Opinie o FINIP GROUP w Warszawa

Nasza spółka zajmuje się promowaniem spółek, których działalność związana jest z handlem instrumentami finansowymi na rynkach kapitałowych. Skupiamy się zwłaszcza na marketingu marki Topforex, oferującej wyjątkowe okazje handlowe w szybko zmieniającym się środowisku finansowym.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FINIP GROUP w Warszawa

Geniusz Mściciel

2015r.Finip Group, Warszawa, ul. Twarda 18, Account Manager – Jest to praca maklera giełdowego. Już na rozmowie rekrutacyjnej byłem speszony bo sądziłem że przez pomyłkę wysłałem nie tam gdzie trzeba swoje CV i miałem rację! Ich złodziejska firma ma swoją siedzibę w centrum stolicy w ogromnym luksusowym wieżowcu, chyba na 10 piętrze. Na rozmowie rekrutacyjnej kierownik powiedział mi jak wysokie prowizje będę zarabiał i to w dolarach!!! Później powiedział mi że będę zarabiał 7 tysięcy dolarów miesięcznie i że on potrzebuje skutecznego sprzedawcy - dlatego mnie wybrał! Powiedział: żebym założył jutro garnitur i zaprasza do pracy o 8:00. Ta cała otoczka (wielki wieżowiec, wszyscy ubrani w garnitury, gra na giełdzie jak z filmu z Leonard'em DiCaprio i wypłata 7 tysięcy dolarów miesięcznie) pozbawiła mnie mózgu. Myślałem że złapałem pana boga za nogi; a to był perfidny ordynarnie obrzydliwy diabeł śmierdzący kałem!!! Nie spodziewałem się tak perfidnej zasadzki!!! Następnego dnia już wszystko zaczęło wychodzić od pierwszych minut. Na początku wszyscy się spóźnili do pracy!!! Jeden koleś przyszedł do pracy o 8:07 i miał wejściówkę to mnie wpuścił do środka (do tego czasu stałem na korytarzu!) Mój kierownik który mnie oszukał na rekrutacji - spóźnił się do pracy 25 minut!!! Później był problem gdzie mnie posadzić. Musiałem zmieniać stanowisko 3 razy bo coś im co chwile nie odpowiadało! A przy ostatniej zmianie stanowiska gdzie kierownik nie miał kompletnie pojęcia gdzie mnie posadzić; inny kierownik z wielkim mega ordynarnym chamstwem w głosie krzyknął: No to niech się biją o to siedzenie! - On to powiedział na serio!!!!! Co chwile zadawałem sobie pytanie gdzie ja niby trafiłem!?!? Do burdelu?! Następnie w łazience kierownik prowokował mnie; próbując umniejszyć moje możliwości - że ja to będę musiał tyrać i się starać nie wiadomo jak żeby tutaj cokolwiek mieć! I mój kierownik mówił tamtemu że mam bardzo dobre doświadczenie na sprzedaży że ja nie będę zarabiał dla firmy jakichś 100 000 dolarów miesięcznie tylko od razu 200 000 dolarów!!! Każdego miesiąca!!! – w poprzednich pracach biłem rekordy na sprzedaży i wygrywałem konkursy sprzedażowe. (w t-mobile wygrałem telefon - Sony Xperia Z2 – jak go dostałem do ręki w internecie można było go kupić za 2200zł.) Wielka niby powszechnie szanowana firma; następnie dała mi do ręki telefon – jakieś dziadostwo które na bazarku można kupić za 30zł (myślałem że z takimi stawkami to na służbówkę dadzą mi najnowszy flagowiec najlepszej firmy). Oczywiście rozmowy nie były nagrywane więc do klientów można było mówić co się chce i jak się chce – wedle moralności lub jej braku reszty nie-ludzi na sali!!! Kierownik dał mi skrypt który mnie niewyobrażalne przerażał jak go zacząłem czytać. A na tak grubą książkę 100 stronicową miałem czas na przeczytanie - 12minut? Była około godzina 8:40 a ja bez żadnej wiedzy o grze na giełdzie, bez kompletnie żadnego szkolenia! - dzwoniłem do prezesów wielkich firm i sprzedawałem akcję Amazona! To jest zwykła chamska sprzedaż!!! Ja ci sprzedam cokolwiek i będę miał z tego prowizję – a co się potem będzie działo z klientem który straci cały dorobek życia – a co to ich obchodzi!!!! Miałem powtarzać że gwarantujemy gwarancje kapitału – a to było ordynarne oszustwo! Klient mógł stracić wszystkie swoje oszczędności i tak im nie da rady nic udowodnić co i jak nakłamali klientowi, bo rozmowy nie były nagrywane (a zresztą takie badziewie aż dziwne że miało zasięg). Oni okradali klientów!!!, oszukiwali ich!!!, robili z nich debili ku uciesze ziomali!!!, poniżali ich!!!, darli na nich mordę!!! Jeden z podtytułów Biblii Maklera którą dostałem to: Sale czyli sprzedaż „siebie” - mówiłem wcześniej: to zwykły burdel, wpakowali mnie do burdelu!!! Opisując najbardziej obrzydliwe rozmowy!!!!: 1. „Koleś” dzwoni do prezesa firmy oczywiście odbiera sekretarka, on ją bajeruje, kręci na około, tak że sekretarka kompletnie nie zgadnie w jakiej sprawie dzwoni do prezesa tzn. do Janka oczywiście - więc w ostateczności go połącza. Jakiś kmiot który jeździ autobusem drze mordę na prezesa firmy żeby dał mu prowizję : - Ale ja do ciebie teraz dzwonię! To ty powinieneś chcieć zarabiać pieniądze! W twoim interesie jest wyłożenie jak największej sumy! 2.Do prezesa mówi się panie Janku – nigdy panie prezesie. 3.Nie wolno mi było rozmawiać z kobietami, tylko z facetami którzy mają jaja żeby podjąć decyzję; a nie „analityczne mózgi modliszek”.?!?! 4. Miałem mówić że: w tej chwili moja asystentka wyśle do pana e-mail, jaki jest pana adres? Po pierwsze to nikt nie miał asystentki - to było kłamstwo żeby kogoś omamić, a po drugie nie

