Opinie o smyk.pl - Smyk S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Smyk S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Smyk S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Smyk S.A. w Warszawa

Bardzo nie polecam rekrutacji tam. Po godzinnej rozmowie jedyny feedback to wygenerowany automatyczny mail. Pani rekruterka nie wiem co robi poza zadaniem 5 sztampowych pytań niezwiązanych ze stanowiskiem.

@Kandydat

Ale odpowiedź dają zawsze, nawet jeśli nie planują kogoś nie przyjmować do pracy? Pamiętasz jakie to pytania były? Bo rozumiem, że była to rekrutacja na stanowisko sprzedawcy? Wyjaśnij mi, bo nie rozumiem; 5 pytań przerabialiście godzinę czasu?

Czy na stanowisko Asystent / Asystentka ds. Danych Podstawowych jest wymagany angielski, jak tak to w jakim stopniu? i czy faktycznie używa się go przy codziennej pracy?

@111

Jezyk ang jest używany na tym stanowisku jeśli kontaktujesz sie z dostawcami zagranicznymi. Zazwyczaj to kontakt mailowy i sa to powtarzające się sprawy, żadne rocket science

web publisher

Proszę wysłać panią rekruterkę na jakieś szkolenia, bo dawno nie widziałam kogoś tak obrażonego na swoje obowiązki. Na spotkaniu miała minę, jakby była tam za karę, ale szczytem była jej reakcja na wielce bezczelne pytanie o możliwość pracy zdalnej. Ona rozumie, że ktoś chce pracować z domu, bo dziecko chore, ale jeśli jesteś studentem i chcesz mieć czas na naukę, to masz jeździć tam codziennie i pierdzieć w krzesło, bo nie mamy zaufania do swoich pracowników. Ciekawa jestem, czy to pytanie, czy może moja stawka sprawiła, że dostałam odmowę, mimo doświadczenia i wiedzy. Mogła to być też chęć rozwoju, bo olaboga, nie będziemy mieć pracownika robiącego to samo przez kolejne 10 lat. Na szczęście w innym miejscu dostałam o wiele lepszą ofertę, siedze sobie w domku pod kocykiem, a do tego uczę się nowych rzeczy :)

@web publisher

A mogę się dowiedzieć ile trwa takie spotkanie? Bo jutro mam spotkanie rekrutacyjne które podobno ma trwać 3 godziny. ????

@web publisher

Hmmmm a jak sama rekrutacja wyglądała? Mnie tu ciekawią detale, np. kim była osoba prowadzące rozmowę? To był ktoś z HR czy manager działu, gdzie był wakat? I czy ta rozmowa to jedyny etap rekrutacji, czy jest uch więcej? Może była wcześniej jakaś rozmowa, albo jest planowana potem kolejna?

Baya

Ja jestem zawiedziona tym sklepem.Nie jako pracownik a klient . Kilkakrotnie miałam sytuację że na paczkę czekałam 3 tygodnie gdzie podczas zamówienia widnieje inna data.Pomylone produkty ,bądź brak czegoś .Widzę że standardy pracowników upadły .Ja wiem że wszyscy borykają się z brakiem ludzi ale to nie wprowadzajcie ludzi w bład podczas składania zamówienia .Już zrezygnowałam z tego sklepu ,moja rodzina również .

zastępca kierownika sklepu

Dwustopniowa. 1 Rozmowa telefoniczna z rekruterem 2.Assessment Center

W pierwszym etapie klasyczne pytania rekrutacyjne. Drugi etap dla mnie był zupełną nowością. Zadania do rozwiązania w grupie a następnie zadania indywidualne oraz scenki. Wszystko w miłej atmosferze jednak mimo wszystko mocno stresujące. Należy jednak pamiętać że nie jest najważniejsza Twoja wiedza czy doświadczenie a to czy pasujesz do wymagań pracodawcy ale bardziej w sensie jakim jesteś człowiekiem.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Amanda

