Opinie o Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. w Łódź

AP - Kier.Produkcji

W firmie Andrzejewski spędziłem niemal dekadę co czyni ten okres dość dużym bagażem wspólnych doświadczeń . Zaczynałem jako zwykły konstruktor - karierę po 10 latach zakończyłem na stanowisku Kierownika Produkcji. Obiektywnie mogę stwierdzić iż przez te lata nauczyłem się wiele więcej niżeli było by to możliwe w innym zakładzie pracy o podobnym profilu działalności. Kadra inżynierska jak i produkcyjna rozwija się z każdym rokiem, a drobne potknięcia zdarzają się przecież każdemu ( więc można na nie spojrzeć z przymrużeniem oka :) ). Co do aspektu finansowego - każdy powinien dokonać oceny z perspektywy bezpośredniej rozmowy z reprezentantem firmy a nie anonimowych wpisów na forum ( gdzie większość ludzi lubi niestety wylewać swoje frustracje ). Pracodawca jest wymagający i często z własnym pomysłem na nowy cel: Najważniejsze, że zawsze można dojść do kompromisu i wypracować wspólną ścieżkę do jego osiągnięcia - z perspektywy kadry kierowniczej to bardzo ważny aspekt. Załoga zdaje się zgrana i zawsze można liczyć na wsparcie innego członka zespołu. Na pewno będę miło wspominał wspólnie przebyte 10 lat i z tego miejsca chciałem pozdrowić całą załogę zarówno biurową, administracyjną jak i magazynową ( z którą nie ma co ukrywać dość mocno się zżyłem ). Liczę iż zespół dalej będzie się rozwijać i da możliwość zdobycia doświadczenia nie jednemu młodemu adeptowi uczelni wyższej.

Incognito

Pieniądze raczej słabe w branży automatyki, projekty proste, mało rozwojowe. Można na początek nauczyć się jak pracować w firmie i podstawowe sprawy z tym związane, ale w dłuższej perspektywie nie ma to sensu. Wiele się nie nauczysz, zarobić nie zarobisz. Polecam tylko na początek.

Incognito

Można powiedzieć, że są, ale tylko te darmowe (firma niechętnie patrzy na finansowanie rozwoju pracowników). Wiąże się z tym niestety to, że darmowe szkolenia są niskiej jakości i niejednokrotnie są nakierowane na produkt, nie kompetencje.

