Opinie o Iteo w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Iteo. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Iteo o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Iteo w Katowice

Firma zmieiająca się w organizację outsourcingową (niestety bez profitów firmy outsourcingowej = zarabiasz dużo, firma zarabia około 10%. W iteo zarabiasz mało, natomiast firma ma żniwa). Kompetentne osoby nieustannie odchodzą, a stanowiska zarządzające obsadzane są przez niekompetentne osoby, którym brakuje doświadczenia komercyjnego. Brak doświadczenia i umiejętności liderskich widać i czuć na każdym kroku, a niektóre zachowania zakrawają o mobbing, który jest doskonale zamiatany pod dywan.

Darek

Tu nie widzę dywanu, możesz więc chyba napisać, jakich - nieprawidłowych, w Twym mniemaniu - sytuacji byłeś świadkiem lub uczestnikiem? Na razie po prostu nie wiem, czy są do tego podstawy. Poza tym, co stoi na przeszkodzie, by samemu powalczyć w wewnętrznej rekrutacji o kierowniczą posadę, uzyskując tym samym podwyżkę?

Chcą być wzorem dla branży IT w Polsce, a nawet nie potrafią powiadomić o odrzuceniu kandydatury, o informacji zwrotnej nie mówiąc.

@Kandydat

O jakie stanowisko się ubiegałeś i ile czasu im poświęciłeś? To było coś więcej, niż tylko jedno rozmowa?

Dev33

Praca w Iteo mocno zależy od tego gdzie trafisz. Nie wiem jak było kiedyś, ale obecnie nie jest źle. Wypłata jest na czas, brak problemów z płynnością, projekty są jak wszędzie, ludzie i atmosfera tutaj robi robotę, że chce się przyjść do biura, pełne wsparcie pracy zdalnej co jest na duży plus. Ogólnie polecam… zawsze możesz zmienić jak ci się nie będzie podobać…

Kamila
@Dev33

Kiedy zwykle robią przelewy, do 10-ego? Dużo osób pracuje zdalnie czy jest to głównie zależne od stanowiska? Co konkretnie zależne jest od miejsca, gdzie trafisz i gdzie Twoim zdaniem najlepiej być?

Madzia Nowy wpis

Do niedawna pracowałam w sporej firmie w dziale HR. Szukałam sobie ofert pracy, ale nic nie udało mi się znaleźć. Mam zamiar bezpośrednio złożyć CV u pracodawcy, ale chciałabym się też dowiedzieć od was, jakiego wynagrodzenia mogę oczekiwać na tym stanowisku? To co dla mnie ważne, to wypłaty na czas, tutaj przeczytałam, że problemu z tym nie ma. Fajnie jakbyście po prostu określili czy opłaca się tutaj zatrudniać.

Pracownik Nowy wpis

Małe wynagrodzenie (10k zł/m brutto za developera), (usunięte przez administratora) toksyczna atmosfera, brak rozwoju, brak wiedzy wśród team leaderów, "HR to nie przyjaciel" itd. Nawet po 10 latach pracy w firmie nie dostaniesz podwyżki, nie będziesz mógł walczyć o wyższe stanowiska, bo od początku istnienia firmy zajmują je niekompetentni koledzy prezesa.

Leszek Nowy wpis

Słabo trochę. Chce aplikować na PHP developera trochę zniechęcił mnie ten brak możliwości rozwoju. Nie ma budżetu na szkolenia dla poszczególnych pracowników tylko trzeba dokształcać się z własnej kieszeni. Ty jak miałeś?

Pracownik Nowy wpis
@Leszek

Firma nie ma budżetu szkoleniowego ani szkoleń, wszystko mają wykonywać pracownicy za darmo :)

Tom

Firma podaje w treści oferty, że przez 70% czasu pracy, jako PHP Developer spędzałbym na nowych funkcjonalnościach, pozostałe zaś 30% na utrzymaniu oraz naprawie błędów. Za stawkę 10 800 – 16 800 zł brutto przy umowie o pracę. A jaki jest rozkład procentowy, lub podług dni w tygodniu, pracy hybrydowej? Nie znalazłem takiej informacji.

Dev33

Kamila
@Dev33

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Iteo na stanowisko Marketing Manager? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Iteo?

Cześć, jestem ciekawa firmy, bo chcą aplikować na ogłoszenie na posadę business analyst. Jest tam opcja pracy na kontrakcie b2b i oferują tutaj widełki 12 000 - 17 500. I jest też opcja umowy o pracę. Ale czy ta lista benefitów np. ubezpieczenie dodatkowe, integracyjne wyjścia, są obowiązujące na obu umowach, czy tylko dla pracowników, czyli osób na UoP??

pracownik.k.

Apodyktyczne osoby i toksyczna atmosfera w pracy. Brak szacunku dla specjalistów i ich doświadczenia, wiedzy oraz umiejetnosci. Niestety nie rekompensują tego niskie zarobki.

@pracownik.k.

Wow, ale jak konkretnie przejawia się ten brak szacunku? Co pracodawca, szef, przełożony robi, że można to uznać jako brak szacunku? Jakieś słowne przytyki, czy czyny upokarzające? Wymuszanie nadgodzin albo obcinanie premii? Dajcie jakieś konkrety, ok?

