Opinie o Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży w Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży w Warszawa

Oskar Z.

Moim zdaniem świetna firma, bardzo wysokie wynagrodzenie w stosunku do pracy jaką trzeba włożyć, pomocni przełożeni. Ogólnie z czystym sercem polecam. Pracuje od pół roku jako PUF. Moje sugestie dla Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe SA: Tak Trzymać ! Lubię atmosferę w Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe SA za: Pomoc przełożonych

Obecna pracownica

Postaram się przedstawić warunki jakie proponuje Nationale. W firmie pracuje dokładnie w Bielsku. Po pierwsze rozmowa wypada bardzo ładnie i całkiem profesjonalnie. Aczkolwiek warto się zapoznać z tym co pisze, bo po rozmowie wszystko wydaje się zbyt piękne i rzeczywiście jest to przerysowane i niejasne. Podstawa gdy się przyjmowałam wynosiła 2500 brutto. Obecnie jest to 3200. Miałam możliwość wyboru, albo umowy zlecenia, albo działaność gospodarcza. Oraz był wybór pomiędzy tym czy chce się być doradca w terenie, czy telefonistka. Umowa zlecenie przysługuje przez rok, pozniej obowiązkowo działaność gospodarcza. Nie można inaczej ponieważ przepisy prawne na to nie pozwalają. Rozpoczyna szkolenie za które firma nam płaci 1000 brutto, które jest zwrotne jeśli nie podejmujemy się pracy i oczywiście zanim je dostaniemy musimy zdać egzamin z KNF, który nas do pracy dopuszcza, dość łatwo go zdać firma zapewnia potrzebne materiały oraz szkolenia. Później tworzymy listę tzw. nominatorow. Są to osoby z naszego najbliższego otoczenia, którym nie sprzedajemy, chyba, że sama tego chcą, ale które prosimy o rekomendacje do osób, które mogłyby zechcieć z naszych usług skorzystać. Oczywiście przedstawiamy im czym się zajmujemy. Do tego dostajemy ale to po około miesiącu 1500 brutto za tzw. asystę. Czyli nawet jeśli nic nie sprzedamy dostajemy ta sumę. Podstawa to 2500 brutto. Nie jest ona stała. Trzeba ją wypracować. Średnio są to dwie polisy indywidualne, bądź jedną grupowa w firmie. Prowizja z polis jest zwrotna do 2 lat. Aczkolwiek rzadko się zdarza taka akcja. Narzędzia pracy tj. laptop, samochód, telefon zapewniamy sobie sami. Firma nam daje bazy telefoniczne. Te płatne jak i bezpłatne. Polecam na początek podbijac do firm, nawet gdy jesteśmy na słuchawce i nie czekać na ostatnią chwilę ze wszystkim, bo można skończyć bez wypłaty. Gdy mamy problem, mamy również pomoc managera, albo kolegów i koleżanek. Praca bardzo elastyczna czasowo, choć nie każdy sobie radzi. Nawet takich osób jest mało. Warto skorzystać z pomocy starszych i doświadczonych. Nikt wam nie odmówi

Były nationatele

Straszą firmą windykacyjną jak się nie odda premii jak klient zrezygnuje z polisy. Agent praca. I każą móić ludziom żeby klienci kupowlai ubezpieczenia na wypadek śmierci. Każą wykorzystywać kontakty rodzina znajomi.

Mateusz

Witam! To może dodam kilka słów od siebie, ponieważ czytając niektóre opinie mam wrażanie, że dotyczą one innego pracodawcy :) Pracuję w Nationale-Nederlanden prawie 6 lat i życzę każdemu kto chciałby spróbować pracy w sprzedaży, aby któregoś pięknego dnia Menadżer postanowił odpowiedzieć na wysłane cv. Na wstępie zaznaczę, że jest to praca zdecydowanie dla osób które mają ambicje zarabiać więcej niż średnia krajowa. Jeżeli komuś wystarcza 2000 zł na rękę to zdecydowanie lepiej szukać pracy gdzie indziej. Następną dla mnie pozytywną kwestią jest możliwość pracy na własnej działalności dzięki której mam możliwość zarabiać zdecydowanie lepiej niż będąc na umowie o pracę (zachęcam do przeliczenia pensji na różnych kalkulatorach). A teraz trochę o mojej ścieżce kariery :) 5 lat pracowałem jako przedstawiciel osiągając bardzo dobre wyniki w sprzedaży dzięki czemu wyrobiłem sobie prowizję odnowieniową z tzw. portfela własnych klientów na poziomie zdecydowanie wyższej niż średnia krajowa a więc nawet będąc na urlopie otrzymuje wysokie wynagrodzenie :) Odnosząc się do niektórych zarzutów dotyczących zwrotu prowizji w polisach indywidualnych - każda osoba która potrafi liczyć wie, że Nationale Nederlanden nie jest instytucją charytatywną (mimo wielu akcji wspierających osoby potrzebujące :p ) i w sytuacji, gdy klient zapłacił np. jedną składkę w wysokości 300 zł a firma wypłaciła prowizję ponad 4000 zł to normalną sytuacją jest to, że będzie ubiegać się o jej zwrot, gdyż w przeciwnym razie w ciągu roku mogłaby zniknąć z rynku :) pocieszę wszystkich obawiających się i dopowiem, że w sytuacji prawidłowej sprzedaży tzw. laps zdarza się bardzo rzadko :) Dodam, że w 2021 roku NN przygotowało bardzo atrakcyjne warunki dla osób z konkurencji dla których przygotowana jest specjalna ścieżka kariery. Ostatnią kwestią którą poruszę jest kwestia awansu, gdyż po 5 latach otrzymałem od Pani Dyrektor Obszaru propozycję sprawdzenia się w roli Menadżera na którą przystałem! :) Reasumując - zachęcam wszystkie osoby które otrzymają zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne, aby z niego skorzystały i poznały warunki współpracy. To tyle z mojej strony życzę wam i sobie abyśmy spotkali się na konferencjach sprzedaży które odbywają się raz w roku i są świętem w NN! :)

Wstrętne miejsce pracy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 minutę.

Chciałabym się dowiedzieć jakie zmiany zostały wprowadzone po moim zgłoszeniu mobbingu i przemocy seksualnej ze strony kadry zarządzającej w Bielsku-Białej ? Czy zrobiliście cokolwiek po za rozkazaniem jedynej kobiecie w zespole managerskim obdzwonić zastraszonych pracowników? Jakieś zmiany czy nadal tkwicie w 1954 roku ?

Pytanie Nationale-Nederlanden
Kandydat

Jak wygląda praca w dziale innym niż sprzedaż? Jak atmosfera wygląda w działach np. Księgowość, Kontroling? Jak atmosfera w wewnętrznych działach firmy świadczących usługi dla klienta wewnętrznego?

Nationale-Nederlanden
@Pytanie Nationale-Nederlanden

Lubimy mówić, że atmosferę w Nationale-Nederlanden tworzą ludzie. To jak wygląda praca w zespołach, jak się dogadujemy zależy mocno od naszych współpracowników. Możemy śmiało podkreślić naszą kulturę pracy - dziś pracujemy w modelu hybrydowym nadal promując współpracę i dzielenie się wiedzą. Dajemy przestrzeń do samodzielnych decyzji i efektywnego działania. Zwracamy się do siebie po imieniu -„Wprost”, czyli otwarcie, bez kręcenia i bez owijania w bawełnę. Doskonale wiemy, że w pracy spędzamy 1/3 swojego życia, praca zapewnia nam stabilne warunki do realizowania prywatnych celów – dlatego bez wątpienia doceniamy to gdzie jesteśmy. ​Wychodzimy z załeżenia, że w pracy nie zawsze musi być poważnie - chętnie się integrujemy, celebrujemy sukcesy i działamy społecznie. Zapraszamy do nas :) Nasza strona z ofertami i historiami pracowników: https://www.nn.pl/kariera.html

Anty
@Nationale-Nederlanden

To są jakieś regułki na specjalne okazje? Może zamiast wypisywać te brednie sprawdźcie w jaki sposób wyrabiane są plany. Jak zachowują się Wasi dyrektorzy i menedżerowie. Szczególnie ci ostatni. Ludzie bez wiedzy i doświadczenia. Poganiacze bez kultury. No ale co Wy tam HR możecie wiedzieć. Siedzicie na czterech literach, bierzecie wypłaty z kasy, którą przynoszą agenci i wydaje Wam się że macie wiedzę na temat pracy agentów.(usunięte przez administratora)

Ziazia
@Anty

Jeśli chodzi o menagerów i dyrektorów to niestety w większości przypadków prawda.

