Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

Oskar Z.

Moim zdaniem świetna firma, bardzo wysokie wynagrodzenie w stosunku do pracy jaką trzeba włożyć, pomocni przełożeni. Ogólnie z czystym sercem polecam. Pracuje od pół roku jako PUF. Moje sugestie dla Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe SA: Tak Trzymać ! Lubię atmosferę w Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe SA za: Pomoc przełożonych

Kkk
@Oskar Z.

Jeśli pani może proszę o wskazówki o co pytali na rozmowie, jak się przygotować ?

@Zocha

Tak jak napisał Jack 10 godzin (w wielkim zaokrągleniu) to pozyskanie klienta i spisanie z nim wniosku. Klientów każdy pozyskuje na swój sposób zależymy od człowieka ja osobiście pracuje jedynie na rekomendacjach klientów. Bez złośliwości ale jeśli dla kogoś jest problemem pozyskanie klienta i spisanie umowy to może ta praca nie jest dla tej osoby. Ja np. Nie biorę się za naprawę aut czy budowę domów bo nie umiem i męczył bym się pewnie jak Ty w ubezpieczeniach. To zależy jaka piszesz polisę. Łatwo policzyć ze przy celu 3000 ape (składki urocznionej ) wystarczy zrobić polisę o składce mniej więcej 200 zł w ładnych pakietach by przez zniżkami było 250 zł. Czyli jedna polisa i już masz podstawę. I od razu odpowiadam: tak robię takie polisy bo to wbrew pozorom mała składka. Nie rozumiem co to znaczy ze polisa jest ograniczona czasowo może wyjaśnisz. Poczekałem i w tym miesiącu robiąc 12000 ape dostanę wypłatę na poziomie 15000 zł. Wiec nawet ZUS mi nie straszny a paliwo ? No bez przesady ze liczysz takie rzeczy, musisz naprawdę patrzeć na każdy grosz a wtedy nie dziś się ze Twoi klienci tak patrzą na polisy i „wielkie” składki. Laptop kupujesz raz i może być on przecież na w pół prywatny :) szczerze po kolejnych miesiącach pracy uważam ze praca jest fantastyczna a ludzi świetni i naprawdę ambitni. Ostatnio nawet manager postawiła mi szkolenie coachingowe z własnych środków, ciekawe czy macie inna taka firmę gdzie nawet w taki sposób dbają o podwładnych :) jeśli ktoś chce robić hajs to ubezpieczenia i kredyty są dla niego a jeśli nie chce to znajdzie nieskończenie wiele wymówek by zarabiać dalej grosze i pracować po 160 godzin miesięcznie lub więcej. Pracować można ciężko lub mądrze wasz wybór. Pozdrawiam tych ambitnych

młody_naiwny_kandydat
Kandydat

hej. Możecie coś powiedzieć o pracy jako doradca klienta w trójmieście?

Doradczyni NN z Trójmiasta
@młody_naiwny_kandydat

Z mojej perspektywy 11 lat stażu pracy w Nationale-Nederlanden jako doradczyni z okolic Trójmiasta praca ta jest przede wszystkim moją pasją. Daje mi ogromną satysfakcję z pomagania ludziom na co dzień. W Trójmieście są dwa oddziały - zlokalizowane w Oliwie i we Wrzeszczu. Oba z komfortem pracy w biurze, ale też można pracować zdalnie z domu. Co kto lubi :) Jako mama najbardziej zadowolona jestem z elastyczności i możliwości łączenia pracy z życiem prywatnym. Nie jest to praca dla każdego, ale dla tego kto lubi kontakt z ludźmi. Jest otwarty na nowe perspektywy oraz ma odrobinę empatii w sobie. Szczerze polecam tą pracę każdemu - warto spróbować swoich sił. Co do rynku - to jest on bardzo szeroki. Tylko ok. 25% ludzi w Polsce ma ubezpieczenie na życie, także takowy doradca z pewnością będzie miał co robić.

Halina
@Doradczyni NN z Trójmiasta

A zdradzisz, jak warunki finansowe? :) Też jesteś zadowolona? Jedni piszą, że pensja jest wysoka, inni, że to dosłownie praca dorywcza. Skąd te różnice? Firma ma jakiś pakiet socjalny, albo możliwośc uzyskania premi za dobre wyniki w pracy?

eMisiek86 Nowy wpis
@Doradczyni NN z Trójmiasta

Jak już w taki sposób piszesz i jesteś anonimowa , napisz proszę ile zarabiasz , na działalności czy może masz inną umowę..... Czy za wypłatę się utrzymujesz razem z dzieckiem , czy tylko dorabiasz do wypłaty męża ??? bo to jest ogromna różnica dla osób które tu piszą i mają dużo opłat miesięcznych....

Olga Nowy wpis
@Doradczyni NN z Trójmiasta

Czy jako doradczyni, masz zapewnioną jakąś podstawę? Czy to wynagrodzenie czysto prowizyjne?

Marsjanin Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

Witam. Szukam osób, które przeszły szkolenie w NN, a następnie otrzymały za to wynagrodzenie (za start wdrożeniowy), lecz zakończyły współpracę po miesiącu/dwóch z firmą. Piszę ze względu, że po 8 miesiącach odkąd nie pracuję w NN, dostałem wezwanie do zapłaty (zwrot środków) wypłaconych za plan wdrożeniowy/za szkolenie. Czy ktoś też coś takiego otrzymał i jest w szoku tak jak ja, albo już przerabiał taki temat ?! Szukam pomocy w tej sprawie, nie ukrywam czas mnie goni ! Można odezwać się na maila: marsjanin.1@interia.pl

Mateusz

Witam! To może dodam kilka słów od siebie, ponieważ czytając niektóre opinie mam wrażanie, że dotyczą one innego pracodawcy :) Pracuję w Nationale-Nederlanden prawie 6 lat i życzę każdemu kto chciałby spróbować pracy w sprzedaży, aby któregoś pięknego dnia Menadżer postanowił odpowiedzieć na wysłane cv. Na wstępie zaznaczę, że jest to praca zdecydowanie dla osób które mają ambicje zarabiać więcej niż średnia krajowa. Jeżeli komuś wystarcza 2000 zł na rękę to zdecydowanie lepiej szukać pracy gdzie indziej. Następną dla mnie pozytywną kwestią jest możliwość pracy na własnej działalności dzięki której mam możliwość zarabiać zdecydowanie lepiej niż będąc na umowie o pracę (zachęcam do przeliczenia pensji na różnych kalkulatorach). A teraz trochę o mojej ścieżce kariery :) 5 lat pracowałem jako przedstawiciel osiągając bardzo dobre wyniki w sprzedaży dzięki czemu wyrobiłem sobie prowizję odnowieniową z tzw. portfela własnych klientów na poziomie zdecydowanie wyższej niż średnia krajowa a więc nawet będąc na urlopie otrzymuje wysokie wynagrodzenie :) Odnosząc się do niektórych zarzutów dotyczących zwrotu prowizji w polisach indywidualnych - każda osoba która potrafi liczyć wie, że Nationale Nederlanden nie jest instytucją charytatywną (mimo wielu akcji wspierających osoby potrzebujące :p ) i w sytuacji, gdy klient zapłacił np. jedną składkę w wysokości 300 zł a firma wypłaciła prowizję ponad 4000 zł to normalną sytuacją jest to, że będzie ubiegać się o jej zwrot, gdyż w przeciwnym razie w ciągu roku mogłaby zniknąć z rynku :) pocieszę wszystkich obawiających się i dopowiem, że w sytuacji prawidłowej sprzedaży tzw. laps zdarza się bardzo rzadko :) Dodam, że w 2021 roku NN przygotowało bardzo atrakcyjne warunki dla osób z konkurencji dla których przygotowana jest specjalna ścieżka kariery. Ostatnią kwestią którą poruszę jest kwestia awansu, gdyż po 5 latach otrzymałem od Pani Dyrektor Obszaru propozycję sprawdzenia się w roli Menadżera na którą przystałem! :) Reasumując - zachęcam wszystkie osoby które otrzymają zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne, aby z niego skorzystały i poznały warunki współpracy. To tyle z mojej strony życzę wam i sobie abyśmy spotkali się na konferencjach sprzedaży które odbywają się raz w roku i są świętem w NN! :)

@Mateusz

Mateusz, daj sobie spokój. Pani dyrektor napisała Ci ten tekst?

