Opinie o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie JSW Sig. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie JSW Sig o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

ciekawy

Siema jak to wygląda gdy sie dostaniesz pod JSW z SiGu. Oddział wybierasz sobie sam czy oni wybierają gdzie cie wrzucić i czy cięzko dostać sie do wydobycia?

Karmaz
@ciekawy

Na wydobycie z pocałowaniem ręki cię wezmą, ale jeśli później będziesz leber to cię wywalą gdzie indziej.

ślusarz

Witam Mam wyksztalcenie ślusarza i w badaniach lekarskich też mam na stanowisko ślusarza, a w portalu pracownika mam pracownik niewykwalifikowany pod ziemią. Mam to gdzieś zgłosić czy cos? Pozdrawiam

Mirek
@ślusarz

Ja musiałem się upomnieć by mi szkołę i staż w firmie podciągnęli. Dopiero wtedy status się zmienił

Ciotka z kentaki

Czy ktoś z Was zatrudniał się poprzez 3 miesięczne wypowiedzenie z poprzedniej pracy ? Byłem na rozmowie, mam dać wypowiedzenie i po 2 miesiącach przyjść z papierami do SIGu ,tylko ciekawi mnie to czy nie jest to tak że ja przyjdę ,a oni mi powiedzą co Pan tu robi ? Na rozmowie była luźna gadka nic nigdzie nie zapisane itd odnośnie tego że mam przyjść w marcu .Ktoś miał taką sytuację ? Że na kogoś czekali i faktycznie się przyjął i w drugą stronę że po czasie wypowiedzenia 3 miesięcznego nie przyjęli .

Ryl
@Ciotka z kentaki

Dokładnie tak to wygląda. Miesiąc przed rozpoczęciem pracy dostaniesz skierowanie na badania.

Albinowski
@Ciotka z kentaki

Ja miałem taką sytuację i na spokojnie po 3 miesiącach, tak jak się umawialiśmy, przyszedłem z podpisanym wypowiedzeniem, nie zrobili mnie w wała.

@Gornik

Wiadomo coś kiedy będą następne alokacje ?

Pit

Na pewno na Knurowie są teraz na dniach

Pit
@@Gornik

A następne z początkiem kwietnia

Dobrze

Kiedy beda jakieś przyjęcia

Jeszcze nie górnik

Cześć, czy będąc pracownikiem niewykwalifikowanym pod ziemią w sig po przejściu pod jsw dalej się jest niewykwalifikowanym pod ziemią? Czy trzeba zrobić kurs na górnika/eksploatacje złóż podziemnych żeby już nie miec tego niewykwalifikowanego? Jak to wyglada?

@Jeszcze nie górnik

A widziałeś kiedyś wykwalifikowaną pomoc dołową? Sam sobie odpowiedz…

norek

Siema w jakim momencie wysyłają na kurs na przenośniki?

Xxx

Wiadomo kiedy następne przyjęcia będą?

@Xxx

Cześć, no właśnie, wiecie coś o nowych przyjęciach i rekrutacjach? I wiecie, czy jak są nowe przyjęcia, to są ogłoszenia otwarte gdzieś w sieci, czy na początek szukają ludzi w rekrutacji wewnętrznej lub najpierw korzystają z cv które już firma ma w bazie?

ES

Rekrutacja odbywa się poprzez CV które mają u siebie ,nie ma żadnych ogłoszeń na portalach .

@Budryk

Witam czy ktoś wie o przyjęciach na KWK Budryk dla kobiet ?

Kobieta
@@Budryk

Z tego co wiem to przyjęcia na płuczke wstrzymane dla kobiet. Na inne stanowiska jak masz szeroki plecy to sie może dostaniesz. Ostatnio była szansa na Szyb 6 na łaźnię, ale to SiG 2.

Witam chciałem zapytać na jaki zarobek może liczyć górnik po szkole górniczej z uprawnieniami na przenośniki taśmowe i zgrzebłowe i nie cały rok pod firmą

Aha dzięki za odpowiedź pytałem bo miałem iść jutro na rozmowę ale za taką kwotę to nie ma sensu.

