Lufthansa Systems Poland

Gdańsk

Opinie o Lufthansa Systems Poland

trombon

Czy orientuje się ktoś jak wyglądają zarobki na początku jako Junior Aeronautical Data Specialist?

Franek
@trombon 09.10.2017 12:04

Podbijam, orientuje się ktoś ?

Applikant

Marnują czas swój i aplikanta. Mimo iż na wstępie określa się oczekiwania, które wynikają wprost z obecnych zarobków (i ani złotówki więcej), to oni po prawie 5 godzinnych rozmowach zakończonych pozytywnie, mówią że wszystko OK, ale niestety za dużo oczekuję. Nie mogli powiedzieć tego od razu, gdy składałem aplikację i wspominałem o moich warunkach? Czy może oczekują, że zdecyduję się iść do Lufthansa Systems za ponad 20% mniej niż mam obecnie? Jak ta firma funkcjonuje, skoro jej pracownicy marnują tyle czasu bezcelowo? Ja poświęciłem na to dzień własnego urlopu.

Manager

Cześć, orientujecie się ile mozna zarobić jako Team Leader?

Lotnik

Witam, jakich zarobków można się spodziewać aplikując na stanowisko Problem Managera? Chodzi mi o orientacyjne widełki... Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

@Lotnik 15.09.2017 11:12

Kolo 10 tysiecy mysle.

tst

Co do pracy jako Test Engineer w LH. Zarobki są uzależnione...w zasadzie od wszystkiego. Mając 4-letnie doświadczenie w testach jako manual mam 5,5 k netto. Myślę że jestem w środku stawki - można pewnie wynegocjować więcej. Co roku są rozmowy rozwojowe z którymi wiąże się podwyżka (tak do 10 %).

Tester
@tst 24.07.2017 09:36

To sie zgadza, ja po 4 latach mam okolo 7 brutto. Zalezy tez w jakim projekcie robisz

Abrahman

Najpierw o rekrutacji. Tutaj jak wyżej to jest, najpierw rozwiązanie testu i rozmowa po angielsku z osobą z HR a potem rozmowa z kierownikiem odpowiedniego zespołu zainteresowanego rekrutacją. Skandalem był dla mnie czas oczekiwania na decyzję, w moim przypadku prawie 2 miesiące! W dziale nawigacyjnym nie mogę narzekać na nudę, mamy pełno interesujących zagadnień na co dzień a do tego ma się świadomość, że bierze się w udział w przedsięwzięciu które obejmuje zasięgiem cały świat (nawigacja i powiązane produkty). Nowy pracownik może liczyć na duże wsparcie i sporą dawkę nowej, przydatnej wiedzy z zakresu aeronautyki/lotnictwa. Teraz najmniej interesująca część zatrudnienia w LSYP. Wynagrodzenie. Można było przypuszczać, że w takiej firmie o takiej renomie można liczyć na naprawdę godne pieniądze ale nie liczcie na to (w działach produkcji danych i map). Często słyszę, jak to pracownicy mają dobrze dzięki 'tanim' biletom na różne linie lotnicze. Tańsze są - na niektóre połączenia, zwykle te bardzo odległe. Więc taka podróż i tak kosztuje swoje a na to trzeba gdzieś zarobić (na pewno nie w LSYP). A więc na plus: świetna atmosfera, dobre wprowadzenie dla nowych pracowników, dużo szkoleń, interesująca praca. Minusy: WYNAGRODZENIE. I piszę tu wielkimi literami, ponieważ przez to czyni to miejsce 'przejściowym', nieatrakcyjnym żeby pracować tu dłużej niż 2 lata.

SE
@thomsson 22.07.2017 11:32
4 brutto na start to marzenie w tej 'firmie'. Większość ma 3000-3300 brutto na początek. Tak więc to co pisze użytkow...

ingmar
@SE 05.10.2017 23:12
Wiesz, czy słyszałeś ? Podawajcie dział proszę. W tych deweloperskich zarobisz dużo więcej. Kwoty już padały i nie są wymyślone...

To co napisał wyżej @thomsson potwierdzam. W dziale nawigacyjnym na start oferuje się 3000 PLN brutto (dobrze widzicie). Spędziłem tam 2 lata. Praca na pewno interesująca no i ładnie to wygląda w perspektywie dalszej kariery (poza lufą).