Słonko
@noe

Neo a Ty boisz się młodszej konkurencji? Zauważyłam, że oddziałach czy też na naszym forum na FB jest bardzo dużo ludzi 50 +, większość z nich ze stażem 20 lat w NN. Skoro byłoby tak źle, to co oni tam ciągle robią?

GallAnonim
@Mateusz

Mateuszu (o ile tak faktycznie masz na imię): umówisz się, ze mną na spotkanie aby przedstawić ofertę? Jako nie chce mi się wierzyć, że to Ciebie tam spotkam.

Ziazia
@Mateusz

Jak Ty to policzyłeś, że przy składce 300 zł miesięcznie otrzymałeś 4000 zł prowizji - czary jakieś, czy co? Napisz mi, bo chętnie się dowiem jak to zrobić.

Marta
@Mateusz

jaką masz podstawę jako menager ? czy ona jest na stałe co mc czy tylko w przypadku gdy się zrobi plan oddziału ?

jozek
@Mateusz

możesz siebie oszukiwać ile chcesz. klientów też ,chociaż z tym uważaj ( bo pewnie nie znasz prawa). tylko nie rób tego wobec młodych ludzi , którzy czytają i myślą ,że to ma jakikolwiek związek z prawdą.

ju
@Słonko

a co mogą innego ?. kto z ich przyjmie do roboty ? rynek- firmy maja świadomość , że ta praca to .....

@Mateusz

Kolego , będąc na urlopie nie masz utargu ,który błędnie nazywasz produkcją. Bez utargu nie będzie segmentacji co może skutkować marną prowizją (pamiętaj zwrotną - nie masz wynagrodzenia tyko prowizję- bardziej pożyczkę). No i do tego ten zwrot :"prawidłowa sprzedaż" . To klient bardzo często robi zły zakup pod wpływem Twojej persfazji , bo to Ty masz ciśnienie a nie klient. Prawda ? Świadomy klient może kupić dużo lepsze ubezpieczenie niż mu proponujesz - dobrze o tym wiesz

obecny PUF
@Ziazia

Może pracuje powyżej dwóch lat. Na umowie doświadczonego pufa już inaczej to działa. Masz kase z portfela co miesiąc + rozne progi ape i prowizje zalezne od progu. Jak kręcisz powyzej 12 tyś Ape miesiecznej dostajesz 100% ze skladki rocznej 300zł x 12msc wychodzi 3600APE dostajesz 3600zł - może chłop troche zaokrąglił ;) No i wiadomo to nie jest na ręke tylko podatek od tego ;)

Puf
@Mateusz

Warto tutaj pracować uczciwa firma do ta kasa i super wsparcie menedżera

agent
@Marta

menadzer ma podstawy 6.000 tys przy 6 aktywnych agentach przy 8 aktywnych agentach ma 8.000 tys stałki + 3.000 tys za plan zrobiony majątku +2000 tys za plan zrobiony grupowki i indywidualny plan wszystko bonusy + prowizja za indywidualne oddaje tylko prowizje za indywidualne polisy cala reszta zostaje mu bez oddawania ODDAJE TYLKO LIFE POLISY INDYWIDUALNE AGENTÓW tak wiec menadzer sie smieje patrzy w tabelki i kasuje minium 15.000 tys za nic nie robienie Firma jest ślepa czy co nigdy tego pojąc nie mogłam a menadzerów się robi jak grzybów po deszczu .......POWINNI pozwalniac połowe menadzerów to darmozjady dla firmy maja po 6 -8 agrntó w grupie i menadzer kasuje za nich tyle kasy kto to wymyslił i jeszcze nie zmienił tego najwyrazniej dyrektor słaby ze nie wpadł na taki pomysł

Paweł

Czekają na emeryturę

Roksi
@Słonko

Bo oni mają zupełnie inne umowy niż osoby które teraz przychodzą. Inne warunki.

Aneta
@Roksi

Aż tak zróżnicowane? A napiszesz czym się różnią od siebie?

15 lat w branży
@Mateusz

Atut - własna działalność ????????????. W naszym kraju + system rozliczeniowy stosowany przez TU to prosta droga do depresji. Tylko kto mnie wtedy ubezpieczy? Udajemy więc jak to wspaniałą mamy pracę, jak pomagamy ludziom, jak to chętnie udziela się nam referencji itd itp. Tylko skąd tyle niechęci do agentów, ubezpieczeń, masa negatywnych opinii? Bo ubezpieczenia to loteria. One nie zaspokajają potrzeb lecz je kreują. A agenci obiecują, że w razie gdyby to firma wypłaci świadczenie. Tylko skąd oni o tym wiedzą? Przeciętny agent nie zna warunków i nigdy nie zetkną się z wypłatą. A co do potrzeb. Gdy pojawia się rzeczywista potrzeba to taki ktoś jest nieubezpieczalny.

eMisiek86 Nowy wpis
@obecny PUF

300 złotych miesięcznie ma płacić klient za ubezpieczenie....... powiem tak , klient musiałby zarabiać 20tyśplus miesięcznie żeby to opłacać ...... dzisiaj mało takich klientów...... czyli raczej liczyłbym na ubezpieczenia w okolicy 150- 200 zł i czasem strzał 300 zł..... liczmy średnio 250 zł umowa. czyli trzeba złapać ok 5-6 klientów..... żeby zrobić target..... ( oczywiście jeżeli APE miesięczne przelicza się do obrotu rocznego klienta. ) Więc - 1. pomijam fakt złapania 5-6 klientów mieisęcznie 2. robiąc target 100% masz wypłatę 12 000 zł netto. , VAT neutralny , z 12 000 zł podatek liniowy 19% = zostaje 9 720 zł 3. działalność - koszt 1600 zł 4. auto swoje - ubezpieczenie 600 zł na rok , przegląd 100 zł , naprawy serwisy ( bo przecież jeżdzisz swoim to nie firmówka ) 1000 zł minimum - ok 1700-2000 zł rocznie /12 msc = 150 zł 5. auto w leasingi = rata minimum 1000 zł / msc ubezpieczenie 2000 zł minimu ( OC + AC ) = 1150 zł / msc 6. paliwo = trzeba liczyć że 1500-2000 zł miesięcznie to jest nic. ( auto pali 8 litrów , litr jest po 7,5 zł , wiec 100km za 60 zł..... wokół komina pewnie rzadko będziesz jeździć , więc 300-500 zł tygodniowo ) 7. trzeba jakoś tych klientów znaleźć , wiec kupujesz leady / kontakty , jeden lead ( pozyskany czasem nawet umówiony ) 100-200 zł skuteczność 20% góra 30% to jest maks maksów..... wiec jak masz zrobić 5 umów , musisz kupić 25 leadów , jak 6 umów to 30 leadów....... ale z tych 30 leadów umówi CI się 80% ( to będzie mistrzostwo ) więc musiasz kupić 40 leadów wtedy umówi się 80% wieć odbędziesz 32 spotkania tak więc 1,5 spotkania dziennie.... 40 leadów to 4000 zł netto. ----------------------------------------------------------------------------------------------- no i teraz liczymy. pkt. 3) 1600 zł pkt. 4) 150 zł lub 1150 zł pkt. 6 ) 1500 zł lub 2000 zł pkt. 7) 4000 zł ----------------------------------------- suma : 7250 zł lub 8750 zł Twój minimalny zarobek przy 100% targetu = 9720 zł po odliczeniach zostaje Ci 2500 zł lub 1000 zł na waciki...... ( oczywiście jak zrobisz target , jeżeli nie to do interesu dopłacasz...... ) jeżeli klient Ci zrezygnuje to jesteś w czarnej (usunięte przez administratora) Targety są tak porobione żeby firma nigdy nie była stratna , wiec zrozumcie że jeżeli nie macie bazy klientów z poprzedniej pracy handlowca , call center lub innej gdzie była styczność z klientem , to zapomnijcie o tej pracy . Ja mam ok 2000-3000 kontaktów z poprzedniej pracy ( branża OZE ) gdzie z każdym klientem rozmawiałem zostawiłęm dobre wspomnienie..... i nie wybieram się na rozmowę do NN chociaż mam umówioną , bo nie widzę żeby klienci którzy kupili udemnie sprzęt za 20-50tyś zł chcieli płacić nawet 200-300 zł miesięcznie za ubezpieczenie..... a jak już to tak jak ktoś tam napisał wyzej , już kupili albo kupią w lepszej cenie..... P.S. Zobaczcie po sobie jak piszą i dzwonią do Was call centry albo przedstawiciele i próbują wcisnąć ubezpieczenie..... co robicie.... ??? no właśnie , tak samo będzie z Wami w pracy Pozdrawiam Cieplutko!!!!!