K. Nowy wpis
@Pytanie Nationale-Nederlanden

W księgowości nadgodziny to chleb powszedni, jest przez to duża rotacja. Bardzo duży bałagan ogólnie.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Nationale-Nederlanden
@Pytanie

Dzień dobry, Dziękujemy za zadanie tego pytania! Jest dla nas bardzo ważne. W procesie rekrutacji mamy trzy sposoby badania kompetencji naszych kandydatów. Najczęściej na rozmowie kwalifikacyjnej prowadzimy z kandydatem wywiad kompetencyjny – odnosimy się do doświadczeń zawodowych i pozazawodowych. Podczas wywiadu weryfikujemy kompetencje przydatne w pracy doradcy, takie jak: przedsiębiorczość, wytrwałość, zaangażowanie, komunikatywność, umiejętność budowania relacji z klientami i potencjalnymi klientami etc. Czasami prosimy też naszych kandydatów o wykonanie drobnych zadań rekrutacyjnych – np. osoby, które nie mają doświadczeń sprzedażowych prosimy o zapoznanie się z artykułem o pracy doradcy w ubezpieczeniach i prosimy o przygotowanie planu na pierwszy okres pracy w oparciu o informacje z artykułu – zależy nam, aby kandydaci mieli dobre wyobrażenie charakteru pracy doradcy. Stosujemy też kwestionariusz predyspozycji zawodowych jako obowiązkowy element procesu rekrutacyjnego – zależy nam, aby model pracy, który oferujemy dobrze wpasowywał się w mocne strony naszych kandydatów. Więcej przykładów i historii naszych Doradców można znaleźć na stronie: https://www.zawoddoradca.pl/ - zapraszamy do nas! Pozdrawiamy, Nationale-Nederlanden

Agent Nowy wpis
@Pytanie

A co ludzie od rekrutacji mogą wiedzieć o sprzedaży? Który z nich pojechał 100 km do klienta za własne pieniądze aby odbić się o drzwi? Który z nich usłyszał, że jest nachalny gdy zadzwonił z pytaniem czy coś się stało? Który z nich musiał opłacić ZUS po kiepskim miesiącu i do tego z lapsem? Który z nich był zmuszany przez szefostwo do wciskania ubezpieczenia znajomym? Przykładów można mnożyć. I oni rekrutują ludzi. Wymyslają idiotyczne pytania, teksty, zadania które mają dać odpowiedź czy ktoś nadaje się do sprzedaży. A skąd mają to wiedzieć jeśli nie mieli nigdy do czynienia z klientem? A do tego kłamią opowiadając niczego nie świadomym kandydatom o tym jakie to szczęście ich spotkało że NN czy inne TU zechciało rozpatrzyć CV.

Tadeusz Nowy wpis

To samo jest z PPK jak osoba zrezygnuje z wpłat,a co gorsza wypłaci pieniądze z konta to opiekun musi zwrócić prowizję.Ja na szczęście się wypisałem z PPK na samym początku wiele osób ma problem z NN nie chcą wypłacić pieniędzy.Wydzwania opiekun by pozostali w programie.Chodzi o prowizje,a ona jest dość duża.W mojej firmie teraz chce się wypisać ok.300osob i wypłacić środki.Maja problem i zgłaszają się do mnie bo opiekun ich olewa.

logo firmy Marketing Manager
Rayner Intraocular Lenses Limited
Wyślij CV
logo firmy Doradca ds. sprzedaży ofert pracy
GoWork.pl
(474 opinii)
logo firmy KUCHARZ
Maison Charlotte Sp. z o.o.
(41 opinii)
logo firmy C# Developer
WESP - We Support Performance
Aplikuj na wiele ofert
Były nationatele

@Były nationatele

Dziękujemy za opinię. Chcielibyśmy wyjaśnić opisaną sytuację, ponieważ nie wpisuje się ona w nasze praktyki działania. Ze względu na specyfikę branży ubezpieczeniowej i charakter długoterminowych umów jakie nasi Przedstawiciele Ubezpieczeniowo-Finansowi zawierają z klientami, prowizja jest dla nich wypłacana w formie zaliczkowej (z góry). Nasi Przedstawiciele są o tym informowani zarówno podczas podpisywania umów o współpracę, jak również w trakcie wdrożenia. Zgodnie z Umową o współpracy (zaliczkowy charakter prowizji), Przedstawiciele zobowiązani są do zwrotu odpowiedniej części zaliczkowo już wypłaconych mu wcześniej prowizji i nad-prowizji za umowy ubezpieczenia, które zostały rozwiązane przed upływem określonego terminu. Nasi Przedstawiciele (również byli) mogą kontaktować się z nami w celu bieżącego monitorowania swojego salda (rozliczenia.puf@nn.pl.). Takie osoby mają nadany w naszej bazie odpowiedni status i ich sprawy nie są przekazywane do obsługi przez firmę windykacyjną. Jeśli jednak taki kontakt z firmy windykacyjnej się pojawi, oznacza to, iż Przedstawiciel nie rozliczył się z firmą po zakończeniu z współpracy. W kwestii budowania sieci klientów, oferujemy nie tylko wsparcie w postaci leadów (gotowych kontaktów do Klientów), ale także szkolenia oraz pomoc managera, który od początku współpracy z nami wyjaśnia i edukuje na temat sprzedaży naszych produktów. Nie mamy w praktyce sprzedaży polis wśród bliskiego grona znajomych czy rodziny. Pozdrawiamy!

Mateusz
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

To dziwne. Na rozmowie rekrutacyjnej w Bielsku-Białej pani rekruter powiedziała mi wprost, gdy zapytałem o budowanie bazy: "na dobry początek ubezpieczamy rodzinę".

@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

Witam, Będąc na rozmowie kwalifikacyjnej nie było żadnej wzmianki o lapsach o konsekwencjach za padnięte polisy itd. Moi koledzy z pracy również nie uzyskali żadnej informacji na ten temat na rozmowie. I proszę w tym komentarzu nie wprowadzać w błąd że tylko prowizja jest zwracana w takiej sytuacji bo także zawracana jest stała. Więc nazywając zarobek w NN szczerze - jest to tylko forma hmm...pożyczki? którą nie zależnie od sytuacji zwrócisz w całości, w połowie lub daj Boże nie zwrócisz w ogóle. Oczywiście na rozmowie jest sugerowane przez menagera że na początek robić polisy wśród rodziny, znajomych...a później gdy już zaczniesz pracę jest to wręcz naciskane na Ciebie. Jeśli chodzi o bazy klientów no to standard jak sobie nie zapłacisz za leady to nic nie będziesz mieć za darmo! A nawet jak zapłacisz to rozmowy wyglądają tak: Przepraszam ja nie jestem zainteresowany żadna polisą, proszę do mnie nie dzwonić! albo... Ja nie chciałem żadnego spotkania ale Pani z call center była tak natrętna że nie miałem wyjścia i musiałem się zgodzić... albo... głuche telefony...albo.. rzucanie słuchawka zaraz po przedstawieniu się...Więc tak to wyglądało przez te kilkanaście miesięcy...a odejść tez nie było łatwo bo polisy trzeba pilnować żeby nie padły no i żeby nie oddawać tych tysięcy, a niestety ludzi w dzisiejszych trudnych czasach nie łatwo utrzymać a konsekwencje tego wszystkiego ponosisz tylko TY :( Twój poświęcony czas, paliwo, wykonane telefony, użytkowanie auta itd. nie jest przez nikogo docenione w tej firmie liczy się tylko kasa jaką przynosisz Ty dla firmy a ty nie dostajesz w zamian od nich nic...smutna prawda która wychodzi na jaw dopiero po czasie... Pozdrawiam

Była agentka NN
@Były agent

Potwierdzam! Dokładnie to samo przeżyłam :) Najgorsze są dwa lata po odejściu z firmy, kiedy przychodzą listy z zadłużeniami lub wszystkie zwroty za prowizję..

