Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

WSZ

Mam pytanie do osób które pracują jako kierownik terenowy ds. Odzyskiwania należności na jakie zarobki można liczyć tak mniej więcej chociaż?

master
@WSZ

Jak widzisz tutaj piszą ludzi którzy nie maja żaden związek z firmą więc twój pytanie zostanę bez odpowiedzi. :D

Równy
@master

Drogi Masterze, Tutaj ludzie piszą albo prawdę która jest cenzurowania i szybko usuwana- zanim ktokolwiek albo niewielu zdąży ją przyczytać! Albo nieprawdę którą piszą ludzie z HR- ta pozostaje. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie jest różnie. Zgodnie z ,, wartościami " w firmie za tą samą pracę na tym samym stanowisku różnice sięgają prawie 100% w zależności czy jesteś równy czy równiejszy. Pozdrawiam.

Wind
@WSZ

Nie doskoczysz nawet do trójki na rękę.

Olaf

Mam prośbę. Jak wiecie to napiszcie. Jak wygląda sytuacja aktualnie w providencie?

Źyczliwa..

Błagam!!! ..zdejmijcie tą reklamę w TV .." mam plan.." nie da się tego słuchać.. wykonawcy ze śpiewem mają niewiele wspólnego i muszę zbyt często wyłączać TV.. Myślę, że taką firmę stać na coś lepszego :)

Roman
@Źyczliwa..

Reklama nie każdemu musi się podobać, jednak o długości jej emitowania nie decydują pracownicy. A z innych spraw to może ktoś podpowie, czy grafik pracy jest elastyczny o można ułożyć go według własnych potrzeb? Liczę na odpowiedź.

Mam plan - Wykonam go sam :)
@Źyczliwa..

Kiedyś już była podobna reklama Media Expert. To jest tzw. agresywna reklama, która podświadomie wbija się do głowy, aż zaczynasz ją nucić... Kto bogatemu zabroni?

@Roman

Ja pracuję około 3dni w tygodniu. Część klientów obsłuuję rano część wieczorkiem. Pracuję w godzinach które mi odpowiadają oczywiście w porozumieniu z klientami

Aga

Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności - bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!

Dksb
@Aga

Cos sie tutaj Panu/i pomylilo. Ksiegowanie moze i trwa dwa dni, ale z tym trzeba sie liczyc wysylajac przelew. To nie tylko Provident tak ma i nie ma na to wplywu. Przelew trzeba wysylac odpowiednio wczesniej.... wszedzie to tak dziala. Prosze wyslac w sobote rano przelew do syna/corki/znajomej i zobaczyc sobie kiedy do niej dotrze. To w interesie osoby placacej jest to, zeby przelew dotarl na czas. W skarbowce tez takie komentarze sa czy grzecznie wysylamy przelew odpowiednio wczesniej?z ta sroda to tez cos namieszane. Jesli splata przypada w sobote to mozna zaplacic do wtorku nastepujacego PO tej sobocie a nie przed. Na przyszlosc wystarczy zapytac Doradcy a nie robic afere z niczego na forum gdzie ocenia sie PRACODAWCE a nie wylewa zale.

@Aga

Odsetki z tego co mi wiadomo są naliczane w momencie gdy pożyczka jest przeterminowane A nie po 2 czy 3 dniach poślizgu -chyba ktoś panią w błąd wprowadził

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

Zygfryd

Pracuję w małej miejscowości w Polsce już 7 rok jako DK. Traktuję tę pracę jako dodatkową. Zawsze można dorobić sobie i to czasami bardzo fajne pieniądze. Tygodniowo poświęcam jeden, lub dwa dni tej pracy. Godzinowo wychodzi to od 5, do 8 godzin w tygodniu. Bazę klientów sam sobie wypracowałem po tych wszystkich latach. Mam ich ok 85, ale takich co płacą, a nie cwaniaczków z którymi trzeba się użerać. Z każdym klientem mam bardzo dobry kontakt. Tygodniowe zarobki na poziomie 1700 PLN/msc netto, po odliczeniu wszystkich kosztów, czasem gdy sprostam celom, a bywa tak ok 4 miesiące w roku, to udaje się wyciągnąć ok 2500 PLN/msc netto. Jak na dodatkową pracę raz w tygodniu myślę, że to bardzo fajna opcja. Nie wiem jak byłoby, gdybym pracował codziennie i na własną rękę szukał nowych klientów. Na pewno kasowo lepiej.

