HOMAG Polska Sp. z o.o.

Opinie o HOMAG Polska Sp. z o.o.

Bezzębny Adaś

Firma potrafi się chwalić tylko pozytywnymi rzeczami więc aktualności co aktualnie się dzieje. Próby wprowadzenia 3/5 etatów i pozostawienia osób i rodzin z wysokimi kredytami bez środków do życia W ramach szukania oszczędności koniec z owocowymi środami no tak, jabłka na prawdę są takie drogie że można je zabrać i za to oplacać firmy zewnętrzne z Radomia :) Bezwzględny zakaz słuchawek? Wprowadzi to jeszcze większą nie produktywność. Pracownik w słuchawkach przynajmniej skupiał się na pracy odcinał od otoczenia a tak co chwilę się odrywa od pracy, czas nie leci.. Do tego dawanie nagan za byle "(usunięte przez administratora)" czepianie się pracowników, tylko bezpieczeństwo podpisywanie jakiś chorych przepisów. Czekam na kolejne zakazy. Szkoda gadać pozdrawiam.

Elizka
@Bezzębny Adaś

Ej, ale gdzie tych słuchawek nie można nosić? W firmie podczas pracy w biurze? Dla monterów czy dla kogo? I dajmy na to, jak ktoś jednak założy słuchawki, to co, dostanie kare, zwolnienie, jakie są konsekwencje?

@Bezzębny Adaś

Co to znaczy że są chore przepisy bezpieczeństwa? jakie to np?

Firma HOMAG Polska Sp. z o.o. poszukiwała osób na stanowisko Serwisant. Ktoś brał udział w rozmowie rekrutacyjnej? Jaki rodzaj umowy zaproponowano?

Wolny elektron

Ta firma to stan umysłu, niby wielka korporacja a nie potrafią nawet produkcji na miesiąc do przodu zaplanować ze już nie wspomnę o dostawach części a raczej ich braku. Ogólnie w firmie panuje straszny (usunięte przez administratora)

@Wolny elektron

Jak nie ma części, które potrzebne są do produkcji, to co w takiej sytuacji robicie? I czy kasa za to wpada, no i jaka?

Generał
@Paweł

Jak to co robimy? Nic. Przecież w tej nikt sobie rąk na montażu nie wyrywa ani się nie przepracowuje. Masz np 36 roboczogodzin na dane zlecenie, opierdalasz to w 12h i masz tydzień roboty z głowy :) nie oszukujemy się, nadzór nad pracownikiem przez brygadzistów zerowy. A jak się okaże że jednak z jakiś przyczyn się nie wyrobisz to odbijasz się na reklamacje czy nieproduktywne godziny i tak toczy się Homagowe życie :) grunt że jest siano na nowych kierowników i dyrektorów i nowe leasingi aut :)

Qik

To czy wejdzie 3/5 etatu czy nie będzie prawdziwym sprawdzianem dla związku zawodowego, Wielkopolska ma najniższe bezrobocie w całym kraju, o nową pracę nie ma problemu więc jeśli związek się zgodzi na te warunki to już chyba każdy przestanie wierzyć w Solidarność, dyrekcja chyba nie ma świadomości jakie są koszty życia w dzisiejszych czasach, większość pracowników ma kredyty hipoteczne, to co oni proponują to w wielu przypadkach nie wystarczy nawet na opłaty a gdzie reszta ?, nie poddawajmy się i idźmy na całość

Razem siła.
@Qik

Ciekawe czy niemieckie spółki koncernu również zaproponują i wprowadzą swoim pracownika 3/5 etatu jeśli jest One Homag ;) chyba że w takich kwestiach One Homag nie obowiązuje.

Reksio
@Razem siła.

One Homag istnieje tylko jak trzeba Nas skroić na kasę. W innych przypadkach nie obowiązuje ta zasada. Czy premie czy nagrody roczne w Niemczech zawsze są większe niż u nas. Tam fajny pieniądz a u nas kuferek słodyczy pocieszenia, a zarząd jeszcze temu wturuje

Angela
@Qik

Jest już jakiś wyznaczony termin kiedy ma wejść to 3/5 etatu? Ogólnie na chwilę obecną jak jest z rotacja pracowników? Mąż szuka pracy ale z racji kredytów szukamy czegoś stabilnego. Zaangażowani pracownicy mają możliwość awansów w strukturach firmy?