DSF

Hejka, Słuchajcie ja pracuje już kilka miesięcy w kanale DSF i jest fantastycznie. Ogólnie robię to co wszyscy inni tylko leady mam po 1 PLN i dostaje ich naprawdę dużo ( Ok. 10 dziennie). Ta babka co się nami opiekuje (usunięte przez administratora)jest Luz i spokoj. Trochę mi szkoda koleżanek w oddziałach, bo one muszą same szukać klienta a ja mam podanego na tacy. Także polecam

Aneta
@DSF

No jak Ci pasuje to ok ale czemu te koleżanki mają inne zasady niż Ty w takim razie? Nie może być tak, żeby każdy miał równe warunki jeśli o pracę chodzi?

@Andrzej
@Aneta

Nie, nie może tak być, bo musimy mieć sukces i zapłacimy za niego.

Dorota
@DSF

O, już kilka miesięcy, super. Na jakiej konkretnie umowie jest taka praca? I na jaki okres jest podpisywana ta pierwsza umowa? Jest jakąś dowolność wyboru umowy, czy pracodawca ma tylko jedną formę zatrudnienia?

Mariusz
Kandydat

Podchodzilem z dystansem do opinii tutaj, ale niestety ludzie tutaj mają rację piszac te wszystkie szokujące rzeczy. 1 miesiac szkolenia zupelnie za darmo? Hej, zapraszamy do NN. Wiecie jak to ominęli? 1. wspolpraca przez dzialalnosc (prawo pracy nie obowiazuje) 2. 2h szkolenia 3-5 razy w tygodniu i 2-4h dziennie nauki wlasnej. Za co chcesz zaplacic czynsz, kupic jedzenie? Umowe z wyjaśnionymi warunkami finansowymi i roszczeniami, dostajecie dopiero po zalozeniu dzialalnosci. Wcześniej tylko srednio zrozumiala prezentacja za co dostaniecie kase. Miejcie pecha i nie sprzedajcie wystarczajaco, to dostaniecie okrągłe zero. Nie brzmi tak fajnie, jak opowiadają na rekrutacji? No i racja, bo ciągle robią atmosferę prestiżu. Czytając inne opinie przeraziłem się. Zweryfikowałem to w trakcie szkolenia, gdzie zrezygnowałem i nie podjąłem się wspolpracy. Od innych osob w podobnej sytuacji dowiedzialem sie, ze jest duuzo * w umowie i nie ma tak latwo co Ci placa. Prawie polowa kandydatow zrezygnowala tak jak ja w trakcie - ok 25 oso.b/50. No i jest prawdą, że ludzie zostają z długami. NN nie ukrywa ze do dwoch lat mozna dostac prosbe o zwrot prowizji. Logiczne, ale jakie to sa pieniadze, ze balbym wydac sie cokolwiek z wyplaty. A i najwazniejsze, PODSTAWA. Podstawa "jest", ale tylko jak osiagniecie sprzedaz na konkretne liczby przez nich okreslone. Takze powodzenia w oplaceniu dzialalnosci i czynszu. Opinie innych osob z branzy byl takie, ze agenci NN są najgorzej zorganizowanymi i potrafiacymi zdobywac klientow. I racja, szkolenie daje pozory, ze ucza sie konkretnie, finalnie nie wiesz w co ręce wlozyc. Co wynioslem dobrego? Poznalem branze ubezpieczen jak ciekawym aspektem jest i juz wiem jak zalozyc dzialalnosc. Minusy juz znacie, a najwiekszy jest taki, ze zmarnowalem pare tygodni na pracę za darmo. NIE GÓDŹCIE SIE NA TAKIE WARUNKI, naprawdę są miejsca, gdzie zaplaca Wam za szkolenie i jest to zupelnie naturalne! Wlasnie skonczylem szkolenie z innym miejscu, gdzie przez 4 tygodnie mialem calle, szkolenia, nauke wlasna przez 6-7h dziennie, dostaje normalną wypłatę, ludzie są wspaniali i prowadzą krok po kroku. Dopiero teraz rozumiem, że gdzieś dla każdego jest takie dobre miejsce. Warto zagryźć zęby i odpicować CV i wysyłać. Trzymam za Was, poszukujących pracy kciuki!

@Mariusz

Hej a gdzie wysłałeś CV i taką fajną pracę znalazłeś?:) Ja akurat szukam. :)

@Mariusz

Moim zdaniem po rozwiązaniu umowy firma-firma lub -pracownik, firma nie powinna odbierać wypłaconych pieniędzy. Dla mnie to poniżej godności człowieka.To niech zmienią system wynagrodzeń, ale niech nie odbierają ludziom tego co zarobili, bo to jak pożyczka a nie wynagrodzenie...tragedia...

Agent
Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Cześć wszystkim! Mam pytanie ponieważ nasza firma ubezpieczeniowa przechodzi do NN. Chciałabym się zapytać jak to teraz wygląda jeżeli chodzi o zwrot pieniążków za brak płatności polisy. Czytam komentarze i jestem trochę tym przestraszona. Czy na dzień dzisiejszy coś się zmieniło?

Marika :)

Może i firma dobrze prosferuje tylko po za jednym mogli by się trochę ograneli jeśli chodzi o wynagrodzenie dla pracowników w umowach mamy,że do 10 tego każdego miesiąca,a dostajemy po 15 dopiero. W tym mięsiacy zamiast dać pracownikom przed 11 listopada to po weekendzie dostaliśmy dopiero nie trzymają się umów które mamy podpisane z Nacionale Nadelander. A co do atmosfery to nie powiedziała bym,że jest aż tak miło i wspaniałe. Odtrącają za byle co nie zważając na to,że ludzie nie chcą rozmawiać jak słyszą firmę NN. Pracowałam tam długi czas i nie polecam tej firmy na długi czas chyba,że czas wakacyjny żeby sobie dorobić ale trzeba mieć dobrą psychikę do ludzi po drugiej stronie słuchawki.

Edyta
@Oskar Z.

@Oskar Z. Trzeba powiedzieć, że aż takie zadowolenie z pracodawcy jest już raczej rzadkie, ale bardzo miło czytać takie wpisy. W Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe pracujesz dosyć krótko, ale z pewnością mogłeś sobie wyrobić zdanie o tej firmie. Twoje wynagrodzenie uzależnione jest od wyniku, czy masz również podstawę?

Oskar Z
@Edyta

Nie ma stałej niezależnej podstawy, jest tylko podstawa zależna od bardzo łatwego do osiągnięcia celu czyli jednej sprzedanej polisy i wtedy ta podstawa to +-2500 netto. Za każdą kolejną polisę prowizja standardowo jak wszędzie czyli około 40% ze składki rocznej. Jedną polisę robi się tak w 10 - 20 godzin więc jak pisałem wcześniej kasa/czas jest naprawdę bardzo w porządku tym bardziej, że nie ma problemu by pracować w między czasie gdzieś indziej. Pozdrawiam :)

@Oskar Z

Co to znaczy że polisa robi się w 10 godzin.? Proszę o wyjaśnienie. Praktycznie proces pisania umowy to 30 minut, ale problemem jest zdobycie klienta. Skoro jest tak łatwo skąd bierzesz klientów? A po drugie pisząc jedną polisę podstawy nie dostaniesz, a i tak jest ona ograniczona czasowo. Poczekaj trochę. Podstawy nie będzie, do zapłacenia 1300 zus, swoje paliwo telefon drukarka papier podatki laptop itp, do tego jakaś polisa upadnie i zamiast wypłaty będzie minus 4000 oczywiście do oddania

Jack
@Zocha

Czego nie rozumiesz? Policzył że średnio mu zajmuje 10h pracy praca z klientem żeby spisać :D czyli pozyskiwanie spotkania i spisanie . Charakter pracy jest taki że Ci co się wkręca i zasuwają po swoje mają zarobki na poziomie 10x większe niż ten zus drukarki i papier są w biurze nie widzę problemu korzystaj. Potrzebujesz pomocy idziesz do menagera. Jeśli tylko chcesz i się starasz to możesz tutaj wszystko

@Jack

Ależ oczywiście. Wszystko jest pięknie jak masz klientów. Ale ponawiam pytanie skąd ich brać?

