Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Cześć, W rekrutacji do sieci sprzedaży mamy 5 etapów rekrutacji. Jeśli chodzi o decyzję to cały proces jest prowadzony przez przyszłego przełożonego z regionu do którego aplikujesz. Można przyjąć, że trwa od tygodnia do trzech. Etapy rekrutacji można sprawdzić na stronie https://www.zawoddoradca.pl/ ---> jest tu też kontakt do osoby z zespołu rekrutacji. Jeśli pojawią się pytania, śmiało można wysłać wiadomość. Powodzenia!

Maja

Weszłam na waszą stronę i za dużo nie mówią mi te etapy rekrutacji. O co mniej więcej pyta menadżer na spotkaniu? Jest to konkretna rozmowa, a nie coś w stylu "proszę mi sprzedać ten długopis"?

@Maja

Dzień dobry, Chyba nie ma jednego utartego scenariusza na pytania w rozmowie rekrutacyjnej. Wiele zależy od Twojego CV ale również od tego na jaką rolę aplikujesz. Pierwsza rozmowa z menadżerem to ta rozmowa na której poznajecie się, większość pytań dotyczy Twoich planów na niedaleką przyszłość, mogą pojawić się pytania o wcześniejsze doświadczenie, z możliwością pochwalenia się sukcesami zawodowymi. Może również pojawić się pytanie o projekty lub etap w życiu, który nie należał do udanych - chodzi o to, aby lepiej się poznać i dać znać jakie ma się dziś oczekiwania do nowej roli, o którą właśnie się starasz na rozmowie. Ta pierwsza rozmowa nie ma pytań sprawdzających umiejętności sprzedażowych kandydata. Tego typu pytania mogą pojawić się na drugim spotkaniu rekrutacyjnym. Podczas pierwszej rozmowy miałam pytania w stylu: *Czy miałam wcześniej styczność z rolą Doradcy? Jak wyobrażam sobie ten zawód? *Dlaczego chcę zostać Doradcą i dołączyć do Sieci Sprzedaży w Nationale-Nederlanden? *Co mnie motywowało do dotychczasowej pracy, a co zniechęcało? **Na drugiej rozmowie padło pytanie o bazę Klientów a dokładnie o to gdzie szukałabym Klientów i w jaki sposób. A! Na każdej rozmowie menedżer zespołu powinien przekazać informacje o formie zatrudnienia. W NN jest to to B2B. Pojawiają się wtedy pytania o to czy ma się już działalność (oczywiście nie trzeba jej mieć, można ją założyć po ogłoszeniu wyników rekrutacji). Te pytania są po to, aby w przypadku niewiedzy kandydata, osoba rekrutująca przekazała niezbędne informacje o działalności i formie zatrudnienia B2B. Życzę powodzenia na rozmowie!

Ziazia

Rekrutacja to formalność. Biorą wszystkich, kto chętny i spełni podstawowe warunki. Jest to spowodowane bardzo dużą rotacją przedstawicieli. Większość rezygnuje do 3 do 6 miesiącach.

Majk

Zdecydowanie nie polecam. Konieczność otwierania w ciemno działalności gospodarczej, a co za tym idzie konieczność ponoszenia kosztów bez pewności uzyskiwanych dochód. Są na rynku firmy, które tego nie wymagają, a po za tym dają na start więcej wsparcia. Żałuję, że współpracowałem z tą firmą.

byly agent

no niestety odradzam z calego serca. nie moge pisac szczegółów ale bedzie sie ta praca za mna bardzo dlugo ciągnąc.

agent

dokładnie tak jest jak opisuje dziewczyna kto przeczy to tylko z powodu tego że jeszcze tego bagna nie odwarzył rzucic i sam nie wie jak wyjść z tego bo po odejsciu to jasne że polisy ktoś przejmie i przerobi a ty zostanies zw długach nei 20.000 a nawet 50.000 zalezy ile lat bylas .Polisy padają to oczywiste ludziom 2 lata to dużo czasu widzą ze ich zdrowie jest ok patrzy ile wplacil i mentalność mówi że to jego strata .Kiedyś były umowy lepsze dożywotnie teraz kogoś znalesc na długi okres graniczy z cudem często bywa ze koniec miesiaca z Ty nie masz nawet 1 zl zarobku a pracowalas caly miesiac i wiecej niz 8 godz Zdecydowanie lepiej pracowac na etat zadnych ksiegowych pieniadze pewne i nikt ci ich nie zabierze nic nie oddajesz spokojnie żyjesz i śpisz .W tej branży żyją tylko dyrektorzy i menadzerwie zarabiając po 15.000 20tys nic nie oddają chyba że z twojej stałki mają 6 tys stałki i po 3 tys bonusy za zrobione linie biznesowe i nic z tego nie oddaje tylko za prowizję indywidalną agenta za która też ma .Starsi Agenci po kilkanacie lat pracy mają portfele klientow i za nic nie robienie nawet tylko że ich mają mają kilka tysiecy stalki za to nawet i pracuja na dokupieniach a to pewniak że nie padnie i taki ma racje bytu w tej firmie cała reszta się utopi 2 lat to ogrom czasu nie ma skąd brac klientów szukasz jak szczur dzwonisz ludzie się wkurzają na samo słowo ubezpieczenie śmieja mataczą bawią nami nawet niektórzy NIE LUDZCIE SIE że zarobicie to życie na kredyt nawet gorzej jak trochę bezrobotny robisz i nic nie masz ...uciekajcie

Doradca Klienta

Rozmowa super. Dyrektor bardzo miły. Trwała ok godziny. Druga rozmowa ok 30 minut. Rozmowa bardziej praktyczna niż teoretyczna.

