Opinie o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie JSW Sig. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie JSW Sig o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

NOWY

Witam, pytanie jak to ogólnie jest w tym sig-u, mam zrobionego górnika ale doświadczenia brak, znajomy ma jakieś plecy w jsw, chciał żebym mu dał papiery a on mi ogarnie to tak że po roku w sig-u przejdę pod jsw od razu oczywiście nie za darmo.. Jak ogólnie zarobki w sig-u bez doświadczenia ?

Stary Sigowiec
@NOWY

3200 bez weekendów . Byli już tacy co mieli plecy i siedzieli w tym sigu a siedzieli a potem się zwalniani jak ktoś ma plecy to nie trąbi na lewo i prawo:)

@Stary Sigowiec

To wkoncu ile nowy może zarobić na początek bez weekendów? Bo jedni mówią 3500 Ty mówisz 3200? Są jakieś premie do tego albo barborka węgiel 14, kartki są po ile teraz?

@DANIEL

100000 razy o tym pisało już. Jak nie masz stażowego to barbórki nei dostaniesz, 14 jak rok przerobisz, kartki powinny już wskoczyć po 63+mleko, stawka najniższa krajowa a ile byś chciał 5000 netto

DANIEL

Normalnie pytam, więc się nie spinaj nie wszyscy wiedzą tyle co Ty.. Nie miałem nigdy nic wspólnego z górnictwem dlatego pytam, no i spoko teraz rozumiem, zresztą dowiem się jak przyjmę i jak dostanę wypłatę ile się zarabia proste. Kolega wie wszystko najlepiej i tyle

DANIEL

Cześć Chopy, powiedzcie mi złożyłem elektronicznie formularz i do mnie zadzwonili że na rozmowę do Jastrzębia żebym przyjechał pod sig na Knurów, zero doświadczenia z kopalnia, nic kursów, jakich zarobków można się spodziewać na poczatek i później tak szczerze, z góry dzięki i wielki Szacun dla tych którzy codziennie zjeżdżają na dół, jesteście wielcy ????

DANIEL

Serio? To firmy zewnętrzne proponują więcej z tego co widzę w ogłoszeniach, w sigu są jakieś dodatki roczne itd?

Daniel
@DANIEL

Możesz zostać w firmie zewnętrznej ,dziś dają więcej jutro dadzą mniej a pojutrze firmy wogole nie będzie,albo będziesz robił rok na Pniówku a rok na Budryku ,mało było takich. Tu może nie zarobisz na dzień dobry kokosów ale firma stabilna ,wynagrodznia na czas i małe światełko w tunelu że może za jakiś czas będzie to JSW ,za cierpliwe czekanie ,dobre śniadanie . Jeśli chcesz pchać się wgl w górnictwo ,bo wszyscy uważają że jak idę na kopalnie to odrazu mi się należy 7000 zł bez stażowego. Co prawda robota i czasami warunki ciężkie ale mimo wszystko warto mieć nadzieję i czekać ,a jak nie to eko okna bądź automotive czy lakiernie proszkowe czekają .

@Daniel

To za 20 dni i jedna sobota 3500 bym zarobił ale mówisz bez kartek? Czy jeszcze jest jakas premia miesięczna albo dodatek? Barborka 14 nic takich rzeczy w sigu nie ma, sory ze tak się wypytuje ale nigdy na kopalni nie pracowałem A mam szanse i właśnie się zastanawiam, soboty A niedzielę są inaczej płacone?

Węgielek
@DANIEL

Kartek się nie wlicza do stawki. Soboty i niedziele święta są płatne lepiej niż normalna dniówka.

@Węgielek

A powiedz mi w sigu są jeszcze oprócz tego jakieś dodatki jakaś premia barborka 14 węgiel czy to tylko pod jsw?

@DANIEL

Premia jakaś wpadnie ale nie jest to stała kwota, barbórka po 2 latach dołu więc.

odstwa

wiadomo co z odstawą na pniówku przenosiny lub jakieś zmiany?

Młody Ryl

Jest wgl możliwość odrazu iść do OWP czy tylko odstawa i jak się nie podoba to podziękują?

Górnik

Dobrze

Kiedy beda jakieś przyjęcia

Dawid Cieśla

Chłopy powiedzieć mi tak kiedy ruszają jakieś przyjęcia jeśli chodzi o styczeń ? Słyszałem że już były jakieś telefony , może się ktoś orientuje kiedy pierwsze szychty ?

