Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

Hania

Czy stanowisko doradcy ds obsługi klienta w CC na infolinii polega również na jeżdżeniu do klienta i pobieraniu rat za pożyczkę?

Konsultant provident Polska
@Hania

Mogę śmiało powiedzieć, że pracuje w call center dla provident Polska. Jestem na linii wychodzącej i moja praca polega na rozmowie z klientami, którzy mają już pożyczki albo byli naszymi klientami przekazywaniu informacji na temat nowych ofert i umawianie na rozmowy z aktualnymi doradcami kl z regionu osoby do której się dodzwonilem. Moja praca jest tylko i wyłącznie za biurkiem. W żaden sposób nie mam fizycznego kontaktu z klientem. Praca jest ciekawa choć czasem ciężka. Kl są różni nie raz słyszałem obelgi czy groźby pobicia. Mimo wszystko uważam to za fajną prace i polecam spróbowania. Do mojego biura przyjmują wszystkich dając wykazać się umiejętnościami a nie papierkami. Pozdrawiam.

Doradca

W pierwszych 4 tygodniach pracy zarobki słabiutkie , bardzo dużo nauki itd. Jednak w 3 miesiącu pensja netto 3100 zł przy bazie 90 aktywnych klientów. Na zbiórki poświęcam 2 dni jakieś 8 godzin łącznie. Plus telefony z ofertą i wycieczki na umowy. Myślę że pracuję do 20 h tygodniowo maxymalnie . Narazie jest ok. Przydałby się tylko samochód służbowy lub zwrot za paliwo.

@Doradca

nie zarobisz 3000 netto przy 90 klientach w rejestrze.

@Doradca

Zarabiam 3100 3200. Czytam promocje, z głową kalkuluję, nie pozwalam na to aby zabrakło mi 500 zł do celu. To jest realne wystarczy myśleć i nie czekać na gotowe. Chyba, że się nie ma tzw żyłki handlowca, to może wtedy faktycznie to nie realne????

były doradca
@Doradca

Kalkulować to możesz ale jak nie będzie chętnych na pożyczkę to nic nie zrobisz

Gerrt
@Doradca

Kłamczuszku :) kasa, o której mowisz, możliwa jest na DOBRYM rejestrze 120-150 klientow (zbiórka + promocje). Nie opowiadaj ludziom bajek. Przy dobrej promocji można w tygodniu wyłapać nawet 2000 zł, ale to są jednorazowe strzały w roku. Ok. 400 zł tygodniowo na rękę to dobry zarobek w firmie w tej chwili. A odlicz jeszcze paliwo, amortyzację, to skórka za wyprawkę. Nie mówiąc o reprymendach od kierownika nawet po 21.

Były doradca
@Gerrt

Masz rację" kłamczuszek" ja przepracowałem 8 lat coś na ten temat wiem najlepiej było kiedy płacono % do kwoty zawartej umowy

@Gerrt

Przykro mi czytać takie opinnie. Zarobki są w dużej mierze zależne od NC. NC ok 7 miesięcznie + wyrobiony cel Rs+ grupowy = 3100 - 3200 . Jednak na dzień dzisiejszy mam już więcej klientów niż 90 , i zarobki też adekwatne do wzrostu klientów. Na kierownika nie narzekam bo wspiera swoją sekcję. Reprymendę może dostać ktoś to zawala robotę, leni się i czeka aż manna z nieba spadnie sama. Pozdrawiam

Ola
@Doradca

To tak trzymaj. Przy 7 NC miesięcznie po 3 latach takiej pracy będziesz mieć ponad 300 klientów!!! Tylko dlaczego żaden doradca ich nie ma do tej pory ww swojej obsłudze ?a tyle lat już niektórzy ludzie tu pracują, pozyskują i pozyskują tych klientów .Będziesz pływał w kasie. Tak trzymaj !!!

były doradca
@Ola

Ja pracowałem 8 lat i najwięcej miałem 160 klientów. Trzeba jeszcze pamiętać o tym że jak przychodzi nowy doradca to każdy z sekcji oddaje kilku "dobrych" klientów Miałem strzał życiowy 3700 za tydzień ale wypłacono mi kasę za "sprzedaż" klientów

Ogarnięty_doradca
@Doradca

Zarobisz, potwierdzam. Mam 90 aktywnych klientów i moje zarobki wahają się między 2500 a 3500 netto miesięcznie przy Ok 15- 20 godzinach pracy tygodniowo. Trzeba wszystko robić z głową i być przede wszystkim dobrym sprzedawcą. Znam osoby, które chciały w tej pracy „pójść na skróty” i osiągnęły wynik odwrotny do zamierzonego. To relacje z klientem sprzedają, nie oferta. Jeśli masz problem z relacjami to nie zarobisz i będziesz wiecznie nie zadowolony.

