Fibrax Sanok Sp. z o.o.

Opinie o Fibrax Sanok Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Halina Banasiewicz

Pracownik firmy - Koordynator do spraw jakości

13.11.2023 01:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Fibrax Sanok sp. z o.o. jest częścią globalnej grupy Fibrax Ltd, której siedziba mieści się w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Działamy na rynku od ponad 20 lat, a nasze wyroby trafiają do odbiorców na całym świecie.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Halina Banasiewiczikona wywiad

W związku z dynamicznym rozwojem firmy Fibrax oraz wzrostem potrzeb produkcyjnych w 2001 roku podjęto decyzję o założeniu nowego oddziału w Sanoku. Umiejscowienie placówki w tym mieście umożliwiło przesunięcie części produkcji z Wielkiej Brytanii do naszego zakładu oraz sprawniejsze wysyłanie wyrobów na rynek europejski. Początkowo cała produkcja odbywała się w halach produkcyjnych zlokalizowanych przy ulicy Reymonta. W związku z szybkim rozwojem usług i poszerzaniem asortymentu, w 2016 roku podjęto decyzje o budowie nowej, większej hali produkcyjnej przy ulicy Okrzei, w której do teraz pracujemy.

Jak obecnie wygląda Państwa branża?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Obecnie branża motoryzacyjna boryka się z wieloma poważnymi problemami. Kiedy udało nam się przejść przez zawirowania spowodowane pandemią oraz kryzys w łańcuchach dostaw, rozpoczęła się wojna na Ukrainie, która wywołała kryzys energetyczny. Następnie pojawiły się problemy z inflacją i ogromnym wzrostem cen. Mimo wszystko udało nam się przetrwać ten trudny czas, a nawet poszerzyć ofertę produkcyjną. Mamy nadzieję, że to, co złe jest już za nami, choć branżę motoryzacyjną czeka jeszcze wiele wyzwań związanych na przykład z koniecznością wprowadzenia mobilności zeroemisyjnej.

Jak oceniają Państwo obecny rok w firmie?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Obecny rok był dla naszej firmy bardzo dobrym czasem. W drugiej połowie roku zamontowaliśmy w zakładzie nowe maszyny, na których już rozpoczęliśmy produkcję. Dla każdego pracownika jest to czas nauki. Musimy poznać zarówno nowe maszyny, jak i wyroby, które będziemy produkowali. Jest to dla nas bardzo stresujący okres, ale dający ogromne możliwości dla zakładu. Być może to wszystko będzie wiązało się koniecznością zatrudnienia dodatkowych pracowników.

Jak wygląda struktura organizacyjna Państwa firmy?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Wszystkie osoby w naszej firmie zatrudnione są na podstawie umowy o pracę. Ze względu na potrzeby organizacyjne oraz zapewnienie ciągłości produkcji pracownicy fizyczni pracują od poniedziałku do piątku w systemie trzyzmianowym. Kiedy mamy więcej zamówień, pojawia się również potrzeba pracy w soboty, która oczywiście jest dodatkowo wynagradzana. Pracownicy podzieleni są na różne działy, a ich kooperacja zapewnia regularność produkcji.

Jakie są to działy?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Najliczniejszą grupą pracowników są operatorzy maszyn odpowiadający za produkcję wyrobów. To dzięki nim gotowe uszczelki trafiają do klientów. Ich praca jest trudna i bardzo odpowiedzialna, gdyż, jak wiadomo, w dzisiejszych czasach priorytetem jest zadowolenie klienta, a bywa, że jest on bardzo wymagający. W naszej strukturze wyróżniamy także Dział Utrzymania Ruchu. Pracujący w nim mechanicy odpowiadają za sprawność maszyn oraz form, na których odbywa się produkcja. Dalej mogę wymienić Dział Kontroli Jakości. Praca zatrudnionych w nim osób polega na sprawdzeniu zgodności wszystkich użytych materiałów i komponentów, oraz nadzorem nad procesem produkcyjnym w taki sposób, aby dostarczane do klienta wyroby miały jak najlepszą jakość. Ponadto w firmie posiadamy laboratorium, w którym badamy wyroby oraz komponenty własne, oraz te przychodzące z zewnątrz. Analizujemy także wyniki badań, aby produkowane wyroby były zgodne z wszelkimi normami i wymaganiami klienta. Ostatnim ogniwem działającym w naszej firmie jest Dział Logistyki, który skutecznie zarządza przepływem materiałów między magazynami oraz przygotowuje terminowe wysyłki. Pracuje także u nas Pani dbająca o czystość na całym zakładzie. Nad wszystkimi tymi działami pieczę sprawują kierownicy, kadrowe, księgowe i cały zarząd zakładu. Są to pracownicy biurowi, którzy pracują od poniedziałku do piątku od 8 do 16. Dbają oni o obecnych klientów, pozyskanie nowych kontrahentów, a także zajmują się wszelkimi sprawami osób zatrudnionych w zakładzie.

