Opinie o Action

Ja tu tylko stoję

Pracuję tam kilka lat. Początki były wyśmienite, a teraz to jest wielka żenada. Wspomnę o zarobkach.... A może lepiej nie... Poza tym napewno w holi mozna gorzej trafić. A powiedzenie polak polakowi polakiem w kazdej firmie jest aktualne. Dla początkujących (poza wiekówką) jest to jakiś w miarę rozsądny początek. Ale radzę wkładać między bajki historie o stałych kontraktach itp. Po przejsciu na kontrakt zarobki SPADAJĄ . To chyba ewenement na skale światową.

Gałka

Fajna firma i szkoda, że zawsze znajdzie się niezadowolony człowiek!

Byłem, zobaczyłem, odszedłem

@Miron, to chyba są nawet coś tam udowadniał :) Zgadzam się, że kiedyś rewelacyjna firma do pracy i rozwoju, obecnie dno.

Miron

Odnoszę wrażenie, że niektórzy pracownicy postanowili za wszelką cenę oczerniać firmę. @Antoni Sadzę, że takie wrzucanie oskarżeń, bardzo poważnych nie zostało przemyślane? Jeśli masz dowody zgłoś tak gdzie trzeba ale nie oskarżaj bezpodstawnie tak nie można!!

Grażka

Każdą firmę można oskarżyć o różne sprawy. Najgorsze jest to, że osoby zadowolone nie piszą swoich opinii.

Moralniak

W ubiegłym roku odbył się pierwszy etap konkursu EBA, w którym Action została najlepszą polską firmą w sektorze Import/Eksport. Natomiast jako krajowy reprezentant, uplasowała się w pierwszej dziesiątce wśród firm zagranicznych. Może warto pamiętać gdzie pracujemy i docenić to?

Byly Action

Nalezy za wszelka cene unikac pracy w Actionie. Moze za czasow prosperity bylo ok ale za moich (czyli 2016/2017) dramat!!! Kolejno: 1/ Prezes traktuje ludzi jak smieci. Dosłownie. Teksty w stylu "jestes pierwszy do zwolnienia" albo "ja Was wypierdole jeszcze w kwietniu, nie bede czekal do maja" to norma. Tlumaczy sie to jego charakterem ale ludzie... jak tak mozna? 2/Masowe odejscia, dysfunkcja wspolpracy miedzy dzialami, wyscig szczurow - norma 3/ Agresja miedzy wspolpracownikami, duzo chamstwa, rotacja ludzi jak na froncie wschodnim 4/ Generalnie patologiczna atmosfera, rodem z Titanica. Na plus w miare byly pieniadze i rozpoznawalna marka pracodawcy, jesli ktos sobie dobrze wynegocjowal na starcie. Natomiast cala reszta... Chociaz jak teraz widzimy, cala branza przezywa kryzys, od Actiona sie po prostu zaczelo

Byly Action

Natali

Action rozwija się i mają sporo nowych ofert pracy.

Henry

Czy dowiem się coś więcej o pracy dla specjalisty ds.produktu? Jakie wymagania trzeba spełniać na początek? W jakich widełkach może być wynagrodzenie na tym stanowisku? Czy w firmie jest dodatek socjalny?

@Henry 07.04.2017 18:01

Witam, Wszystkie wymagania są zapisane w ogłoszeniu na ww. stanowisko. Przede wszystkim oczekujemy od Kandydata wielozadaniowości i kreatywności, na tym stanowisku masz możliwość współtworzenia i rozwoju działu. Wiedza i umiejętność jak budować relacje z dostawcą będzie dużym atutem. Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego jest wymagana. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie, to te kwestie dopiero poruszymy na rozmowie kwalifikacyjnej, na która serdecznie zapraszam. Dla pracowników mamy bogaty wachlarz benefitów takich jak Opieka Medyczna, Ubezpieczenie na życie, Karty Multi Sport jak również na terenie firmy dostęp do Siłowni, Sali do squasha i Sali Muzycznej. Zapraszam do udział w rekrutacji. Pozdrawiam Dział Szkoleń i Rekrutacji.

Iza

Action to moje miejsce pracy z którego jestem bardzo zadowolona, ale niestety niektórzy nie mogą tu pracować. Restrukturyzacja objęła chyba niezbyt pracowitych. Może dorabiają sobie u konkurencji robiąc takie wpisy? Czasami trzeba przewietrzyć firmę.

