Opinie o Atos IT Services Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Atos IT Services Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Atos IT Services Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos IT Services Sp. z o.o. w Warszawa

kiku

niewielkie

Borys

Cześć, na jakie pieniądze w Atosie może liczyć Senior Application Administrator?

gk

Rotacja zerowa? Chyba mówisz o innej firmie. Ostatnio ludzie odchodzą na potęgę (co prawda przychodzą za nich nowi ale z pensją 50% większą ...)

tak pracuje i pracuje i widze ze ten atos to taka tykajaca bomba zatrudniajaca na potege... zabraknie projektow beda zwolnienia, dwa nawiazuja sie juz kolezenstwa -kolesiostwo... kto wie o co biega ten wie.. zwykle korpo z kierownikami małpami

Net Developer

Najpierw rozmowa z HR a potem techniczna i językowa. Rozmowa była w czerwcu. Miałem dostać odpowiedź nawet jeśli nie będzie pozytywna i zero odzewu do tej pory.

Pierwsza rozmowa była ogólna na temat doświadczeń, kolejna była techniczna i po angielsku

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.

sdcsd

Hej, czy ktoś może napisać co to jest "pakiet relokacyjny", co dokładnie wchodzi w jego skład, jak duże są to pieniądze ?

jon ob i mikel

widziałem ostatnio logo atosa w toruniu na jednym z budynków ,ktory sluzy do wynajmu pod biura

goseng

Ja odpusciłem aplikowanie.Mało przejrzyste kryteria oaz chyba już nie ten wiek i mimo wszytko za duże doświadczenie i inny charakter niż an helpdesk, wyżej za małe techinczne ale może mi się wydaje.Może dobrze byłoby zrobić rozpisanie parametrów kandydata jakie wykztałcenie,doświadczenie umiejętności przejdą na jakie stanowiska i jak przejdą to jakie oczekiwane widęłki płącowe podać by mieć umowe.Może komuś to pomoże a ja przy okazji sie dowiem jakby to było w moim przypadku jakbym się zdecydował aplikować cyz dużo bym stracił/zyskał w tosunku do teog o co mam w tej chwiliPozdr.

mily

sa jakies chetne laseczki na wydymanie w kibelku ;) piszcze duallass@wp.pl

gosceng

To jak zestawić z tym wszystkim wypowiedzi osób które na testach wypadły dobrze,znają języki w wymaganym zakresie a co do kwot to mozę zawyżyły z polem negocjacji aceptowalne widełki w przedziale 200-400 pln i słyszą nie jednak nie.. Z czego to może wynikać?A także te mityczne uczestnctwo Atosa w tzw targach pracy oraz artykóły prasowe gdzie chce zatrudniać etki osób tylko żeby znały język a jak co do czego to można przeczytać na tym forum :) o co chodzi w tej polityce? Nadmienie że kolejne pokolenia mają coraz mniej wiedzy i chęci a i NKJO-ty chyba od tego roku pozmaykają więc co będzie robił ten słynny A-sowy HR i po co te wielkie budynki :)

@gosceng

@Admin1 Jestem na stanowisku o 2 poziomy wyżej od głównego admina - siedzę na poziomie globalnym ... wyobraź sobie, że mojej firmie wychodzę nie o 16 czy 17 ale kiedy skończę robić to co mam do zrobienia, nikogo nie obchodzi czy pracuje z biura,z domu czy z pubu na rynku. Pracujemy w formie "follow the sun support" więc nie ma czegoś takiego jak dyżur pod telefonem. To co piszesz potwierdza tylko, że ATOS trzyma w Polsce tzw "Centra Maksymalnego Wyzysku i Oszczędności" - taniej jest obudzić głównego admina Polaka w środku nocy niż kazać to robić Francuzowi czy innej nacji(dodatkowo płacąc Polakowi nawet jak na polskie warunki pensje galernika), tłocząc ludzi w ciasnych głośnych biurach, robiąc sobie jaja na rekrutacjach itd. Więc wybacz ale w Polsce jest normalna praca za normalną kasę w normalnych warunkach ale Atosowi daleko do takiego poziomu.