@Gerrt

akurat wam powiem mam status studenta i wszystko na ręke pracuje 3 miesiące i najmniejsza wypłata moja wynosiła 1000zł największa 2000 uwierzcie da się zarobić

Bolololo

Dlaczego podczas nagrywanej rozmowy kwalifikacyjnej trzeba podać pesel, numer dowodu osobistego?? Żeby sprawdzić zdolność kredytową i żeby dostać ofertę kredytu nie do odrzucenia przez podjęciem pracy??? Czy to jest bezpieczne i fair???

@Bolololo

Bardzo rzetelnie podchodzimy do procesu doboru współpracowników, bo budujemy zespół Doradców godnych zaufania, którzy dbają o bezpieczeństwo powierzonych im pieniędzy, w tym rat wpłacanych przez klientów. To Doradcy realizują też na co dzień w praktyce naszą misję, czyli odpowiedzialne pożyczanie. Wspomniane dane są przetwarzane wyłącznie do celów rekrutacyjnych, w związku z potwierdzaniem wiarygodności finansowej kandydata, za jego odrębną zgodą. O celach i podstawach prawnych wykorzystania tych danych kandydat jest transparentnie informowany. Warto też dodać, że może się on wycofać na każdym etapie rekrutacji - w takiej sytuacji jego dane osobowe są usuwane i nie są przetwarzane w tych celach. Dane Kandydatów w żadnym wypadku nie są wykorzystywane do przedstawienia im oferty pożyczkowej.

Klijentka
@Provident Polska S.A.

Witam, byłam państwa klijentką, spłaciłam pożyczkę na czas, a i tak później okazało się że muszę coś dopłacić. Mało tego doradca providenta dzwonił do mnie namolnie proponując mi pożyczki bo jak twierdziła pani cytuje "dostanę dużą premię jeśli wyrobie normę" to chyba tak być nie powinno. Ogólnie nie jestem zadowolona z obsługi bo nawet jak miałam określony dzień w tygodniu do spłaty u mnie w domu to musiałam się spotykać z doradcą tam gdzie pani pasowało nawet w sklepie spożywczym bo akurat była pani na prywatnych zakupach. Tak być nie powinno bo w końcu to jest pożyczka z odbiorem w domu, a nie na ulicu. To tyle i nie będę dalej pożyczki polecać. Pozdrawiam.

@Klijentka

Bzdura. O dopłacaniu po spłaceniu pożyczki na czas

DKE
@Doradca

Oczywiście, że bzdura. Nie ma takiej możliwości aby klient dopłacał po zamknięciu pożyczki.

Adtynghel

Odbieramy pieniądze od klientów w mieszkaniach o zróżnicowanej higienie. W iększości są to banknoty, czasem i bilon. Chciałbym zapytać w jaki sposób firma (Top Pracodawca) żabezpiecza swoich pracowników w środki dezynsekcji.

Vdn
@Adtynghel

Srodki czystosci powiadasz... odkazajace? Hahahaha juz widze jak firma biegnie i kupuje. Sam na wlasny koszt. Niestety firmy pozyczkowe maja, sie coraz gorzej. Wzrost placy kinimalnej daje im popalic. Klienci sie splacaja. Normy coraz ciezej wyrobic...

@Adtynghel

To bardzo trafne pytanie zważywszy na rozwojową sytuację z koronawirusem. Wchodzenie do mieszkań obcych osób i dotykanie wręczanych pieniędzy - to już nie są żarty.

Neutralny
@Adtynghel

Skontaktuj się ze swoim przełożonym w tej sprawie...Pracodawca dba o tego rodzaju zabezpieczenia. Chyba lepiej spytać się przelozon3go niż zadawać takie pytania na forum..:)

Janina
@Adtynghel

W żaden. Ale o wiele gorsze niż pieniądze jest podpisywanie się klientów na "wspólnym" telefonie. Poczytjcie o tym- smartfon " wielokrotnego użytku" to masakra jest w tej sytuacji.

Janina
@Neutralny

Nic do tej pory nie ma. Ma być w centrali na ok 13 .03 i dopiero potem rozsyłane do oddziałów,( jak dotrze, bo zamówień jest dużo) ale doradców to w żaden sposób nie zabezpiecza. Podali, że zamówione są płyny dezynfekujące i rękawiczki jednorazowe.

master

zgadza sie :)

Pracujący
@Neutralny

Szanowny panie pracownik (DK) nie powinien się prosić o środki dezynfekcji powinien je dostać, powinien dostać latem wodę. Niestety w Providencie tego nie ma

ola
@Pracujący

przeciez w lecie otrzymalismy wode a teraz mamy na srodki dezynfekcji budzet

Na środki ochrony osobistej dostajemy 50 zł miesięcznie

@Pracujący

Stres i ciągle mało i molo wszystko na min 110% (usunięte przez administratora) zero kultury najlepiej pracować od 6 do 21 siedem dni w tygodniu taka prawda o tej pracy i zalodze

DK
@Nowy

Nie zgadam się z Tobą, pracuję 7 lat i i wcale nie od 6 do 21 a tyle ile mi pasuje, nie pracuję w niedziele i nikt mi słowa złego za to nigdy nie powiedział. Co do braku kultury to żadna firma tego nie nauczy, są ludzie i młotki, jak trafisz na takiego to współczucia. Praca jak praca, płacą i wymagają.

