logo Skanska S.A.

Skanska S.A.

Opinie o Skanska S.A.

Hans 2017-07-10 14:57
I oto dzisiaj jakie piękne zmiany. Jest Szwed ????
Obi 2017-07-10 15:10
Zadnych innych wiekszych chyba nie bedzie ....
hans 2017-07-10 15:56
Szkoda, choć mam nadzieje że tego Fornala w końcu wykopią !
były..... 2017-07-10 16:44
A kto przyszedł i za kogo :) ?
r 2017-07-10 18:09
Boźe, widzisz i nie grzmisz...
Baryt 2017-07-12 23:26
Niestety w tej firmie obecnie występuje pernamentny brak przestrzeganie procedur i naruszenia etyki na każdym kroku.
Podawane będę teraz zafałszowane koszty na projektach tym samym sztucznie podnoszona będzie marża polecenie Krzywoustego ( musi być dobrze aby przetrwał na swoim ciepłym stołku chociaż do końca roku). Gdyby to Szwed wiedział że w rezerwy z tamtego roku księgowane są koszty bieżących projektów aby nie pokazywać spadków marży to by rozgonił raz na zawsze to towarzystwo.
Co zabawne kontrolerzy finansowi wiedza o tym procederze ale bojąc się o własne stołki siedzą cicho.
To firma zmierza ku upadkowi!
Jan 2017-07-12 23:31
To się nazywa zarządzaniem strategicznym. Brawo Krzywy przeniosłeś wałki z Iławy do Olsztyna.
Masz większe pole popisu świetlany Dyrektorze! Wstyd dla tym co Ciebie tak wysoko awansowali!
Smutne
To już nie Skanska tylko jakaś krzaczasta firma budowana na oszustwie!
zyx 2017-07-13 07:00
Na Południu usunęli dotychczasowego, niewygodnego, Dyr Reg, który przyszedł z OBO i nie zależało mu kryciu efektów ubiegłorocznych rządów watahy z Rzeszowa. Teraz już są sami i mogą swobodnie kreować wynik, żeby przypodobać się Fornalowi i utrzymać stołki
o RZESZowiak 2017-07-13 11:29
Czyli mówisz że Miro S. już nie pracuje w Skanska ???
zyx 2017-07-13 13:10
Jeszcze pracuje, ale jak otoczenie się nie zmieni to pewnie trudno mu będzie dłużej przetrwać.
bmbl 2017-07-13 14:36
Dokładnie, Miro sie pakuje w g.wno.
ciekawy 2017-07-14 07:34
Kto to "krzywousty"?

q 2017-07-14 16:49
Bolesław III Krzywousty. Głogow, Psie Pole, Pomorze... Takze inne zbrojne dokonania, ale... autor rozbicia dzielnicowego. Polska stala sieslabiutkana 200 lat.
r 2017-07-17 18:11
"Jak tu cicho o zmierzchu"...
Cicho bywa takźe nad trumną. Trumną Skanska.
Ja 2017-07-17 22:42
Jaką trumną mamy przecież super zespoły od innowacji, czempionów, wdrożymy nowe procedury w stylu niech każdy pracownik wie co i gdzie budujemy, nowe standardy czyli stanowiska w stylu menadżer wsparcia wdrożenia systemu..... czyli ciąg dalszy oderwania zarządu od budów BI i tego co się na nich dzieje. Może 3 FC się jeszcze krzywoustemu uda zaczarować ale na czwartym już raczej polegnie.
Bye bye 2017-07-18 06:41
HUE HUE HUE
najlepsze jest to, ze po Boleslawie III Krzywoustym, ktolem Polski byl
Wladyslaw II Wygnaniec.

