Opinie o SolarWinds w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie SolarWinds. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie SolarWinds na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SolarWinds w Kraków

Pola

Słuchajcie jak obecnie wygląda praca Testera? Mam doświadczenie z innej firmy i chce sprawdzić co dzieje się w tym przypadku. Ktoś pisał jeszcze w ubiegłym roku, że po pewnym czasie pracy ląduje się mimo wszystko na helpdesku. Czy to prawda? Dalej tak jest? A druga część obowiązków? Jaki jest podział pracy i jak ja oceniacie?

Johny Nowy wpis
@Pola

Nie ląduje się na helpdesku. Testerzy, którzy rozwijają się w stronę automatyzacji mogą liczyć na awans.

@Johny

A firma pomaga jakoś w tym rozwoju? I w jaki sposób jeżeli tak? Awans wiąże się z jakąś znaczącą podwyżką? Z doświadczenia wiem, że o takie sprawy lepiej dopytać

Ostrzeżenie przed przystąpieniem do rozmowy rekrutacyjnej…? A czy był ktoś na rozmowie teraz odnośnie pracy przy kontencie? Jest teraz oferta dla menadżera marketingu i właśnie zastanawiam się czy by nie spróbować. nie wiem tylko czego spodziewać się na procesie? Możecie także dać znać jaka jest atmosfera na tym konkretnym dziale? to dla mnie dość istotne

prawie pracownik Nowy wpis

OCENIAM PROCES REKRUTACJI: Pierwsza rozmowa przebiegła bardzo sprawnie, dopytawszy się o podstawowe warunki pracy (model pracy, widełki, zakres obowiązków). Uzyskawszy odpowiedzi, które będą istotne w kontekście późniejszych wydarzeń: model pracy - zdalnie z okazjonalnymi podróżami do biura z racji tego że cały team jest w Ameryce, moje oczekiwania finansowe były ponad widełkami, ale zostałem zapewniony że w przypadku pomyślnego wyniku rekrutacji możemy wylądować bardzo blisko oczekiwań - na co się zgodziłem. Reszta rekrutacji przebiegła bardzo sprawnie, okazało się że wszystko pasuje do przyszłego teamu. Warto wspomnieć że w trakcie rekrutacji zmienił się rekruter na osobę nie z Polski. Dostałem pierwszą ofertę pracy. Tutaj byłem zmuszony ją odrzucić gdyż inaczej rozumiemy "wylądowanie blisko" oczekiwań + wynik rekrutacji okazał się pomyślny, powiedzmy że chciałem kwotę X i pierwsza oferta to było 75% tej kwoty. Dostałem 2 ofertę, udało mi się renegocjować na +- 82% kwoty X na co się zgodziłem. Dopytałem tylko o miejsce świadczenia usług z umowy, żeby uniknąć niedopowiedzeń i wg nowego rekrutera wymagana była obecność w biurze 3x w tygodniu stacjonarnie (?) co było niezgodne z poprzednimi ustaleniami. Zaproponowałem, że mogę pracować w modelu hybrydowym ale 1x w tygodniu. Zostałem poinstruowany o skonsultowanie tego z "przyszłą" menagerką, która na rozmowie stwierdziła, że nie robi jej to żadnej różnicy i dla niej mogę zdalnie, powiedziała że sprawę skonsultuje jeszcze z Polskim działem HR. Po 2 dniach dostałem informację od rekrutera, że niestety nie mogą mi zaoferować pracy. Podsumowując, dział HR okazał się być bardzo formalny w kontekście modelu pracy, ale w kontekście zapewnień z rozmów oraz samej oferty pracy w której nigdzie nie było napisane o modelu pracy już nie do końca. Zmarnowaliśmy sobie wzajemnie niepotrzebnie czas. Popieram opinię jakiegoś przedmówcy i proszę o uważanie przy rekrutacji.

Ech

Standardy tej firmy sięgły chyba (usunięte przez administratora), bo widzę, że kiedyś zatrudnili na managera działu UX była właścicielkę mibingowni o nazwie Simply User. Tamta firma już na szczęście nie istnieje. Trzeba naprawdę upaść na głowę, żeby pozwolić takiej osobie zarządzać ludźmi. HR-om radzę przemyśleć proces i podejście do oceny kandydatów pod kątem cech psychologicznych.

@Ech

„na szczęście”? nie jestem w temacie, ale teraz pytanie czy wiesz jak aktualnie warunki na UX wyglądają? Po pierwsze od kiedy nowa osoba dowodzi i czy cokolwiek u nich na dziale się zmieniło? Pojawiła się jakaś rotacja lub cokolwiek czy wręcz przeciwnie?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie SolarWinds.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jakie narzędzia pracy zapewnia SolarWinds? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

odpowiedź

Managerowie mają, tak.

