Opinie o Mabion S.A. w Konstantynów Łódzki

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Mabion S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mabion S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mabion S.A. w Konstantynów Łódzki

Jaki jest wkład kierownictwa Mabion S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Mabion S.A.

Dzień dobry, Wszystkie osoby zatrudnione w Mabion dbają o to, aby ich praca przebiegała w dobrej, koleżeńskiej atmosferze. Dbają o to zarówno Dyrektorzy, Kierownicy oraz Pracownicy. Biorąc pod uwagę potrzeby pracowników w firmie, pojawił się nowy program motywacyjny, który odzwierciedla potrzeby pracowników a tym samym buduje pozytywną atmosferę.

A to dobre
@Mabion S.A.

Nowy program, który jeszcze bardziej rozbudowuje zakazy konkurencji i umowy lojalnościowe pod rygorem kary umownej?

Mabion
@A to dobre

Dzień dobry, Drogi Kliencie - program motywacyjny stworzony jest z myślą o pracownikach, dlatego nie przewidujemy rozbudowywać zakazu konkurencji lub umów lojalnościowych. Pozdrawiamy

Benek
@Mabion

"rozbudowywać zakazu konkurencji lub umów lojalnościowych" - czyli takie zakazy i umowy istnieją, dziękuję za potwierdzenie, Czy mogę prosić o podanie jaka jest treść tych zakazów i umów? Szczególnie mnie interesuje - ile trwa zakaz konkurencji oraz jaki procent pensji otrzymuje były pracownik w trakcie trwania tego zakazu?

zaratustra
@Benek

zakaz na pół roku, odszkodowanie takie jak przewidziane w prawie pracy tj. 20% średniego wynagrodzenia z ostatniego kwartału.

Benek
@zaratustra

@zaratustra Dziękuję za informację. A tak swoją drogą - kodeks pracy mówi, że nie może być mniej niż 25% (art. 101^2 par. 3), oraz z tego co wiem, niezgodne z prawem zapisy w takiej umowie automatycznie ją unieważniają.

zaratustra
@Benek

25% moje niedopatrzenie, dawno to było

Iri

Co teraz ciekawego można robić? Oczyszczanie białek, pilnowanie reaktorów a czy coś co będzie można sobie wpisać w cv a czego nie da inna firma, jest możliwe?

Anita

Może przestaniecie ciągle narzekać? Czas mamy bardzo trudny a firma stara się być dobrym pracodawcą więc zacznijmy to doceniać.

Zajkoski

Czy firma nikogo już nie zatrudnia?

@Zajkoski

Dzień dobry, Firma Mabion S.A. cały czas prowadzi ciekawe projekty rekrutacyjne do swojego oddziału w Konstantynowie Łódzkim oraz Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy dostępnymi na stronnie www.mabion.eu w zakładce kariera. Pozdrawiamy, Mabion S.A.

Biochemik

1. Nie otrzymałem żadnego potwierdzenia odbioru CV ani informacji o przebiegu rekrutacji. Telefon z "zaproszeniem" na rozmowę otrzymałem na trzy dni przed a jej data i godzina były z góry ustalone. 2. Na miejscu okazało się, że rekrutacja jest prowadzona na cztery stanowiska jednocześnie i na każde z nich jest ok. 20-30 kandydatów zaproszonych tego samego dnia, o tej samej godzinie. 3. Po przywitaniu rozsadzono nas według stanowisk i wręczono pisemne testy - czy raczej żenujące kolokwium. (Pomieszanie pytań pamięciowych, wymagających odtwarzania co do joty wiedzy książkowej z pytaniami otwartymi, na które dało się odpowiedzieć na dziesiątki różnych sposobów.) 4. Po ok. 2 godzinach czekania na sprawdzenie odrzucono ok. 2/3~3/4 kandydatów a reszcie dalej polecono czekać. (Bo część kandydatów miała jakieś dodatkowe testy praktyczne.) 5. Po kolejnych ok. 2 godzinach przychodził czas na całe 15 minut rozmowy na kandydata. Rozpoczynała się ona informacją o wyniku testu i wytykaniem błędów. [Przykładowo - ja dowiedziałem się, że "nie znam się na modyfikacjach potranslacyjnych białek" - przy czym pytanie w teście dotyczyło modyfikacji która... nie występuje w przeciwciałach monoklonalnych! W moim CV wyraźnie było napisane, że zajmowałem się innymi modyfikacjami, takimi które w przeciwciałach występują.] Poza tym sama rozmowa nie była specjalnie trudna ani stresująca. Trochę pytań o doświadczenie, o techniki, o podejście do pracy etc. Zapytano mnie, czy nie mam problemu z pracą po godzinach, aby tylko osiągnąć zamierzony cel. Były delikatne próby podważania kwalifikacji i "urabiania" psychologicznego (np. tekstami klasy "w Polsce nie ma odpowiednio dobrych fachowców"). Zapytano mnie o oczekiwania finansowe, ale sami nie udzielili mi żadnej informacji zwrotnej. 6. Tydzień później zostałem ponownie "zaproszony" na rozmowę - ponownie na trzy dni przed i z góry ustalona data i godzina. Tym razem było to spotkanie z kimś wyżej w hierarchii firmowej. Obyło się bez godzin czekania. Sama rozmowa była jeszcze bardziej luźna ale jednocześnie mniej konkretna i nie pamiętam z niej nic istotnego. 7. Tydzień czy dwa później dostałem telefonicznie (i tylko telefonicznie) ofertę pracy. Oferowana mi stawka była dość niska w stosunku do ich wymagań i moich kwalifikacji. Nie podam kwoty, ale było to chyba mniej niż średnia pensja dla województwa łódzkiego, nawet nie dla samej Łodzi. (Gwoli ścisłości - przyjął bym tą ofertę, gdyby nie to, że otrzymałem lepszą ofertę pracy w podobnej firmie za granicą.)

