Opinie o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Systems Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Studentka

Hej wszystkim! Właśnie kończę 1 rok studiów filologicznych (filologia germańska) i chciałabym wiedzieć, czy Lufthansa przyjmuje studentów na wakacje? ;) A jeżeli tak, to na czym polega praca dla takiego studenta?

dronik

Praca w Lufhansie bardzo na plus - przede wszystkim atmosfera - zarówno team i dział rewelacyjni ludzie, zawsze we wszystkim pomogą, nie ma żadnej spiny. Ok, czasami jest mnóstwo pracy, ale to jak kończymy projekt czy coś. Ogólnie pracuje na spokojnie, zadnego wyscigu szczurow i nie jest jak w jakims korpo-mordorze. Mogliby wiecej placic, ale reguly awansu sa jasne, takze tu brak zastrzezen. Z dodatkowych rzeczy mamy opieke medyczna, doplaty do multisporta, owoce w pracy, a dodatkowo organizowane jest duzo akcji dla pracownikow, z czym nie spotkalem sie w poprzednich firmach. Ogolnie daje 5 z malutkim minusem za polskie, a nie niemieckie zarobki ;)

Pozdro 600
@dronik

Chyba trafiłeś do działu sprzątaczek po godzinach sobie pracujesz spokojnie co?

Daria

Czy niektórzy potrafią jedynie narzekać? Wszystko im nie odpowiada? Może mają problem z chęciami do pracy??

Manager

Cześć, orientujecie się ile mozna zarobić jako Team Leader?

Kulfon
@Manager

Podobno widełki to 10 0000 - 15 000 brutto.

1. Test online 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut 3. Rozmowa techniczna online 1,5h

1. Test online: Angielski - tekst w stylu artykułu prasowego i pytania zamkniete dotyczące tego tekstu, dla mnie raczej trudny - tekst w stylu mowa-trawa, dużo okrągłych słów, mało konkretów SQL - bardzo łatwe, około 15-20 pytań zamkniętych SQL, PL/SQL i Data Warehouse - w miarę łatwe; pytania różne, zamknięte wielokrotnego wyboru oraz otwarte. Otwarte dotyczyły napisania zapytania SQL, jeżeli ktoś umie GROUP BY i HAVING oraz zna operatory łączenia zbiorów (UNION, MINUS) to sobie poradzi. Tradycyjnie pytania o NULL oraz TRUNCATE vs DELETE. Pytania z baz danych np. co wpływa na szybkość wykonania zapytania, jaki indeks nałożyć żeby przykładowe zapytanie wykonało się szybciej, było też coś o kluczach w bazach danych/ ograniczeniach (np. UNIQUE). Było kilka pytań dot. DWH i pokrewnych tematów: ETL, star schema, OLAP/ OLTP, jedno pytanie dotyczące samego DWH; pytania zwykle w stylu kilka twierdzeń i wybierz prawdziwe. Jedno pytanie z PL/SQL: napisana jakaś prosta procedura, pytanie: jaki wynik zwróci. 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut Pytania o moją motywację do zmiany pracy, wcześniejsze doświadczenia, czy umiem pracować w zespole, dwa pytania po angielsku - jak sobie radzisz ze stresującymi sytuacjami w pracy, największe wyzwanie w obecnej pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Interview trwa do 4-5h godzin... przecież to jak frajerska praca a nie interview. Pytają o pytania osobiste, czy jesteś żonaty/zamężna. Czy planujesz rodzinę itd. A na koniec przez 2 miesiące nie odpowiadają na aplikację. Niby poważna markowa firma a traktują kandydatów jak idiotów. Straciłem tylko dzień urlopu.

Kandydatka

Niesłowna firma - interview jeszcze w 2017 a do dzisiaj brak odpowiedzi - chociażby maila z informacją, że "nie". Straciłam czas, w sumie musiałam wziąć dzień wolny a potraktowano mnie jak scierkę. Na rozmowie po ang. były jakieś dwie laski z HR-u z minami znudzonych damulek. Z moich informacji wiem, że kwestia z biletami to nic nadzwyczajnego bo nawet jeśli to z pensją, którą dają nie da się za dużo odwiedzić. Poza tym - znajomy, który tam pracuje powiedział mi jak polacy są traktowani przez Niemców. Dziękuję, zostaję tu gdzie jestem.

