Opinie o Codilime Sp. z o.o. w Warszawa

CodiLime specjalizuje się w rozwiązaniach sieciowych, analityce danych, designie i tworzeniu oprogramowania na różnych poziomach. Jesteśmy strategicznym partnerem dla wielu międzynarodowych firm technologicznych. Nasi klienci to m.in. Cisco, Palo Alto Networks, Juniper Networks i Nutanix. CodiLime to przestrzeń, w której dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniami, stawiamy czoła ciekawym wyzwaniom technologicznym i wierzymy w moc zespołu :-)

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Codilime Sp. z o.o. w Warszawa

Codemonkey

Moje odczucia: Brak pracy zespołowej, niechęć seniorów i managera do komunikacji w zespole i wspólnego uzgadniania rozwiązań, w efekcie kod posklejany z różnych nie do końca pasujących kawałków, nad którymi trudno jest pracować. Zła atmosfera, anonimowe (usunięte przez administratora) i kłamliwe plotki za plecami.

Codemonkey
@Codemonkey

Po co usuwacie informacje o donosicielstwie w firmie? W Codilime spotkałem się z anonimowym donosicielstwem i żadna cenzura tego nie zmieni.

Piwosz

Znajomy bardzo sobie ceni to, że zapewniają obiad i inne benefity. No i biuro jest całkiem fajne, mimo dalekiej lokalizacji dojazd jest spoko. Z tego co mi opowiadał to ma fajną atmosferę w zespole - mają też team buildingi itp, stąd dziwią mnie te opinie o fałszywej atmosferze i braku przyjaźni. Nawet byłem raz na piwku z ziomkami stamtąd - wyglądało, że są zgranym zespołem.

@Piwosz

Z mojego doświadczenia, to atmosfera może i fajna, ale do czasu gdy zostałem przerzucony do innej technologii niż była w ogłoszeniu po zaledwie miesiącu pracy we właściwej technologii. Do zmiany technologii nie zostałem w żaden sposób przeszkolony, no i się zaczęło... Niechęć do mnie ze strony kilku osób wywołana głównie przez jednego, szczególnie aktywnego inicjatora, przeniesienie mnie do innego, jeszcze gorszego projektu, a na koniec wypowiedzenie. Żałuję, że nie złożyłem wypowiedzenia od razu jak to się nasiliło, ale przeszkodą byłby i tak trzymiesięczny okres wypowiedzenia oraz roczny zakaz konkurencji bez prawa do odszkodowania.

@Zmiennik

no i skutek tego wypowiedzenia to jaki był? też 3 miesiące? I co z tym zakazem konkurencji, masz go?

@Wanda

Zakaz konkurencji jest w czasie współpracy i przez rok po rozwiązaniu umowy, czyli razem 15 miesięcy.

@Wanda

15 miesięcy od złożenia wypowiedzenia (3 miesiące okresu wypowiedzenia + 12 miesięcy po rozwiązaniu umowy) oraz oczywiście przez cały wcześniejszy okres współpracy.

Gumi

Pracuję w firmie już od roku i jestem bardzo zadowolona, cieszą mnie możliwości rozwoju w firmie i samej firmy, która się szybko rozwija. :) Atmosfera jest przyjazna, pracuje tu też wielu doświadczonych developerów od których można czerpać wiedzę. Sporo osób pytało o benefity: dostępny jest Multisport i opieka medyczna z Luxmed. Dla osób przyjeżdżających do biura są oferowane darmowe posiłki, pierwszy raz spotkałam się z takim udogodnieniem i myślę że jest bardzo na plus. :)

Pytanko
@Gumi

Pochwalisz się czym się w firmie zajmujesz i na jakim stanowisku jesteś?

hhhh

Kiepska firma. Niestety miałem okazje tam pracować. Nie polecam, omijać szerokim łukiem. Pozdrowienia dla menagerka z którym miałem wątpliwą przyjemność pracować, spotkamy się jeszcze, oj spotkamy.