Nie pamiętam już dokładnie, ale były to typowe pytania których można było oczekiwać patrząc na ogłoszenie - bufory, oczyszczanie białek, chromatografia, modyfikacje potranslacyjne, planowanie eksperymentów, jakieś proste obliczenia chemiczne etc. Nieco dziwniejsze pytania były na samej rozmowie np. czy wolę wezwać serwis do urządzenia czy naprawić sam, czy zgodzę się pracować po godzinach aby tylko osiągnąć cel (oczywiście zapewniali, że nadgodziny są płatne...).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Psycholog
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
Rekrut

Czy to prawda, że firma boryka się z problemami finansowymi i choćby z tego powodu odwołuje rekrutację? Widać to po stronie głównej firmy, na której nie ma tyłu stanowisk co przed kilkoma miesiącami. Czy ma to związek z publikacja raportu EMA?

Ewela
@Rekrut

@obecny pracownik - i tym razem czekamy na Twoją odpowiedź :)

EX

W normalnej firmie jak przychodzisz do pracy to przechodzisz szkolenie na temat tego co masz robić, jak masz być księgowym to przychodzi inny księgowy pokazuje ci co masz robić i potem zaczynasz pracować, jak masz skręcać długopisy to przychodzi starszy pracownik pokazuje ci jak masz to robić i zaczynasz sam to robić. A w Mabionie? Nieważne na jakie stanowisko przyjmą cię na produkcję: czy technika czy biotechnologa masz na początku myć ściany podłogi i sufity. I tak do porzygu - no bo jesteś nowy i nic nie umiesz. Jak masz siłę i jeszcze chęci po całym dniu z lataniem z mopem patrzysz na ten mityczny "proces" jeśli oczywiście lider cię dopuści. Awans zależy od tego jak się lubisz z przełożonym bo jego ocena i tak jest ostateczna. Rotacja jest olbrzymia. Ale o czym mówić skoro rok w firmie to b. dużo i powód do świętowania. Z plusów to biorą jak leci. Więc jeśli skończyłaś/eś studia biotechnologiczne/chemiczne lub podobne i boisz się że nie będzie pracy tam znajdziesz. Oczywiście praca w systemie 3 zmianowym nawet jak nie trzeba (czyli na produkcji nic się nie dzieje i tak przychodzisz na nockę w sobotę i niedzielę. najlepiej uzupełnia się dokumenty o 2 w nocy przecież). Zarobki nie powalają, tzn tyle samo można spokojnie dostać w korpo siedząc sobie od pon do pt od 8 do 16.

ej
@EX

dokladnie tak tam jest. amen.

@EX

Witam , Drogi EX, Z tego co czytam jesteś bardzo niezadowolony z Twojego pobytu w Mabionie. Możliwie, że Twoje oczekiwania były zupełnie inne niż to co Ci zaoferowano i masz prawo do negatywnej opinii. Proszę jednak nie generalizuj. Każdy pracownik musi odbyć szkolenie stanowiskowe, zdefiniowane procedurą systemu jakości. W dziale Wytwarzania to szkolenie jest najobszerniej zdefiniowane i kończy się weryfikacją praktyczną. Jest to również weryfikowane audytami w obszarze. Poproszę o intensywniejszą weryfikację obszaru szkoleń na podstawie Twojej opinii. Z założenia nie powinno tak być. Co do sprzątania- jest zespół utrzymania czystości od wykonywania większości tych czynności, a zespół procesowy do operacji wytwórczych. Sporadycznie zdarza się, że personel procesowy pomaga w sprzątaniu. Czy możesz napisać więcej na temat tego jak długo w Mabionie pracowałeś/aś? I czy zmiana pracodawcy była Twoja decyzja czy Twojego przełożonego? (ej jeśli możesz tez się wypowiedz).

Michal
@Obecny pracownik

Procedura systemu jakości ???? jakiej jakości?

EX
@Obecny pracownik

Sporadycznie? Albo deliktanie mówiąc mijasz się z prawdą albo za krótko pracujesz żeby pamiętać jak dzięki pewnej pani która nadzorowała panie sprzątające (6 osób) cały zespół utrzymania czystości zwolnił się i wszyscy zasuwali prawie kwartał na mopie. Potem łaskawie przyjęli 2 osoby, z czego jedna potem i tak odeszła. Dalej mam mówić?

@EX

Drogi EX, Mój staż pracy (kilka lat), jest w zupełności wystarczający aby stwierdzić, że musiała to być sytuacja wyjątkowa. Sam podajesz sytuację konkretnie w ekipie sprzątającej. Z tego co mi wiadomo zaszły tam spore zmiany i aktualnie sytuacja znacznie się poprawiała z dedykowaną osobą nadzorującą ten obszar. Wiec tak, proszę mów dalej. Michale, proszę bez złośliwości. Mówiłem o systemie który od 2011 podlega ciągłej weryfikacji na zgodność z GMP, GLP, GCP (i zawsze uzyskiwał certyfikację dla GMP, GLP; jak pewnie wiesz nie ma czegoś takiego jak oficjalna certyfikacja GCP). Systemie który był weryfikowany na międzynarodowej arenie przez bigpharma podczas due diligence. Podsumowując szkolenia są usystematyzowane na dla każdego stanowiska w firmie, czy chodzi o utrzymanie czystości, czy zarządzanie procesem wytwórczym.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Mabion S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Obecny pracownik

Hej, Jest to zależne od działu i stanowiska. Jeśli mówimy o podstawowych stanowiskach w części działów to proces trwa około miesiąca, nieraz dwa. I etap na miejscu -weryfikacja wiedzy, drugi rozmowa z wybranymi kandydatami i decyzja w około tydzień. Ale bywa i tak, że wystarczy rozmowa telefoniczna wstępna i późnej spotkanie na miejscu. W obecnej sytuacji może to wyglądać jeszcze bardziej zdalnie. Jest to trochę elastyczne i zależne od potrzeb. Doprecyzuj które stanowisko Cię interesuje. Dodaj tez informacje czy masz doświadczenie na podobnym stanowisku, bo również może to wpłynąć na proces rekrutacyjny.

