Opinie o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Systems Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

polek

Pracuje w lufthansie kilka lat. Mogę powiedzieć że warunki w firmie zależą mocno od działu jaki się trafi. Jednak możlwość zmiany. Jeżeli dajesz dużo od siebie a nie tylko narzekasz to można awasnować i dojść do dużych pieniędzy. Zresztą widełki firma podaje w ogłoszeniach. Te górne są jak najbardzie osiągalen. Piszę to na swoim przykładzie. Roboty jest dużo i jeżeli chodzi o technologie to wiele się w tej firmie zmieniło na plus. np. możliwość pracy w 100% zdalnej z drugiego końca Polski.

aaa
@polek

Akurat muszę przyznać, że to uczciwa praktyka na wejściu dać mniej, by potem była możliwość podwyżek... każdy by chciał niezależnie od umiejętności i osobowości (trzeba pamiętać, że NIGDY nie jest się w stanie samodzielnie ocenić własnej osoby) dostawać max z widełek, ale to tak nie działa - i bardzo dobrze

Cześć

Cześć. Etap 3 rektutacji to rozmowa na teams. Macie może jakieś opinie na temat jej przebiegu? Atmosfery? Czy przeprowadzane są jakieś dodatkowe testy lub zadania?

@Kobieta

Pierwsza rozmowa z HR to standard - rozmowa o dotychczasowym doświadczeniu, sprawdzenie umiejętności angielskiego. Rozmowa techniczna poszła według mnie dobrze. W obu etapach zostałem poinformowany, że rezultat dostanę po tygodniu, maksymalnie dwóch. Po rozmowie HR (pierwszy etap) po ok. miesiącu ciszy wysłałem maila z zapytaniem o status. Wtedy dopiero ustalono mi termin rozmowy technicznej na za 3 tygodnie (!). Od rozmowy technicznej minęło ponad miesiąc i brak informacji. Jest to najgorszy z możliwych sposób komunikacji firmy z kandydatem. O czymś to świadczy dlatego nie traktuję tej firmy poważnie.

Cały proces rekrutacji mógłby być wzorem dla większości firm nie tylko w Trojmiescie ale i w całej Polsce czy nawet na świecie. Od samego początku kontrakt z rekruterem (P.Szymon), na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie. Przekazał wszystkie informacje o projekcie, stanowisku czy firmie. Terminowość również bez zarzutu. Rozmowa techniczna również profesjonalna. Całość można ocenić na 5 a nawet na 6! Cała branża IT powinna się uczyć podejścia do rekrutacji właśnie od P. Szymona! Good job!

@Kandydat

Ano mnie również ciekawią odpowiedzi na zapytania wskazane powyżej jak również to ile czasu mogło to zająć i w jaki ostateczny sposób kandydat został przetestowany?

Siemka. Widziałem ofertę dla fullstacka oraz widełki jakie są tam w ofercie przypisane (6 000 - 11 000 zł) zastanawiam się co konkretnie na nie wpływa. W jaki sposób macie ustalony ten górny próg jednak?

Karo

Junior database administrator? Jest teraz oferta na takim portalu, piszą w niej o stawce liczonej od 6 do 11 tysięcy. Myślę, że będę aplikować. piszą jednak o ukończonych studiach w kierunku informatyka lub pokrewnych. Jak przy tym może prezentować się mgr z logistyki? i co wpływa w zasadzie na zarobki? jak można osiągać te 11 tysięcy? Po jakim czasie taka kwota zostanie wpisana na umowie?

spec od lufthansy Nowy wpis
@Karo

Nie licz na 11k na start, jest to zwykła próba ściągnięcia CV a jeśli nie miałaś żadnego doświadczenia z SQL'em, to nawet nie próbuj kandydować. Słynna Pani z HR odprawi Cię z kwitkiem w pierwszym rzucie! Ich nie obchodzi, że masz magistra z logistyki tylko doświadczenie w pisaniu, testowaniu i tuningu zapytań do bazy danych, czyli coś co się im definitywnie przyda przy 12h pracy w niedzielę i święta.

@spec od lufthansy

Też akurat myślę o tej ofercie, bo od czegoś trzeba zacząć, chociaż te 6,000 zł na start mi się nie widzi zbytnio. Bez komercyjnego doświadczenia nie ma szans na więcej czy to zależy? zastanawiam się czy po próbnym można wywalczyć pierwsza podwyżkę czy raczej po jakimś roku już?

