Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

Kinga

Czy Doradcy klienta w Provident Polska dostają jakieś bony podarunkowe na święta Bożego Narodzenia?

Oczywiście, to co napisałem wcześniej nie oznacza, że w Provident nie znajdziesz fantastycznych, kompetentnych, przyjaźnie nastawionych ludzi. To często fantastyczne relacje na całe życie ???? Myślę, że zmiany legislacyjne, ciągła utrata liczby Klientów i wynikające z tego problemy z wygenerowaniem zysku wyzwalają wśród niektórych osób, najgorsze, (usunięte przez administratora)szkodliwe dla organizacj instynkty. Jeśli Dyrektor i HRBP którzy z zasady powinni stać na straży wartości pozwalają sobie na kłamstwa, łamanie prawo i wykorzystywanie pozycji silniejszego względem Pracowników, to dokąd chcą doprowadzić biznes z kilkusetosobową częścią organizacji? Wielokrotnie słyszałem od swojego przelożonego, że na ciężkie czasy potrzebni są ,,żołnierze wykonujący rozkazy". To może i prawda pod warunkiem, że dowódca nie jest teoretykiem z poziomem wiedzy praktycznej sprzed 20 lat i nie opiera swoich decyzji na zasłyszanych rzekomo dobrych praktykach. Nie trzeba mieć zbyt bujnej wyobraźni co w podleglej strukturze robią z uzyskanymi "rozkazami" podwładni /Kierownicy, którzy nie filtrując otrzymanych instrukcji przekazują w dół "ślepą" presję w postaci oczekiwań których wykonywanie kłóci się ze zdrowym rozsądkiem. Nie rozumiem dlaczego zarządzanie oparte na "(usunięte przez administratora)" i bombardowaniu podwładnych: telefonami, SMS-ami, podejrzeniam8 o lenistwo oraz powierzaniu niekompetentnym ludziom (ślepo poslusznym) stanowisk kierowniczych ma zapewnić utrzymanie się w siodle. W Provident jest bardzo wiele menadżerów którzy potrafią zbudować autentyczne zaangażowanie i lojalność Pracowników. Potrafią doprowadzić do sytuacji w której Doradca jedzie wieczorem 50 km na jedną brakującą w sekcji umowę, potrafią wykrzesać z siebie 200% zaangażowania. Dlaczego? Bo ich szef przede wszystkim widzi w nich człowieka a nie narzędzie do generowania zysku. Jak można się czuć kiedy po 20 latach udziału w budowaniu firmy, lojalności, dyspozycyjności traktowania organizacji jak matki zostajesz potraktowany jak wyjęty spod prawa banita, którego wyrzuca się przed bramę nie pytając czy ma środki do życia, pozbawiając kontaktu z rodziną , oczerniając poprzez kłamstwa i insynuacje wśród podwładnych . Potraktuj to jako historię która wydarzyła się naprawdę i wybierz sobie dobrego szefa dla którego będziesz naprawdę ważn-a/-y najpierw jako człowiek. Uważaj komu powierzasz cześć swojego życia którą poświęcasz na pracę. Rozglądaj się i słuchaj ludzi którzy pracują na pierwszej linii. @Pracodawca

Agent
@Andrzej

W pełni się zgadzam, po prawie 20 latach współpracy nie usłyszałem nawet "dziękuję"

@Agent

Sposób w jaki firma pokazuje w chwili gdy ścieżki Pracodawcy i Pracownika rozchodzą się po długim okresie współpracy, świadczy o jej prawdziwym podejściu do człowieka. Nie ukryją tego dziesiątki programów wybielających reputację i uzyskiwane za teorię w następujących po sobie latach tytuły Top Employer. Samo piękne opakowanie nigdy nie świadczy o tym co jest w środku. Bycia ludzkim nie kupuje się za pieniądze lecz osiąga ciężką pracą nad przestrzeganiem podstawowych wartości człowieczeństwa.

