PKP Intercity S.A.

Opinie o PKP Intercity S.A.

Lokomotywa

Jak takie drużyny konduktorskie jeżdżą, oni jeżdżą w okolicach swoich województw , bo np w Zach pom się powtarzają konduktorzy . To nie są oddziały wojewódzkie, np Intercity Kraków, Łódź , Szczecin , itd ?.

PESA

Absolutnie nie trzeba płacić lojalki. Po prostu zgłaszasz, że nie jesteś zainteresowany szkoleniem. Pracodawca nie będzie robił żadnych problemów, przeprosi cię za kłopot, dostaniesz kosz słodkości na pożegnanie wraz z bukietem kwiatów.

Stroboskop
@PESA

Oczywiście, że pracodawca nie będzie robił problemów - po prostu wpadasz do biura i drzesz ryja, potem zachowując drogę służbową idziesz pokazać swoje chamstwo w wyższej instacji. Rzecz jasna musisz najpierw uzyskać tarczę ochronną ze swojej organizacji związkowej, która jak zawsze postraszy sądami. Im cieńszym jesteś maszynistą tym większa szansa, że doner z drewniaka sprawi rozkosz Twoim kubkom smakowym.

Ala z Dziewul
@Stroboskop

Dzień dobry a czy podobny przebieg maja rozmowy dotyczące pracy w biurze? Chciałabym przeskoczyć gdzieś wyżej i zastanawiam czy się bez rodziny też muszę piłować buzię wśród przełożonych żeby mnie ktos posłuchał no chyba, że to tylko metoda maszynistów w BZW?

Migomat z KMów

Witajcie ! Jakie są wymagania na stanowisko kierownika trakcji i czy ktoś mógłby opisać proces rektutacyjny na to stanowisko w najlepiej zorganizowanym Zakładzie Centralnym?

DJ Konserwa
@Migomat z KMów

Kolego niestety nie moge odpowiedzieć na to pytanie ale mogę Ci podpowiedzieć jak przejść z 300 do 100... Otóż musisz chodzić, chodzić aż wychodzisz...

DJ Konserwa

i co? Tyle żeście się tu naprodukowali że Łuków to Łuków tamto, że kiełbachy suszymy, że tirami jeździmy... a ilu nas jest w Cwaniak Topie? No może nie jest najmniej ale jednak nie zdominowaliśmy całej listy przebojów ale spokojnie jeszcze ze dwie kanikuły i kilka nowych licencji i bez LLU zapomnij o miejscu do parkowania na Chłopickiego!

Rekrutacja odbywała się etapowo. Do rozmowy zostałem zaproszony stosunkowo szybko, bo już zaledwie kilka dni po złożenie aplikacji przez portal internetowy. Pierwsza część (etap I) to coś w rodzaju pogadanki przeprowadzonej grupowo. Oprócz mnie było tam może jeszcze z 10 osób. Następnie po tym jak Pani prowadząca złotymi słowami opisała nam cudowność spółki, przygotowała argumenty, że jest to nasz najlepszy wybór oraz upewniła się, że wyraz twarzy żadnego z kandydatów na tym etapie nie przejawia zniesmaczenia tym propagandowym porzygiem udzieliła informacji, że następna część będzie prowadzona w formie rozmowy 1 na 1 w kolejności alfabetycznej po nazwiskach uczestników. Rozmowa (II etap) prowadzona była przez Panią rekruterkę, i przyglądał się jej przyszły przełożony (w zależności od sektora był to kierownik drużyn lub naczelnik sekcji, choć niektórzy podobno mieli okazję ujrzeć tam nawet i dyrektora). Myślę, że pytania zadawane przez prowadzącą były dość standardowe, nie wybiegały ponad to co spotykamy przy naborze na stanowiska w innych branżach. Pojawiła się również inscenizacja scenki, gdzie to mieliśmy wcielić się w rolę obsługi pociągu w niejednoznacznej lub trudnej sytuacji. Ja wylosowałam scenę, w której to musiałam poprosić podróżnych z biletem na klasę 2 o opuszczenie przedziału w klasie 1. Z tego co wiem, kolega miał coś podobnego, jednak w jego przypadku scenka dotyczyła sytuacji, w której należy poinformować podróżnych o awarii klimatyzacji w upalny dzień. Cały proces oceniam mocno średnio. Po tym jacy ludzie dotarli na kurs widać było, że firma zaczyna chwytać się brzytwy by ktokolwiek chciał u nich pracować. Przede wszystkim bardzo odepchnęła mnie część pytań, które były zadawane publicznie. Tak, to co działo się na I etapie również było wiążące, każdy z uczestników musiał powiedzieć o sobie parę słów oraz udzielać odpowiedzi pod pytania pisane zdaje się przez jakiegoś ministra ds propagandy, gdyż związane były one z tym jakie są największe zalety pracy w tej spółce (to była rozmowa o pracę i nikt nie miał nawet pewności czy przejdzie badania, a przyszły pracodawca już zadawał takie pytania), czy naszym zdaniem nie lepiej było by nam u konkurencji i chyba wisienka na torcie bo coś w stylu czy ktoś z naszej rodziny jest kolejarzem. Całość tak jak pisałam wcześniej wypadło średnio i moim zdaniem cringe'owo. Jeśli chodzi o informacje dotyczące proponowanych zarobków, totalne zero odpowiedzi. Żadnych konkretów. Pani po usłyszeniu tego pytania poczuła się wyraźnie zmieszana, zaczęła wymieniać dziesiątki składowych na pensję kolejarza by na samym końcu podać nam medianę zarobków drużyn konduktorskich z jakiegoś (innego niż nasze) województwa. Niezbyt polecam, chyba że lubicie mało konkretne wywody, oraz rozmowy kwalifikacyjne w stylu szkoleń dla wielu osób w auli.

