Mota-Engil Central Europe

Opinie o Mota-Engil Central Europe

@Gołąb@Gość, czy macie odpowiedzi na swoje pytania? @zzz@zoo, Wasze odpowiedzi nie są merytoryczne, nic nie wnoszą do wątku. Czy możecie napisać coś więcej o Engil Polska? @Madzia, taka atmosfera panuje w dziale księgowości, czy w całej firmie? Podziel się swoją opinią proszę. Kto jeszcze zechce wypowiedzieć się, jakie macie zdanie o tym pracodawcy? Jaka jest umowa przewidziana dla nowego pracownika?

zzz

szkoda

Czy ktoś wie coś odnosnie pracy w IT w tej firmie? Zarobki, atmosfera?

Ddd

(usunięte przez administratora) nie płacą

przyjazny

od kiedy mogę zacząć

Zuza

Ja nie spotkałam się z tym, że firma informuje o odrzuceniu cv danej osobie. Kontaktują się tylko z osobami wybranymi

@Zuza

Tu nie chodzi o informację o odrzuceniu kandydatury na etapie selekcji CV, ale o informację zwrotną po spotkaniu rekrutacyjnym, tym bardziej, że wyraźnie i jasno informują: informacja zwrotna z naszej strony będzie zarówno w przypadku pozytywnej jak i negatywnej decyzji o zatrudnieniu. Koniec i kropka.

misza

Nie polecam! Po rozmowie z Menagerem Działu i rekruterką zapewnienie o wyniku rekrutacji, nawet negatywnym. Do dziś brak odpowiedzi. Całkowity brak profesjonalizmu!

luki

Osoby odpowiedzialne za rekrutację nowych pracowników to jakaś porażka. Przede wszystkim kłamią jak z nut. Informują, że nawet w wyniku negatywnej decyzji dadzą info a tymczasem cisza. Kompletny brak szacunku...

nik
@luki

Potwierdzam! Kompletnie nieprofesjonalna rekrutacja. Pomimo kilkukrotnych zapewnień o informacji o wyniku rekrutacji, cisza..... Brak szacunku dla poświęconego dla nich czasu. Nie polecam!

Niby ewidencja czasu pracy jest na budowach , jak przepracujesz mniej niż 8 h dziennie to się czepiają, ale jak więcej to cicho sza. Ryczałty za nadgodziny dają do umowy jeśli chcesz podwyżkę, i jeszcze mówią ze to lepiej bo jak jesteś chory to chorobowe tylko od podstawy liczą a ryczałt dostajesz cały. Jeśli każdy pracownik odbija się codziennie to ryczalty są niezgodne z prawem pracy. Ryczalt to może mieć conajwyzej kierowca. Jeśli chcesz mieć dobra pensje to spier... z moty , zero szkoleń, zero awansów, zero podwyżek. Tylko Portugale maja tu dobrze. Zero motywacji, żadnych premii. Roboty papierkowej jest masa. Tyra się za kilka osób, a jak jesteś na zwolnieniu to już dzwonią i zrób to i tamto. Rotacja jest, jedni przychodzą i zaraz odchodzą, jak się zorientują ze tu żadnej kariery nie zrobią. Nie polecam.

Portugale. .a gadałeś kiedyś z nimi czy tylko z Kaziem pod sklepem?

Kl
@anonymous

Portugalom się wszystko należy, a Polacy tyrają za grosze na i h potrzeby.

Wojtas
@anonymous

hm...pracowałem parę lat w mocie.....i zapytałem kiedyś jednego Portugalczyka: dlaczego młody inżynier z polski zarabia połowę mniej niż jego rówieśnik z Portugalii...? Otrzymałem zwięzłą odpowiedź...z uśmiechem na ustach odparł to tylko kwestia paszportów....właśnie....ale spoko na całym świecie tak jest pracowałem w Skandynawii i jest podobnie....jota w jotę...

Jestem byłą pracownicą księgowości. Odradzam pracę w tej firmie i tyle.

misza
@Kasia

A jeżeli można zapytać dlaczego Pani nie poleca pracy w tej firmie w księgowości ? Obecnie w Krk jest oferta na Specjalistę ds. podatków i zastanawiam się czy składać tam cv.

@misza

W dziale podatkowych jest chyba trochę lepiej, mniejszy zespół, lepsze zarobki itd. Możesz spróbować :)

lanka
@Kasia

A jakie sa zarobki w dziale podatkowym?