Bye bye Skanska Polska
buhahahaha 2017-07-18 13:21
Czy Skanska nadal S.A. czy działalność jednoosobowa
Omg 2017-07-18 14:01
Ale pier**** Tak nawijacie o tym upadaniu i w ogóle a tak naprawdę nic sie nie dzieje . Nakrecacie sami siebie ...
sa 2017-07-18 14:39
prawda!
do roboty lenie śmierdzące! albo uciekać do bx albo sg...tam na pewno za 3 lata będzie lepiej :D buhahahha
PrecZ 2017-07-18 15:41
Juz tam dawno jestesmy
Bx 2017-07-18 16:30
To po co tu siedzisz i wylewasz poty jak to niby jest źle? Haha czyżbyś już zatesknil leniu?
Kartki 2017-07-18 16:48
Nie, przyszedłem pośmiać się z ciebie. Leniem to jesteś ty, bo tylko kartki przewracasz, a nic nie budujesz.
Bx 2017-07-18 17:07
Skoro przyszedłeś się pośmiać to żal mi Ciebie. Skoro byłeś pracownikiem tej firmy to powinieneś wiedzieć dlaczego i przez kogo w głównej mierze jest ona teraz w takiej sytuacji. Jeśli Twój zespół nie miał pracy bo byliście na tyle nieudolni żeby coś wygrać to nie myśl że wszyscy nie mają co robić. Tak się składa że ja na dziś skończyłem pracę na projekcie i kartek nie przewracam. Ale patrząc na Twoją godzinę wpisu widać że to robisz w swojej nowej firmie która będziesz chwalił pod niebiosa przez kolejne może 2 może 3 lata a później będziesz robił dokładnie to samo co tutaj :) NIE pozdrawiam :)
: ) 2017-07-18 17:21
Nie, w innych firmach pracujemy efektywnie w 8h od 7-15. Nie jesteśmy wykorzystywani za niepłatne nadgodziny, osiołku. Odszedłem z S sam, tak dla jasności.
elomelo 2017-07-18 18:51
widać byłeś na tyle nieefektywny że miałeś niepłatne nadgodziny, wiedz jedynie, że niektórzy mają płatne :)
Ska aaaa hahaha się : ) 2017-07-18 19:04
Gadasz bzdury. S płaci maksymalnie 33 nadgodziny w miesiącu jak dobrze się dogadasz. Wszystko co robisz ponad - a robić będziesz nawęt 60 nadgodzin jest niepłatne. Oczywiście mówię o kadrze inzynierskiej PRowy S-ka trolu. Wszyscy wiemy w całej Polsce jak jest i jak było, wiec proszę nie kłam.
Bx 2017-07-18 20:09
Jak dobrze się dogadasz?? No coraz lepiej. Jeśli dawałes się robić w konia to czemu masz pretensje, myślisz że wszyscy tak mieli lub mają? Jeśli nie miałeś poczucia swojej wartości bądź przyszedłeś że y tylko zdobyć doświadczenie i wpisać sobie w CV że tu pracowałeś to nie graj cwaniaka. Z tego co piszesz wychodzi że w S. Pracowałeś po min 60h miesięcznie więcej za free. A teraz taki osiedlowy cwaniak z Ciebie? Kompromitujesz się coraz mocniej. Idąc Twoim tokiem myślenia za jakiś czas odejdziesz z obecnej firmy i będziesz ją oczernial jak to robisz teraz bo znowu będziesz miał trochę więcej doświadczenia i dorwiesz lepsza pracę. Żal takich jak Ty którzy nie doceniają firmy i jeszcze piszą na forum że to kadra inżynierskie z budow doprowadziła do takiego stanu jak jest. Widocznie poprscowales tu ze trzy lata i myślisz że zjadłeś wszystkie rozumy.
r 2017-07-18 20:19
Mozna jeszcze bardziej powiekszyc worek kosztów ogólnych: administracji, samochodów, PR-u, przedsięwzięć związanych z odpowiedzialnością społecznà, imprezami integracyjnymi, badaniem satysfakcji, szkoleniami o rzeczach oczywistych, festiwalem ocen oraz przyjać kilka tysiecy zbednych osób. To w istotny sposób zwiekszy szanse przetargowe i sprawi, źe Sk bedzie postrzegana jako firma wielka, silna i madra.