Inżynier Jakości

Rozmowa słaba, niekompetentni ludzie.

O wszystko i o nic. Jak podasz oczekiwaną kwotę to robią wielkie oczy i już wiesz że nic z tego nie będzie. Szkoda czasu na wieśniaków

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Nowy 1

Jest już kierownik Magazynu w środzie bo widzę że teraz szukają lidera Magazynu. To oznacza że jest już Kierwonik ?

Pracujący
@Nowy 1

Też widziałem ogłoszenie, może chcą wymienić tych co obecnie zarządzają. Na szczęście tam nie pracuję ale słyszałem jak traktują pracowników. To jest żenująco upokarzające. Myślę, że każdy kto rządzi powinien wiedzieć, że ludzi traktuje się z szacunkiem....

Ambasador

Sytuacja w firmie nie napawa optymizmem. W grudniu na Bożonarodzeniowym zebraniu Zarząd chwali się rekordowymi zyskami i rekordowym wynikiem finansowym za 2022 rok a teraz straszą ludzi 3/5 etatu. Gdzie są te miliardy które były jeszcze w grudniu na koncie??? Nowe auta co chwilę na parkingu a ludzi chcą na 3/5 etatu wysłać. Gdzie jest planowanie produkcji i zarządzanie zamówieniami? Te miliardy euro wypracowane w zeszłym roku już ktoś stracił? Wieje obłudą ze strony pracodawcy. Dla przykładu VW Poznań, Września stał blisko 1.5 roku i nikt nawet nie śmiał wpaść na pomysł żeby ludziom obniżyć pensje bo by ich roznieśli, a z nami robią co chcą. Widmo fali zwolnień na horyzoncie

Nadia
@Ambasador

Nie ma żadnych uzasadnień ze strony kierownictwa na temat tego czemu chcą wysyłać ludzi na 3/5 etatu? Dasz znać chociaż czy zarobki w tym roku są w miarę zadowalające? Jakiś system premiowy jest czy nie?

Potencjalny kandydat

Cześć, Od jakiegoś czasu widzę, że firma prowadzi rekrutacje na Kierownika Magazynu w Środzie Wlkp/Kórniku. Czy nie mogą znaleść nikogo odpowiedniego czy kandydaci nie chcą podjąć pracy?

Agata
@Potencjalny kandydat

Napiszecie też, jaka jest kasa dla pracownika jako Kierownika? Jak jest pensja lub widełki na start dla nowej osoby? Wiecie?

Magazynier

Jak wiadomo wszyscy przechodząc przez obszar magazynu mamy obowiązek zakładać kamizelkę, dlaczego pewien pracownik (usunięte przez administratora) nigdy nie stosuje się do zaleceń BHP, stwarza zagrożenie

Aleksandra

To bezpieczne? Chciałabym się dowiedzieć czy długo tutaj już pracujesz? Jakie są warunki? Stawki są konkurencyjne? Można dobrze zarobić?

Mariusz

Dzień dobry. Czy ktoś może udzielić tutaj rzeczywistej opinii o Homag Kórnik? Z tego, co zauważyłem, firma aktywnie poszukuje Kierownika i Brygadzisty magazynu. Czy jest to spowodowane rozwojem firmy , czy może atmosfera lub zarobki są do niczego? Chętnie poznam więcej szczegółów, gdyż zastanawiam się nad aplikacją na jedno z tych stanowisk.

Usunięty komentarz
@Mariusz

Niestety poprzednia wiadomość została usunięta, bo była zbyt "rzeczywista" ,a jak wspomniałem tego w logistyce nie lubią. Potrafią tylko kłamać, manipulować i wykorzystywać. Nie polecam. Szkoda zdrowia.

@Usunięty komentarz

A co takiego było w tamtym komentarzu? Możesz opisać? Może naruszał regulamin po prostu. Ja jestem ciekawa jaką umowę tutaj proponują na magazynie? Szukam czegoś z umową o pracę

Dzony1
@Aleksandra

Umowę o pracę dostaniesz. Moje komentarze też były usunięte....

mysz

pojawiło się obecnie dużo ogłoszeń do pracy w Korniku. jako brygadzistą specjalista logistyki. Czy to nowe stanowiska czy taka rotacja pracownikow? na jakie zarobki można liczyć na tych stanowiskach?

