Stomil

Nekla

Opinie o Stomil

ijklm 2016-09-07 21:04:35
racja- podwyżki dopiero po roku pracy (są co rok niby), ale premie co miesiąc niby jak sie zespoły wyrabiają - np teraz firma wyrobiła się ponad budżet to premie i podwyżki były . - ale ogólnie lepiej wychodzi sie na akordzie, lub ewentualnie jako brygadzista , bo wszelkie godzinówki , zadaniówki w tej firmie to śmiech :P:) - ale to też zależy od konkretnej osoby starającej się/pracującej w aligatorze i od tego czy i gdzie chce robić - czasem wystarczy dostać sie na pozornie kiepskie i małoatrakcyjne stanowisko, ale po krótkim czasie wszystko sie może zmienić.... - i jak to mawiają "ostatni będą pierwszymi!"
sexmasterka 2016-09-08 19:30:43
wiadomo coś o tych kamerach które mają być potajemnie pozakładane w zakładzie? (kontrola, i inne newralgiczne miejsca w których podejrzewa sie pracowników o "nicnierobienie" ?) - słyszalam ,że mają być ale kiedy ? - lepiej aby zarząd nie wtykał nosa w "sprawy pracownicze" ? :):P - niech pilnują siebie nawzajem (co im zresztą świetnie wychodzi :) ) - i niech dbają o jak najwyższe wypłaty pracowników - bo ponoć co druga osoba na gumie , jest albo na wypowiedzeniu, albo planuje odejść :):P - także kasy kasy ! - zarządzie! - bo inne firmy konkurują z aligatorem.... - a są jeszcze ukraińcy - przepraszam.... -sorry!:):P
comorus 2016-09-11 17:44:29
Racja - prawdą jest ,że co druga osoba na gumie jest albo na wypowiedzeniu, albo przymierza się do odejśćia - ludia nie będą robić zbyt długo w takich warunkach za 1500zł netto/miesiąc! :( - taka jest smutna prawda, i przez to na tym dziale (p1) rotacja ludzi zawsze będzie ogromna - proste -słaba płaca- to i ludie porobią, wyczują co i jak i odchodzą :( - tam gdzie płacą dobrze to ludzie się tak nie zmieniają - od razu wiadomo komu pasuje ta robota - jeśli nie zmienił działu i ciągle od np 6-7 lat robi cały czas tam gdzie robi - to oznacza ,że nie ma źle - proste!
comorus 2016-09-11 17:45:40
a co do podwyżek - to były w zeszłym miesiącu nie wiem kto ile dostał - ponoć ci co na godzinówce i na stałej pensji miesięcznej dostali 80zł netto
orub 2016-09-13 10:14:45
:P:) - @up - chyba traner-animator szwabsko-ukraińskiego cyrku -aligator nekla :P:)!
hansklos 2016-09-13 10:15:46
pozdro dla pierduśnic z kontroli NA GUMIE !:P
maciejewska 2016-09-17 20:11:15
? -co to za stanowisko trenerskie? - czy chodzi o posade kierownika elektryków/mechaników? Bo ten z gniezna już odszedł :P:)?!
olo 2016-09-18 19:56:24
? - jaki olsztyn!!!!!??? - my to o aligator nekla dyskutujemy!!!!!!!!!!
batuta 2016-09-21 20:03:48
@UP ???????????????!!!!! :( OMG ! - człowieku !!!!- czytaj ze zrozumieniem - myślenie nie boli !!!!! - ALIGATOR NEKLA !!!! - ZAWORY , DO OPUN I DYNTEK, ELEMENTY GUMOWE - GUMOWO METALOWE, PRODUKCJA IDZIE W MILIONY SZTUK !!!!! - a nie stacje paliw czy sport!!!!! :(:P:)
ogur 2016-09-22 17:35:44
@up - czytaj nagłówek/tytuł tematu !!!!- "STOMIL- NEKLA" !!!!! pisze jak byk przecież ! - boże!!!!!
kop 2016-09-25 16:35:17
zależy na jakim dziale .......? bo możesz mieć 1400 a możesz mieć 3500 :)
kolo 2016-09-26 19:28:43
@up ? !? - nie ma takiego ogłoszenia !!!!!
intruz 2016-09-27 10:11:23
Ja ostrzegę przed księgowością. Nienajlepsze zarobki choć tragedii nie ma (zresztą zależy ile zażądasz na start), ale pracownik lekko mówiąc nieszanowany, choć powinno się użyć bardziej dosadnego stwierdzenia. Rotacja najlepiej świadczy o tym - rzadko kto wytrzymuje więcej niż rok. Główna niestety chroniona przez zarząd. Omijać szeeeeerokim łukiem!!!
stomil 2016-09-29 17:21:26
Jak zakłady średzkie z okresu PRL-u poradziły sobie w kapitalizmie? W większości, niestety, nie poradziły sobie. Przestał istnieć samodzielny „Stomil” (wszedł w powiązania z grupą ALIGATOR), i „wyemigrował” do Nekli.