Kandydat

Czy ktoś może mi powiedzieć po jakim czasie od wysłania CV ktoś z rekrutacji się odezwał?

ozmordorow
@Kandydat 04.07.2017 11:18

Możliwe, że teraz proces rekrutacji spowolnił - wakacje. Sam czekałem może 2-3 tyg ale to było dawno temu. Zależy też o jakie stanowisko chodzi, bo cykliczne organizowane są "akademie" - biorą kupę stażystów - kandydatów na testerow/deweloperow i póki takie coś trwa mogą zastopować rekrutacje na juniorskie stanowiska danej klasy, ale to tylko moje osobiste przypuszczenia, nie pracuje w HR.

Szychan
@Kandydat 04.07.2017 11:18

W ciągu tygodnia odzew. pierwsza rozmowa polegała na rozwiązaniu testu na komputerze . test składał się z 2 cześci techniczna i znajomość języka. tego samego dnia odzew w sprawie 2 etapu rekrutacji ( tutaj moje pozytywne zaskoczenie) . 2 etap rekrutacji tutaj rozmowa z team leaderami w małym pokoiku. zadanie algorytmiczne pytania odnośnie technologii od każdego "rekrutera technicznego". Bardzo miły interview co było dużym plusem. Następnego dnia odpowiedz pozytywna. (2 raz zaskoczony bo w innych firmach trwało to dłuuugo). Uważam, że jeśli rozmowa poszła by trochę gorzej odzew byłby dłuższy, ze względu na to, że muszą odbyć rozmowy z większą liczbą kandydatów i wybrać z nich najlepszych. Ale wszyscy w ten sposób prowadzą rekrutacje. w gorszy lub lepszy sposób . Tutaj napewno lepszy. Moja rada dla kandydatów. przygotować się do rozmowy. poznać technologie i zagadnienia z nimi związane. po odbyciu tych kroków gwarantuję, że większość firm zacznie o was ubiegać . Jeśli chodzi o zarobki jestem zadowolony. okres próbny w moim przypadku 6 miesięcy. Po tym czasie umowa na czas nieokreślony. oczywiście z wyższą stawką. Polecam i zapraszam . ewentualnie do zobaczenia w pracy ;)

Jacek

Zdradzi ktos jak wygladaja zarobki aeronautical data specialist? Jak na start i jak wyglada droga awansu? Z gory dzieki!

Jacek
@ozmordorow 25.06.2017 12:36
Ludzie, zanim będziecie narzekać podajcie dział i stanowisko. Wprowadzacie tylko potencjalnych kandydatów w błąd; ludzie tu szu...

Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

lipa
@ozmordorow 25.06.2017 12:36

Facet o nicku ozmordorow to co piszesz to jakaś bzdura jakie 10 tysięcy jakie 6 tysięcy , albo jesteś TL który promuję tą firmę po godzinach pracy nie mając rodziny , albo jesteś inteligentną po socjologi kropo "HR" rówą , która myśli że załapała Pana Boga za nogi . BZDURA !!! nigdy nie osiągniesz takiej kasy w tej firmie.

A jak z pracą w dziale jakości? Jaka płaca i atmosfera?

Czerwononiebieska

Niesamowita firma z zarobkami rozpoczynającymi się od 1500 zł. To nie żart...

Byly stazysta
@Czerwononiebieska 29.05.2017 20:53
Niesamowita firma z zarobkami rozpoczynającymi się od 1500 zł. To nie żart...

Niby gdzie? Chyba na stazu. Przynajmniej placa za staze

Były Junior
@Byly stazysta 10.06.2017 21:58
Niby gdzie? Chyba na stazu. Przynajmniej placa za staze

Szokujące, co? W niektórych zespołach produkcyjnych taka płaca czeka na juniorów.

Rapi

Na jakie zarobki można liczyć w Lufhtansa Systems na stanowisku Test Engineer?