Pracowalam w Smyku dość dawno temu, jakoś w 2017/2018 w Złotych Tarasach. Kierownikiem była Pani Wiola, którą bardzo serdecznie pozdrawiam, cudowna kobieta. Atmosferę w pracy pamiętam jako bardzo pozytywną, i motywujacą. Zastępcy też w tym czasie byli fantastyczni i bardzo pomocni. Mieliśmy w ekipie osoby z różnych przedziałów wiekowych a mimo wszystko w zespole panowała atmosfera zrozumienia i wsparcia a nowi pracownicy byli przyjmowani z uśmiechem. Niestety nic nie trwa wiecznie więc po wymieszaniu naszego zgranego zespołu z ekipą z innego Smyka oraz zmianą kierownictwa atmosfera zmieniła sie nie do zniesienia ( przynajmniej dla mnie) i jak to zwykle bywa każdy nowy zastepca chce się wykazać, a efekty sa odwrotne do zamierzonych. Zaczęło się stalkowanie nas zza rogu, podsłuchiwanie, wypytywanie itp. Dostałam możliwośc przejścia na Chmielną, ale tam wcale nie było lepiej.

Cześć, widzę że chętnie przyjmą też kobiety, chciałam wobec tego spytać o tę pracę jako asystentka kupca. Znam dobrze angielski i Excel, więc nie powinno być problemu. Ale jaką stawkę mogą zaproponować, bo brakuje mi tej informacji niestety?

Praca w dziale kupieckim HW

Napisanie tej wiadomości dużo mnie kosztuje, ale chce się uwolnić od złych emocji i zostawić co złe za sobą. Może uda mi się ocalić kogoś przed tym co przeszłam. W tej firmie trafiłam na toksyczną przełożoną, która wykończyła mnie psychicznie, jak i swoje poprzednie asystentki. Niedługo pojawi się nowe ogłoszenie na stanowisko asystenta do działu kupieckiego, jeśli nie chcecie być traktowani gorzej niż pies, to omijajcie prace tutaj szerokim łukiem. Byłam na skardze w dziale Hr. oraz u jej przełożonej "Każdy wie o (usunięte przez administratora)z jej strony, ale robi obrót, więc jej nie zwolnią". Jest mnóstwo skarg na nią, również od osób z innych działów, ale nikt z tym nic nie robi. O to jeden z powodów tak dużej rotacji pracowników.

karo

naprawdę nie polecam, praca ciężka, nie adekwatna do zarobków, zero poszanowania dla pracownika.

xx
@karo

zgadzam się... praca bardzo ciężka a zarobki za niskie....

Ja pracuję pierwszy rok, dziś zastępca powiedział coś o socjalu, wywiesiła kartkę z kwotami i wychodzi, że dostanę ponad 1000 zł Czy tak jest co roku?

Hanka
@Ania

A nie łatwiej zapytać zastępcy lub kierownika? ;) Wszystko zależy od tego czy złożyłaś oświadczenie o dochodach w swoim gospodarstwie domowym, robiliśmy to bodajże w sierpniu. Jeśli złożyłaś, to dostajesz kwotę z tabeli odpowiadającej średniemu dochodowi na głowę, jeśli nie, to tą najmniejszą.

Xxx

W zeszłym roku były takie same kwoty.

Joanna

Zgadzam się w 100%. Pani I jest do wyrzucenia, ona nie słucha w ogóle rozmówcy, kierowników traktuje jak małe dzieci, błądzące we mgle, a nie jak doświadczonych, wieloletnich menadżerów. Spotkania online, żeby czytać instrukcję dot. aranżacji wnętrza jest żenujące i obrażające. Jej sławetne:" dasz radę " nie da się już słuchać. Złamiesz nogę w pracy to dasz radę jeszcze stać, bo masz jeszcze drugą przecież. Jakim cudem została ona wybrana na P.O. KR to zachodzę w głowę, bo zawsze w firmie powtarzało się, że KR ma być wsparciem dla KS, a ona ma swoje idee fix, ogromne parcie na szkło i zero zrozumienia czy pomocy jak jesteś na skraju już załamania nerwowego. Mam nadzieję, że ktoś z Dyrekcji to czyta i widzi więcej niż tylko cyferki i zareaguje, bo jak dalej ta Pani będzie pracować, to dużo kierowników z wieloletnim stażem odejdzie, nie chcąc z nią współpracować.