CodiLime
@hhhh

Dziękujemy za Twój komentarz. Każda opinia, nawet ta negatywna, jest dla nas cenną informacją na temat tego, jak jest postrzegana nasza firma oraz osoby w niej pracujące. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma faktami o CodiLime oraz stanowiskiem w sprawie komentarzy współzałożyciela firmy - Piotra Niedźwiedzia: http://www.codilime.com/filozofia/nasze-stanowisko-w-sprawie-komentarzy

CodiLime
@hhhh

@CodiLime

Po co ten spam ciągle tą samą wiadomością?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
ppp

Zmarnowany pod wzgledem rozwoju. Zostalem zatrudniony na jednym stanowisku, projekt okazal sie w zupelnie innej technologi. I ja nie bylem wyjatkiem. Tam bylo naprawde duzo takich ludzi. Jednym to przeszkadza innym nie, ale ja nie lubie jak moj pracodawca mnie oklamuje. Pozatym fakt ze srednia wieku w tej firmie to pewnie jakies 24 moze 25 lata, pokazuje ze brakuje ludzi z doswiadczeniem. Mialem przyjemnosc pracowac w poprzednich miejscach pracy z ludzmi ktorzy czesto mieli 10+ doswiadczenia i wiem jaka roznica jest pomiedzy 25 letnim "mistrzem algorytmow", a czlowiekiem ktory od wielu lat rozwiazuje realne problemy i nie jedno widzial. Mam na tyle lat doswiadczenia i umiejetnosci ze praca juz w zasadzie szuka mnie. Znalazlem prace w ciagu paru dni. Ciekawosta moze byc to, ze kiedy rekruterzy widzieli w moim cv codilime to dwa razy padlo pytanie, czy pracowalem danej technologii czy zostalem przerzucony do zupelnie innego projektu ;) Takze firma robi sie chyba "rozpoznawalna"

@ppp

Miałem tak samo, okazało się że projekt był robiony w innej technologii niż w ogłoszeniu i rekrutacji. Nie zostałem w żaden sposób przeszkolony do zmienionej technologii, były do mnie pretensje że "nie performuję" w zmienionej technologii, a gdy dopytywałem o potrzebne informacje, to dostawałem feedback, że jestem "niesamodzielny".

Dominika

@Zawiedziony, tak długo trwa rozmowa rekrutacyjna do pracy w firmie Codilime? Możesz napisać, jak dokładnie wygląda przebieg tej rozmowy? Dwie i pół godziny to długi czas, dlatego chętnie dowiem się, w jaki sposób osoby rekrutujące sprawdzają umiejętności potencjalnych pracowników. @Sysadmin, dziękuję za wyjaśnienie.

@Dominika

W moim przypadku było tak: najpierw krótkie organizacyjne rozmowy telefoniczne HR w celu umówienie się na dalszą rekrutację, później zadania rekrutacyjne online na 1-2h, następnie około 2.5h trwała rozmowa kwalifikacyjna (techniczna + miękka razem). Przebieg zadań rekrutacyjnych: kilka drobnych pytań z języka programowania Przebieg rozmowy miękkiej: standardowe pytania miękkie, w jakim zespole chciałbym pracować, sprawdzenie angielskiego, itd. Przebieg rozmowy technicznej: pytający zadawał pytania techniczne, starał się wprowadzać mnie w błąd udając mądrzejszego od samego początku rozmowy i bardzo się przy tym cieszył. Gdy zdarzyło się, że uwierzyłem w jedno z jego kłamstw, to był tak szczęśliwy, że aż się zaśmiał. Poprawnych odpowiedzi słuchał natomiast ze smutkiem, spuszczonym wzrokiem, itd. Później podobnie zachowywał się wobec mnie w pracy, wydawał mi polecenia nie będąc moim przełożonym, wywyższał się, pouczał mnie przy wszystkich, a gdy dołączył do zespołu (początkowo był w innym zespole), to wkrótce pojawiły się jakieś dziwne anonimowe donosy na mnie, odniosłem wrażenie że ciągle podkładał mi świnie.