Pracownik Nowy wpis

Szansa jest zawsze w zależności jaki osoba rekrutująca zobaczy w Tobie potencjał. Widły juniora to 6-11 na górne bym nie liczył, ale w 8-9 jak najbardziej jest się szansa wstrzelić. Po okresie próbnym zazwyczaj dają podwyżkę + co rok są inflacyjne (feedback talk z Team Leadem na początku roku) + oczywiście można dostać awans na mida za co również jest podwyżka - tutaj jednak trzeba mieć minimum 2 lata doświadczenia w Lufie lub innej firmie na tym samym stanowisku. Próbuj i się przekonaj - moim zdaniem warto, bo pracuje się tutaj bardzo dobrze i spotkasz wielu fajnych ludzi.

@Kandydat

Jak wyglądała rozmowa techniczna? Jakieś konkrety? Dostałeś pracę?

@Kandydat

Coś nie odpowiadacie na pytania w kontekście pracy juniorów? :D czy z Junior Customer Service Specialist byłoby nieco łatwiej? Mam zamiar kandydować ale fajnie będzie moc zawsze poczytać opinie, mam wymagane doświadczenie, znam też język, czy rozmowa w nim będzie prowadzona?

Zaproszenie do wykonania testu. Po jego rozwiązaniu brak informacji zwrotnej, a mogliby przynajmniej zmienić status mojej aplikacji na "odrzucona" skoro się nie nadaję i tak człowiek nie wie na czym stoi. Lepiej szukać innej pracy, niż marnować czas na opieszalców.

Odczytywanie tekstu o Flight planie po angielsku. Wyłapywanie bledow w notamach na czas.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
gerbu

Cześć, czy może wypowiedzieć się ktoś na temat stanowiska Junior Aeronautical Data Specialist? Jak to wygląda "od środka" ? Jaki jest proces szkolenia? Czy sama praca jak wygląda jak jest się już po szkoleniu? Dzięki z góry za informacje

gerbu

Mag

Nie spotkałam się z tak nieprofesjonalną rekrutacją na stanowisko projektanta. Firma wykorzystuje rekrutację i rekrutowanych projektantów do rozwiązywania swoich wewnętrznych problemów, zadań. Gwarancji, że Cię przyjmą nie dostaniesz ale chętnie skorzystają. Czas i wiedza kosztują! Nie polecam!

Gall Anonim
@Mag

Cześć, czy mogłabyś powiedzieć pokrótce jak przebiegała rekrutacja? Dostałaś projekt do zrobienia w domu? Jakiś whiteboard challenge? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

Sara

Jest tu jakiś stażysta, który podzieli się swoim doświadczeniem ze stażu?:) Szukają kogoś do działu administracji. Staż ma trwać 12 miesięcy, więc chciałabym poznać wasze opinie, bo to dość długi okres czasu. Ponoć jest płatny, możecie przybliżyć mi kwotę wynagrodzenia? Jak wygląda atmosfera w zespole, nowy pracownik łatwo się odnajdzie? No i jak wygląda taki staż? Faktycznie można sporo z niego wynieść i nabyć kompetencji?

Ogłoszenie na Product Owner do Lufthansa Systems Poland pojawiało się w Pracuj.pl, polecacie aplikować?

Pewnie, że tak. Tylko musisz być cierpliwym kandydatem, ja po 6 tygodniach od ostatniej rozmowy nawet nie otrzymałem maila/informacji o dalszych krokach. Oczywiście taki okres świadczy o tym, że nie zostałem wybrany ale wypada taką informację przekazać. Rekruterzy (zwłaszcza pani Z.) na maile nie odpisują. Tragiczne doświadczenie z rekrutacji i bardzo amatorska organizacja ze strony tej "firmy".

Cześć

@Cześć

Widzę, że jeszcze nikt nie odpowiedział, sam czekam na te informację. powiedz mi także jak u Ciebie poszło z poprzednimi etapami? Jak wyglądały? I tez ujęcie czasowe mnie interesuje. Odkąd złożyłeś papiery to co ile dni jaki postęp występował?

Hej

Hej. Zaproszenie na pierwsza rozmowę - dzień po złożeniu CV. Zaproszenie na druga rozmowę - około 5 dni po pierwszej rozmowie. Jeśli chodzi o ramy czasowe bardzo pozytywnie. Bardzo szybko. Panie z HR odpowiadają na wszystkie pytania bardzo wyczerpująco. Osoby przeprowadzające rekrutacje były jednymi z najmilszych rekruterów z jakimi przyszło mi się spotkać. Podczas obu rozmów weryfikacja językowa, ale w bardzo miłej atmosferze. Nie nastawiam się na dostanie pracy ale sam proces rekrutacji bardzo pozytywny. Na pewno jeszcze kiedyś zaaplikuje.