alicja

Jest całkiem okey. Jest możliwość awansu, jest z kim pogadać. Przełożeni dbają o dobre relacje. Pojawiają się czasami jakieś spięcia itd, ale to normalne. Co najważniejsze masz tam możliwość wybrania umowy która najbardziej Ci odpowiada. Zarobki są okey.

gośc

Ale zobacz @fjno, że relacje w firmie znacznie się poprawiły, bo wiedzą, że dobra atmosfera przyczynia się odpowiednio do sukcesu w firmie. W końcu o taką dbałośc nie jest tak łatwo, a tak przynajmniej wiadomo, że premie pojawiają się do podstawy zarobków.

Czarek

Dlaczego wiele negatywnych wpisów mówiących prawdę o tej firmie zostało usuniętych ?

marcin
@Czarek

Prawda o tej firmie jest jedna. Jest to jedna wielka ściema, nawet nie jest wiadome kiedy tą firmę zamkną, bo, że zamkną jest oczywiste - sami przełożeni o tym mowią. Zmienią lokalizacje i nazwe firmy, sprawdzcie kapital zakladowy 5.000.... Pracowałem u nich i wiecej nie chce ich znac. Stanowiska poszukiwane to asystent menagera albo pracownik biurowy... W rzeczywistosci to dzwonienie po ludziach i naciaganie ich na to zeby zarejestrowali sie na platformie i wplacili hajs. Call center tlyko ze musicie sie ladnie ubierac. i jesli dostaliscie propozycje rozmowy - nie traćcie czasu, przyjmuja każdego, bo nikt tam nie chce pracować.