Czy rekrutują teraz na zofiowke ?

Jak atmosfera na KWK Budryk? Robią tam normalni ludzie ? Czy ryle pozbawieni umysłu

Owp Ośrodek wsparcia produkcji

Michal

Pany wczoraj na rozmowie zaproponowali mi pracę w sig na d4 odstawa zofiowka. Wiecie czy jest możliwość przejścia później na kopalnie? Czy raczej bez szans?

Pampoń
@Michal

Szanse są ale z dłuższą droga ,bo musisz iść pod owp i później JSW ,czas to +/- 6 lat

Damian

Po ilu ogólnie dołu przyznają stażowe w sigu ?

Edek

Siemka potwierdzicie moze czy powierzchnia mają kartki płacone?

Spawacz
@Edek

Jak najbardziej mają płacone flapsy. Od stycznia po 63zł/dzień.

@Spawacz

Jakie 63 ? Może jako spawacz masz 63 ale reszta nie ma 63

Mikuś
@123

Od stycznia będą 63zl

Kiki
@123

Bzdury piszesz i tyle. Krótko . Dół i przeróbka ma tyle samo 54 zł od stycznia 63 reszta mniej.. Co za ludzie propagandę sieją . (usunięte przez administratora)

Xyz
@Kiki

Dokładnie góra (poza przeróbką)ma 43zl teraz nie wiem jak po nowym roku

Człowiek

@Pracodawca a mnie zastanawia jak 18sto letnie dzieci mogą zostawać planistkami sigu o nazwie "starszy referent" beż doświadczenia po zwykłym ogólniaku? Ktoś mi wyjaśni czy tam są jakieś wymagania do tego biura czy znajomości tatusia albo lepiej nie wnikać co.

Xyz
@Człowiek

No patrząc po planistkach tam pracujących to nie mają zbyt dużych wymagań ale odpowiedzi na pytanie nie znam. Może Pan prezes powinien się zainteresować jak Panie wypełniają swoje obowiązki. @Człowiek z wiekiem masz rację dziecko po szkole średniej takie stanowisko w biurze to chyba mówi samo za siebie.

Kar. Szym.
@Człowiek

Ponieważ są stanowiska, które wymagają wiedzy kierunkowej i chociaż minimalnego doświadczenia. Nie jestem przeciwnikiem zatrudniania młodych pracowników, bo każdy musi zdobyć doświadczenie. Ale jak osoba mająca 18 lat może zostać ,,starszym referentem”, wydaje mi się, że na każde stanowski powinno się zapracować.

Człowiek
@Kar. Szym.

@Kar. Szym. Jak najbardziej ja również uważam, że młodzi ludzie powinni mieć możliwość pracy nawet bez doświadczenia ale dopasowywujmy stanowiska pracy adekwatnie do doświadczenia, a dziewczyna ma na pieczątce to co ma. Dziewczyny po szkołach robią w sigu na gorszych stanowiskach, a tutaj taka osoba z takim wykształceniem na takim stanowisku? No dla mnei bardzo slabo. Sig sam sobie daje argumenty sierpniowi do starajkow odnośnie znajomości i nierównego traktowania pracowników.

nowy1

Siema co daje zrobienie kursu górnika?

@nowy1

Dopóki nie masz górnika, to teoretycznie nie możesz robić w przodku, czyli tam gdzie są pisane te lepsze szychty

@nowy1

Nie wiem co daje górnik, ale jak zrobisz szkołę elektryczną to będziesz elektrykiem albo ślusarską to ślusarzem możesz być.

Sigol
@nowy1

To ze za 20 dniowek bedziesz mial 3500 a nie 3000 na reke bez stazu. ze stazem +30%(max 40%)

Elektryk

Wiecie może kiedy przenosiny po nowym roku ?