Robert
@Cześć

W takim razie mamy zupełnie inne doświadczenia. Zapewne ktoś inny prowadził proces rekrutacyjny. U mnie od momentu pierwszego kontaktu (październik) minęły dwa miesiące do rozmowy technicznej. Odpowiedź miałem otrzymać do 2 tygodni. Minął trzeci miesiąc i brak odpowiedzi. Oczywiście w tej sytuacji wynik jest mi znany ale sposób prowadzenia tego procesu i jego długość to kpina i amatorszczyzna.

Kobieta
@Robert

a co miało miejsce podczas tego pierwszego kontaktu tak w ogóle? co już wstępnie było rozpatrywane, że nagle wynik mógłby się od razu okazać negatywny? Na tej rozmowie nie udało się niczego takiego wyczuć? Nie było testu lub zadań?

@Kobieta

Wiecie może czy jeśli w zespole jest praca 99% zdalna (np raz na 2 tug w biurze) to można pracowac zdalnie z każdego miejsca w Europie czy tylko z polski?

Zbychu

W firmie obowiązuje praca hybrydowa. Można pracować 100% z biura.

@Zbychu

Chodziło mi o to, ze czy w dniach w których nie jest wymagane pracowanie w biurze mogę np. Pracowac zza granicy? Czy tylko z polski.

Wanda

Hej, wiem ze nikt jeszcze nie odpowiedział na to, ale mnie ciekawi lokalizacja, którą przytaczasz. Co ona ma do trybu zdalnego? To faktycznie tak istotne z którego miejsca na świecie pracujesz?

Dżak

Chciałbym przekazać pozytywny feedback odnośnie jednego z pracowników rekruterów, a mianowicie Pana Szymona. Czekałem około miesiąc na odpowiedź z Lufthansy z Gdańska, co do mojej aplikacji wobec której nie było informacji, lecz po skontaktowaniu się z Panem Szymonem wszystko się wyjaśniło. Nie tylko wywiedział się w mojej sytuacji i przekazał informacje, to jeszcze pomógł mi zrozumieć, dlaczego moja aplikacja nie została pozytywnie rozpatrzona i co jest ważne dla firmy przy owej i przyszłych rekrutacjach. Oprócz tego dał nawet kilka pro-tipów ze swojego doświadczenia znając moje CV. Panie Szymonie- pełna profeska! Jeśli dział rekrutingu w każdej firmie odznaczałby się tak wysokim poziomem zawodowym, to świat byłby dużo lepszy, a wyniki firm, jak i rozwój osobisty poszczególnych osób szybszy i lepszy. Bardzo dziękuję, po takim profesjonalnym traktowaniu chce się mieć kontakt z firmą i myśleć o kolejnej aplikacji.

Tatjana

Jak wygląda praca na stanowisku junior HR advisor? Czy wymagane jest wykształcenie finansowe, czy wszystkiego uczą? No i przede wszystkim jaka jest atmosfera w teamie i możliwości awansu po roku pracy? A na koniec, czy wynagrodzenie jest okej na tym stanowisku? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedzi!

Wuwu
@Tatjana

A jest teraz rekrutacja na takie stanowisko? Na pracuj.pl jej nie widać

@Wuwu

A to tylko na jednym portalu są dodawane oferty? i czy możliwe, że jeśli o HR chodzi to są one po prostu gdzieś indziej dodawane? fakt faktem mnie tez zainteresowała praca w HRce, opiszecie ten dział w ogóle? Tam mało kto rotuje ze ciężko jest o ogłoszenie?

Adrianna

Pomimo tego, że moja kandydatura na jedno ze stanowisk nie została pozytywnie rozpatrzona po rozmowie kwalifikacyjnej, jestem pozytywnie zaskoczona Panem Szymonem z HR. Prawdziwe, ludzkie, życzliwe podejście do kandydata. W dzisiejszych „szybkich” czasach trafić na takiego człowieka to perełka! Gwarantował, że przeprowadzi mnie przez proces rekrutacyjny bezstresowo i tak też było. Dziękuję Panie Szymonie :)

@Adrianna

I ja kto potem wygląda? nie ze jestem wścibska ale ciekawi mnie ewentualny powód odrzucenia. Czy jest to taki zakres który można na spokojnie u siebie poprawić i rekrutować ponownie? Jaki feedback? I ile jest teraz etapow, chyba ze to tez od stanowiska zależy?