Jakich umiejętności poszukują Państwo u pracowników?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Na pewno chcielibyśmy, aby osoby pracujące u nas były: uczciwe, punktualne i odpowiedzialne. Cenimy sobie także: odporność na stres, dobrą organizację czasu, umiejętność pracy w zespole, oraz oczywiście chęci do pracy. Najbliższy okres pokaże, czy nasze potrzeby będą tak duże, by zatrudnić nowe osoby.

Jak wygląda proces wdrożenia w Państwa firmie?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Nowi pracownicy przez pierwszy miesiąc przechodzą szkolenie i powoli wdrażają się w obowiązki. Kierownik danego działu zapoznaje ich z halą oraz przedstawia zakres prac, które będą wykonywać. Wyposaża ich także w odpowiednie narzędzia, a po szkoleniu BHP przekazuje pod opiekę brygadzistów. Nowi pracownicy pod okiem starszych operatorów powoli rozpoczynają pracę na maszynach. Wyroby przez nich wykonywane są sprawdzane tak, aby do klienta trafił odpowiedni towar.

W jaki sposób dbacie Państwo o pracowników?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Pracownicy mogą skorzystać z grupowego ubezpieczenia na życie, a także w ramach dodatkowego ubezpieczenia z opieki medycznej. W zakładzie działa ZFŚS, z którego wypłacane są środki na "Wczasy pod gruszą" oraz dodatki pieniężne w okresie świąt. W ramach funduszu świadczeń socjalnych można też starać się o zapomogę w trudnej sytuacji życiowej. Jeżeli jest taka potrzeba, to organizowane są dla pracowników szkolenia i kursy. Co miesiąc przeprowadzamy anonimową ankietę, która pozwala wyłapać aktualne problemy i potrzeby zatrudnionych osób.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Halina Banasiewiczikona wywiad

Nowe technologie oraz roboty przemysłowe nabyte w tym roku przez firmę są dla nas dużym skokiem rozwojowym, ale także nowością, z którą obecnie się mierzymy. Początki zawsze bywają trudne, jednak kiedy nauczymy się na nich sprawnie pracować, to będziemy jasno patrzeć w przyszłość. Tego życzę sobie i firmie na następne co najmniej 20 lat.

Jolka Nowy wpis

Jest jakaś praca dla osób na stanowisku Key Account Manager? Myślałam, że jest ogłoszenie, ale teraz patrzę że to sierpień. A nie do sierpnia, tak jak myślałam. Jak coś to jakie są aktualne godziny pracy? Nigdzie nie widzę żadnej informacji, wtedy też tak było w sumie ogólnikowo tylko napisane o tym, że są elastyczne godziny.

Nowy wpis

Już służę odpowiedzią. Opinia zawiera dane nieprawdziwe oraz wrażliwe dla firmy. Stawka płacy minimalnej dla umów o pracę w Polsce obecnie nie wynosi tyle ile było w opinii. Wiec to jest informacja nieprawdziwa. Po drugie, nie można operować konkretnymi stawkami (nawet jeśli one są nieprawdziwe) w odniesieniu do firmy bo są to dane wrażliwe.

Hejka, szukam pracy najlepiej na produkcje. Nie znalazłam ogłoszenia żadnego, ale wy może się orientujecie czy szukają ludzi? Może dałoby się zatrudnić?? Warto iść z cv do biura? Martwi mnie tylko to, co napisaliście niżej, że są konflikty na każdym szczeblu.. serio tak jest?? Może więcej osób mi to potwierdzić? Czemu tak jest?