Paweł G
@Nowy

Idź na tą rozmowę, jak będziesz miał rok stażu w górnictwie to wskoczy ci stażowe które podwyższa zarobki o 30%.

abc

Witam mógłby ktoś opisać poszczególne roboty na oddziałach w1 i w2 na kwk budryk ? Najlepiej ktoś kto tam pracuje.

kurs

Witam czy jeśli chce zrobić kurs górnika to musi mnie wysłać kopalnia i do przez nich wybranej szkoły? Czy moge sobie zrobić gdzie mi sie podoba i po ukończeniu donieść papierek. I czy rozpoczęcie tego kursu trzeba zgłaszać, np. do planistki?

Kocham SiG

Zostawię tutaj tylko taką informację dla przyszłych pracowników naszego wspaniałego SiGu : - wypłata bez sobót (za grudzień) 2600/2700 zł - wypłata z 2 sobotami (za grudzień) 3000 zł

Tralala
@Kocham SiG

Ja miałem BEZ STAŻOWEGO 18 dni zjazdowych + urlop + 4 soboty -3900 zł ????

Jajaja
@Kocham SiG

25d 6500 przygotowki . Staz 30 % nima zle

Kobieta

Tylko szkoda, że mężczyźni bronią się przed płuczką, bo przecież na dole zarobią więcej. Strach ich oblatuje jak mają zarabiać mniej niż wcześniej. Chyba, że jakiś nowicjusz, bez rodziny na utrzymaniu to może chętnie pójdzie na płuczkę pod SIG. Kontrola jakości, laboratorium to też są dobre stanowiska dla kobiet. ????

Zainteresowany pracą

UWAGA!!! JSW SIG to jest niezły wałek do pieniędzy!!! Oni wykorzystują ludzi po przez każdego chęć pracy w JSW! Zaniżają stawki fachowców górników wiedząc że nie ma innej drogi by się dostać do JSW i tylko przez SIG a wręcz dyrektor do spraw pracy śmieje się i mówi że trzeba zapłacić sprycowe i dać się wykorzystać im przez rok a nawet więcej za pół darmo tam pracować pod pretekstem że kiedyś może przejdziesz z SIG-u do JSW proponują na początek w tych czasach drożyzny 3500zł zarobku - jak koszt 1.5 tony węgla.... Twierdzą że musisz im swoje zapłacić by dostać się pod kopalnie!!! Później sobie odbijesz ale nam musisz zapłacić pół darmową pracą na ich korzyść... taka rozmowa na rekrutacji... Tym powinno się zająć jakieś biuro antykorupcyjne!!! Do tego WSZYSTKIE ZWIĄZKI ZAWODOWE W JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁCE WĘGLOWEJ WIEDZĄ O TYM PROCEDERZE, PATRZĄ NA TO JEDNOCZEŚNIE PRZYZWALAJĄC NA TO... I DO TEGO NIC Z TYM NIE ROBIĄ!!!! Wstyd by tak ludzi wykorzystywać w ich ciężkiej sytuacji!!!!

Kolumb
@Zainteresowany pracą

Brawo za taką wiedzę. Mi się wydaje że nikt nie tym nie wiedział.

zielony
@Kolumb

To wszyscy to wiedzą i się dają ruch.ać bez mydła i nic z tym nikt nie robi??? Trzeba by TVN nasłać i nakręcić jak pisiory państwową firmą ludzi wykorzystują w tych czasach dobrobytu..... temat będzie gorący bo kopalnie są na tapecie.... ;)

Wodzu
@zielony

Donalda trzeba. Zrobi raz na zawsze porządek.

Ted
@Wodzu

A przypomnij mi bo nie pamiętam w którym roku powstał SIG kto wtedy był premierem?