FaGaMet czyli Stomil czyli... no właśnie prężny Stomil jak wszystkie PRLowskie wielkie zakłady przeżywał w nowej sytuacji rynkowej na początku lat 90-tych spore trudności, tym bardziej, że piętrzyły się problemy z niedokończonymi wielkimi inwestycjami lat 80-tych. Wreszcie mariaż z firmą ALIGATOR, niemieckim potentatem przemysłu gumowego o przedwojennych tradycjach okazał się czynnikiem stabilizacyjnym. Nie uchroniło to jednak Środy od "wyprowadzki" Stomila do nowo wybudowanego zakładu w Nekli. Dawny biurowiec zamieniono na blok mieszkalny.
stomil 2016-09-29 17:23:06
Historia zakładów STOMIL na rynku motoryzacyjnym, sięga lat 50-tych. W 1956 zakład rozpoczyna swoją działalność pod szyldem FAGAMET w Poznaniu, produkując zawory do opon samochodowych. W związku z dynamicznym rozwojem, w latach 60-tych,
Poprzednia siedziba spółki – Środa Wlkp.
przemysłu motoryzacyjnego, zapada decyzja o budowie nowego zakładu, którego lokalizacja zostaje wyznaczona w Środzie Wlkp. Nowy zakład zostaje oddany do użytku w listopadzie 1968. W następnych latach działalności zakład poszerza asortyment produkowanych wyrobów.

W okresie przemian ustrojowych w Polsce, w latach 90-tych, Stomil zostaje przekształcony na Spółkę z ograniczona odpowiedzialnością Posiadając 100% udziałów Skarbu Państwa i zatrudniając 294 pracowników, spółka kontynuuje produkcję zaworów do ogumienia oraz szeroką gamę artykułów metalowych i gumowo - metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego.

W 1995 roku inwestorzy amerykańscy nabywają od Skarbu Państwa 100% udziałów. Wtedy też, Spółka nawiązuje współpracę z firmami niemieckimi: m. in. Freudenberg oraz Lear Corporation. Europejskie know-how, nowoczesny system zarządzania procesami pracy, przyspieszają rozwój średzkiego Stomila.

Od tej pory w STOMILU, coraz częściej, dochodzi do spotkań amerykańskich właścicieli z firmą Alligator. W międzyczasie Spółka uzyskuje certyfikat Systemu Zarządzania Jakością 9001-2000, co stwarza możliwości szerszego rozwoju oraz kooperacji z najlepszymi firmami branży motoryzacyjnej.
Nowa siedziba spółki - Nekla

Prężny rozwój firmy skłania do nabycia przez Firmę ALLIGATOR pozostałej części udziałów. Alligator staje się jedynym udziałowcem Stomil, posiadając 100% udziałów, co ma miejsce w 2002 roku. Od tego czasu rozwój firmy zaczyna przybierać tempa. Stomil nawiązuje owocne kontakty handlowe na terenie Europy Zachodniej oraz rozpoczyna ekspansję na rynki wschodnie i Europę południową.

Wskutek zwiększającej się produkcji, a także konieczności przejęcia produkcji po likwidowanym zakładzie w Mühlheim, należącym do udziałowca, zapada decyzja o rozbudowie średzkiego STOMILA.

Na początku 2005r. Spółka STOMIL staje się właścicielem nabytego terenu w Nekli. Po rocznych przygotowaniach w 2007 roku Spółka Stomil rozpoczyna działalność w nowej siedzibie spółki.
kghm miedz 2016-09-30 20:42:32
@up
hahahahah - nie bądź żałosny/a ! - przecież to do stomil olsztyn ! - a my tu o stomil nekla gadamy !!!! - CZYTAJ CZYTAJ I JESZCZE RAZ CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM !!!!- MYŚLNIE NIE BOLI !!!!!

"Treść ogłoszenia Stomil Olsztyn S.A. poszukuje kandydatów na stanowisko Animator oraz Trener piłki nożnej grup dziecięcych i młodzieżowych.