Radek

Czy ktoś z koleżanek/kolegów z Lufy może podzielić się opinią nt pracy jako Test Engineer? Warto interesować się tą ofertą? Każde zdanie będzie cenne. Dzięki.

pozdro 600

Firma może i dobra ale w Niemczech nie w Polsce totalny wyzysk i kpina, brak podwyżek brak rozmów rocznych folwark szefowej działu data maintenance, brak możliwości szkoleń i przejścia do innych działów pomimo spełnienia warunków, jedyna możliwość przejścia do innego działu to zwolnienie się żeby uniknąć konfrontacji z szefową, która opowiada bzdury innym TL by uziemić pracownika w dziale . Praca zmianowa a warunki finansowe jak na kasie w biedronce ! Plus do tego premiowani "podpierdalacze" . Praca nudna żmudna i bez celu w kółko to samo . Nie polecam.

kic

Moze ktos podac widelki place? Dla .net dev z 5 letnim stazem?

SE

Bardzo się chwalą i tyle.

rekrutowany

I ja się podzielę opinią na temat Lufthansa system IT w Gdańsku. Jakiś czas temu otrzymałem maila od jednego z kierowników owej firmy - od Pana Pawła CH. z prośbą o zorganizowanie tele - meetingu celem zadania kilku pytań. Zgodziłem się i następnego dnia taki meeting został ze mną przeprowadzony. Nie było na nim żadnych pytań technicznych, jedynie rozmowa po angielsku, czym zajmowałem się do tej pory i co mnie najbardziej zdziwiło padło kilka pytań prywatnych (czy mam dzieci, w jakim wieku) - cóż, jako że mam dzieci, a jestem człowiekiem prawdomównym odparłem, że mam. Po rozmowie CH. powiedział, że się ze mną skontaktuje w ciągu 4 dni. Niestety informacji nie było. Dopiero po 3 tygodniach udało mi się z nim skontaktować i coś dowiedzieć - tu znowu obiecał mi odpowiedź w ciągu kilku dni - niestety znowu nic. Generalnie - NIE POLECAM tej firmy, bo po 1 pytał mnie o moją rodzinę! (dyskryminacja), po 2 bardzo nie słowny człowiek, po 3 zarobki, które zaproponował też marne.

@rekrutowany 29.11.2016 09:20

niestety przyznaje racje

Worek

Wiesz co, no były darmowe bilety dla załogi, może nie na wszystkie połączenia i nie na każdym stanowisku ale jest to prawda i miało to miejsce, więc jeśli ktoś potrzebuje to niech nie traci czasu się zgłaszać

Nick

Podobno były tam kiedyś darmowe bilety na wszystkie połączenia tak jak to jest w polskim locie. To prawda? 9000 brutto można tam dostać jako specjalista z 5 letnim doświadczeniem?

higgs
@Nick 14.08.2016 22:31

Mogę zdradzić parę szczegółow (Software Engineer) czy w Lufthansa w Gdańsku wszyscy są zatrudnieni przez Lufthanse czy raczej korzystaja tez z zatrudnienia przez agencję? wiekszość umowa o pracę; jest kilku "externali", ale to sporadyczne przypadki na 500 osób moze 10. Czy jest jakaś roczna premia-udział w zyskach? jaka czesc osob w Gdansku pracuje na zmiany 24h? w deweloperce 8-16 (płynne okienko - jak przyjdziesz) premie, opcje na akcje - nie ma takich rzeczy; ale nie ma też siedzenia po godzinach, wiesz ze o 16 wyjdziesz do domu i nikt głowy nie urwie Odnośnie programowania - z jakiej wersji Javy korzysta się w firmie oraz z jakich technologii? Generalnie dążę do pytania: czy firma wdraża "nowości", czy raczej korzysta z jakiś przestarzałych technologii, starych wersji Javy, etc? W przypadku aplikowania na stanowisko "programista java" - jakich zadań można się spodziewać na tym stanowisku? Zależy gdze się trafi, czy do teamu projektowego czy utrzymanki; choć nawet w utrzymaniu zdarzają się większe i ciekawe projekty; w nowych rzeczach używamy Java 8, AngularJS, web services, kontenery (Docker); automatyzaja buildów i testów, niedługo również deploymentu ; oprócz tego są produkty wykorzystujące C/C++; niemal wszystko jest robione pod klony UNIXa (AIX, Linux), co ma pewnien plus - z zagorzałego windiarza zrobi developera który w pełni wykorzystuje potencjał systemu Linux (przekona się, że tracił potencjał i nerwy kodując pod windows). inżynier aero to taki analityk systemowy / wrdożeniowec / konsultant klienta czasem tester pensja mocno zależy od tego co się sobą reprezentuje, tych lepszych biorą do bardziej wymagających teamów a tam i kasa większa; nie chce podawać stawek ale najlepsi aero dostają tyle co senior developerzy, choć trzeba być mocno zaangażowanym i w ciągu kilku lat udowodnić swoją wartość.