@Oskar Z.

Zocha, jeszcze takie dwa pytania jeśli mogę. Kiedykolwiek pracowałaś w NN czy tylko słyszałaś od kogoś ? I jak długo pracowałaś? Zawsze chętnie zapraszam to Gorzowa do mojej Manager która szybko pokaże Wam jak dobrze zrobić polisę. Bo tak btw. Nie można przewidzieć co się stanie ale jeśli wpycha się klientowi polisę straszy się go itp to sorry ale nie dziwie się ze Wam oni rezygnują i musicie oddawać pieniądze. Bądźcie ze sobą i swoją praca szczerzy to tak samo szczera a raczej szczodra będzie wypłata bo każdy mówi o karach a malo kto wspomina o najlepszych z mojego doświadczenia konkursach w nn gdzie można wygrać często spore pieniądze bo dodatkowo po 500-1500 zł za zrobienie w sumie tego co robimy i tak co miesiąc. W wielu miejscach byłem ale te konkursy są naprawdę cudowne :) i naprawdę jeśli ktoś umie rozmawiać z ludźmi i chce to robić i nie szuka wymówek tylko rozwiązań to polecam nie słuchać ludzi których ambicja jest właśnie praca na kasie oczywiście nie obrażając nikogo kto na kasie pracuje. Sam osobiście wiele lat temu zaczynałem od Lidla i to dopiero jest ciężka praca :) ubezpieczenia to zabawa i często miłe spędzony czas z klientami gdy masz odpowiednie podejście :) pozdrawiam

@Oskar Z.

Staż 20 lat. Brak lapsa od 5 lat więc nie pogrywaj. Manager to tylko sekretarka, nie pomoże bo nie ma jak. Jeśli konkurs za 500 zł jest świetny to nisko mierzysz. Były konkursy gdzie lekko brało się kilka tysięcy ale to stare dobre czasy. Dzisiaj został tylko brak szacunku dla ludzi z wiedzą i doświadczeniem którzy przynieśli tej firmie setki klientów

@Oskar Z.

Miałam na myśli że podstawa nie jest na stałe. Gratuluję wyniku. Jeśli ktoś pojedzie na takim wyniku przez rok szacun. Ale takich odkąd ja pracuję ( 20 lat) nie ma. No i pókiś zdrów. Zlamiesz nogę, pół roku L4 i nie masz pracy. Rekomendacje przy RODO ciężka sprawa żeby mi klient podpisał. Powodzenia bo mimo wszystko wierzę że można kochać tę robotę

@Zocha

Mój manager to nie sekretarka tylko naprawdę świetna babka, podobnie jak dyrektor placówki którzy zawsze we wszystkim pomagają :) może u Ciebie jakaś lipa jest ;) wiesz tylko różnica jest konkurs z dobra kasa za ciężka prace i takie konkursy tez nadal są jak choćby wycieczki za kilkanaście tysięcy. Chodzi o konkursy za które każdy dostaje kasę bo są to zwykle czynności które i tak byś zrobiła i tak ;) wiec tak za nic dostać 1000 zł to mi było miło :)

@Zocha

W jakim sensie nie jest na stałe ? Ze trzeba zrobić próg punktów by ja dostać ? Tylko ze ten próg jest śmiesznie mały i trzeba nic nie robić by tego nie dostać. Na etacie w takim razie tez nie masz pewnej podstawy bo jak nie przyjdziesz to tez nic nie dostaniesz :) no to o dziwo ja widziałem takich ludzi :x no nie tyle ze nie masz pracy a po prostu Ci nie zapłacą bo potem łatwo jest wrócić. Masz racje ze ma to pewne minusy ale odkładając kasę np. Na rok życia to jest bez stresu ze stracisz prace itp. A do tego przecież warto się na to złamanie ubezpieczyć :) mi nic nie podpisują, ważne by klient zadzwonił przy Tobie i Cię polecił i resztę sama robisz. Chętnie zaprosił bym Cię do nas na warsztaty z tego bo u was chyba słabo ze szkoleniami. Tak można kochać i zależy to od podejścia do tej pracy po prostu :) pozdrawiam

@Oskar Z.

W NN nie ma żadnej podstawy gdzie i jak długo ty pracujesz? W czym Ci pomaga manager? Że do Ciebie gada? Szkolenia? Ja mam staż 29 lat, mój manager 10 więc wie mniej niż ja, a dyrektor który od 15 lat nie sprzedaje wogole nie powinien się odzywać. W NN zarządzają ludzie którzy nie znają tej pracy praktycznie

@Zocha

Podstawa jest gdy zrealizujesz plan co jest dziecinnie proste. Ze stażem 29 lat może sama zostań dyrektorem i będzie problem rozwiązany ? Lata w danej pracy nie maja u każdej osoby tego samego przełożenia na doświadczenie w danej pracy bo są ludzie którzy pracują 10 lat a maja większe doświadczenie niż Ty. Tym bardziej jak widać masz marne doświadczenie skoro wypisujesz z takim stażem a tym jakie to ciężkie pozyskać klienta. Porównywanie stanowiska wykonującego zadania i stanowiska kierowniczego to absurd bo co to ma wspólnego ? Kierowanie zespołem to zupełnie inna kwestia niż taka zwykła sprzedaż i nie oznacza ze jeśli ktoś dobrze sprzedaje to tez dobry z niego kierownik i na odwrót. Najlepiej niech nikt się nie odzywa bo masz największe doświadczenie w Polsce. Tylko pytanie czemu nie zarabiasz więcej od innych PUF i czemu z takim doświadczeniem nie jesteś dyrektorem krajowym skoro inni dyrektorzy nie powinni się odzywać ? Teraz są inne czasy i sprzedaje się inaczej niż 30 lat temu a Twoja nie umiejetność dostosowania się widocznie mocno na to wpływa i dlatego 30 letnie przestarzałe doświadczenie jest już nic nie warte.

@Oskar Z.

Jakbyś czytał uważnie wcześniejsze wpisy zauważyłbys mój błąd. Pracuję 20 lat a nie 29. Czemu nie jestem dyr albo menago? Bo upadek z wysokiego konia bardziej boli i nie chciałam swoich dochodów uzależnić od pracy innych na którą nie mam wpływu. U nas menago nie ma żadnego szacunku. Podam przykład. Mam już 7 dyrektora i 13 menagera. Ja pracuje oni już nie, a tak się wymadrzali przez lata. Moja wiedza i doświadczenie są wiele warte i wcale nie przestarzałe, ale jeśli pracodawca przestaje cię szanować to czas się pożegnać. Myślę że NN do tego dąży. Przejść na direct albo zawijać się całkowicie bo wszystkie działania na to wskazują

@Zocha

Mam wrażenie, że wszystko sprowadza się do różnorodności oddziałów i oboje wtedy mamy racje. Niestety możliwe jest ze nasza firma nie jest po prostu bardzo spójna i w różnych oddziałach są różne standardy co widać po innych komentarzach gdzie w pewnych miastach są oddziały z zadowolonymi agentami a w innych nie. Przykro mi ze źle trafiłaś. Pozdrawiam

@Oskar Z.

Właśnie. Mnie też jest przykro. Uważałam zawsze że to najlepsza praca na świecie. Fajnie by było gdyby to wróciło. Pozdrawiam

Fifi
@Oskar Z.

Można wiedzieć z jakiego miasta jesteś? Interesuje się posadą w owej firmie i bardzo chętnie posłuchałbym o wszystkich za i przeciw

Safiya23
@Zocha

Podobno masz 20-letni staż pracy, a zadajesz pytania jak jakiś swieżak. Z takim doświadczeniem zawodowym powinnaś wiedzieć jak zdobywa się klientów. Moim zdaniem zatrzymałaś się w czasach kiedy firma była nowością i chyba nie do końca umiesz pogodzić się ze zmianami. Jeżeli tak Ci źle w tej firmie, czemu nie zmienisz na inną. Widać można w niej dobrze zarobić, jeżeli pomimo swojej frustracji nadal pracujesz w NN.

