logo Skanska S.A.

3. Trakcja PRKiI 77 000 000 zł
4. Eurovia 81 000 000 zł
5. Skanska 82 000 000 zł
obserwator 2017-05-16 19:10
I ten przetarg najlepiej obrazuje gdzie teraz znajduje sie nasz firma. Jesteśmy we wszystkich rankingach naj.... Studenci to nie śpią po nocach na marząc o pracy w S. Jedynie taki mały szczegół firma ma problem z zarabianiem pieniędzy ale kto by się tam przejmował.
Jeszcze ib 2017-05-16 20:31
Najciekawsze jest to, ze 3 pierwsze oferty robili byli pracownicy SK. To jest prawdziwy obraz firmy !!! Wszyscy wartościowi ludzie bynajmniej w BY odeszli a agonia nadal trwa ..... Stawiano na NML w plecy, Grunwaldzka musi win ..... w plecy kiedy ktoś się obudzi ?
luks 2017-05-16 21:21
brawo ! nie damy się upodlić, to my kreujemy rynek blablablablablablablablabalablablablablabla
Miodek 2017-05-16 23:28
Naucz się najpierw co oznacza słowo bynajmniej. Bo bynajmniej Ty go nie rozumiesz. Więc jeśli u pracowników S są takie problemy to jak chcesz wygrać przetarg? Pozdrawiam.
Brzydgoszcz 2017-05-17 13:10
Nie zgodze sie. Zostalo jeszcze troche bardzo wartosciowych osob w oddziale w BDG. Tylko patrzec jak w ciagu najblizszych miesiecy sciagna ich Ci byli ze Skanska co jyz w porzadnej konkurencji siedza. Potem zostana juz tylko wysoko zaangazowani geniusze, ktorxy przyszli z lodzkiej Ski. Ciekawe kto bedzie robil robote jak oni na niczym sie nie znaja a szczegolnie na drogach. Paradoks nieprawdaz? Kto buduje drogi... ale moze dobrze ,ze nie buduje... kto probuje budowac drogi.
Jeszcze IB 2017-05-17 18:13
W sumie fakt ..... zespół WR i pare innych osób nie ma jeszcze wypranego mózgu ........
masz racje w tym, ze ci co odeszli ściągać będą teraz jeszcze efektywniej niż do tej pory.... farciarze
Poiuytm 2017-05-18 21:08
Najlepiej to nic nie nie robić:D ta "sranska" to badziew a nie firma
były KB 2017-05-19 14:40
Pracowałem prawie od początku spółki Skanska w Polsce.
Problem zaczął się od powołania Inżynierów Projektu, po zainstalowaniu SPM-a było jeszcze gorzej, wszystko zaczęło się sypać po kolejnej reorganizacji i wprowadzeniu Kierowników Kontraktu.
Polityka nie płacenia odpowiedzialnym za wszystko Kierownikom Budów i zatrudniania do pomocy kobitek i chłopaczków z niewielką wiedzą. Do tego stopnia, że KB pracował jako KB, KR, niekiedy jako Majster i Inżynier, a że wyrugowali doświadczonych Brygadzistów to KB był czasem i Brygadzistą.
Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności ludzi niższego szczebla na budowach.
W tej firmie odpowiada tylko KB.
Utrzymywanie czegoś takiego tyle lat doprowadziło do zapaści, bo PM-ów i SPM-ów ruszyli dopiero niedawno, trochę za późno.
również były KB po XXlatach pracy w S 2017-05-19 16:26
w 100% zgadzam się byłym kolegą KB.
Nastąpił organizacyjny błąd za błędem.
KB musiał być człowiekiem orkiestrą i zarabiać na darmozjadów z zespole PMa, dochodzili potem IP i potem BHP i potem KP. Generalnie występowały 2 warianty:
Wariant 1 - Często na siłe przekształcano część doświadczonych KB na KP i wtedy nie było już sensownych KB. Takim KP było bardzo dobrze w biurowym ciepełku i nawet nie pojawiali się na budowach żeby wspierać mniej doświadczonych KR.
wariant2: doświadczeni KB byli szykanowani przez kiepskich młodych KK i IP a nawet PM, którzy swoje błędy często starali się zwalać po prostu na objuczonego obowiązkami KB.
Ciekawe ilu zostało jeszcze doświadczonych KB?