Czy to prawda, że Mabion ma mieć nowego właściciela? Jeśli tak, to pewnie warunki pracy jak też sama atmosfera w firmie może się zmienić. Pytanie, w którą stronę. No i jak to tez wpłynie na zarobki?

XXX

Chyba prawda. Ale już gorzej być nie może. Nie polecam. Wyzysk na maxa

Paula
@XXX

Gorzej nie, ale żeby było lepiej to kadra zarządzająca musiałaby się zmienić.

@XXX

Na razie nie musze zmieniać swojej pracy ale coraz bardziej się ku temu skłaniam. Ewentualna propozycja z Mabionu, zawodowo, byłaby ciekawa tylko, że nie chciałbym zmienić pracy a za chwilę szukać kolejnej, bo nowemu właścicielowi coś się odmieniło. Bo wiadomo, że jak są nowe porządki to zmiany na stanowiskach lecą z góry na dół. Czy mówi się coś więcej o tych zmianach, no i kiedy to ma nastąpić bo lepiej przyjść jak się burza uspokoi :)

Zosia
@Michał

@Michał temat wywołany przez Ciebie to news równie wiarygodny jak artykuł w Superexpressie czy Fakcie. Abstrahując od takich bezsensowych dywagacji, które dla potencjalnych kandydatów i tak nie mają znaczenia, chciałam powiedzieć, że opieranie się na tych pomówieniach, żalach i złorzeczeniach jest mega słabe. Czytam to z rozbawieniem, bo Ci którym się nie udało w Mabionie wylewają swoje frustracje, próbując obwinić za swoje porażki wszystkich dookoła - oczywiście z kierownictwem spółki na czele. A teraz chciałabym przekazać tym co się zastanawiają czy warto aplikować, czy warto przyjąć ofertę - ŻE NAPRAWDĘ WARTO TO ZROBIĆ! Warto się sprawdzić i dać szansę poznać się firmie. Mabion to miejsce, w którym można nie tylko poznać fantastycznych ludzi, ale również się mega rozwinąć. Nie rezygnujcie zbyt łatwo z szansy zatrudnienia jeśli ją macie - jeśli to nie dla Was - trudno, poznacie lepiej siebie i będziecie wiedzieć czego chcecie zawodowo. Powodzenia!

XXXXX
@Zosia

Jasne. 100% prawdy.... próbujcie i traćcie czas.

@Zosia

"Sprawdzaniem się", "dawaniem szans się poznać", "poznawaniem fantastycznych ludzi" oraz "mega rozwojem" nie zapłacę czynszu i rachunków ani nie kupie jedzenia. Konkrety - ile wynoszą zarobki?

@Zosia

@Michał temat wywołany przez Ciebie to news równie wiarygodny jak artykuł w Superexpressie czy Fakcie. Tytuły, które wymieniasz to 50% prawdy i 50% bajek. Czyli coś jest na rzeczy...Poszperałem w innych miejscach i piszą tam podobnie. Ale niech tam. CV wysłane, zobaczymy co dalej :)

nick
@XXX

Chyba, że znajdziesz sposób na szybkie i bezbolesne wspięcie się po szczeblach kariery.... Są tacy, patrz nasz zarządzający logistyką- którzy wiedzą jak to zrobić....

hmmmm
@nick

Racja. Mogliby się chociaż trochę kryć. :) Cóż...Jakoś trzeba sobie radzić....

Smith
@hmmmm

Jak to w życiu ... nie ma jak bezinteresowna zawiść.

@Smith

Ludzie, dajcie sobie spokój. Nawet jeśli to prawda to- co Ci do tego? jego sprawa.

@Smith

nie taka zawiść. Pół firmy trąbi. Otwórz oczy.

Hash#
@Marcin

Zgadza się ????zawsze się znajdą jakies zawistne hieny???? moze ktoś ma do kogoś słabość ????

@Hash#

Będzie na plus jak każdy zajmie się sobą. Bramka jest jedna! Przestańcie już pisać te pierdoły. :)

Były już pracownik :)
@Zosia

Dokładnie tak, warto spróbować, nabyć dojrzałości zawodowej, uodpornić się na pewnego typu zachowania. Powiem Wam, że obecnie najmniejsze przejawy udręczania, zagrywek emocjonalnych, próby obniżania mojego poczucia wartości - demaskuję i urywam w zalążku - właśnie dzięki temu, że czegoś takiego doświadczyłam w tej firmie :) i choć łatwo nie było, momentami potrzebowałam wsparcia specjalisty (uszczerbek na zdrowiu), to wszystkie te doświadczenia przekuły się na mój obecny sukces. także warto próbować !

Konrad
@Zosia

Zosia- ja dzięki Mabionowi wiem czego nie chcę zawodowo. I wystarczył mi rok pracy w tej firmie żebym mógł dojść do tego wniosku.

Brak nicku

O czym trąbi pół firmy?

@Brak nicku

o romansach i historiach miłosnych :)

Brak nicku

Chyba jestem w tej drugiej połowie bo pierwsze słyszę

@Brak nicku

chyba nie jest to możliwe. Wszyscy już to wiedzą.

