Praca po zarządzaniu jest jedną z lepszych posad oferowanych na rynku pracy. Absolwenci tego kierunku mogą zdobyć zatrudnienie w wielu sektorach i dobrze rozwijających się branżach. Co można robić po zarządzaniu? Sprawdź, na jakich stanowiskach wymagane jest takie wykształcenie i czy warto studiować ten kierunek studiów.

Praca-po-zarządzaniu

Znalezienie zatrudnienia po tym kierunku nie jest trudne, ponieważ znajduje on zastosowanie w wielu różnych branżach. Absolwenci zarządzania mogą pracować w wybranej specjalności, stawiając na konkretne zagadnienia i dostosowując obowiązki do swoich oczekiwań. Program studiów jest wystarczająco zróżnicowany, aby perspektywy zawodowe były bardzo szerokie. Możliwa do osiągnięcia jest zarówno praca przedstawiciela handlowego, jak i kariera na stanowiskach kierowniczych w dziale HR. Czy dyplom z zarządzania jest przepustką do udanej kariery? Jaką pracę po zarządzaniu oferuje współczesny rynek pracy?

Praca po zarządzaniu: wymagania

Jednym z kluczowych aspektów podczas wyboru odpowiedniego kierunku studiów jest możliwość zatrudnienia w danym zawodzie. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na kształcenie w zakresie ekonomii, marketingu i finansów. Praca w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi jest możliwa w wielu branżach, a pracodawcy cenią sobie nabyte podczas studiów umiejętności. Najlepsze kierunki studiów oferowane przez uczelnie wyższe powinny dawać kandydatom gwarancję pewnej przyszłości zawodowej.

Co można robić po zarządzaniu?

Zastanawiając się, czy warto studiować zarządzanie, należy wziąć pod uwagę nie tylko obecną kondycję rynku pracy, ale również swoje indywidualne zainteresowania i predyspozycje. Ten kierunek kształcenia ma charakter interdyscyplinarny, dzięki temu daje sporo możliwości na obranie własnej ścieżki zawodowej. Studia oferują wiele specjalności, a twoim zadaniem jest wybór tej, która najbardziej odpowiada twoim planom na przyszłości. Pamiętaj, że samo wykształcenie w CV to za mało, aby dostać wymarzoną posadę. Dla rekruterów liczy się również chęć ciągłego rozwoju i poszerzania własnych kompetencji.

Kim można być po zarządzaniu?

Co po zarządzaniu może zagwarantować dobre zarobki? Absolwenci tego kierunku studiów znajdują zatrudnienie jako managerowie, specjaliści ds. marketingu, HR partnerzy, urzędnicy i analitycy. Możliwości jest mnóstwo, a determinacja połączona z samorozwojem może zapewnić dobrze płatne stanowisko na wysokim szczeblu w danej organizacji.

Jaka-praca-po-zarządzaniu

Jaka praca po zarządzaniu jest możliwa?

Praca po kierunku: zarządzanie jest zależna od wybranej podczas kształcenia specjalności. Uczelnie wyższe oferują wiele możliwości i różne warianty dyscyplin naukowych. Ze względu na obraną na studiach profesje, można liczyć na zatrudnienie w następujących sektorach gospodarki:

Zarządzanie kryzysowe

Ta specjalność uczy postępowania w sytuacjach trudnych. Absolwenci tego kierunku potrafią prawidłowo ocenić zagrożenie i podjąć działania zapobiegające niekorzystnym skutkom danego kryzysu. Na osoby, które ukończyły kształcenie w tym kierunku, czeka praca w służbach mundurowych i organizacjach rządowych.

Zarządzanie jakością

Pracując w tym sektorze, kandydaci muszą znać systemy kontroli jakości w firmach. Ważne jest identyfikowanie potrzeb w przedsiębiorstwach, a jednocześnie opracowywanie i wdrażanie takich rozwiązań. Praca w zarządzaniu jakością jest potrzebna szczególnie w firmach produkcyjnych. Duże biznesy zatrudniają wtedy doświadczonych menedżerów, którzy dbają o jakość tworzonych produktów.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Jaka praca po zarządzaniu zasobami ludzkimi? Ta najpopularniejsza specjalność na studiach daje możliwości zatrudnienia na stanowisku HR managera oraz w dziale kadr. Kontakt z ludźmi i umiejętności komunikacyjne są tutaj najważniejsze.

