Comarch

Kraków

Comarch

Opinie o Comarch

Andrzej

Ktoś ma jakieś doświadczenia, jeśli chodzi o pracę jako UI / UX designer?

UX
@Andrzej 08.10.2018 10:02

UX w firmie to żart. Pracują tam ludzie beż żadnego doświadczenia ("wzięci do pracy" po 3-miesięcznych stażach). Z tego też powodu, nikt się z ich opinią nie liczy, a wszystkim i tak rządzi biznes i programiści. Jako UX / UI nie masz tam czego szukać - jest masa firm, gdzie tego typu pozycje traktowane są poważnie a nie na zasadzie "skoro wszyscy tak robią, to my na papierze też będziemy udawać, że mamy UXów".

@UX 09.10.2018 20:51

A masz jakieś firmy do polecenia czy to w Krakowie czy w Warszawie które szukają juniorów i traktują to poważnie?

bylem_doświadczyłem

Dramat, wyzysk i brak poszanowania innych. Firma, której motto to "sukces kolegi to twoja porażka" więc można zdeptać, zapluć, upokorzyć byle mieć wynik. Niczego się nie nauczysz bo nie ma od kogo. 95% to łapanka i niewłaściwe awanse a co za tym idzie brak kompetencji. O podwyżkę trzeba prosić i czekać aż profesor będzie miał dobry humor albo aż będzie dobry czas dla firmy (czyli nigdy). Omijać szerokim łukiem bo szkoda czasu na nerwy i frustrację.

Bob

Pracowałem w Comarchu ponad 3 lata i mogę napisać, że zarobki są tu bardzo marne. Przy awansie nie dostajesz podwyżki, tylko ciągle Cie zwodzą. Jak już dostaniesz podwyżke, to i tak jesteś w plecy względem rynku. Moim zdaniem firma na ewentualny początek, 2 lata i trzeba uciekać. Ja się trochę zasiedziałem, ale znam takich asów co pracują ponad 10 lat, a pieniądze mają żenujące. Największy problem, ktory mnie irytował. Narzekanie innych jak to w comarchu jest źle, a w innych firmach dobrze. Narzekali, ale nic nie robili żeby z tej firmy uciec.

e=mc kwadrat

Jeżeli przychodzisz do pracy trzeźwy i na czas to nie masz się czego obawiać a jeżeli przychodzisz ściemniać to kary są srogie. Firmę polecam.

Schroedinger
@e=mc kwadrat 06.10.2018 23:57

No faktycznie - typowy COMURCH, przyjść i wyjść. Cała filozofia przetrwania w tej firmie.

cześć_Januszku

Filipiak to straszliwy wyzyskiwacz i ***. Nawet kawy żałuje swoim "zasobom ludzkim". Te żenujące pierdy o pracownikach, które puszcza w wywiadach sprawiły, że poszukałam nowej pracy (o dziwo, lepiej płatnej o prawie 50%!). Zespół miałam spoko, ludzie spoko, tylko świadomość, że tyram po to, żeby Januszek miał na nowe felgi do swojego Rollsa była po prostu na dłuższą metę nie do zniesienia. Chrzanić tego Janusza Biznesu.

pracuję za bakszysz
@cześć_Januszku 29.09.2018 18:25

Może i Janusz Biznesu, ale za to przyjął święcenia biznesowe u ks. Jana Stryczka. Więc nie tylko jest to Prezes, ale i pomazaniec boży.

tooo

Dawno dawno temu po studiach jak jeszcze byłem bardzo głupiutki wysłałem do nich CV. Nie zadzwonili. Gdyby zadzwonili teraz i zaproponowali hmm 5k na rękę turlałbym się ze śmiechu. Przy 10k parsknąłbym śmiechem. Przy 20k też spowodowaliby banan na mojej twarzy. Może przy 50k zacząłbym się zastanawiać hmmm.... Nieeee, jednak nie!! Po co wstawać dziennie rano i zasuwać 8h skoro lepsze pieniądze można zarabiać pracując dziennie 2 godziny z dowolnego miejsca na świecie :D

@tooo 05.07.2018 18:54

Tak mówisz? A gdzie znalazłeś taką pracę? Chętnie też znajdę zdalną.

olexy
@Andrzej 19.09.2018 17:08

Myślisz, że kolega znalazł pracę? Takich pieniędzy nie zarabia się pracując.