Czytaj więcej: http( usunięte przez administratora )
romek2 2016-10-06 11:54:56
@up
stomil nekla nie szuka przedstawicieli handlowych w wielu wojewudztwach!!! - chyba pomyliłeś działy?:P:)
sir 2016-10-20 19:15:42
YES SIR !!!!!!
krokodyl 2016-10-28 11:15:30
komu nie pasi w aligatorze to won do volkswagena uciekać ! :)
bali 2016-10-28 11:16:34
Wiadomo coś po ile na gwiazdke w tym roku? (CZY świąteczne coś poszło w góre?)
bali 2016-10-28 11:17:43
aktualnie poszukują:
mechanik
elektryk
nastawiacz na gume
bociek 2016-11-07 15:47:28
nie polecam nikomu - krótko i na temat!
papi 2016-11-08 18:35:21
teraz bendom niższe wypłaty - na świąteczne zbierają :):P!
załoga działu 2016-11-09 16:26:38
Drogi kierowniku
"Dziękujemy" serdecznie za obniżenie wypłat w tym miesiącu i mamy nadzieje ,że niedługo jak mówiłeś odejdziesz już na zasłużoną emeryturę - i zakład wreszcie zacznie normalnie płacić!

wszystkiego najgorszego - załoga
załoga działu 2016-11-09 16:26:51
Drogi kierowniku

wszystkiego najgorszego - załoga
korsik 2016-11-10 19:55:31
@up
Racja - ostatnie wypłaty w stomil nekla to śmiech na sali :P!:) - ktoś niezłą pule zgarnął (różnica wypłat pracowniczych za zeszły miesiąc w stosunku do tego) - i wiadomo kto :P:) ! - życzymy temu panu szybkiej - jak najszybszej emerytury!
korsik 2016-11-10 19:57:01
ponadto roboty coraz więcej , kasy coraz mniej , idą święta - muszą dozbierać :):P i utrzymać całą bande darmozjadów w biurach ! hahahahha
arbalas 2016-11-13 17:17:13
ta firma to dno - i tyle ! polacy robiom jak chińczyki :):P:(
arbalas 2016-11-13 17:17:45
i jeszcze sie na to godzą !
pup 2016-11-13 17:19:51
HAHAHA !:
Sprzątaczka Nekla
Alligator-Polska sp. z o.o. Umowa na okres próbny 2000.00 PLN od 2016-11-10 do 2016-11-25
sprzątaczka tyle co robotnik ma :P! - gdzie tu logika!?
Nama 2016-11-21 14:57:37
Ja z zapytaniem. Ktos ma maila do kadr w Stomil Nekla???Bede wdzieczna
kadry 2016-11-21 19:33:40
D.Nowicka@alligator-polska.com
Nama 2016-11-21 19:47:18
Na 100 % Nekla?
podwyzki 2016-11-27 11:31:22
od nowego roku ponoć podwyżki o złotówe na godzine plus na akordzie ! - średnio po stówce netto pewno dojdzie :)
okł 2016-11-27 16:10:59
Zakład pracuje do 16.12.2016r - potem święta - tak można wywnioskować z ogłoszeń w gazecie :P:)!

tak na marginesie to, potrzebują do:
-kontrola jakośći (ale nie wiadomo gdzie?)
-automaty tokarskie
-jakiś koordynator czy główny kontroler czy coś ?!
-i bodaj księgową
kadry 2016-11-27 16:12:21
TAK potwierdzamy- to jest nowy mejl do kadr - pani prusak już nie ma - do pani nowickiej kierować podania:)

D.Nowicka@alligator-polska.com
łobuz 2016-11-28 23:18:17
a co sie stało że jej nie ma P. Prusak , i jakie tam wolne od 16 grudnia prędzej od 23 grudnia wolne bedzie, no i ciekawe dla kogo podwyzki czyli na jakim dziale
łobuz 2016-11-29 19:32:51
technolog mile widziany - nowa oferta pracy aligator nekla !!!!

pewno biurowi mają wolne wcześniej! ?
łobuz 2016-11-29 19:34:41
jeszcze im mało tych darmozjadów w biurach !? :):P:(
ja 2016-11-29 20:48:36
To dlaczego jej nie ma to jej sprawa.

