HOMAG Polska Sp. z o.o.

Opinie o HOMAG Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach.

W dniu 5 września 2021 r. trzy drużyny HOMAG Run Team wystartowały, aby wesprzeć osoby z niepełnosprawnością i przy okazji promować aktywny styl życia. Część zawodników pobiegła razem, a część oddzielnie, w zależności od możliwości. Swój ślad zostawili m.in. w: Poznaniu, Warszawie oraz Środzie Wlkp.

Na ponad 5 700 drużyn (28 500 zawodników), które wystartowały w PBR, zawodnicy HOMAG Run Team zajęli zaszczytne 140, 1915 oraz 2138 miejsce! Tego dnia panowała idealna pogoda pozytywna energia oraz niesamowita atmosfera Kochamy tego typu inicjatywy sportowe - zwłaszcza jeśli pomagają one innym osobom w potrzebie

Poland Business Run - do zobaczenia za rok!
Jordan22
@magazynier

Kierownictwo okej, nie jest tak źle żeby gorzej być nie mogło. Mam porównanie z innymi firmami i nie ma tragedii, ale nie jest też wybitnie ekstra :) jednym minusem jest wszechobecnie panujący bałagan, ale Ciebie jako zwykłego kompletujacego nie będą dotyczyć błędy innych. Możesz robić swoje a cała resztę mieć w pompie. Soboty dla "chętnych" ale wypada iść raz czy dwa, plus że płacone 100pro. W tygodniu też może wpaść jakas nadgodzina ;) Nie umiem Ci powiedzieć ile dostaniesz... Może warto złożyć CV, rozmowa i tak jest telefoniczna. Zapytają o Twoje wymagania i oddzwonią w przypadku decyzji pozytywnej jak i negatywnej-to też na plus ;)

ELEKTROMONTER
@Boli 8

Takie ich zadanie. Klient wymaga to muszą nam zgłaszać i przekazywać problemy, a my jako montaż powinniśmy je rozwiązać i nie dopuścić żeby bubel wyjechał od nas z produkcji. Nie chłopacy z jakości budują szafy i maszyny tylko my.

Jaga Nowy wpis

Czytam zapytania o konkretne stanowiska pracy, a jak jest ze stażem? Obecnie potrzebują stażysty do działu księgowości i wydaje się być to idealna opcja dla mnie. Jak podczas rekrutacji oceniane są chęci i zapał do pracy, o którym piszą? Wydawało mi się, że jak się sama zdecyduje na staż to już mówi samo za siebie. I jeszcze chcę wiedzieć , co po stażu, czy zwykle zatrudniają ludzi na etaty.

Widziałam, że kiedyś była w firmie rekrutacja na stanowisko head of advanced planning and scheduling. Zaznaczyli, że jest to praca jako manager lub kierownik. To jak to jest taka wysoka posada, to czy jest jeszcze jakaś wizja awansu, jest jakaś posada wyżej? Bo ja jednak chcę się rozwijać w pracy.

Haha Nowy wpis

Oni tam cały czas zmieniają ta strukturę więc można spaść w dół i awansować. Takie pytanie zresztą lepiej zadać NG rozmowie, nie sądzisz?

Hehe Nowy wpis
@Haha

W obszarze planowania i montażu to zmiana struktury i nazwa działu jest na okrągło. Ciężko zaliczyć ile tych zmian już było. Więc możesz zostać kierownikiem a potem będzie znowu zmiana struktury i nim nie będziesz jeśli będziesz osobą niewygodna która ma własne zdanie. A po wszystkim napiszą że postanowiłeś szukać wyzwań w innym obszarze.

Na palarni mówili że ma być 5 % podwyżki ale czy to prawda to nie wiem.

Od kiedy ma być ta podwyżka i dla każdego ma być? Zastanawiam się kto w ogóle ma takie info. Tak jeszcze zapytam odnośnie tej palarni; jak ktoś pali to może wychodzić sobie na fajkę kiedy chce?