Iteo prowadzi rekrutacje w miejscowości Katowice. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków zatrudnienia?

Jak wygląda praca z domu dla marketing managera? Bo w ogłoszeniu jest napisane, że można częściowo z biura, a częściowo w ramach home office. tu ktoś też wspominał, że czasu spędzonego przed ekranem nie liczą, a czy kontrolują jakoś ten czas pracy wtedy? I czy jakieś wyposażenie otrzymuje pracownik do domu? Dopytuję, bo nigdy tak nie pracowałem, a interesuje mnie ta oferta.

Jaki dress code obowiązuje w Iteo?

Dev

Nie ma konkretnego dress code'u, każdy przychodzi jak chce

Justyna
@Dev

Czy godziny pracy tez są takie elastyczne, jak możliwości ubioru? :) Czy jednak pracujecie w sztywnych ramach godzinowych? I czy zdarza się czasem jakas praca w nadgodzinach?

@Justyna

też są elastyczne. Byleby pracować w takich godzinach jak reszta teamu aby być dostępnym gdyby ktoś chciał pogadać

Ennie

Czy firma kontroluje czas spędzony przed ekranem? Raportowanie lub programy wychwytujące ruch myszki? Co ile można rozmawiać o podwyżkach jeśli praca przebiega zgodnie z planem?

Mia
@Ennie

A jakie dokładnie Cię interesowało stanowisko? Koniec końców aplikowałeś? Jeśli tu pracujesz daj znać jakie masz warunki i co się dowiedziałeś o tych podwyżkach, bo nikt tu na to akurat nie odpowiedział.

@Ennie

Nie, firma nie kontroluje czasu przed ekranem. Co pół roku odbywa się review z pracownikiem na którym można porozmawiać o kwestiach finansowych

@Kandydat

Darek

Henryk

Czy iteo ma problemy finansowe? Czy są regularne podwyżki?

Katarzyna

Hej, hej, ktoś wie cokolwiek o pracy jako Business Analyst w Iteo? Jest ogłoszenie, myślałam czy nie aplikować, ale nie wiem, czy mam szansę ze względu na brak formalnego doświadczenia. Tak naprawdę to mam tylko certyfikaty kursów z platform typu Udacity. Myślicie, że patrzą na to bardzo? Czy mogą doszkolić?

kandydat

Pomimo kilkukrotnych zapewnień o informowaniu kandydata o decyzji, bez względu na wynik, telefon milczy. Nie polecam procesu rekrutacji.

Dev

Byłem niedawno na rekrutacji w Iteo, sam proces rekrutacyjny składał się z dwóch etapów. Rozmowa z HR, później spotkanie z Team Leaderem oraz developerem w celu sprawdzenia wiedzy technicznej. Przyjazna rozmowa i bardzo profesjonalna. Na początku przedstawienie firmy później kilka pytań mających na celu sprawdzenie wiedzy technicznej i kilka pytań odnośnie do mojej osoby. Po wszystkim otrzymałem telefon z informacją z HR, że przeszedłem rekrutacje, chwila rozmowy, przedstawienie oferty pracy. Czy przyjąłem ofertę pracy? Tak :)

Adrian Kapczyński

Z firmą jestem związany od (usunięte przez administratora)kwietnia 2021 roku.  Jak to było w moim przypadku?  Miała miejsce konkretna rozmowa kwalifikacyjna, prezentacja zasad, podpisanie dokumentów i dalej rozpoczęcie pracy. Pracuję w zespole Cloud and Security, a mój Team Leader ma 25+ letnie doświadczenie w branży informatycznej. Jesteśmy zorientowani zadaniowo oraz działamy multi projektowo. Zespół stale się rozwija: osobowo oraz kompetencyjnie; mamy ludzi rozpoczynających karierę oraz ludzi, którzy już mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w IT. Warte podkreślenia (z mojej perspektywy) są: sprzyjająca dyskusji oraz rozwojowi atmosfera, wysokie wymagania (inspirujące do zdobywania nowych kompetencji), ciekawe projekty, wysokiej jakości sprzęt służbowy, zunifikowana komunikacja, zewnętrzne i wewnętrzne szkolenia (na miejscu oraz zdalnie), dostęp do platform edukacyjnych, finansowanie egzaminów oraz spotkania integracyjne. Na szczególną uwagę zasługują inicjatywy pozwalające poznać firmę, a wśród nich: ITEO Academy (https://iteo.com/career/iteo-academy/). Podsumowując: Firma to ludzie, których jest w firmie aktualnie ponad 200.  Warto skorzystać ze sprawdzonej metody: zagadnąć kogoś z tych +200 pracowników i zapytać, uzyskując odpowiedź od nieanonimowego źródła. Do zobaczenia w pracy!

Justyna
@Adrian Kapczyński

Fajnie to wszystko brzmi, a czy macie możliwość pracy zdalnej skoro niektóre szkolenia też odbywają sie zdalnie?