Nie ma co są lepsze miejsca 2017-07-19 01:48
To nie jest tak, ze dawałem robić się w konia jako jedyny i ze jestem takim frajerem za jakiego mnie uważasz. To firma nie powinna wszystkich pracowników naszego poznańskiego Oddzialu robić w konia. To pracodawca mógłby odrobine o nas dbać, a nie my wyrywać nasze oczywiste prawa jak ochłapy mięsa, jakbyśmy na to nie zasluzyli. Tak, ale oddział to ten jeden z dwóch, który miał się kiedys świetnie. Pytam tylko jakim kosztem? To wszystko co się w tej firmie dzieje to brednie.
Nie polecam.
Północ 2017-07-19 07:28
Drogi Panie jestem KB w Skanska. To nie o to chodzi aby pracownik musial prosic aby laskawie rozliczono nadgodziny, delegacje itp. To powinno byc norma. Kwestia tylko 33 nadgodzin to standard. Oczywiscie mowie o oddzialach/budowach a nie o siedzibie na Pruszkowskiej.
Pozdrawiam, zycze milej pracy.
Bx 2017-07-19 09:15
Szanowny Panie, jestem KR Sk.i tak się składa że o 33h czy delegacje prosić się nie muszę, tak samo ludzie z mojego oddziału. Tak więc nie rozumiem Waszej sytuacji. P.s. niech mi ktoś powie że nadgodzin nie ma w Strab Bx Mocie czy innych tego typu firmach. Albo że wszystkie są płatne - to myślę że jutro przestanę się śmiać :)
Pozdrawiam tych którzy nie zwariowali i robią swoje a nie zajmują się narzekaniem:)
spadaj 2017-07-19 09:46
Spadaj trolu PMie, dyrektorze, PR-TROLU.
poz 2017-07-19 11:58
W Poznaniu w OBI to taki bałagan ,że głowa boli. Kiedyś było poukładane,wszyscy wiedzieli co robić. Najlepszy jest nowy dyr.realizacyjny zamiast porządkować ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to wizyty BHP mu w głowie.To już w dobrym kierunku nie pójdzie a na budowie coraz mniej ludzi do realizacji....
Rz 2017-07-19 12:14
A jakie on ma doświadczenie żeby cokolwiek układać? Robi to co umie
Poznaniak 2017-07-19 17:50
Zawsze mówiłem, że każdy pracownik nadzoru swoją niekompetencję nadrabia latając po budowie i przypi@przając się o kaski, a jak kaski na głowie, to o paski, a jak nie paski to okulary. Podsumowując jak się nie wie co się ma robić i jakie decyzje podjąć to się robi BHP, bo to potrafi każdy debil.
bi 2017-07-19 19:22
tak się składa że nadal pracuję w S i mam się całkiem dobrze, jak czytam co się tu wypisuje to brak słów, takich wpisów było tutaj już masaa, dajcie spokój i brać się do pracy. Za 3 lata popiszemy razem z wami de-Legowiczami :D
P.S. nie ma problemu z patrzeniem w lustro?

i jeszcze jedno, na nadgodzinach nikt nikogo nie robi w konia, przyjdź i masz a jeżeli byłeś nierobem to siedź i płacz!, w naszym zespole(oddziale) zawsze były i są wypłacane nadgodziny, i nie płacz znowu, ze nie prawda, bo doskonale wiesz ze prawda :)
kot 2017-07-19 19:34
Ty jesteś chyba z zarządu ze tak mówisz.Wy najszybciej stamtąd wylecicie....Na budowie jest zupełnie inaczej...