Operator Nowy wpis

przyjęcia na pewno są bo ludzi jest mało, konflikty na produkcji np są spowodowane tym że jedni operatorzy (usunięte przez administratora) na każdym detalu i mają taką stawkę lub mniejszą niż ci którzy mają 2 lewe ręce i chodzą na lajciki bo do niczego innego się nie nadają

Czyżby tam na górze zapomnieli, że przyszedł nowy rok i pasowało by dać ludziom jakieś podwyżki? Czy co rok trzeba chodzić i się samemu prosić? Gdzie są podwyżki które były obiecane w Październiku (2023). Trochę śmieszne na kwitku będzie to wyglądać jak z tymi wszystkimi wspaniałymi premiami (frekfencyjna, uznaniowa) i dodatkiem nocnym będzie dopłata do najniższej 2-3 stówki...

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fibrax Sanok Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko Koordynator ds. zarzadzania jakością - Pełnomocnik ds. systemu zarządzania powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

Cześć, podzieli się ktoś informacjami na temat rekrutacji na stanowiska kierownicze w firmie? Jak wygląda cały proces, ile jest etapów? :) W tamtym roku szukali Kierownika ds. kluczowych klientów, nie ukrywam, że takie stanowisko by mnie interesowało, czy też inne powiązane ze sprzedażą. Niedawno ktoś wspomniał, że nie płaca adekwatnie do obowiązków. Podacie orientacyjne widełki w przypadku tego stanowiska? Jakby nie patrzeć, odpowiedzialność jest duża. Jak wygląda praca przy projektach, organizacja? Wszystko sprawnie idzie? :)

Kierowników teraz chyba nie przyjmują bo jest ich więcej niż ludzi na produkcji, gdzie się nie popatrzysz tam jakiś kierownik, zjeść spokojnie nie można bo jak lodówkę na jadalni otworzysz to kierownik w niej siedzi

Danuta

No ja kojarzę, że 8 miesięcy temu taka oferta była na tego kierownika. A zespoły są duże? Narzekasz, że tak dużo osób jest na kierowniczych stanowiskach, a może tyle potrzeba? No i czy nie zwalniają się, nie ma rotacji wśród nich? Mam nadzieję, że trafi się jakaś oferta nowa albo jest

@ktos

Czy w firmie panuje przyjazna atmosfera wśród pracowników?

@do ktos
@@ktos

Nie, nie jest przyjazna, są konflikty wśród pracowników każdego szczebla

Czy zarobki oferowane przez Fibrax Sanok Sp. z o.o. są adekwatne do zakresu obowiązków?

nie są, jeśli nie wyjdzie się w sobotę żeby dodatkowo coś sobie dorobić to lekko powyżej najniższej krajowej

Lekko to ile, 100 zł, 150? A za takie wyjście w sobotę ile można dostać? Z góry dzięki za odpis.

Irena

Ktoś napisałby dokładnie jakie są zarobki operatora procesu produkcji wyrobów gumowych? Wisi ogłoszenie na Brzozowiaku, piszą, że stawka godzinowa + premia produkcyjna oraz frekwencyjna. Ile to PLN razem, albo oddzielnie?

O ile więcej dali po tych podwyżkach ze zeszłego roku? Jaka konkretnie stawka jest za nocki, bo wydaje mi się dosyć mało?

Jakie warunki pracy są w Fibrax Sanok Sp. z o.o.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku brak?

Szatnia i jadalnia są, w jadalni miejsce na naczynia, zlewy, lodówka, mikrofala, czajniki elektryczne. Dojazd we własnym zakresie

Jolanta

wrotki za niego nie ma, skoro tego nie podkreślasz? a jest tu cokolwiek za co innego mieliby zwracać? i to co opisałeś to już cały socjal firmowy? czy na coś jeszcze można śmiało liczyć?

@Jolanta

Jedynie co zwracają to ekwiwalent za pranie ubrań (około 30zł), social to dodatkowe pieniądze na Boże Narodzenie, Wielkanoc i wczasy pod gruszą. Ale z tymi pieniędzmi też różnie, kiedyś miało być na Wielkanoc od 200 do 300zł ale nie wypłacili i dopiero w czerwcu dali po 100zł.