Wiadomo coś kiedy będzie informacja odnośnie premii świątecznej ?? I jakie będą przedziały ?

Hania

Misie są dodatkowymi punktami w konkursie. Brdzie się liczyć sprzedany zapas. A konkurs nie dotyczy głównie sprzedaży misiów.

M.

U nas po 200 zł brutto. ????

M.

Daj znać proszę, jeśli to nie problem, jaka kwotę otrzymujecie po podwyżce.. Niestety coś mi się wydaje, ze u nas jesteśmy strasznie wykorzystywani pod tym względem. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz.

Czemu od razu tajemnica? Z tego i tak nie wynika, że każdy może mieć inaczej i nieco trudno to porównać? Teraz od nowego roku będzie jeszcze wyrównanie czy raczej zostajecie z tym co macie? Ja dopiero niedługo za pracą będę się oglądać i ciekawi mnie późniejszy stan rzeczy

Emilia

Od paru miesięcy pojawia się na różnych portalach ogłoszenie na BI Backend Developer. Dlaczego kogoś szukają tak długo? Czy powodem są stawki?

melon

Witam mam pytanie czy ktoś mógłby opisać jak wygląda drugi etap rozmowy rekrutacyjnej prze timsa. Jakie były zadania oraz pytania na stanowisko zastępca kierownika? Będę wdzieczna.

Pluszowa

Cześć mam pytanie czy tylko w naszym sklepie nie ma podwyżek i wszyscy robimy za najniższą krajową czy wszędzie to tak wygląda.

ba
@Pluszowa

jeżeli nie wyrabiacie budżetu to premii nie ma

Ruda
@ba

A co najniższa do premii? Jak podstawa większą to i premia też.

Basia
@Pluszowa

U nas też żadnych podwyżek nie ma , premii tez nie, beznadzieja

Sami
@Pluszowa

U nas nowa osoba dostaje na dzień dobry wyższą stawkę niż ktoś, kto pracuje kilka lat. A jak "stary" pracownik chce się zwolnić to nawet nie proponują podwyżki. (usunięte przez administratora)

@Sami

To gdzie wy robicie? Teraz niedawno wpadła od kogoś opinia ze stwierdzeniem, że więcej niż minimalna tu nie wyrwiesz. To o chodzi z tą nową osobą? Jaką może mieć stawkę? Da radę negocjować?

Na zleceniu też dają tą minimalną, co tu wspominacie, że na tyle w zasadzie można liczyć? Ogłoszenie jest na sprzedawcę, ale o widełkach nawet nie wspomnieli niestety. A tutaj widzę komentarze sugerujące, że tyle tam dają, jednak fajnie jakby było trochę więcej, zwłaszcza że tego UoP nie ma.

Fatamorgana

Zdarza im się dać więcej w grudniu ale w innych miesiacach jest ustawowa minimalna i ani grosza wiecej.

L.

Widełek w zasadzie nigdy nie wspominają, bo to zawsze najniższa krajowa, którą podbiją, o 200zł brutto jeśli masz tzw starszego sprzedawcę, ale i tak jest to niwelowane przez podwyższenie najniższej krajowej przez rząd. Niestety, jeśli chodzi o zarobki to (usunięte przez administratora) za najniższą krajową mydlący oczy farmazonami w kategorii "owocowe czwartki" i "młody dynamiczny zespół".

Czy w Smyk S.A. możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Grafik?

Malwina

Karty podarunkowe dla pracowników, którzy mają dzieci? Wspaniale. Ja, bezdzietna (usunięte przez administratora), która od 5 lat jest zastępcą kierownika za 3100 zł netto oczywiście nie dostanie nic.

