Opinie o Comarch w Kraków

Comarch
2 344 463 5 1
Dla mnie ok
Nazwa działu: Produkcja

Dla mnie ok, fajnie się pracuje, stabilnie. Standardy też poszły do góry. Jestem w Comarch już 2 lata od stażu, nie zamierzam zmieniać.

Tak7Nie7
Ktoś
@Dla mnie ok

Dlaczego jeżeli ktoś napisze, że w Comarch jest OK (co potwierdzam), to cała społeczność neguje tą odpowiedź? Czy ten portal jest pełen sfrustrowanych osób, które były poprostuj zbyt słabe aby w Comarch się utrzymać?

Tak4Nie6
adam_dev
@Ktoś

Też mam podobne odczucie.

Tak4Nie6
@Ktoś

Można powiedzieć że Comarch to lokalna kuźnia deweloperów i czasem zaglądają tu z ciekawości by dowartościować się pracując dla zagranicznych korpo w których są tylko małym wymiennym trybikiem. Jednak było to wartością spotkać CEO i nawet zapalić z nim papieroska eh aż łezka się może od tych wspomnień zakreci.

Tak2Nie4
Kot
@Jasio

Co więcej prezes od lat traktuje pracowników na równych warunkach, zarabiając tyle co 128 jego podwładnych ;)

Tak2Nie3
Ktoś
@Kot

Inne spółki wypłacają zysk w dywidendach. W tym przypadku firma jest własnością jednej osoby, nie ma więc różnicy czy wypłaci dywidendę czy pensję. Poprostu jeżeli ktoś nie chce tego zrozumieć, to piszę takie bzdury.

Tak1Nie1
Kot
@Ktoś

Czyli można między bajki włożyć, że w Comarchu pracownicy są czymś więcej niż wymiennymi trybikami. Co najwyżej prawdą pozostaje, że zarabiają mniej niż pracownicy w zagranicznych korpo.

Jasio Nowy wpis
@Kot

Łatwiej się zorientować kto ciągnie za sznurki. W corpo kolhozie w dodatku z polskiej filii graniczy to z cudem.

Pytanie Nowy wpis

Jaki jest wkład kierownictwa Comarch w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Ktoś Nowy wpis
@Pytanie

Wszystko zależy od szczeblu w zarządzaniu. Każdy szczebel ma inne cele. Celem bezpośredniego przełożonego jest przede wszystkim dbanie o swój zespół, pracowników oraz rozwój zespołu.

Honorata Nowy wpis
@Ktoś

A jak ogólnie oceniasz atmosferę panującą w firmie Comarch? Czy relacje między pracownikami są dobre? Jestem ciekawa, czy firma organizuje jakieś wyjazdy integracyjne, imprezy pracownicze?

kandydat

Podczas rozmowy poinformowano mnie że będą dawać jakąkolwiek wiadomość o postępach rekrutacji. Sugerowano termin do 2 tygodni. Minęło już prawie miesiąc a tu dalej cisza. Zastanawiam się ile było takich kandydatów ja Ja. Mam nadzieje że chociaż poinformowali zwycięzce o wyniku rekrutacji. Trochę słabo jak na tak dużą firmę. To brak kultury i totalnie nie profesjonalne zachowanie. Marnują w ten sposób tylko czas ludzi. (usunięte przez administratora)

Tak14Nie
paaaa
@kandydat

Standard. W "komurchu" w HR pracują kompletnie nieprofesjonalne jełopy bez żadnego rynkowego doświadczenia.

Tak16Nie2
Pan Zdzisław
@kandydat

Zfrustrowanie, ponieważ nie było się wystarczająco dobrym?