Brygadzista
@mysz

Szukają nowych, a mają starych. Nic nie wiadomo. Szykują jakieś zmiany, ale nikt nic nie wie. W Homag wszystko jest zawsze owiane tajemnicą.

Wiktoria
@Brygadzista

co dokładnie wywołało takie odczucia w twojej firmie i co myślisz, że może pomóc poprawić sytuację?Jakiego typu zmiany się szykują?

Brygadzista
@Wiktoria

Kierownik mówi pracownikowi to co ten chce usłyszeć. Np. " w przyszłym roku to, Już za miesiąc to, już za tydzień tamto" i po tym czasie nic z tego nie wynika. Chodzi o zmianę warunków pracy, podwyżki itp.

Jordan
@Brygadzista

Może ktoś odp. Na jaki przedział można liczyć finansowy jako Brygadzista Magazynu.? Dziwne że ciągle firma poszukuje Kierownika Magazynu to aż śmieszne że tak długo szukają . Czyżby się (usunięte przez administratora) w Homag robiło "? Proszę. By ktoś z administratorów wkoncu odp na pytania

kandydat
@Jordan

Szukają cały czas kierownika bo rozmowa kwalifikacyjna jest tak nieprzyjemna.Rozmowa sztywna, Menager nos wysoko zadarty jakby był jakimś Guru :), atmosfera napięta jakby Homag był najlepszą firmą na świecie i byłby to jakiś zaszczyt tam pracować. Pytania sztywne szablonowe i oceniający wzrok. To nie te czasy, kiedy ustawia się 100 w kolejce i każdy marzy o przyjęciu ( no chyba, że ci bez kompetencji)

Maja
@kandydat

Myślisz, że to wina tej sztywnej rozmowy czy raczej firma ma takie wymagania, którym nikt nie może sprostać z kandydatów? Jakie dokładnie pytania padły podczas rozmowy?

@kandydat

A jakieś zadania są do wykonania podczas tej rekrutacji? Jak sprawdzają umiejętności z CV? Tylko rozmową czy jednak są jakieś testy? Ta atmosfera o której piszesz dotyczy tylko rozmowy czy potem jest tak samo?

Neo

Złożyłem aplikacje bogate doświadczenie na logistyce nowe technologie nawet nie pofatygowali się porozmawiać. Myślą że są pępkiem świata. Bez problemu dostałem inną ofertę.

Kamila

Mógłby ktoś mi tu opisać jak się pracuje w dziale HR? Znalazłam na stronie firmy ofertę na stanowisko HR Business Partner i myślę nad aplikacją. Zarobki są konkurencyjne? I czy firma oferuje jakieś szkolenia zawodowe? Będę wdzięczna za info!

Jak wyglada struktura na magazynie? Pracownik magazynu, brygadzista i kierownik czy jest ktoś jeszcze po drodze?

Jakie zarobki na stanowisku BRYGADZISTA MAGAZYNU(Kórnik) czy w ogóle warto się tutaj pchać? Praca zmianowa? Dzięki za odpowiedź

Uciekać !!! Obecne kierownictwo i brygadziści magazynu na karygodnym poziomie. Szczególnie jeden z brygadzistów na którego jest wiele skarg, kierownictwo nic z tym nie robi… Więc brygadzista nadal robi sobie co chce, niszcząc psychiki swoich podopiecznych.

Śmiechu warte

W Homagu jest wiele problemów i fajnie jakby ktoś wreszcie zwrócił na to uwagę bo mam wrażenie, że jako firma dobrzy jesteśmy tylko w robieniu pięknych prezentacji promujących nas. Na filmie pięknie przeszklone budynki, białe maszyny z dotykowymi ekranami, ludzie w garniturach i uśmiechnięci pracownicy ale gdy ktoś tu wejdzie na dłużej zobaczy rozlatującą się halę, zatkane kible (bo inaczej nie da się określić), wszechobecne kolesiostwo, brak odpowiedzialności za swoją pracę (szczególnie w biurze - konstrukcja, zakupy), źle wynagradzanych pracowników tzn pracownicy nowi którzy nie potrafią nic zarabiają lepiej niż ludzie, którzy pracują w Homagu latami. Do tego dochodzi montowanie szaf elektrycznych za kilkadziesiąt tysięcy euro praktycznie na kolanie, często bez potrzebnych narzędzi, ze złomu i klamotów znalezionych dookoła na hali i oczywiście bez jakiejkolwiek dokumentancji technicznej (częsta odpowiedź konstruktorów na zgłaszane problemy: zrób jak uważasz). Co z jakością? Cóż. Przyklejcie kolorowe magnesiki na szafę. Tak jak w przedszkolu: słoneczko - dobrze, chmurka - niedobrze żeby dzieci się starały, tak u nas zielony, żółty i czerwony, z tym, że potrzebne do zadowolenia tylko panu dyrektorowi. Mam w ogóle wrażenie, że dyrekcja żyje w jakimś świecie iluzji stworzonym na ich potrzeby przez podwładnych po prostu dla świetego spokoju, albo żeby pokazać Homag jako firmę poważniejszą niż jest ona w rzeczywistości. Z każdym rokiem coraz gorzej.

