Opinie o Iteo w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Iteo. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Iteo o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Iteo w Katowice

Adrian Kapczyński

Z firmą jestem związany od (usunięte przez administratora)kwietnia 2021 roku.  Jak to było w moim przypadku?  Miała miejsce konkretna rozmowa kwalifikacyjna, prezentacja zasad, podpisanie dokumentów i dalej rozpoczęcie pracy. Pracuję w zespole Cloud and Security, a mój Team Leader ma 25+ letnie doświadczenie w branży informatycznej. Jesteśmy zorientowani zadaniowo oraz działamy multi projektowo. Zespół stale się rozwija: osobowo oraz kompetencyjnie; mamy ludzi rozpoczynających karierę oraz ludzi, którzy już mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w IT. Warte podkreślenia (z mojej perspektywy) są: sprzyjająca dyskusji oraz rozwojowi atmosfera, wysokie wymagania (inspirujące do zdobywania nowych kompetencji), ciekawe projekty, wysokiej jakości sprzęt służbowy, zunifikowana komunikacja, zewnętrzne i wewnętrzne szkolenia (na miejscu oraz zdalnie), dostęp do platform edukacyjnych, finansowanie egzaminów oraz spotkania integracyjne. Na szczególną uwagę zasługują inicjatywy pozwalające poznać firmę, a wśród nich: ITEO Academy (https://iteo.com/career/iteo-academy/). Podsumowując: Firma to ludzie, których jest w firmie aktualnie ponad 200.  Warto skorzystać ze sprawdzonej metody: zagadnąć kogoś z tych +200 pracowników i zapytać, uzyskując odpowiedź od nieanonimowego źródła. Do zobaczenia w pracy!

Justyna
@Adrian Kapczyński

Fajnie to wszystko brzmi, a czy macie możliwość pracy zdalnej skoro niektóre szkolenia też odbywają sie zdalnie?

Adrian Kapczyński
@Justyna

W moim przypadku: 6 z 7 dni w tygodniu pracuję zdalnie. O możliwość pracy zdalnej (co oczywiste) najlepiej zapytać przed rozmową kwalifikacyjną (dotyczy rzecz jasna nie tylko ITEO).

Kandydat na fronta

Mówią, że reorganizują dział frontendu przez co nie mogą jeszcze zaprosić na rozmowę. Podobno mają dać znać, ale po roku nadal się nie odzywają.

Dominika
@Kandydat na fronta

Czyli od roku czekasz na rozmowę u nich? :O A caly czas jesteś z nimi w kontakcie? To już chyba lepiej sobie darować...

@Kandydat na fronta

Ja po rozmowie rekrutacyjnej na Grafika i po odesłanym już zadaniu rekrutacyjnym (a w sumie to było ich kilka) dostałam informację, że jednak narazie muszą się wstrzymać z rekrutacją. To był listopad. Do tej pory żadnego kontaktu. W sumie to po takiej sytuacji, już nawet nie chciałabym aplikować.

Piotrek
@Anna

Zupełnie się z Wami nie zgadzam. Jakiś czas temu brałem udział w rekrutacji na analityka biznesowego. Rozmowa nie poszła mi tak dobrze jak sobie zakładałem, to też nie dostałem propozycji współpracy, ale zgodnie z umową otrzymałem szczegółowy feedback z informacją, że w przyszłości będziemy mogli spróbować ponownie nawiązać współpracę i myślę, że będę chciał spróbować i mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej, bo wrażenia z procesu rekrutacyjnego miałem bardzo pozytywne :)

@Piotrek

I w tym feedbacku dosłownie ani jednego słowa krytyki? Nie wymagają czegoś więcej, żeby następnym razem mieć pewność, że się do nich dostanie?

Piotrek
@Ilona

Oczywiście, że były przedstawione argumenty czemu nie zdecydowali się na współpracę ale nie nazwałbym tego krytyką ;)

@Piotrek

No tak każdy krytykę może interpretować inaczej, nie chodziło mi o coś aż tak negatywnego. ;) Czyli argumenty były, to super. Więc dzięki nim wiesz ewentualnie czego Ci brakuje i co należy poprawić, żeby w przyszłości ich decyzja była bardziej przychylna? Spore te wymagania?

kandydat na Analityka

Złożyłem swoją kandydaturę na stanowisko Analityka Biznesowego. Jeśli chodzi o osobę prowadzącą rekrutację to wszystko przebiegło sprawnie, rozmowa na poziomie, wszystko zgodnie z ustaleniami. Mam jednak zastrzeżenia co do rozmowy "technicznej" prowadzonej przez Team Leadera zespołu Analityków Biznesowych: - wymagał książkowych definicji, które następnie jakby czytał z kartki, mimo, że powiedziałem mu to samo tylko swoimi słowami, - mimo, że jest TL od roku (a przynajmniej tak sądzi) nie ma na nic ustawionego procesu bo na razie jakoś działa, - na 100% nie czytał Serum Guide'a i mimo, że dobrze odpowiadałem na Scrumowe pytania, to mnie pouczał i za wszelką cenę chciał udowodnić, że wie lepiej, mimo, że to ja miałem rację, - na moje pytanie o zastępstwa w razie nieobecności odpowiedział mi, że każdy ma wiedzieć wszystko o innych projektach, żeby każdy mógł każdego zastąpić w razie potrzeby, - kiedy zapytałem o codzienne obowiązki, głupio zaczął żartować, że codziennie rano trzeba wstać, umyć się, ubrać itd. - powiedział to w taki sposób, że czułem się jak głupek, któremu trzeba tłumaczyć najprostsze rzeczy (oczywiście nie dowiedziałem się w tej kwestii niczego konkretnego). O ile firma zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, to jeśli chodzi i Team Leadera Analityków Biznesowych to niestety, ale jest to osoba z bardzo małą wiedzą, bardzo dużym ego i kompletnym brakiem kultury, która jak na osobę techniczną (bo za taką się uważa), nie potrafi podłączyć słuchawki do komputera i ustawić sobie sieciinternetuj w taki sposób aby go co chwilę nie przerywało. Podsumowując: jeśli chodzi o stanowiska analityczne to nie polecam!