Pół Człowiek-pół Inventor

Powieści część 1 z 2 Przychodząc do firmy Andrzejewski nastawiony byłem przede wszystkim na rozwój. Będąc świeżym absolwentem studiów inżynierskich, pragnąłem zweryfikować wiedzę którą posiadłem od teoretyków, poprzez pracę w firmie konstrukcyjnej o dużym zakresie realizacji projektów „pod klucz”. Jako konstruktor, bardzo lubiący pracę w środowisku CAD (w szczególności w oprogramowaniu Autodesk Inventor) oraz konstruowanie różnego rodzaju maszyn i urządzeń, byłem zdecydowanie zadowolony z zaproponowanego na rozmowie kwalifikacyjnej stanowiska jakim był asystent konstruktora. Tu należy nadmienić, iż zważywszy na moją lekkomyślną decyzję kontynuacji nauki w ramach studiów magisterskich, początkowo zmuszony byłem ograniczyć się do pracy w firmie jedynie na 2/5 etatu. Mimo tych ograniczeń, Dyrektor Techniczny przyjął mnie wcześniej wymienione stanowisko, za co jestem mu dozgonnie wdzięczny. W ramach ponad półtora roku pracy miałem okazję przyswoić naprawdę solidną dawkę wiedzy praktycznej, począwszy od weryfikacji informacji ze studiów, poprzez zapoznanie się ze specyfiką pracy w biurze konstrukcyjnym. Posiadłem wiedzę na temat tego, jak przebiega kompletny proces realizacji projektów, począwszy od ustaleń specyfiki danej konstrukcji z klientem, poprzez rozwiązywanie problemów w trakcie realizacji, reagowanie w sytuacjach kryzysowych oraz wydanie końcowe maszyny. Wszelkie informacje pozyskane w trakcie pracy w firmie są dla mnie bardzo przydatną nauką, (w szczególności BEZCENNA jest wiedza na temat prowadzenia rozmów z klientem, podpatrzona od jednego z kolegów) oraz pozwolą na lepszą realizację zadań w ramach dalszej kariery zawodowej. Co do benefitów: Karta sportowa, prywatna opieka medyczna, a także ubezpieczenie na życie są elementami które pozostają do dogadania, płatne dodatkowo, odciągane z pensji. Dodatkowo telefon służbowy komórkowy oraz stacjonarny na biurku. W przyszłości być może własne miejsce parkingowe (niepotwierdzone info). Przechodząc do samej firmy... Firma Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem o profilu produkcyjnym, nastawiona przede wszystkim na zysk. Ilość zamówień oraz ich wielkość mają tu bezpośredni wpływ na wyniki, co przekłada się bezpośrednio na ilość pracy w biurze. Wraz z rozwojem firmy, ciągły wzrost ilości realizacji wymusza stałe przyspieszanie tempa pracy. To z kolei powoduje tendencje do powstawania błędów,(zarówno w biurze jak i podczas montażu) oraz problemów logistycznych a także nerwowych sytuacji. Tutaj należy podkreślić pracę kierownika produkcji, który mimo przeciwności, stara się wszystko utrzymywać w stanie ciągłego przepływu, co mi osobiście wydawało się czasami niemożliwe. Zmiana siedziby firmy na specjalnie wybudowany nowy budynek z pewnością w przyszłości ułatwi logistykę i przyspieszy czas realizacji zleceń, jednakże przy obecnym tempie pracy oraz problemach... Jest to kwestia która ciąży na barkach kilku osób, nie tylko na kierowniku produkcji. Sama praca w biurze konstrukcyjnym z mojego punktu widzenia nie jest pracą bezstresową. Świadomy faktu, iż nie pełniłem do końca samodzielnie funkcji konstruktora, obserwowałem prace kolegów częściowo z podziwem, a częściowo z przerażeniem. Ilość czynności wykonywanych w tym samym momencie oraz natłok zadań wymusza na pracowniku pełne skupienie, dobrą organizację pracy oraz pewnego rodzaju systematyczność. Każda jednorazowa pomyłka podczas procesu tworzenia dokumentacji technicznej obrazuje się bezpośrednio w terminie realizacji zamówienia. Mimo tego ludzie Ci dawali radę jednocześnie: - pisać emaile do dostawców, - odbierać emaile i telefony od klientów, - ustalać szczegóły danych konstrukcji i na ich podstawie tworzyć oferty, - tworzyć zamówienia do dostawców, - rysować konstrukcje, - prowadzić rejestry projektów, - tworzyć dokumentację techniczną, - rozwiązywać bieżące problemy z konstrukcjami od strony technicznej i logistycznej, - prowadzić spotkania z klientami, - pilnować postępu prac nad daną realizacją. Mimo dużego natłoku pracy (opinia subiektywna, podlega własnej interpretacji), samo biuro konstrukcyjne jest bardzo zgraną ekipą, która potrafi pomagać sobie w trudnych sytuacjach. Można z każdym pogadać, pośmiać się. To pozwala na rozładowanie napięcia wynikającego z ciągłego bombardowania sytuacjami gdzie potrzebna jest decyzja na gwałt, będąc jednocześnie w trakcie realizacji innych, równoległych zadań. Ze względu na taką a nie inną specyfikę pracy, rotacja pracowników jest ZNACZĄCA. Jednakże przeżycie i zobaczenie tego wszystkiego na własne oczy pozwala na zweryfikowanie rzeczywistości z jaką styka się konstruktor codziennie, a także uświadamia jak duże braki w zakresie umiejętności miękkich się posiada.