TeżPracownik

Takiej sytuacji to ja nie pamiętam. Ostatnio były pieniądze na Boże Narodzenie i stawki były jakoś od 650zł. Grusza też była całkiem spora. Co jak co, ale socjala pilnują

@TeżPracownik

To sobie przypomnij, bo tak bylo 2 lata temu. Pisałem o Wielkanocy a nie Bożym narodzeniu.

Weronika

Ostatnia opinia nasunęła mi pytanie. Bo ponoć umowę zlecenie dostaje się najpierw na miesiąc. A później co dalej z umową? Jaką się dostaje i na ile?

Zxx
@Weronika

Następna umowa jest o pracę. Zależy na ile ale srednio na 2-3 msce

Ewelina
@Zxx

A jak się skończy to dają na czas nieokreślony czy znowu na jakieś 3 miesiące?

Edward

Dzieki że o tym napisałeś bo info mi się przyda. Przeczytałem tu że pensje nie przekraczały 2500 zł. Nadal takie niskie zarobki? Nie można sobie dorobić po godzinach?

Natalia

To pracodawca nic nie robi w te upały? Mam nadzieję że chociaż wodę wam zapewnia?

Natalia

A nie wiesz jakie są normy BHP odnośnie temperatury na hali? Ciekawa jestem czy się w nich mieszczą

Przemysław

Ilu Was tam jest na tej hali?

@Przemysław

Teraz to różnie, bo ludzi pozwalniali, albo sami się zwolnili. Z produkcji około 12 osób do tego KJ, UTR się kręci, ktoś z logistyki

Irena

KJ, UTR? Co to za działy? :0 Możesz rozwinąć skróty?

Pracowników
@Irena

KJ kontrola jakości, UTR utrzymanie ruchu

Natalia

A to jakie są zasady premiowania że ludzie się tak boją, że jej nie dostaną?

Czy nowo zatrudnione osoby w Fibrax Sanok Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Umowa zlecenie na miesiąc

Xxxx

Zamiast wystawiać durne ogłoszenia o "atrakcyjnych" zarobkach [2400 na rękę(śmiech)] próbując przyciągnąć nowych pracowników to dajcie zarobić doświadczonym pracownikom! Ilu ludzi jeszcze musi złożyć wypowiedzenia??? Kto będzie pracował? Teraz bierzecie byle kogo aby tylko przy maszynie stał a inni na nich robią bo premii szkoda. Za chwilę Jacek rano będzie pod sklepem stał i pytał meneli czy na wino chcą zarobić i pod maszynę przywoził. Oczy się wam otworzą jak już będzie za późno.

Justyna
@Xxxx

W takim razie może napisałbyś ile zarabia w Fibraxie doświadczony pracownik? :P Rozumiem, że nie jesteś zadowolony z wysokości pensji, a czy można ubiegać się w firmie o podwyżkę?

xxxx
@Justyna

podam przykład dziewczyn ze stażem powyżej 3lat od 2200 do 2500 z małym hakiem, więc to nie jest jakaś rewelacja

@pracownik a zapowiedzieli wam podwyżki?

racownik
@Marek

to lepiej niech zapowiedzą bo jak jeszcze pare ludzi się zwolni to będą w ciemniej (usunięte przez administratora) a widzą chyba że nowi za bardzo robić nie chcą

czy w tym roku nie należą się nam podwyżki?

Kamil

Napiszcie rzetelna opinie o tej firmie!

szukam pracy

może ktoś opisać jak wyglądają zarobki w firmie? Czy warto się tam zatrudnić, w ofercie pracy pisze o atrakcyjnym wynagrodzeniu (godzinowka+frekwencja+produkcja) ale nie piszę jakich konkretnych kwot można się spodziewać. Czy jest sens starać się o posade? Zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy? Proszę o konkretne wypowiedzi

operator
@szukam pracy

z frekwencyjna i dodatkiem nocnym 2100 z 1 tygodniem nocek w miesiącu, jak wypadną 2 tygodnie nocek 2200. Na premie produkcyjną bym nie liczył bo pracujemy przeważnie na przeterminowanych mieszankach i jest zbyt duża brakowość (niestety odpowiadamy za braki ktore nie wynikają z naszych błędów) więc może z 2 stówy jeszcze sie uzbiera. Podsumowując ~2400 czyli wcale atrakcyjne wynagrodzenie to nie jest

