Opinie o Penta Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Penta Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Penta Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Penta Sp. z o.o. w Gdynia

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Penta Sp. z o.o.?

Z natury rzeczy system premii uznaniowych polega na dynamicznym uznaniu pracy pracownika przez pracodawcę i przyznaniu w ten sposób premii w określonej wysokości. Każdy pracownik firmy ma możliwość uzyskania tego rodzaju premii poprzez wyróżniające się zachowanie czy wykonanie swojej pracy w sposób wyjątkowy.

Czy Penta Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Zdecydowanie preferowanym sposobem zatrudnienia jest umowa o pracę. Każda inna forma współpracy może zostać rozważona na prośbę pracownika. Zarząd Penta Sp. z o.o.

Aktualność
Jako jedna z siedmiu firm w Polsce spełniliśmy wymagane kryteria nowego programu partnerskiego wiodącego producenta systemów zarządzania. To potwierdzenie naszych najwyższych kompetencji a dla naszych Klientów gwarancja bezkompromisowej jakości.
Od tej chwili Penta będzie również tworzyła własny oficjalny kanał partnerski zgodnie z zasadami programu Sage Partner Master, przyjmując pod swoje skrzydła firmy aspirujące do sprzedaży systemów Symfonia.
Konik

Świetna atmosfera pracy. Rzetelny pracodawca. Nastawienie na rozwój i szacunek dla klientów. Polecam!

@Konik

Dziękujemy! Zarząd Penta Sp. z o.o.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Penta Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Konsultant ds. sprzedaży ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer

Świetny zespół i oby tak dalej!

Kamil

Miałem okazję przepracować w Penta spory okres czasu. Uważam, że firma zdecydowanie należy do grona tych pracodawców, którzy dbają o klienta i potrafią docenić również pracownika. Mimo, że pracowałem w dosyć trudnym dla firmy okresie nigdy moja pensja nie była opóźniona w czasie. Regularnie otrzymywałem również premie. Zdecydowanie polecam!

Grzegorz

Mogę tylko podpisać się pod tymi opiniami bo jest to dobry pracodawca!!

@Grzegorz

Dziękujemy! Zarząd Penta Sp. z o.o.

Nie polecam tej firmy. (usunięte przez administratora)

Kruczek

Miałem okazję pracować wiele lat temu. Dostałem szanse rozwoju a zaczynałem z wiedzą na poziomie 0 w informatyce. Dziękuję!

igor k.

Po pierwsze to nowoczesna firma, stawiająca na ludzi. Żadna tam bezduszna korporacja. Pracownicy traktują się po przyjacielsku ale z wielką dozą szacunku. Po drugie i najważniejsze! Jeśli dostaniesz tam robotę, to możesz uważać się za farciarza. Stała praca, stały etat, żadnych tam "śmieciówek". Jak zachorujesz to Cię szef w szpitalu odwiedzi Płace są adekwatne do umiejętności i zaangażowania i są OK. Nie zginiesz z głodu, odłożysz na auto a na mieszkanie banki dadzą ci hipo-kredyt! Po trzecie ! Mają fioła na punkcie swoich klientów. Klient niczym sacrum. Każdy ma świadomość, że robota w firmie to system naczyń połączonych. Stąd pewnie utrzymywanie stałego poziomu wody i staropolska maksyma "Klient nasz per Pan" :)

@igor k.

Dziękujemy za opinię! Mamy nadzieje, że podzielają ją wszyscy pracownicy lub ich zdecydowana większość. Klienci są naszym największym dobrem i przykładamy wszelkich starań aby tak się czuli. Obecny nasz zespół natomiast uważam za najlepszy jaki udało się stworzyć w historii naszej firmy. Mam nadzieję, ze starania zarządu związane ze wsparciem pracowników pozwolą na dalszy rozwój naszej firmy i dobre samopoczucie wszystkich współtworzących ją ludzi. Zarząd Penta Sp. z o.o.

Kamil

@Miechucio, a mógłbyś jeszcze powiedzieć czy firma daje możliwość rozwoju? Chodzi mi o to czy organizowane są szkolenia, dzięki którym pracownicy mogliby podnosić swoje kwalifikacje i w przyszłości liczyć na awans.

Gucio
@Kamil

Tak, jak najbardziej, firma ma taką właśnie politykę. Oferuje szkolenia produktowe, zwłaszcza dotyczy to pracowników działu serwisu;) ale również dz. handlowego.

Emilia
@Gucio

A jak często mają miejsce takie szkolenia? Są one obowiązkowe, czy biorą w nich udział chętni pracownicy? Wspomniałeś, że firma stawia na rozwój, a czy wraz z nowymi umiejętnościami można liczyć na podwyżki?

Merek

Odradzam. Prezes - władza absolutna. Zarobki marne, szukają głównie niepełnosprawnych. Zgadzam się w 100% z Johnem i Bolem.

Miechucio
@Merek

Nie wiem skąd takie macie informacje. Pracuje dla Penta już dużo lat i od wielu już atmosfera w firmie jest bardzo dobra. Od kiedy pamiętam właściciele a zwłaszcza Dyrektor a teraz prezes oraz Kierownik działu handl. bardzo dużą uwagę przywiązywali do Klienta. Szukają niepełnosprawnych? jestem niepełnosprawny i dostałem szanse i możliwość pracy dzięki Penta. A zarobki nazwałbym: adekwatne do wkładu pracy.