Bożena
@Zygfryd

Czy możesz podpowiedzieć na jakiej umowie jesteś?skoro możesz pozwolić sobie na taki elastyczny grafik i pracując jeden lub dwa dni, i jesteś zadowolony.

Ada
@Zygfryd

Czy przy rekrutacji na stanowisko musiałeś podać pesel i numer dowodu osobistego?

Edziat
@Ada

Musi, bo nowo zatrudniany Doradca Klienta sprawdzany jest w bazach czy nie ma długów i komorników. To w końcu praca z gotówka

KarolA
@Ada

Jak ja dzwoniłam na infolinie rekrutacyjną, bo ponoć bez tego nie dało się mnie zatrudnic, to musiałam wyrazić zgody na sprawdzenie mnie w bazach, podawałam swoje dane. Dwa spotkania rekrutacyjne, rozmowa telefoniczna, dojazd na szkolenie za własne pieniądze, a to wszystko po to, by dostać 50 klientow i zarobić na tym 20 zł. Podziękowałam

@Zygfryd

Wydaje mi się że Pana post jest reklamą providenta-mam 2 razy więcej klientów A takich tygodniówe często nie miewam- poza tym klientów z problemami traktuję na równi z innymi -wszystkich szanuję- pozdrawiam ????

Spłata pożyczki

Mam problem , nie wiem gdzie mam jeszcze się zgłosić ... 23.03.2020 spłaciłem pożyczkę w kwocie 714,00, wpłaty dokonałem na numer konta który został mi wysłany SMS'em przez mojego doradcę, jak później się okazało to był błędny numer konta który należał do kogoś innego, do tego dochodzi to że doradca który odbierał pieniądze przestał kontaktować się ze mną i odbierać pieniądze miesiąc przed epidemią co spowodowało opóźnienia w BIK'u a nawet po tym jak spłaciłem pożyczkę,przed terminem, nic się nie zmieniło i nadal miałem zaległość w BIK'u która cały czas rosła i teraz świeci się na czerwono przez co dostałem odmowę w kredycie hipotecznym. Podsumowując, przez błędy popełnione przez pracownika firmy Provident mam fatalną sytuację w BIK', odmówili mi w kredycie hipotecznym i w związku z tym mogę stracić 10% wkładu własnego i też nie mogę dostać faktoringu który w chwili obecnej jest mi bardzo potrzebny ponieważ w związku z sytuacją w kraju mój kontrahent ma problem z zapłaceniem faktur co powoduje że ja nie będę miał czym zapłacić wynagrodzenie swoim pracownikom. Bardzo proszę o radę , provident w ogóle nie reaguje na moi telefony i pisma ,mówią że mają na rozpatrzenie 14 dni,zgadzam się ,jak najbardziej, ale chyba nie w tej sytuacji ,w której okazał się przez nich(mam wszystkie dowody wpłat,sms od nich z błędnym numerem konta,prośby które pisałem do nich) . Z góry dziękuje

@Spłata pożyczki

Przyjęliśmy zgłoszenie. Uprzejmie informuję, że Biuro Obsługi Klienta już zajmuje się tą sprawą.

Aleksandra

ahh jeszcze jedno... po przelaniu środków oraz przesłaniu drogą mailową oraz mmsową potwierdzenia przelewu, dostałam dwa zapytania o potwierdzenie przelewu. Coś tam ewidentnie zawodzi jeżeli chodzi o przekaz informacji!(usunięte przez administratora) .

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Provident Polska S.A.?

Odwrotnie

Wręcz odwrotnie.

były domkrążca

w trosce o bezpieczeństwo doradczy w domu. To Ile płacicie postojowego 80%60%50%40% czy zero 0000000% proszę o odpowiedz ile doradcy otrzymują za przestój???

Doradca
@były domkrążca

6 zł tygodniowo? Śmiech na sali Doradcy zostali bez dochodu

Rtw
@były domkrążca

Dobre kierownicy każą odwiedzać bo boją się o swoje podatki bo są już zbędny w tej firmie a doradcy chodzą i rozkoszą wirusa tak to się tu dzieje!!!!

teq13

Pracuje i prowizje ma wyzsze.

byłydoradca

Odradzam.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Provident Polska S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Zależy na jakie stanowisko. Jeśli w wymaganiach jest wpisany angielski, można się spodziewać krótkiej rozmowy w tym języku.

były domkrążca

nie tylko w Chińskim

A u nas (usunięte przez administratora)napisał że mamy wykorzystać czas braku pienìędzy u Klientów w związku z koronawirusem i sprzedawać po domach dużo pozyczek!!! Zdzwaniamy się i większość chcę odejść od tak odpowiedzialnych ludzi!!