Cyrk

Niestety podwyżek nie będzie, grono ludzi zrówna się z najniższą krajową. Fakt może być taki iż Pan prezes zdecyduje z zarządem o zmniejszeniu etatu to będzie katastrofą dla pracowników. Z pewnością zaczną odchodzić pracownicy doświadczeni, rynek pracy oferuje dużo lepsze warunki ekonomiczne. Tłuste lata Homagu się skończyły, atmosfera jest coraz gorsza, równoznacznie rzecz można prowadząca do depresji pracowyników... Jedyna opcja zmiana pracy...

Rambo

Ogromny koncern zapomniał że na jego sukces finansowy pracują ludzie. Brak reakcji na podniesieie najniższej krajowej o 700 zł zaskutkowało tym, że większość poszukuje obecnie nowej pracy, co przełoży się na odejście wykwalifikowanych pracowników i problemy pracodawcy przy zwiększonej ilości zamówień.

Janek
@Cyrk

Tak jak mówisz, atmosfera jest tragiczna, tylko Ci na stołkach brylują na salonach, wożą sie furami za worek siana, a na pracownikach oszczędzają.... Szacunku zero, pracowników traktują przedmiotowo i są tylko numerkami na ich listach. Homag lata swietlności ma już za sobą .. teraz tylko próbują utrzymać się jak nadluzej na stołkach kosztem pracowników. HOMAG(usunięte przez administratora)

Na fajkę można chodzić tylko w czasie przerwy,chyba że jesteś (usunięte przez administratora), wtedy chodzisz kiedy chcesz. Acha zapomniałem jeszcze o(usunięte przez administratora) , niektórzy mają specjalne względy i chodzą razem z(usunięte przez administratora). A jakby przypadkiem kogoś złapali na tym papierosie to nagana.

Konstruktor

Odradzam pracę w dziale konstrukcji dla BU CES (Weinmann). Pracownik z małym doświadczeniem nie ma możliwości nauczenia się czegokolwiek pożytecznego, pracownik doświadczony natomiast będzie zmuszany do posłusznego wykonywania zadań poniżej kompetencji. Wszelkie ustalenia w sprawie konstrukcji maszyn płyną z DE, w PL nikt nie ma nic do powiedzenia. A jak ktoś spróbuje zdecydowanie przedstawiać swoje propozycje, tak jak kilku byłych już kolegów, to jest potem chamsko (usunięte przez administratora) NIE POLECAM!

@Konstruktor

A to my mamy dział konstrukcji? Dziwne bo ich nigdzie nie widać. Cokolwiek zapytasz to nie wiedzą. Maszyny konstrukcyjnie tragedia, pracownik montażu za dużo niższą kasę ma większą wiedzę o maszynie niż konstruktor. Pracuje w tej firmie 10 lat i jeszcze mi się nie trafiła maszyna co miałaby dobrą dokumentację albo kompletną listę części. 80% sukcesu to wiedza i doświadczenie pracowników montażu których się zwalnia z firmy, bo wiedza konstruktora nic nie wnosi, bo jej nie ma.

Stary

To raczej ty kolego narażasz się na śmieszność. Najpierw udajesz najmądrzejszego, twierdzisz że znasz się na maszynach lepiej niż konstruktorzy, krytykujesz wiedzę i umiejętności innych. A jak inni zaczynają z tobą merytorycznie dyskutować to zaczynasz się nerwowo śmiać. Daj już sobie spokój i ładnie wróć na montaż kręcić maszyny.

abc
@Konstruktor

Potwierdzam, trzymać się od nich z daleka! Ludzie wytrzymują tam kilka miesięcy, potem zaczynają szukać nowej roboty. Szkoda czasu i nerwów!

Inżynier Jakości

Rozmowa słaba, niekompetentni ludzie.