Provi1
@Neutralny

lepiej spytać się' przelozon3go'...)

Dają. 25 zł miesięcznie

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

Xxskx

Ogólnie uwielbiałam ta prace Ale czasy mojej świetności minęły wiec pożegnać się już trzeba. Polecam dla spryciarzy. Dla leni i zamkniętych w sobie ludzi odradzam

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Provident Polska S.A.?

Zocha

Tak, raz na kwartał jest budżet na imprezy integracyjne , organizowane są także konferencje i wyjazdy .

Robi

Pracuję w Provident od 3 lat i jest średnio ... Łączę etat z dorabianiem w Provident bo mnie życie ( długi) zmusiło

Tomasz

Jak pracuje się zdalnie w dziale windykacji? Jakie plusy i minusy? Czy można zarobić dobra kasę z premia?

Mm

Pracuje od roku, jest to mega bałagan. Kto chce i potrafi sprzedawać ten zarobi, jeśli ktoś chce zarabiać to musi się nauczyć najpierw robić to w innej firmie, bo tu każdy czeka aż spadnie z nieba. Słabe szkolenia, kierownicy są zieloni w tych kwestiach oni tylko czekają na wynik. (usunięte przez administratora)jedyne co można dostać od firmy to umowy i wnioski.

Wszystko zależy od tego jaki dział i jacy ludzie. Pracowałam w tej firmie wiele lat temu. Dział w którym pracowałam był bardzo kiepsko opłacany. Pozycja firmy w tamtych czasach bardzo wysoka- wiele imprez i konferencji na pełnym wypasie. Kierownictwo z niższymi kwalifikacjami niż pracownicy liniowi.(usunięte przez administratora)

Zaczynam przygode jako doradca w tej firmie. Mam pytanie odnosnie zarobkow od czego one zaleza? Jaki % jest od umowy. Im woecej informacji tym lepiej pozdrawiam.

Roman
@Kasia

To nie dowiedziałaś się na rozmowie jak wyglądają zarobki? Poszłaś do pracy w ciemno? ;o No cóż, co kto lubi... :) Może powiesz mi jak wyglądała rozmowa w Providencie? O zarobki nie pytam bo tego i tak nie wiesz, ale może napiszesz jakie są tu wymagania wobec pracowników?

Bartek
@Roman

Wymagania niewielkie. Zarobki jak w większości firm podstawa i premia. Tylko w tej jest problem z premią i nikt w Provincie nie powie Ci jak będą wyglądały zarobki. Wyglądają inaczej niż to co obiecane na interview podobnie z czasem pracy.

@Roman

Jeszcze jej nie podjelam gdyz kierownik ktory mial ze mna rozmawiac jest na urlopie wraca 1.09 wiec sie dowiem co i jak chcialam was podpytac :)

Mirabelka

Kiedyś to była fajna firma, teraz niestety równia pochyła. Większość fajnych, ambitnych ludzi ucieka stąd po 2 latach gdy się orientują że „lepiej to już było” i że niczego raczej nie zmienią, bo rządzi tu stara gwardia, ludzie ze stażem 15+, którzy nie chcą żeby coś się zmieniało, bo tak im jest wygodnie. Jak jest się managerem to HR nieustannie rzuca kłody pod nogi i w ogóle mam takie wrażenie, ze pracują tam osoby, które nie powinny mieć nic wspólnego z praca z ludźmi, bo traktują ludzi jak petentów. A jak się już trafi ktoś z kim się da normalnie porozmawiać i kto się stara i rozumie potrzeby biznesu to zaraz taka osoba rezygnuje z pracy, bo nie wytrzymuje toxycznej atmosfery.

Bartek
@Mirabelka

Zgadzam się ale dziwie się, że wartościowi pracownicy wytrzymuje tam dwa lata.... Seriooo aż tyle? Praca jest łatwa ale firma skąpi na wypłaty i zarobki w stosunku do tego co się dla nich robi są śmiesznie niskie. Atmosfera jest jak w korpo lat 90tych....koszmar.

Zainteresowana

Jestem zainteresowana pracą w tej firmie.Czy ktoś może napisać mi jak wygląda teraz praca i płaca w tej firmie. Można coś zarobić czy to tylko strata czasu.