@Elektryk

Knurów ponoć styczeń, później może marzec, bardziej kwiecień

Jo tylko pytam

Pytanie do tych co robią na danym stanowisku ,nie do tych co słyszeli od kogoś . Pany ,dziś miałem rozmowę o robota ,odstawa Zofiówka taka padła propozycja ,czy faktycznie idzie tam zarobić 4500 na rękę bez weekendow ? Z 30% stażem . Wiem wiem jest to Sig2 nie owp ,ale jestem w kropce czy się pachac , mam robotę w ciepłym z kawą przy gębie za 4200 i zastanawiam się czy warto zrezygnować ,czy faktycznie dają 4500 czy to tylko mydlenie ,a zarobisz 3800

Choinka
@Jo tylko pytam

dolicz do tego jeszcze flapsy +/- 1200zł

Choinka
@Choinka

Tak to wiem ,ale te 4500 to faktycznie można tyle na kneflu zarobić ? Jaki wgl to jest oddział który obsługuje taśmy ? I czy wgl ktoś z tego Sig2 przeszedł pod JSW ? Czy ta droga na około zawsze prowadzi przez owp i dalej jsw

W takim razie ile ? Skoro mydlenie to co zarobisz 3800 ? Chce uzyskać odpowiedź od kogoś kto faktycznie robi na podstawie i się konkretnie wypowie jak jest .

Cieply

Stażowe 35%, z dobrymi szychtami 4300-4400

figos

Siema jakie zarobki w oddzialach MD?

MD2Mati
@figos

Na moim przykladzie Ci powiem, że robiąc 3 soboty/niedziele z 21 dniowkami czarnymi, szychty z przodka możesz dostać 5,6-5,9tyś. Wiecej sie pewnie da, jak Ci się chce robic.weekendy i nie masz.rodziny

Albin dzichta

Pany ,jakie macie zarobki w tym sigu ? Na jakich oddziałach ,jakie dodatkiacie ,są jakieś premie itd ? I jak to z ta rozmowa ,jak dzwonią i umawiają się w biurze np na KWK Zofiówka to na Zofiówce będę robił czy jak ? Pytam bo robię w firmie gdzie jest dość dobry zarobek a mam rozmowe właśnie do sigu

@Albin dzichta

Jak masz staż w górnictwie 2lata. To warto Jak nie masz stażu, a jesteś kawaler, mieszkasz z rodzicami i dokładasz się czasem tylko do chleba , to tez jeszcze warto się przemęczyć . Ale jak masz rodzine, i nie masz dwóch lat na grubie, to nie warto za nie całe 4tys zjeżdżać na dół .

@Pit

Mam 6 lat dołu , do tego kurs na kolejki podwieszane i standardowo taśmy i przenośniki . Czy na rozmowie mówię że idziesz np na sig odstawa bądź transport ? Bo nie bardzo mi się to widzi

@@Pit

Ja od razu przez telefon pytałem czy na owp czy na dostawę,, 2razy dzwonili na dostawę budryk, zrezygnowałem, za trzecim razem mi gada, że OWP Knurow , i pojechałem na rozmowę. Papierow na taśmy nawet nie dawałem, żadne knefle. Że stazowym bez sobót około 5600, jak na SIG to nie ma źle

Honorka
@Pit

Cześć, dla męża szukam info o pensjach właśnie. Ta kasa 5600 jest bez sobót, a ile jest z sobotami? Dojdzie do 6400 zł, czy trochę mniej? I jeszcze czy weekendy są traktowane jak nadgodziny, czy są wpisywane jak normalne godziny pracy do grafiku?

@Honorka

Bez sobót można tyle dostać w przodku ze stażem w górnictwie. , powyżej 6tys z sobotami lekko . Na odstawie z 2-3sobotami można się zakręcić koło 5800 Przynajmniej u mnie na oddziale

Klimok
@Pit

Z stażowym mniej więcej to wychodzi tak: Knefel ~ 4500 Robota po tyłach (np. ciesielka) ~ 5000 Przodek ~5300 Za weekend wychodzi ok 300zł. Ciułają na wypłatach strasznie, ostatnio dawali premiera 1000zł to tak policzą wypłatę ze na rękę z tego wychodzi 200zł.

Nowa

jest jakaś szansa na dostanie się do biura? Są jakieś nowe przyjęcia? Wysyłałam cv i nic...

Zależy od pisanych szycht 3000-3400 + kartki.

pnw

wiadomo kiedy jakieś przenosiny na pniówku?

Zostaw merytoryczną opinię o JSW Sig - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w JSW Sig?

Zobacz opinie na temat firmy JSW Sig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1448.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JSW Sig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 888, z czego 213 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 627 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JSW Sig?

Kandydaci do pracy w JSW Sig napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JSW Sig
3.7/5 Na podstawie 445 ocen.

JSW Sig