Pół Człowiek-pół Inventor
@Pół Człowiek-pół Inventor

Zarządzanie firmą o takim profilu produkcyjnym jaki realizowany jest w firmie Andrzejewski AiWP Sp. z o.o. jest specyficznym zadaniem, wymagającym specjalnego podejścia do pracownika, który w każdej chwili może się zwolnić ponieważ nie wytrzyma presji. W taką osobę nie opłaca się inwestować, ponieważ przyniesie to tylko niepotrzebne koszty, a ponieważ nie ma ludzi niezastąpionych, wnioski nasuwają się same. Ja jako osoba, która nigdy wcześniej nie pracowała, nie mam wystarczającego doświadczenia aby oceniać poziom zarządzania w opisywanej firmie, gdyż być może nie pojmuje szerszego planu jaki jest realizowany. Nie mniej jednak osobiście nie posiadam zastrzeżeń co do pracy zarówno kolegów z biura, Dyrektora Technicznego, Kierownika Produkcji, a także kolegów z produkcji którzy mimo przeciwności starają się rozwijać firmę, wkładając w nią część siebie i poświęcając CZĘSTO nadgodziny aby ukończyć wszelkie powierzone zadania w terminie. Reasumując, uważam iż czas spędzony w firmie Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. nie był w najmniejszym stopniu czasem straconym. Ilość rzeczy, których się nauczyłem, doświadczenie które zdobyłem oraz świadomość rzeczywistości w której przyjdzie mi pracować przez następnych parę lat pozwoliła mi na wyciągnięcie wniosków które na pewno będą miały wpływ na przyszłe decyzję które będę podejmować. Osobiście pracę w firmie... polecam. Ze względu na możliwość zdobycia tych cennych informacji oraz doświadczenia w zakresie radzenia sobie w skrajnych sytuacjach. Dla osoby bez doświadczenia zawodowego, która ma jakiekolwiek pojęcie i pomysł na swoją przyszłość, rozpoczęcie kariery zawodowej jako konstruktor w opisywanym przedsiębiorstwie uważam za dobrą decyzję. Na post scriptum pragnę ponownie podziękować wszystkim kolegom i koleżankom z którymi miałem okazję współpracować za miło spędzony czas, owocny w różnego rodzaju zabawne sytuacje, jednocześnie trzymając za Was kciuki :)

@Pół Człowiek-pół Inventor

Dziękuję za Twój merytoryczny i wyczerpujący wpis. Prawdopodobnie okaże się on bardzo pomocny dla osób zainteresowanych zatrudnieniem w Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji. Jako, że obecnie jest prowadzona rekrutacja do firmy, chciałabym się Ciebie zapytać, jak wygląda praca na stanowisku Montażysty? Dobrze znasz firmę, więc liczę na Twoją dalszą aktywność na forum. Dla osób chcących aplikować do niej, dodaję link do aktualnych ogłoszeń o pracę: https://www.andrzejewski.pl/pl/kariera

Piotr M

Jako wieloletni pracownik tej firmy chciałbym żebyś kiedy kolwiek musiał zarządzać taką ilością ludzi jak ten Pan w luźnych spodniach i mieć dwa magazyny do ogarnięcia no i że byś sobie z tym poradził ... Bo to co napisałeś o panu dyrektorze to nie moja sprawa...

Iza

Jakie zostały przedstawione Tobie warunki zatrudnienia w Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji podczas rozmowy o pracę? Jeżeli możesz, to napisz również w jaki sposób zmieniają się one wraz ze stażem zatrudnienia w tej firmie. Twoja wypowiedź będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Inżynier konstruktor ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Filip

Jak przedstawiają się zarobki w firmie? Czy coś z socjalu macie?

Gregor

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Gajusz
@Gregor

Z tego co wiem szukają obecnie pracowników na magazyn - kierownik spoko ale nawał pracy też nie mały. Co do pozostałych działów to ciężko powiedzieć ( bardzo duża rotacja ).