@Mateusz

no tak

@Były agent

Potwierdzam i proponuje omijać

@Była agentka NN

Jeżeli są zwroty to, powinna być wystawiona korekta do rachunku. Bez tego nie ma zwrotu

Agent
@Mateusz

Po to właśnie rekrutują jak najwięcej przedstawicieli

Darek
@Były nationatele

Wyjątkowo perfidna procedura!

Ntala
@noe

Czy możesz powiedzieć coś więcej? Jak to załatwić, właśnie dostałam wezwanie do zapłaty bardzo dużej kwoty kilku tys...

IWONA
@noe

Czy możesz powiedzieć coś więcej bo właśnie dostałam wezwanie i straszą mnie windykacją.

Absolutnie okropne miejsce

Dla ludzi którzy nie są socjopatami. Reszcie polecam

Marek

Sprzedaż wchłonie wszystkich bo to trudna praca, bardzo dobrze płatna ale trudna i dlatego jest duża rotacja i zostają najlepsi. Tym biznesie nie ma bezrobocia. Większość odpada a glownie dlatego ze do sprzedazy w wiekszosci przychoda totalni nieudacznicy, ktorzy juz wszedzie probowali ale nikt ich nie chce, czesto ze srednim wykształceniem cali tacy trochę mało ambitni. A jeżeli z natury są to bardzo słabi ludzie to jasne jest że większość odpada. Najlepsze jest to że idą do pracy w innym miejscu a tam też odpadają i znów do kolejnej. A dziać się tak musi bo to po prostu w 90% bardzo słabe jednostki. I to właśnie jest przyczyną tego niezadowolenia bijacego z większości opinii. Pozdrawiam

YY
Kandydat

WItam, jeżeli zrobiłem składke 250zł misiecznie czyli 3tys APE i polisa taka upadnie dajmy za 7 miesięcy to oddaje podstawe która wynosi 3 tys i prowizje 1,5tys czy tylko prowizje 1,5tys ? Wytlumaczy mi ktos jak to działa

Kubaaaaa
@YY

Kiedyś było tak, że samą prowizję. Teraz, na nowej ścieżce oddajesz i podstawę i prowizję.

oddajesz całosć

Agent

stałke plus prowizję np. 3000 + 1500 = 4500

Co
@Agent

Jaką składkę? Prowizja to wiadomo co to jest - kasa z polisę, ale co to jest kasa ze składki? Odpowiedz na przykładzie.

Aleksandra
@Co

zdecydowanie blad. Firma, w ktorej obiecane wsparcie jest slabe a obecnie jest straszona firma windywacyjna bez wytlumaczenia za co mam zwracac prowizje .. Zawalam tylko jedna polise otrzymujac 500zl prowizji a obecnie mam oddac prawie 1300zl Rozumiem ze te 1300zl wzielo sie z tej stalki 3000zl?

@Co

np. jak zrobisz normę to dostaniesz w sumie nie stałkę (bo stałka to niezależna część wypłaty bez względu na wynik), tylko dodatek sprzedażowy, ale jak Ci upadnie polisa, to oddajesz i prowizję i ten dodatek. np. zrobisz sprzedaz za 1000 (za dajmy na to 3 polisy) dostajesz stałke np.200 czli dostaniesz ok 200-250 prowizji, czyli 250+200=do wypłaty 450, teraz upada Ci jedna polisa za którą dostałeś prowizji np 150 noo to nie masz normy więc oddajesz 200 stałki plus 150 prowizji czyli 350

@Aleksandra

tak, gdyz zmniejszyła Ci się produktywność

@Aleksandra

To jest normalny dylemat przedstawiciela. Nie wie co robi i nie wie czy zarobi . Tak to wygląda po wspaniałym szkoleniu.

@YY

Oddajesz 95 procent prowizji plus proporcjonalną część "stałki". Jeśli to była jedyna polisa za dany miesiąc,to zwracasz 4500

@Cc

To trzeba było się uczyć, szkolenia bardzo dobre, ale w każdej klasie są dobrzy uczniowie i matolki

@Nana

No i prawidłowo jak wyludziles prowizje sprzedając znajomemu na miesiac

Rob
Kandydat

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda intelektualna i moralna mizeria to oni szybko i chętnie ci to pokażą. Nie zwlekaj ,bo nigdzie indziej tego tak dobrze nie poznasz.

@Rob

Daj telefon do siebie bo z chęcią poznam prawdziwą mizerie

Xwgwg
@Jola

Ośmieszacie się odpisując w taki sposób.

@Xwgwg

Ośmieszać sięTy i pokazujesz że jesteś smarkaczem który chciał zarabiać za nic nie robienie. Do magazynu jeździć wózkiem widokowym za 2800 tam będziesz miał warunki idealne i nikt Cię nie będzie wykorzystywał. Dzieciach

Anna

Osoby które chcą zacząć pracować jako agent Nationale Nederlanden muszą pamiętać o tym że prowizja wypłacana jest "z góry" więc jeżeli klient zrezygnuje przez rok z polisy oddajecie CAŁĄ prowizję nawet jeżeli już tam nie będziecie pracować! To był temat który zbywali i omijali szerokim łukiem. Praca w dużej mierze polega na obdzwanianiu ludzi, trochę jak telemarketer, raczej nie polecam.

Tomek

Polecam, wysokie zarobki, naprawdę elastyczny dzień pracy :)

Okjf
@Tomek

Bardzo elastyczny. Obowiązkowe zebrania raz w tygodniu oraz 4 razy w tygodniu obowiązkowe sesję telefoniczne.

olo

Wszyscy , którzy myśla o "wspólpracy" z tą firmą powinni wiedzieć , że po pewnym czasie okaże się , że koszt pozyskania klienta będzie wyższy niż prowizja jaka im zostanie. Nie wierzycie ? Spróbujcie jeśli strata czasu jest Waszym celem w życiu.

@olo

Witaj, dziękujemy za opinię. Twój komentarz odnosi się do umiejętności budowania sieci kontaktów w tej branży. Przyznajemy nie jest to łatwe i praca Doradcy nie jest dla każdego. To nie jest praca w której "przy okazji coś się sprzeda". Ten zawód wymaga zaangażowania i aktywności, determinacji i chęci pozyskiwania nowej wiedzy. Jednak zachęcamy do spróbowania, bo nie rzucamy na głęboką wodę. Oferujemy nie tylko wsparcie w postaci leadów (gotowych kontaktów do Klientów), ale także szkolenia oraz pomoc managera, który od początku współpracy z nami wyjaśnia i edukuje na temat sprzedaży naszych produktów.

X
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

Przecież managerowie i dyrektor informują młodych pracowników, że z leadów można korzystać od 3 miesiąca pracy, więc zostaje ubezpieczenie rodziny i znajomych, nie chcesz tego robić to odpadasz do trzeciego miesiąca.

Zainteresowana
@X

Kilka komentarzy wyżej jest informacja, że rodzine kategorycznie sprzedwać polis nie można i że NN bardzo tego pilnuje. To jak to w końcu jest?

Ziazia
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

W sumie jestem zadowolony z pracy w NN. Ale powoływanie się na leady od NN, to przegięcie. Leady są tak beznadziejne, że jest to po prosu wyrzucanie kasy w błoto. Spotkania są umawiane na siłę. Ale żadne argumenty góry nie przekonują. Call Center ma zawsze rację i reklamacje nie są uwzględniane. Leady od NN to najsłabszy punkt tej pracy.

jozek
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

czegoś głupszego nie sposób wymyślić. nie zgadza się nic. zwyczajnie żyjecie z doradców przerzucając na nich koszty waszej działalności. rekrutujcie na potegę. im więcej doradców tym lepiej. przeczytajcie w końcu unijne przepisy o wyzysku , który jest przestępstwem. moze to coś zmieni ( to moze być zbyt trudne)

@Zainteresowana

Kłamstwo! Menagerowie sami to prawie wymuszają, żeby zrobić wyniki! Kto mówi inaczej łże jak pies. Ta firma to samo zło.

Olgierd
@olo

Jak się sprzedawało fikcje rodzinie to trzeba oddawać, taki los zlodzieja

@olo

Pracowałam trzy lata, dwa lata temu odeszlam.Nie prawda jest to co piszesz, no chyba że sprzedawałes oszukując klientów lub sprzedawales fikcje. Podpisałam 51 umów, 2 upadly reszta trwa i za nic poza tymi 2 nie oddawalam.

