Opinie o Penta Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Penta Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Penta Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Penta Sp. z o.o. w Gdynia

Sama rozmowa przebiegła w firmie w miłej atmosferze. Osoba rekrutująca zapewniła że odzywają się do każdego kandydata ze zwrotnym feedbackiem na zasadzie: obiecujemy że jest to nasz standard i do każdego wracamy z odpowiedzią. Od rozmowy minęły ponad 3 tygodnie, niestety zero odzewu dlatego też finalnie nie można tej firmy traktować poważnie.

@Pracodawca

Dzień dobry, zwyczajowo informujemy wszystkich kandydatów z którymi spotkaliśmy się w czasie rekrutacji.

lll Nowy wpis

"Poszukiwana asystentka/sekretarka". W Polsce dalej jak w lesie, za dyskryminacje ze wzgledu na plec (bo hehe ladna pani podaje kawe, jestem prezes) 2024 i wskazywanie plci w ogloszeniu.

Eliza Nowy wpis

Specjalista ds. Marketingu B2B obecnie ma jakie stawki w tej firmie, w umowie z grudnia podawali do 8 tys czy coś się zmieniło? Nie mogę znaleźć żadnego bieżącego info a zamierzam spytać o możliwość pracy w firmie u nich bo szukam czegoś w okolicy, już pytam bezpośrednio bo ogłoszeń to w ogóle nie ma ostatnio coś :(

Oki
@Kandydat

Ile trwała ta rozmowa? O co właściwie Cię na niej pytali? Czy rekrutacja w tej firmie składa się tylko z 1 etapu? Trochę już czekasz na odpowiedź... Poza tym, mówili, ile czasu trzeba czekać? Może mają sporo kandydatów i jeszcze nie zdecydowali, kogo wybrać?

@Kandydat

Witam serdecznie, Dziękujemy za pozytywną ocenę przebiegu rozmowy, jednocześnie najmocniej przepraszamy za brak informacji zwrotnej, co może być wyłącznie wynikiem przeoczenia. Postaramy się raz jeszcze zweryfikować czy odpowiedzi zostały przesłane do wszystkich kandydatów i biorących udział w rekrutacji.

@@Pracodawca

A zazwyczaj ile czeka się na odpowiedź od Was w sprawie rekrutacji? Dajecie każdemu znać, czy tylko osobom, które dostały pracę? Wolę dopytać, bo będę tu aplikować, jak tylko pojawią się jakaś rekrutacja...

Kandydat_były Nowy wpis

Osoba która przedstawia się jako szef firmy daje na początku rozmowy gwarancję, że odzywają się do każdego niezależnie od wyniku, a w praktyce leci 2 miesiąc i brak jakiegokolwiek info ani mail, ani tel. Także niestety.

@Pracodawca Nowy wpis

Szukam pracy w mieście Gdynia. Zainteresowała mnie oferta firmy Penta Sp. z o.o.. Czy ktoś wie, jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na zarobki rzędu 6000 PLN?

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Penta Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Konsultant ds. sprzedaży ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Joanna

Od lat współpracujemy z firmą Penta w wielu obszarach, na tej podstawie mogę z czystym sumieniem polecić współpracę z nimi. Wszystkie wspólne projekty zawsze są odpowiednio zaopiekowane i prowadzone w sposób merytoryczny.

@Joanna

Na jakiej zasadzie współpracujesz z firmą? Masz podpisana umowę czy to są wspólne zlecenia brane dorywczo? Po skończonym projekcie wystawiasz faktury? Masz 30 dniowy czy dłuższy termin płatności?

Filip

Współpracujemy z firmą Penta od wielu lat. Zawsze charakteryzowała ich dbałość o relację oraz pełny profesjonalizm. Prowadzimy razem mnóstwo projektów i współpracujemy na wielu płaszczyznach. Jest to przykład wymarzonej firmy partnerskiej

@Filip

Dotyczy to wszystkich pracowników firmy? Są jakoś specjalnie szkoleni, że są tak profesjonalni? Wiesz może? szukam pracy w której będę mógł się rozwijać, więc jak firma tu o to dba?

Łukasz

Z firmą Penta mam okazję współpracować od dwóch lat, zarówno na niższym szczeblu pracowniczym jak i bezpośrednio z prezesem firmy. Na każdym z etapów mogę liczyć na profesjonalizm i wiedzę, a przede wszystkim konkrety, co jest ogromnym ułatwieniem i oszcędnością czasu. Z własnych obserwacji mogę dodać, że Penta mocno wspiera i pomaga nowym osobom w swoich szeregach, kładąc nacisk na rzetelne przygotowanie ich zarówno merytorycznie, jak i procesowo. Zdecydowanie polecam kontakt, zarówno dla osób, które szukają pracy jak i dla tych, którzy szukają Partnera do biznesu :)

Aneczka
@Łukasz

Świetnie, że firma pomaga nowym pracownikom w przygotowaniu do samodzielnej pracy. :) Jak długo trwa taki okres? Czy podczas takiego wdrożenia zarobki są jakieś niższe?

