Ranking najlepszych pracodawców w Polsce Top Employers Polska 2023 wyłonił firmy, w których pracuje się najlepiej! Kto znalazł się na szczycie rankingu i jakie czynniki wpłynęły na ich pozycję? Autorzy plebiscytu już od przeszło 30 lat badają politykę personalną pracodawców w różnych krajach.

Top Employers Polska

Pracodawcy w ostatnich latach nie mieli łatwego zadania. Ograniczenia związane w pandemią, niepewność gospodarcza w skali globalnej czy skutki wojny na Ukrainie – wszystko to wpływa również na rynek zatrudnienia. Mimo trudnej sytuacji nie brakowało organizacji, które przystąpiły do badania, a jednocześnie osiągnęły doskonałe wyniki. Kto był laureatem Top Employers Polska w tym roku?

Top Employers Polska 2023 – najlepsi pracodawcy w Polsce wybrani!

Co decyduje o tym, że w danej firmie pracuje się dobrze? Wysokość wynagrodzenia, rodzaj umowy, warunki współpracy, atmosfera w biurze, ciekawe benefity pozapłacowe – wymieniać można by długo. Najlepsi pracodawcy w Polsce dobrze o tym wiedzą i wciąż starają się stworzyć jak najbardziej przyjazne środowisko pracy dla swoich zespołów.

Kim są zwycięzcy rankingu Top Employers Polska 2023? Poniżej znajdziecie listę firm, w których Polakom pracuje się najlepiej! Wytłumaczymy także, jakie kryteria były brane pod uwagę przy wyborze pierwszych miejsc.


ZOBACZ TEŻ:


Top Employers Polska 2023

Kim są najlepsi pracodawcy w Polsce 2023?

Organizacja Top Employers Institute już od przeszło 30 lat bada rynek pracy w poszukiwaniu firm, które najlepiej potrafią zadbać o swoich pracowników. Choć ich siedziba mieści się w Amsterdamie, swoje filie posiadają również w 11 innych krajach – w tym Polsce.


SPRAWDŹ TEŻ:


Tytuł Top Employer otrzymują wyłącznie te firmy, które zakończą dokładne badania i proces weryfikacji z pozytywnym wynikiem. W 2023 roku Top Employers Institute wyróżnił ponad 2000 organizacji w 121 krajach, nadając im ten wyjątkowy tytuł.

Coroczny ranking najlepszych pracodawców w Polsce Top Employers Polska wyłania najlepiej oceniane miejsca pracy w naszym kraju. Kto stał się niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji? Poniżej znajdziecie pełną listę 76 laureatów w kolejności alfabetycznej!

Top Employers - laureaci

Top Employers Polska 2023

Poniżej przedstawiamy listę organizacji, które zostały wyróżnione tytułem Top Employers Polska 2023:

Accenture; Adient Poland Sp. z o.o.; Alcon Polska; Alstom w Polsce; Amadeus Polska Sp. z o.o.; Amazon Fulfillment Poland Sp. z o.o.; Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.; ANWIL S.A.; AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.; Bank Gospodarstwa Krajowego; Bank Ochrony Środowiska S.A.; Bank Pekao S.A.; Baxter Polska Sp. z o. o.; bioMérieux Polska Sp. z o.o.; BNP Paribas Bank Polska S.A.; Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.; British American Tobacco Trading Polska; C.H. Robinson Polska S.A.; Capgemini Polska Sp. z o.o.; CHEP Polska; Chiesi Poland; Clariant; De Heus Sp. z o.o.; DHL Express (Poland) Sp. z o.o.; DHL Global Forwarding Sp. z o.o.; DHL Parcel Poland; DHL Supply Chain; EDP Renewables Polska; Electrolux Poland Sp. z o.o.; Emitel S.A.; GroupM Poland; Grupa Kapitałowa PKP Energetyka; Grupa VELUX w Polsce; HCL Poland sp. z o.o.; Huawei Polska Sp. z o.o.; Imperial Brands in Poland; Inetum Polska; Infosys Poland Sp. z o.o.; ING Bank Śląski S.A.; ING Hubs Poland; JTI Poland; Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. j.; Lafarge Polska; Lidl Polska; LOTTE Wedel; Makro Polska; MAN Trucks Sp.z o.o.; Medtronic Poland Sp. z o.o.; Ministry of Finance; Mleczarnia Turek; Mondelez Polska Sp. z o.o.; Mondi Świecie S.A.; MSD Polska; MTU Aero Engines Polska; Nationale-Nederlanden; NatWest Polska; PepsiCo Consulting Polska Sp. z o.o.; Perfetti Van Melle Polska Sp. z o.o.; Pfizer Polska; PKO Bank Polski; Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.; Provident Polska S.A.; QIAGEN Business Services; Saint-Gobain w Polsce; Santander Bank Polska S.A.; Santander Consumer Bank S.A.; SAP Polska; STU ERGO Hestia S.A.; Superhobby Market Budowlany sp. z o.o. OBI Centrala Systemowa sp. z o.; Takeda Pharma; Takeda SCE; Toyota Financial Services; Unibail-Rodamco-Westfield; UniCredit Poland; Whirlpool Poland; Worldline Poland; Zoetis Poland.

Top Employers - laureaci 2023

Jak wybierano najlepszych pracodawców w Polsce? 

Teraz, kiedy znacie już pełną listę najlepszych pracodawców w Polsce 2023, dowiecie się także, dlaczego to akurat te firmy wybrano spośród pozostałych kandydatów! Autorzy rankingu brali pod uwagę strategie HR i employer brandingowe, wdrażane w firmach, a także to, w jaki sposób budują one kulturę organizacyjną.

Zwycięzcy rankingu otrzymują bowiem nie tylko pozycję na liście, ale i specjalny certyfikat, ważny na terenie całej Europy. Przy wyborze najlepszych pracodawców w Polsce pomaga blisko 200 tys. pracowników!

Oprócz badań polityki personalnej firm, ich zarządców pytano także o ich priorytety i plany na najbliższy czas. Jak się okazuje, dla polskich przedsiębiorców najważniejsze są:

  • zaangażowanie pracowników;
  • rozwijanie umiejętności przywódczych;
  • zmiany organizacyjne i kulturowe.

Część organizacji uzyskało prawo nie tylko do posługiwania się certyfikatem Top Employer Polska, ale również Top Employer Europe.

Uzyskanie takiego tytułu w przypadku organizacji to doskonała wizytówka jako pracodawcy. Jeśli chodzi o przyszłość rynku pracy, ma to ogromne znaczenie. Dlaczego pracodawcy powinni dbać o pracowników tak jak laureaci rankingu? Jest to istotne, ponieważ:

  • w wielu zawodach brakuje wykwalifikowanych pracowników, dlatego należy dbać o aktualnie zatrudnionych;
  • dobry, a przy tym doceniany pracownik wyróżnia się zdecydowanie wyższą lojalnością;
  • zaangażowanie pracowników, które przekłada się na lepsze wyniki, jest w dużej mierze zależne od oferowanych benefitów i udogodnień;
  • koszt wdrożenia nowego pracownika w porównaniu z wyszkoleniem obecnie zatrudnionego jest znacznie wyższy.

Inwestycja w pracowników z pewnością ułatwia uzyskanie odznaczenia najlepszego pracodawcy, co może tylko potwierdzić długa lista laureatów rankingu Top Employers Polska.

Oceń artykuł
3.5/5 (4)