@olexy 20.09.2018 19:07

A niby co robiąc?

Another one

Każdego Fyplypiakowago Komarcha da się zastąpić innymi dostawcami - lepszymi i rańszymi. Ta firma to żart a jej prezes osiągnął "sukces" wciskając kit pracownikom i żerując na życiu ludzi. Czy to jest "sukces"? Prędzej będę sprzedawać kawe w Costa Coffe na dworcu niż będę zpierdzielać na tego nosacza.

Pytalski

Jak się aplikuje na dane stanowisko ile się czeka na odpowiedź? (nie staż)

John
@Pytalski 05.09.2018 15:14

Zależy Ci potrzebują czy nie. Od kilku dni do nieskończoności

Gość

HR w tej firmie jest do wymiany. Panie tam pracujące podchodzą do procesu rekrutacji bardzo schematycznie. Chyba mają jakiś szablon na podstawie którego decydują kogo zaprosić na rozmowę a kogo nie. Takie podejście powoduje dla firmy straty, bo Panie zapraszają na rozmowy wyłącznie osoby po określonym kierunku studiów, nie biorąc pod uwagę doświadczenia zawodowego. Takie decyzje powinny podejmować kompetente osoby z branży, a nie po ZZL, tudzież psychogii, nie mające zielonego pojęcia o IT.

Smajl
@Gość 22.08.2018 17:32

Podobno do Comarch bez tytulu magistra nie przyjmuja. Czy to dalej jest prawda? Jesli nie jestem magistrem a chcialbym marnie zarabiac to nie bede mogl?

fsfsdfsdfsd
@Smajl 23.08.2018 21:40

@Smajl nie prawda, przyjmują i bez magistra natomiast bez magistra nie dostaniesz UoP tylko śmieciówkę

anon
@fsfsdfsdfsd 29.08.2018 11:58

O tym kto będzie uwzględniony w procesie rekrutacji decyduje jasno sprecyzowany klucz Janusz Filipiaka i panie z HR nie maja tu nic do gadania.

jan uszkodzenia
@anon 03.09.2018 20:57

serio ktoś z mgr chciałby tu pracować ?

Stowarzyszenie ANTYprywaciarz

Każdego prywaciarza da się zastąpić skończoną ilości innych prywaciarzy.

dakota
@Stowarzyszenie ANTYprywaciarz 28.08.2018 07:41

parę januszexów softłer hałsów powstało i zdaje się, że wygryzają komarcza z niektórych części rynku (np. bankowość)

Nick
@dakota 30.08.2018 23:52

Z bankowości to januszeks wygryza się sam. Jakością kodu. Info z pierwszej ręki niesie, że januszeks ma złą sławę i wilczy bilet w polskiej bankowości.

wysoki poziom motywacji

Przepraszam, czy Prezes nadal szuka osoby sprzątającej do swojego domu? W wywiadzie mówił że płaci 4000 franków i nie ma chętnych. Ja bym chciał. Mam magistra, 2 podyplomówki i chcę zaoszczędzić na jedzeniu, mama będzie mi posyłać słoiki z kraju.

Rozbawiony
@wysoki poziom motywacji 25.08.2018 12:38

Jeżeli oferuje tyle w Szwajcarii, to też dziaduje. Za 4k CHF to może sobie..

demot
@Rozbawiony 25.08.2018 15:21

ludzie glosują nogami prezes swoim własnym przykładem daje do zrozumienia gdzie/dla kogo należy pracować aby godnie żyć, i niestety nie jest to polska firma(czyt. janusz)

anonymous

Roczna pensja oficjalna pensja Filipiaka - 12 000 000 pln (media podają, że ma ponad 628 mln majątku, skoro firma założona 25 lat temu to teoretycznie powinien mieć max. 300 mln, a ma ponad 2 razy tyle więc pewnie pensja druga taka sama nieoficjalnie Roczna pensja oficjalna i nieoficjalna pracownika Filipiaka - 40000 pln ahh... Ci roszczeniowi milleniasi... Za moich czasów robiliśmy za darmo i człowiek się cieszył, że robota była, a teraz Ci młodzi chcieliby Bój wie ile...

dasnaks
@anonymous 25.08.2018 07:55

majątek nie pochodzi tylko z pensji. W majątek wlicza się też wartość tego kołchozu filipiaka.

