Profil firmy IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe

Obserwuj
Dodaj opinię

Opinie o IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe

anonim 2009-06-06 01:48:46
Słowa kojarzące się z IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca):
Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako celujący wykłady prowadzone w pracy interesujące i rozwiwające wiele wątpliwości dotyczącyh siebie i pracy. wykłady prowadzone regularnie co poniedziałek co jest bardzo ważne... .
Atmosfera i ludzie tam pracujący są .pomocni innym.. .
Od jakiej stawki można negocjować pensję?brak stawek ile wyrobisz sobie tyle bedziesz miała.
Najbardziej podobało mi się w IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe :Jakość pracy, i to że ludzie tam pracujący przychodząc do pracy cieszą się że do niej przyszli nie są ponurzy
Najbardziej nie podobało mi się w IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe : wszystko mi sie podobało
xxx 2009-09-01 20:42:42
takiej tandety nikt nie kupuje w dzisiejszych czasach....jeśli doradcy finansowi nie wiedzą co to jest stawka referencyjna...nic dodać nic ująć...i po co komu takie salony -jeśli w głowie pustka...
ktoś 2010-01-21 15:26:30
trafiłaś/trafiłeś w sedno. Oczywiście są doradcy prezentujący wysoki poziom ale naprawdę nieliczni. reszta to doradcy-amatorzy znalezieni przez amatorów nazywających siebie dumnie kierownikami :-)
rekrutacja taka ze pozal się boże - amatorka-prowizorka. wezmą kazdego kto tylko zechce się zatrudnic
xxx 2010-02-16 12:59:54
Nic dodać nić ująć, wystarczy poszperać w googlach i sprawdzić który z tej wysokospecjalizowanej kadry ukończył wyższe studia kierunkowe mające w nazwie "finanse", "rachunkowość", "zarządzanie". Zresztą "targety" i konieczność "samo-zatrudnienia", plus składka za "użyczenie" przez IDF powierzchni biurowej mówi samo za siebie.
anonim1 2010-08-13 14:44:41
Zgadzam się!