Oli

Chciałabym siẹ podzielić pozytywną opinią z przebiegu rekrutacji. Pan Szymon z HR wykazał sie nie tylko profesjonalizmem, ale również wyjątkowym podejsciem. Tak jak obiecał, oddzwonił i poinformował o przebiegu rekrutacji. O wiele lepsza jest informacja telefoniczna od maili wysyłanych automatycznie. Nareszcie ktos z HUMAN resources z "LUDZKIM" podejsciem do swojej pracy. Bo tak jak sam przyznał, kazdy kiedyś szukał pracy i wie jaka jest to sytuacja.

legendarna Pani Aleksandra HR

legendarna Pani Aleksandra HR, bardzo złe podejście do potencjalnych pracowników. odpowiada z wyższością, chamskie teksty itd

Arystoteles
@legendarna Pani Aleksandra HR

To że nie dostałeś pracy nie wylewaj frustracji. W moim przypadku pomimo tego że nie dostałem pracy proces rekrutacji był wzorcowy. Otrzymałem zmianę terminu rozmowy bo bardzo mi zależało za co dziękuję. Rozmowa rekrutacyjna również była bardzo merytoryczna a podejście prowadzącego bardzo życzliwe atmosfera wspaniała.

@Arystoteles

Hmm, każdy ma czasem gorszy dzień, może o to chodzi? :) Rozmowa rekrutacyjna przeprowadzana jest tylko z osobą z HR? Napiszesz coś więcej, o co pytali, na co firma zwraca największą uwagę? Doświadczenie, umiejętności, a może coś jeszcze? Dostałeś feedback czemu decyzja jest negatywna?

nikki minaż
@legendarna Pani Aleksandra HR

Potwierdzam zostałem przerażony jakie chamstwo wykazuje przy rozmowie ta Pani na dodatek dają zadanie techniczne (co w zasadzie nie jest tak żle) i później nie wracają z żadnym feedbackiem

Arystoteles

Bardzo mi zależało na stanowisku pomimo, tego że widziałem pierwszy raz w życiu mapy lotnicze na których opiewały zadania mój tok rozumowania na podstawie wiedzy o mapach był słuszny. Informacja na rozmowie uspokoiła mnie że bardziej chodzi właśnie o to. Pracowałem na małym monitorze więc nie byłem w stanie wykryć różnic na dwóch mapach. Trochę nie fair. No i napisałem super script w Pythonie od siebie by się pokazać. Odpowiedz....,,,Pana test nie wyszedł pomyślnie." Szkoda teraz było brac dwa dni urlopu na to.

@Arystoteles

Hej, a zadanie techniczne przeprowadzane jest na żywo, w trakcie rozmowy? Czy wysyłają wszystko przed? Ciekawa sprawa, faktycznie ten mały monitor mógł tu zawinić. Tak z ciekawości, rekrutacja jest zdalnie czy z biura?

Wiecie, czy Lufthansa Systems Poland udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Uczestniczylam w rekrutacji, która była przeprowadzona bardzo profesjonalnie i sprawnie. Rekruterka na bieżąco informowała mnie o wszystkich krokach i szybko wróciła z decyzja. Na etapie rekrutacji tez miałam szanse poznać kilku członków zespołu. Wszystkim zycze tak sprawnego procesu rekrutacyjnego jak odbywa się w Lufthansa Systems.

Maja
@Kasia

do jakiego dzialu aplikowalas i jak przebiegal proces rekrutacji:)?

@Kasia

Proces rekrutacyjny widzę, że został opisany, jedna Pani pytała o stanowisko ale czy brak odp jest równoznaczny z tym, że raczej podobnie przy każdym może to wyglądać? do tego jednak zastanawia mnie późniejsze wdrożenie już w sam system pracy. jakiego wparcia można śmiało oczekiwać?

Programista :3

Ogólnie typowe korpo, stawki dość niskie, jakieś 20-30% mniejsze od innych na rynku. Sporo kolesiostwa i żenujące podejście do "Panów" z Niemiec. Jeśli chodzi o prace jako programista, mega często zmieniające się wymagania i koniec końcu oczekiwanie na dowiezienie feature-ów na czas mimo że początkowa estymacja nie miała nic wspólnego z tym co faktycznie trzeba było zrobić, ogólnie nie tylko Lufthansa ma ten problem ale tutaj było to wyjątkowo słabe. Jedynie bym polecał jak ktoś ma bardzo mało doświadczenia lub długo nie może znaleźć nowego projektu.

Marlenka
@Programista :3

No tak, natomiast tu pisano o możliwościach podwyżki więc tak się zastanawiam po jakim czasie jest taka opcja? Bo te 20% może wyrównują po okresie próbnym, po roku..? A co masz na myśli przez to podejście do "Panów" z Niemiec? Brzmi tajemniczo :D

Maja

Hej, w jaki sposob przebiega rekrutacja do dzialu ksiegowosci? jak atmosfera i zarobki, bardzo prosze o info:)

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lufthansa Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lufthansa Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Lufthansa Systems Poland napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lufthansa Systems Poland