Czy w Penta Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Oczywiście tak, obecnie w naszej organizacji dopuszczamy wiele modeli współpracy. Głównie zależą one od potrzeb pracownika. Jesteśmy jednak otwarci na każdą dopuszczalną przez prawo pracy formę umowy.

Mirosław
@Pracodawca

O to rewelacja. Ja też jestem za b2b i w takiej formie szukam zatrudnienia. Zapytam tylko, czy firma w takim modelu współpracy przewiduje jakiś urlop w ciągu roku dla pracownika płatny? Pomagają też przy rozliczeniu księgowości, czy to wszystko na własną rękę? Fajnie, jak się tego bym dowiedział.

Świetne relacje, profesjonalizm, znakomity partner od ponad 20 lat. Szczerze polecam!

Jagna

Czy ktoś zaczynał swoją karierę w firmie? Chodzi mi o IT :) Nie mam za dużego doświadczenia, dopiero skończyłam studia. Czy byłoby tu miejsce dla takiego pracownika, czy raczej firma nastawiona jest na specjalistów? Ofert niestety nie widzę, jak często rekrutują do zespołu? Na stronie czytam o bogatych benefitach, świadczeń socjalnych, pracy hybrydowej, szkoleniach. A jakieś minusy są?:D

Współpracuję z Penta od ponad pół roku — zarówno świadcząc usługi doradcze, jak i korzystając z produktów Penta, m.in. z Symfonii. Jedna z najlepszych firm do współpracy, z bardzo proklienckim podejściem. Zależało mi na szybkim wdrożeniu Symfonii, która była potrzebna do wysłania dokumentów księgowych i zrobili to poza standardowymi godzinami pracy, szybko i sprawnie. Świetny kontakt i bardzo miła współpraca. Bardzo polecam i dziękuję!

Klient

Co to za firma? Czekam już 3 miesiące na pieniądze za zwrot przesyłki. Za każdym razem dostaję odpowiedz, że właśnie dokonano przelewu.

@Klient

Dziękuję. Pieniądze zostały zwrócone.

webapi

Za mojej kadencji w Penta, w niełatwym pandemicznym okresie, mając naprawdę bogate wcześniejsze doświadczenia zarówno w branży jak i w ogóle w pracy w innych miejscach mogę stwierdzić, że spotkałem tu naprawdę Świetną ekipe fajnych ludzi z którą chciałoby się dalej pracować :) I mam tu na myśli zarówno kolegów w handlowym jak i serwisie, każdy absolutnie każdy problem i każde działanie to przyjemność pracować z takimi osobami. Co do samej firmy pewnie przyszłych pracowników może to zainteresować - jest z dużym potencjałem, który miałem okazje sam obserwować i w niektórych obszarach wzmacniać a teraz trzymam kciuki i kibicuje im żeby udało się kontynuować ten kierunek i osiągnąć sukcesy nie tylko te krajowe. Mimo tego ,że jestem już poza organizacją ze wszystkimi mam dobre koleżeńskie relacje łącznie z kolegami z zarządu. Business is business ale relacje też są ważne. Każdemu kto szuka swojej drogi w branży IT szuka pracy polecam spróbować samemu napewno wiele można się tu nauczyć a to pozwala na dalszy rozwój.

Iwona
@webapi

Widzę, że i w kolejnej opinii podkreślana jest tu przyjazna atmosfera. Skoro jest tu aż tak duży potencjał to zastanawiam się czy przyjmują osoby bez żadnego doświadczenia? Fajnie byłoby móc nauczyć się wszystkiego od podstaw

Poczwarka

Bardzo przyjazna firma, która w ostatnim roku bardzo się rozwinęła, stawiając na nowoczesne systemy obsługi klienta, i poszerzająca swoje portfolio o kolejne interesujące produkty. Miła atmosfera pracy i przemiła ekipa pracowników. Ludzie bardzo fajni w sprawach zawodowych jak i prywatnie, zawsze gotowi pomóc w problemach. Zawsze byłem traktowany po przyjacielsku, zarówno przez pracowników jak i zarząd. Pensja zawsze na czas + możliwość otrzymania dodatków/premii za wykonywane pracę, i poszerzenie obszarów odpowiedzialności. Po okresie pandemii coraz częściej występują spotkania integracyjne co też wpływa na jakość pracy, i relacje między pracownikami.