Na telefon na rozmowę czekałem niecały msc, następnie zostałem poproszony o przyjście na rozmowę do biura. Rozmowy i testy trwały około 4 godzin. Miałem dostać odpowiedź w przeciągu 2 tygodni, natomiast telefon z ofertą pracy otrzymałem następnego dnia. Korzystne warunki, pensja też ok, także do zobaczenia w biurze! :)

rekrut
@anonymous

A podzieliłbyś się informacją na temat samych testów i procesu już w biurze? Co wymagają, jaką wiedzę sprawdzają itd.?

Niezadowolony

Rozmowa o pracę (początek grudnia 2017) na stanowisku Junior Administrator Engineer ciekawa, choć bardzo długa (do około 3-4h). Na początku testy typu rozwiąż zadanie. Rekruterka potem mówi o benefitach w pracy. Krótki dialog po angielsku i zostawia na kolejne testy ze znajomości SQL Linuxa i angielskiego ("co autor miał na myśli", krótki artykuł). Następnie długie oczekiwanie na kolejną rozmowę tym razem z dyrektorem Niemcem i dwoma seniorami z działu. Całość w języku angielskim - przepytywanie punkt po punkcie z CV. Pytanie o zarobki i podziękowanie. Powiedzieli, że informację dostanę pozytywną lub negatywną o wyniku rekrutacji ale na 100% dostanę do 2 tygodni przed świętami. Zastrzegają sobie, żeby ich poinformować jak będzie się aplikować do innych firm. Niestety taką informację musiałem napisać (po grubo ponad miesiącu!), gdyż wyniku rekrutacji nie dostałem a czas gonił. Dopiero po poinformowaniu( pod koniec stycznia 2018), że nie zamierzam czekać kolejnego miesiąca na wynik rekrutacji, dostałem negatywną odpowiedź po niecałym tygodniu. Podsumowując - rozmowa długa, długo sprawdzają kompetencje nawet na stanowisko "junior", po czym długo nie odpowiadają przez ponad miesiąc. Brak szacunku za poświęcony czas i aplikowanie do tej firmy.

Gregor

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Bardzo chciałbym tu pracować.

Jack
@Gregor

Potrzebuje, ostatnio jakaś akcja nawet była i w jedna rozmowę można się było dowiedzieć tak/nie. Kasa różna, stanowiska im bliżej IT tym lepiej. Ile sie wytargujesz generalnie ale w moim przypadku co rok podwyżka bez laski. Poza tym, po 6 mcach jak wyjdziesz za utarte schematy to możliwy większy skok. Technologie stare ale widać światełko. Troche ludzi kręci sie bez celu ale dla chcących/zmotywowanych sporo fajnych i nowych projektów bo ten "główny" jest juz zbyt stary technologiczne. Firma wchodzi w agile z balastem menadżerów co jest srednie ale coraz częściej (wg mnie) słucha sie specjalistów zamiast ślepo iść wg excela. Pozdro.

programista z 2016-03-31 23:39:47

jaja sobie robicie ? już dawno tam nie pracuję, mam kilka tyś zł więcej na rękę i o wiele wiele lepsze warunki pracy, benefity, lepszych ludzi w teamie nie mówiąc o szefach (sorry ale krysia nie jest dobrym szefem i nie są nimi ich teamleaderzy). Jako programista pracowałem w 5 firmach i *nigdzie* nie miałem niepłatnych nadgodzin, ogólnie brałem dadgodziny tylko jeśli faktycznie chciałem. Fakt w lufthansie można się obijać, wielu tak robi. ps. a inżynier areo to słaba pozycja, i słabe pieniądze, podobno nie trzeba mieć studiów kierunkowych do tego.

ozmordorow
@programista z 2016-03-31 23:39:47

hmm jakby tu powiedzieć; nadgodziny świadczą o kiepskim management'cie, procesach, organizacji i podejściu do pracy oraz umowach itd. Stąd w lufie nie ma nadgodzin tam gdzie stosowany jest Agile.