Ja 2017-05-19 23:30
100% racji! Czytam forum od początku i nic trafniejszego nie napisałem, przeczytałem. Szkodza ze zarzad tego nie widzi. Dodam ze mlodzi IB nie mieli od kogo sie uczyc lub nikt nie mial czasu.
mecenas 2017-05-20 10:35
Brawo! Brawo! Brawo! Tyle osób pisze na forum i wylewa żale a tu w jednym wpisie ujęte jest sedno sprawy. Wszyscy wiedzą jak jest i dokąd to zmierza. Już niedługo nie będzie w firmie fachowców a zostaną specjaliści i menadżerowie od wszystkiego i od niczego no i oczywiście niedoświadczenie inżynierowie po studiach. To jest obraz firmy która aspiruje do najlepszej i ma zamiar konkurować na dużych przetargach? Sami sobie odpowiedzcie ...
byly pracownik SSA 2017-05-20 23:17
W 100 % się zgadzam z tą opinią. Również spotkałem się (osobiście) z ogromnym zakresem obowiązków dla mojej osoby: KB, KR, IB, Majstra, K Branżowego, Zaopatrzenie , BHP. Trzeba było być człowiekiem orkiestrą. Stres podczas prowadzenia takiego modelu był dosyć duży - przekładało się to na życie rodzinne. Dodatkowo wielokilometrowe delegacje - które od zawsze były i nie stanowiło to dla mnie problemu, lecz nawarstwienie tych sytuacji zdecydowało o mojej decyzji. Co w tym czasie robi "góra (PM,IP,KP,specjaliści)" ? Odpowiedź jest jedna: nie pomagają w realizacji projektu. Z jakiego źródła mają oni wypłaty ? Z realizacji projektów...
aaha 2017-05-21 08:10
w UK tez minus i to duzzzzzzy
Ewa 2017-05-22 10:17
Państwowa Inspekcja Pracy powinna sprawdź Firmę Skanska. Dlaczego a dlatego że oszukują pracowników na nadgodzinach. Mają wypłacane za zwykłe godz pracy a gdzie są 50 i 100 jak jest wyrównanie w lutym i sierpniu te godziny znikają.
Ewa 2017-05-22 10:27
Państwowa Inspekcja Pracy, powinna sprawdź Firmę Skanska. Dlaczego a dlatego że oszukują pracowników na nadgodzinach. Mają wypłacane za zwykłe godz pracy nie ma 50 i 100. W lutym i sierpniu powinno być wyrównanie ale nie ma godziny znikają.
S 2017-05-22 20:59
śmiechu warte! :D
Ewa 2017-05-22 21:43
Pracownik fizyczny nie ma z czego się śmiać
BHP 2017-05-22 22:14
PIP sprawdzi papiery, a one są ok. Nikt nie pójdzie patrzeć, czy na budowie nie siedzi się po kilkanaście godzin dzień w dzień ;) Zacznijcie wpisywać na listy obecności realny czas pracy i problem z głowy. Najwyżej Was zwolnią. Co to za strata?

Gdyby fabryki były jak budowy to zamiast dwóch zmian mogłyby mieć jedną :D
kazimierz1942 2017-05-23 07:11
Ludzie co wy wypisujecie,
musicie ścigać swoich menagerów o godziny to oni z KP kombinuja i oszukują
by odpowiednia kolumna w exelu w miare wyglądała = jeszcze troche posiedziec na stołku,
ja juz troche pracuje i zawsze moje godziny i nadgodziny sie zgadzaja
m 2017-05-23 07:31
Takie eksperymenty na żywym organiźmie firmy budowlanej zaczęły się jeszcze w latach 2002-2003 od powołania PM-ów i odebrania wielu kompetencji Dyrektorom Oddziałów. Niby w porządku, zgodnie z duchem czasu, by przesuwać odpowiedzialność w dół struktury zarządczej, ale... rozdrobniono siatkę powiązań decyzyjnych, powołano stada osób do obsługi biurowej PM-a, doprowadzono do niezdrowej rywalizacji i konkurencji między PM-ami, braku jakiejkolwiek koordynacji między nimi. Itd.