Mlody
@Nana

Trudno aby Twój szef nie zachęcał cię do wdajniejszej pracy. Maluje pazurki i rozejrzyj się za psychiatra leczacym malkontentów.

@Mlody

Serio Nationale ? Używacie argumentu psychiatry, żeby komuś ubliżyć? Wiem, że nie zauważliście, ale nie mamy roku 1800. Upodlajcie się dalej tymi odpowiedziami.

uważajcie!

Uważajcie na tą firmę! Oddawanie wynagrodzenia za upadłe polisy nawet do dwóch lat po skończeniu pracy to jakiś żart.. Faktycznie, zarobki są w porządku, jednak jeśli kończysz pracę, a któryś z Twoich klientów zrezygnuje z polisy, musisz oddać 100% twojej prowizji.. Popracujecie rok czy dwa to po zakończeniu pracy na pewno kilka polis się rozleci, ludzie przecież rezygnują z polis z różnych powodów, nie mamy na to wpływu jako sprzedawcy. Ja zostałem z ponad 5000 zł długu .. a to pewnie jeszcze nie koniec. Dodatkowo, firma nawet nie pofatyguję się listem czy mailem, żeby poinformować Cię o upadłych polisach tylko od razu dostajesz pismo od windykatora. Tak firma traktuje swoich byłych pracowników. Pomijam już fakt, że kontakt z firmą windykacyjną to nie najmilsze doznania, są bardzo nie uprzejmi i traktują Cię z góry, a dodatkowo nie są chętni nawet odpowiedzieć na proste pytania dotyczące Twojego rozliczenia. Masz płacić i basta. Nie polecam firmy Nationale Nederlanden ani firmy windykacyjnej z nią współpracującej JDS Collection sp. z o.o. z Wrocławia. Pozdrawiam były pracownik!

@uważajcie!

Witamy, dziękujemy za przekazaną opinię. Chcielibyśmy wyjaśnić sytuację oraz proces związany ze zwrotem prowizji. Ze względu na specyfikę branży ubezpieczeniowej i charakter długoterminowych umów jakie nasi Przedstawiciele Ubezpieczeniowo-Finansowi zawierają z klientami, prowizja jest dla nich wypłacana w formie zaliczkowej (z góry). Nasi Przedstawiciele są o tym informowani zarówno podczas podpisywania umów o współpracę, jak również w trakcie wdrożenia. Zgodnie z Umową o współpracy (zaliczkowy charakter prowizji), Przedstawiciele zobowiązani są do zwrotu odpowiedniej części zaliczkowo już wypłaconych mu wcześniej prowizji i nad-prowizj za umowy ubezpieczenia, które zostały rozwiązane przed upływem określonego terminu. Nasi Przedstawiciele (również byli) mogą kontaktować się z nami w celu bieżącego monitorowania swojego salda (rozliczenia.puf@nn.pl.). Przedstawiciele wykazujący taką postawę mają nadany odpowiedni status w naszej bazie i nie są przekazywani do obsługi przez firmę windykacyjną. Jeśli jednak taki kontakt z firmy windykacyjnej się pojawi, oznacza to, iż Przedstawiciel nie rozliczył się z firmą po zakończeniu z nami współpracy. Pozdrawiamy!

bzdury
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

Bzdury jak to nie rozliczył się po zakończeniu?? Jeżeli polisy upadają jak już nas nie ma, do tego zostają jako tzw. sieroce czyli nikt się nimi nie zajmuje nie planuje terminowych płatności. A gdzie faktura korygująca?? Podatki ludzie od tego płacili.

Hajakbs
@uważajcie!

Potwierdzam każde Twoje słowo! Firma nieuczciwa. Prawnik sprawdzał umowę,nie ma podstaw do windykacji po zakończeniu współpracy. Wystawiają w kingu co jakiś czas jakieś załączniki, których przez wieczne awarie nawet nie można przeczytać. Byli agenci powinni pozew zbiorowy założyć przeciwko takim praktykom!

&uważajcie!
@Hajakbs

Człowieku Ty piszesz te opinie po dużym piwie:) wielka międzynarodowa firma ma umowy niezgodne z prawem a Twój WIELKI prawnik ( zapewne kolega z 3 roku prawa zaocznie ) prześwietlił umowę i stwierdził ze jest niezgodna :))))) jak tak stwierdził to idź do sądu i pochwał się jak wygrasz :)))

kl
@&uważajcie!

dowiedz się ile owu ta wielka miedzynarodowa firma musiała zmieniać bo były niezgodne z prawem. tak wielka jak kiosk ruchu przy PZU.

@uważajcie!

Ja osobiście dostaję maile z wezwaniem do zapłaty choć mam dowody na to, że polisy upadły z winy Nationale. (usunięte przez administratora) Nie polecam nikomu.

Sprawdzilam
@kl

Sprawdziłam, nic nie musiała zmieniać ze względu na niezgodnosc z prawem. Może i kiosk ale nie pisowska wspomagana z budzetu panstwa firemka partyjnych kolezkow.

M.

Pracowałam już w wielu towarzystwach i postanowiłam ostatecznie zostać w Nationale. Dobre warunki pracy, spore wynagrodzenie, miła atmosfera. Ludzie są życzliwi i pomocni. Jeśli szukasz pracy, gdzie sam sobie jesteś sterem i okrętem i chcesz zarobić zdecydowanie więcej niż na zwykłym etacie za biurkiem, warto wysłać CV :)

Niko
@M.

Nie wiem , wysyłam do nich cv ile czasu a żaden pies z kulawą noga się nie odezwał. A mam doświadczenie i nie jest to moja 1 praca

@Niko

Dziękuj Bogu, że się nie odezwali.

Nowy
@Niko

Widocznie masz nie atrakcyjne cv dla pracodawcy

Jak tam nowi? Już niedługo będziecie oddawali kasę, którą zarobiliście. Czy już kazali wam wciskać ubezpieczenia rodzinie? Tak właśnie wszystkie ubezpieczalnie zarabiają :)