Bodyguard
@Zocha

co to znaczy przejsc na Direct?

@Fifi

Sorry ze odpowiedz po takim czasie ale ja jestem z Gorzowa Wlkp.

Łucja
@Oskar Z.

Super, że tak aktywnie uczestniczysz w dyskusji, która dotyczy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży jako pracodawcy. Po Twoich wcześniejszych wpisach można sądzić, że masz sporą wiedzę na jego temat i dlatego może zechcesz wyjaśnić kilka kwestii osobom, które właśnie starają się o pracę w tej firmie. Powiedz na początek, czy nowo zatrudnionym osobom organizują tam jakieś szkolenie wdrażające z technik sprzedaży czy też trzeba raczej samemu nabrać wprawy?

Kkk

@Bodyguard

Czyli sprzedaż i obsługa tylko telefonicznie lub mailowo co cały czas się praktykuje w coraz większym stopniu. To dla firmy duża oszczędność bo nie trzeba agentom płacić prowizji

@Zocha

Padło tu pytanie związane ze szkoleniami dla nowo zatrudnionych osób. Ktoś z Was mógłby napisać, czy pracownik przed podjęciem pracy w firmie Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży jest odpowiednio przeszkolony? Szkoleniem zajmuje się doświadczony pracownik, czy może osoba oddelegowana specjalnie do tego typu zadań? Proszę o wyjaśnienie.

Mark4
 Rekomendacja
@Oskar Z.

ja mam pytanie czy sprzedaż bardziej stacjonarna w biurze czy trzeba jeździć do klientów ??

@Mark4

Zależy na jakie stanowisko będziesz aplikować. W większości związanych ze sprzedażą wymagana jest gotowość do pracy w terenie oraz prawo jazdy kategorii B. Pracodawca oferuje program szkoleń dopasowany do potrzeb i atrakcyjną ścieżkę rozwoju. Zostaw informacje jeżeli dostaniesz się do pracy.

poczatkujacy
@Oskar Z.

Cześć, mam pytanie odnośnie formy pracy. Ile srednio czasu spedzasz w biurze, a ile w terenie ? I czy praca w biurze polega na wydzwanianiu dostępnych baz w poszukiwaniu ewentualnych klientów ? Czy są jakieś limity tych baz ? Czysto teoretycznie jeżeli ktoś pozyskuje klientów na własną rękę to czy jego obecność w biurze jest konieczna ? jeżeli tak to mniej więcej w jakich proporcjach. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

@poczatkujacy

Wszystko zależy jakie stanowisko Cię interesuje. Obecnie firma szuka na stronie https://www.nn.pl/kariera/lista-ofert.html#tab-content-all menadżera zespołu sprzedaży w różnych lokalizacjach. Do obowiązków należy stale rozbudowywanie struktury sprzedażowej, więc będziesz sam musiał powiększać bazę klientów i szukać nowych, dużo pracy w terenie, a także gotowość do podjęcia współpracy w oparciu o własną działalność gospodarczą. Myślisz, że taka praca Cię zainteresuje?

manager filii
@Jan

Oczywiście ,że są szkolenia dla nowych osób . Przez miesiąc trwa przygotowanie wstępne prowadzone przez przygotowanego do tego managera . Po otrzymaniu numeru w KNF nadal nowe osoby przechodzą szkolenia.Dodatkowo na spotkania jeżdżą w pierwszym okresie z managerem.

Helena
@manager filii

W takim razie to świetnie, że decydując się na zatrudnienie w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży można być pewnym, iż zostanie się odpowiednio przygotowanym do późniejszych obowiązków. A co z rodzajem umowy dla nowo przyjętych osób. Od razu podpisują umowę na czas nieokreślony, czy najpierw jednak na określony?

@Łucja

Tak oczywiście organizują szkolenia ale wszystko zależy od oddziału czyli dyrektora i managerów bo jakość może się tutaj diametralnie różnic ponieważ niby są ramy szkolenia ale to mięsko które przeze człowiek są najważniejsze.

@Kkk

Być sobą po prostu, tu nie ma norm, każdy jest inny i przez to ma inna grupę docelowa klientow :)

@Mark4

Jak wolisz ja jeżdżę i przyjmuje u siebie w domu :)

Bogdan
@Oskar Z.

Jeżeli mógłbyś ocenić na podstawie swoich doświadczeń to jakimi cechami trzeba się legitymować, aby osiągnąć sukces zawodowy w firmie Nationale-Nederlanden? Powszechnie wiadomo, że nie każdy może zostać dobrym sprzedawcą ubezpieczeń, dlatego ciekawi mnie, czy dobrej sprzedaży można się nauczyć, czy może trzeba mieć odpowiednie cechy charakteru, aby móc myśleć o sukcesie zawodowym.

Oskar Z
@Bogdan

Wydaje mi się ze jest to profesjonalizm ponieważ rozmawiamy o bardzo poważnych tematach, umiejetność wzbudzenia zaufania ponieważ klienci powinni się trochę „zwierzyć”, elokwencja żeby mieć o czym i w poprawny sposób porozmawiać plus elegancki businessowy wygląd bo to rozmowa o finansach wiec musimy sami wygląd jakbyśmy umieli zarabiać i wydawać a najlepiej poważnie to umieć bo klienci mocno zwracają na to uwagę do tego mix różnych cech które ciężko na szybko przytoczyć ale ważne jest to ze klienci są bardzo różni i czym bardziej jesteśmy przestronne w wiedzy i zainteresowaniach tym więcej klientów będzie chciała z nami wgl Pracować co oznacza ze różne cechy sporadycznie się przydają przez co rynek w sumie jest spory bo jeden przedstawiciel nigdy nie dogada się z każdym klientem bo jest zbyt wiele różnych charakterów. Bez problemu można się nauczyć praktyka, ja sam ciagle się uczę. Predyspozycje bardzo, ale to bardzo pomagają i po prostu ten czas jest skrócony i szybciej widać efekty. Najważniejsze to ciagle się spotykać, sprzedawać, próbować. Ja widzę u siebie olbrzymia różnice jak płynnie sprzedaje po roku pracy w Nationale Nederlanden. Niestety jeśli trafi się na słaba kadrę zarządzająca trzeba radzić sobie samemu co jest bardzo trudne i potrzeba dużo zaparcia. Jak ktoś potrzebuje zawsze mogę dać kilka wskazówek bo praca naprawdę przyjemna jeśli się już człowiek wygryzie :)

Były agent

Piękna wypowiedź menagra.

Były agent
@Oskar Z.

Odpowiedział menager, lub HR. I po północy heheh.. dodatkowy 1000 do wypłaty aby przeglądać fora.

Anty
@Oskar Z.

Jak zaczniesz oddawać kasę to euforia Ci przejdzie

Nina
@Oskar Z.

Hej a ile ty pracujesz miesięcznie ? Bo po zliczeniu chyba wiecej

ktoś
@Oskar Z.

najmniej profesjonalna firma na rynku ubezpieczeń JAKICHKOLWIEK

Strata czasu

@Oskar Z.

JAK ZACZNIESZ ZWRACAĆ PROWIZJE ZA UPADŁE POLISY TO DOPIERO WTEDY DO CIEBIE DOTRZE ,ŻE TO CO ROBISZ TO STRATA CZASU I NA PEWNO NIE PRACA. TYMCZASEM TWOI " PRZEŁOZENI" BĘDA ROBIĆ WIELE BY TO DO CIEBIE NIE DOTARŁO.

@Oskar Z.

A jakie to trzeba mieć ambicje by być PUF i przełykać każda żabę jaką Ci rzucą ? kombinować przy każdej segmentacji i udawać , że masz jakiś plan i pomysł na przyszłość ?

@JUN

Dziękujemy za komentarz JUN. Chcielibyśmy wyjaśnić sytuację z prowizjami. Ze względu na specyfikę branży ubezpieczeniowej i charakter długoterminowych umów jakie nasi Doradcy Ubezpieczeniowi zawierają z klientami, prowizja jest dla nich wypłacana w formie zaliczkowej (z góry). Nasi Doradcy są o tym informowani zarówno podczas podpisywania umów o współpracę, jak również w trakcie wdrożenia. Zgodnie z Umową o współpracy (zaliczkowy charakter prowizji), Doradcy zobowiązani są do zwrotu odpowiedniej części zaliczkowo już wypłaconych mu wcześniej prowizji i nad-prowizji za umowy ubezpieczenia, które zostały rozwiązane przed upływem określonego terminu. Nasi Doradcy (również byli) mogą kontaktować się z nami w celu bieżącego monitorowania swojego salda (rozliczenia.puf@nn.pl.). Takie osoby mają nadany w naszej bazie odpowiedni status. Jest to powszechna zasada w branży i forma zabezpieczeni, w celu uniknięcia podpisywania przypadkowych umów. Pozdrawiamy!