Śmieszek
@Śmiechu warte

Firma jak każda inna ma swoje wady i zalety. Robisz na kolanie to idź do brygadzisty to da Ci odpowiednie narzędzia. Ile razy zgłaszałeś brak narzędzi? Jeśli brygadzista nie pomaga to do kierownika. Chcesz zarabiać więcej to się zwolnij i zatrudnij jeszcze raz. Taki rynek pracy i wszędzie swiezak zarabia więcej niż doświadczony. Co do konstrukcji i jakości to tylko tak się łatwo mówi jak po niemieckiej stronie jest beton nie do przebicia a sami nic zrobić, zmienić nie mogą. Co do dyrektorów - od tego są. Nie muszą się znać, tylko mają zarządzać. Nie zawsze wychodzi to dobrze to prawda, ale dyrektor jakości jest chyba jednym z nielicznych dyrektorów który chce cokolwiek zrobić i zmienić na lepsze. Magnesiki Cię śmieszą, ale to jedna z metod zarządzania jakością zaczerpnięta z automotive. Chociaż to jest normalne w tej firmie. A jeśli ktoś ma ból (usunięte przez administratora) o wynagrodzenie - zwolnić się gdzie jest lepiej

Ms
@Śmiechu warte

Bo pracuje nadal w tej firmie i zgadzam sie z tym

Łysy
@Śmiechu warte

Trzy razy tak na dodatek jak zgłaszasz brak narzędzi czy nawet że przydał by ci się wózek na te narzędzia nic się nie dzieje a brygadzista z kierownikiem mają swoją wizję na wszystko i nawet nie próbuj mieć jakiegoś argumentu

Kiedy beda kolejne podwyzki?

Saper
@Nowy

Teraz dostaliście premie za pracę w soboty majowe to starczy

Czesław
@Saper

Ile dali tej premii? Bo jak kilka stówek to nie za wiele, a podwyżka jest już na stałe. To wiesz coś kiedy będą?

@Czesław

Za rok. Inflacyjna????

młody
@Czesław

Nie za długo.

Jarosław
@młody

Nie zrozumiałem wypowiedzi. Ile mogę zarobić jako automatyk obszaru CNC? Wystawili takie ogłoszenie, a nie podali najważniejszego. Zresztą w ogóle nie podali szczegółów, bo nawet nie wiem, czy to praca zmianowa?

@Nowy

Witam, czy w tej firmie jest możliwość pracy dla kobiet ? Czy za soboty można dorobić sobie czy jest oddawane we wolnym ? Czy soboty pracują dwie zmiany ?

Zależy gdzie?

@Saper

Płakać się chce jak się widzi ta kasę na wpłatę. Trzeba wiac

Cichy_donos
@Buli

Ja już uciekłem 3 lata temu.

@Buli

Ogólnie na magazynie czy firma zatrudnia kobiety i jaki to rodzaj pracy

@Będę tu

Ogólnie jeśli chodzi o magazyn to są kobiety. Mało bo mało ale są. Rodzaj pracy? Nie precyzujesz, pytania jeśli chodzi o pracę na magazynie. Na każdym magazynie jest podobnie czyli robisz to co każdy magazynier!!!!

@Buli

Dziękuję za odpowiedź :) miało być pytanie czy rodzaj pracy jest dostosowany dla kobiet czy robią to co faceci ;)

@Buli

Proszę jeszcze o info czy jest możliwość dorobienia do wypłaty w soboty, jeśli tak czy firma w soboty pracuje na dwie zmiany.