Januszex Korporejszyn

ja jusz od kilku lot dokładom do tego interesa... przeto rze zagramaniczne korporejszyn płacom wincej nisz jo!

Roszczeniowy Millenias

nikt normalny nie przyjdzie pracować w tym januszpolu...

Yyyy
@Roszczeniowy Millenias 24.08.2018 10:32

Prędzej będę głodny, śmierdzący i bezdomny niż będę zapierdzielala na tego januszo nosacza

Monika

Niedawno brałam udział w rozmowie rekrutacyjnej ( I etap w siedzibie firmy) na stanowisko menagera ds. programu lojalnościowego, pomimo informacji i zapewnieniu o odzewie ze strony rekrutera w przeciagu kilku dni, nikt do tej pory nie przyslal mi ani mejla ani nie zadzwonil. Bylam przygotowana na kazdy wariant, ale zero informacji zwrotnej to dla mnie brak profesjonalizmu ze strony firmy. Brak poszanowania czasu kandydata( ponad godzine na rozmowe)

@Monika 22.03.2018 19:26

To normalne, oczekiwanie ponad miesiąc na odpowiedź nie jest niczym niezwykłym. Jeżeli możesz czekać to może się doczekasz.

PamPam

3 razy nie: "nie ma czasu", "nie ma pieniędzy", "nie ma dokumentacji".

@PamPam 24.03.2018 15:05

W świetle ostatnich wypowiedzi prezesa można pokusić się o rozwinięcie formuły 3 x NIE o kolejną pozycję: 1. NIE ma czasu 2. NIE ma pieniędzy 3. NIE ma dokumentacji 4. NIE podoba się to wyjedź do Szwajcarii

Michał

Orientuje się ktoś czy rzeczywiście w Comarchu są trzynastki?

czajmen
@Michał 19.01.2018 20:26

13-tki to na kompalni masz :) Normlanie 12 miesięcznych pensji. Czasem może się zdarzyć, że premie są wypłacen pomiędzy wypłatami.

max92
@czajmen 27.01.2018 21:19

Są nagrody roczne

Tomek
@max92 13.04.2018 22:34

Ile wynosi nagroda roczna? Na jakich zasadach jest przyznawana? Obowiązuje ona tylko pracowników czy też zleceniobiorców?

Rozbawiony
@Tomek 15.04.2018 14:54

Nagrodę zobaczysz, tak jak świnia niebo.

kilio

Nie ma.

czajmen
@max92 13.04.2018 22:34

nagrody roczne jako premie mają ludzie od dyrektorów w góre, handlowcy, konsultanci itp. który mają ustalony target. jak go zrealizują to mają premie, a jak nie to nie. normlani devsi itp mają premie w różnych okresach. wszystko zależy kiedy PM przydzieli, kiedy jest wystawiana faktura itp. raczej nie ma jej co miesiąc (kiedyś tak bywało) lecz kilka razy w roku, przy czym czasem potrawi wyjść niezła kumulacja

anonymous3
@czajmen 12.05.2018 21:46

@czajmen, napisałeś dużo, ale nic z tego nie wynika. Konkretnie. Ile może wynieść premia i za co (wystarczy, że klient wystawił fakturę?). Ile wynosi 'niezła kumulacja'?

@Michał 19.01.2018 20:26

Trzynastek oczywiście nie ma, premie z okazji zapłaconej przez klienta faktury to w zależności od podziału przez kierownika od 500-1500 zł brutto raz na pół roku. Może inni mają lepiej, na pewno kierownictwo, sprzedaż czy konsulting - tutaj nagrody roczne za wykonane cele czy "prowizja" od sprzedaży mogą przyprawić zwykłego robotnika umysłowego o zawrót głowy.

Były pracownik 1234

Comarchu jak tam? Macie wystarczająco dużo miejsc i biurek przygotowanych na 2 lipca? Czy znowu posadzicie stażystów w salach konferencyjnych, na doczepkę w innych pokojach itp? Jak to miało miejsce przez ostatnie 2 lata w SSE6? Niestety nie wszystkich da się zastąpić stażystami...