Ted

SIG powstał za rządów PO-PSL jakby ktoś miał wątpliwości

Stefan
@Zainteresowany pracą

Co racja to racja ale niestety czasy za chwilę się skończą bo na rozmowy do SIG przychodzi 30 osób a pracy podejmują się 2 osoby po przedstawionych warunkach.Do tego pracując nie wyślą cie na kursy bo musisz przerobić 3 miesiące (łopata) bo przyjęć nie było przez rok i ktoś musi posprzątać.Ogólnie wielka lipa sam pracuje miało być 6 miesięcy a minął już prawie rok.... dlatego rozglądam się nad przejściem pod firmę bo chłopaki są lepiej wypłacani....Bajki z rozmowy rekrutacyjnej to w przedszkolu... bo my w weekendy pracujemy to wie pan trzeba by chodzić niech zachęcą stawką..... Trzeba by wpuścić redaktorów TV żeby trochę pokopali w tej firmie bo to śmiechu warte

Sigodstawa
@Zainteresowany pracą

Do tego roku dodaj raz tyle albo dwa razy ????

***** ***
@Zainteresowany pracą

Kolego kto sie zatrudniał wie że tam jest jedna droga zapleśniały stray komunistyczny system powiedz ktory dyrektorek tam teraz załatwia robotę na lewo

Sig odstawa
@Zainteresowany pracą

Cala prawda.. Ludzie robią po 2.5-3 lata i mają problem z przejściem pod Sig wsparcie produkcji, gdzie później znowu czekasz żeby przejść pod kopalnie stawka na początek bez doświadczenia, to niecałe 3 tys netto, Z doświadczeniem bez sobót 3.5-3.8k netto. Wnioski wyciągnijcie sami przy kosztach życia :)

@Sig odstawa

Noooo stary weź nie strasz, takie pieniądze za robote na dole????? to jest jakaś kpina, właśnie zaczynam przygode z górnictwem i jak to czytam to już mi się odechciewa.

CHŁOPAK ZE ŚLĄSKA
@Zainteresowany pracą

chłopaki ta firma niszczy,ludzie powieszę się dla was po barburce dzień po bhp niech mi naskoczy przysięgam pniówek to (usunięte przez administratora) robie to dla was przepraszam wspominajcie mnie za koszty :( pedałów :( TO ROBIĄ

Chłopak ze śląska

chłopak ze śląska
@Zainteresowany pracą

chłopaki ta firma niszczy,ludzie powieszę się dla was po barburce dzień po bhp niech mi naskoczy przysięgam pniówek to (usunięte przez administratora) robie to dla was przepraszam wspominajcie mnie za koszty :( pedałów :( AZIS za 4800 widzi lepiej z sobotą wam pomoże powodzenia panowie

awilŚ
@Michał

To lepiej niech ci sie już odechce bo po pierwszej wypłacie sznura i na góra

@Zainteresowany pracą

Doskonale cię kolego rozumiem sam miałem okazję dać się w ć.. zrobić na początku wielkie obietnice praca marzeń a w praktyce robota za ochłapy że wstyd się przyznać że się na kopalni pracuje i przeważnie w przynajmniej moim przypadku praca świerzaka w bardzo niebezpiecznych rejonach kopalni po dwuch tyg miałem przyjemność sobie popatrzeć jak kombajn idzie w ruchu być w nadścianowym i podścianowym masakra że mnie tam wpuścili i wyszedłem cały bez żadnego doświadczenia magia sigu robota oczywiścnie załatwiona przez znajomości ale to już tylko wspomnienia wyjechałem za granicę sobie chwalę a na ten skorumpowany komunistyczny system pluję.

Bartek
@Zainteresowany pracą

Niestety to przykra prawda ale nie zgodzę się z wypłatą 3700 miało być na papierze a przelew 2700 śmiech na sali i nędza Ja nie oczekuję milionów ale po opłacie jedzenia i auta na nic sobie nie oszczędzisz i uzbierasz

adam
@Ted

Tak dla wiadomości wszystkich "mędrców" spod znaku "jestem rylem i należy mi się", SiG powstając, wcale nie miał w swoich złażeniach przejść pod JSW, otóż bohaterski ówczesny zarząd (gdyby ktoś miał wątpliwości powiązany z PO-PSL) miał zamiar zastąpić praktycznie wszystkich pracowników JWS pracownikami SiG-u. Porozumienie alokacyjne po naciskach strony społecznej zostało podpisane dopiero w maju 2017 r., czyli ponad trzy lata po powstaniu SiG-u, a wszyscy do tego czasu zatrudnieni pracownicy nie mieli szans na przejście pod JSW, a pierwsze alokacje odbyły się w czerwcu 2017 r.