@Andrzej

Byłam też pracownikiem provident przez 19 lat jako doradca lubiłam swoją prace do póki nie zmienił się kierownik . Czy kierownicy nie wszyscy są bogami w tej firmie potraktował mnie bardzo źle i nie mogłam z tym nic zrobić jemu uwierzyli nie mi przykre to jest .

Arek
@Agent

Niestety tam już od wielu lat, Managerowie,którzy uczyli się zawodu za Gierka już dawno nie powinni tam pracować. Ich styl zarządzania jest nieadekwatny do obecnych realiów. Każdy ma tam swój numer SAP i tylko tym tam jesteśmy.

@Arek

Nie wiem jak dokładnie jest tam teraz, mnie na pewno jeśli już praca będzie interesować od nowego roku. są przewidywalne jakiekolwiek zmiany? I co do tego SAPa wspomnianego to jakich zarobków będzie można ewentualnie oczekiwać?

Sugerujecie teraz, że może dojść do jakichś stresujących sytuacji? w sumie czy to każdy jest odpowiedzialny za wykonywanie takich procesów „windykacyjnych”? jest z tego jakieś konkretne szkolenie przeprowadzane?

Adrianna

Witam. Czy to prawda, że po nowym roku będzie spora redukcja zatrudnionych i zostaną tylko nieliczni doradcy? Z jednej strony zatrudnienia są cały czas, a z drugiej strony chodzą słuchy, że będą zwolnienia. Proszę o odpowiedź. Najlepiej też jeśli ktoś z zarządu mógłby się na ten temat wypowiedzieć.

Tak czytam komentarze dotyczące pracy jako doradca klienta i mam kilka pytań, na stronie mają cały czas aktywny nabór. Dobrze rozumiem, że firma nie użycza samochodu służbowego? Pisano tu coś o zwrotach za paliwo... Piszą tam, że na początek dostaje się wynagrodzenie gwarantowane i bazę klientów. Czy z czasem ta podstawa znika i zostaje sam system prowizyjny? A może zmienili już to od czasu tych poprzednich komentarzy? Bo ona sugerowały właśnie, że ile podpiszesz umów tyle masz i tyle.

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

Doradca

Witam wszystkich. Chciałabym się podzielić swoją własną opinią na temat pracy w Provident Polska. Pracowałam tam 8 miesięcy. Początkowo zarabiałam po 250zł tygodniówki. Potem było dużo lepiej. 1000zł bywało kilka razy. Niestety w czerwcu dostaliśmy aneksy do umów gdzie obcięto nam prowizje. Ostatnio dostałam sto zł wypłaty. Rzuciłam pracę, chociaż byłam bardzo zadowolona. Ale nie stać mnie na utrzymywanie Providenta. Wymagania ogromne a zarobki marne.Niepolecam tej pracy nikomu.

Kuba
@Doradca

Czyli wynagrodzenie w całości składa się z prowizji? Jaka jest więc forma zatrudnienia i na czym polegała, Twoim zdaniem, nieadekwatność wymagań w stosunku do zarobków?

@Kuba

Zatrudnienie jest tylko umową zleceniem. Po drugie początkowe stawki które dostałam były naprawdę dobre. Porównując przedtem było 80zł brutto za nowego klienta teraz 40. Niby do tego jest prowizja od kwoty pożyczki ale to też jest śmieszne stawka. Jak kogoś stać na dokładanie do interesu to provident jest dobrym kierunkiem.

@Doradca

Rozumiem. A jakie miałaś obowiązki? Trzeba było samemu szukać tych klientów, jeździć na spotkania?

@Doradca

Zgadza się, zarobki doradców mocno spadły, po odjęciu kosztów paliwa nie zostaje prawie nic. Jeśli dalej tak będzie, ludzie zaczną się zwalniać. Zresztą - już zaczął się ten proces. Bardzo trudno jest realizować cele, przez zmiany ustawowe, wprowadzone w maju. Zresztą - przy aktualnym obniżeniu prowizji, przy realizacji celów, człowiek i tak zarabia niewiele????????????