Tradycyjny , od tysiącleci funkcjonujący model zarządczy : Dyrektor-KB-Majster-Brygadzista legł w gruzach. W jego miejsce powstał nowotwór, który bez przerwy modyfikowano, zmieniano, korygowano - na ogół na gorszy. Wiem, co piszę... Widziałem to na własne oczy. W pewnym momencie także odczułem.
f 2017-05-23 21:05
mniej pracownikow bhp... u nas juz nie ma wcale, ich robote odwalaja inni pracownicy - oczywiscie, za swoje wynagrodzenie! dno i tyle
Ewa 2017-05-23 22:01
No proszę najwyższej was zwolnią, jak tak można mówić co to za strata. Teraz wiem, jak się traktuje pracowników.
Bhp 2017-05-24 02:50
Piszesz że firma Cię oszukuje, naprawdę aż takim dramatem jest bycie zwolnionym przez jak twierdzisz nieuczciwego pracodawcę? Przynajmniej zasiłek z urzędu pracy się wtedy od razu dostanie, nie po trzech miesiącach jak w przypadku zwolnienia się samemu. Coś tu nie gra - albo jednak nie oszukują, albo aż tak Ci to nie przeszkadza.
Bhp do Ewy 2017-05-24 03:18
Hm chyba nie dodała się moja pierwsza wiadomość. Nie wiem czy uda mi się drugi raz napisać to samo, ale spróbuję. Nie utozsamiaj mojego zdania ze zdaniem mojej byłej firmy. To najwazniejsze i tak z tej pierwszej wersji.

Co do rozliczeń to po prostu zgłoś przełożonym ile masz nierozliczonych nadgodzin. Może zapłacą. Może nie. Możesz też sama odejść - ale wtedy zasiłek dla bezrobotnych dostaniesz później niż gdyby to Ciebie zwolniono więc jest to jakiś minus.

Pytanie co zrobiłaś żeby mieć te godziny rozliczone? Zglosilas błąd w rozliczeniu?

Moim zdaniem problem z nadgodzinami był i pewnie nadal jest taki, że ludzie nie upominaja się o swoje. To problem całej branży budowlanej. Ludzie mają jakąś misję samobiczowania... a wielkie akcje BHP typu gimnastyka na budowie i w biurze nie uwzględniają wpływu czasu pracy na bezpieczeństwo i to drugi problem. Dobra inspiracja na kolejne dni lub tygodnie bezpieczeństwa: sprawdzić rzeczywisty czas pracy :P
tolek 2017-05-24 15:03
Tak piszecie na temat nadgodzin jak jacyś popaprańcy z innej galaktyki. Upominanie nic nie da. Będąc KB miałem zawsze umowę o pracę, w której było jak wół napisane, 8 godz dziennie 40 tygodniowo. Nawet mając kontrolki podpisane przez PMa z nadgodzinami nigdy nie naliczono mi nadgodzin. A co dopiero maja powiedzieć pracownicy fizyczni ? Skanska chyba jako jedyna przyjęła taki dziwny system rozliczania czasu pracy. Złodziejstwo w biały dzień. I ludzie mają rację. Są okradani! Ale na pewno nic im nie da zgłaszanie tego swoim przełożonym. Sąd Pracy! Tam trzeba dochodzić swoich praw. Ludzie nie bójcie się zmienić firmy! Jesteście fachowcami ? Znajdziecie zatrudnienie! Piszcie kontrolki, zdobywajcie na nich podpisy swoich przełożonych i do SP. Ewentualnie IP. Może w końcu złodziejstwo pracodawców się skończy.
prawy i sprawiedliwy 2017-05-24 21:59
proszę zgłaszać takie sytuacje na komitet etyki, i dać szanse reakcji pracodawcy
tolek 2017-05-24 22:22
A to żeby mieć zapłacone za swoje ciężko przepracowane godziny to trzeba nieprawidłowości zgłaszać do komitetu etyki ? To przełożeni działają w tej firmie wbrew etyce Skanska i przepisom państwa Polskiego ? To kto w takim razie pozwala takim ludziom w firmie Skanska pracować ?
BHP 2017-05-24 22:59
Chcesz coś zmienić - zgłoś to. Pokątne marudzenie i potem uśmiech na twarzy mimo całonocnego malowania trawy na zielonego jak przyjeżdża prezes nic nie zmienią. Taka okrutna prawda. Bo widocznie może nie wiedzą. Tyle osób tu krytykuje oderwanie centrali i funkcji wsparcia od rzeczywistości, czemu to miałby być wyjątek?