Firma generalnie funkcjonuje jak kościół: z jednej strony pani prezes w roli boga wspierana przez kadrę "kierowniczą" - oddanych kapłanów, składki za "użyczenie" (naprawdę nazwali to użyczenie? haha), "obowiązkowe" dyżury w sekretariacie (oczywiście nieodpłatne) - a drugiej ludzie, którzy za to "użyczenie" godzą się zapłacić i charytatywnie obsługują sekretariat... tylko pogratulować pomysłu na biznes.
rozczarowana 2012-03-15 08:23:21
mam dokładnie takie samo zdanie; miałam okazję uczestniczyć na kilku zajęciach to wyglądało jak \\\"sekta\\\" z panią dyrektor na czele która mówiła o wszystkim i o niczym (wywody filozoficzne) a każdy jej bił brawo; jestem przekonana że pierwszą wypowiedż na forum dodała osoba współpracująca z idf. po swoim przykładzie wiem; a jestem raczej byłam ich klientem bo już z żadnych usług ich nie skorzystam przez panią która jest rzekmo kierowniczką (usunięte przez administratora); a nie potrafi się zająć swoimi klientami (niby opiekun); współczuję ludziom którzy na nią trafią bo \\\"wyssie\\\" z nich wszystko i pozostawi na pastę losu.
endo 2013-03-17 01:32:47
Cóż mogę dodać...wszystko co zostało napisane to prawda. Familija jak z dynastii, wnętrza jak w muzeum ;)
Szeroki łukiem omijać.
niedoszlyibdefiak 2013-03-17 08:16:08
Wszystko się zgadza. Jest jeszcze sprawa umowy. Na każdym kroku kary i to nie małe. Oprócz tego ukryty weksel. Zapis w umowie jest taki "... współpracownik podpisuje weksel inblanco, który stanowi załącznik nr 4...", ale spróbujcie znaleźć słowo "weksel" w tym załączniku. Po podpisaniu zał. nr 4 wyrażacie zgodę na taki weksel, chociaż fizycznie niby nic nie podpisaliście. I jesteście załatwieni. Najlepiej z umową iść do prawnika i posłuchać jego opinii. Powinna być do tego umowa wekslowa, ale takiego czegoś już nie znajdziecie. "Fachowcy", "specjaliści" i jakby się nie nazywali to w większości amatorzy po praniu mózgu. Zadałem kilka pytań "menagerowi", które są abecadłem finansów i ubezpieczeń i jego odpowiedzi zwaliły mnie z nóg. Podstawowych pojęć z OWU nie był mi w stanie wyjaśnić. Nie wiem też, na czym ma polegać dowolność formy zatrudnienie, jak firma ma tylko jedną - działalność gospodarcza!!! Prowizje też są (usunięte przez administratora). Np z 2400, które wypracujecie, całe 200 zł jest dla was. Rewelacja poprostu. Inne firmy dają 60-70% z tej kwoty. Ale masa robi wynik, więc jak już napisał ktoś wcześniej, biorą wszystkich, którzy wyrażą chęć. Szkolenia to kolejny temat. Czego może nauczyć ktoś, kto sam prawie nic nie wie? Oczywiście tego samego. można by jeszcze długo pisać, ale mam nadzieję, że to już da wielu do myślenia.
anonim 2013-06-27 23:18:36
Witam czy ktoś może wie jaka jest wysokość prowizji dla pracownika po każdej sfinalizowanej transakcji i czy jest wypłacana jednorazowo? i jak jestz zatrudnieniem czy trzeba koniecznie zakładac działalność gospodarcza?
KAro 2013-07-06 22:51:18
Byłam tam parę dni temu na rozmowie kwalifikacyjnej. Moje wrażenia były raczej pozytywne, ale po przeczytaniu tych wszystkich opinii zaczynam mieć wątpliwości, że to będzie tylko strata czasu i pieniędzy na dojazdy. Czy ktoś wie jak to jest w końcu z tą umową? za co są te kary?
anonim 2013-07-07 15:28:19
Proszę o wyjaśnienie na jakiej zasadzie przyznawane są te kary ?Jak rozumieć działania tej firmy IDF?
Magda 2013-08-27 12:21:30
Pracowałam w tej firmie dłuższy czas, ale o żadnych karach nie słyszałam. Działalność gospodarczą założyć trzeba, bo inaczej nie zostanie wypłacona Ci prowizja. Sama wysokość prowizji jest dość niska, np podstawowy pracownik za podpisanie z klientem umowy długoterminowej ze składką 200zł/mc dostaniesz ok 500zł prowizji, kumpel z Open Finance dostawał prawie 1500zł :D Drobna różnica:)

Dla mnie ta praca była zbyt absorbująca no i właściwie nienormowany czas pracy. Zdarza się dość często tak, że przy dużym nakładzie Twojej pracy nie zarobisz nic (bo klient nie podpisze albo się zastanawia) albo prawie nic. No bo jeśli ktoś zarobi 3000zł (mowa o podstawowych pracownikach, którzy nie mają dodatkowych prowizji), a od tego trzeba odjąć ZUS (ten mały to jeszcze, ale prawie 1100?), odjąć telefon, odjąć benzyna i amortyzacja auta to to nie są kokosy...

A poza tym, to co było napisane wyżej, pani Prezes (bardzo sympatyczna tak generalnie) w roli boga i postawa kadry kierowniczej, że codziennie powinno się jej dziękować za stworzenie tej wspaniałej firmy... To mnie najbardziej zniechęciło. A ja taka niewdzięcznica nie chcę brać w tym udziału...

Atmosfera w firmie super, ludzie ekstra, tylko że zarabiają nieliczni. Wspomniane 3000zł miesięcznie na powiedzmy 45 podstawowych pracowników miało może 5... A reszta mniej albo nic...

