Wsparcie prawnika jako benefit pracowniczy? Niektóre firmy od paru lat wprowadzają ten oryginalny dodatek do wypłaty. Owocowe czwartki i dofinansowanie siłowni już nie wystarczą, by przekonać kandydatów do pracy? Okazuje się, że wybór dostępnych benefitów ewoluuje i zmienia się wraz z zapotrzebowaniem pracowników.

Benefit prawny dla pracowników

Pakiet medyczny, dofinansowanie karnetu na siłownie, owocowe czwartki czy 6-godzinna praca w piątki to najpopularniejsze obecnie benefity pracownicze. Korporacje prześcigają się między sobą, kto oferuje najlepszy wybór dodatków do pensji. Ostatnio coraz większą popularnością wśród dostępnych opcji cieszy się benefit prawny. Czy wsparcie prawnika jako bonus do wynagrodzenia to dobry pomysł? Okazuje się, że z porady prawnej w ciągu roku chciałaby skorzystać spora część Polaków, niestety w związku z kosztami i długim czasem oczekiwania na bezpłatną pomoc prawną, wiele osób rezygnuje ze wsparcia, a pomoc prawnika oferowana przez zakład pracy mogłaby wiele ułatwić i rozwiać wątpliwości w wielu kwestiach.

Rozwód na koszt pracodawcy?

Powszechność pracy zdalnej sprawiła, że jednym z częstszych powodów, dla którego pracownicy korzystający z benefitu prawnego i zgłaszają się do doradcy, jest… rozwód. Nagła zmiana modelu pracy wywołana pandemią koronawirusa sprawiła, że wielu zatrudnionych zaczęło pracować pod jednym dachem ze swoją drugą połówką. To mogło prowadzić do konfliktów, bowiem brak przestrzeni i problem z rozdzieleniem życia prywatnego z zawodowym powodowały napięcie emocjonalne. Mimo że, wielu pracowników ceni sobie home office i po pandemii chce dalej wykonywać swoje obowiązki zawodowe zdalnie, to istnieje spora grupa osób, które chcą wrócić do biura, bowiem będzie to dla nich pewnego rodzaju odskocznia i okazja na wyjście z domu.

Prawnicze wsparcie a potrzeby pracowników

Wspólna izolacja dla wielu par okazała się sprawdzianem uczuć, którego nie udało im się zdać, o czym świadczy ilość pozwów rozwodowych wpływających do polskich sądów. Dla wielu małżeństw ratunkiem okazała się mediacja. Czy wsparcie prawnicze oferowane przez pracodawców powinno być udzielane w kwestii rozwodu? W pewnej firmie oferującej zatrudnionym wsparcie prawnika, pracownicy tłumnie wnioskowali o poradę prawną dotyczącą sprawy rozwodowej. To potwierdza, że taki benefit pracowniczy spełnia swoją rolę i jest chętnie wykorzystywany przez pracujących w danej firmie specjalistów.


Szukasz zatrudnienia na Podlasiu? Zobacz najnowsze oferty pracy w Białymstoku na GoWork.pl!


Czy oferowanie pomocy prawniczej pracownikom zmienia wizerunek danej firmy?

Dodatek do pensji jest niewątpliwym atutem dla pracowników, a oferowanie korzystnych benefitów wpływa pozytywnie na wizerunek danej spółki. Czy ochrona prawna pracowników zapewniona przez pracodawcę to dobry pomysł? Kandydaci, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie konkurencja na rynku jest spora, zwracają szczególną uwagę na proponowane benefity i… są coraz bardziej wybredni. Firmy, które chcą zatrudniać w swoich szeregach najlepszych specjalistów, powinny być przygotowane na zapewnienie przyszłym pracownikom nie tylko adekwatnej pensji i możliwości rozwoju, ale również korzystnych dodatków do pensji, które przekonają ich do podjęcia współpracy właśnie tutaj.

Wsparcie prawnicze jako zachęta do pracy w danej strukturze

Rynek pracownika wymaga od pracodawców większego zaangażowania w ustalanie zasad i warunków współpracy. Czasami trudniejsze od znalezienia dobrego specjalisty, jest jego utrzymanie w danej strukturze i nakłonienie, by to właśnie w tej firmie rozwijał swoją karierę zawodową. Oczywiście taka sytuacja dotyczy zawodów deficytowych, gdzie liczba doświadczonych kandydatów często jest mniejsza niż ilość oferowanych miejsc pracy w danej branży. Zupełnie odwrotnie sytuacja ma się w przypadku, gdy na jedno stanowisko aplikuje spora liczba chętnych. Wtedy to głównie od rodzaju kandydata, a konkretnie prezentowanych przez niego umiejętności i kwalifikacji, zależy decyzja o przyznaniu mu zatrudnienia w danej firmie.

Oceń artykuł
3/5 (2)