@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

No cóż ! wpisuje się jako były pracownik a oni mi tłumaczą na czym polega system prowizyjny ! Każdy wyciągnie odpowiedni wniosek na temat jakości komunikacji w tej firmie. ponadto , tu cytat ; "Jest to powszechna zasada w branży i forma zabezpieczeni, w celu uniknięcia podpisywania przypadkowych umów." To raczej polega na tym , by całkowicie pozbyć się kosztów (dużych) związanych z podpisaniem umowy. Czyli te koszty ponosi klient albo PUF. Ta firma nigdy.

co ty bredzisz?

@Oskar Z.

Proponuję, by nie pisano głupot. Od razu widać, że nie pisał to doradca

Przecież Oskar pisze głupoty

@Oskar Z.

Oskar z Watrala w Gorzowie. Oj wiele słyszałam o Tobie niezbyt pochlebnych opinii!

Oskar z Watrala w Gwie.

Anili
@Oskar Z.

Odeszłam po 7 miesiącach. W tej firmie nic nie jest jasne,ani uczciwe. Pracownik jest śmieciem. Zresztą tego nie można nazwać pracą! To ciągle kombinowanie i parcie na wyniki. Klient nigdy się nie liczy. Żałuję, że wdepnęłam w to (usunięte przez administratora) Z naszego oddziału odeszło bardzo dużo agentów. Kusi Cię ich oferta? Zastanów się sto razy!

jj
@Oskar Z.

nie masz przełożonych niewolniku. jesteś na działalności gospodarczej

Cc
@Jan

Nigdy nie szukają menedżerów.nigdy.to tylko ściema w ogłoszeniu

Cc
@Kkk

Oddychaj. Biorą jak leci.

Klaudia
@Oskar Z.

Pracuje tu i jeśli się człowiek zapozna z produktem i wie co sprzedaje to jest super

Anty
@Klaudia

Zapozna z produktem? ???? Raczej z zapisami w OWU. Ze zrozumieniem. A na to składa się interpretacja prawna, medyczna i lata pracy w branży. Weź ty dziecko poszukaj lepiej czegoś innego.

Ha ha
@Zocha

To ze dluzej pracujesz nie oznacza ze wiesz więcej i lepiej zajmij się sprzedażą a nie komentowaniem zarządzania bo na tym nie znasz się w ogóle o widać dinozaurze :))

Jola
@Zocha

Jak najbardziej jestem za abyś już poszedł na emeryturę bo fala frustracji i przemądrzałość wylewa się od Ciebie wiaderkami, wszyscy się ucieszą

@Oskar Z.

Trafiłam do tej firmy mając już doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, szukałam dobrego środowiska pracy gdyż w poprzedniej firmie spotkałam się z (usunięte przez administratora)i toksyczną atmosferą. W Katowicach trafiłam do świetnego zespołu, warunki finansowe ok, dla tych którzy chcą zarobić na prawdę fajna kasę - można. Ja polecam.

Aleksandra
@Oskar Z.

Opinia pisana przez Nationale Nederlanden :))

Radek
@Oskar Z.

W jaki sposób mając 1200ape dostaniesz 15000wyplaty?

A.

Czytając te wszystkie "opinie" to łapę się za głowę. Nie ukrywam przed rozmową sprawdziłam NN na tej stronie z nadzieją, że znajdę jakieś konkretne i pozytywne opinie. Niestety, tak się nie stało. Zaryzykowałam i od paru miesięcy pracuje w NN. POLECAM KAŻDEMU KTO MA DYLEMAT, CZY SPRÓBOWAĆ. Współpraca z osobami z dłuższym stażem to sama przyjemność, pomoc i wsparcie na każdym kroku. Jeżeli ktoś nie jest w stanie nam pomóc, kieruje do osoby która pomoże. Menadżerowie to cud ludzie, w każdej sprawie idzie się dogadać i dostosować odpowiednie rozwiązanie. Praca jak dla mnie idealna- godziny pracy zależne od stanowiska, obowiązki stopniowo wprowadzane. Nie dostajemy wszystkich informacji na raz, tylko z biegiem czasu dostajemy nowe. Ogromnym plusem jest praca zdalna jak i system premiowy, ale o tym zapewne dowiecie się na rozmowie. Reasumując, nie ma co się zastanawiać i mówi to osoba, która sama stała przed takowym dylematem. Spróbuj zaaplikować, a napewno nie pożałujesz! :)

Rafal
Klient

Jestem długoletnim klientem MetLife a teraz NN.Jako klient mam do wyboru tylko kilka funduszy inwestycyjnych do wyboru, większość jest niedostępna.Bardzo długi czas oczekiwania na realizację zmiany funduszu i ukryte opłaty.Nie polecam tej firmy.Trzymać się z dala.

@Rafal

Dzień dobry, Pana opinia bardzo nas zainteresowała i nie chcielibyśmy pozostawić Pana bez możliwości odpowiedzi i konsultacji. Bardzo prosimy o kontakt - najlepiej jeśli w wiadomości pojawi się numer Pana polisy albo numer telefonu. Skontaktujemy się i wyjaśnimy sprawę. Prosimy o wiadomość na adres: komunikacja.korporacyjna@nn.pl . Pozdrawiamy Nationale-Nederlanden

NN Gdańsk

Kontynuacja poprzedniej opinii: 8. Lapsy – czyli polisy które upadły. Nationale zażąda od Was zwrotu całej wypłaconej pensji (chociaż Wasza prowizja mogła wynosić 30% od rocznej składki, a klient mógł zerwać umowę dopiero w 11 miesiącu...w takim wypadku Nationale zabiera Wam całość wypłaty, a do tego zarabia na płaconych przez klienta składkach. Piękna piramida, czyż nie? Pamiętajcie – tu NIE ma pensji – przez 24 miesiące od podpisania polisy z klientem żyjecie na kredycie udzielonym Wam przez NN, które w każdej chwili może zażądać jego zwrotu. Gra nie warta świeczki. 9. System podstawa i prowizja – nie dajcie sobie zamydlić oczu podczas rekrutacji, że przysługuje Wam podstawa wynagrodzenia i system prowizyjny od sprzedaży. Nie ma żadnej części stałej – ta "podstawa wynagrodzenia" to bonus sprzedażowy, który możecie dostać po zrealizowaniu określonego poziomu sprzedaży (i uwaga – on także podlega zwrotowi do 24 miesięcy, dokładanie tak jak prowizja). Prostymi słowami – nieważne ile pracujecie, bo jeśli nie zrobicie określonych w tabelce liczb, to nie dostaniecie nawet złotówki :) 10. Podsumowując – jeśli rozważacie pracę, zastanówcie się 10 razy, poczytajcie opinie. Wbrew obietnicom nie jest to zbyt dochodowe zajęcie, wymaga dużo większego nakładu czasu niż etat, a najczęściej doprowadzi Was do upadłości tak finansowej, jak i psychicznej. Nie dajcie sobie wmówić, że pracodawca, który nie gwarantuje Wam żadnej pensji ani narzędzi niezbędnych do pracy jest fair. Polecam omijać szerokim łukiem :) Zapraszam do zadawania pytań, w miarę swoich możliwości na wszystkie postaram się odpowiedzieć :)

@NN Gdańsk

Dziękuje wszystkim za te komentarze bo o mało dałam się w to wciągnąć :)

NN Gdańsk
@Kandydat

Nam nie ma za co dziękować, my tylko dzielimy się tym, czego nie usłyszysz podczas rekrutacji. Podziękuj sobie tej decyzji, bo dzięki niej uniknęłaś sporego błędu :)

@NN Gdańsk

Dziękuję za ten opis, dzisiaj odbyłem rozmowę rekrutacyjną, która faktycznie wyglądała jak okazja życia, przez co mocno się wącham.Dzięki Twojemu opisowi jestem pewny, żeby się nie pchać i Ni marnować życia.