Była agentka NN

Niestety byłam młodziutka i trafiłam do tej firmy przypadkiem ponieważ od razu się do mnie odezwali obiecując fajne pieniądze. Na początek mojej przygody były szkolenia które zajmowały mnóstwo mojego czasu i zdany egzamin z KNF. Kobieta która zrezygnowała w trakcie i po prostu przestała przychodzić i się odzywać to wydzwaniano do niej po 3 razy dziennie przez dłuższy czas.. Obiecano mi za to szkolenie 1000zł. Potem okazało się, że dostanę 1000zł pod warunkiem, że założę własną działalność gospodarczą i zrobię jedną polisę. Zanim dostałam jakiekolwiek pieniądze musiałam czekać i czekać. Tą firmę zapamiętam do końca życia i była to dla mnie ogromna nauczka. Przestrzegam młode osoby które nie mają swoich oszczędności aby w to wchodzić. Zarobienie 3200zł podstawy pod warunkiem, że zrobię normę na 250zł. Nie dajcie sobie zamydlić oczu.. KAŻDĄ premię którą zarobiłam to zwróciłam. Nie przetrwała ŻADNA polisa przez dwa lata. Tą premię spłacam do teraz ponieważ dostaje listy od JDS Collection i jeśli nie spłacę wpiszą mnie do krajowego rejestru długów. Ostatni list dostałam teraz po prawie 2 latach na kwotę 1500zł. Cieszę sie ogromnie, że to się już kończy ponieważ po 2 latach nie muszę nic już zwracać. Sama praca była ciężka psychicznie.. Potrafiłam płakać ze strachu i bardzo się stresować. Moje zdrowie psychiczne bardzo ucierpiało w tej pracy. Słyszałam wielokrotnie jak Pani Dyrektor oddziału krzyczała jak i również obrażała osoby, które mniej wnosiły do firmy lub nie robiły normy. Wchodzenie (butting) do różnych firm, wydzwanianie do 100 osób dziennie. Z 100 osób nie chciała się spotkać żadna i wmawiano mi, że to niemożliwe i bardziej muszę na nich naciskać. Wciąganie mojej rodziny w ubezpieczenia to był cios kiedy brakowało mi do normy. Proponowali osoby z mojej rodziny i naciskali na to. Pod koniec szkolenia dzwoniłam do wszystkich znanych mi osób by ukończyć szkolenie. Dyrektor oddziału to sprawdzała więc nie było możliwości trochę naciągnąć. Pisałam wszystkich kogo znałam  jak leci. Menager siedział obok i słuchał jak rozmawiam przez telefon z tymi osobami i wciskam im spotkanie lub popytać czy znają osoby, które byłyby zainteresowane byle zyskać klientów dla firmy. Były miesiące kiedy nie dostałam żadnych pieniędzy czyli dokładnie: 0 zł ponieważ brakowało mi np. 50-10 zł do normy. A ZUS trzeba było opłacać. Korzystałam z auta prywatnego więc kiedy brakowało do normy jechało się nawet 5 godzin w jedną stronę do potencjalnego klienta. Klient okazał się chory i NN odrzuciło wniosek. Pieniądze na paliwo były moją sprawą. Miałam możliwość wykupienia sobie "leadów" czyli osób które są zainteresowane. Po czym dzwoniłam do potencjalnego klienta i numer nie odpowiadał lub klient nawet nie wiedział po co dzwonie. Wiele razy miałam taką sytuację, musiałam reklamować leady a i tak ciężko było odzyskać za nie pieniądze. Na szkoleniach powiedziano nam jasno ,,Masz robić to co musisz a nie to co Ci się podoba". Mój Menager potrafił mnie okłamać, że zablokują mi wypłatę na 3 miesiące jeśli nie zrobię normy. Wypisywał do mnie sms i wydzwaniał nawet w weekendy kiedy nie pracowałam pytal mnie co z normą i że nie widzi postępów i jaki mam plan na zrobienie normy. Nigdy więcej nie wpakuje się w takie (usunięte przez administratora) i radzę każdemu rozsądnie do tego podejść. Chyba, że przez okres 2 lat chce np. spłacać 20 tysięcy zł prowizji, którą łącznie zarobił (listy z zadłużeniem przychodzą jak ktoś zrezygnuje). Sami widzicie, minęły prawie dwa lata a to wszystko się ciągnie za mną i myślę wciąż negatywnie o tej firmie. Nie uwierzę nikomu kto dobrze o tej pracy mówi.. Chyba, że ta osoba ma odłożoną dużą sumę pieniędzy w razie zwracania premii, stały portfel klientów i stałą wypłatę co miesiąc tj. 3200zł. U mnie w firmie miały tak tylko osoby, które pracowały dłuuugi czas w firmie. Moim błędem było przede wszystkim to, że nie czytałam opinii innych pracowników w internecie. Od razu w to weszłam ponieważ uwierzyłam w obiecanki. Serdecznie nie polecam!

M
@Była agentka NN

Cześć, nie wiem jak to zrobiłaś, ale upadek polisy to nie jest norma a wyjątek i stanowi Ok 4% sprzedaży. Chory klient…. to jak umawiałaś te spotkania ? Kto jeździ 5 godzin do klienta? - bierzesz laptop i robisz spotkanie zdalne z domu ;) Jest zakaz sprzedaży w rodzinie i jest to pilnowane mocno, więc tutaj to już poleciałaś grubo. Tak się zastanawiam co powiedziałabyś na żywo nam, agentom pracującym po 5 , 10 lat ?

Majk
@M

Czytaj ze zrozumieniem. Koleżanka dwa lata temu odeszła. A proces zdalny od kiedy ma NN? Przypomnij na forum datę...

jozek
@M

bym przytoczył motto tej firmy : ' nie myśl bo i tak nic nie wymyslisz". brnij w to dalej i udawaj że coś pożytecznego robisz w sposób profesjonalny

@Była agentka NN

Zgadzam się z każdym słowem.

Katarzyna S

Wszystkim polecam rozpoczęcie współpracy z tą organizacją. Pracuję tutaj nieco ponad rok. W moim oddziale (Gliwice) niesamowicie pomocni współpracownicy jak i managerowie. Niepowtarzalna atmosfera. Szkolenie wdrożeniowe prowadzone w formie zdalnej przez profesjonalistów, co się rzadko zdarza otrzymałam nie małe wynagrodzenie za odbycie szkolenia, bo 2500 zł. Pracowałam w wielu firmach, ale tutaj wreszcie udało mi się przekroczyć pułap zarobków powyżej 10 000 zł. Mam nadzieję, że będę tu pracowała jak najdłużej.

Patryk

Pracowałem dla Nationale 3 lata i bardzo mi się ten czas podobał. Bardzo wysokie zarobki i największa elastyczność czasu pracy.

Edyta
@Oskar Z.

@Oskar Z. Trzeba powiedzieć, że aż takie zadowolenie z pracodawcy jest już raczej rzadkie, ale bardzo miło czytać takie wpisy. W Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe pracujesz dosyć krótko, ale z pewnością mogłeś sobie wyrobić zdanie o tej firmie. Twoje wynagrodzenie uzależnione jest od wyniku, czy masz również podstawę?

Oskar Z
@Edyta

Nie ma stałej niezależnej podstawy, jest tylko podstawa zależna od bardzo łatwego do osiągnięcia celu czyli jednej sprzedanej polisy i wtedy ta podstawa to +-2500 netto. Za każdą kolejną polisę prowizja standardowo jak wszędzie czyli około 40% ze składki rocznej. Jedną polisę robi się tak w 10 - 20 godzin więc jak pisałem wcześniej kasa/czas jest naprawdę bardzo w porządku tym bardziej, że nie ma problemu by pracować w między czasie gdzieś indziej. Pozdrawiam :)

@Oskar Z

Co to znaczy że polisa robi się w 10 godzin.? Proszę o wyjaśnienie. Praktycznie proces pisania umowy to 30 minut, ale problemem jest zdobycie klienta. Skoro jest tak łatwo skąd bierzesz klientów? A po drugie pisząc jedną polisę podstawy nie dostaniesz, a i tak jest ona ograniczona czasowo. Poczekaj trochę. Podstawy nie będzie, do zapłacenia 1300 zus, swoje paliwo telefon drukarka papier podatki laptop itp, do tego jakaś polisa upadnie i zamiast wypłaty będzie minus 4000 oczywiście do oddania

Jack
@Zocha

Czego nie rozumiesz? Policzył że średnio mu zajmuje 10h pracy praca z klientem żeby spisać :D czyli pozyskiwanie spotkania i spisanie . Charakter pracy jest taki że Ci co się wkręca i zasuwają po swoje mają zarobki na poziomie 10x większe niż ten zus drukarki i papier są w biurze nie widzę problemu korzystaj. Potrzebujesz pomocy idziesz do menagera. Jeśli tylko chcesz i się starasz to możesz tutaj wszystko

@Jack

Ależ oczywiście. Wszystko jest pięknie jak masz klientów. Ale ponawiam pytanie skąd ich brać?

@Zocha

Tak jak napisał Jack 10 godzin (w wielkim zaokrągleniu) to pozyskanie klienta i spisanie z nim wniosku. Klientów każdy pozyskuje na swój sposób zależymy od człowieka ja osobiście pracuje jedynie na rekomendacjach klientów. Bez złośliwości ale jeśli dla kogoś jest problemem pozyskanie klienta i spisanie umowy to może ta praca nie jest dla tej osoby. Ja np. Nie biorę się za naprawę aut czy budowę domów bo nie umiem i męczył bym się pewnie jak Ty w ubezpieczeniach. To zależy jaka piszesz polisę. Łatwo policzyć ze przy celu 3000 ape (składki urocznionej ) wystarczy zrobić polisę o składce mniej więcej 200 zł w ładnych pakietach by przez zniżkami było 250 zł. Czyli jedna polisa i już masz podstawę. I od razu odpowiadam: tak robię takie polisy bo to wbrew pozorom mała składka. Nie rozumiem co to znaczy ze polisa jest ograniczona czasowo może wyjaśnisz. Poczekałem i w tym miesiącu robiąc 12000 ape dostanę wypłatę na poziomie 15000 zł. Wiec nawet ZUS mi nie straszny a paliwo ? No bez przesady ze liczysz takie rzeczy, musisz naprawdę patrzeć na każdy grosz a wtedy nie dziś się ze Twoi klienci tak patrzą na polisy i „wielkie” składki. Laptop kupujesz raz i może być on przecież na w pół prywatny :) szczerze po kolejnych miesiącach pracy uważam ze praca jest fantastyczna a ludzi świetni i naprawdę ambitni. Ostatnio nawet manager postawiła mi szkolenie coachingowe z własnych środków, ciekawe czy macie inna taka firmę gdzie nawet w taki sposób dbają o podwładnych :) jeśli ktoś chce robić hajs to ubezpieczenia i kredyty są dla niego a jeśli nie chce to znajdzie nieskończenie wiele wymówek by zarabiać dalej grosze i pracować po 160 godzin miesięcznie lub więcej. Pracować można ciężko lub mądrze wasz wybór. Pozdrawiam tych ambitnych

@Oskar Z.