@kandydat na Analityka

Cześć, Dziękujemy za wiadomość. Jest to dla nas zaskakujący komentarz, ponieważ lider zespołu jest osobą profesjonalną, doświadczoną i bardzo cenioną w organizacji. Zapraszamy do bezpośredniej rozmowy, żeby wyjaśnić wszelkie niedopowiedzenia i ewentualne wątpliwości. Rozmowa jest zawsze dla nas najlepszą formą feedbacku, o który zawsze nasz dział HR prosi bezpośrednio po części technicznej rozmowy.

Janek

Jakie są widełki na stanowisku QA na umowie B2B?

Katarzyna
@Janek

Wiesz już coś? Albo jak u konkurencji jest? Bo nie wiem czego można oczekiwać

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Iteo na stanowisko Marketing Manager? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
zainteresowany

Czy w iteo są organizowane jakieś durne zbiórki pieniężne z prywatnych wypłat pracowników np. na urodziny/rocznicy pracy/śluby dzieci/imieniny męża? Nie ukrywam że to dla mnie ważne przy wyborze firmy, jak i pewnie dla 50% osób, które nie chcą uczestniczyć w durnych zbiórkach a mimo to krzywo się uśmiechają przy takich okazjach i nie odważą się mówić o tym głośno udając, że wszystko jest ok i chcą to robić.

@zainteresowany

Zbiórki z okazji urodzin/narodzin dziecka/obrony pracy dyplomowej itp. jeśli są organizowane to zawsze z inicjatywy pracowników i są dobrowolne. Absolutnie nie jest to obowiązek, nie trzeba się krzywo uśmiechać i się zgadzać - wystarczy szczerze powiedzieć, że nie chce się brać w tym udziału i to jest dla wszystkich OK :)

@Marta

No i to jest konkretna i kulturalna odpowiedź. ;) A nie dałoby rady jakiejś zbiórki wprowadzić, żeby każdemu odpowiadało bez tych sztucznych uśmiechów u ludzi?

Dominika

@Pytanie tak, w iteo stawiamy na rozwój :) Nasi pracownicy mają możliwość awansu w dwóch kierunkach – pionowo i poziomo. Oznacza to, że mogą zdobywać wyższe stanowiska (mamy podział na klasyczne poziomy: junior, mid/regular oraz senior) oraz rozwijać się międzydziałowo/w innych technologiach. Wszystko zależy od potrzeb biznesowych, kompetencji, a także chęci do rozwoju.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Iteo?

Patrycja

Zwykle pierwsza umowa jest na 3 miesiące, a druga, jeśli wszystko jest ok podczas okresu próbnego - na czas nieokreślony.

Patrycja

Czy zdarzają się nadgodziny w Iteo?

Rzadko, jeśli nawet się zdarzy taka sytuacja jest to za zgodą pracownika i na odpowiednich warunkach

a pracownicy spotykają się po pracy?

@Michał

Obecnie nie ma za bardzo możliwości spotkań po pracy. Co jakiś czas są spotkania integracyjne organizowane przez firmę. Czasem też ktoś wrzuca informacje o jakimś wypadzie na rower albo w góry, można się dołączyć.

Czy w Iteo panuje luźna atmosfera?

Atmosfera panuje luźna. Nie ma problemu pogadać na tematy niezwiązane z pracą, zjeść wspólnie lunch a nawet coś ugotować, z czasów przed covidem można było spotkać się po pracy pograć w piłkarzyki, gry planszowe czasem na jakimś wypadzie integracyjnym.

Czy jest możliwość w Iteo pracy na część etatu?

Tak jest taka możliwość. Jednak jest to zależne od stanowiska i działu w którym się pracuje.

Grażyna

Przecież firma już na samym początku informują, że będą kontaktować się z wybranym kandydatem a poza tym nie muszą uzasadniać swojej decyzji.

@Grażyna

Nie, w momencie kiedy po rozmowie via skype rekruterka informuje, że wrócą do 2 tygodni z informacją to każda poważna firma się tego trzyma. Nie ważne czy z feedbackiem pozytywnym czy negatywnym.

Anna Z.
@Kandydat

Ja otrzymałam feedback mimo że nie przyjęli mnie do pracy. Tak jak obiecywali, skontaktowali sie ze mna po 2 tygodniach. Wszystkie etapy rekrutacji przebiegły na najwyższym poziomie w bardzo miłej atmosferze.

Zero profesjonalizmu jeśli chodzi o feedback po rozmowie rekrutacyjnej ponieważ go NIE MA :-)

Czekamy na aktualne wpisy odnośnie firmy Iteo w mieście Katowice, może ktoś z użytkowników wie coś o nich.

Zostaw merytoryczną opinię o Iteo - Katowice

• Jak się pracuje w Iteo?

Zobacz opinie na temat firmy Iteo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Iteo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Iteo
2.6/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Barbary 5C
    40-053 Katowice