Pracowałem w Codilime jako developer przez 2.5 roku. Zalety: + bardzo płaska struktura organizacyjna + brak korpo-procedur, wszystko można sprawnie załatwić zwyczajnie przez rozmowę z szefem + dużo zaufania nawet do młodych i niedoświadczonych pracowników, brak micro-managementu + przyjazna atmosfera + rynkowe wynagrodzenie + duże podwyżki bez konieczności proszenia o nie + fajne biuro (pokoje zamiast open-space'u, fun room, obrzymi taras na dachu, stół do ping ponga, podziemny parking) + wysoki techniczny poziom współpracowników (zdarzali się ludzie którzy wcześniej pracowali/robili staże w topowych firmach np. google, facebook) + darmowe obiady Wady: - lokalizacja - benefity mogłyby być lepsze (trzeba było dopłacać za multisport i opiekę medyczną)

@były pracownik

Super, że potrafiłeś wymienić nie tylko te pozytywne, ale też i te nieco gorsze strony tego pracodawcy. Dzięki temu uzyskaliśmy dużo bardziej wiarygodny jego obraz. Nadmieniłeś w jednym z punktów, że młodzi pracownicy mogą tam liczyć na zaufanie. A czy takim nowo przyjętym, niedoświadczonym organizuje się w Codilime jakieś specjalne szkolenia wdrażające do pracy? Nie ukrywam, iż bardzo mnie to interesuje.

@były pracownik

Z tą "bardzo płaską strukturą" to bym nie przesadzał. Jak tam pracowałem, to nade mną był Team Leader, nad nim Project Manager, nad nim Senior Project Manager, nad nim dyrektor, nad nim wiceprezes i dopiero prezes. 6 stopni od szeregowca do prezesa w firmie liczącej niecałe 200 osób, to raczej nie jest "bardzo płaska struktura". No ale może przez ostatni rok się coś pozmieniało.

@Też były pracownik

Skoro pracowałeś w firmie to masz doświadczenie jeśli chodzi o warunki zatrudnienia. Mógłbyś dodać jak wygląda sprawa ze szkoleniami? Pracodawca oferuje je obligatoryjnie każdemu pracownikowi, czy trzeba się o nie starać i dostają je tylko pracownicy mający dobre wyniki? To ważna informacja dla ambitnych osób, które chciałyby związać swoją karierę z firmą, więc fajnie by było gdyś o tym napisał.

@Marcin

Szkolenia były dostępne dla wszystkich, nie tylko dla najlepszych. Na niektóre była ograniczona liczba miejsc, ale wtedy raczej obowiązywała zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Uczestniczyłem w kilku szkoleniach, wszystkie były na niezłym poziomie. Prowadzili je pracownicy CodiLime. Tematy szkoleń: - Rekrutacja pracowników - Zarządzanie czasem i zadaniami - Wprowadzenie do SCRUM - System kontroli wersji Git - Test driven development - Machine learning

Marzena
@Też były pracownik

A łatwo było dostać się na te szkolenia, czy naprawdę trzeba się mocno spieszyć? Ja chciałam dopytać jeszcze o te podwyżki. Na jakich zasadach są one przyznawane w Codilime?

@Marzena

Było raczej łatwo. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby nie dostać miejsca na szkoleniu. Jeśli chodzi o podwyżki, to nie wiem, czy istnieje jakaś ogólna polityka. Ja miałem taką podwyżkę, jaką wynegocjowałem z managerem.

Aneta
@Też były pracownik

Fajnie, dzięki za odpowiedź. Ogólnie z tego, co piszesz wygląda to dobrze. Więc może nakreślisz jeszcze, jak przebiega rekrutacja w Codilime?

jeszcze jeden były pracownik
@były pracownik

Dział HR chyba znów po nocach siedzi. Po kolei: - "dużo zaufania nawet do młodych i niedoświadczonych pracowników" W praktyce: studenci zostają Team-Leaderami - "obrzymi taras na dachu" Zimą zamknięty, latem to patelnia: ani grama cienia, pełne słońce, nie da się tam siedzieć - "podziemny parking" Tylko jeżeli sobie wylicytujesz miejsce, płatne ok. 80zł/mies. - "wysoki techniczny poziom współpracowników (zdarzali się ludzie którzy wcześniej pracowali/robili staże w topowych firmach np. google, facebook)" Krótko mówiąc, nieprawda: większość (90%) pracowników to studenci, zdarzali się nawet ludzie świeżo po liceum. Na 200 osób nie był mi znany nikt kto pracował w GG albo FB (ale owszem, kilka osób z Codi odeszło do Googla). Około 4 osób rzeczywiście było tam na praktykach studenckich.

@Marcin

Mnie praktycznie od początku przerzucili do pracy w zupełnie innej technologii bez żadnego przeszkolenia. W swojej technologii zgodnej z treścią ogłoszenia i rekrutacją pracowałem może miesiąc.