Tak2Nie19
paaaa
@Pan Zdzisław

(usunięte przez administratora), patrząc na "jakość zasobów ludzkich" w tym kołchozie - śmiem twierdzić, że "niewystarczająco dobry" dla Comarch może być tylko ktoś ze zdiagnozowanym niedorozwojem umysłowym. Bo ci z niezdiagnozowanym - bez problemu tam dalej pracują. :D

Tak14Nie
Izabela
@kandydat

@kandydat na długi czas oczekiwania może wpłynąć między innymi duża ilość osób zainteresowanych. Możliwe, iż rekrutacja nadal trwa. Zadzwoń proszę do osoby rekrutującej z tym pytaniem. Taka informacja może przyspieszyć Twoje oczekiwanie na odpowiedź. Możesz powiedzieć nam jak przebiegał procer rekrutacyjny? Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo ważną rolę. Czy w Twoim mniemaniu proces rekrutacyjny należał do przyjemnego doświadczenia?

Tak3Nie2
Porażka
@Pan Zdzisław

"Zfrustrowanie"? Serio? Potwierdziłeś właśnie poziom jaki prezentują "komurchowcy". Wróć lepiej do podstawówki na lekcje polskiego.

Tak10Nie3
Kandydat
@Izabela

Owszem napisalem maila z prośbą o wynik, niestety nie otrzymalem zadnej wiadomosci po dziś dzień

Tak2Nie1
Przemek
@Kandydat

I nie otrzymasz. W Comarchu wciąż nie ma "pracowników". Są tylko wymienialne "zasoby ludzkie", którym wystarczy zapewnić tylko wodę do picia a kasę z ZFSŚ przeznaczyć na eventy firmowe w spółkach zależnych, "transferując" składki pracowników prosto do kieszeni żony prezesa. :)

asd
@kandydat

Mi akurat odpowiedzieli, że nie mają dla mnie stanowiska :P chyba byłem za dobry

adam_dev
@Kandydat

Albo zbyt słaby, ale to ciężko przyznać ;)

Tak1Nie5
Waldek
Nazwa działu: IT

Zaczęły się czystki w firmie. Wreszcie trochę nierobów zwolnili. Firma przez nich była stratna, bo siedzieli niewiele robili, a kasa co miesiąc wpływała im na konta. Lepiej dać podwyżkę tym co solidnie pracują, a obiboków pozwalniać.

Tak4Nie7
LocoPoco
@Waldek

A to tam są jacyś pracujący? Nie żartuj sobie.

Comurchowo
@Waldek

Ale jaja, kto poza obibokami tam jest? Bzdury...(usunięte przez administratora)

Uwaga
@Comurchowo

Administrator usunął informacje o klęsce Comarchu w ZUSie. A to przecież publiczna wiadomość. Kończy się obiektywność gowork

Jarosław
@Uwaga

Co masz na myśli mówiąc o usuwaniu wpisów? Komentarze mogą być usuwane jedynie wtedy, gdy są one niezgodne z regulaminem portalu. Czy mógłbyś rozwinąć co masz na myśli, mówiąc o klęsce Comarchu w ZUS? Pozdrawiam

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Xd

Moim zdaniem Comarch jest dobrą firmą dla początkujących, zwłaszcza studentów (w it czy ux, które coraz bardziej liczy się w firmie). Można trafić na fajne zespoły i fajne projekty. To jest korporacja i dużo ludzi tutaj pracuje więc można i źle trafić. Trudno jest jednak z podwyżkami, każda jest akceptowana przez prezesa, dlatego ludzie odchodzą. Brak pracy zdalnej, dodatkowe pół godziny pracy, brak darmowej kawy czy herbaty, słaby multisport pogarsza sytuację.

Tak2Nie2
miś
@Xd

Jestem od 2 miesięcy na stażu jako programista, potwierdzam powyższą opinię. Projekt w miarę fajny, jak się dobrze trafi to można pracować z fajnymi ludźmi. Również potwierdzam sprawę kawy, herbaty, itp, pod tym względem raczej kiepsko. Jeśli chodzi o kasę, to jak na staż nie jest źle, ale jak na staż programisty to raczej poniżej przeciętnej.

