Opinie o Comarch w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Comarch. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Comarch o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Comarch w Warszawa

ar Nowy wpis

Aplikując tutaj tracisz tylko swój cenny czas. Dziwny system rekrutacji. Po rekrutacji mówią, że chcą Cię zatrudnić. A po kilku dniach dzwonią i mówią, że jednak nie. Normalnie śmiech na sali. Szukają człowieka z doświadczeniem i umiejętnościami seniora, za stawkę stażysty. A najlepiej człowieka, któremu nie muszą płacić i nie ma żadnych oczekiwań, co do umowy również. Firma z rekrutacją spod znaku krzaka. W tej firmie pracują chyba tylko śmieszki, co lubią robić badanie rynku.

Swall Nowy wpis
@ar

Kolego ar, rozumiem że jest rynek pracownika w IT od dawna, itd., itp. Ale nie jesteśmy jeszcze tak zdesperowani, żeby każdego zatrudniać z automatu wyłącznie na podstawie CV i rekomendacji rekrutera. Może inne firmy tak robią, my nie. Płacimy adekwatnie do umiejętności. Więc nie pisz bzdór o firmie karzak i stawkach na poziomie stażysty dla człowieka z doświadczeniem... Z osobistego doświadczenia wiem, że samo doświadczenie opisane w CV nie gwarantuje faktycznych umiejętności ...

obserwator Nowy wpis
@Swall

Ośmieszasz się swoją wypowiedzią. Każdy wie, ile zarabiał wcześniej. Poza tym Kolega wyżej wyraźnie wytknął jako wadę brak zdecydowania firmy i sprzeczny feedback. Trochę pokory.

Jak jest z pakietem medycznym w Comarch? Można dołączyć rodzinę?

RAF Nowy wpis

Tak. Można dołączyć rodzinę (żona i dzieci). W Krakowie jest tylko jedna placówka świadcząca usługi medyczne, ta na terenie kampusu. Natomiast w innych miastach gdzie są oddziały firmy są podpisane umowy z różnymi placówkami medycznymi. Przynajmniej tak było jak tam jeszcze pracowałem. Czy coś się zmieniło to nie wiem. Na plus na pewno są ceny badań, bo dla pracowników jest cena ścinana o 50% jak coś nie jest w pakiecie a w Luxmedzie jak nie masz w pakiecie to tylko 10 czy 15% rabatu. Ale czy to jest jakiś duży plus żeby podejmować decyzję o zatrudnieniu się w COMARCH to bym nie powiedział. Bo jak dobrze zarobisz w innej firmie to i stać Cię będzie na droższe leczenie.

Czy jest możliwość pracy w Comarch na część etatu?

RAF

Wszystko zależy pd tego jak się dogadasz ze swoim przyszłym kierownikiem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Najczęściej studenci zaczynający pracę w Comarch pracują na część etatu.

Maja
@RAF

I wtedy jakoś elastycznie się to dostosowuje? Można w ogóle robić zdalnie tak na 100% czy wolicie, żeby być w biurze?

@Maja

Osoby zaczynające pracę nie mają możliwości pracy zdalnie. Przez pierwsze kilka miesięcy trzeba chodzić 100% do firmy.

Katarzyna
@RAF

Pierwsze kilka miesięcy to ile dokładnie ? Z 3 ? :) Fajnie byłoby mieć pracę zdalną . Wygodniejsza :)

@Katarzyna

Raczej pierwsze pół roku. Ale teraz mniej zachorowań, obostrzenia znoszą to w COMARCH-u do firmy trzeba wracać. Koniec ze zdalną pracą.

nostra99
@Katarzyna

Hej, Na większości stanowisk jest możliwość pracy na część etatu. A co do trybu pracy to 3 miesiące okresu próbnego stacjonarnie (czasem mniej) a potem już hybrydowo :)

Opinie o firmie są bardzo stare, dodatkowo jedna wspomina o tym, że szef jest "Januszem". Czy mogę prosić o opinię aktualnego pracownika? Chciałabym się dowiedzieć jaka panuje tutaj atmosfera, czy warto się zatrudnić, czy można liczyć na rozwój w tej firmie.

Ex-Comarchiusz
@Karolina

Pytanie jakiego stanowiska szukasz. Jeśli programistycznego: Staż na trzy miesiące, żeby zaliczyć przedmiot na uczelni? Spoko Pierwsza praca na kilka miesięcy? Nie polecam ale można gorzej trafić. Druga czy n-ta praca? Absolutnie nie! Wszystko zależy od projektu, także to moje doświadczenia: Ja byłem rekrutowany na stanowisko Java developer, na rozmowie dowiedziałem się, że będę pracował w innym języku (było to dla mnie ok), ale rzeczywistość był taka, że pracowałem konfigurując ich systemy, nie tknąłem prawdziwego kodu (oprócz stażu, gdzie pisałem elementy frontendu). Po stażu i wdrożeniu do "normalnej pracy" skończyłem po kilku miesiącach. Nie ma żadnych seniorów bo wszyscy pouciekali. Od kolegów wiem, że w czasach pandemii i zdalnej pracy TRZEBA być 2/5 wymiaru etatu w biurze. Moja praca była nierozwijająca i nie wiem co sobie do cv wpisać za ten okres. Generalnie kompletna strata czasu. A Janusz płaci grosze, no ale za to można się cieszyć, że lata własnym odrzutowcem ;)

@Karolina

Ja tutaj nie widzę nieaktualnych opinii. Wygrzebałem się z tego bagna 3 miesiące temu. Januszem jest dosłownie i w przenośni ponieważ: nie szanuje pracowników, wyzyskuje ich na każdym kroku, jego zaufana kadra kierownicza uważa pracownika za zło konieczne i jak się ich nie pilnuje z batem to kradną i (usunięte przez administratora) na każdym kroku, każde CV, każda podwyżka, każdy wydatek z firmie przechodzi przez procesora a sam w zeszłym roku dostał 18mln wynagrodzenia od swojej firmy, a dosłownie jest "januszem" ponieważ właścicielem COMARCHu jest Profesor Janusz Filipiak. Ten słynny profesor, który jest autorem powiedzenia, że każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą studentów. Jeśli będzie to Twoja pierwsza praca to każda inna będzie od niej lepsza.

Maja
@Ex-Comarchiusz

A po co w sumie w tym biurze trzeba być? W sensie lepsze wyniki wtedy są niż robienie wszystkiego z chaty?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Comarch? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?

Czy Comarch zapewnia kartę multisportu?

Hehe

Nie za darmo

fff

Ta firma jest prowadzona przez prawdziwego rasowego polskiego janusza oto fragment jego wypowiedzi. Janusz Filipiak, prezes firmy informatycznej Comarch, mówi, że zachodnie koncerny mają zły wpływ na polski rynek pracy. - Proponują ludziom więcej pieniędzy i ściągają do swoich krajów. Najgorzej, że nic od nich nie wymagają - mówi Filipiak. Jak to słynne przysłowie mówi brakuje tylko poganiacza z batem w comarchu. Omijac tego typu firmy z daleka

Dodaj swoją opinię na temat pracy w oddziale firmy Comarch S.A. w Warszawie.

Zostaw merytoryczną opinię o Comarch - Warszawa

• Jak się pracuje w Comarch?

Zobacz opinie na temat firmy Comarch tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Comarch?

Comarch