@Paweł

:) co w tym złego? :) nikt nie cierpi z tego powodu

Przemysław

Jak rozwiązała się sytuacja z rzekomą zmianą właściciela firmy Mabion? Zmiana nastąpiła, czy może były to tylko niepotwierdzone informacje? Jeżeli zmiana rzeczywiście nastąpiła to ciekawi mnie, czy nowy właściciel podjął decyzję, które zmieniły warunki pracy w tym miejscu? Może ktoś opisać, jak to wyglądało? Zachęcam.

@Przemysław

Właściciel się nie zmienił. Skąd w ogóle ta informacja ?!

@Obecny pracownik

Na początku wypowiedzi zapytał o to jeden z użytkowników, dlatego sądziłem, że może jest coś na rzeczy. Z Twojej nazwy użytkownika wynika, iż jesteś obecnym pracownikiem firmy Mabion, czy możesz napisać, jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia w tym miejscu? Czy wynagrodzenie jest satysfakcjonujące i współmierne do ilości wykonywanych obowiązków? Podziel się z nami informacją na ten temat.

@Przemysław

Wynagrodzenie to oczywiście sprawa indywidualna, dla jednego np. 4tys to mało dla innego dużo. Źle nie jest. W porównaniu z innymi dużymi firmami w okolicy Łodzi, Mabion oferuje w miarę dobre zarobki. Oczywiście zawsze może być lepiej, więc chyba wszyscy czekają czy coś się zmieni w tej kwestii po rejestracji. Trochę gorzej jest w sprawie różnego rodzaju benefitów. Premie świąteczne co roku stoją pod znakiem zapytania. Co do obowiązków jest to firma która cały czas się rozwija więc obowiązków jest sporo, ale dzięki temu można się sprawdzić w różnych dziedzinach. Jeżeli lubisz uporządkowana, pracę odtwórcza i która kończy się równo po 8h to nie jest to miejsce dla Ciebie.

@Obecny pracownik

Wspomniałeś o premiach świątecznych, które nie są całkiem pewnym dodatkiem do wynagrodzenia. Chciałbym wiedzieć jeszcze, czy firma dba o integracje zatrudnionych pracowników i organizuje np. z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wspólne spotkanie wigilijne? Jak było w poprzednich latach? Chciałbym się dowiedzieć, jak to wygląda.

@Przemysław

Wigilia organizowana jest co roku. Wszyscy pracownicy są zapraszani na przyjęcie w restauracji. Dodatkowo w okresie letnim jest impreza plenerowa dla pracowników i rodzin, a co miesiąc wspólne spotkania przy cieście. Integracja więc bardzo na plus :)!

Kunegund
@Obecny pracownik

Premii świątecznych nie ma. Zapomniałeś dodać. A "spotkania przy cieście"- mało kto ma czas żeby w nich uczestniczyć bo ludzie są zarobieni.

@Obecny pracownik

Jak wrażenia po wigilii pracowniczej? W trakcie jej trwania pracownicy otrzymali może jakieś upominki świąteczne od firmy Mabion? Będziesz tak uprzejmy i przedstawisz, jak w tym roku wyglądało to spotkanie? Była miła i wesoła atmosfera, czy może wręcz przeciwnie? Zachęcam, abyś przedstawił, jak to wyglądało.

Sandra

BYło miło :)

@Obecny pracownik

Zerknąłem tu po przerwie z ciekawości. I widzę, że jednak są zmiany

Ariel
@Michał

Czy to prawda, że ten nowy właściciel jest tuż za rogiem? Najpierw on a wraz z nim prezes?

Ariel
@Ariel

tyle czasu i żadnej odpowiedzi :( Czyli widzę mabionowy standard. Prezes, który miał być a go nie ma... Lek na rynku, który miał być a go nie ma... Gdybym nie widział ruchu wewnątrz budynku to mógłbym pomyśleć, że od dłuższego czasu trwa tu postojowe... Nie wiem, czy związywanie się z tą firmą nie jest obarczone ryzykiem.

Obecny
@Ariel

Drogi Ariel, Wytłumacz mi jak obecność prezesa na miejscu wpływa na Twoją pracę? Jeśli nie pełnisz funkcji kierownika/dyrektora raczej na co dzień nie masz styczności z Prezesem. Z informacji które są udostępnienie, trwa proces rekrutacji nowego prezesa i chyba nie ograniczają się do naszego kraju. Spółka w między czasie nie odczuwa negatywnych skutków braku prezesa, bo jest taki organ jak zarząd pełniący jego funkcje - dla tego widzisz ruch na korytarzach i w laboratoriach a firma nie jest sparaliżowana :P Nowy właściciel ? Kto Twoim zdaniem jest właścicielem? Pamiętaj, że to spółka akcyjna, notowana na Warszawskiej giełdzie. Może chodzi Ci o Pana Wieczorka? Rada nadzorcza (kolejny „organ” w firmie) nigdy nie dała znaków aby coś miało się zmienić w głównych akcjonariuszach. I znowu: co miało by to dla Ciebie zmienić. Odpowiedziałem aby zamknąć temat, ale nie mam pojęcia jak ma to pomóc osobą szukającym opinii o firmie Mabion. Proszę trzymajcie się przeznaczenia tego portalu. Zmiana prezesa i proces rekrutacji nowego nie wpłynął na codzienną prace w firmie. (kropka poza tą wynikającą z konstrukcji zdania)

Leszek
@Obecny

Może po prostu chciałby mieć pewność, że firma wybrała już nowego prezesa. Często jest tak, że nowa osoba przejmująca takie stanowisko wprowadza swoje zmiany w strukturach firmy. Zmiany te najczęściej odczuwają szeregowi pracownicy. Ciekawi mnie, jak aktualnie kształtują się warunki pracy w firmie Mabion. Jesteś w stanie na ten temat coś napisać?

