Opinie o Beryl w Bełchatów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Beryl. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Beryl o rekrutacji.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Beryl w Bełchatów

Aga

Weszłam z ciekawości i nie wiem o co chodzi . Pracowałam w Berylu przez wakacje i było super . No ale pewnie każdy ma inne podejście do pracy . Dla mnie praca ok.

Nieznajoma

Czy miał ktoś problem z odzyskaniem swojego wynagrodzenia ?

Julia
@Nieznajoma

Tak ja miałam ! Można jakiś kontakt do Pani ?

@Julia

Nie będę podawała swoich danych na forum.

Gahsgve

Cześć! Czy ktoś z tu obecnych został z tej firmy ZWOLNIONY i wie jak to wygląda? Dają jakieś wypowiedzenie czy jak?

@Gahsgve

Dostali moje wypowiedzenie, ale cisza, ani nie ma pieniędzy ani odzewu.

Xyz

A co zrobić z nieustajacymi telefonami i awanrurami. Nie pozwalają nam wyrobić pełnego etatu mówiąc że na stoisku nie mogą być 2 osoby będąc same na stoisku mamy do dyspozycji 100 godzin czyli 1600 zlotych wypłaty

@Xyz

Niestety nie wiem, nasze stoisko nie miało tego problemu, może macie za dużo osób na jedno stoisko i dlatego każdej wychodzi mało godzin

Emilia

Witam, ja odeszłam właściwie z dnia na dzień i nie miałam problemów z danym pracodawcą.

Szczęśliwa

Szkoda, że komentarze znikają. Widzę, że jak zwykle zero refleksji nad własnym postępowaniem.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Beryl, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Serwisant rowerowy

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Beryl?

Czy to jest żart?

Żarty sobie robicie? Macie kilkaset opinii o m.in. atmosferze, więc po co to głupie pytanie?

Szczęśliwa

Akurat jestem tą "szczęściarą" która kary pieniężnej nigdy nie dostała. Myślałam, że to w sumie norma, naiwnie licząc, że może nie zabierają jeszcze pieniędzy z tej minimalnej płacy. Może gdy ja pracowałam to jeszcze byłam w tych "lepszych czasach", jeśli kiedykolwiek takie były. (usunięte przez administratora)

niezadowolona

BARDZO nie polecam, (usunięte przez administratora) Jesteś chora? A może masz bliską osobę w szpitalu? Kogo to obchodzi, masz być w pracy i otworzyć stoisko(usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora)

Sylwia
@niezadowolona

W swoim komentarzu piszesz o wysokich karach. Czy w umowie jest wyszczególnione, za co takowe można otrzymać? Wspominasz też o zaniżonym wynagrodzeniu- co przez to rozumiesz? W umowie z pewnością podana jest stawka. Taką sytuację koniecznie powinnaś wyjaśnić z pracodawcą. Podajesz tu wiele niepokojących informacji, które wiele osób mogą zniechęcić od aplikacji, ale ciekawi mnie, czy są też jakieś pozytywne strony, jak na przykład zniżki na produkty czy elastyczny czas pracy.

Naprawdę?
@Sylwia

Naprawdę zniżki i elastyczny czas pracy miałyby wynagrodzić ten stres i problemowość ze strony firmy? (usunięte przez administratora)Mimo kontaktu z firmą zawsze było zbywanie "do piątku się dowiem" a w piątek nie ma pani księgowej, potem księgowa na urlopie, no i tak można sobie czekać i czekać. Firma powinna się zastanowić czemu tak mało dziewczyn przedłuża umowy dalej. Wymagań i obowiązków jest multum, i okej, ja to rozumiem, ale firma od siebie nie potrafi nawet przelać wypłaty na czas i wiecznie są o coś pretensje, nawet o rzeczy zrobione zgodnie z poleceniem tych samych osób, które później mają problem, że coś robimy tak czy tak! A sami nam kazali 2-3 miesiące wcześniej dokladnie tak daną rzecz robić! Powinniście sobie robić jakieś notatki co komu na jakim punkcie mówicie, bo normalnie oszaleć można.

Ryba66
@Naprawdę?