Nikola
@Doradca

Hej, czy na początku przed przyjęciem do pracy musiałaś podawać swoje dane z dowodu do weryfikacji?

@Nikola

Tak, podaje się dane i zgodę na weryfikację w biurach informacji gospodarczej w celu sprawdzenia czy nie masz zadłużenia.

Pracuje w Providencie od ponad roku i osobiście jestem zadowolona. To nie prawda, że trzeba dokładać do interesu. Można zarobić fajne pieniądze tylko najpierw trzeba też dać cos od siebie. Jeżeli komuś nie chce się pracować to i nie zarobi.

@Ania

„To nie prawda, że trzeba dokładać do interesu. […] tylko najpierw trzeba też dać coś od siebie.” Sama sobie Aniu zaprzeczasz. Praca w dużej mierze opiera się na jeździe samochodem. Firmowym? Nie, własnym jak ktoś ma. „Ok, ale na paliwo dają?” - ktoś mógłby zapytać. Otóż na paliwo dostaje się TYLKO po spełnieniu niebotycznych warunków, a kwota to od 100 do 350 zł BRUTTO. Tak więc nie tylko na początku, ale miesiąc w miesiąc trzeba „dokładać do interesu”, bo taka suma nie pokryje nawet połowy tego, co idzie na paliwo. ŚMIECH NA SALI.

Janek

chyba wole gdzie indziej

Polo

A paliwo

.....
@Polo

Za paliwo płacisz sam/a w tym też za naprawę auta

Iga

A jakie to są te naganne zachowania, które są przykrywane? Jaki mają wpływ na pracowników?

Natalia

Ile można zarobić pracując ok. 40h w miesiącu?

Aga

Można pracować jako doradca klienta w wymiarze 1/4 etatu?

Organizacja w ostatnich latach nastawiona na generowanie zysku kosztem ciągle redukowanych zasobów ludzkich. Model pracy Kierowników najniższego szczebla i oczekiwana od nich efektywność wymusza u większości pracę w nadgodzinach, których firma stara się z pełną premedytacją nie dostrzegać. Drogi Kierowniku jeśli pracujesz przez 10 -12 godzin dziennie za 5500 zł brutto, to przy średnio 11 godzinach i tylko 5 dni w tygodniu zarabiasz 25 zł/godz. podstawy ????. Przypomnę, że od 1 lipca 2023 roku minimalna stawka godzinowa to: 23,50 zł. Oczywiście masz prawo do premii, której wypracowanie jest obwarowane 10 różnymi warunkami oraz promocje jak już naprawdę wypracowanie zysku na poziomie firmy jest zagrożone. Cieszysz się jak dziecko gdy uda Ci się zarobić 2-3 tysiące miesięcznej premii, która tak naprawdę przy tylu godzinach pracy w większości powinna stanowić wartość Twojego podstawowego wynagrodzenia. Tak dla porównania zarobki przy przestrzeganiu norm pracy: "Od stycznia 2023 r. pracownicy sklepów zarabiają tu od 4200 do 5150 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku ich płaca wzrasta do poziomu od 4400 do 5350 zł brutto, a po dwóch latach pracy – od 4600 do 5600 zł brutto. Poziom wynagrodzenia jest każdorazowo definiowany w umowie o pracę." (usunięte przez administratora) Nie chcę nawet przy tym porównywać olbrzymiego zakresu Waszej odpowiedzialności za ludzi, cele, procedury, przeglądy, działania kontrolne itd.... bo wiem ile tego jest. Zdaję sobie sprawę, że być może kochasz tę robotę lub z powodu braku innej nie chcesz zmiany lecz przynajmniej nie daj sobie wmówić że jesteś świetnie opłacanym Pracownikiem. A auto, telefon, czy inne benefity, to.średni rynkowy standard.