@Będę tu

Jest możliwość dorobienia w soboty. Pracuje jedna zmiana

Babangida
@Buli

Pracują kobiety w magazynie,ale ze Wschodu. Wlasciwie niektóre siedzą na krzesełkach ...

@Babangida

Mam nadzieję, że to nie jest firma typowo Wschodnia :)

Lolka
@Babangida

A co się robi na magazynie na krzesełkach?

Cafu
@Lolka

Czilluje :) polecam te stanowiska.

Zez
@Cafu

A czy na początek idzie na rękę wyciągnąć 3 tys ?

Bez nadgodzin nie zarobisz
@Zez

Niestety nie można rozmawiać z innymi pracownikami o tym ile się zarabia, a jak mawia stara prawda "jeżeli nie można rozmawiać o tym kto ile zarabia na danym stanowisku, to oznacza to, że pracodawca daje więcej nowym niż starym pracownikom". Nie ma wyrównywania pensji pomimo zajmowania tych samych stanowisk. Tak to wygląda.

Ubot
@Bez nadgodzin nie zarobisz

W każdej firmie tak jest. Taki rynek pracy.

Nie
@Ubot

Nie w każdej firmie. Pracowałem w firmie, która podawała w ogłoszeniu ile można zarobić.

Japi
@Będę tu

Hahah ale kasę chcesz dostawać jak facet?

Agnieszka
@Bez nadgodzin nie zarobisz

Skoro nie można rozmawiać o pensji to skąd wiesz, że są nierówności? To tylko przypuszczenia?

Buli

Coś wiadomo kiedy 13-tka?

Na ile może liczyć brygadzista na magazynie jest ogłoszenie jaki jest przedział.

Ktoś tu zagląda?

Honorata
@Nowy

No ja ale jeszcze nie pracuję. Ty widzę , że już tak? To na jakim stanowisku, że brygadzistą nagle się interesujesz? Tu są w ogóle awanse wewnętrzne?

Tak

Ci co zarabiają więcej niż 6600 brutto rozumiem że inflacja ich nie dotyczy skoro nie należy im się dodatek inflacyjny z porozumienia płacowego? Chore dzielić pracowników na lepszych i gorszych. To że zarabia więcej jest tylko i wyłącznie jego zasługą i ciężką pracą i nie powinno się ludzi za to karać brakiem dodatku inflacyjnego

Agnieszka

Czyli ci, którzy zarabiają mniej dostali podwyżki ? Był jakiś oficjalny komunikat w tej sprawie, wytłumaczono dlaczego nie wszyscy dostali podwyżki? To jest jedyną podwyżka na jaką można liczyć w tym roku czy może coś jeszcze rzucają? Jak było rok temu?

xyz
@Agnieszka

ten dodatek inflacyjny jest dla najuboższych w wysokości 200 zł, a wszyscy dostana 10%

Witam, jak wygląda praca Magazyniera w Środzie Wielkopolskiej. I czy polecacie prace w tej firmie ?

Hamilton
@Nowy

Zapraszam do magazynu na Bnin - Doxler. Tam to dopiero się dzieje hehe Nigdzie nie będziesz miał tyle emocji ????

Pracownica
@Hamilton

Zastanawiam się jak ten magazyn i firma z takim magazynem funkcjonuje. Jeden wielki bałagan i nieporządek.

Honorata
@Pracownica

A to co się tam takiego dzieje, że tak piszesz? Pracowałaś tam?

Baśka
@Honorata

Nowy kierownik magazynu odszedł po tygodniu pracy. Kurtyna!

Baśka
@Honorata

Nowy kierownik magazynu odszedł po tygodniu pracy. Kurtyna!

Japi
@Baśka

To (usunięte przez administratora)....nie kierownik. Najlepiej przyjść i sobie na gotowe wpaść pić kawusie i penge trzepać. Przyjść naprawić ulepszyć to już mu nie w smak bo trzeba pracować!

@Hamilton

Witam jak się pracuje na magazynie w Bninie jakie godziny pracy i czy są nadgodziny? Proszę o informację Pozdrawiam

Pracuje się ok. Zgrana ekipa. Nadgodziny czasami sa

Zostaw merytoryczną opinię o HOMAG Polska Sp. z o.o. - Środa Wielkopolska

• Jak się pracuje w HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HOMAG Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 119.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 7 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HOMAG Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HOMAG Polska Sp. z o.o.