O wszystko i o nic. Jak podasz oczekiwaną kwotę to robią wielkie oczy i już wiesz że nic z tego nie będzie. Szkoda czasu na wieśniaków

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Bolo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

(usunięte przez administratora) robi??

Gabriela

Mąż znalazł ofertę dla specjalisty ds. bhp i tam napisane jest, że wymagany jest język albo niemiecki albo angielski. Jeśli mąż zna oba te języki to może wtedy liczyć na większą podstawę? W umiejętności wpisana jest samodzielność, chociaż fajnie by było mieć jakieś wsparcie albo czas na wdrożenie.

Komandos
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czy wiadomo coś w sprawie podwyżek w tym roku? Chociażby inflacyjnej?

Tamara

Z czym konkretnie jest bałagan, wytłumacz mi jaki to może mieć wpływ na pracowników? Bo pierwsze co mi przychodzi na myśl to bałagan w papierach i teraz nie wiem czy wysyłać cv, bo chciałabym żeby trafiło w odpowiednie ręce. Jak niby wykorzystywani są tutaj ludzie, podasz przykład? Muszą pracować więcej za te same pieniądze?

One

Kiedyś One Homag teraz One Vision a w przyszłości może i One Idea więc jeśli wszystko jest ,,ONE'' to niech firma przedstawi pracownika na forum dla porównania jakie warunki proponowane są w spółkach niemieckich w momencie wręczania wypowiedzenia a jakie w Polsce. Jesteśmy ciekawi czy tutaj jest ,,ONE'' czy odpowiedź będzie typu korporacyjna i ogólnikowa typu każda firma wypracowała swoje warunki w porozumieniu z i bla bla bla...

Brak Nicku

SZCZERZE NIE POLECAM PRACY W TEJ FIRMIE!!! NIE SZANUJĄ PRACOWNIKÓW ORAZ TRAKTUJĄ ICH PRZEDMIOTOWO!!!! TOTALNY BRAK SZACUNKU DLA CZŁOWIEKA!!!

K.O
@Brak Nicku

Dokładnie brak szacunku dla pracownika. Ściany wyklejaja jakimiś hasłami: szacunek, zaufanie itp. A potem na zasadzie łapanki jak w czasach ubiegłych wręczają ludzia wypowiedzenia. Po jednego gościa przyszli jak był na szkoleniu schaltowali i za bramę. Czy czy to jest szacunek....?

@K.O

Czy napiszecie coś konkretnie, jak wygląda ten brak szacunku dla pracownika? Znaczy, co konkretnie się dzieje, co robi szefostwo, jak wygląda komunikacja? Możecie podać przykłady? Czy chodzi tylko o sposób zwolnienia, czy też np. o wulgaryzmy kierowane w stronę pracownika?

Bolo

Ja już odeszłem 5.lat temu w 2018 bo nie dało rady już z.(usunięte przez administratora) ujechać. Zadumany w sobie. Robi jeszcze?

Źle się dzieje w firmie... Zwolnienia pracowników, a co gorsza związki chcą nam przyklepać 4/5 etatu. Ciekawe co diabełek z tego ma, że na wszystko przytakuje zarządowi. Chyba, że znowu będzie w nagrodę ozonował w firmie za pokaźną kasę .

@lokalny

Głupoty gadasz. Przed chwilą zatrudniono dwóch nowych Dyrektorów, których koszty utrzymania są pewnie niewiele niższe niż wynagrodzenia osób, które zwolniono lub ma być zwolnione. Plus całej sytuacji taki że jest odprawa itd i nikt nie zostaje z pustymi rękami.

Robol

Dziwnie się zrobiło w tej firmie w ostatnich miesiącach. Niby zamówienia spadły i oszczędzać trzeba a tu fabrykę w Kijewie mają budować. A już Solidarność po produkcji się kręci i z ludźmi rozmawia bo zwolnienia mają być. No to o co w tym bajzlu chodzi ? Pozbyć się doświadczonych ludzi a w nowej fabryce kto będzie pracował ? Zamówienia spadają, to co robi dział sprzedaży ? promocje jakieś wprowadzić na maszyny czy coś. Samo się nie sprzeda, trzeba się wysilić trochę.