Odnośnie wolnego, to darmozjady z biur pracują do 23 i znaczna ich część jest na inwenturze między świętami a nowym rokiem (28-31.12), tak więc jedynie wyzyskiwani pracownicy produkcyjni mają więcej wolnego.
łobuz 2016-11-30 00:18:29
inwenturę to już z biura zaczynają powoli robić wiec na pewno nie pójdą po świętach do pracy :P wiec cały zakład ma wolne po świętach , ja to były wywieszki
łobuz 2016-12-02 00:06:33
no i kolejni odeszli ......... powodzenia im dalej w życiu :D
akord 2016-12-04 18:11:08
Co to wogóle jest za system płac - akordy grupowe jakieś ?!!!! - toż to już przeżytek! - powinno być jak w innych zakładach - podstawa plus dodatki /i premie - uzależnione od wykonalnośći , a nie akordy!!!! - przy których człek nie wie na kogo robi i ile wogóle dostanie na wypłate!?
Dlatego - drogi zarządzie!..... - ZMIENIĆ SYSTEM PŁAC W TYM ZAKŁADZIE DLA PRACOWNIKÓW - bo inaczej to ich potracicie i sami zaczniecie robić na tych starych maszynach - ciekawe jak to będzie?!:P:)
akord 2016-12-04 18:11:38
ja 2016-12-04 22:00:31
Po co bzdury piszesz, jak nie wiesz? To była inwentura środków trwałych (trzeba ją robić raz na kilka lat). Inwentura materiałów, wyrobów itd. jest po świętach, tak jak wcześniej pisałem. Nie szukaj spisków tam gdzie ich nie ma.
ja 2016-12-04 22:07:11
Zdajesz sobie sprawę z tego, że jest coś takiego jak ochrona danych osobowych? Może pan J. nie życzy sobie, aby ktoś pisał o nim z nazwiska?
Niestety muszę Cię kolejny raz rozczarować, bo znowu się mylisz. To że jeździ nowym samochodem, to zauważyłeś, a że jego 508 nadal jest na firmowym parkingu, to już nie? Tak się składa, że "przejął" go dział sprzedaży i nadal jest własnością firmy.
Nie chcę bronić tej firmy, bo uważam, że w wielu kwestiach to jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ale nie lubię jak ktoś pisze bzdury, o czymś o czym nie ma pojęcia.:) Pozdrawiam
ja 2016-12-05 11:16:16
ja 2016-12-05 11:23:45
Błąd - ale jest już przejęty ! - także sie mylisz! - a to ,że jest własnościom firmy to nieistotne - ważne kto nim teraz jeździ i to ,że ten kto go miał (j.j.) jeździ teraz NOWĄ skodą superB za 121 000 zł ! - i PO CO MU ona!? - czy tamten był zły?! , popsuty? - lepiej było by wydać te pieniążki na podwyżki / lepsze premie /świąteczne dla pracowników - by sie ucieszyli i rodziną godziwe święta wyprawili !!!!! - a nie wy im jeszcze z wypłat odbieracie!!!??? - i na święta dzień przed wigilią świgniecie ludzią po 3-4 stówki w porywach - i co???? to mają być dla nich święta?! - nie ośmieszajcie sie - taka firma to powinna dać o wiele więcej , i świą teczne powinno być wypłacane od razu z wypłatą za listopad - jak w innych zakładach!
ja 2016-12-05 11:24:22
Błąd - ale jest już przejęty ! - także sie mylisz! - a to ,że jest własnościom firmy to nieistotne - ważne kto nim teraz jeździ i to ,że ten kto go miał (j.j.) jeździ teraz NOWĄ skodą superB za 121 000 zł ! - i PO CO MU ona!? - czy tamten był zły?! , popsuty? - lepiej było by wydać te pieniążki na podwyżki / lepsze premie /świąteczne dla pracowników - by sie ucieszyli i rodziną godziwe święta wyprawili !!!!! - a nie wy im jeszcze z wypłat odbieracie!!!??? - i na święta dzień przed wigilią świgniecie ludzią po 3-4 stówki w porywach - i co???? to mają być dla nich święta?! - nie ośmieszajcie sie - taka firma to powinna dać o wiele więcej , i świąteczne powinno być wypłacane od razu z wypłatą za listopad - jak w innych zakładach!
ja 2016-12-05 19:37:47
Jeżdżą pracownicy działu sprzedaży. Po co im drugi samochód, to nie wiem, ale niech mają. Zarówno jeden jak i drugi samochód J.J. tak jak wszystkie pozostałe w firmie były w leasing i trochę inaczej to wygląda niż wyłożenie 120k od ręki na stół. Tak to niestety już jest, że są stanowiska uprzywilejowane i takie, które są kopane w cztery litery przez cały czas. Ale tak niestety jest, było i będzie. Co do premii itd to w większości się z Tobą zgadzam.
Zostaw swoją opinię o Stomil - Nekla
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stomil