Dlaczego usunięty????
@Gdańsk

Dlaczego usuwacie komentarze o posiadaniu przez doradców smsow mówiących o wyjściu w teren?!!! Może przyznacie się tez do nagonki na sprzedaż?!? Bo mamy latać po klientach i sprzedawać im pożyczki!!!!!! Oficjalne stanowisko firmy!!!! Mamy iść w teren!!!! A przepraszam, Firma nie zaleca ale jak nie sprzedamy teraz to mamy po pracy .

PRAWDA
@Dlaczego usunięty????

Wiarygodny pracodawca nie boi się opinii, Wiarygodny portal nie usuwa wiarygodnych wpisów- pomimo tego że firma wykupuje abonament i taką możliwość. Są dowody jest fakt!!! A na temat faktów się nie dyskutuje- NIGDY! Hasło siła i honor należy zamienić na obłuda i zakłamanie! Tylko rzetelne media mogą się zająć i pokazać całą prawdę. Pozdrowienia dla działu HR który bacznie śledzi i pilnuje aby prawdziwe wpisy były szybko usuwane!!!

prac

Słowa uznania dla firmy w obecnej sytuacji ! Błyskawiczne rozdysponowanie sprzętu i bezzwłoczne umożliwienie pracy zdalnej zasługuje na pochwałę.

Janek

To po kiego grzyba taki doradca tam pracuje, jeśli to się nie opłaca, dokłada do interesu i jest "sponsorem tej firmy"? To bez sensu raczej.

PracDOradca
@Janek

Firma stawia na ludzi, którzy nie potrafią liczyć. Nie biorą pod uwagę czasu spędzonego na telefonie z klientami i kierownikiem, który sprawdza czy czasami nie za długo siedziało się na (usunięte przez administratora) bo trzeba szukać nowych klientow. Bardziej rozgarnięci rezygnują po miesiącu, dwóch. Jak zarobię 1000 zł w tygodniu i policzę czas oraz koszty auta i paliwa, to już to tak fajnie nie wyglada. Jak ktoś odprowadza składki zdrowotne to chociaż na L4 będą mu płacić o to jedyny biznes.

Janek
@PracDOradca

Acha. "Bardziej rozgarnięci rezygnują po miesiącu, dwóch" Rozumiem, że mniej rozgarnięci po 3-4 miesiącach. Bo jednak nawet mało rozgarnięty musi w końcu zauważyć, że dokłada, nie? Czyli w sumie po prostu nikt tam juz nie pracuje? Wszyscy odeszli? Zgadza sie?

Marzena

Provident jest docenianym pracodawcą, gdyż pięciokrotnie zdobył tytuł Top Employers oraz jest laureatem w konkursie Inwestor w Kapitał Ludzki i Najlepsi Pracodawcy 2014. Czy możecie napisać, co składa się na taki sukces? W związku z tym, że firma spełnia najwyższe standardy, czy inwestuje ona w Wasz rozwój lub nagradza pozapłacowymi benefitami?

Prawda
@Marzena

Na ten sukces składa się pełen portfel bo na pewno nie obiektywna ocena.

@Prawda

Powinnaś zdawać sobie sprawę, że takie komentarze są tu raczej nie na miejscu. I dlatego bardzo bym Cię prosiła, żebyś spróbował napisać tu coś nieco bardziej merytorycznego o Provident Polska jako pracodawcy. Jesteś w stanie to zrobić? Firma ta jest jednym z największych brytyjskich pracodawców w Polsce. Ich zespół to ponad 8 tys. osób - etatowych pracowników i współpracujących z firmą doradców klienta. Na pewno niemała liczba osób przygotowuje się właśnie do rozmowy rekrutacyjnej w tej firmie. Czy możesz powiedzieć nam, jak dokładnie ów proces wygląda? Jest stresujący?