Tak2Nie2
Janusz krul

Jest źle a ma być jeszcze gorzej W przerwie obiadowe mamy się głaskać koniec z posilkami

Izabela
Nazwa działu: Finanse

Mala płaca, duże wymagania i mobbing. Koleżanka mi się zwierzyla że ktos z firmy rzucał sprosne żarty na jej temat a to podchodzi pod molestowanie.

Stefan Wiązek
Nazwa działu: Dział Administracji

To jest katastrofa jak bardzo źle mnie potraktowano w tej firmie. Tak bardzo źle mnie oceniano i doceniano. Źle przyjmowane były moje opinie na temat zmian w zarzadzaniu firmą. Zwolniono mnie z niezrozumiałych powodów.

MacinK
Nazwa działu: Handlowy

Szkoda słów.....

Jarek

Do du..y

Logos

Bida. W polsce nie zarobisz. Wyzysk studentów. Z resztą ja nie wiem czym się ta firma chwali??? Nie ma czym??? Podajcie mi choć jeden argument bym mógł ją pochwalić za wdrożenie systemu??? Jakiego fakturowego???????????????hehe

Tak3Nie2
XL
Nazwa działu: Handlowy
@Logos

Nie bardzo. ja pracuje na XL i maskara. System za wielkie pieniądze. Niedoróbka goni nie doróbkę.

Luki

Skąpi

Ania

na jaką pensję netto może liczyć sekretarka?

pppp
@Ania

ok 2k netto.

Ilona
@pppp

Dobrze, że odpowiedziałeś, ponieważ już sama miałam dopytywać o tę kwestię. Ale zastanawia mnie jeszcze jedno. Podane przez Ciebie wynagrodzenie jest podstawą. A czy można liczyć ze strony Comarch na jakieś ekstra dodatki do pensji, czy może premie uznaniowe? Jak to wygląda?

@Ania

Dobra sekretarka ale naprawdę dobra na 60 tysi brutto

Tak3Nie
szarówka
Nazwa działu: IT

Oddział w Łodzi - dyskryminacja ze względu na płeć, wolą przyjmować mężczyzn, długi czas oczekiwania na odpowiedź

TakNie5
Jasio

Jako były pracownik mam pytanie te premie roczne wyrównawcze to zostały w końcu wypłacone ????

Tak4Nie1
Kazimierz
@Jasio

Czy podczas Twojego zatrudnienia co roku były wypłacane takie premie i jak to wyglądało procentowo w porównaniu do wynagrodzenia? Na jakie jeszcze inne benefity można było liczyć, napisz o tym, bo to ważne informacje dla osób zainteresowanych pracą.

Bastion
 Rekomendacja

Cześć, Wcześniej pracowałam(jako programista) w 3 korporacjach i 2 małych firmach. W sumie prawie 30 lat w zawodzie. Comarch jest moim zdaniem najfajniejszy.

Tak4Nie19
grzegorz
@Bastion

Bzdura napisana przez dział HR. Nie znam programistów, ktorzy majac doswiadczenie chcieliby pracowac w firmie o tak marnych standardach.

Tak9Nie3
Wiktoria
@grzegorz

Proszę Cię, żebyś na forum GoWork.pl starał się nie patrzeć na pewne kwestie w sposób tak jednostronny. Niektórzy przecież mogą sobie chwalić pracodawcę, jakim jest firma Comarch, a inni już z kolei i nie - jest to całkowicie normalne. Nie da się zaprzeczyć, iż Tobie praca w tym miejscu nie odpowiada. Ale może zechcesz nam powiedzieć, czy firma jest może organizatorem jakichś praktyk przeznaczonych dla studentów?

Tak2Nie6
Ciekawy

Witam. Ile wynosi stawka na stanowisku Kierownik ds. Rozwoju Biznesu Warszawa? Chodzi o widełki, czy są jakieś premie? W ogłoszeniu opisywali, że gwarantują własne biurko.... brzmi dość dziwnie. Czy ktoś mógłby opisać jak wygląda praca na takim stanowisku?