Zocha, jeszcze takie dwa pytania jeśli mogę. Kiedykolwiek pracowałaś w NN czy tylko słyszałaś od kogoś ? I jak długo pracowałaś? Zawsze chętnie zapraszam to Gorzowa do mojej Manager która szybko pokaże Wam jak dobrze zrobić polisę. Bo tak btw. Nie można przewidzieć co się stanie ale jeśli wpycha się klientowi polisę straszy się go itp to sorry ale nie dziwie się ze Wam oni rezygnują i musicie oddawać pieniądze. Bądźcie ze sobą i swoją praca szczerzy to tak samo szczera a raczej szczodra będzie wypłata bo każdy mówi o karach a malo kto wspomina o najlepszych z mojego doświadczenia konkursach w nn gdzie można wygrać często spore pieniądze bo dodatkowo po 500-1500 zł za zrobienie w sumie tego co robimy i tak co miesiąc. W wielu miejscach byłem ale te konkursy są naprawdę cudowne :) i naprawdę jeśli ktoś umie rozmawiać z ludźmi i chce to robić i nie szuka wymówek tylko rozwiązań to polecam nie słuchać ludzi których ambicja jest właśnie praca na kasie oczywiście nie obrażając nikogo kto na kasie pracuje. Sam osobiście wiele lat temu zaczynałem od Lidla i to dopiero jest ciężka praca :) ubezpieczenia to zabawa i często miłe spędzony czas z klientami gdy masz odpowiednie podejście :) pozdrawiam

@Oskar Z.

Staż 20 lat. Brak lapsa od 5 lat więc nie pogrywaj. Manager to tylko sekretarka, nie pomoże bo nie ma jak. Jeśli konkurs za 500 zł jest świetny to nisko mierzysz. Były konkursy gdzie lekko brało się kilka tysięcy ale to stare dobre czasy. Dzisiaj został tylko brak szacunku dla ludzi z wiedzą i doświadczeniem którzy przynieśli tej firmie setki klientów

@Oskar Z.

Miałam na myśli że podstawa nie jest na stałe. Gratuluję wyniku. Jeśli ktoś pojedzie na takim wyniku przez rok szacun. Ale takich odkąd ja pracuję ( 20 lat) nie ma. No i pókiś zdrów. Zlamiesz nogę, pół roku L4 i nie masz pracy. Rekomendacje przy RODO ciężka sprawa żeby mi klient podpisał. Powodzenia bo mimo wszystko wierzę że można kochać tę robotę

@Zocha

Mój manager to nie sekretarka tylko naprawdę świetna babka, podobnie jak dyrektor placówki którzy zawsze we wszystkim pomagają :) może u Ciebie jakaś lipa jest ;) wiesz tylko różnica jest konkurs z dobra kasa za ciężka prace i takie konkursy tez nadal są jak choćby wycieczki za kilkanaście tysięcy. Chodzi o konkursy za które każdy dostaje kasę bo są to zwykle czynności które i tak byś zrobiła i tak ;) wiec tak za nic dostać 1000 zł to mi było miło :)

@Zocha

W jakim sensie nie jest na stałe ? Ze trzeba zrobić próg punktów by ja dostać ? Tylko ze ten próg jest śmiesznie mały i trzeba nic nie robić by tego nie dostać. Na etacie w takim razie tez nie masz pewnej podstawy bo jak nie przyjdziesz to tez nic nie dostaniesz :) no to o dziwo ja widziałem takich ludzi :x no nie tyle ze nie masz pracy a po prostu Ci nie zapłacą bo potem łatwo jest wrócić. Masz racje ze ma to pewne minusy ale odkładając kasę np. Na rok życia to jest bez stresu ze stracisz prace itp. A do tego przecież warto się na to złamanie ubezpieczyć :) mi nic nie podpisują, ważne by klient zadzwonił przy Tobie i Cię polecił i resztę sama robisz. Chętnie zaprosił bym Cię do nas na warsztaty z tego bo u was chyba słabo ze szkoleniami. Tak można kochać i zależy to od podejścia do tej pracy po prostu :) pozdrawiam

@Oskar Z.

W NN nie ma żadnej podstawy gdzie i jak długo ty pracujesz? W czym Ci pomaga manager? Że do Ciebie gada? Szkolenia? Ja mam staż 29 lat, mój manager 10 więc wie mniej niż ja, a dyrektor który od 15 lat nie sprzedaje wogole nie powinien się odzywać. W NN zarządzają ludzie którzy nie znają tej pracy praktycznie

@Zocha

Podstawa jest gdy zrealizujesz plan co jest dziecinnie proste. Ze stażem 29 lat może sama zostań dyrektorem i będzie problem rozwiązany ? Lata w danej pracy nie maja u każdej osoby tego samego przełożenia na doświadczenie w danej pracy bo są ludzie którzy pracują 10 lat a maja większe doświadczenie niż Ty. Tym bardziej jak widać masz marne doświadczenie skoro wypisujesz z takim stażem a tym jakie to ciężkie pozyskać klienta. Porównywanie stanowiska wykonującego zadania i stanowiska kierowniczego to absurd bo co to ma wspólnego ? Kierowanie zespołem to zupełnie inna kwestia niż taka zwykła sprzedaż i nie oznacza ze jeśli ktoś dobrze sprzedaje to tez dobry z niego kierownik i na odwrót. Najlepiej niech nikt się nie odzywa bo masz największe doświadczenie w Polsce. Tylko pytanie czemu nie zarabiasz więcej od innych PUF i czemu z takim doświadczeniem nie jesteś dyrektorem krajowym skoro inni dyrektorzy nie powinni się odzywać ? Teraz są inne czasy i sprzedaje się inaczej niż 30 lat temu a Twoja nie umiejetność dostosowania się widocznie mocno na to wpływa i dlatego 30 letnie przestarzałe doświadczenie jest już nic nie warte.

@Oskar Z.

Jakbyś czytał uważnie wcześniejsze wpisy zauważyłbys mój błąd. Pracuję 20 lat a nie 29. Czemu nie jestem dyr albo menago? Bo upadek z wysokiego konia bardziej boli i nie chciałam swoich dochodów uzależnić od pracy innych na którą nie mam wpływu. U nas menago nie ma żadnego szacunku. Podam przykład. Mam już 7 dyrektora i 13 menagera. Ja pracuje oni już nie, a tak się wymadrzali przez lata. Moja wiedza i doświadczenie są wiele warte i wcale nie przestarzałe, ale jeśli pracodawca przestaje cię szanować to czas się pożegnać. Myślę że NN do tego dąży. Przejść na direct albo zawijać się całkowicie bo wszystkie działania na to wskazują

@Zocha

Mam wrażenie, że wszystko sprowadza się do różnorodności oddziałów i oboje wtedy mamy racje. Niestety możliwe jest ze nasza firma nie jest po prostu bardzo spójna i w różnych oddziałach są różne standardy co widać po innych komentarzach gdzie w pewnych miastach są oddziały z zadowolonymi agentami a w innych nie. Przykro mi ze źle trafiłaś. Pozdrawiam

@Oskar Z.

Właśnie. Mnie też jest przykro. Uważałam zawsze że to najlepsza praca na świecie. Fajnie by było gdyby to wróciło. Pozdrawiam

Fifi
@Oskar Z.