Henry
@Marzena

Droga Marzeno, jak sądzę z działu marketingu, bądź innego employer brandingu. Przedmówca napisał bardzo merytorycznie. I jak sama powinnaś wiedzieć - wszystkie konkursy korporacyjne to zwykła usługa, którą się kupuje od organizatora. Możesz kupić tytuł "super mega pracodawcy", "top managera" i pierdyliard innych nic nieznaczących tytułów, jako ciekawostkę podam, że tytuł wójta roku wraz ze statuetką kosztuje 7800 - tanio, polecam do portfolio nagród. Podobnie jak usługa brandingu na tym portalu, która pozwala pisać takie jak Twój komentarze i usuwać te niewygodne dla firmy. Mam nadzieję, że mój ktoś zdązy przeczytać :)

@Henry

Nie jestem z działu marketingu firmy Provident Polska. Musiałeś źle zinterpretować mój powyższy wpis, bowiem jestem moderatorem niniejszego wątku. Do moich zadań należy między innymi aktywna pomoc jego użytkownikom w zdobyciu wiedzy na temat wspomnianego pracodawcy. Jednak bardzo Ci dziękuję za te kilka słów wyjaśniających nam niektóre kwestie. Skoro już zechciałeś dołączyć się do dyskusji, to może napiszesz coś jeszcze odnośnie tamtejszych warunków pracy? Powiedz, czy firma ta organizuje studentom jakieś ciekawe staże albo praktyki?

@Marzena

Rany jacy Ci moderatorzy razem ze swoimi wpisami są toporni

Janina
@Marzena

to bardzo smutne, że firma, ktora tak słabo płaci doradcom (a to ich ma najwięcej w swoich liczbach pracowników), i obdarowywuję umowami śmieciowymi, czyli 0 urlopów i innych jest TOP To tylko obrazuje jaki mamy nadal rynek pracy.. Można tą pracę jak kogoś dociśnie potraltować jako dodatkowe źródło dochodów., ale bez szału Doradcy po odliczeniu kosztów transportu dostają może z 10 zł za godzinę, może- zależy jak kto sobie poukłada pracę

Czy w Provident Polska S.A. są paczki/bony świąteczne?

Don Vasyl

Nie ma

Don Vasyl
@Don Vasyl

Dla Doradców nie ma, pracownicy etatowi może mają

Kamil

Tak są dwa razy w roku: z okazji świąt bożego narodzenia i wielkanocy, nie ma paczek/bonów, tylko dodatkowe środki pieniężne. Wysokość zależna jest od sytuacji rodzinnej i materialnej osób, które mogą się ubiegać o takie świadczenia.

Aktualność
Plan na kino

Provident Polska wspólnie z firmą ubezpieczeniową AXA jest zaangażowany w projekt „Plan na kino” organizowany przez Outdoor Cinema. Objazdowe kino rusza w trasy filmowe i odwiedza ponad 100 polskich miejscowości, w których nie ma czynnego kina. Wśród przystanków są m.in. Szczytno, Wolsztyn, Nidzica, Lidzbark, Przasnysz i Kamień Pomorski. Nowości filmowe, często już w dniu premiery, można oglądać w salach, zapewniających najwyższą jakość obrazu i dźwięku. W ciągu całego roku „Plan na kino” obejmuje około 200 dni projekcyjnych, a widzowie mają okazję obejrzeć ponad 50 premierowych filmów na ponad 1000 seansach.

„Plan na kino” to kontynuacja wakacyjnej współpracy Provident Polska i firmy ubezpieczeniowej AXA w ramach plenerowego festiwalu filmowego „Kino Letnie Sopot – Zakopane”. Inicjatywa w 2019 roku trwała  62 dni, podczas których ponad 100 tys. widzów obejrzało ponad 100 projekcji filmowych w popularnych polskich kurortach: Sopocie, Zakopanem oraz Giżycku.
małe miasto (albo większa wieś

Zaczynam trzeci rok. Da się wyżyć w sumie myślę że tak to wyglada w tego typu firmach. Raz lepiej raz gorzej.

Siaba

Kierownicy wyzszego szczebla maja o co walczyc jak najbardziej - teraz wycieczka na Ibize. DK raz w roku bon na 100 zl. Za zrobienie ponad 100 % normy za najrozniejsze wymagania. Żal.pl

Pppp
@Siaba

To prawda doradcy maja najgorsze prace i odpowiadają za co najmniej 70% zysku, zero socjalu promocje dla sklepu skończyły się 3-4 lata temu teraz to dramat Umowa śmieciowa (top pracodawca) Cele wygórowane jak nie zrobisz to prowizja u obecnego klienta 1,5% dalej mi się nie chce pisać...

122 F Warszawa Praga

Śp Pewien Kapłan miał zwyczaj mawiać Prawda Tylko Prawda i G Prawda argumenty które zostały przedstawione mają nijak ze stanem faktycznym.Pisanie rzeczy które nie są zgodne ze stanem realnym jest karalne .Proszę zastanowić się co się chce napisać i dopiero potem pisać

guzz

znajomy był DK,podstawą zazarcia umowy był stół do podpiania kwitów

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 7 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.