Mob

Takie rzeczy się tam dzieją na tej zmianie?? Na zmianie C jest super brygadzista

@Mob

tak takie rzeczy dzieją się na zmianie B, widzę że opinia już została usuniętą. Czyżby była nie wygodna? Więc przypominam, że ktoś powinien zająć się tym co wyprawia brygadzista zmiany B, mobbing na kazdym kroku, zastraszanie, wymuszenia ma kobietach pracy na maszynach pod groźbą zwolnienia, a jak którejś jest ciężko to "ma wziąć różaniec, pomodlić się i ma zapier****"

@pracownik

Ja czegoś nie rozumie piszesz ze jest źle na tej zmianie a czy kogoś powiadomiliscie kierownictwo dyrekcję o całej sytuacji bo jeżeli tak a przeszło to bez echa macie prawo zawiadomi c związki zawodowe inspekcje pracy macie prawo pracować bez stresu tym bardziej w dobie pandemi nikt nie ma prawa was straszyć a jeżeli to nie przyniesie skutku jest sąd pracy nie jest sztuką pisać w opiniach tylko trzeba sprawę postawić jasno

Mob
@Iiii

A może właśnie dlatego ktoś pisze tylko o tym opinie, żeby oczernić innego pracownika. Może komuś zależy na tym żeby był uważany za jakiegoś tyrana. Może zależy komuś na tym żeby zająć jego miejsce i w taki sposób zwolnić funkcję którą pełni.Może faktycznie nie zawsze jest fair w stosunku wobec kobiet. Ale wyżej pisane mobbing czy zastraszanie to jednak za duże słowa.

Iiii

Nie mogę pojac oczerniacie się dlaczego nie załatwić takiej sprawy normalnie spotkacie się cała zmiana z bryg i kierownictwem przedstawcie problem jeżeli jest tak faktycznie to myślę że będą podjęte odpowiednie kroki a nie piszecie na forum ludzie czytają przecież można się dogadać jak razem pracujecie

K
@Iiii

Sęk w tym że takiego problemu nie ma i tak nie jest.

@K

To tym bardziej trzeba to wyjaśnić bo jeżeli jest problem to należy go rozwiązać we własnym gronie a jeżeli nie ma to jest pomówienie i jest też karalne nie można nikogo poniżac

Beeeee

Oj tak, tak cwierkaja jak ptaszki na wiosnę, ona do niego a on do niej, cwir, cwir, cwir nic się nie ukryje. Wszyscy o wszystkim wiedza a co nie dosłyszą to zmyślą, proponuję zająć się praca a nie plotami. Trochę więcej szacunku do kobiet nie zaszkodzi jak narazie to one tutaj zapieprzaja. A co do pracy jeśli chcesz się narobić i zarobić 2tys zł to zapraszam.

Nn

Warto przyjść tam do pracy? Jak kierownictwo? Atmosfera na zmianach?

@Nn

Polecam. Warto. Atmosfera fajna, ludzie fajni, praca przy takich ludziach też fajna.

Nn
@12345

Dziękuję za odpowiedź, bo czytając opinie to można wywnioskować że same kłótnie w tej firmie

@Nn

Kłótnie się zdarzają jak wszędzie:) ale jednak jest więcej pozytywów. Szczerze polecam.

Co wchodzi w socjal Fibrax Sanok Sp. z o.o.?

Iiii

Jak co wchodzi wszystko co jest w ustawie o Funduszach Socjalnych wystarczy po czytać pozdrawiam

xxx

nic nie wchodzi, w tym roku dalinpo stówce na wielkanoc i tyle, zero wczasów, na Boże Narodzenie też pewnoe nic nie będzie. w następnym roku w ogóle noe będzie funduszu socjalnego

yyy
@xxx

jak by sie czytalo co jest napisane na tablicy informacyjnej to by sie wiedzialo dlaczego nie ma w tym roku funduszu socjalnegp a tak po za tym Ty noe naucz sie pisac

xxxx
@yyy

zanim kogoś pouczysz o pisowni sprawdź też swoją a literówkę na telefonie łatwo zrobić

Yyy
@xxxx

O proszę jednak pisać umiemy

Zostaw merytoryczną opinię o Fibrax Sanok Sp. z o.o. - Sanok

• Jak się pracuje w Fibrax Sanok Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fibrax Sanok Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fibrax Sanok Sp. z o.o.?

Fibrax Sanok Sp. z o.o.