Dlaczego wybrała Pani PKP Intercity? Jak Pani zdaniem pracuje się w PKP Intercity? Na jakie wyzwania jest Pani gotowa w pracy? Co sądzi Pani o pracy w systemie 3 zmianowym i w święta? Czy miała Pani kiedykolwiek styczność z pracą na kolei? Co skłoniło Panią do aplikacji? Czy jest Pani gotowa do odbycia kilkutygodniowego szkolenia, z czego 1 miesiąc przebywać będzie Pani w innym mieście?

REWIDENT

Chciałem już zmienić spółkę i byłem na rozmowie na stanowisko rewidenta (wymagali również uprawnienia ustawiacza które posiadam). Prawie 20 lat mam doświadczenia na kolei + szkoła kolejowa a oni zaproponowali mi mniej niż najniższa krajowa! Śmiech na sali! Jak doświadczonym osobą oferują takie ochłapy to ja się nie dziwię że nikt tam pracować nie chce. Wyszedłem z tej rozmowy i poszedłem to prywaciarza.

Lukaszmk

Słuchajcie co powiecie o manewrach we Wrocławiu? Zamierzam wysłać CV myślę że mam szanse gdyż interesuje się koleją wie ktoś może jakie tam są zmiany jacy ludzie i jakie warunki pracy oraz wynagrodzenie ? z tego co widziałem to szukają manewrowych

Anabela

Jak wygląda rekrutacja na stanowisko Dyspozytor Drużyn Trakcyjnych? Jak wygląda szkolenie, czy są jakieś egzaminy? Ile wynosi wynagrodzenie? Są jakieś dodatki do wynagrodzenia? Deputaty, dodatek stażowy, grusza? Czy przysługuje jakiś dodatek za pracę w warunkach szkodliwych? Albo dodatek za pracę w niedzielę i święta? Ile godzin trwa jedna zmiana?

azczsoborPnyS
@Anabela

Rekrutacja nic niesamowitego, pytania z zakresu czasu pracy, jak przekonasz maszynistę do pracy aby przyszedł na nadgodziny, czy wiesz jakimi lokomotywami jeździmy i jakie są różnice między nimi (chodzi o podział na elektryczne/spalinowe szybkie/wolne).Szkolenie siedzisz obok dyspozytora i tłumaczy Ci swoją pracę z czasem zaczniesz sama odbierać telefony załatwiać różne sprawy pod okiem dyspozytora.Egzaminu nie ma ale naczelnik będzie się pytał dyspozytora który/a będzie Ciebie szkolił czy jest z Ciebie "materiał" na pracownika.Dodatki począwszy od deputatu węglowego po staż pracy kończąc, grusza też się znajdzie.Jest dodatek za pracę w warunkach szkodliwych za niedziele, święta nadgodziny.Zmiana trwa 12 godzin.