@Robol

A to jak spadły zamówienia, to są jakieś przestoje z kasą i z wypłatami? Na święta kasa była na czas i premie jakieś były?? I jak firma chce oszczędzać, tylko poprzez zwalnianie pracowników, czy też np. na ograniczeniu dodatków dla pracowników albo na ogrzewaniu??

@chudy

Wiadomo co w kwestii podwyżek w tym roku?

Www

Daj sobie kobieto spokój.kiedyś to był prestiż tam pracować teraz wstyd.tylko kapusie i lizusy maja chody.za (usunięte przez administratora) to był homag a teraz….(usunięte przez administratora) zwykły (usunięte przez administratora) i nie pamięta wół jak cielęciem był.(usunięte przez administratora)to był dobry i sprawiedliwy kierownik.

@Www

Dlaczego prestiż, ciężko było się tu załapać na etat? Piszesz tu o osobach, które donoszą, czy one coś z tego mają? Osoby bez znajomości też tu dostają pracę na obecną chwilę?

Były

Teraz każdy tam może pracować. Możesz nawet nie znać, rysunku technicznego, ani za bardzo elektronarzędzi nie ogarniać a Cię przyjmą jak potrzebują. Żaden porządny fachowiec z wykształceniem i doświadczeniem tam nie przyjdzie za mało kasy dają. Kiedyś była 1 zmiana i pod kątem kasy bardziej konkurencyjni byli. Ludzi chodzili sobie w sobotę na nadgodziny i ładne pieniądze dostawali. Sam zakład był lepszy. Nie było rotacji ludzi pomiędzy działami.

@Były

To może jest to dobra firma na start i dla zdobycia doświadczenia? Bo ja zaczynam i szukam miejsca, aby móc nauczyć się fachu i złapać fajny wpis do cv. Czy tu firma przeszkoli takiego świeżaka i czy można tu nauczyć się pracy, ab y np. po 2 latach zmienić pracę już z odpowiednim doświadczeniem i wpisem do cv? Mniej więcej, taka miesięczna pensja dla początkującego to jaka jest?

Xxx

To nie jest dobra firma na początek kariery zawodowej. Jedyne czego się nauczysz to złe nawyki

Gośka
@Xxx

Jakich złych nawyków, możesz konkretnie wymienić? Piszesz, że niekoniecznie to dobre miejsce na początek kariery. A co w takim razie jak ktoś już nie jest typowym świeżakiem, wtedy polecasz? Firma jest chętna żeby z ludźmi doświadczonymi nawiązywać stałą współpracę?

Rekrut

Brałem udział w rekrutacji na stanowisko inżynieryjne. Na rozmowie była sprawdzana znajomość zagadnień technicznych i znajomość, języka obcego. Odebrałem jednak wrażenie bardzo sztywnej atmosfery podczas rozmowy i to że w zasadzie firma chyba kiepsko płaci i nie za wiele ma do zaoferowania jeśli chodzi o dodatkowe benefity dla osoby z doświadczeniem zawodowym. No i oczywiście standardowa śpiewka typu odezwiemy się bez względu jaka będzie decyzja….po czym dostaje się automatycznie wygenerowanego maila z dużym opóznieniem.

Kamil
@Rekrut

Jakiego sobie życzyli doświadczenia w ogłoszeniu i ile w zamian zadeklarowali się płacić, jeśli padło to podczas rozmowy? Pamiętasz też co ze spraw technicznych chcieli wiedzieć? A co do maila, to tylko info, że dziękują za udział w rekrutacji?

Jaka umowa obowiązuje w HOMAG Polska Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Były pracownik montażu.