Kleofas

Dzień Dobry, @Pracodawca Aplikuję na stanowisko w Provident: Ekspert ds. Postępowań egzekucyjnych. Może ktoś powiedzieć na czym realnie polega ta praca i czy duża rotacja jest na tym stanowisku? Jak czeste sa wyjazdy do komorników, czy auto ktorym sie jezdzi dostaje sie rowniez do jakiegos sensownego uzytku prywatnego? Proszę o opisanie tego stanowiska i osób pracujących w tym dziale (czy są życzliwi).

Inia
@Kleofas

Hej, mnie tez interesuje. No i czy możecie też napisać, jakie są widełki płacowe? Czy jak sie ma doświadczenie jakieś 3 lata, to dostaje sie więcej niż totalny świeżak?? I czy są tu premie np. za wyniki??

Juliaaaa

Witam. Czy to normalna procedura ze rekruter dzwoni do mnie z prywatnego numeru i prosi o pesel i nr dowodu jako 1 etap rekrutacji. I po jakim czasie jest 2 etap ? Proszę o odp

Nataliaa
@Juliaaaa

Witam, też z chęcią się dowiem dokładnie tak samo u mnie przebiegała rozmowa kwalifikacyjna, na temat oferty dowiedziałam się na olx, podałam swoje dane a teraz żałuję i obawiam się, że zostałam (usunięte przez administratora) czy po prostu jestem przewrażliwiona i tak powinna wyglądać rekrutacja?

@Juliaaaa

Zgodnie z naszymi zasadami bezpieczeństwa kandydat do roli Doradcy Klienta jest weryfikowany w bazach wewnętrznych i BIG. Weryfikacja w bazach jest konieczna, ponieważ praca Doradcy Klienta to praca, w której jest on odpowiedzialny za dysponowanie środkami finansowymi i mieniem spółki, a my chronimy naszych klientów przed ryzykiem ewentualnych nadużyć. Każdorazowo kandydat pytany jest o zgodę i ma przedstawiane informacje dotyczące przetwarzanych przez nas danych (telefonicznie oraz w formularzu aplikacyjnym). Spółka zawsze w prawidłowy sposób zapewnia bezpieczeństwo danych i przetwarza je jedynie w celach rekrutacyjnych. O dane pytamy na pierwszym etapie procesu (w wyjątkowych sytuacjach jest to etap drugi) – w trakcie rozmowy z konsultantem infolinii. Zapewniamy, że rozmowa z naszą infolinią odbywa się z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa danych i ich przetwarzania. Nie prowadzimy rozmowy jeśli kandydat nie wyrazi odpowiednich zgód. Cała rozmowa z konsultantem jest także nagrywana. Z kandydatami, którzy przeszli pozytywnie ten etap, maksymalnie 1-2 dni po odbytej rozmowie, kontaktują się nasze rekruterki z zespołu HR. Ostatnim etapem procesu rekrutacji jest spotkanie z kierownikiem (w wyjątkowych sytuacjach kolejność może zostać odwrócona i pierwszym etapem staje się spotkanie z kierownikiem – drugim infolinia, jednak zawsze dane zbierane są podczas nagrywanej rozmowy z naszym konsultantem infolinii). Bardzo prosimy o ostrożność i podawanie danych jedynie, kiedy wcześniej uzupełniali Państwo formularz aplikacyjny, wysłali SMS Doradca lub samodzielnie dzwonili na jeden z naszych numerów rekrutacyjnych (podajemy je na naszej stronie www, ogłoszeniach, ulotkach rekrutacyjnych) i wyrazili Państwo chęć podjęcia pracy jako Doradca Klienta w firmie Provident. Pozdrawiamy Zespół Provident Polska SA

Zosia

Ile średnio godzin w miesiącu pracuje doradca klienta? Praca mam na myśli pracę dodatkową.

Kandydatka

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Wkrótcebyłypravownik

Kiedy wypłacana jest poduszka na start w @Provident? Zatrudniając się w firmie obiecano mi na początek dodatkowe pieniądze w zależności od ilości klientów w obsługiwanym rejestrze. Pracuję już ponad 3mies i nie dostałam ani grosza z tego. A koszty poniosłam spore.W dodatku nie mogę samodzielnie porozmawiać z kimś kompetentnym w tym temacie, bo wszystko przez formularz reklamacji składany przez kierownika, jednostronna komunikacja bez mojego udziału.