marcin
@Czarek

Project Manager

Witam, chcę opisać moją dzisiejszą rozmowę o pracę na stanowisko wyższe w Finip Group Na początek wygląd biurowca/biura - hermetyczny, ale schludny, trochę klaustrofobicznie na wejściu - okej Punktualność spotkania - przybyłem wcześniej, spotkanie rozpoczęło się o umówionej godzinie po krótkim samotnym oczekiwaniu - na plus. Rozmowa - spotkanie zainicjowane telefonicznie przez Katarzynę było prowadzone przez innego człowieka, brak informacji więc pierwszy minus. Retoryka - Mariusz, który przeprowadzał rozmowę, mimo rzeczowości nie przeszedł od razu do sedna sprawy. Temat przedstawiony lekko "na okrętkę" co wzbudza już pierwsze ciche alarmy. Z rozmowy wywnioskowałem jednak kilka rzeczy, o których rozwinięcie poprosiłem. 1. Nie jest to firma zajmująca się marketingiem, a jedynie pozyskiwaniem klienta. Ewentualny dalszy etap można podczepić pod zarządzanie (ale małej grupy osób )- tu się nie wypowiem, nie dotarłem tam. 2. Do stanowiska pożądanego można dojść jedynie zaczynając od spodu hierarchii - będąc w ten czy inny sposób przedstawionym konsultantem. Należy zapewnić 200k $ majątku obrotowego wprowadzonego od klientów, by się sprawdzić. Niby niewiele, ale biorąc pod uwagę TOP wynagrodzenie bez prowizji i wyrobienie kwoty przez 3 miesiące - dostajemy ok 1,5% revenue share, więc firma bardzo słabo dzieli się z pracownikiem. Ogółem: Plus dla Mariusza za rzeczową formę wypowiedzi i umiejętność "zawoalowania" przekazu. Mało wprawne ucho może nie wychwycić niechcianych niuansów. Jednak minus za ich obecność. Otoczenie spotkania - pełen rush, spotkanie po wysłaniu CV tego samego dnia za 6 godzin. Do takiego spotkania ciężko przygotować się w pełni (wiedząc, że idzie się na spotkanie dotyczące managementu, należy przecież przeprowadzić szerszy research i zebrać pożądane informacje). In minus Wiążąca umową rozmowa z właścicielem firmy na dzień następny. Firma wg informacji mi przekazanych ma 8 lat(marka) i chyba rok w Polsce(nie pamiętam dokładnie). Ma 100 osób, zaczynała podobno od 3. Biorąc pod uwagę, że "leader" ma mieć pod sobą +/- 20osób, firma wykształciła ich pięciu w ciągu roku. Decyzja/Opinia: Zdecydowałem się odrzucić ofertę pracy mimo proponowanego "wstępnie" wynagrodzenia 3-4k PLN + prowizja w okresie próbnym. Jeśli ktoś chce się sprawdzić na rynku finansowym jako pośrednik i wynagrodzenie tego typu przypadło mu do gustu - śmiało. W końcu podstawę Finip wypłacić musi. Jeśli ktoś ma za sobą już wiele szczebli i nie chce wykonywać kroku wstecz(jak ja), a statystyka promocji leaderów daje mu do myślenia - niech nie traci czasu. Postanowiłem zamieścić tu informację, bo widzę, że ludzie mają obiekcje co do obiektywizmu komentarzy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
fjno

@Karolina to jest naprawdę bardzo duży plus. Z doświadczenia wiem, że jeśli praca w sobie jest ok, ale ludzie nie są w porządku, to mimo wszystko nie chce się zostać w takiej pracy. Także super.

Adaś
@fjno

Powiem szczerze, że na początku troch obawiałem się - bo naczytałem się negatywnych opinii - jak się później okazało praktycznie żadna nie ma pokrycia w rzeczywistości. Ludzie spoko, pomocni. Można pogadać nie tylko o pacy. Jak jest coś do zrobienia to się to robi na cito, wiadomo, rzetelnie i czasem jest z tym stres związany - ale ogólnie jestem zadowolony.

Czarek
@Adaś

Ciekawe że masz czas odpowiedzi na post w godzinach pracy , i to w ciągu 2 minut. Niech sobie na to odpowiedzą potencjalni pracownicy tej firmy.

Wiesz, zespół jest młody - to i łatwo nawiązuje się nowe relacje, znajomości. Jest z kim wyjść na fajkę czy na jakieś jedzenie na miasto. Na pewno nie jest tak, że każdy sobie rzepkę skrobie i to jest wg mnie duży plus.

Stanłysy
@Karolina

Pracowałem w tej firmie krótko.Pamiętam jak jeden z Czechów managerów opowiadał kawał i krzyknął po polsku (usunięte przez administratora) co usłyszał mój klient . Totalnie porażka , a ten łysy kurdupel z podniesioną głową to bambus który powinien kopać rowy.

Na

No ja nie wiem jak jest z klientami, zresztą to jest średnio ważne liczy się tylko to co tak naprawdę dzieje się w firmie, bo to forum pracownicze i z tego co wiem dzieje się bardzo dobrze, nie ma w ogóle problemów między osobami zatrudnionymi, fajnie jest

Mrozu

Ale jako były pracownik tej firmy mogę powiedzieć, że klient w tej branży też jest w centrum uwagi. To chyba oczywiste, zadowolony klient to taki który poleci daną usługę innym. Klient zniechęcony i 10 potrafi zniechęcić. Nie rozumiem więc o co chodzi tutaj niektórym. Dla tych którzy zastanawiają się nad aplikowaniem do tej firmy, wg mnie warto. Są plusy i minusy, ale plusów jest więcej. I pamiętajcie, że każda tego typu praca to możliwość zdobycia sporego doświadczenia, które procentuje w przyszłości.

hgj

@ marcin i ja pracuje w handlu i zgadza się że wartości takie jak " dobro klienta " traktowane są jako najwyższa wartość. I w sumie słusznie, dzięki nim dostajemy pensje, możemy sie utrzymać ........