gosc
@Andy

@Andy Ja myślę że admin którego dopiero co wybudzono, mający dostęp do serwera, stanowi zagrożenie dla jego stabilności :) Dlatego rozsądniej jest nie podejmować żadnych działań, tylko ogłosić nieplanowaną przerwę serwisową. To nie prawda, że jak się popsuło to gorzej już się nie da namieszać. No ale wytłumacz ludziom którzy dostają za dyżur jakiś dodatek że to jest zła praktyka. Dla nich więcej kasy = lepiej. W ogóle jak system klęka sam z siebie, choć nikt nic nie grzebał akurat przy nim świadczy o lichej jakości takiej instalacji. Co innego instalacja testowa, jeszcze niegotowa, nieprzeznaczona do produkcyjnego użycia, ale taka nie musi działać całą dobę. Podsumowując, być może Atos wyzyskuje, ale mocno przyczyniają się do tego sami pracownicy. Ludzie przychodzą po studiach i myślą że w pracy tak jest że się jest dostępnym poza godzinami pracy, bo nikt im nie wytłumaczył że tak nie ma być. Być może w innych krajach studentom tłumaczą podstawy ich prawa pracy. Mi nikt nie tłumaczył, sam doszedłem do odpowiednich wniosków. Zresztą ja do nadgodzin nigdy się nie paliłem, jak już to tylko przez solidarność z resztą zespołu. Parę razy w życiu nie zaszkodzi, choćby po to żeby wiedzieć dlaczego to jest złe.

koles z dzetty
@gosc

to mam propozycjeL znajdz takich ktorych nie zostana pogodzinie i zrobia to co trzeba w godzinach pracy. robisz w korpo korpo pracy i placza finasowi eksperci nie itp eksperci.Wiec przestan sie lizac. Korpo placi za nadgodziny = jest ok, zacznie rezygnowac z nadgodzin usluga spadnie. Zawsze jest redukcja a potem korwa placz ze usluga slaba a zysk neetto korwa 20 % ale it to koszta.... przestan srac pomagaj ludziom

Andy

@kolo prawda / @koles z dzetty Moglibyście napisać po Polsku o co wam chodzi? - wybaczcie ale wasza wypowiedź wygląda jak napisana w momencie naprawdę mocnego odlotu.

goceng

Ja sobie odpuściłem bo z wątków widać że to nie robota dla mnie.A Ciebie w tym wątku trudno zrozumieć.... Co do roboty i rekrutacji to chodiz o to że chyba ta Firma nie proponuje na stanowiska gdzie jak ktoś się wyraził cyrk z rekrutacji i traktowania po informacji zwrotnej tylko odrzuca ludzi któzy mogliby spokojnie popracować za 4 tys brutto bez żalu,mnie ciekawi co będzie jak odsięją się absolwenci pozamykanyhc NKJO a innym będzie ciężko choćby FC-TEOIC lub DELFA B1 lub DELE D1 uzyskać, no co do teog ostatniego to Hiszpanai pada gospodarczo więc nie wiem cyz będzie sens.Pozdrowinia

admin1

Ja tam pracuje 3,5 roku. Jako inżynier wsparcia. ( takie enigmatyczne nazwy stanowisk mamy żeby obcy wywiad nie wiedział o co chodzi ;) ) Chodzi o to że jak komuś coś nie działa, albo nie działa na całym świecie, to trzeba coś tam poprawić w AD, bazie danych, na serwerze itd. Czasem ktoś nie wie jak system obsłużyć i trzeba mu instrukcję wysłać, a potem dopytywać się czy już sobie naprawił/ustawił/skonfigurował. Praca miła, choć czasem jest dużo roboty i na jutro zostaje. Ludzie w większości życzliwi, więc nie podzielam wcześniejszych opinii jakoby wroga atmosfera itp. Generalnie jak ktoś narzeka to powinien zacząć od swojego nastawienia do życia, a potem rozejrzeć się co jest dookoła nie tak i zastanowić się jak zrobić to dobrze. Duże organizacje takie są że jest nieraz (usunięte przez administratora) i cyrk, ale trzeba się wyluzować a w razie potrzeby zrobić sobie przerwę. Biura mamy ciasne i hałas w środku. Jak ktoś głośnio opowie dowcip to inne zespoły też mają uciechę. Nie mamy za to karaluchów bo budynki mają dopiero 2-5 lat. A co ;) Teraz odnośnie wynagrodzenia. Często widzę jak ludzie mają duże oczekiwania finansowe i podejście żeby iść do przodu jak najszybciej jak najwyżej. Można i tak. Warto pamiętać że są stanowiska za dużą kasę, ale to już nie jest praca miła i lekka. Warto zastanowić się najpierw czy lubimy pracować w wieczory, weekendy czy niedzielę albo czy chcemy żeby nam zawracano gitarę po robocie, albo na urlopie itp. Normalny inżynier w piątek o 16-tej ma wolne i cieszy się życiem, a główny admin wszystkiego, jak ważny system klęknie to nie ma bata musi naprawić. A jak projekt się opóźnił i klient się burzy to nie ma zmiłuj się. W zamian ma 2 razy wyższe zarobki, 10 razy mniej prywatnego życia, a po 15 latach takiej pracy różne dolegliwości zdrowotne.

hmmm

fajny link, koszt ściągnięcia to 30zl ...

gosceng

A ktoś ściągł te linki dżwiękowe? Rzeczywiście ktoś nagrał coś ciekawego czy to był badziew?

hmm
@gosceng

ja sciagnalem i faktycznie plik jest na platnym serwisie,slychac jak dwoch kolesi sie kloci o kontrakty w AHS ze za duzo ludzi nabrali itp, niei moj dzial nie moja sprawa ale troche slabo slychac albo ja ma mzle sluchawki

??
@gosceng

ma ktos ten link ???????????????????????????