Nie frajer... 2017-07-19 19:56
Ludzie prawda jest taka ze to pm nie. Chce placic nadgodzin i udaje ze tematu nie ma ( oczywiscie sa wyjatki) a dziala tak bo boi sie przelozonych i patezy na wynik. Ale jak zawalczysz, wyslesz liste to masz. A jak sie boisz to jestes frajer, praca jest i nie ma co sie dawac robic. Trzeba pokazac ze sie wie co Ci sie nalezy, trzeba ich nauczyc nie cicho siedziec
JP 2017-07-20 07:51
Proponuję zgłosić nadużycia odnośnie przekraczania czasu pracy, niepłatnych nadgodzin...itp Państwowej Inspekcji Pracy, wystarczy poświadczenie osób, z którymi pracowaliście.
Na pewno PIP zainteresuje się tą sprawą, tym bardziej że dotyczy to dużej zagranicznej korporacji.
Z tego co mi wiadomo S miała już sprawy w Sądzie Pracy odnośnie łamania przepisów Kodeksu pracy, pracownicy wygrali sprawy i dostali duże odszkodowania.
Agata 2017-07-20 09:38
Ostatnio padło w wątku dużo sprzecznych opinii na temat firmy. Z czego wynikają takie aż różnice? Czy właśnie od oddziału, w którym się pracuje? Chętnie dowiemy się również jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach w firmie. Jakiś czas temu ruszyła rekrutacja na Specjalistę ds. oferowania (branża ogólnobudowlana). Co możecie podpowiedzieć osobom zainteresowanym tą ofertą pracy?
=-09876 2017-07-20 10:37
Ostatnio dyskusja potoczyła się w kierunku wynagrodzenia za nadgodziny. To ważne, ale nie najważniejsze. Potrzebne są ZMIANY SYSTEMOWE, ustalenie ABSOLUTNYCH PRIORYTETÓW DLA FIRMY, CIĘCIE KOSZTÓW i w ogóle - POWTÓRNY REINŻYNIERING, uwzględniający dotychczasowe doświadczenia i błędy. Do tego potrzeba Prezesa Szweda z dużym doświadczeniem zarządczym, mówiącego po polsku. Inaczej - chwiejąca się Skanska w Polsce upadnie do końca ku radości nieźle trzymającej pion konkurencji.
bi 2017-07-20 13:13
z budowy jestem.,
Unikac 2017-07-20 13:16
Unikac S - nie fajna firma w kolorowym opakowaniu
sfg 2017-07-20 18:04
Wszystko zależy do jakiego zespołu trafisz i ludzi, jedni pomagają i dzielą się swoim doświadczeniem a są tacy co Ci w niczym nie pomogą
Były pracownik 2017-07-21 10:14
Czytam Państwa dyskusję, czasami mi to przypomina popularną tzw. "pyskówkę", która tak naprawdę nie daje żadnej wartości. Skupcie dyskusję bardziej na merytorycznym zakresie zachowując wzajemny szacunek do osoby o odmiennych poglądach. A ja na początek proponuję Wam podyskutować co się zmieniło i w jakim kierunku, po roku od odwołania poprzedniego prezesa, potoczyły się losy organizacji i czego oczekiwaliście po tych zmianach. Ja kiedyś na tym forum napisałem, że Ci co doprowadzili do tej sytuacji nadal podejmują decyzje. To co zaczęło się taka naprawdę na przełomie 2011/12 w zmianach, koncepcji podejścia do rynku, zmian organizacyjnych, usuwaniu osób nie godzących się z ideami SPM i budowania portfela na zasadzie wartości przypadającej na jednego PM pomnożonej przez ilość PM-ów i mamy plan roczny i pięcioletnie - które mimo wszystko nie wypaliły. Dzisiaj Ci sami ludzie nie mówiąc załodze, przepraszam(y), pomyliliśmy, ale może teraz spróbujemy to naprawić a tak naprawdę nic nie zrobili i nie robią w tym kierunku by było lepiej (chyba tylko im). Jak uważnie przyjrzycie się schematowi organizacyjnemu to zauważycie, że rzeszowska grupa drogowa rządzi i sukcesywnie "wycina" swoich przeciwników nie mówiąc o likwidowaniu innych zakresów robót niż drogowe (a i tu nie odnoszą sukcesów). Ktoś musi ponieść odpowiedzialność wcześniej zanim dotrze do tych niektórych pseudo managerów i jak widzicie tak się dzieje.