Adam-F

Czy jest ktoś w stanie napisać kilka słów o pracy konduktora? Jestem ciekaw jak kształtuje się wynagrodzenie? I jak wygląda praca - na przykład moim miejscem zatrudnienia jest Zakład Zachodni to jak jest ustawiany grafik, np. ciągle rozpoczynam o tej samej godzinie czy codziennie o różnych porach, czy jedzie się całą trasę czy tylko część i powrót? Podobno nie można pracować więcej niż 16 godzin?

W dniu dzisiejszym W Kielcach na przystanku Slichowice bezpieczeństwo pełna gębą jadący bez zatrzymania pociąg Intercity Pani zapowiedziała kiedy pociąg był już na przystanku i dziwić się że tyle wypadków na torach

Urod
@Ania

To babka przy mikrofonie ma mówić że jakiś pociąg się zbliża bo my dojrzali, dorośli ludzie nie myślimy że nie powinniśmy być blisko peronów/ torów? O-o

*mrug mrug mrug*

Tak! Ja tu jestem najlepszym maszynistom Olszynki prezentuje najwyższy poziom kultury osobistej i technicznej dlatego dać mnie trzeba moje ekspresy albo popamiętacie!!! Ja i moi bardzo inteligentni koledzy na poziomie z planu 100 nie damy się odstawić na bok wraz z odejściem naszego opiekuna!!!

Rogaty Baran
@*mrug mrug mrug*

Szanowny kolego,nie daj się tak jak Ja i nie denerwuj się proszę bo wszystkie rzęsy na powiekach od tego mrugania Ci wypadną!!! Posłuchaj się specjalisty od siania fermentu i zamętu takiego jak Ja,mam już duże doświadczenie w lawirowaniu i jak narazie to wychodzę na swoje!!! Nikt mnie nie zobaczy na SM-42 bo to umiejętnie to rozgrywam,a poza tym to od tego taboru jest młodzież na ścieżce kariery!!! Drogi Stroboskopie jestem z Tobą i rozumiem twoją frustrację,ale też pomyśl o innych,Ty masz pod korek i z kilometrów ponad 3000zł,a inni 1500??? Czy to jest sprawiedliwe??? Sam sobie odpowiedz na to pytanie,ale Ty celebryta jesteś z listy TOP-20 podobno,więc masz prawo walczyć!!!

Agro Felek

Co z Baraninką na Grubym??? Podobno Rogaty był widziany na sekcji BZWST,czyżby rozpoczął szkolenie na SM-42??? Mam nadzieję,że nowy kierownik trakcji dopilnuje tego,a może Baraninka awansuje za jego wstawiennictwem do listy TOP-20???

kandydat

Kiedy będą zapraszać na rozmowy na stanowisko konduktora (Gdynia)? Coś wiadomo? Termin składania CV był do 21.05. Gdzieś tu przeczytałem, że w Warszawie już odbywają się rozmowy

Bestuurder

Czy PKP Intercity oddzwania po rozmowie rekrutacyjnej z informacją o przyjęciu/odrzuceniu? Jeśli tak to po jakim czasie dzwonią?

dj kris
@Bestuurder

W przypadku przyjęcia oddzwaniają w przeciągu tygodnia, w innym przypadku wysyłają maila z podziękowaniami za udział.

Ooo

Po jakim czasie od złożenia cv na konduktora dzwonią?

xyz
@Ooo

Do mnie z tej samej oferty zadzwonili w zeszły piątek z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną, myślę że jeśli jeszcze się nie odezwali, to nie ma na co już czekać

Zdzisiek

Według tego co mi wiadomo rozmowy w Warszawie były dzisiaj oraz będą jutro i pojutrze.

patrick bateman
@Ooo

Do mnie dzwonili dziś rankiem choć teoretycznie 7 dniowy termin kontaktowania się z kandydatami minął w niedzielę, zakład zachodni poznań. Termin rozmowy 1 czerwca, z kim sie widze??

Grafiki

Zgłaszać do głównego inspektoratu pracy za łamanie kodeksu pracy, ktoś wkońcu musi wziąć odpowiedzialność za to co się tutaj dziej raz drugi dostaną kary finansowe może ktoś pójdzie po rozum do głowy. Nic nie mogę sobie zaplanować ,umówić się bo w tym dziadtransie grafik dostaje ostatniego dnia miesiąc porażka i jeszcze raz porażka.