@hmm

Dzięki za odp. Czyli można wywniokować że wtedy rekrutacje to sztuka dla sztuki bo i tak mają nadwyżke? pozdrwiam

@gosceng

Podobno HR musi wyrobić normy - normy czyli liczbę osób, która ma być przesłuchana stąd wiele rekrutacji to pic na wodę - parę osób mówiło, że obiecano im normalną kasę a potem na rozmowie okazało się właśnie, że takiej kasy nie ma ale "one" tzn panie z hr też muszą pokazać dobre statystyki.

@Andy

Dzięki.Wiec nie dość że tak jak pisano poprzednio to helpdesk na którym wytrzymać można jak pisano wyżej,to jeszcze ściema z rekrutacją jak widać bo doszliśmy do tego czemu jak pojawia się ktoś sensowny to po rekrutacji cisza albo odmowa... A najbardziej mnie śmieszy "prasówka" gdzie Atos szumnie zapowiada rekrutacje setek osób z jednym w zaadzie koniecznym warunkiem znajomości języka obcego a potem to jak pisaliśmy wyżej w koło Macieju :) Pozdrowienia na weekend

jurek

"Jeśli wyślesz SMS'a na numer 92550 to zapłacisz: 25 zł netto, czyli 30.75 zł brutto." nikt tutaj nie moderuje takich wpisów?

kukacz
@jurek

myslisz ze na darmowym hostingu ten plik przetrwa , juz Ty sie nie mart korporacje dbaja o swoje dobra i wystarczy jeden meila dwa z upomnieniem pod grozba kary i plik /link jest usuwany ale z platnych serwisow postawionych na RAJSKICH WYSPACH TO MOGA CO NAJWYZEJ SIUSIU ZROBIC

globalny
@kukacz

ktos wczensiej napisal ze jest 2 poziomy wyzej na poziomie GLOBALNYM ...prosze rozmowa z osoba na poziomie globalnym (usunięte przez administratora) pozdrawiam i (usunięte przez administratora) panu na poziomie globalnym

rr

Atos dobra firma

Xawery

Po prawie miesiącu od interview otrzymałem @, że jednak "dzięki za zainteresowanie naszą ofertą pracy, ale nie widzą mnie u siebie", rotfl XD Dzięki Bogu, z moimi kompetencjami językowymi, dostałem pracę w Niemczech, bez spinania się i wielkiej rekrutacji a'la american coprpo, płatną na podobnym poziomie, jednak w euro ;) Ale próbujcie szczęścia, może Wam się akurat powiedzie, pozdro!

@Xawery

Gratulacje dla przdmówcy ale właśnie skąd u nas takie rozbudowane rekrutacje i niepewny wynik a na Zachodzie wszystko skutecznie i na lajcie?Spełniasz wymagania,ozmawiasz,przechodzisz spokojniejszą rekrutacje i pracujesz i ot na lepszych warunkach? Ciekawe czemu nie tak w Polce a na pewno nie w Bydgoszczy? Chyba to nie tylko kwestia pieniędzy i popytu / podaży pracy?

gosceng

:) Czyli co to stanowisko od ok 3 msc do max roku, więc czemu tak pożądają inteligentnych skoro inteligentni nie wytrzymują. A może ktoś by dał jakie są zadania na tzw helpdesku poza tym co można się spodziewać po tym o co pytają na rozmowie kwalifikacyjnej i np jest tutja pozgrywane, moze jakiś przekrój problemowo-zadaniowy przeciętnego dnia jak ktoś jest w temacie,tak z ciekawości bo ja chyba obie odpuszczę te kliamty.Pzdr

@gosceng

To jakie masz zadania na rekrutacji na pozycję helpdesk nie ma znaczenia - kolega startował do jakiejś amerykańskiej korpo - na rozmowie przetrzepali go dokładnie z DNS, TCP IP, Linuksa(pytania na poziomie optymalizacji kernela) i wielu innych ... a robota okazała się tępym wykonywaniem procedur - praca dla 18-latka z dobrym Angielskim. Pytanie na jakim jesteś etapie kariery - być może akurat Ci się uda i jak Cię ktoś zauważy wyskoczysz poza helpdesk. Jeżeli natomiast masz już trochę doświadczenia szczególnie w jakimś korpo - odpuść sobie heldesk i zobacz co tak jeszcze mają. Nauczysz się a potem wylecisz do Krakowa / Warszawy mnożąc stawkę z tego co słyszę od ludzi mniej więcej x 3.