@Ciekawy

Na tym stanowisku pracodawca oferuje wysokie wynagrodzenie podstawowe plus premię, uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach, warsztatach i spotkaniach z klientami oraz bogaty pakiet benefitów. Niestety nie znam dokładnej wysokości pensji, ale jeżeli zdecydujesz się na złożenie CV i rozmowę kwalifikacyjną myślę, że rekruterzy będą mogli udzielić Ci tego typu informacji. Daj znać jaką podjąłeś decyzję.

Tak2Nie7
Ciekawy
@Aleksander

Aleksander, Dziękuje za informacje, ale Twoje informacje są lakoniczne. Czy masz informacje np. jakiej klasy samochód oferują, czy jest gps, co oznacza bogaty pakiet benefitów?

@Ciekawy

Niestety nie mam takich informacji. Mam nadzieję, że mimo wszystko znajdzie się osoba, która opisze, jak w rzeczywistości wyglądają warunki zatrudnienia w firmie Comarch. Podjąłeś już może decyzję o ewentualnym aplikowaniu do pracy w tym miejscu? Czy wciąż zastanawiasz się nad tym krokiem?

Tak2Nie5

virescens
@Ciekawy

Ciekawi mnie, skoro gwarantują własne biurko kierownikowi czy to oznacza że zwykłemu pracownikowi na początku pracy zapewniają chociaż taboret i płytę wiórową aby ten mógł sam sobie wyciąć biurko ?

Tak8Nie1
Tomasz

W Comarchu coraz gorzej sie pracowalo dlatego odszedlem, inne firmy proponuja coraz wiecej, Comarch pozostaje na tym samym poziomie, w niektorych budynkach jest express do kawy - kawe jednak trzeba sobie przyniesc samemu. na podwyzki nigdy nie ma pieniedzy lub sa male.

Tak22Nie1
Alicja
@Tomasz

A może Comarch stosuje inne sposoby nagradzania swoich pracowników oprócz podwyżek? Często udzielane są premie za osiągnięte wyniki bądź możliwość skorzystania z dofinansowania na prywatną opiekę medyczną i do karty sportowej. Dobry pracodawca stwarza również okazje do integracji swoich pracowników. Chciałabym wiedzieć, jak te kwestie prezentują się w tej firmie.

Tak1Nie10
nice_try
@Alicja

Premie jako motywacja? WOLNE ŻARTY! Premie nie sa uznaniowe! Regulamin wewnetrzny mowi ze wszyscy musza dostac takie same - wiec mozesz sie starac ale nagrode zjesz wspolnie razem z kolegami i kolezankami, ktorzy nic nie robili. :)

Obserwator

Podejście do potencjalnego pracownika na bardzo niskim, nieprofesjonalnym poziomie. Warto pamiętać, że nieeleganckie traktowanie poważnych ludzi prędzej czy później daje odbicie w strukturze i profesjonalizmie kadry obecnie pracującej w danej firmie. Mam nadzieję, że pewnego dnia firmy z bardzo niską kulturą organizacyjną, a aspirujące do miana znaczących graczy na rynku to pojmą. Opowiem o doświadczeniu osoby z mojego otoczenia. Po drugiej rozmowie w siedzibie oddzwania osoba na wysokim stanowisku wyrażając zainteresowanie przyjęciem do pracy i negocjując stawkę. Swoją drogą po co tracić czyjś czas, jeśli ktoś nie zgadza się na warunki, niech nie przeprowadza czterech czasochłonnych rozmów, w tym dwóch w siedzibie, by wreszcie po propozycji zatrudnia nie odezwać się w wyznaczonym terminie z żadną, Proszę Państwa żadną informacją zwrotną. Rozmowy prowadziły trzy lub cztery różne osoby, przy czym każda mówiła, że to ta inna prowadzi proces. W końcu zaproponowano inne stanowisko/ zakres obowiązków, zaproszono na rozmowę, którą prowadzono w trzech językach poza polskim, choć kandydat zaznaczał, że język niemiecki jest u niego bierny. Zadawano pytania z zupełnie innej dziedziny niż mówiono. Dla przykładu czy programista zna każdy język programowania choć jest specjalistą w jednym? Otóż właśnie... Nikt nie oddzwonił, każdy udawał że nie jest odpowiedzialny za rekrutację. Zachowanie nieeleganckie i nieprofesjonalne. Gratuluję pracowników i klasy którą reprezentują. Tracą czyjś cenny czas, nie szanując osoby, której proponowali pracę. Po prośbie o jakiekolwiek wyjaśnienia po kilku dniach od zadeklarowania się o feedback, przyszedł mail z podziękowaniem za udział w rekrutacji. Bez podpisu... Każdy szanujący się i znający swoją wartość pracownik nie powinien tracić czasu na rekrutację w tym miejscu. Oczywiście zawsze znajdzie się tańszy pracownik z doświadczeniem w np. w pięciu firmach w ostatnich trzech latach i będzie zdecydowanie lepszy(?). Tak buduje się employer branding i kształtuje Public Relations. Gratuluję.