Jak długo trwa proces awansu w SolarWinds?

Odpowiedź

Jak w każdej firmie - to zależy od pracownika. Jeden dostanie kolejny awans 2 lata po poprzednim, drugi 5 lat będzie siedział na jednym stanowisku. Zasługujący na awans nie czekają dłużej niż rok, a zależy to głównie od cyklu (zwykle raz do roku są awanse).

@Odpowiedź

Zależne to od cyklu w kontekście tego, że cyklicznie co roku po prostu w tym samym okresie je tu przyznają? A co z liczbą potencjalnych stanowisk do awansowania? Chyba trochę rywalizacja może być, bo nie każdy ma szansę nawet mimo dobrej pracy?

Odpowiedź
@Sylwia

No nie każdy ma szansę, ale najbardziej zasługujący dostają. Budżet nie jest z gumy w żadnej firmie.

OK

Opinia pracownika z ponad 4 letnim doświadczeniem w tej firmie. Firma jak każde typowe korpo (z jej wszystkimi zaletami i wadami) odbiór jest mocno zależny od projektu do którego się trafi. Od malutkich projekcików jak IPAM (tutaj gdzie pracowałem) gdzie zarząd, nie wiedzieć czemu często pomijał ten projekt w różnego rodzaju podsumowaniach. Po projekty gdzie technologia i podejście jest naprawde na wysokim poziomie (cloud), i tutaj naprawde jest co robić (opinia zasłyszana od ludzi którzy tam pracują). Zalety: + obszar firmy (infrastruktura sieciowa jest znacznie bliższa sercu każdemu informatykowi niż nudny system bankowy/ubezpieczeniowy) + raczej brak presji że coś musi być skończone na wczoraj (IPAM) + pensje przez 4 lata zawsze były na czas + super atmosfera (zgrane zespoły) - członkowie zepołów raczej ciepło komentowali atmosfere panującą w zespołach. Minusy: - zdarzają się w zespołach kombinatorzy którzy się ślizgają (trochę wina atmosfery nie pewności po ataku SUNBURST) - Mityczni przyjaciele z południa tak zwani Czesi i ich nie dokońca zrozumiała polityka (czeste porzucanie rozwiązań i pozostawianiu ludzi z tym problemem samym sobie) - Brak kierownictwa w Polsce (dyrektor z Czech) - to generuje chyba nie dokońca zrozumienie realiów Polskiego rynku - Graniczacy z niemozliwościa awans/zmiane projektu (mój przypadek po ponad 1,5 roku proszenia o takowy manewr) - Pensja (firma miała takie przywary już wcześniej, niestety dalej aktualne) generalnie ile sobie ugrasz na samym poczatku tyle bedziesz miał do samego końca +/- 2% co roku - Zmiany po ataku SunBurst, niestety wraz z atakiem odeszedł od nas CEO a zaraz po nim zaczeli odchodzić dość znaczące osoby decyzyjne jak i doświadczeni pracownicy co na pewno wpływało na morale pracowników - Minus który często jest pomijany na rozmowach kwalifikacyjnych to fakt ze developerzy jak i Testerzy są 2 linią wsparcia klienta (taki helpdesk). Nie każdy to lubi i powinien być świadomy że po wdrożeniu w końcu wyląduje na wideo rozmowie starając się pomóc klientowi który pewnie ma wieksze doświadczenie z produktem niż świeżak. Od siebie jeszcze dodam, żeby uważac na proces rekrutacyjny (czesto się zdarza, a to jest bardzo przykre że firma rekrutuje ludzi a w tym samym ktoś podjął decyzje o zamrożeniu takowej).

Katarzyna
@OK

Ale fajnie, że jest tutaj mowa o dobrej atmosferze. I pociągnę ten temat. Czy firma daje spotkania dla całej firmy lub dla poszczególnych zespołów? Takie integracyjne właśnie dla budowania relacji?

@OK
@Katarzyna

@Katarzyna Firma organizuje raz w roku dwu dniowy event dla całej firmy gdzie są organizowane zabawy plus jedzenie ( w okresie covid tego nie było niestety, ale od lipca już ludzie powracali do biura więc pewnie wróciły stare dobre czasy) po za tym każdy z team-ow miał fundusz kwartalny na wyjście i integrację (kiedyś starczało na strzelnicę, gokarty czy paintball-a) Mam nadzieję że wyczerpująco opisałem sytuację, jak coś to polecam na rozmowie kwalifikacyjnej podpytać ????