Aplikant

Jak wygladaja pierwsze dni w pracy?

Zieluk

Nie polecam pracy w LSY w Gdansku. Jedyna dobrz rzecz to fakt, ze nie ma Wojewodki. Jego zachowanie w podejsciu do pracownikow to kpina - dziwne, ze nie dostal za to w pape jeszcze. Cala reszta to wydumane projekty, ktore nie maja racji bytu. Ta firma to tragedia. Mysla, ze tanszymi biletami beda w stanie poderwac odpowiednia ilosc ludzi ale to blad w mysleniu. Kazdy, kto ma troche oleju w glowie znika stamtad jak najszybciej.

programista z 2016-03-31 23:39:47

jaja sobie robicie ? już dawno tam nie pracuję, mam kilka tyś zł więcej na rękę i o wiele wiele lepsze warunki pracy, benefity, lepszych ludzi w teamie nie mówiąc o szefach (sorry ale krysia nie jest dobrym szefem i nie są nimi ich teamleaderzy). Jako programista pracowałem w 5 firmach i *nigdzie* nie miałem niepłatnych nadgodzin, ogólnie brałem dadgodziny tylko jeśli faktycznie chciałem. Fakt w lufthansie można się obijać, wielu tak robi. ps. a inżynier areo to słaba pozycja, i słabe pieniądze, podobno nie trzeba mieć studiów kierunkowych do tego.

programista

a mi sie trafila premia, zreszta nie narzekaj na podstawe, zapierdzielu masz mniej niz w innych firmach...kasa nie jest moze rewelacyjna, ale przynajmniej nie siedze codziennie do 22 w robocie

programista

bogdan - premia w lufie dobry żart hahahahaha technologie raczej stare, ale wszystko zależy od działu i projektu.

bogdan

dzien dobry, czy ktos zyczliwy moglby odpowiedziec na pytanie: czy w Lufthansa w Gdańsku wszyscy są zatrudnieni przez Lufthanse czy raczej korzystaja tez z zatrudnienia przez agencję? Czy jest jakaś roczna premia-udział w zyskach? jaka czesc osob w Gdansku pracuje na zmiany 24h? Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedzi.

Zibi

Ile po drugim etapie (już w siedzibie) czekaliście na odpowiedź negatywną lub pozytywną?

Ciekawski

aa

widziałam wpisy 3100 brutto na AC...

aa

Systematycznie przewijane jest stwierdzenie, że słabe zarobki. Mam pytanie na Junior Accountant na start ile można dostać? 1500, 2000, 2500 netto?

kandydat

HR - mało profesjonalnie, nawet na maile nie odpowisują

java

jak umiesz jave to nawet niezle placa.

Rafi

Lufthansa Systems Polska należy już do firm IT z wyższej ligi! Praca tam to czysta przyjemność.

kandydat

Asia - na mojej rozmowie byl test a angielskiego,nie byl trudny dla mnie, testy z programowania i potem jeszcze dwie rozmowy - jedna z babka,taka ogolna, a druga z facetem, bardziej szczegolowa. ogolnie wrazenia z rekrutacji mam dobre.

asia678

a jak wygląda rekrutacja?? czy sa jakieś testy z ang ??

marcin

Pozdrawiam firme, najlepsze stoisko na targach pracy - mam nadzieje, ze uda mi sie dostac, bo zlozylem aplikacje. Wreszcie komunikatywne laski, ktore umialy powiedziec na jakie stanowiska poszukuja i nawet jak pytaly o jezyki programowania, w ktorych pracuje to mialy o tym jakies pojecie. BRAWO trzymam kciuki za wlasna aplikacje :)

programista

Jest nieźle. Dzisiaj był lunch w nagrodę od Pani Dyrektor. Każdy w nagrodę za prężną pracę dostał kawałek pizzy. Jeśli ktoś biegł jak po karpia a Lidlu to i 2 kawałki. Nie wiem tylko czy to premia czy plan kafeteryjny. Słyszałem pogłoski że w innej firmie na C tak dobrze nie ma i prezes oszczędza nawet pączkach.