Tak19Nie
MoaningLisa
 Rekomendacja

Comarch to przede wszystkim: świetna atmosfera w pracy, dobre pieniądze, premie i benefity. Uważam, że Comarch to najlepszy obecnie pracodawca w Krakowie - niezależnie od branży. Nowoczesne biurowce, świetne wyposażenie, mozliwość ciągłego rozwoju - masa szkoleń i materiałów, dokumentacji - które chce się przyswajać.

Tak4Nie69
Comarchowiec

Dobra ściema :D

Tak37Nie3
MoaningLisa
@MoaningLisa

Dodam jeszcze, że z czystym sercem polecam pracę w Comarch

Tak3Nie43

Nazwa działu: Produkcja

Rysiek ??

xD

Siema

Czy może ktoś zarzucić zarobkami konsultantów klienta? Chodzi o gościa, co jeździ i konfiguruje system, szkoli personel itd

Siema
@Siema

Chodzi mi o Kraków głównie.

Tomek
@Siema

Zarobki jak w biedronce i praca z tłukami

Tak21Nie
@Tomek

Może napisz bardziej szczegółowo na temat wynagrodzenia lub systemu premiowania. Można liczyć na jakieś pozapłacowe bonusy? Opinie osób takich jak Ty, które znają firmę od wewnątrz są bardzo istotne dla przyszłych pracowników, dlatego zachęcam Cię do dodania bardziej szczegółowej wypowiedzi.

@Tomek

To prawda, niestety miałem nieprzyjemność pracować dla tego cyrku. Stanowczo odradzam

Tak10Nie
Papieski

Nie polecam nikomu. Tanie oprogramowanie, tworzone przez słabo opłacanych programistów

Tak10Nie
Tako Rzecze Prezes

MALKONTENCI! Można zarabiać! WYSTARCZY TYLKO CHCIEĆ! W ubiegłym roku tylko dwóch szefów giełdowych spółek zarobiło więcej niż 10 mln zł - to prezes Cyfrowego Polsatu Tobias Solorz oraz Janusz Filipiak, szef i współwłaściciel Comarchu. Ten drugi jest w grupie kilku prezesów, których zarobki przekraczają stukrotność średniego wynagrodzenia w firmie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Janusz Filipiak zarobił w 2018 roku prawie 6,6 mln zł z Comarchu i 5,8 mln zł dzięki spółkom z grupy kapitałowej. Dodatkowo zyskał blisko 3 mln zł z dywidendy. Jeżeli porównać zarobki prezesa Comarchu oraz średnie wynagrodzenie pracownika tej firmy, okaże się, że pensja Janusza Filipiaka odpowiada wydatkom, które jego firma ponosi, zatrudniając blisko 129 pracowników - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". wysokimi zarobkami cieszy się także Elżbieta Filipiak, która jest żoną prezesa, a także przewodniczącą rady nadzorczej Comarchu. Jej wynagrodzenie wynosiło w ubiegłym roku 240 tysięcy złotych. Zarobiła także milion w spółkach grupy kapitałowej, w związku z czym znajduje się na drugim miejscu najlepiej zarabiających członków rad - tuż po Leszku Czarneckim, który zarobił ponad 2 mln zł. Elżbieta Filipiak otrzymała jednak dodatkowe 2 mln zł dywidendy z Comarchu.