Zmienił na lepsze... Dziękuję

Masakra, zarobić nie zarobisz a nasłuchasz się bajek od wyborowych pisarzy. Wszyscy to Coś wiedzą bądź cokolwiek potrafią uciekają z tamtą. Nie wspomnę o dziale elektryków którego w sumie nie ma, człowiek który pozostał powinien po prostu odśnieżać.

ciekawy
@Zmienił na lepsze... Dziękuję

Dział elektryków? Chyba ktoś tu firmy pomylił:)

Zenek

Podpowiedzcie czy warto starać się o pracę w firmie? Słyszałem dobre opinie o firmie.

gumis
@Zenek

Zawsze warto spróbować. Nie zawsze wszystko co jest napisane na tym forum ma pokrycie w rzeczywistości.

Agnieszka
@Zenek

Jak nie interesują Cię pieniądze to polecam

Smoggg
@Agnieszka

Zależy pewnie na jakim stanowisku...PH może i słabo zarabia, ale konstruktorzy raczej nie narzekają...Atmosfera pracy w biurze całkiem spoko, czasami bywa gorąco, ale gdzie nie bywa....

Lysy

Premie świąteczne w tej firmie to normalnie nie wiadomo na co wydać

Piotr G.
@Lysy

Ja na premie świąteczne nie narzekam. Pozdrawiam.

Magda
@Piotr G.

Tak Piotruś masz rację nie ma co narzekać, pracy dużo jest na rynku pozdrawiam.

Iza

@lblbkjhlkh nie jestem pracownikiem firmy Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Jestem moderatorem forum GoWork.pl i jestem tutaj po to, aby pomóc w uzyskaniu informacji na temat pracy w firmie. Czy ktoś pozostawi swoją opinię o pracy w Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.?

yui

W przypadku tej Firmy, należałoby raczej powiedzieć, że CO miesiąc ;)

ph

jestem od ok 2 lat Praca jak praca w firmie badz pewny ze nie zarobisz duzo nie wiem o jakie ci chodzi stanowiska ale ph to max 3,5 -4 to juz z premia a jesli chodzi o dzial konst to z 3 max wyciagniesz , ogolnie nie jest zle w ph duzo czasu w trasie regiony ogromne bo lacznie moze z 6 osob na cala polskę jest , szczerze nie polecam chyba ze ktos bez rodziny i po szkole to tak

e

Dostałem telefon po 2 miesiącach od wysłania aplikacji.. Wstydziłbym się wykonać do kogoś telefon po takim czasie i pytać czy jest zainteresowany pracą za głodową stawkę.

cvhgjs

@ spoky - wiadomo, że mnożna zatrudnić się i zobaczyć jak wszystio wygolada od środka - to jasne i logiczne. Ale własnire po to zostało stworzone takie forum jak gowork, zeby wiedzieć na to można sie nastawiać. A i jeszcze jedno - nie szukają terasz ludzi

spoky

Nie musisz, możesz przecież się zatrudnić i poznać to bagienko od środka, a nie dziwne że właściwie non stop kogoś szukają, jakby firma była ok to nie byłoby takiej rotacji

spoky

powodzenia, jaki rozwój jaki awans? bzdety hr nic więcej, dział handlowy praktycznie nie istnieje, ludzie się pozwalniali , nawet kierownictwo

calineczka

ja tam się zatrudniłem i mi pasi , zobaczymy co będzie dalej , na razie wygląda dobrze , będę obserwował

ON

Aplikowałem do tej firmy, lecz podobnie jak mój przedmówca zaproponowano mi zarobki (usunięte przez administratora) w okresie próbnym,później ok (usunięte przez administratora) Być może dla kogoś po szkole jest to suma do przyjęcia, lecz dla dorosłej osoby, która ma na utrzymaniu dom i rodzinę to jakaś kpina.

x

Byłem na rekrutacji ponad rok temu, wtedy oferowali(usunięte przez administratora)netto podstawy, może się coś zmieniło, ale podobny zarobek w tej branży to jakieś wykopalisko archeo -;(

nowy

Firma poszukuje przedstawicieli , czy warto aplikować?

Zostaw merytoryczną opinię o Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.
1.3/5 Na podstawie 114 ocen.
  • Aleksandrowska 67/93
    91-205 Łódź

Andrzejewski Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o.