ona ,,nikogo nie zmusza do zakupów na jej stoisku''. Gdy przyszłam, by zareklamować zakupioną biżuterię, musiałam wysłuchać komentarza , ze kolczyki są zabrudzone i pewnie sama je uszkodziłam, postanowiłam jednak zareklamować kolczyki i o dziwo, poza ekspedientka nikt nie miał żadnych uwag. Biżuteria została naprawiona. Powiem krótko tak prymitywnej obsługującej juz dawno nie spotkałam. Mam nadzieję, że ktoś przeszkoli panią z zasad dobrego wychowania i nauczy kultury. Szkoda, że takie osoby psują wizerunek całej firmie.

Jakub
@Zuzanna

Mimo że dokonywałem zakupu w Plazie (TORUŃ), to czuję że za sprawą tej samej dziewczyny (wzorcowe "szczucie cycem" o.O) mogę być na tej stronie. Totalna olewka, komunikacja ze strony pracownicy sprowadzona do minimum. Gdybym się nie odezwał, to bym się nie doczekał. Kontaktu wzrokowego nie uraczysz, więc nie wiesz czy cię słyszy, czy mamy kontakt? Oczywiście bez "dzień dobry", zaczęła od przewrócenia oczami(!), gdy poprosiłem o pokazanie mi towaru, który chciałem zakupić. Myślałem, że się przewidziałem. Zaryzykowałem z jeszcze jednym, ale bez zmian, więc na tym poprzestałem - z trudem kupiłem dwie rzeczy. PIERWSZY RAZ W ŻYCIU MIAŁEM WYRZUTY SUMIENIA, ŻE COŚ KUPUJĘ. Może to stoisko dla dekoracji? Po zakupie również nie wykrzesała z siebie żadnych słów, ani "dziękuję", ani "do widzenia", które jak wiemy wymagają nie lada kreatywności i tylko co poniektórzy śmiałkowie posiadają w relacjach tę zdolność, która ma na celu zachęcać do powrotu. Po prostu położyła mi towar na ladzie i zajęła się sobą. Takiego "profesjonalizmu" chyba jeszcze nie spotkałem. Słowem, traumatyczne przeżycie. (usunięte przez administratora)

Paulina

O czym dokładnie mówisz, wspominając o zakazie pracodawcy na temat zaglądania na forum? Dość dziwnie to brzmi. Rozumiem, że pracowałeś w Berylu, ale obecnie już nie jesteś tu zatrudniony. Jakie mógłbyś wymienić plusy i minusy pracy w tym miejscu?

Xxx

Nie ma zakazu przecież. Bez przesady. Internet jest źródłem ogólnodostępnym xd

@Xxx

To samo miałam na myśli publikując swoją wypowiedź. Rozumiem, że skoro wypowiadasz się w tym wątku, to w jakiś sposób byłeś lub jesteś związany z tym pracodawcą, tak? Napisz proszę, jak go oceniasz i czy polecałbyś aplikować do pracy w firmie Beryl.

Drita

Czy ktorejs z was udalo sie odzyskac weksel? I pamietacie ile byl wazny?

Ihu
@Drita

W załączniku do umowy jest napisane że zastrzegają sobie prawo do oddania weksla w terminie 6 miesięcy od wygaśnięcia/ zakończenia umowy. Podobno odsyłają weksel pocztą lub mailem potwierdzenie komisyjnego zniszczenia go.

Xxx
@Ihu

Ponoć dokumenty trzymają 3 lata od podpisania umowy

Ktos
@Xxx

Dokumenty muszą trzymać 3 lata :) protokół zniszczenia weksla powinien być wysłany po.upływie 6 miesięcy od zakończenia umowy (usunięte przez administratora)

Beryl Toruń Plaza. NIE POLECAM!!!!! Z kolczyka zakupionego trzy miesiące temu zaczęła wypadać cyrkonia. W dniu zakupu Pani ekspedientka poinformowała mnie o dwuletniej gwarancji na zakupioną biżuterię, gdyby coś się z nią działa, odpadło by coś czy uszkodziło się. Po przyjściu do sklepu w celu złożenia reklamacji odesłała mnie z kwitkiem po czym towaru nawet nie raczyła przyjąć na gwarancję. Za cenę jaką dałam za kolczyk u "Chińczyka" miałabym trzy pary takich kolczyków i spokojnie posłużyłyby mi kilka lat.

Paulina

Rozumiem, że możesz mieć negatywną opinię o danym pracodawcy i jak najbardziej masz do tego prawo, ale proszę o pisanie w kulturalnym tonie. Może jednak jesteś w stanie wymienić także jakieś plusy pracy w Berylu? Często skupiamy się na negatywach, zapominając o pozytywnych aspektach zatrudnienia.

Irek

Jesteście pewni, że nic pozytywnego o firmie nie można napisać? Myślę, że wyolbrzymiacie sprawę z wekslem!!