Podczas rozmowy miałam namówić dyrektora do wizyty u dentysty.

agent

menadzer ma podstawy 6.000 tys przy 6 aktywnych agentach przy 8 aktywnych agentach ma 8.000 tys stałki + 3.000 tys za plan zrobiony majątku +2000 tys za plan zrobiony grupowki i indywidualny plan wszystko bonusy + prowizja za indywidualne oddaje tylko prowizje za indywidualne polisy cala reszta zostaje mu bez oddawania ODDAJE TYLKO LIFE POLISY INDYWIDUALNE AGENTÓW tak wiec menadzer sie smieje patrzy w tabelki i kasuje minium 15.000 tys za nic nie robienie Firma jest ślepa czy co nigdy tego pojąc nie mogłem a menadzerów się robi jak grzybów po deszczu .......POWINNI pozwalniac połowe menadzerów to darmozjady dla firmy maja po 6 -8 agrntó w grupie i menadzer kasuje za nich tyle kasy kto to wymyslił i jeszcze nie zmienił tego najwyrazniej Dyrektor słaby Że nie wpadł na taki pomysł OSZCZEDNOŚCI FIRMY

agent

dokładnie tak jest jak opisuje dziewczyna kto przeczy to tylko z powodu tego że jeszcze tego bagna nie odwarzył rzucic i sam nie wie jak wyjść z tego bo po odejsciu to jasne że polisy ktoś przejmie i przerobi a ty zostanies zw długach nei 20.000 a nawet 50.000 zalezy ile lat bylas .Polisy padają to oczywiste ludziom 2 lata to dużo czasu widzą ze ich zdrowie jest ok patrzy ile wplacil i mentalność mówi że to jego strata .Kiedyś były umowy lepsze dożywotnie teraz kogoś znalesc na długi okres graniczy z cudem często bywa ze koniec miesiaca z Ty nie masz nawet 1 zl zarobku a pracowalas caly miesiac i wiecej niz 8 godz wpadasz w nerwowosc tracisz znajomych rodzinę zatracasz sie a jeszcze cię batują jak to korpo Zdecydowanie lepiej pracowac na etat zadnych ksiegowych pieniadze pewne i nikt ci ich nie zabierze nic nie oddajesz spokojnie żyjesz i śpisz .W tej branży żyją tylko dyrektorzy i menadzerwie zarabiając po 15.000 20tys nic nie oddają chyba że z twojej polisy jak padnie mają 6 tys stałki i po 3 tys bonusy za zrobione linie biznesowe i nic z tego nie oddają tylko za prowizję indywidalną agenta za która też ma jeszcze .Starsi Agenci po kilkanacie lat pracy mają portfele klientow i za nic nie robienie nawet tylko że ich mają mają kilka tysiecy stalki za to nawet i pracuja na dokupieniach a to pewniak że nie padnie i taki ma racje bytu w tej firmie cała reszta się utopi 2 lat to ogrom czasu nie ma skąd brac klientów szukasz jak szczur dzwonisz ludzie się wkurzają na samo słowo ubezpieczenie śmieja mataczą bawią nami nawet niektórzy NIE LUDZCIE SIE że zarobicie to życie na kredyt nawet gorzej jak trochę bezrobotny robisz i nic nie masz ...uciekajcie zanim się utopicie w długach poważnych

Pytanie Nationale-Nederlanden

Jak wygląda praca w dziale innym niż sprzedaż? Jak atmosfera wygląda w działach np. Księgowość, Kontroling? Jak atmosfera w wewnętrznych działach firmy świadczących usługi dla klienta wewnętrznego?

Nationale-Nederlanden
@Pytanie Nationale-Nederlanden

Lubimy mówić, że atmosferę w Nationale-Nederlanden tworzą ludzie. To jak wygląda praca w zespołach, jak się dogadujemy zależy mocno od naszych współpracowników. Możemy śmiało podkreślić naszą kulturę pracy - dziś pracujemy w modelu hybrydowym nadal promując współpracę i dzielenie się wiedzą. Dajemy przestrzeń do samodzielnych decyzji i efektywnego działania. Zwracamy się do siebie po imieniu -„Wprost”, czyli otwarcie, bez kręcenia i bez owijania w bawełnę. Doskonale wiemy, że w pracy spędzamy 1/3 swojego życia, praca zapewnia nam stabilne warunki do realizowania prywatnych celów – dlatego bez wątpienia doceniamy to gdzie jesteśmy. ​Wychodzimy z załeżenia, że w pracy nie zawsze musi być poważnie - chętnie się integrujemy, celebrujemy sukcesy i działamy społecznie. Zapraszamy do nas :) Nasza strona z ofertami i historiami pracowników: https://www.nn.pl/kariera.html

Anty
@Nationale-Nederlanden

To są jakieś regułki na specjalne okazje? Może zamiast wypisywać te brednie sprawdźcie w jaki sposób wyrabiane są plany. Jak zachowują się Wasi dyrektorzy i menedżerowie. Szczególnie ci ostatni. Ludzie bez wiedzy i doświadczenia. Poganiacze bez kultury. No ale co Wy tam HR możecie wiedzieć. Siedzicie na czterech literach, bierzecie wypłaty z kasy, którą przynoszą agenci i wydaje Wam się że macie wiedzę na temat pracy agentów.(usunięte przez administratora)

@Anty

Jeśli chodzi o menagerów i dyrektorów to niestety w większości przypadków prawda.

K.
@Pytanie Nationale-Nederlanden

W księgowości nadgodziny to chleb powszedni, jest przez to duża rotacja. Bardzo duży bałagan ogólnie.

Puf
@Anty

Mój menedżer to pełna profeska

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Nationale-Nederlanden

Dzień dobry, Dziękujemy za zadanie tego pytania! Jest dla nas bardzo ważne. W procesie rekrutacji mamy trzy sposoby badania kompetencji naszych kandydatów. Najczęściej na rozmowie kwalifikacyjnej prowadzimy z kandydatem wywiad kompetencyjny – odnosimy się do doświadczeń zawodowych i pozazawodowych. Podczas wywiadu weryfikujemy kompetencje przydatne w pracy doradcy, takie jak: przedsiębiorczość, wytrwałość, zaangażowanie, komunikatywność, umiejętność budowania relacji z klientami i potencjalnymi klientami etc. Czasami prosimy też naszych kandydatów o wykonanie drobnych zadań rekrutacyjnych – np. osoby, które nie mają doświadczeń sprzedażowych prosimy o zapoznanie się z artykułem o pracy doradcy w ubezpieczeniach i prosimy o przygotowanie planu na pierwszy okres pracy w oparciu o informacje z artykułu – zależy nam, aby kandydaci mieli dobre wyobrażenie charakteru pracy doradcy. Stosujemy też kwestionariusz predyspozycji zawodowych jako obowiązkowy element procesu rekrutacyjnego – zależy nam, aby model pracy, który oferujemy dobrze wpasowywał się w mocne strony naszych kandydatów. Więcej przykładów i historii naszych Doradców można znaleźć na stronie: https://www.zawoddoradca.pl/ - zapraszamy do nas! Pozdrawiamy, Nationale-Nederlanden

Agent

A co ludzie od rekrutacji mogą wiedzieć o sprzedaży? Który z nich pojechał 100 km do klienta za własne pieniądze aby odbić się o drzwi? Który z nich usłyszał, że jest nachalny gdy zadzwonił z pytaniem czy coś się stało? Który z nich musiał opłacić ZUS po kiepskim miesiącu i do tego z lapsem? Który z nich był zmuszany przez szefostwo do wciskania ubezpieczenia znajomym? Przykładów można mnożyć. I oni rekrutują ludzi. Wymyslają idiotyczne pytania, teksty, zadania które mają dać odpowiedź czy ktoś nadaje się do sprzedaży. A skąd mają to wiedzieć jeśli nie mieli nigdy do czynienia z klientem? A do tego kłamią opowiadając niczego nie świadomym kandydatom o tym jakie to szczęście ich spotkało że NN czy inne TU zechciało rozpatrzyć CV.

Kate
@Agent

Dokladnie. Nikt nie zwrócił zmarnowanego czasu, paliwa. A opłaty za firmę trzeba porobić.klienci też rezygnują, gdy ludzie z centrali do nich dzwonią z lepszą ofertą niż u nas,agentów podpisali. Tak tak,coraz więcej jest takich ostatnio sytuacji. Agenci mają konkurencję nie tylko ze względu na inne TU,ale również wewnętrzną--> centrale. A leady?:) to jest złoty pieniądz dla NN. Dostajesz leada, płacisz za niego. Potem wrzucają go znowu do jednego wora i jakiś inny agent dostaje tego samego leada,za którego również płaci i tak w kółko:)

@Agent

W NN rekrutują menadżerowie którzy są ze sprzedaży, przejechali dziesiątki kilometrów do klientów, a po słabym miesiącu tez musza zapłacić ZUS, informowali swoich znajomych czym się zajmują i wielu z nich sprzedali ubezpieczenia, byłam świadkiem wielu rozmów rekrutacyjnych i nie słyszałam aby menadżera kłamał kandydatom. Może weź kilka oddechów albo idź na siłownie zamiast pisania swoich mądrości(usunięte przez administratora) pesymisto ze zbyt bujna wyobraźnia :)

Anty
@Jola

A Ty to chyba świeżo po szkoleniu jesteś skoro takie brednie wypisujesz. Może wpierw popracuj kilkanaście lat a później się wypowiadaj.

Trgh

Biorą wszystkich byleby narobił polis na rodzinę

@Anty

Pracuje kilka lat i pisze obiektywnie a nie jak starzy większości nic nie robiący Anty, biorący po kilka tysięcy za portfel i ciągle niezadowoleni ale siedza nie odchodzą :) źle to wypad wreszcie i zostawić miejsce tym którym się chce

@Trgh

Powinna być większa selekcja aby takich jak Tu nie brać bo widzę że przedsiębiorczość i zrozumienie biznesu na poziomie szkoły specjalnej. Nie chcesz Matolku sprzedać rodzinie to sprzedaj obcym jak nie wierzysz sam w to co robisz, to w ogóle co tam jeszcze robisz, idź do roboty gdzieś na magazyn tam szukają silnych ale mało inteligentnych. Przepraszam ale takie wpisy po prostu mnie pozwalają " musi wcisnąć rodzinie" Boże co za bałwan

Puf
@Trgh

Bzdury zakaz sprzedaży na rodzine

$$$$$

Czy wiecie może, jak w NN wyglądają premie? Co trzeba zrobić, jakie warunki spełnić aby taką premię otrzymać?

Kate
@$$$$$

Cześć. O jakiej premii mówisz?

Kinga
@$$$$$

Cześć. A więc czasami są bonusy ( jak zrobisz pierwsza grupowke to dostaniesz 500zł,ale od tego też musisz zapłacić oczywiście podatek,gdy ta grupowka upadnie,to te 500zł oddajesz. Jeśli nie masz żadnego wyniku to wtedy dostaniesz 1200zł. Jeśli masz polisę indywidualna i ape 1800(składka miesięczna za polisę jest wtedy 150zl), to wtedy dostaniesz 1200zl plus prowizję. Jeśli wskoczysz w próg gdzie średnie ape(z 3 miesiecy) masz np.4500 APE, to dostaniesz 3500zł, ale pod warunkiem,że masz chociaż jedną polisę indywidualną. Jeśli polisy indywidualnej nie masz, to ty nie dostaniesz,, tylko firma zarobi. Są jeszcze leady-za które płacisz. Np za jeden telefon 10zl.,a za umowome spotkanie np.50zl. I nawet jak Ci klient powie ze nie jest zainteresowany,bo ma kogoś w ubezpieczeniach,to mimo że składasz na to reklamacje to i tak jest nieuznana i musisz za to zapłacić,gdyż "kiedy centrala umawiała spotkanie to klient był zainteresowany". Jeśli Ci upadnie polisa indywidualna w ciągu roku od zawarcia to oddajesz 100% to co z niej zarobiłeś plus jeszcze stalke,a jak w ciągu 2 lat od zawarcia to oddajesz 50% całej kasy

@Kinga

Leady umowione za 50 zł w 3 segmencie leadowym ;) raczej bym nie brał. Pozdro z pierwszego segmentu :D

Jozef
@obecny PUF

To nie bierz, lepiej sobie umów sam za darmo

@Jozef

Juzuś spokojnie, jestem w pierwszym segmencie i umówione mam za dyche. Po prostu mowie, że więcej za nie bym nie dał bo prawie nie da się ich zareklamować :) A z jakością też różnie bywa (raczej na minus)

@obecny PUF

To prawda, leadów umówionych praktycznie nie da się zareklamować. Uważam to za bardzo nieuczciwe podejście firmy do tematu. To przypomina jakiś układ mafijny.

Dwa komentarze od tej samej osoby w tym samym dniu ( zapewne Pani Z. ) ze nie zrobiono nic i ze policja tez nic nie zrobi :)))daj ze kobieto już spokój z tymi bredniami. Bo Ciebie to nie dotyczy, nie dotyczyło i kompletnie nie znasz sprawy poza złośliwa chęcią odegrania sie za zakończenie współpracy z Tobą przy braku z tego co wiem jakichkolwiek wnuków. Centrala prowadziła sprawę, a nie jakakolwiek osoba z Oddziału, a wiec nasi szefowie w Oddziale nie mieli na to żadnego wpływu. Sprawa została wyjaśniona i zakończona. Ty się nie skontaktowałas z Centrala ? bo poza idiotycznymi wpisami nic nie robisz mądrego. Te wpisy bardzo podkopują zaufanie do firmy i bardzo się dziwie dlaczego NN nie zgłosi sprawy do organów ścigania, przecież zidentyfikowanie tego pisarza jest bardzo proste poprzez nakaz prokuratorski. Bardzo prosimy podjęcie takich działań bo szarga to tez nasza opinie jako kobiet Doradców pracujących w tej firmie.

MM
@Marta

Może trzeba pomyśleć nad zmianą pracy...

@MM

Tak ta Pani już zmienia pracę

Obecna pracownica

Postaram się przedstawić warunki jakie proponuje Nationale. W firmie pracuje dokładnie w Bielsku. Po pierwsze rozmowa wypada bardzo ładnie i całkiem profesjonalnie. Aczkolwiek warto się zapoznać z tym co pisze, bo po rozmowie wszystko wydaje się zbyt piękne i rzeczywiście jest to przerysowane i niejasne. Podstawa gdy się przyjmowałam wynosiła 2500 brutto. Obecnie jest to 3200. Miałam możliwość wyboru, albo umowy zlecenia, albo działaność gospodarcza. Oraz był wybór pomiędzy tym czy chce się być doradca w terenie, czy telefonistka. Umowa zlecenie przysługuje przez rok, pozniej obowiązkowo działaność gospodarcza. Nie można inaczej ponieważ przepisy prawne na to nie pozwalają. Rozpoczyna szkolenie za które firma nam płaci 1000 brutto, które jest zwrotne jeśli nie podejmujemy się pracy i oczywiście zanim je dostaniemy musimy zdać egzamin z KNF, który nas do pracy dopuszcza, dość łatwo go zdać firma zapewnia potrzebne materiały oraz szkolenia. Później tworzymy listę tzw. nominatorow. Są to osoby z naszego najbliższego otoczenia, którym nie sprzedajemy, chyba, że sama tego chcą, ale które prosimy o rekomendacje do osób, które mogłyby zechcieć z naszych usług skorzystać. Oczywiście przedstawiamy im czym się zajmujemy. Do tego dostajemy ale to po około miesiącu 1500 brutto za tzw. asystę. Czyli nawet jeśli nic nie sprzedamy dostajemy ta sumę. Podstawa to 2500 brutto. Nie jest ona stała. Trzeba ją wypracować. Średnio są to dwie polisy indywidualne, bądź jedną grupowa w firmie. Prowizja z polis jest zwrotna do 2 lat. Aczkolwiek rzadko się zdarza taka akcja. Narzędzia pracy tj. laptop, samochód, telefon zapewniamy sobie sami. Firma nam daje bazy telefoniczne. Te płatne jak i bezpłatne. Polecam na początek podbijac do firm, nawet gdy jesteśmy na słuchawce i nie czekać na ostatnią chwilę ze wszystkim, bo można skończyć bez wypłaty. Gdy mamy problem, mamy również pomoc managera, albo kolegów i koleżanek. Praca bardzo elastyczna czasowo, choć nie każdy sobie radzi. Nawet takich osób jest mało. Warto skorzystać z pomocy starszych i doświadczonych. Nikt wam nie odmówi

Deffo
@Obecna pracownica

Co to znaczy zwracamy prowizje za szkolenie jeżeli nie podejmiemy pracy?Po jakim czasie tą prowizję zwracamy?

Zocha
@Obecna pracownica

Szkolenie za 1000 zł? Współczuję, szkolenia prowadzą dyrektorzy i managerowie. Mają to w zakresie obowiązków. Czasem nawet zwykli PUF. poprostu Nationale znalazło sposób na zarabianie kasy. Takie szkolenie nigdy nie było płatne ale rozumiem że trzeba sobie odbić koszt wynagrodzenia.

ByłyPracownik
@Zocha

Nie wiem czy zrozumiałaś, za udział w szkoleniu 1000zł płaci NN osobom które chcą podjąć pracę

Zocha

Serio? Pan M. R. też? Najlepsi i najbardziej doświadczeni nie mają czasu

Safiya23
@Obecna pracownica

Witaj, planuję zacząć pracę w NN. Czy zarobki w granicach 8 tysięcy o których mówiono mi na rozmowie, są realne do zarobienia?

Nodz
@Obecna pracownica

Skorzystałaś z tej oferty pracy ? Pracujesz w NN?

Edyta
@Safiya23

Fajnie, że zainteresowałaś się pracą w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży. W rozmowie kwalifikacyjnej uczestniczyłaś już ponad dwa tygodnie temu. Powiedz zatem, czy zdecydowałaś się ostatecznie podjąć prace w tym przedsiębiorstwie? Bylibyśmy Ci jeszcze dodatkowo wdzięczni, jakbyś zechciała w szczegółach opisać nam cały proces rekrutacyjny. Możemy na Ciebie liczyć w tej kwestii?

Były przedstawiciel
@Obecna pracownica

"Prowizja z polis jest zwrotna do 2 lat. Aczkolwiek rzadko się zdarza taka akcja. " - z tym się nie zgodzę. Nigdy nie jesteś pewny kiedy taka sytuacja się wydarzy. Klienci z różnych względów rezygnują z polis. To konkurencja daje taniej, to są inne ważniejsze wydatki, a to coś mi się stało i NN mi odmówiło, więc się obraziłem/am na TU. Takie sytuacje zdarzają się cały czas. Ja swoją przygodę z NN skończyłam ponad rok temu i do dzisiaj przychodzą mi faktury od jakiejś dziwnej firmy bo NN później odsyła to do jakieś zewnętrznej windykacji. Podkreślam, że każda polisa była sprzedawana sumiennie po dokładniej analizie potrzeb klienta. Niby świadomy wybór klienta. I co?? Potem faktury na minus. Jeżeli chcecie pracować w innej firmie, aby swoje wynagrodzenia oddawać NN to polecam z czystym sumieniem. Żałuję każdego dnia spędzonego w tej firmie. Czysty zysk dla NN. Jeżeli Klient rzuci polisę po 11 mc to zwracacie 100 % pieniędzy za polisę a NN zarobiło 100% wpłaconych składek od Klienta. Rewelacyjny biznes. Szkoda, ze tylko dla NN.

Były przedstawiciel
@Safiya23

Na początku tak ale później i tak każą Ci wszystko zwrócić.

Stefan
@Były przedstawiciel

Napisz mi, czy możliwe jest, aby negocjować kwestię rozliczeń z firmą Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży? To, co napisałeś na chwilę obecną, nie jest zbyt korzystne dla zatrudnionych osób, ponieważ przez cały okres obowiązywania polisy pozyskanego przez nas klienta nie mamy pewności, czy umowa polisy nie zostanie czasem rozwiązana. Próbowałeś rozmawiać z pracodawcą na ten temat? Ciekawi mnie, jak pracodawca argumentuje taki system rozliczeń.

Spokojny
@Stefan

Regulaminem Wynagrodzeń, który sam stworzył

Jusia
@Obecna pracownica

Niech Pani sobie nie żartuje, że nie było takich akcji. KAŻDA moja polisa upadła do dwóch lat ???? każdą premię zwróciłam. Czyli zarabiałam 3200zł o ile zrobiłam normę na 250zł.

@Zocha

jak nie podejmiesz pracy i nie sprzedaż polisy to musisz oddac

@Edyta

Rekrutują jak leci, bez obaw

@Obecna pracownica

Proszę nie pisać bzdur, prowizje z dodatkiem sprzedażowym są zwrotne (bo to nie jest stałka tak naprawdę ). Proponuje omijać NN.

@Safiya23

A świstak dalej siedzi i zawija sreberka? daj sobie spokój i poszukaj pracy

gt
@Safiya23

oczywiście. potem tylko 7500 do zwrotu. NN ma taki sposób na "biznes" , że żyje twoim kosztem. ot cała tajemnica.

@Jusia

No to fajnie te polisy robiłaś. Ja pracuje ponad rok zrobiłem 20 polis i padła mi na razie tylko jedna (i to w sumie z mojej winy, troche przycisnąłem klienta bo był niezdecydowany). W tej firmie dają dobrze zarobić w porównaniu z tym jak możesz zarobić w innej branży w naszym kraju, a to że raz oddasz czy dwa zarabiajac po 6-7 tys zł miesiecznie (jak w miare ogarniasz) a jak masz lepszy miesiąc to 8-10k to chyba nie ma tragedii co? Ryzyko zawodowe. Po roku odłożyłem sobie już spore pieniądze m. in. na takie akcje i nie zamierzam zmieniać roboty - komfort pracy. Nikt Ci nie stoi nad głową, jesteś sam sobie sterem, nie trzeba przychodzić do biura, ale akurat w moim zespole atmosfera jest tak dobra że przychodzę, bo dużo się można od nich nauczyć (agenci pracujący po 10-20 lat). No i najważniejsze - są leady ;) W tej firmie można dobrze zarobić, trzeba tylko chcieć. Czasem nic nie idzie, klienci przekładają spotkania, nie odbierają telefonów, ale nie ma co się poddawać i użalać nad sobą tylko robić swoje i lecieć dalej. Pośród tych wszystkich ludzi trafiają się normalni klienci i to ich trzeba poszukiwać. Po mnie zawsze wszystko spływało jak po kaczce, także chyba jestem na właściwym miejscu. Kończąc... nie, nie jestem managerem czy innym dyrekorem, tak jak tu niektórzy niektórym sugerowali... Z ciekawości zajrzałem, żeby poczytać o rozżalonych byłych PUF'ach, którzy nie ogarniali bajerki i pewnie z telefonem też za dużo do czynienia nie mieli ;) Pozdro dla Was

Sprzedaż to trudna profesja, pełna stresów i ciężkiej pracy. Ale Ci którzy sobie radzą że stresem i ciężko pracują odnoszą sukces i świetnie zarabiaja. To chyba nie wzbudzi sprzeciwu nawet tych którzy obrażają wszystko i wszystkich. A teraz NN, to niezła firma, daje dobre szkolenia, daje pomoc menadżera ( jak to w życiu raz trochę lepszego a raz gorszego ), daje systemy wspierające i możliwości. Czy są najlepsi, pewnie że nie, czy ich systemy wynagrodzeń są najlepsze, pewnie że nie ( zwłaszcza dla nowych po 24 miesiącach gdzie nic nie mają a do portfela z którego można żyć jeszcze daleko ), ale to co robią robią nieźle, są stabilnie i przewidywalny. Każą dzwonić po znajomych, no coz trzeba być słabo sprawnym intelektualnie aby nie powiadomić swoich znajomych o tym co się robi i nie wziąć od nich referencji. Nie chcesz to nie i pracuj na zimnym kliencie. To jest sprzedaz ludzie zrozumcie to to nie etat ksiegowej a tu 80% wpisow jest od ludzi ktorzy przyszli do NN i mysleli ze w sprzedazy nie trzeba bedzie sprzedawac, a jak sie zle sprzeda to bedzie trzeba oddac prowizje. Co tu jest niezrozumialego to ja nie wiem. A jak czytaja to Ci z centrali NN to pomyslcie o mlodych ze oferta ktora macie jest juz poprostu slaba, byle przedstawiciel handlowy dostaje teraz na reke 4000, auto, laptop a po 24 miesiacach ma lepiej a nie spada na (usunięte przez administratora) jak u Was. Mowi sie ze laczycie sie z Met Life do dobrze bo oni maja duzo modrzejsze systemy prowizyjne i jak pracujesz u nich to im duzej jestes to zarabiasz co raz wiecej a nie mniej. Reasumujac. Dobra firma, duzo mozna sie nauczyć, wszystko jasne i czytelne w umowie, nie ma zaskoczeni niemilych, ale trochę musicie poprawić i dac więcej ludziom kosztem zysku bo ten zysk zależy od ludzi. Starzy mistrzowie niedługo już pracują a wśród nas nowych gwiazdy zdarzają się teraz bardzo rzadko.

Agent

W każdej pracy żeby coś osiągnąć trzeba się napracować, ale tutaj dodatkowo działa zasada im więcej dajesz od siebie tym więcej dostajesz. Nie mogę się zgodzić z opiniami innych byłych pracowników, że firma nie wspiera, że obiecjuą gruszki na wierzbie.... Jak się trafi na managera bez powołąnia to tak jest. Jeszcze taki co tylko plan się liczy to w sumie nie dziwię się że psychicznie wysiedliście. Ale mój menadżer jest na wagę złota. Wspracie na każdym kroku. Nigdy nie musiałąm ubezpieczać kogoś z rodziny czy przyjaciół. Nie jest ważny plan ale jednostka w zespole. Bo jak jednostka da z siebie 100% to i plany sa na 100%. Dwa - leady. Są tragiczne! Nie raz myślałam, ze mam umówione 10 spotkań w tygodniu po czym odbywało się jedno. Ale ta praca trochę polega na wytrwałosci w dążeniu do celu. Firma realizuje konkursy dla przedstawicieli. Jest to praca na własny rachunek, więc jeśli nie potrafisz zorganizować sobie dnia pracy to chyba faktycznie nadajesz się tylko do pracy od 8-16 od pon-pt. Tutaj często pracujesz od rana do wieczora. ale jak zrobisz sobie plan na początku miesiąca to potem możesz sobie pozwollić na trochę luzu. Nikt cię tu nie godni obowiązkowo do biura, na szkolenia... Ale niektórzy chyba myśleli że 8 tys. można zarobić nic nierobieniem... Sorry, ale widzę po sobie. Jak się nie przyłożę to szuram na najniższym możliwym poziomie 4,5 tys., ale jak człowiek pociśnie i zgarnie jeszcze nagrody za konkursy to nawet 12 tys. można wyciągnąć. Ta praca pozwala na[prawdę się rozwijać. Jeśli masz dość sowjego menago który np. nie jest dobrym sprzedawcę, spoko! Nikt nie borni Ci zostac managerem :) i to jest piękne :) Podsumowując: lubisz pracować, nie zniechęcasz się szybko, umiesz zorganizować sobie czas - TO PRACA DLA CIEBIE! Lubisz się nie narobić a zarobić - ODPUŚĆ SOBIE. A no i żeby nie było zdziwienia.... W każdej firmie ubezpieczeniowej musicie zwracać prowizje. Ale to też zależy często od tego czy jesteście sprzedawcami czy naganiaczami :)

Tadeusz

To samo jest z PPK jak osoba zrezygnuje z wpłat,a co gorsza wypłaci pieniądze z konta to opiekun musi zwrócić prowizję.Ja na szczęście się wypisałem z PPK na samym początku wiele osób ma problem z NN nie chcą wypłacić pieniędzy.Wydzwania opiekun by pozostali w programie.Chodzi o prowizje,a ona jest dość duża.W mojej firmie teraz chce się wypisać ok.300osob i wypłacić środki.Maja problem i zgłaszają się do mnie bo opiekun ich olewa.

Absolutnie okropne miejsce

Dla ludzi którzy nie są socjopatami. Reszcie polecam

Sprzedaż wchłonie wszystkich bo to trudna praca, bardzo dobrze płatna ale trudna i dlatego jest duża rotacja i zostają najlepsi. Tym biznesie nie ma bezrobocia. Większość odpada a glownie dlatego ze do sprzedazy w wiekszosci przychoda totalni nieudacznicy, ktorzy juz wszedzie probowali ale nikt ich nie chce, czesto ze srednim wykształceniem cali tacy trochę mało ambitni. A jeżeli z natury są to bardzo słabi ludzie to jasne jest że większość odpada. Najlepsze jest to że idą do pracy w innym miejscu a tam też odpadają i znów do kolejnej. A dziać się tak musi bo to po prostu w 90% bardzo słabe jednostki. I to właśnie jest przyczyną tego niezadowolenia bijacego z większości opinii. Pozdrawiam

YY

WItam, jeżeli zrobiłem składke 250zł misiecznie czyli 3tys APE i polisa taka upadnie dajmy za 7 miesięcy to oddaje podstawe która wynosi 3 tys i prowizje 1,5tys czy tylko prowizje 1,5tys ? Wytlumaczy mi ktos jak to działa

Kubaaaaa
@YY

Kiedyś było tak, że samą prowizję. Teraz, na nowej ścieżce oddajesz i podstawę i prowizję.

oddajesz całosć

stałke plus prowizję np. 3000 + 1500 = 4500

Co
@Agent

Jaką składkę? Prowizja to wiadomo co to jest - kasa z polisę, ale co to jest kasa ze składki? Odpowiedz na przykładzie.

Aleksandra
@Co

zdecydowanie blad. Firma, w ktorej obiecane wsparcie jest slabe a obecnie jest straszona firma windywacyjna bez wytlumaczenia za co mam zwracac prowizje .. Zawalam tylko jedna polise otrzymujac 500zl prowizji a obecnie mam oddac prawie 1300zl Rozumiem ze te 1300zl wzielo sie z tej stalki 3000zl?

@Co

np. jak zrobisz normę to dostaniesz w sumie nie stałkę (bo stałka to niezależna część wypłaty bez względu na wynik), tylko dodatek sprzedażowy, ale jak Ci upadnie polisa, to oddajesz i prowizję i ten dodatek. np. zrobisz sprzedaz za 1000 (za dajmy na to 3 polisy) dostajesz stałke np.200 czli dostaniesz ok 200-250 prowizji, czyli 250+200=do wypłaty 450, teraz upada Ci jedna polisa za którą dostałeś prowizji np 150 noo to nie masz normy więc oddajesz 200 stałki plus 150 prowizji czyli 350

@Aleksandra

tak, gdyz zmniejszyła Ci się produktywność

Cc
@Aleksandra

To jest normalny dylemat przedstawiciela. Nie wie co robi i nie wie czy zarobi . Tak to wygląda po wspaniałym szkoleniu.

Nana
@YY

Oddajesz 95 procent prowizji plus proporcjonalną część "stałki". Jeśli to była jedyna polisa za dany miesiąc,to zwracasz 4500

@Cc

To trzeba było się uczyć, szkolenia bardzo dobre, ale w każdej klasie są dobrzy uczniowie i matolki

@Nana

No i prawidłowo jak wyludziles prowizje sprzedając znajomemu na miesiac

Osoby które chcą zacząć pracować jako agent Nationale Nederlanden muszą pamiętać o tym że prowizja wypłacana jest "z góry" więc jeżeli klient zrezygnuje przez rok z polisy oddajecie CAŁĄ prowizję nawet jeżeli już tam nie będziecie pracować! To był temat który zbywali i omijali szerokim łukiem. Praca w dużej mierze polega na obdzwanianiu ludzi, trochę jak telemarketer, raczej nie polecam.

Polecam, wysokie zarobki, naprawdę elastyczny dzień pracy :)

Okjf
@Tomek

Bardzo elastyczny. Obowiązkowe zebrania raz w tygodniu oraz 4 razy w tygodniu obowiązkowe sesję telefoniczne.

olo

Wszyscy , którzy myśla o "wspólpracy" z tą firmą powinni wiedzieć , że po pewnym czasie okaże się , że koszt pozyskania klienta będzie wyższy niż prowizja jaka im zostanie. Nie wierzycie ? Spróbujcie jeśli strata czasu jest Waszym celem w życiu.

@olo

Witaj, dziękujemy za opinię. Twój komentarz odnosi się do umiejętności budowania sieci kontaktów w tej branży. Przyznajemy nie jest to łatwe i praca Doradcy nie jest dla każdego. To nie jest praca w której "przy okazji coś się sprzeda". Ten zawód wymaga zaangażowania i aktywności, determinacji i chęci pozyskiwania nowej wiedzy. Jednak zachęcamy do spróbowania, bo nie rzucamy na głęboką wodę. Oferujemy nie tylko wsparcie w postaci leadów (gotowych kontaktów do Klientów), ale także szkolenia oraz pomoc managera, który od początku współpracy z nami wyjaśnia i edukuje na temat sprzedaży naszych produktów.

X
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

Przecież managerowie i dyrektor informują młodych pracowników, że z leadów można korzystać od 3 miesiąca pracy, więc zostaje ubezpieczenie rodziny i znajomych, nie chcesz tego robić to odpadasz do trzeciego miesiąca.

Zainteresowana
@X

Kilka komentarzy wyżej jest informacja, że rodzine kategorycznie sprzedwać polis nie można i że NN bardzo tego pilnuje. To jak to w końcu jest?

@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

W sumie jestem zadowolony z pracy w NN. Ale powoływanie się na leady od NN, to przegięcie. Leady są tak beznadziejne, że jest to po prosu wyrzucanie kasy w błoto. Spotkania są umawiane na siłę. Ale żadne argumenty góry nie przekonują. Call Center ma zawsze rację i reklamacje nie są uwzględniane. Leady od NN to najsłabszy punkt tej pracy.

jozek
@Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży

czegoś głupszego nie sposób wymyślić. nie zgadza się nic. zwyczajnie żyjecie z doradców przerzucając na nich koszty waszej działalności. rekrutujcie na potegę. im więcej doradców tym lepiej. przeczytajcie w końcu unijne przepisy o wyzysku , który jest przestępstwem. moze to coś zmieni ( to moze być zbyt trudne)

Nana
@Zainteresowana

Kłamstwo! Menagerowie sami to prawie wymuszają, żeby zrobić wyniki! Kto mówi inaczej łże jak pies. Ta firma to samo zło.

Olgierd
@olo

Jak się sprzedawało fikcje rodzinie to trzeba oddawać, taki los zlodzieja

@olo

Pracowałam trzy lata, dwa lata temu odeszlam.Nie prawda jest to co piszesz, no chyba że sprzedawałes oszukując klientów lub sprzedawales fikcje. Podpisałam 51 umów, 2 upadly reszta trwa i za nic poza tymi 2 nie oddawalam.

Mlody
@Nana

Trudno aby Twój szef nie zachęcał cię do wdajniejszej pracy. Maluje pazurki i rozejrzyj się za psychiatra leczacym malkontentów.

@Mlody

Serio Nationale ? Używacie argumentu psychiatry, żeby komuś ubliżyć? Wiem, że nie zauważliście, ale nie mamy roku 1800. Upodlajcie się dalej tymi odpowiedziami.

Zostaw merytoryczną opinię o Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży - Warszawa

• Jak się pracuje w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Zobacz opinie na temat firmy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 80, z czego 17 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży?

Kandydaci do pracy w Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nationale-Nederlanden: Sieć Sprzedaży