Czy ktoś z Was wie czy firma oferuje prywatną opiekę medyczną, np. Medicover/Luxmed albo cokolwiek innego prywatnie? Na stronie firmy w sekcji z benefitami nie ma opieki medycznej, a wydaje mi się, że to jest standard w tych czasach... Chętnie bym zaaplikował, ale jak mam inwestować czas w rekrutację, a na koniec się okaże, że mam się leczyć w NFZ to dziękuję bardzo.

@Zainteresowany

W codilime jest enel-med, ale nie jest tylko dofinansowany. W zależności od pakietu trzeba dopłacić kilka dych

@Zainteresowany

Była możliwość skorzystania z płatnej oferty opieki medycznej.

Czy w firmie Codilime Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Jariusza

Nie

Z mojego doświadczenia nie było żadnych regularnych szkoleń, tylko jakieś pojedyncze niewiele lub nic nie wnoszące do mojej wiedzy. Wymagano ode mnie nawet pracy bez przeszkolenia w języku programowania i różnych innych technologiach, których nie było w wymaganiach w ogłoszeniu ani podczas rekrutacji, a później były jeszcze pretensje, że za wolno pracuję, a gdy dopytywałem, to byłem "niesamodzielny". Skończyło się niechęcią do mnie kilku osób w zespole, przeniesieniem mnie do innego zespołu a na koniec wypowiedzeniem.

SND

Proces rekrutacyjny bardzo na plus: -szybki kontakt HR -jasny, klarowny proces -rozmowa kwalifikacyjna merytoryczna, na poziomie

CDN
@SND

A jak pensja? Nadal obiecują możliwość przechodzenia między projektami?

@SND

Podczas rekrutacji wszystko fajnie, klarownie. Tyle, że później nie wywiązują się z uzgodnień i obietnic rekrutacyjnych.

Worker

Nie polecam tej firmy. Toksyczna atmosfera, piszę to jako były pracownik. Jeżeli tylko macie możliwość omijajcie... Wyzysk, nadgodziny. Ciągłe deadliny.. Szkoda psychiki i życia. Pracowałem tam rok czasu, dłużej nie pociągnąłem. Mówię to z perspektywy Seniora. W zespołach też ciągle zmieniający się ludzie.

Robert
@Worker

Zgodzę się. Jest ciężko. Są projekty lepsze, ale większość jest kiepska... jakość kodu, legacy. Pracuje tu, ale mysle o zmianie.

nick
@Worker

Czym się zajmowałeś i w którym "kantonie" byłeś? Byłeś może w zespole Smart NIC?

@Robert

Te projekty chociaż są w jakichś nowych technologiach tworzone? Czy też bez szans na to? Czujesz że się rozwijasz chociaż troche?

a

Jakie to jest z typami umów dla programistów w CodiLime? Jest możliwa umowa o pracę za rozsądną stawkę? Ilu procentowo programistów pracuje na UOP?

@a

Zero procent. Firma Codilime nie jest elastyczna i nie oferuje umowy o pracę.

@Kandydat

to co, wszyscy programisci na zleceniu czy na B2b?

@Magdalena

Umów zlecenie też nie ma, przecież są ozusowane. Mix-y dzieło/zlecenie. Nie wiem czy jeszcze funkcjonują. A i tak takie to były głównie w administracji, back-office itp. Programiści tak na 90% B2B bez możliwości wyboru innej umowy.

kandydat
@a

Rekrutowałam się do codi i otrzymałam ofertę - HR przedstawił dwie opcje uop i b2b - miałam możliwość wyboru.

@kandydat

Ale jako programista? No bo teraz wyjdzie, że jednak jest dowolność, więc nie rozumiem tego co wyżej pisali

@Wanda

Możesz pracować na b2b, a możesz na uop. Temat do dogadania generalnie.

v
@a

Ja też dostałem dwie propozycje (B2B i UoP). Jednak kwota na UoP była zaporowo niska (około 2,5 razy niższa niż na B2B).

@v

Poważnie aż tak skrajnie? To się dziwię teraz czemu mieliby uop w takim razie proponować... Ktoś na niej pracuje?

v
@Wanda

Tak. Myślę, że może to być jakaś podkładka na wypadek, gdyby któryś urząd się przyczepił i uznał inną umowę za ukryty stosunek pracy. Te inne umowy stosowane w Codilime to B2B, zlecenie i dzieło. Formalnie UoP załatwia prawo pobytu np. programistom ze wschodu (jest to praktykowane w Codilime).