...
@Iza 23.03.2017 13:51

Szkoda komentować...

Iza

Action to świetnie rozwijająca się, nowoczesna firma. Praca tu daje mi satysfakcję i dziwię się niektórym osobom wypowiadającym się na tym forum. Zawsze można zmienić pracę i nie będzie powodów do narzekania. Myślę, że takie osoby mogą być inspirowane przez konkurencję!!!

Restrukturyzacja
@Iza 20.03.2017 12:04

Szczerze - tak prześwietnie, że po dwóch m-cach okresu próbnego postanowiłam nie doczekać do końca, tylko skrócić swoje męki i pracę tam. Złożyłam wypowiedzenie. Jednym z powodów była zła, bardzo nieprzyjemna atmosfera i odczuwalna presja "restrukturyzacji". Moim zdaniem ta firma potrzebuje gruntownych zmian. Patrząc na historię i na to, że jej prezes zbudował ją od zera to wielka szkoda. Nie wiem czy się podźwigną, życzę tego, ale niech o sobie nie wypisują bzdur jakie tam są cudowne perspektywy rozwoju, bo to nie jest prawda, niestety. Co ciekawsi ludzie uciekają. To też zauważyłam. W ciągu tego krótkiego okresu pracy odeszło kilka osób z jednego działu.

były

Oj tam, oj tam. Czepiacie się. Ojciec Piotrka handlował jajami, i co i jest Action. Niechaj nikt nie mówi, że niema kariery.

Edyta

@Nie polecam dlaczego uważasz, że to najgorszy dział? Skąd takie stwierdzenie?

Małpa

W każdej firmie, również w tej są błazny udające małpy, w przenośni i dosłownie...

Galapa

Witam, mam informacje, że w Action jest fajna praca. Słyszałem, że pracują tam fajni ludzie Chciałbym pracować w dziale rozwoju sieci franczyzowej i mam pytanie jakie mogę otrzymać zarobki? Jakie mogę mieć pytania na rozmowie, główne wymagania? Dziekuję.

Jęzorek

Bardzo chcę dostać się do pracy w Action w dziale eksportu z językiem niemieckim i angielskim tylko nie wiem czy mają takie zapotrzebowanie.

ACTION
@Jęzorek 24.01.2017 20:09

Witam, zapraszam do aplikowania na stanowisko Sp. ds. Exportu, w tej chwili poszukujemy kandydatów na ww stanowisko. CV proszę wysłać na adres rekrutacja@action.pl lub aplikować na stronie http://www.action.pl/pl/firma/kariera/oferta-pracy/MjA3NjZfMF85MDE%3D_0 Pozdrawiam

Er
@ACTION 30.01.2017 09:39

"Specjalista ds. Exportu" - hm, to jakieś pomieszanie języka polskiego z angielskim (albo "Specj. ds. Eksportu", albo "Export Specialist" chyba). Niech się tam nauczą ojczystego języka ;-).

Zniesmaczenie

Firma wcale nie stoi dzięki pracownikom, jak czytam w poprzedniej opinii i prawdą nie jest, że jest w niej cudowna atmosfera jak to się firma rozpisuje na swoim profilu na FB oraz na stronie internetowej. Przykład z życia pewnego działu wzięty jak jeden z Product Managerów kazał koleżance wracać na wieś skąd przyszła... Co za burak! Może zarząd go wróci do źródeł czyli do najniższego stanowiska jakie zajmował w Action? Obrzydliwy brak kultury! Nikt z kierownictwa nie reaguje na takie przejawy buractwa.

Megaluz
@Zniesmaczenie 08.01.2017 22:09

Niestety napisałem prawdę o pracownikach. Taką mamy atmosferę jaką sobie stworzymy, to od nas zależy wiele!!! Szefostwo nie zawsze wszystko wie, może trzeba czasami o takich "geniuszach" ich informować?

Odp_
@Lokaj 14.01.2017 20:15
Zapomniał wół jak cielęciem był. Największe buraki w to rozzuchwaleni wielkomiejscy panowie od jednego pokolenia....