GRAFIKIWARSZAWA

Co miesiąc ta sama sytuacja w Warszawie dlaczego nic się nie zmienia? Nie słyszałem, żeby w jakiejś innej sekcji grafiki przychodziły 2 dni przed końcem miesiąca. No ale widać Rybie Oko musi mieć wymówkę do pracy w niedzielę, a jak już zdecyduje się nacisnąć enter to nie licz, że się dodzwonisz do kogokolwiek przed 2 dni.

IVU 3=D

To jest specjalna operacja mająca na celu przygotowanie nas na pracę u prywaciarzy gdzie nie będziemy mieli grafików jak już się wszyscy stąd zwolnimy i zostanie tylko Depilator oraz jego wierni koledzy z betonu

Niedzielny pracownik
@GRAFIKIWARSZAWA

Zgodnie z art. 129 Kodeksu pracy rozkład czasu pracy – zwany potocznie grafikiem – musi zostać wręczony pracownikowi najpóźniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy. W świetle przepisów niedopuszczalna jest więc sytuacja, w której pracownik poznaje swój grafik pracy na kolejny tydzień dopiero w piątek po południu. A OKO DALEJ ROBI NADGODZINY W NIEDZIELE, LICZYMY ILE NIEDZIEL TEN PAN ZROBI W CZERWCU, MOZE DYREKCJA SIE TYM PANEM ZAINTERWSUJE.

Tikitaki789

Tez mam zaczynać szkolenie i mam podobne odczucia. Na jakie stanowisko się dostałeś?

Witam, czy ktoś z Państwa dostał może informacje kiedy dokładnie zacznie się kurs na kasjera?

bambinko

Dziwicie się czemu nie ma ludzi do pracy? To zacznijcie im płacić za ciężką fizycznie i psychicznie pracę! Te pieniądze co płacicie maszynistom to śmiech na sali ! W IC wypłata 5-7 tysiecy na rękę a u pierwszego lepszego prywaciarza 12-14 ! Jak tak dalej pójdzie to będziecie musieli z trzech pociągów robić jeden ze względu na braki ! To już konduktorzy dostają podobnie albo i lepiej a mają mniej odpowiedzialną robotę ! Dramat! Dobrze, że mam już spokój od tego. Teraz jeżdżę w prywatnej firmie i przede wszystkim każdy pracownik jest równy, bez żadnych podziałów i układów. U nich ciężka praca popłaca i odpowiednio wynagradzają. Nie pozdrawiam

ASTON
@bambinko

Hahaha,gdzie ty się nasłuchałeś takich bzdur że tyle zarobisz u prywaciarza ? Dobre czasy już dawno się skończyły....12 - 14 tysięcy ? Chyba na 2 etatach.

Tikitaki789

Gdzie można uzyskać więcej dokładnych informacji lub odpowiedzi na pytania odnośnie konkretnych etapów szkolenia i stażu na konduktora? Dostałam informacje o badaniach lekarskich oraz pytanie o zakwaterowanie na czas szkolenia ale nie mogę uzyskać informacji kiedy szkolenie ma się wgl zacząć. Czy ktoś wie lub wie gdzie mogę pytać?

Lalka
@Tikitaki789

Ja dzis odebrałam skierowania do medycyny pracy. Mam termin na 13.06. Pani w kadrach powiedziała, że wszelkie informacje odnośnie kursu będą udzielone w terminie późniejszym.

@Lalka

Dziękuje za odpowiedz. Mi przez telefon Pani udzieliła jedynie informacji, że do 29.05 muszę odebrać skierowanie, ponieważ badanie byłoby 30.05. Dlatego myślałam, ze trochę z tym gonią ale skoro masz termin w połowie czerwca to chyba jeszcze sporo czasu do rozpoczęcia kursu :) Dzięki jeszcze raz

Ooo
@Tikitaki789

Termin szkolenia z tego co wiem jest zależny od zakładu do którego zostałaś przyjęta

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Intercity S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Intercity S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 739.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 262, z czego 38 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 136 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Intercity S.A.?

Kandydaci do pracy w PKP Intercity S.A. napisali 19 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Intercity S.A.