Gucio
@Miechucio

Również jestem pracownikiem tej firmy, w taki czy inny sposób związany z nią od kilkunastu lat. Jeżeli chodzi o podejście do klienta, to nie wiem skąd mają informacje Ci, którzy piszą, że firma nie dba o relacje z klientami. Firma ma wielu, klientów związanych umowami już od wielu lat, często od lat 90tych. Jeżeli chodzi o zatrudnianie osób niepełnosprawnych, to jest to w dwójnasób godne pochwały a nie negacji. Po pierwsze, osoby z orzeczeniem, mają możliwość dorobienia do niewysokich świadczeń z ZUS i nierzadko szansę na aktywizację zawodową i społeczną. Po drugie, z punktu widzenia biznesowego jest to również w jakiejś mierze korzystne dla firmy. Osoby niepełnosprawne są tak samo wartościowymi pracownikami jak zdrowe a ponadto firma, która zdecyduje się dać im szansę, może liczyć na zwrot sporej części comiesięcznego wynagrodzenia, a ponadto może otrzymać refundację kosztów stworzenia lub dostosowania stanowiska pracy, w tym nawet zakupu samochodu dla takiego pracownika. Jeżeli chodzi natomiast o zarobki to są one różne dla różnych osób. Mają z reguły charakter progresywny, wynagrodzenie wzrasta wraz z rozwojem kompetencji pracownika. System premiowy również jest zależny od kompetencji pracownika, jego zaangażowania w pracę i i realizację zadanych celów. A co do Prezesa, to cóż, jednym dany model hierarchii wewnątrz organizacji moze odpowiadać a innym nie. Każdy z nas jest inny, ale też każdy może się rozwijać i ja na przestrzeni tych lat zaobserwowałem zdecydowany progres w interpersonalnych kompetencjach członków zarządu, zwłaszcza wspomnianego prezesa i jak kiedyś faktycznie był to model bliski despotyzmowi tak teraz zawsze można z nim siąść i przegadać taki czy inny problem.

Kamil

@Miechucio, może mógłbyś podać plusy pracy w Penta? Czy po za wynagrodzeniem podstawowym można liczyć na premie? Wszystkie dodatkowe informacje będą pomocne dla osób, które planują aplikować do Penta, dlatego zachęcam Cię do rozwinięcia wypowiedzi.

Miechucio
@Kamil

Tak w firmie istnieje system premiowy, jest różny dla różnych stanowisk ale pozwala na podwyższenie sobie dochodu. Może dodam jeszcze, że obecny skład firmy pozostaje niezmieniony od wielu już lat - co najwyżej pojawiają się nowi pracownicy, co pozwala raczej myśleć dobrze o Penta.

ilonka

tak, tak oczywiście, ze sa szkolenia i te na początek i potem też są szkolenia wewnętrzne już, ale czasem te trenerów ściągają z danej branży czy dziedziny i to jest na pewno na plus u nich, ze mają takie metody.

Johny

I tu się mylisz. Podjecie pracy przez nowego pracownika powinno być zaplanowanym, a przynajmniej przetartym procesem ze znanymi etapami. Przyjmowanie nowego i stawianie go w sytuacji: "no to działaj" jest co najmniej niepoważne i zrzucające dość duży trud na innych pracowników, którzy i tak są zarobieni. To jeden z najprostszych procesów systemowych do wdrożenia w firmie, a ogromnie podnoszący jakość pracy. Ale... jeśli nie zależy na tym władztwu, lub nie mają oni tyle kompetencji aby o tym wiedzieć to efekt jest właśnie taki. Zresztą co tu się dużo rozpisywać. Nowa praca - nowy ogląd sytuacji i okazało się, że może być normalnie.

John

Firma nie jest miejscem które zarekomendowałbym komukolwiek jako docelowe miejsce pracy. Warto tam popracować, ale jedynie dla siebie, tzn. z nastawieniem na własny rozwój, ponieważ jako nawet nowy pracownik jest się rzuconym na głęboką wodę w stylu: "Pracujesz? To sobie radź.", więc jest dużo "możliwości do uczenia się". W firmie panuje apodyktyczne jedynowładztwo i odniosłem wrażenie, że jedyne co ma tam znaczenie to krótkotrwały zysk (sprzedać i zapomnieć). Bardzo często konieczne jest "świecenie oczami" przed klientami firmy za decyzje podejmowane na wyższych szczeblach. Trzeba także zawsze umieć wybronić swoich racji, zarówno przed niezadowolonym klientem jak i szefostwem. Efektem jest bardzo duży stres i frustracja. Istnieje duży problem z urlopami. Podwyżki, jeśli w ogóle jakieś, są bardzo niskie i trzeba je wywalczyć. Na L4 praktycznie zawsze i tak okazuje się, że trzeba coś robić dla firmy. Na urlopach także się to zdarza. W firmie dużo jest mówienia / obiecywania (zwłaszcza jeśli chodzi o zarobki), ale jak przychodzi co do czego to zawsze znajduje się jakiś powód dla którego nie można akurat spełnić obietnic. Generalnie bardzo niskie zarobki. Stanowczo nie polecam.

bolo

Wszystko się zgadza jak wyżej. Omijać dalekim łukiem, nie dać się oszukać na ładne biuro i gatkę. Premie 50zł brutto minimalna krajowa, sztuczne stanowiska pracy.(usunięte przez administratora)

Wszystkim polecam artykul(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Penta Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Penta Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Penta Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Penta Sp. z o.o.
4.2/5 Na podstawie 18 ocen.

Penta Sp. z o.o.