Rekrutowałem się do codi i dostałem propozycję B2B. W odpowiedzi słysząc, że cała firma tak pracuje.

Nie polecam. Szkoda tracić czas na rekrutację. Aplikowałem na początku kwietnia. Po kilku dniach otrzymałem test do zrobienia, który wykonałem. Po tym fakcie nie otrzymałem żadnego feedbacku. Po wielu latach w tej branży mam świadomość, że po przesianiu kandydatów kontynuuje się proces wyłącznie z wybranymi... ale poważna firma puszcza chociaż automat mailem "na razie dziękujemy". To jest minimum przyzwoitości za czas spędzony na wykonanie zadania rekrutacyjnego... Jeśli nie mają szacunku do czasu kandydatów to zapewne identycznie traktują swoich kontraktorów.

@Kandydat

nie było nawet zadnego automatycznego maila ze dziekujemy za proces ale dalej nie przeszłes? slabe jednak ... moze proces jeszcze trwa, choc miesiac to juz chyba dlugo ? nie pytales o to ?

Glock
@Magdalena

Nie wiem jak u OP-a się to skończyło, ale mogę potwierdzić, że niestety rekrutacja w Codilime jeśli chodzi o feedback jest kiepska. Sam im wysłałem aplikację. Dostałem test do zrobienia na DevSkillerze którego ważność ma ustawiony limit czasowy 7 dni od momentu zaproszenia. Na wykonanie testu jest 45-70 min (w zależności od pytań/technologii). Test jest całkiem fajny, ale za jego przygotowanie chyba odpowiadali ludzie z DevSkillera... Po zrobieniu testu nie dostaje się jakiegoś potwierdzenia czy informacji o wyniku testu. Szczerze mówiąc to nawet zapomniałem o aplikacji do Codilime bo tak długo nie było żadnego feedbacku po tym teście. Dopiero po ponad 1,5 miesiąca podziękowali mi za udział. Sam mail też nie zawierał żadnych konkretnych informacji o teście tylko standardowa formułka. Nie pamiętam czy przy aplikacji podawało się wymagania finansowe ale wydaje mi się, że chyba właśnie po prostu warunek brzegowy im zaskoczył... Niemniej taki długi okres jakiegokolwiek kontaktu oceniam słabo.

@Glock

Dzięki za info. Widzę, że straciłam tylko czas na zrobienie testu. Minął już ok 1 miesiąc po jego zrobieniu i dalej zero info. Niezłe janusze IT. W 2022 roku to już serio wstyd odwalać taką kaszanę.

Idk
@Kandydat

Potwierdzam, po zrobieniu zadania brak jakiegokolwiek feedbacku

@Idk

Też nie dostałem żadnej odpowiedzi po zrobieniu testu.

Magdalena

hej ! czy ktoś po zrobieniu tego długiego testu dostał odpowiedź na maila że wykonał go w porzadku i ma czekać na kontakt, kolejny etap rekrutacji ?

@Magdalena

Tak jak wszyscy pozostali. Nie licz na jakąkolwiek odpowiedź. Jak to w kontraktorniach bywa trafiłaś po prostu do bazy i jak firma nagle będzie kogoś potrzebować to może się odezwą...

james paul 2137

szkoda tracić czasu na ten (usunięte przez administratora)