TezByly4321
@Były pracownik 1234 11.06.2018 22:06

Będą siedzieli w bezpośrednio w ZUSie. Bo to nie przelewki, tu ugody za niedotrzymanie terminu nie będzie.

@Były pracownik 1234 11.06.2018 22:06

Miejsca jest sporo, głównie za sprawą osób masowo odchodzących do konkurencji.

Profesor Ciekawski

Czy to prawda, że "młodzi" w Comarchu otrzymali 2 tys brutto podwyżki? I że średnia pensja informatyka w firmie wynosi 9 tys brutto?

Taki tam devops za 85k euro/yr
@Profesor Ciekawski 20.08.2018 17:44

Panie psorze, no to w końcu prawda czy nie? Może coś z pierwszej ręki? Informatyka czyli kogo? Pana od drukarek? Czy devops? Jak tego pierwszego to spoko. Jak drugiego to żenua raczej. Jak obu to jeszcze można podyskutować.

Profesor Ciekawski
@Taki tam devops za 85k euro/yr 21.08.2018 00:59

Nie powiem Ci ściśle, kogo. Powołuję się na wypowiedzi Janusza Filipiaka z wywiadu dla GW z 20.08.2018. Kogo dokładnie on miał na myśli, to zapewne wie tylko sam autor. Mi chodziło o sprowokowanie dyskusji by dowiedzieć się konkretów.

@Profesor Ciekawski 20.08.2018 17:44

Niestety nie, choć półroczne podwyżki w ostatnich latach wahały się w przedziale 500-900 złotych brutto, do 9 tys. wciąż "trochę" brakuje.

Antyburżuj

(usunięte przez administratora) BURŻUJA FILIPIAKA!

@Antyburżuj 21.08.2018 18:19

Wszak typowy polak.

Tako Rzecze Prezes

Janusz Filipiak: "Dowolnego pracownika można zastąpić przez skończoną liczbę studentów" Więc lepiej się pilnujcie, bo na wasze miejsce za bramą czeka dziesięciu.

Prawda
@Tako Rzecze Prezes 21.08.2018 21:29

https://bezprawnik.pl/zarobki-w-korporacji/ inna perełka słowna tego indywiduum ...

gggg

Ta firma jest prowadzona przez prawdziwego rasowego polskiego janusza oto fragment jego wypowiedzi. Janusz Filipiak, prezes firmy informatycznej Comarch, mówi, że zachodnie koncerny mają zły wpływ na polski rynek pracy. - Proponują ludziom więcej pieniędzy i ściągają do swoich krajów. Najgorzej, że nic od nich nie wymagają - mówi Filipiak. Jak to słynne przysłowie mówi brakuje tylko poganiacza z batem w comarchu. Omijac tego typu firmy z daleka

Jerzy

Idealnych firm nie ma. Każdy ma jakieś swoje wymagania i nie należy obarczać tym firmę.

Marciano
@Jerzy 13.03.2018 08:28

Biedronka dla informatyków

Szefuncio
@Marciano 13.03.2018 19:18

Ale to chyba komplement? Przecież Biedronka to całkiem dobry pracodawca ostatnio :)

programistazUK
@Jerzy 13.03.2018 08:28

Tak sobie tlumacz zalosne warunki, ktore oferuje ta firma. Widac, ze nie wiesz jaka jest organizacja pracy, szacunek do pracownika i zarobki w UK, czy w DE...

programistazUK

Mieszkam w UK. Dostalem propozycje pracy za 7000 brutto jako senior JSD. Ja odpowiadam rekruterce, ze w UK zarabiam tyle w 3 dni w dodatku netto (600 funtow/ dzien). Hr'ka podziekowala i sie rozlaczyla.

zainteresowany pracą

Czy do Comarchu przyjmują ludzi po trzydziestce na stanowisko Junior Java Developer? Czy odrzucają z automatu po wieku?

toooo
@zainteresowany pracą 18.07.2018 10:24

Zaproszą i zatrudnią. Właśnie z racji wieku. Zanim osiągniesz poziom Senior będziesz po czterdziestce. Wtedy zaczniesz bać się o pracę bo w okół będą sami młodzi i ambitni. Wtedy będziesz na każde życzenie przełożonych. Dowalą Ci projektów, nie dadzą podwyżki. A ty się godzisz nie mając wyboru. A tak poważnie głupi jesteś?! Zamiast uzależniać się od jednego pracodawcy otwórz firmę, znajdź ich kilkudziesięciu. Za granicą. Wyjdziesz na tym dużo lepiej i to nie wychodząc z domu ;)

mm
@zainteresowany pracą 18.07.2018 10:24

ja mam 35+. Zostałam przyjeta.