Rozgoryczona
@Zainteresowany pracą

Prawda w 100% mój syn po studiach górniczych, pracuje już 3 lata w tym (usunięte przez administratora). Wcześniej pracował kilka lat pod firmą Górnicza, czyli pracownik z doświadczeniem. Są osoby które które przechodzą po kilku miesiącach, bez zawodu i doświadczenia. Proceder kwitnie, czy ktoś mi to wytłumaczy? Gorzej niż za (usunięte przez administratora) pracownik na tym samym stanowisku pod SIG zarabia śmieszne pieniądze w porównaniu z JSW, bez premii, zysków. Czy osoby za to odpowiedzialne mają sumienie? Czy ktoś wreszcie się tym zajmie?

Sylwia
@Zainteresowany pracą

Piszesz, że firma zaniża stawki dla górników. Możesz powiedzieć ile rzeczywiście płacą? Znajdą się jakieś dodatki z tytułu zatrudnienia? Jak to jest?

Kopalnia
@Zainteresowany pracą

Nie w tych czasach po ostatnich podwyżkach młodziki co przychodzą pod sig bez doświadczenia zarabiają podbnie jak ludzie pod kopalnia wiadomo jest różnica ale główna rolę odgrywa stażowe

Nix
@Zainteresowany pracą

Witam, jak.kobieta może dostać się do Sigu, fotowe cv przez stronę wysłane

Ryl

Ile za weekend na odstawie na rękę płacą ?

Digimon5

Witam powiedzcie mi proszę jak z tymi przyjęciami do sig ? Czy wszystkich przyjmują do sig odstawą czy do OWP też są jakieś przyjęcia? Pozdro

Jaro

Wszystko przy wypisywaniu kwestionariuszów i papierów. Jest tam kartka czy chcesz węgiel w 12 ratach czy jednorazowo w całości

Rymcymcym

Nie. 14jest za tamten rok dostaniesz węgiel bo on jest chyba za obecny rok.

@Rymcymcym

Węgiel jest co miesiąc w ratach wypłacany, chyba że do końca listopada się zmieniło by był w 1 części.

Kris
@Xxx

Węgiel cały czas jest w jednej części ,ale musisz to zgłosić inaczej dostaniesz co miesiąc do wypłaty. Oczywiście pracownicy JSW nie SIG.

@Kris

Nowi pracownicy mają z automatu co miesiąc, chyba że zmienią jak pisałem wyżej. Jestem na bieżąco. Przeszedłem niedawno pod JSW.

nowy bez papierów

Witam czy kurs górnika podnosi stawkę? (jeśli tak to o ile) lub jakie zalety są z zrobienia tej kwalifikacji

Górnik

Cześć, pytanie mam. Przyjąłem się na kopalnię 15.11.23 czy jest szansa żeby za rok dostał już Barbórkę czy był pod kopalnią przed barbórkami?

@Górnik

Jeśli jesteś w sig to dostaniesz barbórka jeśli masz min 2 lata dołu. Jeśli w międzyczasie przejdziesz pod JSW a masz 2 lata dolu to dostaniesz barbórka ale mniejsza niż starzy pracownicy. Kolega od czerwca pod kopalnią i dostał 8tys inni po ok 11tys

Zostaw merytoryczną opinię o JSW Sig - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w JSW Sig?

Zobacz opinie na temat firmy JSW Sig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1436.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JSW Sig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 880, z czego 212 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 621 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JSW Sig?

Kandydaci do pracy w JSW Sig napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JSW Sig
3.7/5 Na podstawie 444 ocen.

JSW Sig