Z tym się zgadzam. Nie tylko panowie, ale i panienki, co za wiele w swoich farbowanych blond główkach nie mają, a głosują jakby największe mądrości świata miały do sprzedania...

noo

Dobre!!!pamietamy jak nakupywala w Actionie roznych duperelek i kazala nam za nie zaplacic!!! bezczelna wszystko kupila pod swoim katem a cudzymi pieniedzmi chciala zaplacic. Co za tupet!!! Ale nam by do glowy nawet nie przyszło aby o tym na głos gadać. Pozdro Sowo Anonimku:-)

Ewelinka???
@noo 30.12.2016 16:45

PM-ka od wszelkiego barachła? Dobra jest. Nie ma co. Może by tak redukcja etatu?

bambino

Pracuję u was już długo, do tej pory nie narzekałem, ale tym razem przesadziliście. Rozumiem że firma ma problemy i wymyśliliście że nie dacie pracownikom kart sodexo. Zamiast tego wpadliście na pomysł że odbierzemy premię na święta w towarze. Wszystko było by spoko, gdyby nie fakt że ceny które nam zaproponowaliście są wyższe od tych ze sferis a to już jest obrzydliwe...

Azach
@bambino 23.11.2016 10:19

To że cena w hurtowni / dystrybutora jest wyższa niż w sklepie internetowym nie jest żadnym zaskoczeniem. Dopłaty producentów do towaru, który został zakupiony u dystrybutora to norma tj. sklep kupuje od dystrybutora za 100, od producenta dostaje 25, więc sklep sprzedaje za 85. Każdy zarabia.

Ocena klienta

Nie widziałem bardziej chorej firmy.jak ta wasza . Aby jako potencjalny klient poznać przykładowe często kosmiczne ceny ,należy się obowiązkowo zarejestrować ,a rejestracja jest obowiązkowo - płatna,. Tak więc należy mieć daleko w czterech literach takie firmy. Najzabawniejsze jest że handlowcy z Allegro Ebay Aliexpress w detalu mają ceny porażająco niższe od waszych w hurcie. Jeszcze trochę takiej polityki i skończycie na dnie jak wielu innych zarozumiałych co myśleli że klienci to idioci

ACTION
@Ocena klienta 22.11.2016 11:42

@Ocena Klienta Płatna rejestracja w i-serwisie Action wynika z chęci zabezpieczenia interesu naszych partnerów. Chodzi o to, aby uniknąć sytuacji, w których klient detaliczny dokonuje zakupów bezpośrednio u nas, z pominięciem resellera. Jest to także bardzo przydatne narzędzie weryfikacji klientów, gdyż dzięki konieczności dokonania opłaty, od razu uzyskujemy dane dotyczące klienta. Warto również dodać, że opłata rejestracyjna jest w całości zwracana na konto klienta, gdy tylko przekroczy on 5000 zł obrotu w ciągu dwóch miesięcy.

Megaluz
@ACTION 13.12.2016 09:08

Każda firma prowadzi swoja politykę. Nie wszystko wiemy i wydaje się nam , że coś jest źle. Nic bardziej mylnego. Szefowie mają swój plan na firmę i należy zająć się pracą a pozostałe tematy zostawić odpowiednim ludziom tak mi się wydaje. A generalnie firma stoi dzięki pracownikom.

Maciek

No nie wiem, chyba wszystko jest tutaj w porządku, tak mi się przynajmniej wydaje, a ja się na tym trochę znam