Były

Jako byly pracownik nie polecam pracy tam. Nie dla tego ze najlepszy talent sie zwolnil i zostali głównie nastawieni na siebie karierowicze ale przede wszystkim ze wzgledu na złą sytuacje biznesowa firmy. Firma nie otrząsnęła się po Sunburst i jej dochody oraz wartość na giełdzie drastycznie spadły. Wszyscy czekają na akwizycje i ewentualne odprawy po zamknięciu biura w Krakowie.

Olga
@Były

Kiedy to zamknięcie miałoby nastąpić? Czy z tego powodu nie będzie już naborów? Piszesz w sposób trochę hermetyczny, niejasny dla mnie jako kogoś spoza firmy.

x
@Olga

Walenie smutów kogoś, kto odszedł. Od 2 lat ludzie gadają jak to po zmianie leadershipu niby mają nas sprzedać, a jakoś nic takiego się nie dzieje. Sytuacja biznesowa firmy jest taka sama jak wszystkich spółek giełdowych w stanach, a przynajmniej w przeciwieństwie do innych firm z IT - nie ma u nas zwolnień. "Najlepszy talent" to odszedł może z jednego czy dwóch zespołów w Krakowie, no chyba że kolega "Były" chce sobie poschlebiać.

Renata
@x

Czyli uważasz, że teorie o jakiejś dużej rotacji są przesadzone? No okej, dobrze wiedzieć. No a skoro według ciebie status firmy się raczej nie zmieni, to czy warto aplikować, jest w miarę stabilna praca?

Na jakie wsparcie w SolarWinds mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Demaskator

GoWork, darujcie sobie te słabe baity, które mają na celu sprowokowanie dyskusji, negatywnych komentarzy, a w dalszej kolejności zmuszenie pracodawcy do opłacenia tutaj pakietu dającego możliwość ukrywania komentarzy.

W ostatnim roku-półtora wiele się zmieniło. Z jednej strony odeszło trochę osób, z drugiej - skończyły się gierki polityczne z innymi biurami, jest więcej współpracy. Po incydencie z security półtora roku temu - bezpieczeństwo się mocno poprawiło, a nawet daje czasem w kość, bo trzeba się prosić o dostępy. Management lokalny jest spoko, robią co mogą i nawet udaje im się ciekawe projekty/zadania załatwiać, więc idzie to w dobrą stronę.

@pracownik

No to brzmi jakby coś tam się układało. A te zadania czy projekty to jakie np?

@Sylwia

@Sylwia głównie cloudowe, firma skręca w tą stronę i kolejne zespoły, nawet dotychczas pracujące nad on-prem, dostają tematy związane z cloudem: budowanie/migrowanie funkcjonalności na nowej cloudowej platformie.

ExSolar
@pracownik

To co teraz robicie, jak nie ma gierek politycznych? Przecież to było 3/4 pracy i jedyne, na czym się managerowie znali (jak zrobić dobrze Czechom i powiedzieć, że Twoje zdanie na ten temat to "pierdoły" - autentycznie tak mi powiedział Pan Paweł).

@ExSolar

Pan Paweł i cała ekipa zainteresowana walką z Czechami grzeje razem stołki gdzie indziej, zostali tacy którym się chce pracować, przejmować obowiązki od Czechów i mieć realny wpływ na to jak to wygląda.

@pracownik

walka z Czechami brzmi dość dwuznacznie. ;) A jakie obowiązki od nich przejmują tak właściwie?

Czy jest możliwość pracy w SolarWinds na część etatu?

Tak, można na 1/2, 3/5, 4/5 jak kto chce, tylko się dogadać z managerem i nie powinno być problemu. Studenci po stażu często zostają na 3/5.

Kamila
@pracownik

Czy cały etat też jest oferowany studentom po stażu?

@Kamila

Tak, do wyboru wedle woli.

Jaki jest okres rozliczeniowy w SolarWinds? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

asdf

Pensje przychodzą w ostatni dzień roboczy miesiąca

Gabriela
@asdf

Zdarzały się kiedyś jakieś opóźnienia, czy zawsze wszystko jest na czas? :)

psyche
@Gabriela

Posłuchaj mnie, zdarzają się i się nie zdarzają. Raz się patrzy na konto niby coś jest a zaraz znika.

Gabriela
@psyche

Hmmm nie rozumiem. Jak mogą zniknąć środki z konta? No chyba że od razu wydajesz, ale bardziej chodziło mi tutaj o terminy wypłat :D

Pirx

NIe polecam pracy w tym miejscu, toksyczna atmosfera, brak wymagań, zero feedbacku, najgorsi menadżerowie i PMi z jakimi przyszło mi kiedykolwiek pracować. Uciekać gdzie pieprz rośnie.