Adrian Kapczyński
@Justyna

W moim przypadku: 6 z 7 dni w tygodniu pracuję zdalnie. O możliwość pracy zdalnej (co oczywiste) najlepiej zapytać przed rozmową kwalifikacyjną (dotyczy rzecz jasna nie tylko ITEO).

Kandydat na fronta

Mówią, że reorganizują dział frontendu przez co nie mogą jeszcze zaprosić na rozmowę. Podobno mają dać znać, ale po roku nadal się nie odzywają.

Dominika
@Kandydat na fronta

Czyli od roku czekasz na rozmowę u nich? :O A caly czas jesteś z nimi w kontakcie? To już chyba lepiej sobie darować...

@Kandydat na fronta

Ja po rozmowie rekrutacyjnej na Grafika i po odesłanym już zadaniu rekrutacyjnym (a w sumie to było ich kilka) dostałam informację, że jednak narazie muszą się wstrzymać z rekrutacją. To był listopad. Do tej pory żadnego kontaktu. W sumie to po takiej sytuacji, już nawet nie chciałabym aplikować.

Piotrek
@Anna

Zupełnie się z Wami nie zgadzam. Jakiś czas temu brałem udział w rekrutacji na analityka biznesowego. Rozmowa nie poszła mi tak dobrze jak sobie zakładałem, to też nie dostałem propozycji współpracy, ale zgodnie z umową otrzymałem szczegółowy feedback z informacją, że w przyszłości będziemy mogli spróbować ponownie nawiązać współpracę i myślę, że będę chciał spróbować i mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej, bo wrażenia z procesu rekrutacyjnego miałem bardzo pozytywne :)

Ilona
@Piotrek

I w tym feedbacku dosłownie ani jednego słowa krytyki? Nie wymagają czegoś więcej, żeby następnym razem mieć pewność, że się do nich dostanie?

Piotrek
@Ilona

Oczywiście, że były przedstawione argumenty czemu nie zdecydowali się na współpracę ale nie nazwałbym tego krytyką ;)

Ilona
@Piotrek

No tak każdy krytykę może interpretować inaczej, nie chodziło mi o coś aż tak negatywnego. ;) Czyli argumenty były, to super. Więc dzięki nim wiesz ewentualnie czego Ci brakuje i co należy poprawić, żeby w przyszłości ich decyzja była bardziej przychylna? Spore te wymagania?

kandydat na Analityka

Złożyłem swoją kandydaturę na stanowisko Analityka Biznesowego. Jeśli chodzi o osobę prowadzącą rekrutację to wszystko przebiegło sprawnie, rozmowa na poziomie, wszystko zgodnie z ustaleniami. Mam jednak zastrzeżenia co do rozmowy "technicznej" prowadzonej przez Team Leadera zespołu Analityków Biznesowych: - wymagał książkowych definicji, które następnie jakby czytał z kartki, mimo, że powiedziałem mu to samo tylko swoimi słowami, - mimo, że jest TL od roku (a przynajmniej tak sądzi) nie ma na nic ustawionego procesu bo na razie jakoś działa, - na 100% nie czytał Serum Guide'a i mimo, że dobrze odpowiadałem na Scrumowe pytania, to mnie pouczał i za wszelką cenę chciał udowodnić, że wie lepiej, mimo, że to ja miałem rację, - na moje pytanie o zastępstwa w razie nieobecności odpowiedział mi, że każdy ma wiedzieć wszystko o innych projektach, żeby każdy mógł każdego zastąpić w razie potrzeby, - kiedy zapytałem o codzienne obowiązki, głupio zaczął żartować, że codziennie rano trzeba wstać, umyć się, ubrać itd. - powiedział to w taki sposób, że czułem się jak głupek, któremu trzeba tłumaczyć najprostsze rzeczy (oczywiście nie dowiedziałem się w tej kwestii niczego konkretnego). O ile firma zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, to jeśli chodzi i Team Leadera Analityków Biznesowych to niestety, ale jest to osoba z bardzo małą wiedzą, bardzo dużym ego i kompletnym brakiem kultury, która jak na osobę techniczną (bo za taką się uważa), nie potrafi podłączyć słuchawki do komputera i ustawić sobie sieciinternetuj w taki sposób aby go co chwilę nie przerywało. Podsumowując: jeśli chodzi o stanowiska analityczne to nie polecam!

@kandydat na Analityka

Cześć, Dziękujemy za wiadomość. Jest to dla nas zaskakujący komentarz, ponieważ lider zespołu jest osobą profesjonalną, doświadczoną i bardzo cenioną w organizacji. Zapraszamy do bezpośredniej rozmowy, żeby wyjaśnić wszelkie niedopowiedzenia i ewentualne wątpliwości. Rozmowa jest zawsze dla nas najlepszą formą feedbacku, o który zawsze nasz dział HR prosi bezpośrednio po części technicznej rozmowy.

Zostaw merytoryczną opinię o Iteo - Katowice

• Jak się pracuje w Iteo?

Zobacz opinie na temat firmy Iteo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Iteo?

Iteo
2.6/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Barbary 5C
    40-053 Katowice