Nik
@lanka

Podpinam się pod pytanie.

pedro

Wszystko fajnie - na jakie zarobki może liczyć project manager z doświadczeniem? - będę wdzięczny za sugestie bo z powyższego wynika że szału z pensjami nie ma

Voooodoooo
@pedro

Project manager może liczyć na pół nowej corsy miesięcznie ;)

atmosfera na kontraktach bardzo dobra wśród pracowników, na pewno lepsza niż w innych molochach - ok, awanse - kwestia personalna bo jak ktoś zapierdziela i siedzi cicho nie upominając sie o swoje to nic wiecej nie dostanie ale jak ktos upomina sie o swoje to zawsze cos wywalczy, pensja - tak jak awanse, inzynierom na start dają 3 na rękę, kierownicy to juz różnie - jak sie nie odezwie to kilka lat z pensja inzyniera, a portugalów na kontraktach nie ma prawie wcale

wiad

Miał ktoś okazję pracować na kontrakcie poza główną siedzibą jako kierownik robót i mógłby sie podzielić swoimi doświadczeniami ? Czytając te wpisy nie wypada Mota najlepiej a przecież zatrudniają duzo osób więc chyba nie jest aż tak źle?

nick

niech (usunięte przez administratora)

Czy ktoś wie jest wygląda praca w księgowości na Wadowickiej? Czy kierownik jest OK i atmosfera?

inżynier budowy

Nie polecam! Zarobki niższe niż u konkurencji, w dodatku nadgodziny nie są płatne ponieważ połowa wypłaty w umowie to magiczny "ryczałt za nadgodziny". Na budowie dodatkowy bonus- obowiązkowa praca w soboty. Dodatkowo firma nie oferuje żadnych szkoleń a możliwości rozwoju są równe 0 - co innego obiecują podczas rekrutacji. Z tego co wiem to do biura na Wadowickiej zatrudniają teraz za szalone 1700 PLN netto/mies...jest nawet gorzej niż 2 lata temu jak zaczynałam pracę - a jak wiemy mamy teraz boom budowlany a więc pensje poszły w góre (najwyrażniej MOTE omija sytuacja rynkowa). Przełożeni nie robią nic, atmosfera jest tak stresująca że co 2 pracownik ma nerwicę... więc jeżeli ktoś chce tutaj przyjść do pracy niech od razu liczy się praca za co najmniej 2 osoby! Życzę powodzenia i wytrwałości osobom, które zastanawiają się nad pracą tutaj.

kluska

Jeśli chodzi o biuro w Krakowie, panują tam układy i układziki. Polecam te firme dla kobiet, które chcą od razu zajść w ciaze, ponieważ daja dobre umowy o prace. Nie szanuje się pracowników, którzy solidnie pracują, natomiast zatrudnia się znajome, która zaraz zachodzą w ciaze. Jeśli nie masz tam znajomości, nie startuj, chyba, ze chcesz pracować za 5 kobiet, które sa na L4. Na początku obiecują na rozmowie, ze będzie rozwój, będziesz robic ciekawe rzeczy, a potem odbębnia się codziennie to samo, tylko z czasem musisz to robic z 5 razy wieksza efektywnoscia niż na początku. Bardzo zla atmosfera w biurze na Wadowkicje, na kontraktach jest chyba lepiej.

@kluska

Zgadzam się. Fatalna atmosfera w dziale księgowości. Jeśli trafisz pod skrzydła Gosi Ł. to masz przegwizdane. Masz szanse przetrwać tam, jeśli podlizujesz się pani E. i mówisz jej to co chce usłyszeć. Pensje słabe w porównaniu do konkurencji.

Ada

Uwaga firma mimo umowy nie wypłaciła za ostatni miesiąc za noclegi pracowników. KIEROWNICZKA NIE SPORZĄDZIŁ PROTOKOŁU ZDAWCZO ODBIORCZEGO.ZOSTAWILI ZNISZCZENIA.OSTRZEGAM

inżynier

Nie polecam pracy w formie Mota-Engil. Pracuję tutaj 2 lata na stanowisku inżynier budowy i jeżeli ktokolwiek z was zastanawia się aplikacją do tej firmy - to zastanówicie się proszę 2 razy przed wysłaniem swojego CV. Stawki są bardzo niskie ( 1900 PLN netto) za miesiąc! Nadgodziny oczywiście niepłatne a jak wiecie praca na budowie nie trwa 8 godzin dziennie.... tegoroczna podwyżka po dwóch latach pracy to 100 złotych...możliwości awansu nie są zbyt wielkie ponieważ większość wysokich stanowisk obsadzona jest przez Portugalczyków. Nauczyć dużo też się nie da, chyba że papierologii. Na stanowiskach biurowych niestety nie jest lepiej a stawki na początek nawet gorsze.

dziamdziak

Heja, jak tam ma geolog w mota engil , napiszta co prosze Panowie i Panie. Dzieki i trzymajta sie:)

nick
@dziamdziak

pewnie tak jak guma do żucia

bziuuu

- dobrze zgadłem hasło?

jkkll
@bziuuu

ja uważam, że hasło niniejsze wymaga rozwinięcia

Zostaw merytoryczną opinię o Mota-Engil Central Europe - Kraków

• Jak się pracuje w Mota-Engil Central Europe?

Zobacz opinie na temat firmy Mota-Engil Central Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mota-Engil Central Europe?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mota-Engil Central Europe?

Kandydaci do pracy w Mota-Engil Central Europe napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mota-Engil Central Europe