@Poczwarka

Dziękujemy za pozytywną opinię. Staramy się sprostać dzisiejszym wymaganiom trudnego rynku pracy IT.

@Poczwarka

Fajnie się czyta takie wpisy :). Interesuje mnie te dodatki, jak często one występują?

Paula

Pracuje w firmie stosunkowo niedługo i to co mogę powiedzieć to przede wszystkim to świetna atmosfera. A ponieważ dobre relacje to dla mnie bardzo ważny aspekt pracy czuje się tu świetnie. Szef? Cóż, czasami dostaje mi się po uszach. Fajnie byłoby gdybym mogła zarobić nieco więcej ale... zostałam przyjęta z brakiem wiedzy w obszarze, którym obecnie się zajmuje zatem zostałam obdarzona sporym zaufaniem. Dzięki wsparciu moich nowych kolegów przez rok czasu zyskałam spore umiejętności i wiedzę a mój zakres obowiązków nie należy do najwęższych! Więc za jakiś czas pewnie zapukam do drzwi prezesa:) Podsumowując - ciekawa firma z pewną pozycja na rynku, świetnymi perspektywami rozwoju i świetnymi ludźmi.

@Paula

Dziękujemy za opinie.

International School of Gdańsk

Jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalnej obsługi firmy Penta, w kluczowym i trudnym dla nas momencie. Ich pomoc przyszła bardzo szybko i w sposób bardzo przyjazny. Ich duże doświadczenie jako partnera firmy Sage i ich rozwiązań uratowało nas przed dużymi kłopotami. Bardzo profesjonalny zespół.

@International School of Gdańsk

Dziękujemy za zaufanie.

Klient

Wypowiadam się jako klient. Bardzo ciężka współpraca z zakresu ksiegowosci handlu, plac nie jestem teraz w stanie ocenić. Płacisz pakiety za to, że serwisant podczas połączenia uczy się albo stwierdza, że jednak przygotowana funkcjonalność (nota bene przez Pentę) już nie działa z powodu aktualizacji. Nie możesz zmienić serwisanta bo napisał dodatkowe funkcjonalności, których parametrów nie odda. Zatem o robić? Niemożna zmienić serwisanta, to trzeba rozglądać się za nowym programem i nowym sensownym serwisem, który nie będzie dezorganizował pracy. Dodam, że mają mało serwisantów i trzeba na reakcje w prostej sprawie czekać nawet kilka dni. Może, oczywiście więcej zapłacić tylko dlaczego klient ma płacić dlatego, że Penta nie może znaleźć odpowiednich pracowników? Jak klient zna się na funkcjonowaniu innych programie ERP, to się baaaardzo wkurzy. Zresztą Symfonii dakego do ERP np. Pisanych przez assec.

@Klient

Szanowny Kliencie! Dziękujemy serdecznie za opinie na temat naszej firmy. Zapewniamy, że przykładamy szczególną troskę do obsługi Klientów a jeżeli poziom obsługi nie jest dla Państwa satysfakcjonujący bardzo prosimy o przekazanie szczegółowych informacji bezpośrednio do Zarządu naszej firmy. W zakresie szybkości podejmowania zleceń, jedynym sposobem na zapewnienie sobie określonego czasu reakcji jest podpisanie umowy SLA, która reguluje czas reakcji. To standardowa umowa znana na rynku IT w zasadzie od samego początku jego istnienia i jedyne narzędzie pozwalające dostosować poziom usług do wymagań Klienta. W najbliższej przyszłości firma nasza poza poszerzeniem kompetencji planuje rozbudowę zespołu wdrożeniowego. Jesteśmy pewni ,że spowoduje to większą elastyczność w dostosowaniu do potrzeb Klientów!

jestem po prawie 6 latach pracy w firmie Penta. Stanowczo nie polecam, a odejście z tej firmy, to najlepsza moja decyzja. brak szacunku do pracowników, brak możliwości rozwoju, inwestycja tylko w wizerunek zewnętrzny firmy, a nie w pracowników, obiecywanie gruszek na wierzbie i mydlenie oczu. zresztą nie na darmo po firmie chodzi powiedzenie " nikt Ci tyle nie da, co Ci prezes obieca". Nędzna płaca, dostanie podwyżki graniczy z cudem. Omijać szerokim łukiem i nie dać się złapać na te opinie wystawione przez ludzi, którzy w życiu nie pracowali w tej firmie.