Zgodzę się z tym, każą robić jedno, myślą drugie, a sami robią trzecie. Potem wielkie pretensje do pracownika, że coś jest nie tak zrobione.

A

Ja mam neutralną opinię co do Beryla. Praca sama w sobie jest fajna, zarobki nie są jakieś szałowe ale dla mnie wystarczyło. O Pani Marlenie złego słowa nie powiem, jak dla mnie "spoko babeczka", można się z nią pośmiać, na szkoleniu wszystko fajnie wytłumaczyła. Większy problem był z Panią, która mnie "rekrutowała". Jak każdy miała lepsze i gorsze dni ale nie wspominam współpracy z nią dobrze. (usunięte przez administratora)

Asia

Widzę że w dalszym ciągu nie wyciągneli wniosków. (usunięte przez administratora)

Bezogródek

Praca byłaby może lepsza, gdyby też nie kamery i ciągłe telefony, że za długo Cię nie ma, że usiadlas zjeść cokolwiek.. Człowiek jest kłębkiem nerwów, a bolący brzuch przed pracą to norma.

Anonimek

Umowa zlecenie z której nie można zrezygnować przed końcem pod grozbą wysokich kar finansowych ( opłata następnej rekrutacji i szkolenia) (usunięte przez administratora)

Kam
@Anonimek

Dokładnie ! Przechodzę to samo

Prawie zatrudniona

(usunięte przez administratora)Na rozmowie słyszymy, że mimo umowy-zlecenia, nie możemy się zwolnić przed końcem marca lub końcem maja, słyszymy o konieczności podpisania weksla, mowa jest o tym, że każdy sklep jubilerski ma takie procedury (nie każdy jak się okazuje). Pani Rekrutująca podaje swój numer. (Kilka dni później okazuje się, że podała błędny co najmniej dwóm osobom pod rząd, bardzo nieprofesjonalne). Zostajemy przyjęte „na pewniaka”, zaczynamy od przyszłego tygodnia. Jednego dnia Pani Rekrutującą dzwoni, żeby potwierdzić początek pracy następnego dnia. Następnego dnia rano tuż przed odwołuje pisząc smsa (choć wypadałoby zadzwonić), że jednak jedna pani odchodząca zdecydowała się zostać i musi odwołać spotkanie.

@Prawie zatrudniona

W jakim mieście była taka sytuacja?

Zetka

Czy ktoś wie jak wyglada praca na stoiskach w Toruniu w CH Plaza?

Bebe

Proszę się nie martwić, na pracowników też nie jest nastawiona

Hanna

(usunięte przez administratora) Brak kontaktu w przypadku problemów, opóźnienia wypłat ( mój znajomy pracuje w banku, i to, że bank przetrzymuje pieniądze po 4-5 dni to bzdura, śmiał się jak usłyszał coś takiego). Żadnego przepraszam ani nic...(usunięte przez administratora)

Martini

A ja bardzo się cieszę, że dostałam możliwość pracy w tej firmie. Pracowałam okrągły rok i z wielkim bólem odchodziłam ze swojego stoiska. Niby ‚tylko’ handel, a nauczyłam się dokładności, systematyczności i odpowiedniego podejścia do klienta. Ogromna wiedza przekazana przez szefową zaowocowała w późniejszym czasie, kiedy na stoisku zostawałam sama. Oczywiście są plusy i minusy, ale czy więcej jest minusów? Nie sądzę. Najcięższe jest osiąganie planów sprzedażowych, wg mnie plany powinny być dobierane odpowiednio do rejonu/województwa oraz prezentowanych statystyk. O reszcie nie mogę napisać złego słowa. Kiedy pracujesz jak powinno się pracować, firma nie ma pretensji. Zarzuty powstają wtedy, kiedy firma widzi, ze coś jest nie tak (i to chyba jest normalne). Dziewczyny, które są/były tak bardzo poszkodowane zapewne lubiły sobie posiedzieć przez 6 lub 12 godzin w telefonie. Posprzątać i zadbać o klienta to nie jest zbyt duży wyczyn. To jest obowiązek. Należy cenić i szanować każdą pracę. Osobiście nie miałam nieprzyjemnych telefonów, wręcz podziękowania za utrzymywanie w odpowiedni sposób stoiska. Zdecydowanie polecam tę pracę!