Można wiedzieć z jakiego miasta jesteś? Interesuje się posadą w owej firmie i bardzo chętnie posłuchałbym o wszystkich za i przeciw

Safiya23
@Zocha

Podobno masz 20-letni staż pracy, a zadajesz pytania jak jakiś swieżak. Z takim doświadczeniem zawodowym powinnaś wiedzieć jak zdobywa się klientów. Moim zdaniem zatrzymałaś się w czasach kiedy firma była nowością i chyba nie do końca umiesz pogodzić się ze zmianami. Jeżeli tak Ci źle w tej firmie, czemu nie zmienisz na inną. Widać można w niej dobrze zarobić, jeżeli pomimo swojej frustracji nadal pracujesz w NN.

Bodyguard
@Zocha

co to znaczy przejsc na Direct?

@Fifi

Sorry ze odpowiedz po takim czasie ale ja jestem z Gorzowa Wlkp.

Łucja
@Oskar Z.

Super, że tak aktywnie uczestniczysz w dyskusji, która dotyczy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży jako pracodawcy. Po Twoich wcześniejszych wpisach można sądzić, że masz sporą wiedzę na jego temat i dlatego może zechcesz wyjaśnić kilka kwestii osobom, które właśnie starają się o pracę w tej firmie. Powiedz na początek, czy nowo zatrudnionym osobom organizują tam jakieś szkolenie wdrażające z technik sprzedaży czy też trzeba raczej samemu nabrać wprawy?

Kkk
@Oskar Z.

Jeśli pani może proszę o wskazówki o co pytali na rozmowie, jak się przygotować ?

@Bodyguard

Czyli sprzedaż i obsługa tylko telefonicznie lub mailowo co cały czas się praktykuje w coraz większym stopniu. To dla firmy duża oszczędność bo nie trzeba agentom płacić prowizji

@Zocha

Padło tu pytanie związane ze szkoleniami dla nowo zatrudnionych osób. Ktoś z Was mógłby napisać, czy pracownik przed podjęciem pracy w firmie Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży jest odpowiednio przeszkolony? Szkoleniem zajmuje się doświadczony pracownik, czy może osoba oddelegowana specjalnie do tego typu zadań? Proszę o wyjaśnienie.

Mark4
 Rekomendacja
@Oskar Z.

ja mam pytanie czy sprzedaż bardziej stacjonarna w biurze czy trzeba jeździć do klientów ??

@Mark4

Zależy na jakie stanowisko będziesz aplikować. W większości związanych ze sprzedażą wymagana jest gotowość do pracy w terenie oraz prawo jazdy kategorii B. Pracodawca oferuje program szkoleń dopasowany do potrzeb i atrakcyjną ścieżkę rozwoju. Zostaw informacje jeżeli dostaniesz się do pracy.

poczatkujacy
@Oskar Z.

Cześć, mam pytanie odnośnie formy pracy. Ile srednio czasu spedzasz w biurze, a ile w terenie ? I czy praca w biurze polega na wydzwanianiu dostępnych baz w poszukiwaniu ewentualnych klientów ? Czy są jakieś limity tych baz ? Czysto teoretycznie jeżeli ktoś pozyskuje klientów na własną rękę to czy jego obecność w biurze jest konieczna ? jeżeli tak to mniej więcej w jakich proporcjach. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

@poczatkujacy

Wszystko zależy jakie stanowisko Cię interesuje. Obecnie firma szuka na stronie https://www.nn.pl/kariera/lista-ofert.html#tab-content-all menadżera zespołu sprzedaży w różnych lokalizacjach. Do obowiązków należy stale rozbudowywanie struktury sprzedażowej, więc będziesz sam musiał powiększać bazę klientów i szukać nowych, dużo pracy w terenie, a także gotowość do podjęcia współpracy w oparciu o własną działalność gospodarczą. Myślisz, że taka praca Cię zainteresuje?

manager filii
@Jan

Oczywiście ,że są szkolenia dla nowych osób . Przez miesiąc trwa przygotowanie wstępne prowadzone przez przygotowanego do tego managera . Po otrzymaniu numeru w KNF nadal nowe osoby przechodzą szkolenia.Dodatkowo na spotkania jeżdżą w pierwszym okresie z managerem.

Helena
@manager filii

W takim razie to świetnie, że decydując się na zatrudnienie w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży można być pewnym, iż zostanie się odpowiednio przygotowanym do późniejszych obowiązków. A co z rodzajem umowy dla nowo przyjętych osób. Od razu podpisują umowę na czas nieokreślony, czy najpierw jednak na określony?

@Łucja

Tak oczywiście organizują szkolenia ale wszystko zależy od oddziału czyli dyrektora i managerów bo jakość może się tutaj diametralnie różnic ponieważ niby są ramy szkolenia ale to mięsko które przeze człowiek są najważniejsze.

@Kkk

Być sobą po prostu, tu nie ma norm, każdy jest inny i przez to ma inna grupę docelowa klientow :)

@Mark4

Jak wolisz ja jeżdżę i przyjmuje u siebie w domu :)

Bogdan
@Oskar Z.

Jeżeli mógłbyś ocenić na podstawie swoich doświadczeń to jakimi cechami trzeba się legitymować, aby osiągnąć sukces zawodowy w firmie Nationale-Nederlanden? Powszechnie wiadomo, że nie każdy może zostać dobrym sprzedawcą ubezpieczeń, dlatego ciekawi mnie, czy dobrej sprzedaży można się nauczyć, czy może trzeba mieć odpowiednie cechy charakteru, aby móc myśleć o sukcesie zawodowym.

Oskar Z
@Bogdan

Wydaje mi się ze jest to profesjonalizm ponieważ rozmawiamy o bardzo poważnych tematach, umiejetność wzbudzenia zaufania ponieważ klienci powinni się trochę „zwierzyć”, elokwencja żeby mieć o czym i w poprawny sposób porozmawiać plus elegancki businessowy wygląd bo to rozmowa o finansach wiec musimy sami wygląd jakbyśmy umieli zarabiać i wydawać a najlepiej poważnie to umieć bo klienci mocno zwracają na to uwagę do tego mix różnych cech które ciężko na szybko przytoczyć ale ważne jest to ze klienci są bardzo różni i czym bardziej jesteśmy przestronne w wiedzy i zainteresowaniach tym więcej klientów będzie chciała z nami wgl Pracować co oznacza ze różne cechy sporadycznie się przydają przez co rynek w sumie jest spory bo jeden przedstawiciel nigdy nie dogada się z każdym klientem bo jest zbyt wiele różnych charakterów. Bez problemu można się nauczyć praktyka, ja sam ciagle się uczę. Predyspozycje bardzo, ale to bardzo pomagają i po prostu ten czas jest skrócony i szybciej widać efekty. Najważniejsze to ciagle się spotykać, sprzedawać, próbować. Ja widzę u siebie olbrzymia różnice jak płynnie sprzedaje po roku pracy w Nationale Nederlanden. Niestety jeśli trafi się na słaba kadrę zarządzająca trzeba radzić sobie samemu co jest bardzo trudne i potrzeba dużo zaparcia. Jak ktoś potrzebuje zawsze mogę dać kilka wskazówek bo praca naprawdę przyjemna jeśli się już człowiek wygryzie :)

Piękna wypowiedź menagra.

@Oskar Z.

Odpowiedział menager, lub HR. I po północy heheh.. dodatkowy 1000 do wypłaty aby przeglądać fora.

Anty
@Oskar Z.

Jak zaczniesz oddawać kasę to euforia Ci przejdzie

Nina
@Oskar Z.

Hej a ile ty pracujesz miesięcznie ? Bo po zliczeniu chyba wiecej

ktoś
@Oskar Z.

najmniej profesjonalna firma na rynku ubezpieczeń JAKICHKOLWIEK

Strata czasu

@Oskar Z.

JAK ZACZNIESZ ZWRACAĆ PROWIZJE ZA UPADŁE POLISY TO DOPIERO WTEDY DO CIEBIE DOTRZE ,ŻE TO CO ROBISZ TO STRATA CZASU I NA PEWNO NIE PRACA. TYMCZASEM TWOI " PRZEŁOZENI" BĘDA ROBIĆ WIELE BY TO DO CIEBIE NIE DOTARŁO.

@Oskar Z.

A jakie to trzeba mieć ambicje by być PUF i przełykać każda żabę jaką Ci rzucą ? kombinować przy każdej segmentacji i udawać , że masz jakiś plan i pomysł na przyszłość ?