Jednak jeśli dla kogoś sprzedaż produktów finansowych jest spełnieniem marzeń, ma dużą odporność na stres, postanowi pracować cały dzień, zwłaszcza popołudnia i wieczory (bo wtedy większość klientów ma czas się spotkać) i przede wszystkim jest gotowy na niestabilność wysokości zarobków, to zdecydowanie odnajdzie w tej firmie:))
anonim 2013-09-03 14:26:43
Rzeczywiscie bardzo drobna roznica:) a jak sie nie ma dzialalnosci to leci tylko gola podstawa tak??
szyjka 2014-02-24 21:31:43
ale i tak jeśli uda Ci się podpisać z kimś umowę, albo kilka umów, to razem z podstawą w IDF można wyciągnąć już kokosy
reks 2014-03-11 12:07:39
szyjka, no pewnie można, ale bywa różnie jak mniemam, raz miesiąc będzie gruby, a raz ledwo co wyjdziesz na swoje, taki żywot w IDF.
rodrigo 2014-03-25 17:27:49
no to nie pozostaje nic innego jak założyć sobie konto oszczędnościowe albo zacząć chować kasę w skarpetki
Silvio 2014-04-08 01:44:39
Ale chomikowanie pieniędzy nie przynosi ci żadnego efektu. Lepiej w coś zainwestować - Fundusze Inwestycyjne albo kupić trochę ziemi i poczekać parę lat na podbicie wartości ;)
tandeta 2014-05-01 00:26:59
Nie przekonam się do tej firmy. A już na pewno do prezesowej. Co za paskudna kobieta. Pracowałem tam, i nie mam o niej dobrego zdania. Kasa, kasa, kasa. Nic poza kasą i sukcesem się nie liczy. Ty nie masz prawa mieć rodziny, ona tak, ale nie ty! A klient jest ważny tylko wtedy gdy ma kasę, jak go wydoisz, to możesz liczyć na aprobatę prezesowej. Za darmo nic klientowi nie dadzą, nawet plastikowy długopis jest u nich rozliczany. Tandeta że szok!
Omniom 2014-06-26 10:01:49
Jeżeli to prawda to takie zachowanie długo nie będzie tolerowane przez klientów. No chyba, że wtedy pani pokazuje zupełnie inną twarz.
Mark 2014-10-04 17:14:52
Jestem po niedawnym spotkaniu z właścicielami firmy. Pani prezes, która zresztą jest tylko z nazwy prezesem poświęciła mi sporo czasu w ich przytulnym klubie w piwnicy. Kawka też była dobra. A tak poważnie, rozważam przyszłą współpracę i mój niezawodny nos radzi mi nie wchodzić w ich biznes. Z tego co się dziś dowiedziałem jest mnóstwo kar, weksle i inne takie, co nie świadczy o ich zaufaniu do współpracownika i wyczuwa się tam spory nacisk na kasę. Spotkanie jest jakby gratis, ale w zamian trzeba podać kolejne osoby z kręgu znajomych, przyjaciół, których oni będą nagabywać. Tak się działało 15 lat temu.
Ponadto inwestycja w złoto? Gdzie je przechowywać? W Banku, przecież mogą ci je skonfiskować. Trudny temat nawet, jak dla milionera. Pożyjemy, zobaczymy.
Walko 2014-10-13 09:06:58
Trzeba się zastanowić nad wieloma aspektami, ale pierwszym i podstawowym jest szczere podejście pracodawcy do pracownika. Weksle i kary oczywiście nie ułatwiają w żadnym stopniu dobrej współpracy tych jednostek, chociaż patrząc przez pryzmat strony www zakładają zupełnie inne rzeczy niż można wywnioskować po rozmowie.
głodek 2014-11-05 14:22:32
próbowałem o nich poszukać czegoś zanim trafiłem na to forum. muszę powiedzieć, że ich www http://www.idf.com.pl/ jest baaaardzo przekonująca :) na mnie zrobiła dobre wrażenie, są konkretne informacje, dane, a nawet legenda o Merkurym ,którego firma wzięła na swojego patrona :) btw. szukają pracowników
rybak 2014-11-19 17:55:18
nie piszcie misiaczki o wyciąganiu kokosów tylko podajcie proszę jakieś konkretne kwoty i ile procent wynoszą dokładnie prowizje, niech sprawa będzie jasna dla wszystkich takich jak ja którzy się zastanawiają czy podjąć pracę w IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe. więc ILE?no i ciężko znaleźć kogo obecnie szukają do pracy więc help me pliss