@mm 24.07.2018 09:20

widocznie bylas tania

Stowarzyszenie ANTYprywaciarz

Założyciel Comarchu i jeden z najbogatszych Polaków zasłynął kiedyś powiedzonkiem: "Każdego specjalistę można zastąpić skończoną liczbą studentów... zwykle jednym."

Kate92

Korpo jak korpo. Ciekawe projekty, niestety nie przeprowadzone profesjonalnie, wręcz antyprzykłady. Kierownictwo wie wszystko najlepiej i trzeba robić tak jak oni zagrają. Można zrobić szybki awans bo liczą się układy i układziki. Inaczej nie ma szans. Nie wierzcie we wszystko co Wam mówią (podwyżki, premie) bo jedno, wielkie mydlenie oczu, żeby tylko przytrzymać pracownika na jak najdłużej za śmieszne pieniądze. Na rozmowie dla UX Juniora proponują tyle, że osoba zastanawiała się czy będzie za takie pieniądze wyżyć w Krakowie do pierwszego.

anonymous

Namawiam wszystkich absolwentów, aby nie dawali się upadlać centrom taniej siły roboczej zlokalizowanym w Polsce. Nie marnujcie czasu na szukanie pracy w tym kraju. Wyjeździe za granicę i tam zacznijcie godne życie. Bez żadnego doświadczenia może dostać pracę które zapewni wam godziwą płacę 2500-4000 b euro zamiast 2500-4000 b zł ? Tak! Kończyłem studia w Polsce i przeglądałem gowork z celu znalezienia opinii o każdej firmie do której aplikowałem i niestety większość opinii pokrywała się z rzeczywistością. Gdy odpowiecie rekruterowi, że wasze oczekiwania finansowe to 2000 zł to rzucą się na was jak hieny na padlinę. Te nisko kosztowe oddziały zostały stworzone, że dorabiać kosztem biednych polaków i w konsekwencji ich upodlić. Nie wierzcie w żadne zapewnienia o robieniu kariery o awansach a tym bardziej o podwyżkach, bo Polscy "managerowie" o tym nie decydują ile zarobicie. Oni dostają tabelki z centrali ile tania siła robocza w Polsce ma zarabiać. Nie dajcie się upodlić i szukajcie godnej pracy z godną płacą.

lolek
@anonymous 27.07.2018 10:33

ale czego się spodziewałeś? studia nie są po to żeby po nich dobrze zarabiać tylko po to żeby czesne płacić. Dałeś się nabrać już dwukrotnie. Najpierw na studia, teraz na korpo. Dlaczego mieliby Ci płacić więcej skoro mogą przebierać we frajerach którzy uwierzyli w mit o dobrych zarobkach po studiach/w IT. Wiesz ilu takich jak ty kończą co roku uczelnie? W owczym pędzie ruszyli na polibudę i teraz mają zonk. Witamy w Bangladeszu Europy :)

Kleryk Walikoń
@anonymous 27.07.2018 10:33

czlowieku, wyjedz, popracuj, pozyj, zarob kase. zobaczysz, ze zatesknisz, jak ci sie zachce miec polskiej dziewczyny, ladnej, szczuplej, zgrabnej. na tej bogatej zagranicy same paszteciory sa, a jak trafisz jakas ladna to na Polaka nawet nie spojrzy.. ale widze, ze malo jestes doswiadczony, wiec zapraszam... na emigracje.

Anty Kleryk
@Kleryk Walikoń 07.08.2018 16:37

Buhahaha, Zwalikoń powiedzał co wiedział. Jak powiada małpopolskie powiedzenie "wolę ujem orać pola niż zasuwać w comarchowym taborze"

Tomek

bylem 2 dni w pracy tam za 2.5 tysiaka zrezygnowalem bo atmosfera i ludzie fatalni zero zrozumienia i wspolpracy

Zostaw opinię o Comarch - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Comarch