Piszcie, dyskutujcie a przede wszystkim punktujcie a przede wszystkim starajcie się Wasze spostrzeżenia przenosić na forum wewnętrznych spotkań i mówcie o tym głośno. "Oni" zapewne to forum czytają zatem potrzeba "Im" to uzmysławiać, że chcecie pracować a może i macie pomysł co zrobić by było inaczej, lepiej, skuteczniej. Dziw bierze, że tego wszystkiego "Szwed" nie widzi. Chyba, że jest inna koncepcja na Waszą firmę o której jeszcze niewielu wie. Czas pokaże.
=-09876 2017-07-21 13:07
""Dziw bierze, że tego wszystkiego "Szwed" nie widzi. ""
Rzeczywiście dziw to, ale tak już było - na początku Skanska w Polsce w latach 2000-2002 : Szwed wprowadzał szwedzkie porządki - niekoniecznie lepsze od polskich i nie widział, że nie do końca pasują do naszych realiów. Powstawało mnóstwo paradokrów zarządczych, o nadwątleniu relacji zewnętrznych nie wspominając. Może to naród genetycznie niedowidzący ?
sra ie w banie 2017-07-21 18:44
taaaaaaaaaaa, każdy debil potrafi BHP, a wypadki są u tych genialnych.
Skanska ma fatalne podejście i spojrzenie na BHP, - bezpieczeństwo i higiena pracy, zasady, reguły i logika, upraszczanie i ekonomia w pracy, nie górnolotne przemówienia ludzi którzy nie mają o tym pojęcia, więc gadają żeby każdy wrócił do domu i był szczęśliwy dbając o siebie nawzajem goniąc ludzi za okulary, paski i sznurówki, nie widząc że gość robi czternastą godzinę w wykopie na 3 metry, bez zabezpieczeń i wejścia....BHP ciągle jako argument beznadziejstwa w Firmie, a dlaczego bo żadna ze stron nie ma pojęcia jak BHP ma wyglądać i co za tym idzie.
podwykonawca ale cwany jak LIS 2017-07-21 21:55
tak trzymac skanska upadaj na dno a konkurencja otwiera kolejny szampan ku swojemu zwyciestwu.....
Skanskiej tak naprawde juz nie ma ........ Szwedzi byli idiotami zawsze i to widać na waszym przykładzie zarzadzania w Polsce filia \\ Skanska.......
PM wyprowadzili zyski i wyprowadzaja zyski z firmy poprzez swoich wybranych podwykonawców ...wiadomo dola musi być jak chcesz mieć zlecenie ....... i tak \Szweda obrabiaja na łyso,,,,
a wy pracownicy szaraki zaróbcie się na smierć ,,,, a i tak minus na budowie,,,,
To ostatnie miesiace byle do końca roku a po skanskiej zostanie tylko plama,,,,
Korupcja korupcja pogania......
stróż oko proroka 2017-07-21 22:11
Podobnież PM ze świetokrzyskiego i małopolskiego swietnie się mają budowy padaja bo wygrali za najniższa kasę ,,,,,,,,,,, przetargi żeby przeżyć kolejny rok a robole niech dymaja nadgodziny ,,,,,,, ludzie uciekaja ze SK do budimexu i strabaga
a oni obficie balują w Chorwacji...... he heeeee,,,,,,,,,
Nie sadze 2017-07-22 03:27
Dokładnie rok temu ogłoszone zostały zwolnienia grupowe. Pamiętamy !
Czy firma wyszła na prosta? Nie sadze!
Zostaw swoją opinię o Skanska S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Skanska S.A.