Biochemik
@student

Najniższe stanowiska ostro poniżej średniej, stanowiska specjalisty nieco powyżej średniej + premię okresowe - zależy od działu. W RnD wysokie na produkcji śmieszne.

Obeny Pracownik
@Biochemik

Biochemiku drogi, Czy mógłbyś podać źródło informacji o średnich zarobkach na poszczególnych stanowiskach? Oczywiście najlepiej kwoty które uważasz za średnie. Troszkę to mało konkretne. Czy ktokolwiek jest w stanie podać wiarygodne dane na temat średnich zarobków w Polsce na stanowiskach typu „Młodszy Junior Specjalisa od Specjalizacji” ???? Może po prostu ile średnio w farmacji zarabia się na start w RnD czy na produkcji „na start” wraz ze źródłem? I dopiero odnieść do do Mabionu?

Ant
@Obecny

Może brak prezesa nie wpływa bezpośrednio na pracę pracownika ale firmy, jako całości już tak. Ileż to czasu nie ma rejestracji leku w Europie? Na razie Mabion nic nie sprzedaje i tak kolosalne opóźnienia i brak sukcesów wpływają na ryzyko pracy tutaj.

@Ant

Z mojego punktu widzenia mimo wszystko nie wpływa to na naszą pracę. Kolosalne opóźnienia? Do jakich terminów się odnosisz? Tak, EMA zadała dodatkowe pytania zamiast podjąć decyzję o rejestracji, ale to przedłuża proces o jakieś 2 mc. Sukcesy: zakończenie badania klinicznego, złożenie dokumentacji rejestracyjnej, podpisanie umowy z Mylan, obecny feedback z FDA. Owszem to nie ten sam kaliber co rejestracja. Ocena sukcesów to kwestia perspektywy.

Ant
@Obecny pracownik

proceduralnie może na pracę nie wpływa ale finisz prac na Europę miał być już dawno (kilka lat) temu.....

Czaku
@Ant

Widzę, że dużo tu ekspertów na forum :) Rozumiem, że znasz proces rejestracyjny i masz już za sobą wprowadzenie przynajmniej jednego leku od początku do końca w swojej karierze? No chyba, że jesteś po prostu akcjonariuszem który wypowiada się za wszystkich czekających na akcje po 200 zł aby zarobić 1000% bo rejestracja miała być kilka lat temu a dom czeka na wykończenie? Z chęcią poznam odpowiedź ponieważ prawda wygląda zupełnie inaczej w odniesieniu do sytuacji firmy oraz pracy w niej.

Coś innego

Nigdy nie wypowiadałam się na tym forum, ale czytając te wszystkie wpisy z ostatnich 2 lat, mam taką refleksję, że ludziom niewiele trzeba do negatywnych emocji, osądzania innych na podstawie jednej informacji, czy jedynego zdarzenia, narzekania na wszystko dookoła. Jednocześnie tak wiele potrzeba, żeby zobaczyli to, co naprawdę się liczy, te dobre rzeczy i pozytywne strony w innych i ich działaniach.

Dawid
@Coś innego

Wiesz może coś o sytuacji kadrowej w tej firmie? Chciałbym ustalić, czy firma ta poszukuje aktualnie nowych pracowników. Może coś wiesz?

Czaku
@Dawid

Tak oczywiście firma prowadzi rekrutacje cały czas tworząc bazę CV. Z powodu aktualnej sytuacji wywołanej Pandemią co odbija się na bezpieczeństwie i możliwościach firmy, nie można zapewnić, że jakiekolwiek rozmowy rekrutacyjne odbędą się w najbliższym czasie :)

Roman

Pytanie o dział R&D - czy jest możliwość pracy na kilku projektach czy cała firma pracuje nadal nad tym głównym?

Obecny Pracownik
@Roman

Projektów jest kilka w dziale R&D i zależnie od stanowiska można pracować przy kilku równolegle. Lista rozwijanych produktów jest na stronie Mabionu w zakładce "Pipeline", a następnie "grafiki"

Jakie są warunki zatrudnienia w Mabion S.A.?

Obecny pracownik

Hej, Dzięki za zainteresowanie firmą. Czy możesz doprecyzować pytanie? Chodzi Ci o warunki finansowe, wymiar godzin pracy, atmosferę, czy jeszcze coś innego. Podanie działu i stanowiska jakie Cię interesuje tez może pomóc. Warunki finansowe są podobne jak u konkurencji. Na początkowych stanowiskach może się zdarzyć, że zarobisz gdzie indziej więcej/mniej. Na wyższych stanowiskach z nieoficjalnych informacji wynika, że zarobki są mniejsze niż u konkurencji, ale to wszystko są „szacunki”. Jak pracodawcy będą musieli publikować w ogłoszeniach proponowane wynagrodzenie, dopiero będziemy mieć pewność. Przyjdź i sam/a się przekonaj co Ci zaproponują na bazie Twojego doświadczenia i umiejętności. Godziny pracy dla działów z wyjątkiem Produkcji i KJ to pn-pi od 8 do 16. Te dwa działy okresowo pracują na 3 zmiany i z ruchomym weekendem. Atmosfera: Dominująca cześć zespołu to ludzie młodzi, pozytywnie nastawieni do życia, z dużą energią. Mi to pasuje. Zawsze można trafić do grupy która Ci nie odpowiada, ale w mojej ocenie szansa na to jest niska w Mabion.

Xxx

Jak sie aktualnie pracuje w dziale R&D na stanowisku biotechnologa?