KInder

Jak ktokolwiek ma podjąć pracę w tej firmie - ODRADZAM.Wiem co piszę iz pracowałem w niej prawie pięć lat jeszcze w starej siedzibie na Jana Kazimierza- tam było wszystko ok. pod względem nadgodzin i płacy.Po przenosinach na Dawidy wszystko się zmieniło-mniejsze płaca które w starej siedzibie i najważniejsze kompletnie nie liczą się z pracownikiem i nie kwestionują kodeksu pracy - kiedyś i teraz.Przykład- miałem zmianę od 15-23 , tyle pracy że czasami wychodziło się o 4-6 rano -czas odpoczynku( nie mówię o dojazdzch to 12 h) a, jak się spóźniasz następnego dnia to - Wieka pretensja na którą ty przychodzisz do pracy. Nie wieżcie w to ogłoszenie iż żadnym przyjęciem towaru się nie będziecie zajmować iż jest specjalny dział który się tym zajmuje to 1. Po 2.Tylko szykają ofiar na zmianę od 15-23 gdzie nigdy poza sezonem się wychodzi o czasie(sezon od września do marca) i do tego beznadziejne wydostanie się z tej DZIURY.PO 3.Jak chcesz zarabiać 1300-1500 zł będąc doświadczonym pracownikiem - TO POWODENIA.Za moich czasów ściągali pracowników autokarem z Radomia którzy może popracowali góra 5 miesięcy iż nie płacili co miesiąc na czs i zrobili strajk iż nie wchodzą do pracy jak nie dostaną wypłaty- wszyscy zrezygnowali.Po 4.Nie wierzcie w godziny pracy w ogłoszeniu-praca tylko 15-23(i więcej) iż tylko starzy pracownicy pracują na zmiany.Po 5.Pani która do was odzwoni powie wam że już poranne godziny są wykożystane(kłamie jak z nut). Po 6.Nie macie możliwości noszenia telefolów komórkowych ze sobą(ze względu na kradzieże).Po 6.Są karty czasu pracy iż są bramki jak na lotniskach i cię w ten sposób weryfikują z czasu pracy -OSZUŚCI-bo jak wychodziłem po 23 - na drugą 2 przerwę z 100% która jest płatna obcinają ją tobie w całości do wypłaty ( uwzględniają pracy w godzinach nocnych i nadliczbowych)PO 7.Na rozmowie mówią ci o premi -WIELKI KŁASTWO- jak nie będziesz zostawał do samego końca (i lizał du.ę kierownikowi) to zapomnij). PO 8.Kolaś Sebastian.S jest kierowikiem Magazynu na Dawidach i wy--uał z tej funkcji swojego kolegę który był jego kierownikiem - Pie--olony karielowicz jego zastępca Paweł.P- jeszcze większa m-da. Jeżeli macie pytania co do Action to piszczie iz non stop nam kontakt z pracownikami i jestem na bierząco i pracując w dodatku o - krok. A ijeszcze jedno LUDZIE-Nie wierzcie że Firma -DUŻA-PERSEKTWWICZNA- KŁAMSTWO WIELKIE. Tą firmę - Ściga FISKUS za podatki od 2012-2014r. ZASTANÓW SIĘ - LUB NAPISZ. POZDRAWIAM. areckimm1@Wp.pl

actionfan
@KInder 06.08.2016 14:48

Napisz jak to jest że firma sprzedaje produkty po cenach wyższych niż można kupić w sklepach internetowych??? w czym jest myk???

Jurek

zastanawiam się na pracą w Action ale słyszałem że są jakieś problemy z Urzędem Skarbowym/ opieram się na ostatnich komunikatach gield/ czy coś wiadomo jak obecnie wyglada sytuacja ekonomiczna? zależy mi na pracy w miarę stabilnej firmie

Jurek

DLP

Super firma. Pracowałam dla nich przez 8 lat. Wiceprezes (usunięte przez administratora) super inspirujące osoby, wiadomo - wymagające. Dużó można się tam nauczyć. Oczywiście ma swoje za uszami jak każdy pracodawca, w tej, w której jestem teraz z resztą też, ale w Action to był bardzo dobry czas.

Janek

Oferta pracy na handlowca jest aktualna. Ciekawe dlaczego od połowy kwietnia nie znaleźli pracownika na teren zachodniopomorski i pomorski, pomimo ogłoszeń na portalach???

Agnieszka

Najbardziej przyjazne miejsce pracy w jakim pracowałam. Głównie ze względu na współpracowników i dogodne warunki pracy(lokalizacja, nowoczesny, wygodny budynek, bezpłatna siłownia, duży parking). Firma jest duża, zapoznanie się ze strukturą i wdrożenie trochę trwa ale ludzie życzliwi i pomocni choć zdarzają się wyjątki, tak jak wszędzie.Polecam

klakierzy

połowa opinii na tym forum (pozytywnych oczyswiscie) pochodzi z działu kadr tej firmy,

@klakierzy 29.12.2015 08:56

Podajemy nick Action przy każdej wypowiedzi firmowej.

niemka

A ja polecam Action jako pracodawcę. Zaczynałam od zera w tej firmie, a teraz dostałam szansę i mogę rozwijac się w zagranicznym oddziale Action.

pracodawca

W ogłoszeniu na Asystenta Eksportu/Importu są poniższe wymagania, nie wymagamy znajomości branży i doświadczenia 2-letniego: Wymagania: bardzo dobra znajomość języka angielskiego mile widziana bardzo dobra znajomość drugiego języka dobra znajomość aplikacji MS Office szczególnie Excel dobra organizacja pracy komunikatywność mile widziane doświadczenie w sprzedaży eksportowej lub zakupach importowych na podobnym stanowisku

pracodawca

Zmiana ustalana jest z Kierownikiem Zmianowym. Praca w Zamieniu jest 7-15 lub 15-23 a praca w Nadarzynie jest 8-16 lub 15-23. Więcej pracowników przypisywanych jest do drugiej zmiany tj. 15-23. Zależy to również od Sekcji Magazynowej, liczby zamówień, okresu w trakcie roku itp.