Paulina
@Martini

@Martini cieszę się, że jesteś zadowolona z pracy w firmie... powiedz proszę jeszcze ,jak wyglądają warunki finansowe? Rozumiem, że poza podstawą są również premie sprzedażowe... Jakie są realne szanse na wyrobienie planów?

M
@Paulina

Oczywiście jest to umowa zlecenie, wiec tyle ile wypracujesz godzin taką masz wypłatę. Student ma wyższą stawkę, a osoby nie studiujące mają niższą. Premie sprzedażowe występują- wg mnie są ciężkie do osiągnięcia. Są lepsze i gorsze miesiące. Tak jak wspominałam wyżej, wg mnie plany powinny być dobierane do rejonu i przedstawianych statystyk. Czasami jest tak, że stajesz na głowie by coś sprzedać a i tak Ci się to może nie udać. No niestety, nikogo do kupna nie możemy zmusić. Nie wiem jak jest w Twoim mieście, może wcale nie będzie tak trudno ich osiągnąć :)

Xyz
@Martini

Popieram w 100%. Pracuje na stoisku już od ponad roku i bardzo sobie chwale :) również nie dostaje telefonów z pretensjami ( raz czy dwa się zdarzyło ale było to uzasadnione ). Pani Marlena bardzo miła, potrafi tez wiele wytłumaczyć, douczyć:) Polecam dziewczynom, które nie maja zamiaru siedzieć w telefonie przez cały dzień a dbac o wygląd stoiska i biżuterii

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Umowa zlecenie

Paulina
@123

@123 Dziękuję, że odpowiedziałeś. A po jakim czasie zatrudniona osoba ma możliwość przejścia na umowę o pracę w Beryl?

Chyba śnisz
@Paulina

W ogóle nie ma takiej możliwości. Nie dają w ogóle umowy o pracę.

Kicia123

Praca beznadziejna, wynagrodzenie jeszcze gorsze. A o premii można sobie jedynie pomarzyć. Obchodzenia się z ciężkimi klientami (usunięte przez administratora), że wszystkim trzeba się obchodzić samemu. Nie polecam,uciekac od tej firmy gdzie tylko się da. :)

Joanna

Nie polecam firmy. Sprzedano mi wadliwy towar, przy próbie reklamacji - sprzedawca nic nie może zrobić, nie wolno mu przyjmować reklamacji, o zwrotach czy wymianie nikt tam nie słyszał, do kierowniczki nie można się dodzwonić. Dopiero interwencja rzecznika praw konsumenta, który wadę uznał za ewidentną, odniosła skutek, a i to nie od razu, bo firma zignorowała nawet jego pisma. Po prawie dwóch miesiącach (gdzie czas reklamacji to max. 30 dni) i parokrotnie wysyłanych pismach rzecznika doczekałam się łaskawej odpowiedzi, że mogą uznać moją reklamację. Zero przeprosin... A tym samym zero szacunku dla klienta. Przy czym, dla porównania, w innych sklepach jubilerskich jeśli wada biżuterii jest ewidentna, nikt nie robi problemów z reklamacją. Moje sugestie dla Beryl: Sugestie? Ja już u nich nic nie kupię, moje koleżanki i znajome również, może by firma wreszcie wykrzesała z siebie odrobinę szacunku dla klienta, bo to dziś norma w każdej szanującej się firmie. Niech zaczną klientów traktować poważnie, a nie robią z nich idiotów i biorą na przeczekanie licząc, że ktoś uzna, że nie chce mu się szarpać z firmą i machnie ręką na całą sprawę. Żadna szanująca się firma tego nie robi!

Agnes
@Joanna

Troszkę to dziwne. W Zielonej Górze przyjmujemy KAŻDĄ reklamację, nawet taka której być może nie powinnyśmy i jeszcze NIGDY się nie zdążyło żeby czegoś nie naprawili w ramach gwarancji. Oczywiście potrzebny jest paragon

Bogna

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie nowych pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o Beryl - Bełchatów

• Jak się pracuje w Beryl?

Zobacz opinie na temat firmy Beryl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Beryl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 3 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Beryl
3.1/5 Na podstawie 114 ocen.

Beryl