Jak długo trwa proces awansu w Mabion S.A.?

hehe

u niektorych nawet to i ze 4 lata z najnizszego stanowiska :)

Maria
@hehe

Z najniższego stanowiska na jakie? Bo to też ważne pytanie, czy mowa o jakimikolwiek awansie czy całej ścieżce kariery. Swoją drogą 4 lata to też nie jest jakoś dużo, wiele osób latami pracuje na jednym stanowisku bez żadnej możliwości awansu.

JM
@Maria

Nowy tytuł - Junior to nie awans. Przybywa obowiązków i odpowiedzialności, a możliwości decyzyjne i pensja się nie zmieniają. Albo niewiele. Na wyższe stanowiska szanse nikłe.

Patryk

Cześć, czy ktoś może powiedzieć coś na temat pracy jako młodszy specjalista ds. Badań klinicznych? Zarobki, perspektywy rozwoju, atmosfera? Dzięki za pomoc :)

@Patryk

atmosfera bardzo w porządku ale i wymagania z tego co wiem nie małe. Perspektywy są- firma ciągle się rozwija.

MM
@Marcin

Nie wiem jakie jest źródło tych informacji ale dodam tylko, że żaden Marcin nigdy nie pracował w dziale badan klinicznych w mabionie

Iza
@MM

A ten dział jeszcze istnieje? Swego czasu wiekszosc osob odeszla a tych co pozostali poprzenosili do innych dzialow bo liderka sobie mega nie radziła podobno, ale ze miala chody to przymykano oko na jej niekompetencje.

@Iza

Z tego co wiem w tym dziale pracowała Iza. I nie odeszła sama podobnie jak wiele innych osób które po prostu jak sądzę- nie robiły dobrze tego za co odpowiadały. Tego typu komentarze są już coraz mniej wiarygodne.

Xxxxxxxxxxxxx
@Marcin

Akurat to czy odeszła sama czy nie nie ma zadnego znaczenia bo wszyscy, którzy odeszli albo zostali zwolnieni z dnia na dzień opuścili mabion z tego samego jednego powodu

hmmm...
@Marcin

Za to oczywiscie komentarz podwazjacy kwalifikacje nieznanej osoby tylko na podstawie RZEKOMEJ zgodnosci imion w celu zdyskredytowania NEGATYWNEJ wypowiedzi o Mabionie... jest wiarygodny?...

@Xxxxxxxxxxxxx

Ma to bardzo duże znaczenie. Z tego co wiem ludzie którzy odeszli, odeszli z powodu przekraczającej ich możliwości ilości pracy. Biorąc pod uwagę źródło tych informacji- uważam je za wiarygodne. Poparte jest to zresztą moimi osobistymi obserwacjami. Nie mówię że jest to ok- pytanie jaki wpływ ma na to lider. Podejrzewam ograniczony. Od tego są kierownicy. Widzę że masz jakiś problem. Może sposobem na jego rozwiązanie jest zwyczajna rozmowa? Tego typu dywagacje nic nie wnoszą. Najłatwiej jest oceniać stojąc obok... Sytuacja w tym dziale naprawdę nigdy nie była prosta. A jesteśmy tu gdzie jesteśmy... Nie mam pewności czy byłoby to możliwe gdyby lider był do (usunięte przez administratora) Ja do lidera mam duży szacunek. Więc zamiast wdawać się w dziwne dyskusje (to jest naprawdę słabe)- skupmy się może na tym co przed nami i dążmy do tego samego celu. Nie kładąc sobie kłód pod nogi. Każdy może mieć opinię. Tyle tylko że czasem zamiast wypisywać głupoty nie dając komuś szansy na obronę i wyjaśnienie czegokolwiek (wbrew pozorom nie każdy tu wchodzi) wystarczy zwykła, szczera rozmowa. p.s. te osoby które zostały z tego działu zwolnione- one naprawdę były.... dziwne.

@Xxxxxxxxxxxxx

Ale głupoty!!! Dajcie ludziom szanse sprawdzenia się i rozwoju. Bo warto!!! Zamiast zrażać wyssanymi z palca tekstami. Jak ktoś się nie sprawdza to zostaje zwolniony. Proste! Kim Ty jesteś? Mabion to firma z perspektywami. Firma dla tych którzy chcą i mogą dać z siebie więcej. Którzy oczekują ale i dają. Nie zdarzyło się jeszcze żeby zaangażowanie i ciężka praca nie zostały wynagrodzone. Kimkolwiek jesteś :) Próbuj i przekonaj się sam zamiast zrażać się tekstami bez pokrycia. Nie zawsze będzie łatwo ale z czasem okaże się że było warto! Powodzenia!

@Amelia

"Sprawdzaniem się", "rozwojem", "perspektywami", "dawaniem z siebie więcej", "zaangażowaniem i ciężką pracą" nie zapłacę czynszu i rachunków ani nie kupie jedzenia. Konkrety - ile wynoszą zarobki?

@student

Informacje o wynagrodzeniach nie są publicznie dostępne. Przyjdź, zobacz, pogadaj, zdecyduj :)

@Amelia

Wiem, ze nie sa publicznie dostepne, bo gdyby byly dostepne publicznie, to nie musial bym o nie pytac. Co wiec twierdzisz? Ze Mabion poda mi zakres zarobkow jezeli tylko do nich przyjde osobiscie?

@student

Nie mogę udzielić Ci odpowiedzi na pytanie dotyczące zarobków w tym dziale ani wogóle. Są one uzależnione od tego ile jesteś w stanie z siebie dać, jaką masz wiedzę, jakie doświadczenie, jak bardzo jesteś w stanie się zaangażować, co jesteś w stanie zaoferować. Im więcej dasz, tym więcej zyskasz ;)

Smith
@student

Człowieku jak nie jesteś zainteresowany podjęciem pracy w Mabionie to po prostu odpuść i idź szukać pracy jako REP - dostaniesz auto, telefon i tableta - będzie cool!