@Andy

Dziękuje za post.Mam jeszcze ogólnie pytanie do zorientowanych- mam obecnie pracę która jet że tak powiem stresująca ale też uoodparnia na tres i pozwala sobie z tym radzić.Ale zauważyłem też ze mimo że ogólnie korporacje chcą ludzi odpornych na stres to gdy ktoś żeczywiście jest uoodporniony ( na tzw słuchawce ani w 4 oczy nie wije sie jak piskorz)to już pasuje mniej,może ktoś coś jeszczepowiedzieć bo ogólnie z tych wymagań i przebiegu rekrutacji mam polew.Jeszcze raz pozdrowienia

poszukiwacz
@gosceng

Hej, widzę rozbudowuje się wątek poszukiwania pracy...jak chcecie sobie potrenować rozmowy kwalifikacyjne, a przy okazji zobaczyć co się dzieje na rynku pracy i w końcowym rezultacie znaleźć odpowiadajacą wam pracę, wejdźcie na wakatowo.pl - ja byłem już na rozmowie i czekam na odpowiedź, jak nie w tej firmie, to może za chwilę dostanę telefon na następną...

gosceng

Widze są osoby dobrze zorientowane,może ktoś by mi powiedział co to jest tzw. company fit w przypadku osoby aplikującej na np 1 st line sup ? Widze że nie sam mam dziwne doświadczenia rekrutacyjne bo pojawia się wiele wątpliwości od osób które by tu pasowały modelowo w zasadzie wszystko z zakresu odfajkowane a nie są przyjęte albo wachają się same z aplikacją natomiast jak się np na np znajdzie na fb kogos kto pracuje to są często osoby np po NKJO albo licencjatach które np popracowały 2-3 lata gdzie indziej i to rzadko w branży po prostu proste prace biurowe i przeszły "jakoś" do Atosa natomiast trudno poodbny profil zaobserwować u 30 latków szczególnie nie widać takich któryz pracowali na stanowiskach przekrojowych w tzw. małych firmach.MOże ktoś by powiedział z czym to wiązać? MOże też w przypadku takich osób nie łudzić się i po prostu nie aplikować w przypadku bo istnieje coś takiego jak niepisany company fit znany tylko rekrutującym bo podobno oni wiedzą kogo Atos chce, no właśnie kto pasuje a kto nie?

rekrut
@gosceng

Okazuje się, że w Polsce po 30 jest już problem ze znalezieniem pracy. Jest to spowodowane najprawdopodobniej stawką jaką życzy sobie doświadczony specjalista. Łatwiej jest zatrudnić za 3k - 4k brutto studenta - absolwenta lub osobę z rocznym - 2 letnim stażem do pracy i zainwestować w jego przeszkolenie. Specjalista z przynajmniej 10 letnim doświadczeniem w branży nie dość, że muusi ogarniać kilka tematów jednoczesnie: DB Oracle, infrastruktrę opartą o Cisco, sieć SAN, Storage/Backup/Hardware to nie rzadko jeszcze wymagają programowania "mile widziane: .net, c++, Java". Ktoś w tym kraju na głowę upadł chyba.

@rekrut

Dzień dobry dzięki za komentarz ,może wyraziłem się mało precyzyjnie albo pomyliłem sekcje chodziło mi o tzw helpdesk chyba tego wszystkiego nie wymagają :),skąd są w takim razie rozbieżności w deklarowanej chęci zatrudnienia tabunó ludzi żeby tylko znali język.... a jak tacy co mają poziom języka i to sprawdzony przychodzą dodatkowo z bagażem informatycznym to ich jakby nie chcą a muszą się wspomagac agencjami co i tak nie wiele pomaga bo sami nie chcą zmienić swojej "optyki" kogo oni chcą a kogo nie bo można mieć mentlik w głowie.. Dziękuję i pozdrawiam

@gosceng

Ponieważ takie osoby popracują na helpdesk i po 2 miesiącach uciekną nie mogąc zdzierżyć tępej i ogłupiającej pracy. Na takim stanowisku pożądany jest ktoś kto nie ma doświadczenia i zna język ... bo może ucieknie po roku a nie miesiącu góra dwóch.

rekrut2

ciekawe ile jest prawdy w tym, że mają otworzyć biuro w Katowicach ... coś słyszeliście ?

rekrut2

na początek ok ale z tego co wiem rynkowo to 10k brutto średnia jest na takowym stanowisku ... ale nie wyobrażam sobie żeby ktoś za taką kasę się przenosił do Bydgoszczy bo wtedy to jest nieopłacalny biznes

Zostaw merytoryczną opinię o Atos IT Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Atos IT Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos IT Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Atos IT Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Atos IT Services Sp. z o.o. napisali 25 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Atos IT Services Sp. z o.o.