@Irek

Czytałeś poprzednie wpisy? (usunięte przez administratora)

Nela
@Irek

Tak jesteśmy pewni.

Paulina

@xyz, a czy upominaliście się o tego typu dokument? Może warto pilnować takich spraw. Długo pracowałaś w Berylu w Bełchatowie? Czy firma prowadzi obecnie jakieś rekrutacje? W Internecie nie widziałam żadnych informacji na ten temat, ale może pracownicy coś wiedzą?

Paulina

@@Misia, rozumiem, że pracowałaś w Berylu. Możesz napisać coś więcej o tym wekslu - o co dokładnie chodzi? Może jednak jesteś w stanie wymienić jakieś plusy pracy w tym miejscu? Często skupiamy się na wadach, a zapominamy o zaletach. @Mi, długo pracowałaś w Berylu? Mogłabyś napisać coś o kwestiach organizacyjnych pracy w tym miejscu? Chętnie dowiem się, na jaki rodzaj umowy można liczyć.

Paulina

@Drita, o jakim wekslu mówisz? Czy mogłabyś napomknąć coś więcej na ten temat? @Ihu, rozumiem, że pracujesz lub pracowałeś w Beryl w Bełchatowie. Czy możesz napisać coś więcej na temat pracy w tym miejscu? Jaki rodzaj umowy oferuje ten pracodawca?

Paulina

@Nick, może mógłbyś rozwinąć swoją myśl i dodać więcej informacji o firmie? Dlaczego masz takie zdanie? Czy możesz podać jakieś argumenty, żeby je poprzeć? Czy według Ciebie firma nie wywiązuje się z początkowych ustaleń wobec pracownika? Czy sam tego doświadczyłeś? Napisz na ten temat kilka słów. Zachęcam was do dodawania swoich opinii. Każda jest ważna i wnosi nowe informacje.

Paulina

@Mi, @Nick, rozumiem, że według Was prawa pracownika nie są przestrzegane. Niestety będąc na umowie zlecenie nie można iść na płatny urlop lub zwolnienie lekarskie. Piszecie, że rozmowa z przełożonym nie odniosła skutku. Zgłoszenie sprawy do odpowiednich instytucji zajmujących się prawami pracownika według Was było dobrą decyzją. Czy interwencja przyniosła skutek i nastąpiły jakieś zmiany w firmie?

@Paulina

Paulina a Ty. To jesteś chyba pupilkim szefa, że tak wszystko chcesz wiedzieć.

Paulina

@Mi, jeśli firma w Twoim przekonaniu nie przestrzega kodeksu pracy należy to zgłosić pracodawcy. Czasem spokojna i merytoryczna rozmowa, może przynieść wiele dobrych zmian. A jak sprawa z wynagrodzeniem i poza finansowymi bonusami takimi jak pakiet socjalny?

@Paulina

Tam rozmowa to śmiech na sali Nie ma co liczyć na zrozumienie tylko od razu trzeba zgłaszać sprawę tam gdzie trzeba ;)

@Paulina

Umowa zlecenie. Zadnych pakietów socjalnych. A jak jesteś chora to nawet wolne ciężko dostać. Nie ważne czy masz zwolnienie lekarskie. (usunięte przez administratora)

Paulina

Witam, chciałabym otrzymać informacje dotyczące zatrudnienia. Zwracam się też z prośbą do obecnych jak i byłych pracowników o wyrażenie opinii na temat tego pracodawcy? Czego możemy się spodziewać? Warto składać swoją kandydaturę? Będę wdzięczna za każdą informację. Czy firma Beryl organizuje jakieś szkolenia dla pracowników? Pozdrawiam!

@Paulina

Czytałaś poprzednie posty?? Nie nie i jeszcze raz nie. Pracowałam w tej firmie i nikomu tego nie życzę. (usunięte przez administratora)

Katarzyna

Beryl w Bełchatowie to jakieś nieporozumienie. Non stop zmieniają się pracownicy, nikt tam nie wytrzymuje. Do tego dzisiaj jedna z pracownic przyprowadziła sobie swoje dziecko i siedzi z nim tam od rana, czy takie są standardy firmy?

Patisonek

Tak strasznej firmy niw widziałam, bałagan straszny, kontak pracodawca - pracownik - koszmar! Jeśli firma nie zacznie zatrudniać kompetentnych pracowników to daleko nie zajdzie. Nie wiem jakim cudem działa tyle lat. Pozdrawiam!

Ming

Skończyłam pracę w berylu kilka miesięcy temu. Do tej pory nie mogę odzyskać ani weksla ani zaleglej wypłaty. Czy któraś z Was odzyskała weksel?

Zostaw merytoryczną opinię o Beryl - Bełchatów

• Jak się pracuje w Beryl?

Zobacz opinie na temat firmy Beryl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Beryl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 3 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Beryl
3.1/5 Na podstawie 114 ocen.

Beryl