Albo znajdź nową firmę, w której będzie spoko.

Bez podejmowania działań to marudzenie dla samego marudzenia. W dodatku niczym niepodparte, jak podpisujecie, że pracujecie 40 godzin tygodniowo.
Nie frajer... 2017-05-25 06:33
Wystarczy wyslac pismo do Warszawy/ centrali z listami nierozliczonych godzin i sprawa zalatwiona. Wyplacaja co do zlotowki, a Pm dostaje bure, a jak bedzie wiecej takich przypadkow to out. Sprawa potwierdzona, wszyscy ktorzy tak zrobili kase dostali... wiec albo dalej narzekajcie albo do dziela. Mechanizm jest prosty Pm proboje oszukiwać na nadgodzinach, a zarzad o tym nie chce wiedziec... ale jak im sie o tym powie wprost to wtedy nie maja wyjscia tj., nie chca na siebie zwrocic uwagi, wyleciec za brak dzialania, i kase wyplacaja. W innym przypadku niereagujac mogliby miec zarzucone dzialania nieetyczne, a jak pip by zrobil raport to szwedzi zarzad by wywalili, proste. Wiec sie nie bac i brac swoje....
wert 2017-05-25 08:57
Powiedzcie dlaczego osoby z poza Skanska mają lepsze informacje o firmie niż ci w niej pracują( i o dziwo to co wiedzą zawsze się sprawdza), ostatnio dowiedzieliśmy się że są szykowane kolejne zwolnienia około 750 osób.
AAA 2017-05-25 11:33
ktoś potwierdza te zwolnienia grupowe ???
Skanska jeszcze pracownik 2017-05-25 16:27
Przecież było Porozmawiajmy z P. miesiąc temu i P. mówił, że żadnych zwolnień nie będzie
wert 2017-05-25 16:52
zobaczymy ile są warte słowa Pana P :)
Skanska jeszcze pracownik 2017-05-25 17:39
No chyba że Pan P. Nie ma nic do gadania. Pan J. zobaczył wyniki za I kwartał i powiedział tniemy a Pan P. Yes Sir ..... zobaczymy ile w tym prawdy, chociaż z tymi zwolnieniami w ubiegłym roku to także słyszałem że inni wiedzieli szybciej niż pracownicy Skanska
jkl 2017-05-25 21:57
nie trzeba nas zwalniać szukamy pracy w popłochu, jak tylko znajdziemy odejdziemy sami. Zostana ci na długotrwałych zwolnieniach.
Jeszcze tu 2017-05-25 22:18
Niech zwalniają jeżeli na takich samych warunkach co poprzednio to ludzie się na ochotnika będą zgłaszać. W tej firmie nadal tylko ukrywanie kosztów, zaplanowane zyski z kosmosu, a na porządne budowanie nie ma pieniędzy. Ale na SKS i innowacje nie mające sensu to oczywiście się znajdą.
Ola 2017-05-25 23:13
Potwierdzam, pamietam czasy w Skoczowie jak brat Piotra zaczynał jako Rozliczeniowiec kolega przygotowywał "świnie". Jarosław B gwiadorzyl.
Dupek i zboczeniec. Brat był cieniutki i do niczego a koledzy prowadzili podchody. Wojenka o przejęcie kontraktu.
Potem na forecast IV i wypuścili psa opałkę, Roman połknął chaczyk i posunęli Andrzeja,
Niezłe przedstawienie, a tylko dla tego bo Andrzej zablokował sprzedaż Rudy Sl.
Rencista sprzedawał nie sprzedał Andrzej był za słaby bez plecow w SSA
Prom 2017-05-26 00:11
Ola. Wojna była o wszystko, o Koldromost, o Milowke, Grodziec, o Rude, Oddział o przyjaźń i o dumę. Niby wszyscy sie bali ale byli razem, Po Szostaku utrącili Guzka. Byliśmy młodzi i wyjątkowi - mostowcy. A wcześniej razem oferowaliśmy Konin, była siła w tych młodych i Andrejas ... gdyby nie rozpierdolili tego,
Pamietam tchórzy. Nie stanęli w obronie dyrektora Andrzeja. A byli kolegami. bali sie Marcina i Romana, a młody Piotrek uczył sie rozgrywać. Jego nauczycielem był wybitny politolog, stare czasy
Gdzie tamta młodość ?