Ilona
@Wkrótcebyłypravownik

O co chodzi z tą poduszką? Bo ja nie wiem, o co chodzi, a szukam info o pracy w firmie właśnie. Ile taka poduszka wynosi, ile można dostać?

@Wkrótcebyłypravownik

Poduszka na Start to jeden z programów wynagradzania obowiązujący nowego Doradcę Klienta w pierwszym okresie współpracy z Provident Polska. Ma on na celu wsparcie Doradcy, w okresie wdrażania i nauki, kiedy nie jest jeszcze on/ona w stanie w pełni samodzielnie wypełniać roli Doradcy Klienta. Jako, że w okresie ostatnich 7 miesięcy testowaliśmy 2 różne warianty tego systemu, a chcielibyśmy konkretnie odpowiedzieć na Pani zastrzeżenia i z należytą starannością wyjaśnić kwestię należnego wynagradzania, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu pod adresem mailowym naszego biura prasowego: brprasow@provident.pl ze wskazaniem danych osobowych tj. imienia i nazwiska i okresu współpracy tak, byśmy mogli zweryfikować wypłacone Pani wynagrodzenie i odpowiedzieć ze wszystkimi szczegółami

@Wkrótcebyłypravownik

Poduszkę na start wypłacają tylko jeśli nie zarobisz określonego minimum i wtedy dopłacają. Nie wiem jakie jest teraz ale jak ja się zatrudniałam to było do kwoty 800zł. Teraz jest pewnie więcej. A jeśli chodzi o składanie reklamacji to bym sobie darowała. Szkoda nerwów. Dk z mojej sekcji czekał rok na wypłacenie pieniędzy za polecenie pracownika... BRM podobno składał reklamację, BL "już się tym zajmuje"... W każdym razie się nie doczekał :)

Eska

Pracuje w administracji. Atmosfera dobra, kierownictwo świetne. Pracy sporo, ale zazwyczaj nie ma ciśnienia. Wszystko jest tansparentne, mozna sie dogadac. Sa benefity, opieka medyczna. Zarobki mogłoby być większe.

Halina
@Eska

Czy w administracji jest możliwość pracy zdalnej? Jeżeli chodzi o te zarobki to jakie to są tak mniej więcej kwoty? Dużo ponad najniższą krajową?

Ilona
@Eska

Zawsze jestem mega ciekawa tych benefitów. Jakie konkretnie, poza ta opieką medyczną, dają dodatki? A i co do opieki medycznej, to jest szansa, by dołączyć swoje dzieci do tego pakietu?

Dawid S

Kurna mają mi do oddania 70 dych i problem

Magdalena

Szukam przyszłej pracy i trafiłam w internecie na ogłoszenie na kupca wiodącego. Czytałam, że praca polega na zarządzaniu wydatkami itp. I że oferują pracę zdalną. To jest 100% zdalna? Już od samego początku?

Magdalena

O co chodzi z tym programem talentowym, o którym piszą na stronie w zakładce kariera, ktoś próbował? Co z tego wyszło? Jest tyle ofert do nich na różnych stronach, ciekawa jestem czy te możliwości rozwoju są realne, czy raczej zajmujesz się ciągle tym samym?

Marzena

Czy jest konieczne posiadanie auta ? Nie mam prawa jazdy ale mam osobę dyspozycyjną by mnie woziła

@Marzena

Skoro masz taka osobę to myśle, ze brak prawka nie będzie przeszkoda.

@Monika

A proszę mi powiedzieć czy orientuje się Pani jaki czas trwa szkolenie jeżeli takie się odbywa i czy sama poszukuje osób czy jest jakaś baza którą dostaję

Marzena

@Prowidentka czy to problem jeżeli nie posiadam prawa jazdy ? Za to posiadam osobę która jest dyspozycyjna z samochodem

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.