Anna

Witam, mam pytanie czy podczas nowych rekrutacji korzystacie Państwo z istniejącej bazy danych? Chciałabym aplikować na stanowisko asystenckie w dziale eksportu, jednak kiedys juz wysyłałam Cv na podobne stanowisko i zastanawiam sie czy jest sens jeśli wcześniej ńie zostałam zaproszona na rozmowę?

Anna

@Anna 15.10.2015 21:40

Zapoznajemy się z każdym złożonym CV. Nie wiem na jakie stanowisko wcześniej Pani aplikowała i jak dawno, warunki przy kolejnych rekrutacjach ulegają zmianie. W odpowiedzi na aplikację na każdą aktualną ofertę pracy kontaktujemy się z wybranymi kandydatami w przeciągu 2 tygodni.

Jakościówka

Planuję zgłosic swoją kandydaturę na stanowisko Spec ds. systemu zarzadzania jakością, jako mam doświadczenie i fioła na punkcie jakosci, więc może się przydam? ;) Moje pytania brzmią ...czy nikt na tym stanowisku nie pracował? czy to nowe stanowisko? Czy to pełen etat czy też na jakąś częśc etatu? Jak z zarobkami w firmie?

@Jakościówka 14.10.2015 08:08

Proces rekrutacji na specjalistę ds. systemu zarządzania jakością zbliża się ku końcowi. Nie jest to nowe stanowisko w organizacji. Praca na pełen etat. O wynagrodzeniu rozmawiamy podczas pierwszego spotkania.

g...o prawda

Za zgodą przełożonego???? Pierwsze słyszę... Szkoda pisać

prawda boli

@prawda boli 05.10.2015 11:16
prawda jest taka ze nie płacą za nadgodziny !

Nadgodziny mogą być umieszczane przez pracodawcę w harmonogramie jako dni do odbioru: np. za 5,5 godziny dostaje się cały dzień wolny. Nieodebrane nadgodziny są wypłacane w przyjętym okresie rozliczeniowym tj. obecnie raz na kwartał.

george
@prawda boli 05.10.2015 11:16
prawda jest taka ze nie płacą za nadgodziny !

nie , przewaga obioru godzin - 5,5h za dzień wolnego . Kolega miał 35h to kazali mu wypisać 4 dni odbiór reszta zapłacili.

świadek

Byłam świadkiem jak do działu kadr przyszedł pracownik magazynu, był niemy. Wyciągnął kartkę na której zapisane miał nadgodziny; na pytanie czy ustalił te nadgodziny z przełożonym - zaprzeczył. Został poinformowany iż tylko ustalone nadgodziny mają znaczenie. Była bardzo zaskoczony i zaniepokojony. Zastanawiałam się wówczas co z czasem który poświęcił pracy ? Jak to możliwe iż nie miała ona znaczenia przy wynagrodzeniu czy tez dniach wolnych.

@świadek 24.09.2015 12:03

Zgodnie z Kodeksem Pracy każdy ma prawo spisywać swoje godziny pracy. Praca w nadgodzinach może być wykonywana jedynie za zgodą przełożonego.

calineczka

Niestety drogi kariery w firmie po prostu nie ma. Owszem istnieją może jakieś ścieżki jednak są tak mocno zakamuflowane iż przez wiele lat pracy nie udało mi się na taką trafić. Mam pytanie jeśli wnioski do przełożonego, który nie docenia pracowników i nie potrafi ich motywować są bezskuteczne, do kogo może się zwrócić sfrustrowany pracownik ?

@calineczka 24.09.2015 11:53

Każdy pracownik ACTION ma możliwości rozwoju. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Działu HR.