AAA 2017-05-26 11:01
Ktoś napisze coś więcej , czy faktycznie coś słychać o tych zwolnieniach grupowych? Kiedy kolejny program porozmawiajmy?
Była 2017-05-26 13:01
Pozamiatane, pozdrawiam "skorupkę" , bo jak widać orzeszka tam nigdy nie było....
Sk is dead 2017-05-26 14:41
Raczej to pewne skoro zniknął mój wpis właśnie na ten temat. Ludzie przejrzyjcie na oczy. TITANIC...
Analityk 2017-05-26 17:55
Obiektywnie rzecz ujmujac to inzynieryjne to potencjalny titanic, choc jest jakas szansa jesli rynek sie wyraznie poprawi. Pojawilo sie troche i jeszcze pojawi sie kilka duzych tematow do oferowania w infrastrukturze. To czy Skanska wystartuje bedzie papierkiem lakmusowym czy prezio mowi prawde czy klamie, a nawet jesli juz wystartuje, to czy da dobra cene, czy tez bedzie za peletonem jak na niedawnej obwodnicy nowego miasta lubawskiego. Na rynku chodza glosy ze po cichu chce sprzedac ostatki roznej konkurencji. Slaby wynik na tym ostatnim przetargu moze oznaczac tylko symulowanie pod lepsza sprzedaz czesci firmy.
SkSa 2017-05-27 10:51
Ojjj wydaje Ci się. On wie co robi :]
007 2017-05-27 19:22
Ok wiemy wiemy, rozwalił najpierw drogówkę a od roku robi to z cala firma. Cienki ten wasz prezesina oj cienki...
Dobra_Rada 2017-05-28 20:01
STRABAG ma kupić cały pion OBI. Na 90% już się dogadali z Skajska. Po transferze będzie 5 fala zwolnień grupowych, zatem szukajcie pracy, zmieniajcie branże, idźcie do budżetówki, bo ta firma was ani waszych rodzin nie wykarmi. Do tego to jest ostatnia tak duża dotacja z UE, iż po 2020r będzie na rynku masakra. Pałeczkę przejmą firmy krzak, a tam najniższa krajowa na umowie, 220h pracy w miesiącu, jakieś ochłapy pod stołem. Obudźcie się ludzie, bo za chwilę będziecie płakać, że roboty nowej nie możecie dostać. To jest dla was ostatni dzwonek, aby już teraz zabezpieczyć swoją przyszłość.
Nadgodziny 2017-05-28 21:37
O w końcu tylko 220 godzin miesięcznie, miła odmiana
Jdjs 2017-05-28 21:57
A co niby strabag miałby kupować? Maszyny w leasingu czy biura w wynajmie? umowy o pracę pracowników? Czy może udział we wtopionych projektach? Skanska musiałaby dopłacić do tej transakcji, haha. Bujda na resorach z tą sprzedażą.
s 2017-05-29 13:01
boisz się o swoją posadkę i nakłaniasz innych do zmiany haha!
Sami swoi 2017-05-29 14:33
Bzdura i propaganda, ani Strabag, ani Budimex ani inna firma budowlana działająca w Polsce nie kupi działu drogowego Skanska bo niby po co. Każda z tych firm ma dobrze rozwinięty dział drogowy wiec jak będzie chciała rozszerzyć działalność to zatrudni ludzi i zdobędzie nowe kontrakty na rynku na którym Skanska oddała pole bez walki. A ludzie (Ci którzy jeszcze zostali w Skanska) są do wzięcia za darmo i nie trzeba ich kupować. Sprzęt, biura itp tak jak napisał mój przedmówca Skanska ma w leasingu lub innej formie wynajmu więc co tu kupować. Owszem może się tak zdarzyć ze Skanska zechce sprzedać którąś ze swoich wytwórni (chyba są jeszcze ich własnością), może nawet z placem i nabywcą będzie któraś z wspomnianych firm, ale to nie oznacza zakupu całej skanskowej drogówki z całym jej "dobytkiem". Po co kupować coś co w zasadzie nie ma żadnej wartości materialnej a wartość dodana w postaci ludzi i ich wiedzy w większości szuka dla siebie szansy gdzie indziej. Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o Skanska S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Skanska S.A.