Komunikacja marketingowa

Marketing i zarządzanie są ze sobą powiązane, a zajęcia z odpowiednich metod promocji i wdrożenia działań reklamowych  w danym przedsiębiorstwie przydadzą się każdemu, kto aplikuje na stanowisko specjalisty ds. marketingu lub PR managera.

Zarządzanie projektami

Co można robić po zarządzaniu? Rozwój kompetencji biznesowych i komunikacyjnych jest kluczowy w karierze team liderów, project managerów i członków zarządu. Świat korporacji i prężnie rozwijających się przedsiębiorstw czeka na absolwentów tej specjalności. Menedżer wyspecjalizowany w odpowiednim planowaniu, a także kontroli nad realizacją zadań pozwoli osiągnąć najlepsze wyniki. Dodatkowo taka osoba może być odpowiedzialna za zarządzanie komunikacją między zespołami projektowymi.

Zarządzanie przedsiębiorstwem

Zastanawiasz się, jak założyć własną firmę? Dobry pomysł nie wystarczy. Umiejętności i specjalistyczna wiedza z zarządzania przedsiębiorstwem znacznie usprawnią kierowanie daną spółką i zagwarantują prężny rozwój danego startup’u.

Zarządzanie w administracji publicznej

Dobra praca po zarządzaniu jest możliwa również w administracji publicznej i polityce. Nauka z obsługi wszelkiego rodzaju instytucji jest ceniona podczas rekrutacji na stanowiska doradców czy konsultantów sektora publicznego.

Zarządzanie sprzedażą 

Co można robić po zarządzaniu sprzedażą? Praca jako Key Account Manager czy przedstawiciel handlowy to dobra opcja dla wszystkich, którzy swoimi działaniami i wytrwałością chcą pobić wszelkie rekordy sprzedaży i prężnie realizować założenia budżetowe. Wysokie premie będą często bardzo mocną motywacją do rozwoju.

Zarządzanie finansami

Ścieżka kariery po kierunku zarządzania może ewoluować na stanowiska związane z podejmowaniem decyzji finansowych. Tutaj ważna będzie wiedza z zakresu inwestowania i pozyskiwania kapitału. Praca jako analityk czy kontroler finansowy wymaga również umiejętności dotyczących zarządzania ryzykiem.

Jaka-praca-jest-możliwa-po-zarządzaniu

Gdzie można pracować po zarządzaniu?

Wiele rozwijających się branż stawia na kandydatów z dyplomem studiów wyższych. Gdzie można pracować po zarządzaniu? Ten kierunek kształcenia otwiera furtkę do kariery w różnego rodzaju sektorach gospodarki. Branże handlowa, przemysłowa i ekonomiczna oferują wiele miejsc pracy, w których niezbędne są zdobyte na studiach umiejętności. Dobrego zatrudnienia warto szukać także w środowisku biznesowym, które ceni sobie wykwalifikowanych specjalistów po zarządzaniu.

Praca po zarządzaniu: zarobki

Średnie miesięczne wynagrodzenie absolwentów zarządzania to 4500 zł brutto. Zarobki są uzależnione od zajmowanego stanowiska. Osoby świeżo po studiach będą zarabiały mniej, jednak oferowana przez pracodawców ścieżka rozwoju i możliwości awansu mogą zagwarantować stopniowe zwiększania zarobków, aż do około 9 000 zł brutto! Czy studia z zarządzania gwarantują dobre zarobki? Wiele zależy od branży, w której pracujemy. Najlepszą pensję oferuje sektor biznesowy.

Czy po zarządzaniu jest praca?

Wybór odpowiedniego kierunku studiów to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. W końcu zdobywanie wykształcenia wymaga wielu lat poświęceń, nauki i dyscypliny, a każdy magister tuż po zakończeniu nauki chce rozpocząć karierę zawodową, która przyniesie wiele satysfakcji i dobre zarobki. Czy po zarządzaniu jest praca? Wiele branż ceni sobie absolwentów tego kierunku, a studia oferują ciekawe przedmioty i przekazują wartościową wiedzę, którą można wykorzystać na wielu stanowiskach. Chęć zdobywania nowych umiejętności i determinacja w dążeniu do celu połączona z dyplomem z zarządzania może być kluczem do sukcesu zawodowego.

Oceń artykuł
3.7/5 (57)