Nick

Po rozmowie kwalifikacyjnej odnioslem wrazenie ze prezesi zarzadzaja firma po polsku czyli wszystko robia sami a szefowie dzialow nie maja samodzielnosci. Nie chce podawac szczegolow rozmowy ale oceniam ja jako wielce nieprofesjonalna. Stracilem czas.

renata

A jak w tej firmie wygląda polityka zatrudniania ludzi 50+. Czy ktoś w wieku 55 lat z wykształceniem logistycznym i biegłym niemieckim ma szanse w dziale eksportu importu - gdziekolwiek, byle z faktycznym wykorzystaniem języka ? Czy firma ma politykę twz " młodego dynamicznego zespołu " - czytaj : po prostu - młodzi i wystarczy ? Czy występuje w tej firmie dyskryminacja ze w,błędu na wiek, że najpierw, to wcale nie przyjmą, a jak już przyjmą, to za niższą pensję w zamian za wyższe wymagania niż od młodych ? Teraz pracuję w takiej firmie, gdzie muszę się godzić na znakomicie niższą pensję i jawnie więcej obowiązków niż młodzi wykonujący tę samą pracę i mnie to finansowo, a jeszcze bardziej - moralnie uwiera i chciałabym zmienić, ale nie z deszczu pod rynnę.

marek

wiecie co, ogólnie firma całkiem dobra, tylko dlaczego zakładają, ze ktoś kto zajmuje si e redagownaiem serwisu internetowego musi być niepełnosprawny? to już jest lekka dyskryminacja moim zdaniem,a takie kwiatki mają miejsce we Wrocławiu (usunięte przez administratora)

@marek 30.06.2015 15:31

wpis nie dotyczy ACTION S.A. a innej spółki Blue Action, ACTION nie posiada i składa ofert do pracy we Wrocławiu

Wojtas

Hehe To nie my:)

WOJTEEK

oj bardzo przepraszam i dziękuje za szybką odpowiedz pozdrawiam

zainteresowana

Witam, zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisko asystentki w dziale eksportu. Proszę o informację o możliwościach awansu, rozwoju kariery w firmie.

WOJTEEK
@Action 09.04.2015 16:20
Oczywiście możliwości awansu istnieją. W spółce nie ma sztywnej drabinki awansu. Natomiast funkcjonuje dobrze działająca rekrut...

Witam mam pytanie do zarządu action czy wy wiecie że firma van CZY WIECIE O TYM FAKCIE CZY TEŻ TO UKRYWACIkoppen van eijk z którą współpracujecie wysyła do waszego magazynu w Zwaagdijk w 90 procentach kryminalistów .ludzi po wyrokach więzienia i po bardzo ciężkich przestępstwach nawet takich jak zabójstwo.Koordynatorka z van koppen oddział zwaaagdijk załatwia prace znajomym własnie z takiego środowiska.W biurze van koopen nie trzeba dołanczać do cv zaświadczenia o niekaralności .Osobiscie pracowałem w action i zostałem okradzoiny z telefonu kom kiedy zgłosiłem to koordynatorce powiedziała żebym jej głowy nie zawracał bo jak się nie zamknę to z roboty z akciona wylecę .PYTAM WAS E BO PODOBNO JESTEŚCIE FIRMĄ PRZYJAZNĄ LODZIĄ .DLACZEGO NIKT TEGO NIE SPRAWDZA .LUDZIE Z VAN KOPPEN PRZYCHODZĄ DO WASZEGO ACTION POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW I ALKOCHOLU .CZEKAM NA INFO W TEJ SPRAWIE I INFORMUJE WAS ZE BĘDE OPISYWAŁ TĄ SPRAWĘ DO CHOLENDERSKIEJ GAZETY I DO PRACOWNIKÓW Z ACTION Z Z ZARZĄDU POCHODZENIA HOLENDERSKIEGO BO ICH TA SPRAWA POWINNA ZAINTERESOWAĆ CO DZIEJE SIĘ W ACTION.

@WOJTEEK 22.04.2015 13:15

Witam, w odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, że firma ACTION z Holandii (ACTION NL z Zwaagdijk), o której Pan pisze, nie jest w żaden sposób powiązana z ACTION S.A. w Polsce. Powyższe zarzuty prosimy przekierować bezpośrednio do właściwej firmy. Jest to jedynie zbieżność nazw. ACTION SA nie posiada oddziałów w Holandii.

Anty Action

Czyli obchodzicie prawo zawężając okres wyliczając tylko średnia z miesiąca , wybierając miesiąc w którym nie ma premii (w tej firmie jest co 3miesiace).... Przewrotne to, trochę sprytne ale nie do końca. Bardziej to nadużycie prawa niż jego interpretacja. I tak na każdym korku w Ekszion.......

@Anty Action 26.01.2015 08:16

Wszystkie wyliczenia prowadzone są zgodnie z: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz. U. z dnia 9 stycznia 1997 r.)