@Smith

Interesuje mnie praca w branzy biotech DLATEGO pytam jakie sa warunki zatrudnienia w Mabionie. Ta firma ma KONKRETNE wymagania w swoich ogloszeniach - wiec oczekuje KONKRETNYCH informacji o zarobkach.

@Amelia

Mabion ma KONKRETNE wymagania w ogloszeniach - wiec oczekiwalbym KONKRETNYCH informacji o zarobkach. Czy moze chcesz powiedziec, ze Mabion nie ma limitu na wysokosc zarobkow? Ze nawet swiezy absolwent moze dostac kilkadziesiat tysiecy jezeli tylko bedzie "duzo z siebie dawal" oraz "bardzo sie angazowal"? Wiesz, twoj tekst o tym, ze "im wiecej dasz, tym wiecej zyskasz" to brzmi wrecz jak praca jakiegos handlarza-domokrazcy, ktorego zarobki zaleza od tego ile sprzeda w danym miesiacu...

M.
@Marcin

Może na ilość pracy lider wpływu nie ma ale na to jak się odnosi do ludzi już ma wielki

kkkkarol
@Patryk

Czy ktoś cos napisze o tej posadzie?

Edyta
@kkkkarol

Z tego co wiem to w tym dziale aktualnie już brak kogoś kto ma merytoryczne podstawy. Niczego się nie nauczysz. Chyba że dam chcesz zostać kierownikiem to zapraszamy do firmy.

Mike

Podobno zmienia się prezes?

Mariusz
@Mike

Nikt w Mabionie się z tego nie cieszy.

@Mariusz

Dlaczego? Ma być gorszy? Czy coś wiadomo, jakie będą zmiany poza samym (usunięte przez administratora)?

Mariusz
@Mike

Bo prezes obecny jest fajnym gościem. Jest lubiany

@Mariusz

A (usunięte przez administratora)gorszy? Może jednak będzie ktoś z zewnątrz? Ludzie najbardziej boją się zmiany. Więc może będzie OK ;)

Łukasz
@Mike

Poczytaj to forum i sam odpowiedz sobie na to pytanie

Szym
@Mike

Prezesem ma byc ten z krakowa co ciagle gada przez telefon?

@Mariusz

A prezes jeszcze pojawia się w pracy czy jest już na urlopie?

Boda
@Tom

Jaki z krakowa ten co tabelki uklada?

@Boda

Ten, który zrezygnował pod koniec kwietnia. Prezes całej spółki.

Odchodzi i wraca?

@Boda

Tak układa te tabelki, że zapomniał przyjść w lipcu do pracy???

@Mike

Z tego co piszesz zmienia się w firmie prezes. Czy będzie to miało wpływ na wynagrodzenie lub ilość miejsc pracy w Mabion? Nikt dotąd nie napisał o benefitach przysługujących do pensji. Czy mógłbyś wyszczególnić co zawierają? Mam na myśli premie lub pakiet socjalny. Chętnie się tego dowiem.

Tom

A co sie mowi o tym nowym leku Mabionu? Zarejestruja go i bedzie to firma z przyszloscia? Dlaczego prezes zrezygnowal?

nick
@Tom

najpierw to musza zarejestrowac pierwszy lek a nie chwalic sie pipelinem na 10 produktow na ktore jak podejrzewam nie maja know-how

@nick

Specyfika branży: jak nie masz x produktów w pipeline to inwestorzy patrzą z niezadowoleniem. Opracowanie leku to przynajmniej kilka lat, dla tego lista produktów w rozwoju powinna być długa. No i nie każdy produkt musi dotrzeć do końca procesu rozwoju. Myślę, że know-how na bazie pierwszego produktu jest, przynajmniej na podobne leki (sporo wiedzy to również kwestia z feedback EMA do obecnego procesu rejestracji). Poprawcie mnie jeśli nie mam racji, ale w Polsce nikt nigdy nie złożył wniosku rejestracyjnego na kraje europejskie dla podobnej klasy leków (firma z północy procuje nad takimi ale nie jest w scentralizowanej procedury rejestracji leków dla żadnego z rozwijanych produktów).

Chetny

Podobno kierownicy w mabionie maja niezle wynagrodzenia i samochody sluzbowe. Co trzeba zrobic zeby sie zalapac na taki etat?

@Chetny

jakie to są niezłe?

ja tu nie wroce
@Chetny

ponoć zarabiają ok. 3x więcej od nie-kierowników plus benefity w postaci samochodu bez ograniczeń

Edyta
@ja tu nie wroce

a ile zarabiają nie- kierownicy? bo z tego co mi wiadomo to zależne od stanowiska..

ZXC
@Edyta

Pytasz o największą tajemnicę tej firmy? :D

Ewela
@ja tu nie wroce

3x2000 to 6000 zł, a to raczej niewiele

Aleksandra

firma z dużym potencjałem który jest marnowany przez tragiczne zarządzanie

@Aleksandra

Niestety nie sposób się z tym nie zgodzić.

Nie polecam. Praca dobra dla studenta. Straszny balagan. Brak szans na awans. Taka praca na przetrwanie, przezimowanie. Kadra kierownicza beznadziejna.

Eliza
@Anonim

Dokładnie. Może z tym awansem trochę przesadziłeś Anonimie- szansa powiedzialabym jest. Ale tak czy siak- szkoda zachodu.

@Anonim

Jedyne co na plus to ludzie - ale od zarania dziejów wspólny przeciwnik był tym co grupę spaja i łączy - myślę że po części stąd wynika to poczucie. Choć oczywiście są znajomości które powstały i przetrwały po zdezerterowaniu niektórych :) fajnych ludzi to się ma po pracy, dookoła, w domu - w pracy oczekuję kompetentych partnerów, szanujących się nawzajem, z którymi nawet jeśli się sprzeczam - to merytorycznie i o coś. Tu nie ma miejca na kreatywne spory. Tu się wykonuje polecenia.