Pracuję tu od kilku miesięcy i jak na razie jestem zadowolony. Od kilkunastu lat działam w IT i nigdzie nie było takiej pozytywnej i szczerej atmosfery między ludźmi jak tu. Praca jest zdalna ale z możliwością pracy z biura, godziny pracy sam ustalasz, nikt nikomu nie patrzy na ręce, wystarczy że dowozisz to za co masz płacone. Nawiązując do komentarzy o body leasing -warto odróżnić body leasing od wykonywania usług dla klientów. Większość softwarehousów w PL jest firmami usługowymi, wykonującymi soft dla klienta, natomiast body leasing to zupełnie inna forma współpracy wywodząca się bardziej z agencji pośrednictwa pracy tymczasowej. Porównywać wykonywanie usług dla klienta z body leasing to tak jakby porównywać samochód z motocyklem -jedno i drugie ma koła i jedzie, ale komfort w tym pierwszym jest większy. Jak nie czujesz vibe z projektem to zawsze możesz go zmienić, oczywiście w granicach zapotrzebowania tzn. możesz przejść do innego projektu jak jest tam miejsce. Stawki są rynkowe i kasa jest na czas, w poprzedniej firmie bywało z tym różnie, szczególnie małe firmy i startupy maja tendencję do naginania zasad w tej kwestii. Benefity ponad standard (multisport, prywatna opieka medyczna, angielski, szkolenia, psycholog, integracje co kwartał + imprezy typu urodziny firmy, impreza świąteczna itp., urlop i chorobowe są też na B2B). Forma umowy jest dowolna, choć moim zdaniem branie UoP w Polsce to jawne godzenie się na bycie (usunięte przez administratora) ZUSU -tutaj przy okazji serdecznie nie pozdrawiam rządu i wszelkiego typu urzędniaków niszczących wolność gospodarczą w Polsce.

Wanda

Nie rozumiem, a jak bierzesz umowę B2B to nie jesteś niewolnikiem zusu? Też trzeba przecież płacić podatki. A te benefity o których wspominasz to są całkowicie darmowe czy trzeba coś dopłacać?

@Wanda

Na B2B płacisz minimalny ZUS, na UOP płacisz go procentowo od przychodu, więc na B2B jesteś o wiele wiele mniej obciążona daninami. Emeryturę z ZUS i tak będziesz mieć żadną, więc nie ma co na nią liczyć. Widywałem emerytów grzebiących w koszach na śmieci lub stojących po darmowe posiłki w jadłodajni -niestety ale taka czeka nas emerytura w polskim systemie emerytalnym, stąd moje negatywne nastawienie do UOP. Dodatkowo będąc na B2B możesz wrzucić w koszty każdy zakup związany z działalnością -np. komputer, krzesło biurowe, samochód, paliwo, kurs angielskiego, szkolenia, co obniża twój PIT, na UOP tego nie masz. Wracając do benefitów: np. obiady są darmowe, psycholog jest darmowy, multisport i opieka medyczna to częściowa dopłata w zależności od opcji, angielski 50% dopłaty, szkolenia to 100% zwrotu kosztów, imprezy firmowe są za free łącznie z noclegiem i przejazdem, jeśli musisz dojechać.

No i po co kłamiesz? Forma współpracy nie jest dowolna. Jest bardzo mocny nacisk na B2B żeby firma miała z tobą jak najmniej wspólnego. Jak ktoś nie ma działalności oferowane są mix-y umów o dzieło/zlecenie. Umów o pracę firma nie oferuje, bo zupełnie nie jest jej to na rękę. I nikt takich umów tam nie ma, nawet rekruterki w dziale hr czy panie pracujące w administracji. I jeszcze bełkot konfederacyjny zachwalający B2B i wolność gospodarczą w Polsce xD

Z tego co wiem jest to typowy wynajem ludzi i zespołów liczony w osobogodzinach, nic innego. Nie ma usług wykonywanych dla klientów i typowych zespołów scrumowych - jakieś szczątki i namiastki tak, ale wszyscy wiedzą że jest to wynajem, a nie projekt zarządzany wewnętrznie przez firmę. Na przykład - w tych pseudo-zespołach są Project Managerowie, developerzy, devopsi i testerzy, ale już analityków, Scrum Masterów, Project Ownerów nie ma. Niech będzie, że są administratorzy, bo przecież devops to admin systemowy.

@Kandydat

Nie kłamię, opisuję stan obecny. Natomiast poziom agresji i niesprawdzonych informacji w twoich wypowiedziach zniechęca mnie do dalszej dyskusji.

Mówisz że sam ustalasz godziny, ale chyba jakieś określone godziny są, co nie?

Albo tam nie pracujesz, albo opisujesz stan sprzed 5+ lat. Codilime nie oferuje żadnej elastyczności co do rodzaju umowy. Albo bierzesz B2B, albo cię nie chcą i nie rozważają. Prosty mechanizm. Gdzie liczy się tylko korzyść i zdanie firmy, a pracownika wcale.