@JUN

Dziękujemy za komentarz JUN. Chcielibyśmy wyjaśnić sytuację z prowizjami. Ze względu na specyfikę branży ubezpieczeniowej i charakter długoterminowych umów jakie nasi Doradcy Ubezpieczeniowi zawierają z klientami, prowizja jest dla nich wypłacana w formie zaliczkowej (z góry). Nasi Doradcy są o tym informowani zarówno podczas podpisywania umów o współpracę, jak również w trakcie wdrożenia. Zgodnie z Umową o współpracy (zaliczkowy charakter prowizji), Doradcy zobowiązani są do zwrotu odpowiedniej części zaliczkowo już wypłaconych mu wcześniej prowizji i nad-prowizji za umowy ubezpieczenia, które zostały rozwiązane przed upływem określonego terminu. Nasi Doradcy (również byli) mogą kontaktować się z nami w celu bieżącego monitorowania swojego salda (rozliczenia.puf@nn.pl.). Takie osoby mają nadany w naszej bazie odpowiedni status. Jest to powszechna zasada w branży i forma zabezpieczeni, w celu uniknięcia podpisywania przypadkowych umów. Pozdrawiamy!

@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

No cóż ! wpisuje się jako były pracownik a oni mi tłumaczą na czym polega system prowizyjny ! Każdy wyciągnie odpowiedni wniosek na temat jakości komunikacji w tej firmie. ponadto , tu cytat ; "Jest to powszechna zasada w branży i forma zabezpieczeni, w celu uniknięcia podpisywania przypadkowych umów." To raczej polega na tym , by całkowicie pozbyć się kosztów (dużych) związanych z podpisaniem umowy. Czyli te koszty ponosi klient albo PUF. Ta firma nigdy.

co ty bredzisz?

@Oskar Z.

Proponuję, by nie pisano głupot. Od razu widać, że nie pisał to doradca

Przecież Oskar pisze głupoty

Ana
@Oskar Z.

Oskar z Watrala w Gorzowie. Oj wiele słyszałam o Tobie niezbyt pochlebnych opinii!

Ana

Oskar z Watrala w Gwie.

Anili
@Oskar Z.

Odeszłam po 7 miesiącach. W tej firmie nic nie jest jasne,ani uczciwe. Pracownik jest śmieciem. Zresztą tego nie można nazwać pracą! To ciągle kombinowanie i parcie na wyniki. Klient nigdy się nie liczy. Żałuję, że wdepnęłam w to (usunięte przez administratora) Z naszego oddziału odeszło bardzo dużo agentów. Kusi Cię ich oferta? Zastanów się sto razy!

jj
@Oskar Z.

nie masz przełożonych niewolniku. jesteś na działalności gospodarczej

@Jan

Nigdy nie szukają menedżerów.nigdy.to tylko ściema w ogłoszeniu

@Kkk

Oddychaj. Biorą jak leci.

Dominika

Zazwyczaj nie wypowiadam się na takich forach/opiniach itd. ale czytając niektóre posty, uważam że muszę. Pracuję w NN od 3 lat, nikt nigdy nie mówił mi, że będzie łatwo. Pracę zaczęłam w wieku 25 lat (ani młoda ani stara). Ludzie narzekają, że muszą płacić podatek, ZUS, księgową? No okey ale przecież to zawsze się wiąże z prowadzeniem własnej działalności czyż nie? Teraz coraz więcej firm stosuje system B2B lub współpraca - jest to dla nich bardzo opłacalne więc jeśli, ktoś narzeka to może pracować na etacie za 4000 brutto gdzie po odliczeniu dostanie do ręki 2500. Jeśli chodzi o czas pracy - jest on elastyczny, jeśli nie mamy w sobie własnej motywacji do pracy to niestety ta praca nie jest dla Ciebie - jeśli potrzebujesz gotowej listy zadań lub bata nad sobą co masz zrobić. Zarobki - każdy w NN jak i w innych towarzystwach ubezpieczeniowych zarabia różnie (warunki w każdym towarzystwie są takie same również zwroty za upadłe polisy), są one zależne tylko i wyłącznie od NASZEJ PRACY. Od tego jak podchodzimy do niej i do ludzi, z którymi się spotykamy. Ja osobiście przez 3 lata pracy w rodzinie sprzedałam 2- 3 polisy (nie chciałam się opierać na rodzinie), znajomi jak przyszli sami czy zapytali to nie odmówiłam ale też na nich nie bazowałam. Jeśli ktoś tak robi to właśnie jak piszą poniżej często zapał pracy kończy się po 2-3 mc jak się wszystko wykruszy. Głównie pracuję na bazach zimnych/leadach kupionych i o DZIWO (bo domyślam się, że może polecieć fala hejtu, że ściemniam) tak zarabiam miesięcznie około miedzy 8 - 15 tyś zł. I nie uważam to za wyczyn, ale za codzienną 6 h, dobrze wykonaną pracę. Jeśli jest tu jakiś niedowiarek proszę bardzo mogę pokazać faktury jak i przychodowe tak i faktury za leady, ponieważ jeśli ktoś myśli, że przyjdzie samo, no nie tak łatwo nie ma. Nawet tutaj musimy inwestować w siebie - tj. LEADY, KONTAKTY. Wiadomo miesięcznie kupimy 100 leadów - wydamy na nie od 500 - 2 000 zł, ALE dzięki temu właśnie po ich odliczeniu mamy zarobek jak wyżej! Jeśli chodzi o polisy upadłe - sprawa jest czysta jeśli sprzedajemy bez jasnych potrzeb klienta to wiadomo, że wpłaci składkę czy dwie i zrezygnuje, bo po co, albo że za drogie to mam. Ale jeśli rozmawiamy świadomie z klientem i klient wie po co mu to, to nie zrezygnuje, zwłaszcza kiedy dokładnie wytłumaczymy OWU, a nie będziemy ściemniać dając tylko umowę np. na życie wciskać kit, że ma tam wszystko bo z tym się często spotykam u młodych "doradców", kłamią klienta w żywe oczy, a później liczą na szczęście, że przez 2 lata klientowi się nic nie stanie, a po dwóch latach przecież już go to nie interesuje bo prowizji nie musi już zwracać - i te osoby bardzo często się mylą, polisy szybko upadają i wtedy jest wielkie załamanie, frustracja i wyżywanie się, że firma zła, że menager gorszy i jeszcze wiele innych. Można by tu jeszcze dużo pisać, ale nie o to chodzi. Firma daje przejrzystą umowę i wszystko w niej jest napisane i jak w każdej pracy albo podejmujemy ryzyko albo nie. Bardzo mi tylko żal jak widzę te młodziutkie osoby i nie tylko, które przychodzą i myślą, że dostaną wszystko na złotej tacy, kontakty, umówione spotkania i najlepiej klientów już zdecydowanych do których tylko przychodzimy i podpisujemy nawet nie musimy odpalać komputera i jeszcze wypłata będzie na poziomie na minimum 6-10 tys zł bo przecież nowa kolekcja w Guessa sama się nie kupi, a najem BMW nie jest tani, żeby pokazać nie wiem co. Gdyby tak było to zastanówcie się czy prowizje za sprzedaż byłyby takie wysokie? No nie, gdyby to wszystko było gotowe to dostalibyście tyle co na etacie o którym mówiłam wyżej czyli po odliczeniu 2500 do ręki.

Dominik
@Dominika

Jesteś taka zaradna. A pomyśl tylko co by było ,gdybyś z takim zaangażowaniem zajęła się poszukaniem prawdziwej pracy, a potem z zaangażowaniem budowała swoją karierę zawodową ? Bo pracując jako sprzedawca polis jesteś ciągle w tym samym miejscu jak 3 lata temu . Ciągle się cofasz , gdy Twoi znajomi idą do przodu , budują kompetencje i umiejętności ,a klienci sami do nich przychodzą.Bo są potrzebni i nie muszą żebrać o referencje. A ty masz zupełnie odwrotnie. Pomyśl o swojej przyszłości i pozycji zawodowej

Zostaw merytoryczną opinię o Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Zobacz opinie na temat firmy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 9 to opinie pozytywne, a 22 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Liczba opinii klientów firmy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży, to 5, z czego 1 to opinie pozytywne, a 3 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Kandydaci do pracy w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży
2/5 Na podstawie 98 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży