Opinie o Plus (Polkomtel Sp. z o.o.) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Polkomtel Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Polkomtel Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polkomtel Sp. z o.o. w Warszawa

V piętro

Zarząd... jesteście żałośni! Gorzej zarządzanej firmy nigdy nie widziałem. Pracowników coraz mniej, niedługo kierownicy będą dzwonić i zapisywać umowy. Słyszałem że mają w planach dzwonić po starych pracownikach i pytać czy chcieliby wrócić, a jestem w stanie w to uwierzyć. Koordynatorów zostało już garstka, za chwilę kierowników będzie więcej niż koordynatorów. Konsultantów z 70 zrobiło się niecale 40 w przeciągu roku. Solidni pracownicy, którzy zarabiali spore pieniądze to odeszli, albo poważnie myślą o odejściu. Konsultanci są karani za to że chcą wyjechać i odpocząć, aby wrócić pełni energii do pracy. Ludzie kiedy wy się obudzicie, że tutaj lepiej już nie będzie. W tym roku aby dostać pełna prowizje na 160h trzeba zapisać 210 umów dla porównania lekko ponad rok temu wystarczyło 170 i to za większe pieniądze. Kierownicy mówi że jest dobrze i nie mamy co narzekać. Najpierw cały rok obniżali nam sukcesywnie prowizje aby później dać podwyżki, które i tak są mniejsze niż to co było przed obniżkami. Jeżeli występują jakieś zmiany w rozliczeniach umów nikt nas nie informuję co moim zdaniem jest żałosne. Namawianie na zapisywanie umowy za którą mamy płacone 0 zł.. W takich sytuacjach zamiast ukrywać jakieś zmiany, powinniście w końcu zorganizować zebranie całej sekcji, aby wytłumaczyć się w końcu z tych wszystkich sytuacji, ludziom się to należy, Pozdrawiam Pana Skrzypczaka mam nadzieję, że nie jest świadomy tego co tu się odwala. Zacznijcie w końcu coś działać, bo to już ostatnia szansa, aby cokolwiek uratować, bo wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli.

ciekawski

co jest na V pietrze w polkomtelu?

@ciekawski

Chyba Dział Utrzymania Klienta. Mega trudna robota

Jakieś opinie o pracy jako specjalista ds. logistyki?

Brawo Polkomtel

Plus tracąc najwięcej klientów, przyjął chyba również strategię utraty największej liczby pracowników. Podwyżki w śmiesznej kwocie, która mam nadzieję skłoni wielu do opuszczenia tej firmy, bo wygląda to raczej na stopniowe schodzenie w dół do płacy minimalnej. Przy takich obowiązkach i zasuwaniu bez przerwy żeby wyrobić sensowne cele, jest to plucie w twarz pracownikom.

Kolor

Firma powinna się nazywać Januszex, ogólnie bardzo chałupniczo i źle traktują ludzi, mają do tego niekonkurencyjne stawki.

Januszex
@Kolor

Idealna nazwa dlatego przybytku. Stawki tragiczne, najbardziej opłaca się popracować z 6 miesięcy bo zarabia się wtedy tyle co pracownicy po 5-7 latach pracy a ma się 1/3 ich roboty do wykonania. Wynagrodzenie głodowe, ale zawsze jest mówione jak to się starają i jak w innych firmach mają gorzej niż plusie. Dział reklamacji tragicznie zarządzany, kierownikow tyle że powinni spokojnie wszystko ogarniać a prawda jest taka że są poprostu zbędni bo szeregowy pracownik lepiej sobie radzi bez nich niż z nimi. Nie wiadomo za co oni dostają pensję bo nie mają podstawowej wiedzy z zakresu prawa telekomunikacyjnego ani z zarządzania, ani z prawa pracy. Ale jak wiadomo brak wiedzy kierownika średniego szczebla to dobra wiadomość dla korporacji bo wszystko im podpisze i cieszy się że jest „kierownikiem” a tak na prawdę jest słupem, który na którego spadnie odpowiedzialność jakby coś poszło nie tak.

Wpunktjanuszex
@Januszex

Fakt, wynagrodzenie w reklamacjach słabe w styczniu większość będzie miała wynagrodzenie niższe niż najniższa krajowa, bo firma ma w poważaniu zmianę wynagrodzenia i w połowie grudnia dalej brak podwyżek, żeby ludzie od 1 stycznia mieli wynagrodzenie zgodne z przepisami. Pewnie jak przy każdej powyższce minimalnego wynagrodzenia w trzecim tygodniu stycznia dadzą aneksy na 400 zł brutto podwyżki i karzą podpisywać z datą wsteczną a do tego czasu człowiek żyje w niewiedzy i nie wie za ile pracuje. Masakra wszystko robione na kolanie i z wielkiej łaski. Nie polecam

pomysłowy Radomir
@Wpunktjanuszex

Nie podpisuj z datą wsteczną i zgłoś do odpowiedniego urzędu. Zapłacą karę to może się nauczą

Przykro
@pomysłowy Radomir

No niestety Ci co się postawią i nie będą chcieli podpisać tych żałosnych podwyżek wstecz szybko się z pracą pożegnają. Co roku to samo więc wiedzą że mogą sobie robić co chcą bo są bezkarni. Praca wymagająca a wynagrodzenie słabe i jeszcze liczne przepisy są łamane lub mocno naginane.

Januszex
@Przykro

Wszystko prawda, ja zarabiam 4200 zł brutto po wielu latach pracy i jest 20.12.2023 r. I nie dostałam papierów odnośnie podwyższenia wynagrodzenia od 1 stycznia. Wszyscy żyjemy w nie wiedzy czy w ogóle będzie nas stać na pracę w reklamacjach bo każdy musi mieszkanie opłacić a nikt nie wiem ile będzie zarabiać. Najważniejsze, że dostaliśmy spotkanie świąteczne ze skiśniętą i obrzydliwą sałatką tylko, że z tego nikt rodziny nie utrzyma. A jak ktoś zapyta tych kierowników kiedy będą podwyżki to wielkie niezadowolenie z ich strony bo przecież sama praca powinnam nam wystarczyć a my o pieniądze pytamy. Pracując w tym miejscu trzeba pozbyć się godności i oczekiwań.

@pomysłowy Radomir

jak to ma nie podpisać i nie przyjąć tej podwyżki ?

@Wpunktjanuszex

a to nie jest tak, że jak się zmienia w kraju najniższa krajowa to pracodawca musi to uwzględnić i nie musi papierów wystawiać żadnych? po prostu się to dzieje.

mecenas
@obecny pracownik

z tego co się orientuje dokumenty podpisuje się z datą ich otrzymania a nie jak ktoś napisał wcześniej że z datą wsteczną na prośbę osoby która te dokumenty wytworzyła

@obecny pracownik

W reklamacjach ludzie podpisują podwyżki mimo, że dostają degradację bo im wmawiają kierownicy że muszą to podpisać bo inaczej nie mogą im wynagrodzenia podwyższyć. Są degradowani na niższe stanowisko za dobre wyniki w pracy i w celu otrzymania podwyżki więc o czym tu mowa.

@mecenas

no tak. data przy podpisie musi zgadzać się z dniem w którym podpisujesz dokument. zawsze tak robiłam. ja tylko mówię, że zmiana najniższej krajowej nie musi wiązać się z żadnym dokumentem do podpisu.

Magda
@Januszex

Gallu Anonimie podpisujący się jako Januszex. Czy zostałeś w jaki kolwiek sposób zmuszony do pracy w tej firmie? Każdy jest kowalem własnego losu. Rynek pracy jest otwarty, więc śmiało - świat stoi przed Tobą otworem :) Wszyscy mamy jakieś zobowiązania finansowe, a nasze wynagrodzenia nie jest tajemnicą poliszynela. Podpisując Umowę, wynagrodzenie było jasne i przejrzyste. Kwestia podwyżek to temat rzeka. Odnosząc się do problemu związanego z sałatką to opinie są mieszane – kwestia gustu, o których się nie dyskutuje. Mimo wszystko życzę Ci pogody ducha i świąt obfitych w wyborne potrawy.

Kondziu
@Pracowniczek

Serio degradacja za dobre wyniki żeby dostać podwyżkę? A awansów nie ma wcale tylko ludzie spadają niżej w hierarchii firmy? Ludzie się na to zgadzają?

zdziwiony
@Kondziu

dziwię się że ludzie godzą się podpisywać coś z datą wsteczną

Pracus

(usunięte przez administratora) Zwykły pracownik dostaje max. 500 zł brutto podwyżki. Nie polecam, ciężko pracujący człowiek na przycach nie zarobi na normalne życie.

Śmiech na sali
@Pracus

No mi to pewnie dostanie 1000 bo inaczej będzie darła się i latała po całych przycach i zawsze jak niedostaje tego co chce. Dziś dają te ochłapy tj. Papier na 500 brutto czyli (usunięte przez administratora) człowiekowi w twarz a przez pół miesiąca ludzie siedzieli na mniej niż najniższa krajowa i firma miała gdzieś obowiązujące przepisy prawa.

Doradca Klienta

Rekrutacja grupowa, około 15 osób. Przedstawienie przez rekruterów warunków pracy i tego czym się będziemy zajmować. W formie slajdów i ustnej. Wypełnienie testów i sprawdzenie dykcji.

Przedstawienie swojej osoby przed innymi. Czym się zajmowaliśmy do tej pory? Dlaczego chcemy pracować w Polkomtelu? Czy mamy jakieś doświadczenie w sprzedaży? Trzeba było wypełnić jeszcze test złożony z 6 obrazków oraz przejść test na dykcję, czyli przeczytanie kilku polskich zdań złożonych z trudnych wyrazów typu "Król Karol kupił królowej Karolinie .... itd"

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Specjalista w Dziale Zabezpieczania Przychodów i Prewencji Nadużyć na jakie zarobki może liczyć? Szukałam w Internecie, ale nawet w tym ogłoszeniu z lipca, które niedawno było nie wstawili żadnych widełek ani nic w tym stylu. Proszę o informację.

Ula

Niskie. Może dostaniesz z uwagi na zmianę najniższej krajowej 4300-4400 brutto oraz premię za cele. To słabo biorąc pod uwagę ogrom wiedzy, którą musisz przyswoić. Atmosfera średnia.

Helena
@Ula

A co potraficie bez problemu te cele uzyskać ? Bo czasami firmy dają bardzo wysokie cele i ciezko później na nowy rok wyjść na plus :D jak jest tutaj? A co do tej wiedzy to ile miałeś szkoleń ? Wie ktoś w ogóle czy idzie coś wyciągnąć ze szkoleń? Kto wprowadza do firmy nowe osoby ?

Hahaha

No właśnie z taką pensją to zdrowie się traci, bo trzeba oszczędzać na wszystkim w tym na zdrowiu, lekach, żywności lepszej jakości. Płaca jak na warszawę jest śmieszna bo za takie pieniądze to nawet mieszkania w pojedynkę się nie utrzyma. Brak szkoleń a oczekiwania wygórowane, ciągle zmieniające się wytyczne o których pracownicy są informowani po fakcie. Ludzie dalej nie dostali podwyżek mimo że najniższą krajowa się zwiększyła. I tak to prawda, że w poprzednich latach dostawali aneksy ze zmianą stanowiska na niższe bo podobno był to jedyny sposób żeby dostali podwyżkę. Tak tłumaczyli to przełożeni. Mimo, że praca zdalna okazjonalna istnieje nie ma możliwości jej wzięcia na ustawowych zasadach tj. 24 dni w roku bo dostaje się ustną odmowę na prośbę pisemna o więcej niż jeden dzień w miesiącu pracy zdalnej okazjonalnej i max. 1 dzień (nie może to być poniedziałek ani piątek) pracy zdalnej regulaminowej. Szkoda nerwów i zdrowia na pracę w tym miejscu.

@Helena

Nie tylko potrafimy wręcz musimy. Mamy cele zespołowe i indywidualne. Kwota premii uzależniona jest od obu tychże celów. Powiem krótko dostaniesz wypłaty wyższej niż 3800-3900 netto. Dział nadużyć i aktywacji to najmarniej opłacane działy. Nikt tu nowy nie chce przyjść. Stale zmieniają się wytyczne, musisz na bieżąco przyswajać wiedzę, a w zamian tylko kijek np pracujące soboty do 21 i niedziele (wszystkie są pracujące). Są tutaj ludzie, którzy pracują 20 lat ale to są (usunięte przez administratora) Oni nie buntują się, można im kazać wszystko dosłownie i to dzięki nim jest jak jest w tej firmie. Sami narzucają rygor, dzięki czemu Polkomtel nie widzi sensu w podwyżkach, bo ma swoich (usunięte przez administratora) będą pracować nawet do 24:00 każdego dnia...

Ula

Pracuję dość długo, by w końcu stwierdzić, że ta firma i ja nie pasujemy do siebie. Zarobki jak na stolicę są żenujące. Obecnie mamy styczeń, zarabiam poniżej średniej krajowej. Cisza, jeśli chodzi o podwyżki. Pracuję w dziale, w którym wymagania są wysokie niczym Mount Everest- praca w soboty do 21,procedury w 1 palcu????pracowników traktuje się jak pionki. Ekipa średnio zintegrowana, co pokazał ostatni wyjazd. Premia roczna tylko dla (usunięte przez administratora) kierownika lub osób z którymi łączą go jakieś bardziej zaścieśnione relacje.

nie polecam

Oczywiście chodzi o rekrutację na Analityka HR. Regularnie co kilka miesięcy od 2 lat pojawia się ta rekrutacja.

RMK

Nie polecam tam pracy jako PH po kilku dziesięciu miesiącach wysyłają faktury do zapłacenia za rzekomo uszkodzone auto po kilka tyś złotych

@RMK

Ale mają na to jakieś dowody, że akurat ten konkretny pracownik coś uszkodził? A jak z zarobkami tutaj jako handlowiec?

zarobki PM

Jakie są widełki dla PM?

Witam, do listopada br upływa koniec mojej umowy próbnej na czas określony (3 miesiące). Z końcem tej umowy będę mieć początek 3 miesiąca ciąży. Boję się że gdy teraz przyznam się do ciąży to mi nie przedłużą umowy. Czy Polkomtel może mnie wyrzucić?

@Kasia

Wyrzucić nie, ale zrezygnować z przedłużenia umowy, czyli z podpisania tak naprawdę drugiej umowy, może. Jeśli Jesteś w stanie nie ujawniać ciąży, nie rób tego. Poczekaj aż podpiszesz kolejną umowę, która jak sądzę jest w tej chwili dla Ciebie ważna, jest zabezpieczeniem...

Zaciekawiła mnie ta sytuacja, czy na rozmowie rekrutacyjnej zdarza się, że padają pytania tego typu wobec kobiet? O ciążę i tak dalej? i jak w jej trakcie już są traktowane? Powroty po macierzyńskim zawsze występują?

Paweł Ko

Najlepsza sieć komórkowa w Polsce. Polecam firmę Polkomtel S.A. jako bardzo dobre miejsce pracy.

Pfff
@Paweł Ko

Znowu zaczyna się opowiadanie nieprawdy ze strony kierowników czyżby premię za to dostawali?? Praca tam to najgorsze mniejsze do pracy, (usunięte przez administratora) kłamstwa, brak przejrzystości co do wynagrodzeń, nowy pracownik zarabia więcej od pracownika pracującego 5 lat. Wynagrodzenie marniutkie, coraz trudniejsze wyrobienie normy. Wymagania z kosmosu, a brak szkoleń. Nie polecam

Xxxxd

Praca na stanowisku specjalista ds. Ochrony danych osobowych. Dział ten boryka się z(usunięte przez administratora) brakiem szacunku do pracownika. Nie polecam tego stanowiska w tej firmie.

Paweł Ko

Polecam pracę w firmie Polkomtel. Plus to najszybciej rozwijająca się sieć komórkowa w Polsce. Może teraz zarobki nie są zadowalające, ale wkrótce się to wszystko zmieni. Pozdrawiam pracowników oraz klientów :)

nickita
@Paweł Ko

Tak, zarobki się zmienią jak ustawowo podniosą pensję minimalną. Wtedy też Pawełek dostanie podwyżkę

Janusz
@nickita

To zarobki są na poziomie minimalnej? Są premie za dobrą sprzedaż? Jak tak to ile procent można dostać więcej? A jak ktoś pójdzie indywidualnie o podwyżkę to zbywają czy można coś wynegocjować?

Ewelina
@Paweł Ko

Co bzdury. Zarobki są na żenująco niskim poziomie i nic się nie zmienia. Dużo to zarabia zarząd i dyrektorzy, a zwykły Areczek to nieco ponad minimalną krajową. Dział Aktywacji od 2 lat boryka się z brakiem zainteresowania pracy w nim.

@Ewelina

Polsat Box ma nowego szefa korporacji, który postara się bardzo szybko zrobić porządki i podnieść pensje najsłabiej zarabiającym pracownikom. Dyrektorzy oraz kierownicy, którzy stosują (usunięte przez administratora) w pracy zostaną zwolnieni w trybie natychmiastowym. Pozdrawiam :)

Znająca m_bb_g w Plk

Oby. Liczę na informację tutaj o tym, bo jestem już byłym pracownikiem. Nie jedno w tej firmie przeszłam. Info o takich czystkach będzie dla mnie jak święto, na zasadzie karmy lub zwykłej sprawiedliwości.

Obiecanki

Przecież w tej firmie to nikt oficjalnie (usunięte przez administratora) nie stosuje to o czym tu mowa? Procedura zgłoszenia mobbingu jest tak skonstruawana, że nie ma praktycznie szans na zgłoszenie czegokolwiek... w tej firmie wszyscy, wszystko wiedzą, kierownicy mówią o problemach, zgloszeniach czy chociazby zdrowotnych przypadłościach swoich podwładnych innym pracownikom... obmawianie za plecami to norma więc przy próbie zgłoszenia(usunięte przez administratora)ała firma by została nastawiona przeciwko ofierze i ostatecznie wszyscy by się mobbingu na niej dopuszczali, bo jak śmiała zgłosić hr zle zachowanie kogoś.

Potwierdzam
@Obiecanki

Potwierdzam z doświadczenia na własnej skórze. (usunięte przez administratora) można zgłosić i procedury są uruchamiane, nawet z powodzeniem, ale generalnie to jak "samobójstwo" w tej firmie. Można wygrać małą bitwę, ale to o dziwo (nadal się dziwię!) oznacza wojnę z ogółem. Tej się nie wygra. A nawet jeśli trafiłoby na osobę wyjątkowo silną psychicznie i doświadczoną w bojach m.....ych, to po co? Praca w takim środowisku pozostanie toksyczna. Musiałoby całe środowisko się zmienić, a przecież są to w większości ludzie pracujący tam wiele, często bardzo wiele lat. Nie znają innej kultury organizacyjnej, nie wiedzą jak można inaczej pracować i zachowywać się względem siebie nawzajem. Wrośli w firmę. Czując frustrację równocześnie tworzą bezpieczne dla siebie kółka wzajemnej adoracji. Każdy kto w takie kółko się nie przyjmie, staje się potencjalnym bądź dosłownym wrogiem. Ci ludzie chyba sobie nawet nie zdają sprawy z tego, że stosują(usunięte przez administratora). Problem jest ogólny, dlatego procedury czy pojedyncze zgłoszenia nic nie dadzą. Żałuję, że nie miałam kiedyś tej wiedzy co teraz. Zaoszczędziłoby mi to wielu nerwów, nieprzyjemności i konsekwencji, na które nie zasłużyłam. Ale może kogoś ostrzegę, pomogę.

Starszykonsultant
@Paweł Ko

I co przyszedł lipiec, najnizsza krajowa w górę, a w polkomtelu, w reklamacjach pensje szarych pracowników stoją w miejscu, brak podwyżek...podwyżki to jedynie kierownicy dostają, co ewidentnie widać po wypasionych samochodach, a szaremu pracownikowi wmawiają, że firma nie ma teraz kasy na podwyżki i trzeba czekać...dramat z tą pensją nie licznie na spłatę raty kredytu czy wynajem mieszkania w warszawie. Nie polecam, od lat to samo I brak perspektyw rozwoju, zatrudniają coraz mniej wykwalifikowanych pracowników bo nikt niechce pracować za taką stawkę.

Paweł Kociński
@Starszykonsultant

Proszę Was, bądźcie cierpliwi. Obiecuję, że przyjdzie czas na podwyżki. Na razie firma jest zadłużona ponieważ musi walczyć z nieuczciwą konkurencją. Jestem przekonany, że niebawem Plus stanie się liderem rynku i obroty firmy znacznie wzrosną. Znajdą się pieniądze na premie i wyższe wynagrodzenia. Pozdrawiam pracowników oraz klientów Plusa :)

Starszykonsultant

Podwyżki inflacyjne? A co to? Bo w polkomtelu to coś takiego nie istnieje! Podwyżki są jedynie kiedy rośnie najnizsza krajowa i z awansem, ale to nie myśl sobie że wtedy dostajesz nie wiadomo ile...wtedy dostajesz tyle, żeby od nowo zatrudnionej osoby zarabiać 400 zł brutto więcej i musisz więcej reklamacji robić i ogólnie awans to może po 5 latach i to przy super wiatrach dostaniesz i nie nie ma owocowych czwartow, krótszej pracy w piątki, wyjazdów integracyjnych, ani innych pierdół które są już na dawno na porządku dziennym w innych firmach... w tej to nawet nie ma wydajnych narzędzi pracy ale cel musisz zrobić I nikogo to nie interesuje czy coś nie działa.

@Starszykonsultant

@starszykonsulant rozumiem niezadowolenie, rozumiem wypalenia i wszystkie inne objawy tego, że budzisz się sfrustrowany z rana idąc do pracy, to przykre. Wprowadzanie ludzi w błąd i to oczernianie pracodawcy jakie stosujesz jest jednak nieakceptowalne. Napisz proszę chodź jedno zdanie prawdy o podwyżkach, które co roku są w styczniu i nie dotyczą tylko najniższej krajowej, napisz pełne wynagrodzenie które w twoim wypadku wynosi na tym stanowisku około 6 tyś brutto z premią miesięczna, napisz o socjalnych wsparciach na każde święta w których konsultanci dostają przelewy, napisz o premiach rocznych dla najlepszych, napisz o wcześniejszych wyjściach w wigilię i sylwestra i inne święta, napisz o benefitach do multisport, o wyjazdach do Ossy lub teraz do Zakopanego, napisz słodyczach w tłusty czwartek o zajączkach, o gadżetach w postaci smyczek, kubków, notesów i innych biletach na wydarzenia sportowe. Łatwo się ukrywać pod lipnym nikiem i oczerniać pisząc nieprawdę ale trudniej już pisać o faktycznych argumentach o których już kilkukrotnie ktoś pisał i wskazywał, że jak ci tak źle to po co nadal pracujesz..... .

realia
@straszny konsultant

może napisz jeszcze jakie jest dofinansowanie do wypoczynku i jak wygląda onboarding w tej firmie. Onboarding pozostaje tylko w obietnicach mimo że są osoby które mają to w zakresie obowiązków a ich nie wypełniają

@realia

Onboarding zależy od miejsca zatrudnienia, niemniej w organizacji na Akademii Wiedzy jest szczegółowy plan jak powinien przebiegać z krokami do akceptacji przez menagera / kierownika danego pracownika, który powinien go wypełnić zgodnie z założeniami organizacji. Dopłaty do wypoczynku są ZFŚS wystarczy spełniać kryteria. Dodatkowo w miesiącu w którym masz urlop zerknij na pasek bo dostajesz dodatek urlopowy.

KD
@straszny konsultant

Podwyżki co roku w styczniu? Kto je dostaje? Raczej nie konsultant DR. Ostatnia podwyżka dla wszystkich była związana tylko i wyłącznie z podwyższeniem płacy minimalnej. 6 tysięcy brutto jest kwotą nieosiągalną dla większości pracowników, premia musiałaby wynosić 30%. Wyjazdy do Ossy lub Zakopanego? Również nie dla wszystkich. Czy wspomniane gadżety wpływają na zadowolenie z pracy? Nie sądzę Zgodzić się można z socjalem i premią roczną, niemniej jednak sporadyczne wsparcie nie spowoduje że pracownicy zmienią myślenie o codzienności w tej firmie. Zamiast odpowiadać na komentarze na goworku sugeruję zapoznanie się z rynkiem pracy, ponieważ w tym momencie podstawowe wynagrodzenia kasjera w warszawskim Lidlu wynosi powyżej 5 tysięcy brutto i jest tam lepsza ścieżka kariery niż w korporacji, którą jest Polkomtel.A nie powinno tak to wyglądać. Ludzie będą odchodzić, bo nie ma tu żadnej przyszłości, jest tylko frustracja. Z narracji wynika, że firma woli ciągłą rotację pracowników zamiast utrzymania tych pracujących kilka lat A mówienie prawdy nie jest oczernianiem

@KD

znów kłamstwa i bzdury. Poziom wynagrodzenia jest zależny od stanowiska. Na tym jakie reprezentuje Starszy Konsultant nie ma pensji niższej niż 4,5 tyś brutto. Dodatkowo nie ma osoby która nie realizuje przynajmniej 20% SWOC, więc prosta matematyka 4,5 x20% to 900 zl premii miesięcznie. Dodając podstawę do premii daje to nam 5,4 zł brutto pracując od poniedziałku do piątku w godzinach biurowych. Jeżeli chcesz do Lidla bardzo proszę na pewno zarobisz więcej i będziesz miał więcej swobody i czasu dla znajomych i rodziny. Szerokości

Żenada
@straszny konsultant

I kto tu kłamie? Wcześniej pisałeś, że starszy konsultant podstawy swoc wyciąga 6 tys. Teraz już tylko 5,4 tys. Przestań mydlić oczy swoimi wyliczeniami. Starszym konsultantem są ludzie co tu pracują 10 lat, a nie świeży pracownik więc trochę słabo jak starszy konsultant po 10 latach pracy, który każdego dnia musi robić conajmnije 10 reklamacji więcej od nowo przyjętej osoby, udzielać konsultacji innym zarabia max. 400 zł netto więcej. Szkolenie nowych pracowników jest nieudolne i większość za te pieniądze niechce nawet tu zostać i się stresować.

Konsultant
@Paweł Ko

Polecasz prace w firmie w której nawet pracownicza lodówka nie moze zostać przez ponad miesiąc naprawiona, w firmie w której dziewczynie na głowę spadł kaseton, czy może w firmie w której zamiast godnej płacy stosuje się zastraszanie za mówienie prawdy, a może w firmie w której robi się nadgodziny w soboty które należy rozpisać na tygodniu, a pracy zdalnej okazjonalnej nie można dostać bo jak twierdzą przełożeni nie umieją jej w systemie zaakceptować?! Bo wszystkie te rzeczy są na porządku dziennym w dziale reklamacji na Pyrzycach. Nic nie działa nie funkcjonuje, ani bhp nie jest przestrzegane ani przepisy prawa pracy. Tu nawet nie ma ćwiczeń ewakuacyjnych przeprowadzanych

Sprawa dla uwagi
@Konsultant

Tak, tak do tego wszystkiego można też dodać brak podwyżek i marne wynagrodzenie. Brak szkoleń, brak prawdziwych ocen pracowniczych, brak odpowiednio dostosowanych stanowisk, zaszeregowanie w reklamacjach woła o pomstę do nieba, ale i tak nic nie przebije tego jak kadra kierownicza śmieje się w twarz szeregowym pracownikom, nie stosując się do obowiązujących przepisów.

Tragedia
@Sprawa dla uwagi

W biurze brudno, pensja to nawet nie jest 4 tysiące na rękę dla osoby która pracuje lat. A podwyżka inflacyjna to jakiś żart, ludzie odstawili nawet i 100 zł brutto wyrównania.

szloser
@Paweł Ko

Sprzedawałem ich usługi 20 lat. W 1996 było normalnie. Nie było procedur, nakazów, zakazów. Razem tworzyliśmy sieć. Jak już została zbudowana pojawiły się procedury. Za chwilę pojawiły się audyty, kontrole itp itd. Jak Polkomtel sprzedawał się .... A sprzedawał się długo .... wszystkich na wysokich stołkach cisneli na wykazywanie zysków i wtedy zaczeła się makabra. Sprzedał się ... 2010 ... Od tamtej pory może być tylko gorzej. Bez własnego zdania, realizując plany jak maszynka do mielenia mięsa. Kłamiąc , oszukując, nie mówiąc prawdy. Tylko dla planów. Ostrzegam wszystkich młodych. Nie nauczycie się tam niczego bo nie będzie możliości. Wszystko będziecie mieli rozpisane. Biblia Plusa

@straszny konsultant

Oo...mnie właśnie kwestia on boradingu interesuje, bo myślałem, aby z czasem do nich aplikować jak będzie taka możliwość. Możesz powiedzieć ile dni trwa on boarding u nich i ile godzi on trwa? Czy po zakończonym on boardingu to jesteś rzucany na głęboką wodę, czy masz wsparcie u menagera lub kierownika zespołu?

onboarding

Onboarding ze strony HR leży. Nie licz na zainteresowanie i wsparcie ze strony odpowiedzialnej za onboarding

@onboarding

A kim tutaj jest ta osoba? Czy jakby iść do szefostwa z tym tematem to nagle będzie to zainteresowanie? Swoją drogą ile czasu trwa onboarding?

Jakie są warunki zatrudnienia w Polkomtel Sp. z o.o.?

Burza

Praca w reklamacjach na Przycach ma swoje dobre i złe strony. Natomiast wynagrodzenie już dawno przestało być adekwatne do wykonywanych obowiązków. Szkolenia, kwestie RODO, coraz trudniejsze reklamacje, obniżanie ocen za niewielkie błędy w treściach. Kiedyś praca tutaj faktycznie wyróżniała się na rynku, a dzisiaj pracownicy odchodzą do innych firm lub nawet konkurencji, która bardziej docenia finansowo reklamacje. Obecnie Plus to raczej najsłabiej płatne miejsce na rynku. Spraw jest coraz więcej, wymagania coraz wyższe, a pracowników coraz mniej. Nowi nie chcą się tu zatrzymywać i nie ma co się im dziwić. Doskonale świadczą o tym obecne od dłuższego czasu nadgodziny, przy których i tak niedługo sprawy będą po terminie. Jeżeli płaca nie wzrośnie, to Plus obudzi się w bardzo trudnej sytuacji i bez pracowników. Niedługo będzie się tu zarabiać minimalną, bo przestaną podnosić pensje i o tę różnicę. Osoby z dłuższym stażem na pewno doskonale to widzą, ale nie każdy może już sobie pozwolić na zmianę pracy. Przyszłym kandydatom w obecnej sytuacji odradzam rekrutację do reklamacji i całego Polkomtela.

@Burza

A to powiesz w takim razie ile płacą przy obsłudze reklamacji? Sporo takich reklamacji jest w ciągu dnia? Są one zazwyczaj mailowo czy telefonicznie? Ile w ogóle osób pracuje przy reklamacjach? Pracownicy zajmujący się nimi dostają w ogóle jakieś premie?

konstruktorska

jak wygląda proces wdrożenia w obowiązki nowego pracownika na konstruktorskiej?

1.Od 30.06.br jestem Klientem, jako posiadacz 3 umów na usługi telekomunikacyjne +telewizja kablowa, na okres 24 m-cy, a nim nie jestem dla przedstawicieli Świadczeniodawcy w PS-ch, którzy odmawiają kontaktu z Klientem argumentując brakiem jego danych osobowych jako podmiotu w bazie Kontrahenta. 2. Ten stan powoduje niekorzystne rozporządzenie mieniem Klienta (konieczność ponoszenia opłat pocztowych za listy polecone i przesyłki zwrotne kierowane na adres Świadczeniodawcy), w okresie od daty zawarcia umowy oraz prawdopodobnie, aż do czasu jej rozwiązania. 3. Składając propozycję oferty promocyjnej ww. Przedstawiciel, celowo pominął jej ukryte warunki, mimo licznych zapytań Klienta o możliwość ich wystąpienia. 4. Przedkładana oferta nie zawierała informacji, że Świadczeniodawca w momencie zawierania umowy, nie dysponuje wymaganym potencjałem technicznym do jej spełnienia, w dacie umowy, co doprowadziło niekorzystne rozporządzenie mieniem Klienta. 5. W tym stanie rzeczy rozważam podjęcie kroków prawnych dla rozwiązania ww. umowy.

Kinia

Każdy się tu może wypowiedzieć jednak. Skoro tak, to zakładam, że skoro piszesz tutaj to ty jesteś pracownikiem firmy? No i jak się pracuje, masz coś ciekawego do podzielenia się na temat wynagrodzenia czy warunków ogólnie?

Cześć mam pytanie ;) Jak wyglada praca przedstawiciela handlowego w tej firmie? Czym on się dokładnie zajmuje, jak wyglądają wizyty handlowe? Może ktoś zdradzi jak to tez wyglada finansowo :)

Nie kupować, bo kłamią. Przed zakupem sprawdziłem czy zasięg jest w całej Polsce i miał być, a to jest nie prawda. W miejscowości Rożental (Warm-Mazur) nie mam ani w domu, ani w niektórych miejscach na zewnątrz. Nawet jeśli jestem w zasięgu, to SMS potrafi nie dojść do odbiorcy. W przypadku próby wysłania SMSa składającego się z kilku SMSów do odbiorcy nie dociera całość. Raportowanie SMS kłamie, że doręczono wiadomość, podczas kiedy doręczono tylko jej część. Próbowałem składać reklamację i odpisali, że: "...W odpowiedzi na reklamację z dnia 31 lipca 2023 roku w imieniu Telestrada S.A. z siedzibą w Warszawie przy Alei Krakowskiej 22A wyjaśniam, że reklamacja została rozpatrzona negatywnie. Informuję, że Telestrada S. A. po swojej stronie nie stwierdziła żadnych przyczyn mogących mieć wpływ na problemy korzystaniem z usług..." - kłamstwo!!! "...W związku z tym, sprawa dostępu do usług została skierowana do poddostawcy w celu weryfikacji. Telestrada S.A. otrzymała następującą odpowiedź: „Opisana sprawa została przeanalizowana przez Pion Techniczny. Zgodnie z opinią pracowników ww. działu ustawienia na ww. numerze są poprawne. Analiza zgłoszenia nie wykazała problemu po stronie sieci PLUS. Na koncie nie ma żadnych blokad które uniemożliwiłyby korzystanie z usług..." - kłamstwo!!! "...Karta SIM umożliwia mobilne korzystanie z usług świadczonych przez Polkomtel tj. bez ograniczeń lokalizacyjnych, natomiast jakość odbieranego sygnału zależy w dużej mierze od czynników zewnętrznych, m.in. ukształtowanie terenu infrastruktury zabudowań (materiałów konstrukcyjnych, z których zbudowany jest budynek), na które nasza firma nie ma wpływu..." - kłamstwo, bo karta nie działa na zewnątrz!!! "...W podanej lokalizacji w ostatnim okresie nie odnotowano problemów zasięgowych..." - kłamstwo!!! "...Z numeru Klienta są wykonywane połączenia głosowe, wiadomości SMS. W świetle powyższych informacji wyjaśniam, że nie ma podstaw do uznania Pana reklamacji..." - kłamstwo, przecież mówiłem, że jak sobie wyjdę z domu i złapię zasięg, to wtedy mogę zdzwonić!!! Samo wyjście z domu nie gwarantuje złapania zasięgu!!! Gdyby tak było, to zasięg łapany byłby przy oknie, jak w Play, a tak nie jest. "...Niniejsza decyzja kończy drogę postępowania reklamacyjnego i jednocześnie informujemy, że przysługuje Panu prawo dochodzenia roszczeń wynikających z powyższej sprawy w postępowaniu mediacyjnym prowadzonym przez Prezesa UKE lub postępowaniu sądowym (zgodnie z art. 109 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo Telekomunikacyjne)..." - I CO MAM IŚĆ DO SĄDU Z KARTĄ ZA 15ZŁ? Poza tym mój kuzyn mieszkał dawno temu w miejscu, gdzie ja teraz mieszkam i pamiętam, że czasami SMS do niego nie dochodziły, a z tego wynika, że papier toaletowy rozwija się lepiej niż ta firma!!!