Applikant

Marnują czas swój i aplikanta. Mimo iż na wstępie określa się oczekiwania, które wynikają wprost z obecnych zarobków (i ani złotówki więcej), to oni po prawie 5 godzinnych rozmowach zakończonych pozytywnie, mówią że wszystko OK, ale niestety za dużo oczekuję. Nie mogli powiedzieć tego od razu, gdy składałem aplikację i wspominałem o moich warunkach? Czy może oczekują, że zdecyduję się iść do Lufthansa Systems za ponad 20% mniej niż mam obecnie? Jak ta firma funkcjonuje, skoro jej pracownicy marnują tyle czasu bezcelowo? Ja poświęciłem na to dzień własnego urlopu.

Lotnik

Witam, jakich zarobków można się spodziewać aplikując na stanowisko Problem Managera? Chodzi mi o orientacyjne widełki... Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

@Lotnik

Kolo 10 tysiecy mysle.

tst

Co do pracy jako Test Engineer w LH. Zarobki są uzależnione...w zasadzie od wszystkiego. Mając 4-letnie doświadczenie w testach jako manual mam 5,5 k netto. Myślę że jestem w środku stawki - można pewnie wynegocjować więcej. Co roku są rozmowy rozwojowe z którymi wiąże się podwyżka (tak do 10 %).

Tester
@tst

To sie zgadza, ja po 4 latach mam okolo 7 brutto. Zalezy tez w jakim projekcie robisz

Abrahman

Najpierw o rekrutacji. Tutaj jak wyżej to jest, najpierw rozwiązanie testu i rozmowa po angielsku z osobą z HR a potem rozmowa z kierownikiem odpowiedniego zespołu zainteresowanego rekrutacją. Skandalem był dla mnie czas oczekiwania na decyzję, w moim przypadku prawie 2 miesiące! W dziale nawigacyjnym nie mogę narzekać na nudę, mamy pełno interesujących zagadnień na co dzień a do tego ma się świadomość, że bierze się w udział w przedsięwzięciu które obejmuje zasięgiem cały świat (nawigacja i powiązane produkty). Nowy pracownik może liczyć na duże wsparcie i sporą dawkę nowej, przydatnej wiedzy z zakresu aeronautyki/lotnictwa. Teraz najmniej interesująca część zatrudnienia w LSYP. Wynagrodzenie. Można było przypuszczać, że w takiej firmie o takiej renomie można liczyć na naprawdę godne pieniądze ale nie liczcie na to (w działach produkcji danych i map). Często słyszę, jak to pracownicy mają dobrze dzięki 'tanim' biletom na różne linie lotnicze. Tańsze są - na niektóre połączenia, zwykle te bardzo odległe. Więc taka podróż i tak kosztuje swoje a na to trzeba gdzieś zarobić (na pewno nie w LSYP). A więc na plus: świetna atmosfera, dobre wprowadzenie dla nowych pracowników, dużo szkoleń, interesująca praca. Minusy: WYNAGRODZENIE. I piszę tu wielkimi literami, ponieważ przez to czyni to miejsce 'przejściowym', nieatrakcyjnym żeby pracować tu dłużej niż 2 lata.

ex
@Abrahman

Jesli bedziesz sie rozwijal, uczyl nowych rzeczy, awansowal to i pieniadze beda godne. Niestety, czesto przychodza osoby na poczatku drogi zawodowej (tak, 2-3 lata to poczatek drogi) i chcialyby zarabiac ogromne kwoty pieniedzy. Pracowalem w mapach i finansowo bylo ok, po kilku latach jeszcze lepiej. Na duzy plus uzywanie angielskiego w codziennej pracy, czego brak mi w obecnym miejscu zatrudnienia.

Abrahman
@ex

Z pewnością ogromnych pieniędzy nie wymagałem ale pensja na poziomie kasjera/magazyniera w sklepie znanych sieci (a nawet niższa) jest nieco poniżej oczekiwań czegoś co można nazwać 'niezłym startem'.