@Zainteresowana

Tez sie chetnie dowiem

Darek
@Zainteresowana

Można, ale wiadomo to praca wynikowa. Pracuję w Provident ponad 3 lata ,mogę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli jesteś zainteresowana napisz do mnie darcman26@o2.pl. Pozdrawiam

Luk

Cześć Ktoś się wypowie na temat stanowiska konsultant ds sprzedaży z praca zdalna Jak to wyglada ?

Ola

Jak wygląda aktualnie prowizja za sprzedaż? Dalej jest 4%?

Roman
@Ola

A skąd wiesz o tych 4%? Pracowałaś tu kiedyś? Jestem ciekaw ile można zarobić w Provident razem z dodatkami, jakie to dodatki itd :)

Czy Provident Polska S.A. zatrudnia studentów?

Patty

Zostałam dziś zatrudniona ~ studentka 1.roku administracji

Pracuje w tej firmie od 5 lat. Panuje tam bardzo przyjazna atmosfera, jest dużo benefitów, eventów firmowych, promowanie zdrowego stylu życia, opieka medyczna, karta MultiSport, owoce w biurze, raz na kwartał fotele masujące do dyspozycji pracowników, możliwość badań od ręki w mediBoxie, lodówki z fit lunchami, 2 razy w roku na święta dodatkowe świadczenia, platforma angażująca pracowników do aktywności fizycznej po pracy, platforma benefitowa do zbierania punktów które można wymienić np na bony do sklepów/bilety do kina itp., wczasy pod grusza, dofinansowanie do okularów, pełny pakiet szkoleń rozwojowych. Nie bez powodu firma po raz 8 została nagrodzona statuetka Top Employer.

Małgorzata

No to fakt dodatki są naprawdę konkurencyjne. A jeśli chodzi o pensje pracownika bez doświadczenia w windykacji to na jaką podstawę może liczyć?

tak, tylko, że te benefity dostają kierownicy i pracownicy centrali a nie doradcy klienta

dorota
@były pracownik

otóż to - to nie są benefity dla Doradców

ola

a w jakim rejonie takie luksusy u nas tak nie ma

XD

Kiedys tak bylo. Teraz siedzimy w domach. Nie ma prawie zadnego z tych benefitow a premie tez sporo mniejsze. Ogolnie ledwo od pierwszego do pierwszego mozna dociągnąć. Podwyzek od 2 lat nie bylo ale kierownicy rozliczaja pracownika z kazdej minuty... co chwile mozna dostac maila ze jest spotkanie z psychologiem (oczywiscie dla wybranych), warsztaty zero waste (prosze sie zastanowic po co skoro zarabiamy tyle, ze nie stac nas na straty), albo spotkanie na ktorym pogadamy o zainteresowaniach (tez dla wybranych. (usunięte przez administratora)). Ogolnie panuje polityka - rob więcej za mniej...

Helena

Cześć wszystkim! Czy polecilibyście pracę w Providencie osobie świeżo po studiach? Jakimi cechami i umiejętnościami powinien cechować się idealny kandydat do pracy w firmie? Każda opinia ma znaczenie, także piszcie co Wam się nasuwa na myśl.

Departament Personalny
@Helena

Jako przedstawiciel Departamentu Personalnego mogę z całą pewnością potwierdzić i zachęcić wszystkie osoby kończące studia do aplikowania i przystępowania do uruchamianych przez Providenta procesów rekrutacyjnych. Mamy wiele ofert pracy, gdzie posiadanie niewielkiego doświadczenia zawodowego nie będzie stanowiło przeszkody w podjęciu u nas pracy. Pracujemy w młodym i dynamicznym środowisku pracy. Dbamy o relacje i atmosferę. Średni staż pracy u nas w firmie wśród pracowników przekracza 8 lat, co świadczy o tym, że po prostu dobrze się u nas i z nami pracuje. Dajemy również wiele możliwości rozwoju i awansu, większość procesów rekrutacyjnych rozpoczynamy od publikacji ogłoszeń i poszukiwania potencjalnych kandydatów wewnątrz firmy, co dla młodych osób po studiach jest bardzo istotnym aspektem na ich drodze zawodowej. Oprócz kompetencji zawodowych i doświadczenia, bardzo ważnymi aspektami, na które zwracamy uwagę podczas procesów rekrutacyjnych jest zaangażowanie, pasja i motywacja jaką kandydat reprezentuje do podjęcia pracy. Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia!

Pytanie odnośnie działu windykacji na CC na jaką podstawe można liczyć początkowy pracownik? I czy faktycznie jest realne zrobienie premi co mieidac?

Rak

Nie polecam rekrutacji w tej firmie, żadnej odpowiedzi nie dostałem, mimo, że podkreślałem, że proszę o nią w miarę szybko nawet jeśli będzie negatywna..

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.