Req
@Pirx

Cloud czy OnPrem?

Jak szefostwo w SolarWinds? Spoko traktują ludzi?

BylyPracownik

O ile bardzo miło wspominam projekt i kolegów w SW, tak szefowie tam byli największą wadą. Bardzo słabi, masz 3 szefów i żaden nie chce podjąć tematu, którego zdanie jest najważniejsze, skupiają się głównie na tym, żeby się podlizywać ludziom z biura w Brnie, każde spięcie z ludźmi stamtąd to gwarancja robienia wszystkiego tak, jak Czesi chcą.

D
@BylyPracownik

No niestety, nigdzie chyba nie ma takiej polityki uleglosci jak w Solarze wzgledem Czechow. A tych gierek politycznych jest bardzo duzo, w wiekszosci zupelnie niepotrzebnych ale niektorzy je chyba lubia, skoro ciagle bez potrzeby sa zaczynane

Pryncypałki

+ są fajne zespoły zgrane i dobra atmosfera w nich + zdarzają się ambitne projekty ale trzeba przyfarcic żeby trafić + można znosnie zarobić i się nie narobić ze spoko benefitami + korpo, więc relatywnie normalne i dobre podejście do człowieka, nie ma wyzysku itp jak w polskich firemkach -w Krk jest dużo Legacy gdzie w sumie nikt nie wie jak działa całość, większość to bugfixy i to nie takie że serio coś zmienisz w kodzie tylko np w jakiejś bazie danych literówkę czy coś tego typu. - proces budowania to padaka i takie zamieszanie że podziwiam tych ruskich hackerów że wytrzymali psychicznie - niskie morale zespołu, zwolnienia w Czechach były bo reorganizacja i ludzie zostali "wyrzuceni", w krakowskim biurze dużo ludzi odchodzi samo - Czesi są często opryskliwi i przerzucają winę za różne problemy na polskie biuro, ciężko od nich uzyskać pomoc, są istotniejsi niż biuro krk - małe perspektywy podwyżek i awansów

Czy pracownicy SolarWinds mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Bolek

Tak, imprezy pożegnalne

nkw

Firma nie poważna szukają programisty java/c++/c/c#/python potem jednak chodzi o programistę pythona. Zadanie implementacyjne ba być w jezyku wybranym przez kandydata ale jednak musi to być Go .

Ziuk

Zaczynają przenosić biuro do Indii, były już pierwsze zwolnienia

Jeszcze

To była kiedyś jedna z lepszych firm w Krakowie, ale od zeszłego roku tylko zwolnienia, całe zespoły znikają.

Tabum
@Jeszcze

A z czego te zwolnienia wynikają? Widziałem ciekawe ogłoszenia, w tym na stanowiska managerskie.

@Tabum

Dobre pytanie, w tym roku jest (usunięte przez administratora) po atakach hakerskich z grudnia i duże ryzyko że trzeba będzie zwalniać. Projekty w Krakowie są stare i głównie bugfix, nie ma na czym i od kogo się uczyć. To dwa główne powody, przynajmniej w moim jeszcze zespole.

desmond
@Jeszcze

Nie znam ani jednej osoby zwolnionej z krakowskiego biura, więc zapewne masz na myśli to, że ludzie odchodzą (a nie że są zwalniani). Projekty są różne - ja na brak możliwości nauki nie mogę narzekać. Firma zatrudnia do nowych projektów cloudowych, dużo się dzieje w security, więc zalęzy gdzie się trafi i co się lubi.

@desmond

Masz rację, projekty są różne ale większość to starocie w c# z kawałkami vb6 i WebForms, security to łatanie czeskiego kodu. Nowe projekty cloudowe jeśli masz na myśli projekt proca to jak nie zauważyłeś.... umarł jak zresztą każdy nowy projekt w tej firmie. Każdy decyduje za siebie, Ty jesteś zadowolony ja natomiast tak jak większość nie jestem i tak jak większość szukam nowej pracy.

Wiecie czy SolarWinds udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Gebreselasje

Tak, możesz wziąć do domu cały sprzęt, łącznie z krzesłem.

Rh+

Wszystkie niezbędne narzędzia do pracy zdalnej otrzymasz. Nawet powiedziałbym, że więcej niż standardowo.

Zostaw merytoryczną opinię o SolarWinds - Kraków

• Jak się pracuje w SolarWinds?

Zobacz opinie na temat firmy SolarWinds tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SolarWinds?

SolarWinds
3.1/5 Na podstawie 71 ocen.
  • Puszkarska 7J lok. BUD.E P.II
    30-644 Kraków