Janszek

szukaj: czytaj uważnie i czytaj posty innych to nie "mój przypadek" tylko "reguła" w tej firmie. analogiczną sytuację, tylko w dziale magazynowym opisuje Minona - 2014-12-24 08:56:31 jak firma nie płaci wyższych stawek za nadgodziny , zmuszając pracowników do podpisywania jakiś kwitów, że niby te nadgodziny to są na wniosek pracownika (what?!?!)

Janszek

Aha - i ten ośrodek wypoczynkowy dla pracownikow.... :) tam szczury byłyby sie zamieszkać w tym syfie i boazerii z lat 60tych.....nikt tam nie jeździł bo to wstyd by był i strach .

Janszek

Mnie nie podobało sie jako pracownikowi ze zarząd tej firmy potrafił podnieść mi plany kwartalne w środku okresu rozliczeniowego o 40% , gdy za dobrze szło. Co skutkowało wypłata premii o 30% mniej niż gdyby nie zmieniali planów ( lub inaczej - zmuszali mnie do zmany tak jak zmuszają ludzi do podpisywania nadgodzin na magazynie) taka oferta nie do odrzucenia Inna sprawa to wynagrodzenie za urlopy . Nie wiem jak oni to liczą ale za urlop dostawałem średnia z podstawy - bez wliczania premii w średnia . To jakaś kpina. Do tego kompletny brak klimatyzacji duchota w blaszanej puszce temperatury po 30 stopni i odpowiedzi z kadr typu tego co tutaj - klimatyzacja jest i ch.... Ze 30 stopni. Jest i juz. Uwierz w to:)))))

@Janszek 27.12.2014 09:08

Wynagrodzenie za urlop wylicza się z podstawy i składników zmiennych wypłacanych w okresach nie dłuższych niż 1 miesiąc, stąd wypłaty premii kwartalnych nie mogą być wliczone do dodatku urlopowego.