Grażyna

Witam, chciałabym zapytać jak wygląda praca młodszego konsultanta działu reklamacji, mianowicie jak wyglądają odpowiedzi na reklamację, czy są jakieś gotowe szablony do odpowiedzi? Czy praca jest trudna dla nowego pracownika, ktory nigdy nie miał doswiadczeniia w reklamacjach poniewaz jestem zielona w tym i nie wiem czy się sprawdzę?Jak wygląda atmosfera w biurowcu na Przyce 20?

@Grażyna

Czytała Pani w ogóle opinie tutaj? Wszystko jest. A tzw "szablony" występują, ale rzadko kiedy trafiają się identyczne reklamacje więc trzeba dopasowywać indywidualnie i często samemu odpowiadać na kwestie (tj. swoimi słowami zgodnie z obowiązującymi regulaminami) :) Każda praca jest trudna dla nowych osób, kwestia nauki i przyzwyczajenia. Osoby pracujące mniej niż 3 miesiące i które się zwalniają nie przez kasę tylko przez "trudność" pracy - dobrze zrobiły, szkoda miejsca dla takich hmm nieporadnych :)

Grażyna
@pracownik

Tak właśnie czytałam opinie i powiem szczerze jestem przerażona nimi. A czy możesz mi powiedzieć jak wygląda szkolenie, ile trwa itp. Będę wdzięczna za odpowiedź :)

JJ
@Grażyna

Przez pierwszy tydzień (czasem półtora) siedzisz z osobą szkolącą i innymi nowymi pracownikami - uczycie się systemów i jakieś pierwsze informacje o reklamacjach. Następnie przez 3/2,5 tyg siedzisz z jedną osobą i się uczysz już rozpatrywania reklamacji - w specjalizacji do której trafisz. Po miesiącu szkoleń siadasz sama i jesteś sprawdzana i wspierana przez lidera/liderkę.

@JJ

Jeśli rekrutujesz się na stanowisko młodszy konsultant doradca klienta biznesowego to twoje szkolenie trwa tydzień a później rozpatrujesz zarówno reklamacje klientów biznesowych jak i indywidywidualnych i nie masz żadnych specjalizacji, tylko robisz wszystko na starych systemach pod okiem nieudolnych liderek, które same wiedzy nie mają ani umiejętności przekazania nawet tej którą mają. O kierownikami to nawet nie wspomnę bo oni wiedza mniej niż pracownik średniego szczebla.

Kasandra
@JJ

A to szkolenio-wdrazanie w obowiązki jest płatne po normalnej stawce, tak?:) Ile osób liczy zespół? Lider ma dużo pracowników pod sobą? Wybiegając w przyszłość, kto zostaje liderami? Firma awansuje pracowników, czy przyjmują osoby z zewnątrz? ;)

@Kasandra

W Polkomtel w dziale reklamacji nie ma stanowiska „lider” to zwykli pracownicy, którym wciśnięto nowych pracowników żeby ich ogarniało. Ci tak zwani liderzy po 10 latach pracy zarabiają 400zl brutto więcej od nowo przyjętej osoby. Szkolenie stanowiskowe jest normalnie płatne jak praca i trwa tydzień jako doradca klienta biznesowego i miesiąc jako doradca klienta indywidualnego. Co jest paradoksem bo w biznesie robią sprawy klientów ze wszystkich segmentów tj. Indywidualnych, jednoosobowe działaności, spółki.

@Pracowniczek

Warto dodać że nikt ich do tego nie zmuszał. Dostali propozycje opieki nad pracownikami i ją przyjęli. I to nie są "zwykli" pracownicy - tylko z doświadczeniem i umiejętnością rozwiązywania problemów (nie wszyscy, ale większość tzw. Liderów).

Pracowniczek

To czemu ci „niezwykli” pracownicy z wieloletnim stażem i umiejętnościami rozwiązywania problemów opiekujący się nowymi pracownikami zarabiają tylko 400zl brutto więcej od nowej osoby i są na stanowisku, które nawet formalnie nie istnieje wiec nie będą go mieli w świadectwie pracy??? Tak samo się zgodzili jak na robienie nadgodzin w soboty i rozpisywanie ich w tygodniu żeby miej zarobić ???ciekawe co na to PIP by powiedział.

@Pracowniczek

1. Zgodzili się na taką kwotę, powtarzam nikt ich nie zmuszał 2. Dokładnie tak jeżeli chodzi o nadgodziny, mogli robić w tygodniu :)

Zostaw merytoryczną opinię o Polkomtel Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Polkomtel Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polkomtel Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 142.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polkomtel Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 101, z czego 10 to opinie pozytywne, 78 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polkomtel Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polkomtel Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polkomtel Sp. z o.o.

Polkomtel Sp. z o.o.