@Kasia

Szanowna Pani Kasiu! Jest nam niezmiernie przykro patrzeć na tak wrogie, obraźliwe i nieprawdziwe informacje o naszej organizacji. Zakładam, że powodem Pani wzmożonej aktywność w tym obszarze jest fakt, że jako jedyna osoba w ponad 25 letniej historii działalności naszej firmy, została Pani zwolniona dyscyplinarnie z poważnymi zarzutami o czym zapomniała Pani wspomnieć w swoim komentarzu. Sądzę, że ta wiedza pozwoli czytelnikom tego forum zrozumieć powody Pani frustracji oraz ocenić we właściwy sposób Pani wpisy w tym miejscu. Mamy nadzieję, że poradzi sobie Pani z problemem publikowania negatywnych informacji i zajmie się budowaniem swojej pozycji w nowej organizacji w oparciu o pozytywne relacje czego z całego serca Pani życzymy. Zarząd Penta Sp. z o.o.

@Penta Sp. z o.o.

Droga firmo Penta, Dobrze wiecie, że wasze argumenty to bezpodstawne oszczerstwa i zwolnienie dyscyplinarne dostałam po złożeniu wypowiedzenia. Ale to załatwimy po za forum, co Nie Zmienia faktu, że po tylu latach współpracy zostałam potraktowana podłe. To, co napisałam jest prawdą i prawdą pozostanie, nawet jeśli klakierzy będą wrzucać cukierkowe wpisy.

@Kasia

Droga Pani Kasiu, Jak już wcześniej pisaliśmy, proszę postarać się zadbać o swoją przyszłość zawodową pozytywnymi relacjami i budowaniem wokół siebie dobrego klimatu. Wiemy że to trudne ale gorąco zachęcamy do takiej właśnie postawy. Obrażanie po raz kolejny swoich byłych kolegów dokonujących wpisów na tym portalu oraz publikowanie nieprawdziwych informacji na temat naszej organizacji chwały Pani nie przyniesie. Proszę również pamiętać, że publikując podobne wpisy wystawia Pani opinię nie tylko sobie ale także Pani obecnemu pracodawcy. Sugeruję zatem o powstrzymanie się od niepotrzebnych negatywnych emocji zwłaszcza publicznie. Życzmy po raz kolejny sukcesów na drodze zawodowej Zarząd Penta Sp. z o.o.

Nie polecam.

Ludzie się nie zmieniają. Dyrektorem/Prezesem wciąż ten sam człowiek czyli ciągle bez zmian na lepsze. Najlepsi pracownicy odchodzą zniechęceni.

@Nie polecam.

Bardzo dziękujemy za rzeczową i merytoryczną opinię:) do której z przyjemnością się ustosunkowujemy. W ostatnich latach działalności spółka Penta poza dynamicznym rozwojem mogła poszczycić się rotacją pracowników na poziomie 0%. Obrazując i uszczegóławiając - oznacza to w praktyce że przez okres ostatnich około 6 lat żaden pracownik z firmy nie odszedł. Jednocześnie nasz zespół poszerzył się o kilka nowych osób. Jeżeli ktoś może mieć wątpliwości na temat jakości pracy w firmie to chyba właśnie udało nam się je rozwiać. Gorąco zachęcamy do zapoznania się wszystkich zainteresowanych z naszymi osiągnięciami w ostatnim okresie – wkrótce dostępnymi również na naszej stronie www.penta.com.pl. Poza poziomem rotacji, która wynika jak sądzimy z szeregu pozytywnych aspektów zatrudnienia w Penta, takich jak elastyczność w podejściu do czasu pracy oraz miejsca pracy (praca zdalna na życzenie), wsparciu dla rozwoju fizycznego pracowników - Multisport, indywidualnego podejścia do każdego pracownika… tak więc poza aspektami związanymi ze sposobem podejścia do pracownika mamy jeszcze czym się pochwalić! A czym? Choćby: • dynamicznym przyrostem ilości Klientów – imponująca dynamika 35% rocznie w ostatnich 2 latach, • realizacją prestiżowych projektów powierzanych nam przez kluczowych dostawców, które uczyniły naszą firmę liderem wśród firm o podobnej specjalizacji na rynku lokalnym – projekt Partner Master naszego ulubionego dostawcy rozwiązań Symfonia – firmy Sage, oraz wieloma innymi… Jako firma usługowa nie osiągnęlibyśmy tego bez odpowiedniej dbałości o sowich kolegów i koleżanki – pracowników firmy. Zarząd Penta Sp. z o.o.

@nie polecam. Z jakiego powodu odchodzą ?

Zostaw merytoryczną opinię o Penta Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Penta Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Penta Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Penta Sp. z o.o.
4.2/5 Na podstawie 18 ocen.

Penta Sp. z o.o.