Witam Dużo ludzi piszę czy mówi o Homagu źle i to jest prawda według mnie. Firma w ostatnich latach, szczególnie 2023 i 2022. Pokazała, że nie zależy jej na pracownikach. Zaczęto ściągać pełno różnych firm z zewnątrz jak było dużo pracy. Można było odnieść wrażenie, że oni mogą więcej od pracowników Homagu np. wcześniejsze schodzenie z hali, po łażenie na fajki czy obijanie się w robocie, czy niewiedza jak cokolwiek zrobić. A było mówione, że to są specjaliści, którzy z miejsca ogarnąć te maszyny mechanicznie i elektrycznie ????????.Mogli też zostawać po 12 h w pracy a pracownik Homagu już nie mógł zostawać w pracy jak chciał. Po tym jak zamówienia spadły i zaczęto pozbywać się firm zewnętrznych. Doszło do tego, że firma chcę wprowadzić 3/5 etatu, że chcę skrócić przerwę do 15 minut też najchętniej premię by zabrali. Firma jasno daje do zrozumienia pracownikom, że lepiej jakby część z nich odeszła sama to problemy, które mają z rozdysponowaniem ludzi by znikły. Solidarności coś tam próbuje ugrać, ale myślę że za dużo nie wywalczy. Podwyżek pewnie nie będzie. Będzie za to czepialstwo o co kolwiek, żeby tylko ludziom dowalić. W tej firmie się nie rozwiniesz, będziesz cały czas robił tą samą maszynę czy poszczególne elementy maszyn. To jest dobra firma, żeby przyjść na rok trochę doświadczenia zdobyć i uprawnienia na suwnicę zrobić i iść dalej. Osobiście nie polecam jako firmy docelowej zawodowo jedynie strata czasu. Jak się już za parę lat przeniosą do Kijewa to będzie też utrudniony dojazd. Jeszcze jakby dodać nie kompetentnych ludzi z biur, którzy nie mają pojęcia o pracy jaka jest tutaj wykonywana to już w ogóle hit. Nie potrafią rozróżnić maszyn od siebie jakie opcje posiadają. I to stanie i mierzenie czasu. Jednym słowem nie polecam.

@Były pracownik montażu.

Piszesz, że firma chce wprowadzić etat do 3/5 i skrócić przerwę do 15 minut. Ale czy to są plany, które faktycznie mają zostać zrealizowane? Od kiedy ma tak być? I jeśli chodzi o premię, to zostanie, czy nie? W ogóle za co można ją otrzymać? Są jakieś konkretne wytyczne?

Katarzyna

Co dokładnie kobiety robią w tej firmie? Pisze bo chce aplikować

@mokry

Niby kryzys, niby brak zamówień, niby widmo zwolnień, zabrano już jabłka z montażu, a jakoś na nowe BMW, A6, RAVki kaska jest. Tak wiem, leasingi i inne to koszt dla pracodawcy, ale pracownik też jest kosztem. P.S. mam radę odnośnie spadku zamówień - wystarczy sprzedać trochę taniej i zejść z kosmicznej marży to i będą zamówienia, bo meblarstwo jakoś kryzysu nie ma

@@mokry

Napiszesz, ile wynosi wypłata w tym momencie? Skoro to koszt, to ciekawe, jak wielki? I czy to widmo zwolnień ma jakiś wpływ na pracę w firmie, ludzie mówią, że szukają już sobie innej roboty?

@@mokry

Firma ma jakieś problemy finansowe? Oprócz tych jabłek które odeszły z benefitów na jakieś inne dodatki można liczyć? Karta Multisport albo prywatna opieka, macie jakieś dofinansowania?

Zostaw merytoryczną opinię o HOMAG Polska Sp. z o.o. - Środa Wielkopolska

• Jak się pracuje w HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HOMAG Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 119.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 7 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HOMAG Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HOMAG Polska Sp. z o.o.