Pracownik1

W CodiLime spotkałem się z fantastyczną kulturą pracy. Poprzednio pracowałem w tragicznej firmie która za cel obrała sobie wykorzystać każdego pracownika do ostatniej kropli potu i nadgodziny, tutaj czuję ogromną różnicę. Firma zaskakuje mnie integracjami, wzajemnym szacunkiem między pracownikami i elastycznością pracy. Zarówno na tych samych pozycjach jak i na stanowiskach wyżej nikt nie stara się komuś czegoś udowodnić, każdy ma swoje obowiązki i na nich się skupia. W moim dziale panuje bardzo przyjazna atmosfera. Oczywiście nie mogę ręczyć za inne działy, ale rozmawiając z innymi pracownikami nie spotkałem się z negatywną opinią wobec firmy. Szczerze polecam pracę w tej firmie.

@Pracownik1

te integracje to co dokladnie? jakies imprezy poza godzinami na koszt pracodawcy ? zawsze pracowalam w malych firmach, gdzie nie dbano o takie rzeczy wiec szukam firmy w ktorej jest inanczej więc pytam ?

@Magdalena

Integracje są w godzinach pracy i później, kto chce zostaje dłużej. Jak masz integrację w innym mieście to firma płaci za nocleg i przejazd.

Taki tam

Pracuję od kilku miesięcy, nie jest najgorzej. Z niejednego pieca chleb jadłem i uważam, że można tutaj się rozwinąć - niekoniecznie ucząc się od innych ale przy własnej inicjatywie i włożonej pracy. Ja pracuję na tym stanowisku i z taką technologią o jakiej była mowa w trakcie rekrutacji - nie słyszę ludzi którzy narzekają. Trochę jest paradoksów ale spotkałem się z takowymi wszędzie. Pieniądze na czas. Umowa całkiem znośna - płatny urlop i płatne dni na zwolnieniu lekarskim nawet na B2B co nie jest oczywiste. Atmosfera git. Da się nawet zaprzyjaźnić jeśli nie jesteś idealistą i nie oczekujesz niewiadomo czego. Stawki są moim zdaniem rynkowe. Wyceniaj realnie i dowóź na czas a będzie dobrze.

Dorota
@Taki tam

A jak z nadgodzinami w firmie? Zdarzają się? Czytam, że proces rekrutacji to m.in zadanie/test :) A jak przebiega rozmowa? Zadają jakieś konkretne pytania, czy juz z górki?

Jak to jest z tymi klientami w Codilime? Słabo, ujdzie, w miarę ok czy spoko? Ja wiem że jest to software house i pewnie wszystkie projekty mają na fixed price więc robisz jakby inhouse w/dla Codilime, no ale... Gdzieś w tym wątku przeczytałem, że firma ma trzech klientów na krzyż - jakieś duże molochy ze Stanów. Z kolei na stronie Codilime chwali się, że ma też klientów z Japonii i z Europy. To gdzie leży prawda? I jeszcze mam pytanie: kiedyś mocno robili devopsowe i cloud rozwiązania/projekty. Teraz widzę, że mocno poszli w sieci, engineering i programowanie niskopoziomowe. Czy projekty chmurowe i devops nadal są czy jest ich coraz mniej, a może w ogóle ich nie ma? A jeśli są - to na chmurach publicznych Azure/AWS/GCP czy na jakichś prywatnych? Czy Codilime robi w ogóle cokolwiek na Azure? Czy w Codilime była, jest albo kiedykolwiek będzie możliwa umowa o pracę dla IT i dla administracji/marketingu/rekrutacji? Jak to jest z elastycznością umów? Słabo?

Za czasów jak tam pracowałem, to jakieś 90% przychodów firmy stanowiły zlecenia od grupy NTT, czyli trochę Japonia-USA. Potem się pojawił się kolejny duży klient – Juniper Networks, czyli USA (ale Hindusi z USA, nie Amerykanie z USA). CodiLime robi wspólnie z Juniperem project Tungsten Fabric (https://tungsten.io/). Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy to był typowy body leasing (stawka za osobodzień), a nie fixed price.

dev

Obecnie wszyscy więksi klienci odeszli - same startupy praktycznie lub małe projekty ze starym kodem dla wielkich korpo

@dev

I jak tę całą sytuację oceniasz?

Zostaw merytoryczną opinię o Codilime Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Codilime Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Codilime Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Codilime Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Codilime Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Codilime Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Codilime Sp. z o.o.
  • Krańcowa 5