Karina 2014-11-19 18:01:35
Jak firma oczekuje podania kolejnych osób z którymi moga rozmawiać to ja byłabym ostrożna w kontaktach z nimi. Nie wiem jak to wygląda w kwestii bycia pracownikiem bo tylko miałam spotkanie niby jako klient. A pracowanie u nich na czym polega? to tez jest szukanie ludzi na rozmowy i namawianie na współprace i inwestycję w złoto?
Gienek 2014-11-24 12:08:16
To jak ze wszystkim... Jeśli nie spróbujesz to nie będziesz wiedział
borek 2015-02-28 12:53:58
no tak tylko przy okazji niektórych prac nie warto tracić swojego cennego czasu na to aby spędzać tam czas i myślę że stąd to pytanie. Jest wiele porządnych firm finanowych w których sam pracowałem , ale po drodze musiałem przejść również przez takie których nigdy nie chciałbym spotkać na swojej drodze
renatka 2015-03-16 13:18:40
w sumie to chyba jednak warto zaryzykować bo doradztwo finansowe to teraz szalenie moda i rozwijająca się branża - niby kryzysy ale wciąż są finanse i sprawy, trzeba doradzać tym bardziej. ta branża to jest przyszłość.jednak jak pójdę do IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe to jakich pieniędzy się mogę dla siebie spodziewać, doradzi mi ktoś?
toni 2015-03-31 20:45:59
Kasa jak zawsze zależeć będzie od doświadczenia i stanowiska które w indywidyalnym doradztwie finansowym Cię interesuje. Co ciekawe oni nie doradzają tylko w sprawach finanzowych ale znają się też poza kredytami, na ubezpieczeniach, inwestycjach, no i na coraz modniejszych prywatnych emeryturach- za jakiś czas będzie na to jeszcze większe bum
hic 2015-08-13 00:02:18
Czegokolwiek byście nie planowali to i tak teraz trzeba swój zapał i chęci schować do kieszeni bo przeglądałem każdy możliwy portal z ofertami pracy no i cóż - nie ma żadnej oferty u nich. Czy wiecie czy ten trend się jakoś niedługo będzie zmieniał czy w chwili obecnej firma posiada optymalną sytuację?
hic 2015-08-13 00:57:17
ula 2015-09-16 02:23:23
wlasnie tez zauwazylam z od jakiegos czasu IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe nie prowadzi zadnych rekrutacji do siebie. czyzby narazie nie potrzebowali nikogo, czy porpostu przeprowadzaja jakis wewnetrzne rekrutacje miedzy swoimi pracownikami? pytam bo sama jestem zainteresowana praca u nich.. z gory dzieki za pomoc.
Mobi 2016-04-06 16:42:33
Powiem ci @ula że ja też jestem trochę zawiedziony tym brakiem ofert. Myślałem, że po nowym roku coś się pojawi, ale jednak nie. Pustka. Szkoda, że nie mogę znaleźć ich strony internetowej, może tam by coś było. Tak to słyszałem, że zarobki są na wysokości średniej krajowej, a to już coś!
majan 2016-05-08 10:27:41
średnia krajowa to jednak kwota większa od podstawy, więc jak dla mnie to jest ewidentny plus pracy w tej firmie, poza tym indywidualne doradztwo finansowe cieszy się co raz to większą popularnością, więc może faktycznie niedługo pojawią się jakieś nowe stanowiska u nich
Pracownik 2016-05-09 16:11:51
Cześć,
Jestem pracownikiem w firmie IDF i nie będę komentował postów poprzedników, powiem tylko tyle, że możesz zarobić 0 a możesz zarobić np. 10 000 zł w miesiąc - ale to już zależy od Twojej pracy.

Chętnie spotkam się z osobami zainteresowanymi i odpowiem na wszystkie pytania( Mobi, Majan) napiszcie do mnie maila : ppepek@poczta.fm w tytule dodając IDF.
Mail może i dziwny ale służbowego z imienia i nazwiska podawał tu nie będę.
Pozdrawiam
zcz 2016-06-18 13:07:43
Premie się trafiają do podstawy zarobków @edek, więc nie jest tak źle.
Zostaw swoją opinię
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IDF Indywidualne Doradztwo Finansowe