Całe życie pracowałem w handlu gdzie dobro klienta była moją największa wartością . bo on opłacał moją pensję . Na rynku kapitałowym wygrywają głównie banki i duzi inwestorzy a reszta średnio 80% ma w plecy. Chcecie ich dorabiać wraz z właścicielami tych pseudo firm , czy poszukać sobie normalnej pracy.

ania

@ewa jak najbardziej ta oferta jest nadal aktualna (Warszawa) - wymagany jest... uśmiech na twarzy, punktualność i otwartość:) plusem jest na pewno lokalizacja przy samym metrze przy rondzie ONZ, tylko brać

Bartek

Zadzwoń lub napisz do nich :) A skąd my tutaj możemy wiedzieć :P Z tego co wiem (mogę się mylić - ale podobno tak jest), to masz tam podstawę + premię od zrealizowanych celów. Generalnie można wyciągnąć do kilku tysi. Kasa zawsze na czas na koncie, więc tutaj nie ma to tamto. Pracę oceniam jako fajną, rozwojową, z dużymi możliwościami rozwoju. Pojawiają się czasami zgrzyty, czy stres - ale to norma w tej branży. Wg mnie warto.

ewa

Hej, a mnie zainteresowało ogłoszenie na stanwosiko Pracownika Biurowego, akurat szukam pracy w tej branży od dzisiaj, mam doswiadczenie i zalezy mi na czymś od zaraz, czy ogłoszenie nadal jest aktualne? Wiecie jakie panują stawki na tym stanwosiku?dzieki

darSprzedaży

Finip Group to ten sam podmiot co kiedyś Capital Polska czy Bohemia IZ (poczytajcie co to za kwiatki). Schemat jest zawsze ten sam: biorą człowieka bez wyksztalcenia/doświadczenia w finansach. Kuszą biurem w centrum (najlepiej powyżej 10 piętra). Mężczyźni w eleganckich garniturach. Na rozmowie mowa o 3000 brutto. Szkolenie. Potem box na open space i zwykły telemarketing. Ciągle każą namawiać klientów na Tesla Motors lub Saudi Arabia (niezależnie od ich notowań). Zatrudniaja licealistow i kogokolwiek kto wciśnie klientowi platformę. Nawet jak klient sobie nie życzy, to i tak jego dane miesza system i po jakims czasie znów dzwonisz do tej samej osoby. Pracowałem tam bardzo krótko. I bardzo chwalę sobie tę decyzję.

Srul

To jest forum o warunkach pracy a nie sztuce inwestowania. P.S. Mądry zawsze zarabia, spekuluje i mnoży pieniądze. Głupi maja niebo obiecane przez Nazarejczyka.

das

a jakie według ciebie szykują się jeszcze niespodzianki?

bartlomiej

Ej, sekunda. A co macie do spekulacji? Spekulacja jest fajna, daje zarobić niezłe pieniądze. Ludzie spekulują przy sprzedaży niemal wszystkiego. Sprzedaż mieszkania, sprzedaż walut, sprzedaż akcji - generalnie kupno i sprzedaż opierają się na spekulacji. Widać, tutaj po niektórych użytkownikach, że nie odrobili lekcji z inwestowania. Piszę to jako osoba świadomie korzystająca z ich usług. Tyle w tym temacie.

Wojtek
@bartlomiej

Mieszkanie można sprzedać z zyskiem , a na rynku kapitałowym można dużo stracić , co mogliśmy zaobserwować po wyniku referendum brytyjskiego. A to nie koniec niespodzianek w tym roku.

Nik

Firma ta to tak samo jak Asset Invest. Właściciele , czytaj słupy, pracownicy, czytaj naciągacze, żadnego profesjonalizmu, wiedzy. Umiejętność jedynie co do naciągania klientów . Szukajcie innej pracy.

marek

Mam kumpela który pracuje w tej firmie, nawet ma bloga o sprzedaże :) On mówi że firma jest fer i pracować tam spokojnie można. Po prostu ludzi które nie umieją sprzedawać szybko odchodzą z firmy. Jeżeli ktoś ma ochotę przeczytać post na ten temat to proszę: (usunięte przez administratora)

@marek

Najpierw naucz się pisać po polsku , a potem wydawaj opinie.

JaJechać
@Marcin

Nie czepiaj się - To Ukrainiec, który "dostać robota w Polszy"

xxx

aktualnie tam pracuje i powiem, że to co napisał wcześniej najlepszy!!!!!!! jest prawdą. nie oszukujmy sie tak jest... jezeli ktoś chce zarobić sobie przez pierwszy miesiac podstawe to warto tam iść. miesiąc poudawać ze sie dzwoni jednoczenie szukac normalnej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o FINIP GROUP - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FINIP GROUP?

Kandydaci do pracy w FINIP GROUP napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FINIP GROUP
3.3/5 Na podstawie 147 ocen.

FINIP GROUP