Xyz
@NN Gdańsk

Ja również dziękuję Ci, za opisanie jak dokładnie wygląda ta praca. Miałem iść na szkolenie niebawem. Ale jednak, nie idę. To dzięki Twojej opini. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji. Pozdrawiam Serdecznie :)

Ziazia
@NN Gdańsk

Tak jest w rzeczywistości, jak jest tu opisane. Tylko nielicznym udaje się zrobić karierę w ubezpieczeniach. Upór, nieprzeciętne zaangażowanie, praca od rana do wieczora, tylko wtedy jest efekt, czy warto? Sprawa indywidualne. Odporność psychiczna to podstawa w tej pracy. Jak jej nie masz, nawet nie zaczynaj, szkoda czasu.

NN Południe
@NN Gdańsk

Dokładnie... Mimo to uważam, że naprawdę można zarobić. Może jak jest się na takim etapie życia że nie masz żadnych zobowiązań i śpisz na forsie która możesz zwrócić. Nie polecam osobom, które mają kredyty, długi, samotnie wychowują dziecko ....

NieNN
@NN Gdańsk

Wprawdzie nie pracuje w NN, ale jeszcze w innym TU. Jak wynika z ustawy - na umowie agencyjnej, czyli jak sam wskazałeś B2B - gdzie tu więc pracodawca? Nie jesteś i nie byłeś pracownikiem NN, a oni nie byli pracodawcą. Osobiście jeśli mam zarabiać to na siebie, nie na szefa, dlatego pracuje na JDG. Zanim ktokolwiek będzie chciał aplikować do NN czy innego TU, dowiedzcie się na czym polega b2b, jak prowadzić działalność, czego możecie się spodziewać i oczekiwać. W nas niestety rotacja też ogromna, mimo że za lapsy nie oddaje się prowizji. Najczęstszym problemem nowych jest niestety to, że trzeba pracować by zarobić. Dla mnie rachunek jest prosty - sama pracuję na swoją wypłatę, jeśli wypracuję 10 tyś dochodu to je opodatkuję i ozusuję, reszta jest moja.

zara72
@NN Gdańsk

Bylam w NN przez miesiąc na szkolenie za które dostałam 2500 zl. W ogloszeniu pisalo że szkolenie jest platne. Musialam zrzygnowac ze wzgledu na wyjazd zagranicą. Teraz one szukają zwrot pieniędzy za "szkolenie". Jak tego ominąć, nie oddać im ta kase, czy przez sąd iść. Nie ma w umowie coś takiego jako zwrot.

Mirek
@zara72

Szkolenie jest bezpłatne, 2500 to coś innego, to bonus ZALICZKOWY za Twoją pierwszą sprzedaż w pierwszym kwartale Twojej pracy, nie sprzedaż to musisz oddać, nikt za darmo kasy nie daje. Poszukaj w umowie zapisu o BONUSIE WDROŻENIOWYM 2500

@Mirek

Mogę prosić o kontakt na priv? mkjw@poczta.fm Odnośnie zwracania prowizji za upadłe polisy. Gdzie szukać zapisów w umowie o tym? Czy jest realna szansa, żeby się bronić jak mam windykację? Czy ktoś był w sądzie w tej sprawie?

iza33951
@Mirek

Gdzie w umowie ?

Ela

Witam. Kilka miesięcy temu przestałam współpracować z firmą NN. Właśnie dostałam list od JDS Collection ze muszę zapłacić kwotę ponad 6000zl (dopiero się dowiedziałam że stalka również jest do oddania o czym nie wiedziałam).Czy muszę to płacić? Jak wyglada dalsze postępowanie z waszego doświadczenia? Pozdrawiam

@Ela

Witam. Jestem w podobnej sytuacji i nie mam zamiaru tego odpuścić ani cokolwiek im zwracać!!

@Ana

Jeżeli są zwroty to, powinna być wystawiona korekta do rachunku. Bez tego nie ma zwrotu

ja
@Ela

Idź z tym do prawnika, jeżeli nie było wcześniej informacji, z czego i za co, korekty do faktury, to trzeba to podważyć.

Zrozpaczona
@ja

Przeczytałeś jeden z drugim umowe, jest tam wszystko o zwrotach i o zwrotach części stałej, co i kto Ci miał mówić ? Nie czytać a potem „ ja im nie podaruje” jak Ci wszystko poupadali co sprzedałaś to jesteś naciągaczem i to oni ci nie podaruja

@Ela

Jest możliwośc żeby się skontaktować? Mam taki problem właśnie teraz, będziemy walczyć na drodze sądowej

@Były pracownik

Też proszę o kontakt mkjw@poczta.fm

Aleksandra

Nie polecam pracy w tej firmie. Na stanowisku kierowniczym otrzymujesz prowizje za plan zespołu - okej. Po rozwiązaniu umowy co 3 miesiące przez 2 lata! przychodzą do mnie maile windykacyjne - 200 zł, 2000 zł , itd->pieniądze do zwrotu. W specyfikacji żadnych nazwisk klientów, agentów (RODO), nie ma się dostępu do systemu, więc nie ma możliwości sprawdzenia jaka polisa upadła i dlaczego kwoty są tak duże. Nie ma się też wpływu na to, dlaczego i czy wogóle te polisy upadły. Płatność ma odbyć się na podstawie przelewu, a przecież ja od tego odprowadzałam podatek, ponieważ wystawiałam na te kwoty fakturę, więc powinna być korekta lub faktura, na jakiej podstawie mam przelać pieniądze ze swojej firmy do NN? Szczerze odradzam, wypłata po czasie wygląda jak pożyczka, którą musisz zwrócić.

zara72
@Aleksandra

Mam taka sama sytuacja. Nie wiem czy nie iść do sądu. Czy dostałaś pismo od komornika? Bo prawdopodobnie dług się przedawnia po 2 lata. A niektóre nawet po rok czasu.

Maja
@Aleksandra

Na jakiej podstawie wysyłają te maile? Był jakiś kruczek w umowie że teraz tak jest czy o co chodzi?

Coco

Byłaś kierownikiem/managerem?

Mogę o kontakt priv?

Coco
Kandydat

Czy jest na forum osoba która była bądź jest managerem? Czy może coś powiedzieć na temat pracy w NN na ww. stanowisku?

Pat

Pracuję w ubezpieczeniach już naście lat i nie zamieniłabym branży na żadną inną. Praca rozwojowa, nie ukrywam, że wymagająca ale tu nie zarabia się dużych pieniędzy za nic. Jeśli chodzi o Nationale to jestem bardzo zadowolona a miałam okazję współpracować już z różnymi Towarzystwami i pośrednikami. Produkty są fajne, atmosfera miła i sama kultura firmy w podejściu do pracownika na bardzo wysokim poziomie czego nie mogę powiedzieć o kilku innych firmach w których pracowałam. Umowa agencyjna na działaności gospodarczej to standard w naszej branży i nie wiem co tak bardzo dziwi w tej kwesti niektóre osoby zostawiające tu swoje opinie. Prowadzę działalność od 16 lat, założyłam ją na potrzeby tej pracy i nigdy pracując sumiennie nie martwiłam się o ZUS, US czy paliwo do auta. Smutne jest to, że wiele osób czytając takie opinie nie podejmuje nawet próby sugerując się tym co mówią inni. Tydzień temu spotkałam koleżankę, z którą razem zaczynałam pracę te 16 lat temu. Ona na trzech etatach wykończona codziennością i ratami kredytów ja właśnie wróciłam z wakacji i opowiadałam jej o wykończeniu mojego nowego mieszkania. Powiedziała mi tylko, że jak patrzy na mnie to żałuje, że w to nie poszła... Ja natomiast patrząc na nią NIE żałowałam, że w to poszłam choć opinii takich jak tutaj wysłuchałam miliony. Dzięki tej pracy poznałam ludzi jakich nigdy nie miałabym możliwości poznać, mam klientów, których prowadzę od lat i mogę śmiało powiedzieć, że bardzo lubię moją pracę:) A ilu z obecnych tu "hejterów" i wujków "dobra rada" może powiedzieć tak samo??? Pozdrawiam:)

uważajcie!