Ewka

TA FIRMA TO DNO

On z tego działu
@Eliza

Żeby uzyskać awans najpierw musisz poczekać aż zostanie stworzona procedura awansu dla Twojego stanowiska (bo ze juz istnieje to nie jest takie oczywiste), potem ktoś ważniejszy musi uznać, ze jest zapotrzebowanie na wyższe stanowisko, potem musisz spełnić szereg wymagań, których czasami ze względów niezależnych nie jestes w stanie spełnić (np. akurat nie ma potrzeby robic tych rzeczy, które według procedury musisz zrobić, żeby dostać awans lub zupełnie ich w praktyce nie wykonujesz bo są od tego inne osoby), potem jest trochę jak na klasówce lub egzaminie w szkole, może dostaniesz 5 a może nie, a potem o ile awans otrzymasz, zmieniasz stopkę w mailu, dostajesz nowe obowiązki lub raczej stare obowiązki plus informacje, ze od teraz masz nie zadawać pytań i radzić sobie sam bo jestes już „wpisz aktualne stanowisko” i może nawet dostaniesz podwyżkę (bez entuzjazmu, niewielką, wartość lepszej wódki). Byłem, widziałem. Osoby z tytułem doktora latami pracują na stanowisku młodszego specjalisty do spraw blablabla

Jaro
@On z tego działu

Tak potwierdzam. Poza tym robi sie wiecznie cos z niczego a co chwile zmiana planow i niczego nie mozna zaplanowac. Dostajesz idiotyczne polecenia od przelozonego ktory mam wrazenie sam nie wie co masz robic. Ogolnie nie polecam ludziom ktorzy maja jakies ambicje w sobie. Praca dla osob bez ambicji po to zeby odbebnic 8 godz.i pojsc do domu. Nikt cie tam nie doceni za to co potrafisz. Poza tym straszny balagan.

Sandra
@Jaro

którego działu te mądrości doyczą?

Ewka

Witam. Dostalam zaproszenie na romowe na stanowisko biotechnolog. Czego mozns sie spodziewac po tym stanowisku i na jakie widelki wynagrodzeniowe mozna liczyc na tym stanowisku. Nie ukrywam ze zaklad jest w duzej odlegosci od mojego miejsca zamieszkania wiec wchodzilaby rowniez mozliwosc relokacji, a z tym rowniez wiaza sie naklady finansowe. Z gory dziekuje za odpowiedz

@Ewka

Na wstępnie 2000 zł netto, po 3 miesiącach plus 100-300 zł. A po roku obiecanych podwyżek brak, tylko puste słowa i zapewnienia. Ale to w tej firmie norma, że ciągle obiecują i nie dotrzymują słowa ;) +lojalki i zakaz konkurencji tak dla zwiększenia atrakcyjności zatrudnienia :)

@:)

Lojalki i zakaz konkurencji? Jakiego typu? Obowiązujące tylko w trakcie trwania umowy o pracę czy także po jej zakończeniu?

@student

Także po zakończeniu jako straszak, choć firma nie do końca rozumie co podrzuca do podpisania. Utrzymuję kontakty z byłymi pracownikami (trochę się ich już nazbierało) i nikt nie dostał ani grosza rekompensaty za zakaz konkurencji. Można uznać że jest to rodzaj zastraszenia czy zniechęcenia do zmiany pracy, ale nie ma się co przejmować.

@:)

Dziękuję za informację! Szczerze mówiąc, coś takiego BARDZO zniechęca mnie do składania CV do tej firmy. Jeżeli się na to zdecyduję, to będzie to z pewnością jedno z pytań które im zadam w trakcie rozmowy. Orientujesz się, czy tą umowę o zakazie konkurencji wręczają do podpisania razem z umową o pracę czy dopiero w trakcie pracy? Z tego co widzę w internecie, to prawo nakazuje wypłatę rekompensaty nie mniejszej niż 25% wynagrodzenia przez cały okres w którym obowiązuje zakaz konkurencji. Ja bym się z czymś takim natychmiast wybrał do prawnika.

Luli
@Ewka

Nie bedziesz biotechnologiem tylko technikiem produkcji, jesli starasz sie o pracę w dziale wytwarzania. To mydlenie oczu.

@Luli

Luli, prosze, wyjasnij - dlaczego twoim zdaniem pracujac w dziale wytwarzania nie jest sie biotechnologiem?

Menda
@:)

Jak ma wyplacać odszkodowanie jesli ostatecznie zwalnia z zakazu?

karol
@Menda

no wypłacają bodajże 20% wynagrodzenia??

KP
@karol

Zgodnie z kodeksem pracy odszkodowanie w umowie o zakazie konkurencji obowiazujacej po ustaniu stosunku pracy nie moze byc mniejsze niz 25% wynagrodzenia. Umowa o zakazie konkurencji wklejona w tresci umowy o prace, bez ustalonego okresu obowiazywania, lub z odszkodowaniem ponizej 25% wynagrodzenia jest niewazna. Natomiast samo niewyplacanie odszkodowania oznacza jej zerwanie.

edmund
@KP

no jak nie może być mniejsza niż 25% to w mabionie na pewno większa niż 25% nie będzie. Bo po co...

Zostaw merytoryczną opinię o Mabion S.A. - Konstantynów Łódzki

• Jak się pracuje w Mabion S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mabion S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mabion S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mabion S.A.?

Kandydaci do pracy w Mabion S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mabion S.A.
3.2/5 Na podstawie 112 ocen.
  • Gen. Mariana Langiewicza 60
    95-050 Konstantynów Łódzki