Tak8Nie
Tomek
@Tako Rzecze Prezes

Spytaj się Solorza jak zarobił takie pieniądze. Na pewno nie legalnie. Przynajmniej na początku. A Filipiak to chyba uczciwie aczkolwiek nie jestem pewien

Tak4Nie2

Testowy

Test

Tak1Nie4
Mr X

ludziska! Poszliście na łatwiznę zwaną etatem to teraz narzekacie na brak kasy... Zamiast wyciągnąć wnioski z błędów i coś zrobić marudzicie tutaj nie wiedzieć czemu.. liczycie że pracodawca przeczyta i da podw... wyrównanie zwane podwyżką ????

Tak4Nie5
comarchujek
Nazwa działu: IT

Ogólnie - żenada. Największym minusem firmy są ludzie. W zdecydowanej większości - kompletni amatorzy w swoich dziedzinach. Przyczyna jest dość prozaiczna - każdy szanujący się fachowiec ma na rynku lepsze opcje niż firma, która mentalnie jest wciąż w latach 90-tych. Drugim oczywistym problemem jest prezes. Człowiek niereformowalny o bardzo ograniczonych horyzontach, fatalnym podejściu do ludzi i kosmicznie wybujałym ego. Zwykły, zakompleksiony nowobogacki. Chciałbym podać jakieś plusy, ale niestety ich nie ma. Benefity żadne, pensje przeciętne, sprzęt do pracy fatalny, wyposażenie i wystrój biura - to już zależnie od budynku. Ogólnie, realnie zgodzę się ze średnią ocen - typowo polskie bida-korpo. 2/5 jak nic.

Tak26Nie
Zygmunt III Waza
@comarchujek

Janusz Filipiak: "Byłem ostatnio w Dubaju robić biznes. Poszedłem z ludźmi do hotelu Armani, pod który podjeżdżają wyłącznie rolls-royce'y. Moimi partnerami w rozmowie byli właściciele samych rolls-royce'ów. Więc też posiadam go sobie i jestem spokojniejszy. Ten samochód stoi w garażu i służy temu, żeby mieć wewnętrzną świadomość. Nie wiem, czy pan to rozumie."

Tak10Nie2
@comarchujek

Wypowiadasz się dość często na tym forum i Twoje opinie nie są dla firmy zbyt pozytywne. Czy takie nastawienie nie powoduje, że masz małą motywację do pracy i jesteś zniechęcony. Pracując w firmie musiałeś widzieć także jej dobre strony. Czasem wyjście z inicjatywą jakiego kursy lub szkolenia, który podnosi kwalifikacje zawodowe, może podnieść motywację i zaangażowanie w pracę. Niedogodności, o których piszesz zawsze można poprawić tak, żeby pracowało się lepiej. A jaka według Ciebie była atmosfera w pracy? Czy relacje między współpracownikami były przyjazne?

Tak1Nie7
Zainteresowana
Nazwa działu: IT

Czy ktoś wie jak wygląda praca na stanowisku UX designer w tej firmie? Jak z zarobkami na stanowisku regular?

TakNie3
comarchujek
@Zainteresowana

Pooglądaj produkty i interfejsy Comarchu. Tam znajdziesz odpowiedź. Podpowiedź: w ogóle nie wygląda. :D

Tak16Nie2
comarchuje
Nazwa działu: Dział Administracji

Zatrudnić się w Comarchu to jak strzelić sobie w kolano. Szkoda życia na to (usunięte przez administratora)

Tak22Nie2
Edek
@comarchuje

Firma ma swoje wady ale jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...

Tak6Nie6

Zostaw opinię o Comarch - Kraków

Chcę opublikować:

Comarch