prog

"Mogliby wiecej placic, ale reguly awansu sa jasne, takze tu brak zastrzezen." nie zgodzę się, żeby awansować trzeba zrobić bezwartościowy cert, za który firma nie płaci - musisz zapłacić z własnej kieszeni. Twój profesjonalizm, zaangażowanie, ciągnięcie projektów nie wystarczy.... za takie kryteria awansów dziękuję

dronik

Praca w Lufhansie bardzo na plus - przede wszystkim atmosfera - zarówno team i dział rewelacyjni ludzie, zawsze we wszystkim pomogą, nie ma żadnej spiny. Ok, czasami jest mnóstwo pracy, ale to jak kończymy projekt czy coś. Ogólnie pracuje na spokojnie, zadnego wyscigu szczurow i nie jest jak w jakims korpo-mordorze. Mogliby wiecej placic, ale reguly awansu sa jasne, takze tu brak zastrzezen. Z dodatkowych rzeczy mamy opieke medyczna, doplaty do multisporta, owoce w pracy, a dodatkowo organizowane jest duzo akcji dla pracownikow, z czym nie spotkalem sie w poprzednich firmach. Ogolnie daje 5 z malutkim minusem za polskie, a nie niemieckie zarobki ;)

bilbo

znajomy mówił mi , że praca tutaj ma wiele plusów do których należą chociażby : -atmosfera -ludzie -techonologie -praca z międzynarodowymi klientami -daje możliwość zatrudnienia i doskonalenia ludziom bez doświadczenia oraz nie ma nic wpólnego z korporacjami pomimo tego co twierdzą niektórzy ;)

Krzysiek
@bilbo 30.03.2015 20:11

Ja raz chciałem coś zmienić, to dostałem wypowiedzenie

maniek

no tak, zawsze to inaczej jak ktoś ma już konkretne porównanie z inną praca, bo wiecie jak to jest "cudze chwalicie, swojego nie znacie" i moim zdanie tutaj jest też problem, ludzie zawsze narzekają na swoją pracę, a tak naprawdę nie robią nic żeby to zmienić jakoś. Dajcie znać jak sytuacja w nich się wyjaśni.

meri

nie polecam pracy w lufthansa systems na dłuższą metę pakiety socjalne słabe w porównaniu do innych firm, projekty są przestarzałe jedyne co to ciekawa tematyka i okazja do podróżowania

Mirki
@meri 31.08.2014 17:28

Dodatki takie jak twoje sa w wielu firmach zagranicznych w 3mieście

koko

czy w tej firmie jest system polecania osoby z zewnątrz do pracy przez pracownika?

Ciekawe dlaczego prezes tej firmy nie zastosuje swoich feudalnych praktyk do pracowników Lufthansy w Niemczech? a w Polsce to może bezkarnie?

zorro

Przecież to prywatny folwark prezesa tej firmy. Jak ktoś jest po studiach IT - to warto na 2 lata na start up i w nogi. Kutwiarstwo do kwadratu i feudalizm.

jaja

pewnie pracujesz w tym samym dziale co ja? ;) Zgadzam sie z toba i anonimem ponizej, ze praca mogla by byc ambitniejsza, TL nie jest zainteresowany sprawami swoich pracownikow, prezes duzo obiecuje a malo z tego realizuje. Uwazam natomiast, ze pensja jest na przyzwoitym poziomie. Zgadzam sie - moglo by byc lepiej, ale pewnie moglo by tez byc gorzej ;)

m

Mi tam sie podoba, stabilne i solidne miejsce pracy. Placa niezle.

prezesik tylko obiecuje premie, a premii nie ma za to na nowe fury nigdy brakuje - takie polaczkowanie w firmie niemieckiej tylko z nazwy...

ja

Praca do bani. Zarobki kiepskie, lans TLów, wyścigi szczurów. TL ma w nosie pracownika, ważne aby mu było dobrze. Brak premii, podwyżki - a co to? Obcięta kasa za delegacje.

@ja 22.12.2009 17:27

czas leci, niewiele się zmienia

kk
@anonim 25.04.2015 00:58
czas leci, niewiele się zmienia

Jak ktos ma taki przeciag w kadrach to pozniej takie cudne opinie pisze! Pozdrawiam HRy z lufy!

Zostaw opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lufthansa Systems Poland