Byle narzekac
@Abrahman

W ktorym sklepie kasjer zarabia 4 kola brutto na poczatek bez doswiadczenia w dziale nie-IT? Jakos nie kojarze

thomsson
@Byle narzekac

4 brutto na start to marzenie w tej 'firmie'. Większość ma 3000-3300 brutto na początek. Tak więc to co pisze użytkownik wyżej potwierdzam.

SE
@thomsson

Wiesz, czy słyszałeś ? Podawajcie dział proszę. W tych deweloperskich zarobisz dużo więcej. Kwoty już padały i nie są wymyślone.

ingmar
@SE

To co napisał wyżej @thomsson potwierdzam. W dziale nawigacyjnym na start oferuje się 3000 PLN brutto (dobrze widzicie). Spędziłem tam 2 lata. Praca na pewno interesująca no i ładnie to wygląda w perspektywie dalszej kariery (poza lufą).

Czy ktoś może mi powiedzieć po jakim czasie od wysłania CV ktoś z rekrutacji się odezwał?

ozmordorow
@Kandydat

Możliwe, że teraz proces rekrutacji spowolnił - wakacje. Sam czekałem może 2-3 tyg ale to było dawno temu. Zależy też o jakie stanowisko chodzi, bo cykliczne organizowane są "akademie" - biorą kupę stażystów - kandydatów na testerow/deweloperow i póki takie coś trwa mogą zastopować rekrutacje na juniorskie stanowiska danej klasy, ale to tylko moje osobiste przypuszczenia, nie pracuje w HR.

Szychan
@Kandydat

W ciągu tygodnia odzew. pierwsza rozmowa polegała na rozwiązaniu testu na komputerze . test składał się z 2 cześci techniczna i znajomość języka. tego samego dnia odzew w sprawie 2 etapu rekrutacji ( tutaj moje pozytywne zaskoczenie) . 2 etap rekrutacji tutaj rozmowa z team leaderami w małym pokoiku. zadanie algorytmiczne pytania odnośnie technologii od każdego "rekrutera technicznego". Bardzo miły interview co było dużym plusem. Następnego dnia odpowiedz pozytywna. (2 raz zaskoczony bo w innych firmach trwało to dłuuugo). Uważam, że jeśli rozmowa poszła by trochę gorzej odzew byłby dłuższy, ze względu na to, że muszą odbyć rozmowy z większą liczbą kandydatów i wybrać z nich najlepszych. Ale wszyscy w ten sposób prowadzą rekrutacje. w gorszy lub lepszy sposób . Tutaj napewno lepszy. Moja rada dla kandydatów. przygotować się do rozmowy. poznać technologie i zagadnienia z nimi związane. po odbyciu tych kroków gwarantuję, że większość firm zacznie o was ubiegać . Jeśli chodzi o zarobki jestem zadowolony. okres próbny w moim przypadku 6 miesięcy. Po tym czasie umowa na czas nieokreślony. oczywiście z wyższą stawką. Polecam i zapraszam . ewentualnie do zobaczenia w pracy ;)

A jak z pracą w dziale jakości? Jaka płaca i atmosfera?

Czerwononiebieska

Niesamowita firma z zarobkami rozpoczynającymi się od 1500 zł. To nie żart...

Byly stazysta
@Czerwononiebieska

Niby gdzie? Chyba na stazu. Przynajmniej placa za staze

Były Junior
@Byly stazysta

Szokujące, co? W niektórych zespołach produkcyjnych taka płaca czeka na juniorów.

Rapi

Na jakie zarobki można liczyć w Lufhtansa Systems na stanowisku Test Engineer?

Radek

Czy ktoś z koleżanek/kolegów z Lufy może podzielić się opinią nt pracy jako Test Engineer? Warto interesować się tą ofertą? Każde zdanie będzie cenne. Dzięki.

kic

Moze ktos podac widelki place? Dla .net dev z 5 letnim stazem?

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lufthansa Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lufthansa Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Lufthansa Systems Poland napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lufthansa Systems Poland