Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

Ula

Pracowałam w biurze jako konsultantka telefoniczna. Śmiało mogę powiedzieć że to był mój najlepszy pracodawca!dobra atmosfera a większość stanowisk kierowniczych zajmowały kobiety. Firma inwestuje w pracowników mała rotacja, dla osoby która chce naprawdę jest możliwy awans.

Patrycja

@DK GDANSK to poważny zarzut i skoro umieściłeś go na forum powinieneś mieć na niego jakieś potwierdzenie. Na forum mogą znajdować się jedynie prawdziwe opinie, by nie wprowadzać nikogo w błąd.

Patrycja

@Miś jeżeli masz jakieś zastrzeżenia do pracy pracowników firmy Provident Polska S.A. to może takie uwagi przekaż firmie, bo forum jest miejscem dzielenia się opinii pracowników o pracodawcy i Twoje zastrzeżenia mogą do firmy nie dotrzeć.

Patrycja

@won dopiero Ty to dokładnie wytłumaczyłeś i za to Ci dziękuję. Rozumiem, że każdy potencjalny pracownik firmy Provident Polska S.A. zna warunki współpracy? Skoro podejmuje się takiej pracy to rozumiem, że te warunki mu odpowiadają.

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

Dawid

Dzwoniła do mnie jakaś Pani z Warszawy z głównej siedziby. Podałem jej wszystkie dane... Czy te dane są bezpieczne? Jednak na nie spokojnie można wziąć pożyczkę. Trochę mnie to martwi, dzwoniła w sprawie pracy jako Doradca klienta. Czy dane są bezpieczne?

Krzycho
@Dawid

Nigdy nie podaję się danych typu pesel nr dowodu przez zelefon.również zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych nie powinniśmy pozwalać ich kserowac. Bo nigdy nie mamy pewności kto i do czego ich użyje

St. Konsultant
@Krzycho

No cóż bez podania danych osobowych nic w tym kraju nie zalatwisz. Nawet fajek bez dowodu nie kupisz. A jak sklada sie cv to dane też sa podane całkowicie. Zresztą zawsze w każdej rozmowie jest wyrażana zgoda na przetwarzanie danych tylko i wyłącznie dla celów które zostaną opisane. Polecam zapoznać sie z tym slawnym Rodo o które ludzie walczyli a nic nie zmienilo bo tyczy sie tego samego co ustawa o ochronie danych z lat 90.

Patrycja

@dulis1 ale skoro doradca podpisuje jakąś umowę to nie może @won pracować za darmo? Co zatem masz na myśli? @stop pisząc o takich wypadkach powinieneś je jakoś uargumentowana, bo jednak to poważna sprawa, a na forum mogą być tylko prawdziwe informacje. @Konsultant możesz napisać czy trudno dostać taką posadę w Provident Polska S.A.? Czy masz jakieś rady dla kandydatów?

Konsultant

Jestem konsultantem. Wracam do domu i nie myślę o pracy. Tego mi brakowało a poprzedniej... Dużo nauki na początku, praca nie dla każdego. Musisz być ogarnięty. Generalnie Polecam :)

DK

U której?

Kr

Jak bedziecie dzialac ok to nie ma wynikow mowi sie trudno

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

Maria

Jaka umowa o pracę proszę pisać prawdę - że to UMOWA CYWILNOPRAWNA tzw zlecenie. bo jeszcze ktoś pomyśli że etat.

Ona
@Maria

To jest umowa o swiadczenie uslug a nie umowa zlecenie. Zaden bank nie akceptuje takiej umowy

@Ona

Akceptują, ale nie przyjmują 100% zarobków faktycznych, tylko jakieś szacunkowe z tego wyliczają.

aaaaaaaaaaa

Odeszłam sama we wrześniu, kierowniczka przyjechała po dokumenty, wypłaciła mi część pensji, "reszta będzie naliczona później", niestety to później jeszcze nie nastapilo, powinnam otrzymać ponad 300 zł, tak została poinformowana przez księgowość i że wypłaci to mój były kierownik, z którym nie mam kontaktu, bo nie odbiera telefonów, a po próbie kontaktu z innego telefonu powiedziała, że przyjedzie danego dnia i cisza. Może te 300 zł to nie majątek, ale jednak, dlatego zdążyłam zadzwonić do Centrali ze skargą i byłam na wizycie u Rzecznika. Kiedyś musiałam być na każde zawołanie, a teraz muszę być jak żebrak, prosząc się o swoje wynagrodzenie.

Patrycja

@Smiech n a sali w takim razie czemu nie napiszesz reklamacji do admina? Masz do tego prawo, skoro napisałeś prawdę, a została usunięta. @WON a kogo jesteście pracownikami, skoro nie firmy Provident Polska S.A.?

dulis1

Doradca podpisuje umowę o świadczenie usług.

Gosia

Można zadzwonić na infolinię i złożyć skargę. Lub poprosić o zmianę doradcy .a co do brania następnych pożyczek to co druga osoba tak mówi .można też wpłacać na konto przy takiej opcji.

Zainteresowana

Czy firma potrzebuje pracowników?

Malgorzata

Mam dość po 12 latach odchodzę. Totalny wyścig szczurów się zrobił. Powstał nowy twór doradca-ekspert ma pod sobą 4 ,5 innych doradców i wydarza się bardziej niż kierownik. Myślę że jak to się sprawdzi to większość kierowników straci pracę. Mam już dość zadłużenia klientów bo to jest świadome odprowadzanie do złego zagospodarowania swoich pieniędzy. Klient może mieć 4 równolegle pożyczki .na 1 płaci 20zl na 2 -50 zł. 3-89.4-140zl.to jest 300 tyg. A jak w domu są np 4 osoby to miesięcznie wychodzi od 4 do 5 tysięcy złotych. To tylko przykład. A ludzie biorą bo biorą drugą poz żeby spłacić pierwszą i tak następne. Choć im się nie raz mów żeby się zastanowili. A później nie odbieramy pełnych rat i tak to się kręci. Czas zacząć mówić prawdę.

Misia

Tzw Doradcy klientów nie są zatrudnieni na umowę o pracę tylko na Umowie cywilnej tzw umowa zlecenie.wymogi wobec nich to praca 365 dni w roku po 20 godzin jakby się dało. Po takiej umowie nawet nie mam prawa do kuroniowki.zarabiają tylko pupile kierowników.

Hulakk

Znam.... Znalem

Patrycja

@Nick, @Ekspert a doradca klienta ma możliwość decyzji czy się jedzie podpisać pożyczkę z klientem czy ma obowiązek jechać jak ktoś się zgłosi? @stop nie macie żadnej podstawy w Provident Polska S.A., żeby nie być na minusie w takich sytuacjach? Jeżeli nie, to czy prowadziliście jakieś rozmowy, żeby ją wprowadzić?

Asdfg

Stanowisko negocjator. 2100 brutto. Premia liczona % od podstawy. Cele wygorowane tak zeby zrobić ale nie za dużo zeby premi nie wyplacac. Nie warto

Oddział Bydgoszcz to piekło!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.