Uważajcie na tą firmę! Oddawanie wynagrodzenia za upadłe polisy nawet do dwóch lat po skończeniu pracy to jakiś żart.. Faktycznie, zarobki są w porządku, jednak jeśli kończysz pracę, a któryś z Twoich klientów zrezygnuje z polisy, musisz oddać 100% twojej prowizji.. Popracujecie rok czy dwa to po zakończeniu pracy na pewno kilka polis się rozleci, ludzie przecież rezygnują z polis z różnych powodów, nie mamy na to wpływu jako sprzedawcy. Ja zostałem z ponad 5000 zł długu .. a to pewnie jeszcze nie koniec. Dodatkowo, firma nawet nie pofatyguję się listem czy mailem, żeby poinformować Cię o upadłych polisach tylko od razu dostajesz pismo od windykatora. Tak firma traktuje swoich byłych pracowników. Pomijam już fakt, że kontakt z firmą windykacyjną to nie najmilsze doznania, są bardzo nie uprzejmi i traktują Cię z góry, a dodatkowo nie są chętni nawet odpowiedzieć na proste pytania dotyczące Twojego rozliczenia. Masz płacić i basta. Nie polecam firmy Nationale Nederlanden ani firmy windykacyjnej z nią współpracującej JDS Collection sp. z o.o. z Wrocławia. Pozdrawiam były pracownik!

@uważajcie!

Witamy, dziękujemy za przekazaną opinię. Chcielibyśmy wyjaśnić sytuację oraz proces związany ze zwrotem prowizji. Ze względu na specyfikę branży ubezpieczeniowej i charakter długoterminowych umów jakie nasi Przedstawiciele Ubezpieczeniowo-Finansowi zawierają z klientami, prowizja jest dla nich wypłacana w formie zaliczkowej (z góry). Nasi Przedstawiciele są o tym informowani zarówno podczas podpisywania umów o współpracę, jak również w trakcie wdrożenia. Zgodnie z Umową o współpracy (zaliczkowy charakter prowizji), Przedstawiciele zobowiązani są do zwrotu odpowiedniej części zaliczkowo już wypłaconych mu wcześniej prowizji i nad-prowizj za umowy ubezpieczenia, które zostały rozwiązane przed upływem określonego terminu. Nasi Przedstawiciele (również byli) mogą kontaktować się z nami w celu bieżącego monitorowania swojego salda (rozliczenia.puf@nn.pl.). Przedstawiciele wykazujący taką postawę mają nadany odpowiedni status w naszej bazie i nie są przekazywani do obsługi przez firmę windykacyjną. Jeśli jednak taki kontakt z firmy windykacyjnej się pojawi, oznacza to, iż Przedstawiciel nie rozliczył się z firmą po zakończeniu z nami współpracy. Pozdrawiamy!

bzdury
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

Bzdury jak to nie rozliczył się po zakończeniu?? Jeżeli polisy upadają jak już nas nie ma, do tego zostają jako tzw. sieroce czyli nikt się nimi nie zajmuje nie planuje terminowych płatności. A gdzie faktura korygująca?? Podatki ludzie od tego płacili.

Hajakbs
@uważajcie!

Potwierdzam każde Twoje słowo! Firma nieuczciwa. Prawnik sprawdzał umowę,nie ma podstaw do windykacji po zakończeniu współpracy. Wystawiają w kingu co jakiś czas jakieś załączniki, których przez wieczne awarie nawet nie można przeczytać. Byli agenci powinni pozew zbiorowy założyć przeciwko takim praktykom!

&uważajcie!
@Hajakbs

Człowieku Ty piszesz te opinie po dużym piwie:) wielka międzynarodowa firma ma umowy niezgodne z prawem a Twój WIELKI prawnik ( zapewne kolega z 3 roku prawa zaocznie ) prześwietlił umowę i stwierdził ze jest niezgodna :))))) jak tak stwierdził to idź do sądu i pochwał się jak wygrasz :)))

kl
@&uważajcie!

dowiedz się ile owu ta wielka miedzynarodowa firma musiała zmieniać bo były niezgodne z prawem. tak wielka jak kiosk ruchu przy PZU.

Nana
@uważajcie!

Ja osobiście dostaję maile z wezwaniem do zapłaty choć mam dowody na to, że polisy upadły z winy Nationale. (usunięte przez administratora) Nie polecam nikomu.

Sprawdzilam
@kl

Sprawdziłam, nic nie musiała zmieniać ze względu na niezgodnosc z prawem. Może i kiosk ale nie pisowska wspomagana z budzetu panstwa firemka partyjnych kolezkow.

Zuzanna

Bardzo mocne słowa, delikatnie mówiąc. Czemu tak… surowo ich oceniasz?

Jedno pytanie
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

A co z klientami których się pozyskało dla Towarzystwa, gdzie są pieniądze za to, że kontynuują ubezpieczenie?

Praconik

Bardzo dziwią mnie negatywne opinie. Pracuje w NN jako doradca od kilku lat! Firma jest bardzo uczciwa, menedżerowie w Lublinie są bardzo pomocni! Jak zawiera się lewe polisy to później logiczne, że chcą zwrotu. Ja bardzo polecam! Bardzo dobre wynagrodzenie i super atmosfera! Kiedy przychodzę do pracy to czuje się jak w domu a nie w pracy! Wynagrodzenie jak dla mnie rewelacja!

Maja
@Praconik

A czemu niektórzy zawierają lewe polisy? Dla większej prowizji czy co?

haha
@Praconik

Nie ośmieszaj się trollu. NN wysyła wezwania do zapłaty nie podając danych klientów a jedynie daty zawarcia polisy. Specjalnie skontaktowałam się z klientem, był zdziwiony, nic mu nie wiadomo na temat rozwiązania polisy i płaci co miesiąc (nawet potwierdzenia przelewów mi podesłał).

@Maja

No dokładnie- a później zdziwko, że trzeba oddać! Ja bardzo polecam NN. W Lubelskim oddziale pracuje mi się super! Świetne wsparcie menedżerów!

Przerażona
@haha

Właśnie mam zamiar odejść z pracy po 8 miesiącach, jestem przerażona komentarzami, czy mogę prosić o jakiś kontakt? Co dalej z tą sprawą Pan/Pani zrobił/zrobiła? Bardzo proszę o informacje...

Barbara
@Przerażona

Ale dlaczego zamierzasz odejść? Coś się stało konkretnego?

Piotr

A więc tak. Jeśli jesteś Dyrem to masz przerąbane. Kierownikiem - ciut lepiej. Świadczenie wyrównawcze - zwalniasz PUF że stażem np. 20 lat. Nie wolno ci wspomnieć o tym, że kurcze te pieniądze się mu należą. Nie może być tak, że ktoś dostaje tylko lapsy a to co wypracował już nie. Nie startuj na dyrektora ! 2 lata temu firma z oddziałów zrobiła obszary i mega obcięła wynagrodzenia. Ja musiałem jeździć do 3 placówek ok. 200 km na swój koszt. Za hotel też nikt ci nie zapłaci.Kase która zarabiasz inwestujesz i tak w kółko. Po zmianach najśmieszniejsza jest kasa za grupowke... Nie pewność - firma obiecała kiedyś przedstawicielom że RC to będzie ich emerytura, teraz zręcznie się wykręciła. Zbudowaliscie na tych ludziach biznes w Polsce a potem kopneliście jak psa. (usunięte przez administratora) . Szczerze unikajcie kierowniczych stanowisk.

Anna
@Piotr

prawda, za grupówkę płacą tyle co nic a wymagają cudów

Jak tam nowi? Już niedługo będziecie oddawali kasę, którą zarobiliście. Czy już kazali wam wciskać ubezpieczenia rodzinie? Tak właśnie wszystkie ubezpieczalnie zarabiają :)

Była pracownica
@Pracownik

Totalnie tak, plus rok od zakończenia z nimi tej nieszczęsnej współpracy list z wezwaniem do zapłaty na prawie 10tys zł. Ktoś wytłumaczy jak utrzymać klienta jeśli chroni nas RODO po zakończeniu współpracy? Plus premia za rok z góry, a odpowiedzialność za polisę 2 lata, jakim sposobem?

Czy w firmie Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży są regularne szkolenia pracownicze?

Zostaw merytoryczną opinię o Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Zobacz opinie na temat firmy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 14 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Kandydaci do pracy w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży
Przejdź do nowych opinii