@Malwina

ale dostajesz socjal. Wczasy pod grusza i gwiazdkowe. Do tego słodka przerwa i paczki na tłusty czwartek. Dzieci pracowników wtedy tego nie dostają, może ich rodzice tez powinni mieć o to pretensje, Zle Ci? To trzeba sobie dziecko zrobić. Nie rozumiem pretensji ludzi, którzy nie maja dzieci, ze Ci, co je maja, dostają dla Nich karty podarunkowe.

@Ba

No i nie zapominajmy o spotkaniu noworocznym na które dzieci pracowników tez nie idą. Może powinni jednak je zabierać żeby było sprawiedliwie rak jak sobie życzysz ?

Xxx
@Ba

Dokładnie mam to samo zdanie. Wszędzie są jakieś paczki dla dzieci. Na kopalni kasa na książki. A u nas karty podarunkowe ...

@Ba

Laski nam nie robią, pracowałam w kilku innych firmach i tam wszyscy byli traktowani równo, niezależnie od stanowiska, stażu pracy, dzietności. Wszyscy dostawali równe premie, bo sklep to przede wszystkim zespół. Tutaj niestety wyglada to inaczej ….

@1234

To załóżcie związek zawodowy, bądź jeśli jest to dołączcie do niego. Wtedy możecie coś zmieniać, rozmawiać z zarządem o zmianach itd. Nie robicie nic a macie pretensje. Dostajecie- zle bo za mało, nie dostalibyście to tez by Wam się nie podobało. Nie robiąc nic nie zmienicie niczego.

ziemowit miotełka
@Ba

Ale wczasów pod gruszą już od 2 lat nie ma, tylko gwiazdkowe (fakt, podniesione)

@pracownik
@Malwina

Ja także jestem pracownikiem, co prawda na stanowisku sprzedawcy.. Bezdzietna, wszyscy dostali bony na 300 zł a my nic.. Żenada!

@ziemowit miotełka

Dlaczego nie ma wczasów pod gruszą? Z jakiego powodu je wycofali? Jeśli chodzi o te gwiazdkowe, to ile można dostać? Czy można liczyć również na jakieś benefity pozapłacowe? :-)

Jola678

Dlaczego kierownicy tak bardzo ,,srają żarem,, jak ma być audyt , albo jest gdzieś niedaleko ?? Czy kierownik ma za to ,, jakaś dodatkową premie?,,

Pracuś
@Jola678

Premię??? Nie. Ale za słaby wynik może zostać zwolniony i kierownik i zastępca. Także myślę, że to właśnie z tego powodu A audyt lubi przyczepić się do wszystkiego, oraz drążyć do skutku, aż coś znajdzie

@Pracuś

Od kiedy zwalniają za słabe audyty ?

Pracuś
@Ba

Od dawna Najpierw masz audyt, później reaudyt. Jeżeli jest bardzo słaby wynik to logiczne, że nie będą trzymać kierownika, który nie potrafi zarządzać sklepem

Ex
@Jola678

Nie masz pojecia ile jobow zbierze kierownik sklepu jeśli na audycie cokolwiek sie wyłoży.

Grażyna

Obecnie firma prowadzi rekrutację i szukają nowej osoby na posadzie Grafik / Graficzka Nadruków Odzieżowych. Widziałam całą listę benefitów i zastanawiam się nad tym funduszem socjalnym. Konkretnie, ile można dostać kasy z tego funduszu? I na jakie cele? Ten fundusz jest oferowany każdemu, czy jednak trzeba odpracować X lat, aby mieć do tego dostęp?

Zostaw merytoryczną opinię o Smyk S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Smyk S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Smyk S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Smyk S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 8 to opinie pozytywne, 90 to opinie negatywne, a 38 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Smyk S.A.?

Kandydaci do pracy w Smyk S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Smyk S.A.
1.8/5 Na podstawie 120 ocen.

Smyk S.A.