Minona

Witam, jako ze pracuje w action na stanowisku magazynier od dluzszego czasu, chcialbym podzielic sie z wami moja opinia na temat tej firmy. Postaram sie zachowac bezstronnosc, bo mimo wielu nazekan pracuje mi sie tutaj calkiem dobrze, i nie zamierzam zmieniac zatrudnienia. Zanim sie zabralem za pisanie tej opinii przeczytalem wszystkie poprzednie komentarze, zwlaszcza te napisane przez Action. Jest tam kilka klamstewek, ale wescie pod uwage ze osoba ktora je pisala tez tam pracuje i nie pisala anonimowo. UMOWA A wiec jak sie pracuje na magazynie w Action. Swiezo zatrudniony pracownik dostaje umowe zlecenie na okres probny 3 miesiecy. Oczywiscie osoby niepelnosprawne dostaja umowe o prace (tez na 3 miesiace), Jesli pracownik jest ok, to zazwyczaj po tym okresie dostaje kolejna umowe, juz na umowe o prace na pol roku, pozniej na rok i na czas nieokreslony. Ba - magazynier po 10 latach pracy dostaje nawet zegarek :). Oczywiscie sa wyjatki, np. kolega ktory od ponad roku robi na zleceniu albo inny ktoremu co miesiac dawali umowe zlecenie az wkoncu (kiedy byl juz niepotrzebny) mu podziekowali. Jest tez kilku pracownikow ktozy umowe o prace dostali od pierwszego dni bez zadnego znanego mi powodu. Pamietam tez pracownika ktory przez ponad miesiac nie dostal zadnej umowy az wkoncu odszedl (ale wyplate dostal normalnie). Sa to oczywiscie wyjatki i poszczegolne przypadki to nikly procent wsrod ludzi zatrudnionych na stanowisku magazyniera. GODZINY PRACY Sa 2 zmiany od poniedzialku do piatku, od 8 do 16 i od 15 do konca pracy. W sedzonie przedswiatecznym, czyli listopad grudzien, konczylismy nie raz robote okolo 2-4 rano. Poza sezonem, zdazalo sie konczyc 21-22, ale raczej zawsze jest to 23:00. Zdazaja sie tez soboty pracujace, dla osob chetnych placone podwojnie za godzine (tzw. setki). Zazwyczaj w sobote pracuje sie od 7 rano, wiec jesli ktos w piatek ma na druga zmiane i zadeklarowal swoja obecnosc w sobote to moze wyjsc do domu o 23:00 i nikt mu tego nie bedzie mial za zle. Na pierwszej zmianie nadgodziny to zadkosc, ale zdaza sie kilka razy w roku. WYNAGRODZENIE Dla uproszczenia wszelkie kwoty bede podawal w Netto. Poczatkowy pracownik na zleceniu, czy umowie o prace dostaje okolo 1600zl. Po przepracowanych 2 miesiacach dochodzi rowniez premia uznaniowa (~500zl). Nadgodziny dla osoby na umowie zlecenie sa platne jak za zwykle godziiny pracy, a osoby na umowie o prace dostaja 50% dodatkowo za godzine nadliczbowa i 100% za nadgodziny po 23:00. Przynajmniej teoretycznie. Mimo ze wyplata zawsze jest na czas (zawsze 10 dnia miesiaca, chyba ze wypada w weekend to wczesniej) to jednak nie zawsze wszyscy sa zadowoleni. Zacytuje "Pracownicy, którzy wypracowują nadgodziny otrzymują regularnie wynagrodzenie lub mogą odebrać je jako dni wolne" Jest to bzdura gdyz nadgodziny nie zawsze sa wyplacane tylko odbierane. Po prostu pracownik dostaje kwit o odebranie nadgodzin z gory przez firme nazuconymi dniami i "musi" go podpisac. To oczywiscie wyglada jak by sam skladal wniosek przez co nadgodziny sa odbierane 1 godzina za 1 godzine, a nie 1 za 1,5 tak jak to powinno byc w przypadku kiedy to firma wymusza odbior godzin zamiast pracownikowi zaplacic. Oczywiscie zgodnie z kodeksem pracy, tak naprawde nie musi tego podpisywac, ale do tej pory nikt nie odwazyl sie nie podpisac bo nie chce stracic premii, albo pracy, a podejzewam ze takie bylyby tego konsekwencje. Dodatkowo nadgodziny sa wyplacalne "teoretycznie" kwartalnie, ale tak naprawde do tej pory nie potrafie rozszyfrowac jak to jest liczone, raz placa co miesiac, raz co trzy, a i przy tym sporo odbieraja. Za to za soboty jest placone zawsze przy wyplacie co miesiac i tych godzin nikt pracownikowi nie odbiera. Pozatym raz do roku dochodzi karta podarunkowa na swieta (okolo 500-700zl) dla pracownikow z umowa o prace. W skrocie - ile zarobi magazynier w Action? Z poczatku 1600, pozniej z premia 2100 + okolo 200zl za kazda przepracowana sobote (przez wiekszosc roku przynajmniej jedna miesiecznie, a w listopadzie byly chyba az 3, przypominam ze to tylko dla chetnych). Po okolo 2 latach dochodzi podwyzka (200zl brutto), pozniej o podwyze ciezko. Moje wyplaty byly rozne, najgozej 1600, srednio 2400, najlepiej ponad 3000. BENEFITY Niewiele wiem na ten temat, kilka komentarzy wyzej Action wymienilo kilka z nich, szkoda tylko ze nie napisali jednego - benefity dotycza chyba tylko pracownikow biorowych, bo napewno nie magazynierow. WARTO CZY NIE? Ja jestem zadowolony, niektorze odchodza po miesiacu, a sporo osob pracuje ponad 10 lat. Kwestja indywidualna. Chetnie przeczytam odpowiedz Action. Pozdrawiam.

@Minona 24.12.2014 08:56

Dziękujemy za przedstawienie swojej opinii na temat pracy na magazynie. Niektóre szczegóły zawarte w wypowiedzi nie są zgodne z prawdą co może wynikać z braku informacji. Praca na magazynie Action jest od poniedziałku do piątku na 2 zmiany 7-15 i 15 - 23 (czasami dłużej w zależności od ilości pracy). W magazynie nie ma premii uznaniowych, jest to efekt za wyniki pracy wyliczany przez kierownika. Można zarobić więcej niż w opisywanym przypadku, nawet dodatkowo do 50% podstawy. Nadgodziny mogą być odbierane, zależy to od organizacji pracy na magazynie, lub wypłacane maksymalnie w przeciągu 1 kwartału. Odbiór nadgodzin ustala kierownik - za 5,5 nadgodzin otrzymuje się 1 dzień wolny. Podwyżka po 2 latach jest w wysokości 300 zł brutto. Benefity dotyczą wszystkich pracowników Action. Zapraszamy po informacje.

Zostaw opinię o Action - Zamienie

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Action